Don Pasquale en West End Stars Jubilarissen St. Catharina in Concert Venray's Mannenkoor Vierde Sinterklaasfeest met Oewieë Ut a Pa 1 The Mikado in de schouwburg Een blind paard kan de was doen Een blind net zonnetje 3 Niets! PEEL EN MAAS Y PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 16 november 2006 - Pagina 11 Programma Schouwburg Venray Las Lizarraga, Oker, Don Pasquale en West End Stars. Schouwburg Venray heeft de komende week vier bijzonde re voorstellingen op het pro gramma staan. In Venezuela kunnen ze een behoorlijk potje dansen. Dat bewijst Las Lizarraga met de muziek- en dansshow Venezuela viva! De elf musici behoren tot de top van hun land en de twaalf danseressen zijn allen verbonden aan de grote flamencoacademies van Valencia en Miami. Onder de artistieke leiding van maestro Carolina Lizarraga heeft de groep al opgetreden met wereldacts als The Gipsy Kings. Venezuela Viva is een spectaculaire, exotische en kleurrijke show, met alle soorten Zuid-Amerikaanse dans en muziek die er te bedenken zijn. Maar men ziet en hoort ook Arabische muziek en dans, ritmes uit don ker Afrika, Caribische salsa, en de swing en drive van de jazz uit de zuidelijke staten van de USA. De groep is in Schouwburg Venray te zien op donderdag 16 november vanaf 20.00 uur. Kaarten zijn nog verkrijgbaar. OKER Op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 november kan men vanaf 20.00 uur genieten van al weer de vierde productie van Zang Theatergroep Oker uit Overloon. Op professionele wijze zet deze amateurvereniging een spetterend feest op de planken. Zoals reclame een grote rol in het dagelijks leven speelt, komt het ook in deze show tot een uit barsting van reclame en muziek op hoog niveau. Van onvervalste rockmuziek tot ballades, alles wordt gebruikt om te verkopen. De zeventig leden van de zang groep doen daar voor een avond uitbundig aan mee en de tien musici in de band zorgen voor de begeleiding. De Zang Thea tergroep laat de toeschouwer het enthousiasme van het zelf maken van een voorstelling meevoelen tot in de tenen. De omlijsting met videobeelden, de solo's, de aankle ding en de choreografie maken het tot een totaalbeeld. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. DON PA SOU Al .F. Op maandag 20 november vanaf 20.00 uur is het de beurt aan Don Pasquale. Gaetano Donizetti, tijd genoot van Schubert, Rossini en Bellini, schreef zijn opera's in de eerste helft van de 19e eeuw: maar liefst zo'n zeventig in getal. Don Pasquale was meteen een succes en is dat tot de dag van vandaag gebleven -het is één van de wei nige opera's van Donizetti die nog steeds op het repertoire staan. Muzikaal is Don Pasquale één van Donizetti's beste werken: het staat werkelijk bol van de geïnspireerde melodische vondsten. "De oude, rijke vrijgezel Don Pasquale is op zoek naar een goede echtgenote. Zijn neef Ernesto ruikt onraad: als zijn rijke oom een huwelijk aangaat, loopt zijn erfenis gevaar! Dokter Malatesta, lijfarts en vriend van Don Pasquale, komt met een goede kandidate op de prop pen: zijn zuster Sofronia is een deugdzame vrouw, geknipt voor Don Pasquale. Alleen: Sofronia is helemaal Malatesta's zuster niet, maar Ernesto's verloofde Norina in vermomming. Zodra het 'huwe lijk' met Don Pasquale gesloten is, ontpopt zij zich als een wispeltu rige en verkwistende dame, die in no time het geld van haar echtge noot er doorheen dreigt te jagen. Zal Don Pasquale dit huwelijk in stand willen houden? En zo niet, hoe komt hij van haar af? Voor deze voorstelling zijn nog kaarten beschikbaar. WEST END STARS Op woensdag 22 november vanaf 20.00 uur presenteert Jacques d'Ancona:West End Stars, musical hits and more, te zien in Schouwburg Venray.Tussen 2000 en 2003 stonden Hilde Norga,An Lauwereins en Hans Peter Jans- sens op de planken in verschil lende musicals op West End, het legendarische musicalpodium van Londen. Terug uit de UK, besloten West End Stars. Foto Oliver Demeyere. de drie Vlaamse musicalartiesten tot een bijzondere samenwer king. Zij stelden zich daarbij ten doel het publiek te laten horen dat musicalliederen ook zonder enorme decors en kostbare kos tuums niet aan kracht en verbeel ding behoeven in te boeten.Toen musicalkenner Jacques d'Ancona het drietal hoorde, was hij met een enthousiast over een tournee langs de Nederlandse theaters. In hun theaterconcert West End Stars, musical