Koester uw monument Inschrijving ijshockey Flanderijn en Geboers gerechtsdeurwaarders zoekt incassomedewerkers. Centrum Venray Woensdag 22 nov. Flanderijn Geboers van 10.00 tot 17.00 uur Flanderijn incasso - gerechtsdeurwaarders, met vestigingen in Venray, Tilburg, Rotterdam, Gouda, Dordrecht, Doorn, Apeldoorn, Appingedam en Heerenveen zoekt incassomedewerkers voor de vestiging te Venray, die binnen een team zelfstandig belast zullen zijn met het incasseren van geldvorderingen. Op ons kantoor ben je werkzaam in een dynamische werkomgeving. Je behandelt voornamelijk geautomatiseerde dossiers en je hebt telefonisch contact met opdrachtgevers, debiteuren en bemiddelende instanties. Je bewaakt in overleg met de klant zijn vorderingen, vanaf de eerste sommatie tot, - zo nodig -, beslaglegging. Je kunt resultaatgericht, zorgvuldig en onder druk werken. Je wilt kwaliteit leveren, samenwerken en je kunt je mondeling en schriftelijk goed uidrukken. Je vindt het belangrijk om in een professionele organisatie te werken waar je de kans krijgt om te groeien op het gebied van de zakelijke juridische dienstverlening. Als dit profiel aanspreekt kun je incasso medewerker worden bij Flanderijn en Geboers gerechtsdeurwaarders. Wij vragen een opleiding op minimaal VWO/HEAO-niveau. Ervaring is niet vereist. Meer informatie over het kantoor vind je op onze website www.flanderijn.nl. Interesse? Schrijf een brief en stuur die met c.v. t.a.v. de heer A.J.T. Geboers, Postbus 250, 5800 AG Venray of stuur een e-mail met c.v. naar venray@flanderijn.nl. Incasso gerechtsdeurwaarders Venray Honderdzevenentwintigste jaargang - week 46 - donderdag 16 november 2006 Ysselsteyn, het prachtige dorp, ontstaan in 1920. Na de Eerste Wereldoorlog was een an de eerste regeringsmaatregelen om een Commissie van advies betref fende de ontginning van woeste gronden in Venray samen te stel len. De minister van Landbouw, H.A.Ysselsteyn waar ook het dorp naar vernoemd is)hield een installatierede voor deze commis sie. Voorzitter van deze commis sie was de Heer Lovink. Een van de leden was P. Rutten, een land- bouwleraar en lid van de pro vinciale staten. De heer J. Poels uit Venray als lid van de Tweede Kamer streed ervoor dat er in Ven ray woeste gronden ontgonnen zouden worden voor de kleine boeren, en dat de ontwikkeling van grootgrondbezit, en pachtbe drijven werden afgeremd. In het voorjaar van 1920 vond de toewij zing van de grond plaats en ook is toen de Stichting Eigen Boer opgericht. Vanuit deze stichting is Ysselsteyn ontstaan. De eerste 15 boeren die deze grond toege wezen kregen, en zich als eersten in Ysselsteyn vestigden, en dus de eerste pioniers waren, de harde werkers. Bijgaande foto- voor zover bekend- alle nog bestaande graven van de 15 pioniers van Ysselsteyn. Deze graven bevinden zich op de R.K. Begraafplaats bij de St. Odakerk in Ysselsteyn, met uitzondering van het graf van L. Janssen, die begraven is op de Algemene Begraafplaats Boschhui zen. Op de foto bovenste rij van links naar rechts: achtereenvol gens het graf van A.Fleurkens, M. Jeurissen, H.van Lipzig(grote foto van het graf dat nu geruimd gaat worden),A. Pauwels en W.Winnen. Op de onderste rij van Links naar rechts: het graf van G. Vergeldt, en H. Heiligers en rechts van de grote foto: het graf van G.F. Claessens en L.Janssen. De graven P.H.Geubbels, PM. Derix, WB.Spreeuwenberg, C.Theunissen, M.Geerets en kin deren Relouw zijn waarschijnlijk al geruimd Deze pioniers waarvan nog enkele graven behouden zijn gebleven worden zo langzamer hand ook geruimd Daarmee gaat ook de tastbare geschiedenis van Ysselsteyn, maar ook het funeraire erfgoed verloren. Juist nu men de laatste jaren tot inzicht is gekomen en men de waarde van de grafstenen in steden en dorpen vanwege de geschiedenis is gaan waarderen en men dit als een kostbaar bezit is gaan zien. Een geschiedenis van de bewoners die niet zomaar uitgewist kan worden Het bijzon dere vak O in Venray, zoals ook het bijzondere vak in Ysselsteyn. Het behoud hiervan, is van cultuurhis torisch belang als weerspiegeling van een bepaald tijdsbeeld.Vooral de vormgeving, het kruissymbool lijden,dood, verrijzenisgeloof) en de belettering is een goed voor beeld van een katholieke begraaf- Wintersporters die belang stelling hebben om deel te nemen aan het ijshockeytoer- nooi tijdens het Winterfes tival in Venray kunnen zich inschrijven via www.winter- festival.nl Voor alle sportievelingen die verder willen gaan dan dancing on ice, maar die een fikse body- check niet uit de weg gaan, biedt het Winterfestival Venray een aantrekkelijke uitdaging. Net als voorgaande jaren vindt er ook tijdens deze editie van het Win terfestival een spectaculair ijshoc- keytoernooi plaats waarvoor de inschrijving nu geopend is. Aan het toernooi kunnen maximaal plaats. De periode na 1970 was er een van uniformiteit, helaas, want iedere nabestaande moet toch op eigen wijze haar of zijn rouw kun nen verwerken en zodoende een eigen plekje kunnen creëren. In meerdere dorpen, o.a. Deurne, Horst, en ook in Helenaveen, zijn commissies samengesteld die zorg dragen voor de oude grafstenen en ze zichtbaar maken voor het nageslacht- informatie zie tere binth. Het zou heel erg jammer zijn dat deze grafstenen van de Ysselsteynse pioniers zou ver dwijnen en hiermee de versteen de geschiedenis van Ysselsteyn voorgoed verloren zal gaan..Koes ter uw monument. Weet U ook zo n bijzondere plek in Venray of een van de kerk dorpen? Reacties graag via het secretariaat, van Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene hart 7, 5801 SX te Venray. E-mail venray- monumentaal@kpnplanet.nl 12 teams deelnemen, dus enige haast bij het inschrijven is gebo den. Het inschrijfgeld per team bedraagt 50 euro. De wedstrijden van steeds 2x 10 minuten worden gespeeld op de donderdagen 14, 21 en 28 december (tussen 20.00 en 22.00 uur). Na de voorrondes op de eerste twee dagen, wordt vanaf 28 december de knock-out fase gespeeld. De grote finale van het toernooi wordt gespeeld op de slotdag van het Winterfestival, op zondag 7 januari tussen 16.00 en 18.00 uur. Het toernooi wordt op een aantal momenten omlijst met sportieve en spectaculaire demonstraties. Slijp je schaatsen, oefen je bodycheck en schrijf je in via www.winterfestival.nl Gouden bruidspaar Drabbels in Oirlo Drie show Overloonse zang- en theatergroep Ze zijn alle twee in Oirlo geboren, hebben elkaar daar dus ook leren kennen en wonen er ook al gedurende hun hele huwelijk. Harrie Drabbels (76) maakte nog wel een klein 'uitstapje' naar Wans- sum, maar Drieka van de Ven (74) bleek toch reden genoeg om weer terug te verhuizen. Dat de familie van de jonge Har rie Drabbels uit Oirlo verhuisde had te maken met het tragische feit dat zijn moeder veel te jong overleed en zonder haar het café dat ze hadden niet voortgezet kon worden. Harrie had echter eerder al een van de vriendinnen van