hits and more ver tolken Hilde, An en Hans Peter de mooiste bekende en minder bekende liederen uit beroemde musicals. Daarbij worden zij bege leid door een live-band van zes musici. Aldus bewijst dit drietal dat de kracht van een musical nog altijd gevonden kan worden in het lied. Voor vragen kan men contact opnemen met Schouw burg Venray via tel. (0478)530999- Het complete programma staat op www. schouwburgvenray. nl Jac van Osch is 25 jaar lid van de vereniging. Na vele jaren als actief lid van de harmonie de bes bas te hebben gespeeld is Jac nu bestuurslid met als aandachtsge bied de drumband. Wim van Osch is 60 jaar lid van de vereniging. Vanaf de oprichting was Wim betrokken bij blaaskapel die Fröhlichen Rübensammler, 29 jaar was hij dirigent van de kapel. Naast actief muzikant was hij 32 jaar lid van het bestuur van de ver eniging. In 1995, bij zijn 50 jarig jubileum, heeft hij vanwege zijn verdiensten voor de vereniging de zilveren medaille van de orde van Oranje-Nassau ontvangen. In 1996 is hij benoemd tot erelid. Nellie Reintjes nam voor haar echtgenoot Bert Reintjes die van wege gezondheidsredenen ver hinderd was, de onderscheiding voor het 50-jarig lidmaatschap in ontvangst. Bert heeft vele jaren als trombonespeler in het orkest gezeten maar is tot zijn grote spijt om gezondheidsredenen moeten stoppen als actief lid van de ver eniging. Mieke Derikx, 15 jaar lid van de vereniging, heeft evenals boven staande leden naast het spelen in het harmonieorkest ook een aan tal jaren bij de blaaskapel gespeeld maar moet nu, in verband met stu die, het harmonieorkest enkele jaren vaarwel zeggen. Aart van den Aker en Ton Hee- sen, beiden 25 jaar lid van de drumband, zijn de eersten die deze mijlpaal binnen de drum band bereiken. Zij werden later op de avond door de drumband dan ook extra in het zonnetje gezet. Beide zijn steunpilaren voor de vereniging als het gaat om ondersteuning bij het vervoer van instrumenten en het helpen met onder andere aan- en afvoer van groot materiaal als er op locatie iets georganiseerd wordt zoals de Proms in september van dit jaar. Op de foto ontbreekt Piet Smits vanwege een concertreis met Joekskapel Göt Net. Piet is 40 jaar lid van de vereniging en ook hij is, naast lid van de harmonie, lid geweest van de blaaskapel. Vier jaar was Piet als secretaris lid van het bestuur en in 1996, toen hij stopte als actief lid van de vereni ging, is hij benoemd tot erelid. Piet Smits krijgt op een later datum de onderscheiding en oorkonde, behorende bij zijn 40-jarig jubi leum, uitgereikt. Slachtmaand in De Locht November is vanouds de slachtmaand. Het spreek woord luidt immers: Op Sint Martij n (11 november) slacht de arme zijn zwijn. Om de her innering aan het thuis slach ten levend te houden wordt in streekmuseum De Locht in Melderslo op zondag erslo g aan het thuis-19 november een slachtdag gehouden. Er worden geen dieren geslacht maar er zijn wel allerlei activiteiten rondom dit traditionele gebeuren. Slagers zijn bezig met uitbenen en er wordt balkenbrij gebakken. Bezoekers kunnen tegen geringe vergoeding een stuk balkenbrij of zult proeven. Er zijn slachtpro- ducten te koop en er wordt een vleespakket verloot. Men kan zelfs een heel varken winnen door het juiste gewicht ervan te raden. Zie ook www.delocht.nl. Na het verrassende concert van december vorig jaar zet het Venray's Mannenkoor op zaterdag 23 december de traditie voort met een concert passend in de tijd van het jaar, met de uitdagende titel Voices en Strings in Concert. Het Venray's Mannenkoor zorgt natuurlijk voor de 'voices'. Evenals vorig gaat hetVMK zich als geheel presenteren, maar ook gaan klei nere formaties binnen het koor soleren. Daarnaast verleent het Mandoline-ensemble The Strings zijn medewerking. Dit ensemble werd opgericht in 1989 tijdens het WMC wereldkampioen in de hoogste divisie van mandolineor kesten. Ook gaat het koor musi ceren met sopraan Marjorie Gin- czinger. Verdere medewerking wordt verleend door Paul Huijts aan de piano. Huijts maakte met zijn optreden tijdens het concert van vorig jaar grote indruk. Het programma omvat naast diverse bekende en minder bekende kerstliederen ook andere stuk ken van klassiek tot modern. Het omvat een dynamisch repertoire waarbij onder andere Rossini, Debussy, Pappa's and Mamma's, Susa en vele andere componis ten aan bod komen. Het geheel