zijn zus leren kennen en die was toch wel heel leuk. Drieka: "Zo zachtjes aan ontwikkelde de vriendschap zich steeds verder en het is eigen lijk nooit meer uit gegaan." Harrie werkte na de landbouw school eerst een aantal jaren op de boerderij, na hun trouwen in 1956 kwamen daar acht jaar in de bouw bij. De Vredepeel werd net bezet en na een omscholingscur sus bleek daar genoeg voor hem te doen.Toen konden ze de boer derij van Drieka's ouders overne men en daar hebben ze jarenlang varkens gehouden. De schoonou ders hebben nog tien jaar bij ze ingewoond. Zeker in het begin kwam Harrie's ervaring als bouw vakker hem goed van pas, want hij bouwde de stallen en later het huis van de oudste zoon helemaal zelf. Harrie: "Eigenlijk was dat metselen ook een hobby van me." Drieka ging na de huishoud school eerst thuis op de boerde rij helpen terwijl ze ook acht jaar bij zaal de Ruif in Oirlo werkte: "Dat waren bijna onze buren. Ik hielp daar in het gezin maar ook bij bruiloften en partijen. Toen we trouwden ben ik gestopt." De familie Drabbels kreeg twee jon gens en twee meisjes en er zijn inmiddels acht kleinkinderen in de leeftijd van 21 tot 2 jaar. Twintig jaar geleden deden ze het bedrijf over aan de oudste zoon en ruilden van huis. Stilzit ten gingen ze echter absoluut niet. In de eerste plaats pasten ze veel op de kleinkinderen: "Die leeftij den liggen veel uit elkaar en dan kun je dus lekker lang van je klein kinderen genieten." Op een goede tweede plaats bij de hobby's komt de muziek voor alle twee. Dat zit gewoon in ze en daarin zullen ze waarschijnlijk tot hun laatste snik actief blijven. Harrie heeft 50 jaar de bügel geblazen bij Fanfare Ons Genoe gen en is inmiddels ook erelid. Hij heeft ook nog bij het koor gezongen, maar daarin was Drieka toch wat fanatieker. Zij zingt nog steeds, doet aan jeu des boules, een keer zwemmen in de week en volksdansen. Samen gaan ze nog naar de gym en als het kan met het weer gaan ze nog iedere dag wandelen of fietsen. De kin deren wonen in Oirlo, Blitterswijk en Leunen, dus een doel van een fietstocht is gauw gevonden. Vaak zetten ze de fietsen achter op de auto voor tochtjes naar bijvoor beeld de Achterhoek, Maastricht, langs de Rijn in Duitsland of Til burg. Drieka: "We deden ook wel eens een fietsvierdaagse, maar dat is vaak te druk. Met z'n tweetjes ben je gewoon vrij en blij." Ook bij het wandelen kijken ze niet op een kilometer meer of minder. Uitwisselingen met volks dansen en het koor plus alles nog zelf doen in huis en tuin, Harrie en Drieka genieten nog volop van het leven en van elkaar. Op 1 december 2006 is het geven van het jawoord 50 jaar geleden en dat wordt 's middags met een mis gevierd waarbij het eigen koor zingt. Daarna is er in het Pel grimshuis in Smakt een feest met kinderen, kleinkinderen, familie, vrienden en de buurt.Als klapstuk komt later op de avond de fanfare langs voor een serenade. Reclame! Iedereen wordt er dagelijks mee geconfronteerd. Zang Theatergroep Oker uit Overloon geeft met haar vierde productie Reclame echter een andere kijk op dit fenomeen. Reclame wordt opgevoerd in Schouwburg Venray op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 november. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. "Het wordt een muziekfestijn waarin verschillende muziek stijlen elkaar afwisselen. Men kan rekenen op een gevarieerd aanbod van muziek, van Latin tot Adiemus tot Moulin Rouge en ook dit keer zal een nummer van Queen niet ontbreken. Com pleet ondersteund door de Oker Band. Als zang- en theatergroep laten we echter ook zien dat we meer kunnen dan alleen zingen." Pr-man Kees van Zeideren van Oker omschrijft de voorstelling Reclame in een notendop. De Overloonse groep heeft inmiddels al enkele succesvolle voorstel lingen in de schouwburgen van Cuijk en Uden en de sporthal in het eigen dorp achter de rug. "Het is opnieuw een verrassende show met nieuwe ideeën en vondsten, een avond vol zang, muziek, dans en show. Maar ook een avond vol humor, emotie en mooie momen ten", verheugt Van Zeideren zich nu al op de drie voorstellingen in Venray. urn te krijgen dat klinkt als een klok." De enthousiaste reacties op de eerdere voorstellingen van Reclame sterken Van Zeideren er in dat ook het publiek in de Ven- rayse schouwburg met volle teu gen gaat genieten. "Wat iedereen het meeste opvalt is het enthou siasme van Oker. Dat kenmerkt ons ook het meest, ondanks dat er wel eens een zangnoot fout gaat. Maar ook als amateurs streven we de hoogste perfectie na. Het is ook niet voor niks dat we nu onze vierde productie presenteren. Dat kan niet als je geen kwaliteit levert. Het plezier aan de voorstel lingen zijn voor ons echter ook heel belangrijk. Er moet een vonk naar het publiek overslaan.Als dat lukt zijn we heel tevreden. En het publiek hopelijk ook." De 45 dames en twintig heren van Oker kunnen nauwelijks wachten om hun kunnen aan het Venrayse publiek te laten zien. Van Zeideren: "Het belangrijkste is dat we enorm genieten van het feit dat we als pure amateurs drie keer op een professioneel podium mogen staan. Geloof ook maar dat iedereen in Venray alles uit de kast haalt. Het worden ongetwijfeld prachtige shows." Voor meer informatie kan men kijken op www.oker-overloon.nl. Er zijn nog slechts enkele kaarten, met name voor de voorstelling op zondag 19 november, verkrijgbaar bij Schouwburg Venray. Dus wie met Oker een avondje Reclame wil maken, moet er snel bij zijn. ding, het decor of de pr.Alle leden vervullen binnen dit plaatje een taak, dus niet alleen op het podi um. Maar juist ook in de aanloop naar de shows. Dat maakt de pro ducties van Oker zo uniek." Regis seur Barry van Opbergen krijgt van de pr-man van Oker een extra pluim op zijn hoed."Hij heeft een musicalopleiding achter de rug en daar hebben we als groep enorm van kunnen profiteren. We hebben dankbaar gebruik gemaakt van zijn kennis. Het was ook de man die iedereen enorm heeft gesti muleerd om naast het zingen ook te dansen. De choreografie van Reclame is zijn kunstje. Hij heeft iedereen er van overtuigd om zijn of haar schroom af te leggen om zo een totaalplaatje op het podi- Reclame is dan ook met recht te omschrijven als een voorstel ling die alleen mogelijk is gemaakt door de enthousiaste inzet van 75 mensen van Oker, waaronder de tien leden van de begeleidings- band.Twee jaar voorbereiding zijn voorafgegaan aan de uiteindelijke voorstellingenreeks. Van Zeideren roemt de leden van zijn zang- en theatergroep: "Het is een bijzon der hechte groep die zich twee jaar lang heeft ingezet om ook nu weer een geweldige show in elkaar te zetten. Iedereen heeft binnen de productie een eigen taak. Van de leden van de muziek- commissie, de creatieve geesten tot en met de mensen van de kle- EL EN MAAS "Het ging nooit meer uit" Oker presenteert Reclame togJWc/i il-G-rvur hf.tiü

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13