staat onder de muzikale leiding van Anton Kropivcek, de eerste dirigent van het Venray's Mannen koor. Kaarten zijn te bestellen via elk VMKlid of via email info@ven- raysmannenkoor.nl. Digitale muziek te leen De Centrale Discotheek Rot terdam (CDR) gaat door met het gratis digitaal uitlenen van muziek. Vorig jaar november is de CDR gestart met een lan delijke proef van een jaar om digitaal muziek uit te lenen. En met succes: tijdens de proef periode zijn al meer dan een half miljoen tracks digitaal geleend via www.muziekweb.nl. Een onge looflijk aantal, en daarmee genoeg reden voor de CDR om de proef tot 1 januari 2008 te verlengen. De digitaal geleende muziek kan uitsluitend gedurende één week worden afgespeeld op de PC. Regelmatig worden er nieuwe labels toegevoegd aan het aanbod. Hiermee komt het totaal aantal digitaal te lenen albums uit op 6.000. Muziek lenen met Digi- Leen houdt in dat een muziekbe stand wordt gedownload van het internet en wordt opgeslagen op de computer. Hiermee kan de muziek gedurende een week, of maximaal 70 keer beluisterd wor den. Per week mogen er honderd nummers gedownload worden. De nummers zijn beveiligd tegen kopiëren. Steeds meer mensen maken gebruik van de mogelijkheden die internet biedt om muziek gemak kelijk binnen te halen. Klanten van de Centrale Discotheek Rot terdam kunnen daarnaast uiter aard nog steeds 'echte' cd's lenen. Een groot deel van de cd-collectie is ook te leen via de bibliotheken in heel Nederland. De keus is daar mee aan de lener: digitaal lenen als het kan en als de lener het wil. Is een album niet digitaal te leen of geeft de lener de voorkeur aan een cd, dan kan hij of zij terecht bij de CDR of bibliotheek. Voor leden van de Bibliotheek Venray is het lenen van cd's, muziek- dvd's en -lp's heel eenvoudig dankzij Leendirect. Met de bibliotheek pas kan men zich in de biblio theek aanmelden voor LeenDirect waarna van thuis uit via internet op www.muziekweb.nl. het groot ste gedeelte van de collectie van de Centrale Discotheek Rotter dam aangevraagd kan worden. De collectie bestaat uit 250.000 cd's, 300.000 lp's en 1000 muziek- dvd's. De bibliotheek Venray beschikt over een bescheiden col lectie bladmuziek, muziekboeken en muziek-dvd's. Meer informatie is te verkrijgen bij de informatie balie in de bibliotheek. Wat gebeurt er als U niet adverteert Het was tot voor kort nog even onzeker, maar de kogel is door de kerk. De vierde voorstelling van Sinterklaasfeest met Oewieë gaat door. In overleg met Schouwburg Venray, Oewieë, Sinterklaas en Zwarte Pieten is besloten om de geplande voorstelling op zondag 3 december om 13.00 uur in de schouwburg door te laten gaan. Vanwege de grote belangstel ling is er naast de twee shows op zaterdag 2 december een extra voorstelling op zondag 3 december, maar ook deze was zo uitverkocht. De afgelopen weken kon men zich dan ook aanmelden op een wachtlijst. Bij voldoende animo zou er een vierde voorstel ling komen. En dat is nu dus een feit. Degene die zich hadden aan gemeld via de wachtlijst worden persoonlijk geïnformeerd. Belang stellenden zonder kaartjes kunnen reserveren via tel. (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl. Dat Sinterklaas kinderen een warm hart toedraagt, mag dui delijk zijn. Zo biedt de theater voorstelling van de Goede Sint ruimte voor goede kinderdoelen om zichzelf te promoten.Vrijwilli- gers van Stichting KiKa -kinderen kankervrij- verkopen op zaterdag 2 en zondag 3 december voor en na afloop van de voorstelling Sin terklaasfeest met Oewieë de KiKa- beren. In de schouwburg staat een standje staan waar de knuf fels verkrijgbaar zijn. De volledige opbrengst gaat naar KiKa, die kin derkankeronderzoeken financie ren. Tevens is er beide dagen een ambassadeur van Stichting De Opkikker aanwezig. Deze ambas sadeur gaat de bezoekers informe ren over zijn organisatie. Stichting De Opkikker verzorgt verwendagen voor langdurig zieke kinderen en hun familie. Expositie Maessen in Amba De tentoonstelling van Jan Maessen in de kunsthandel van Amba aan de Patersstraat in Ven ray is nog tot en met donderdag 30 november te zien. De kunst handel is op maandag en zondag gesloten. Er zijn inmiddels enkele doeken toegevoegd aan de expo sitie, doeken die nog niet eerder aan het publiek tentoongesteld zijn. Depth Of Bass Dingus Dance Department, het tijdelijk dakloze OJC Dingus, houdt op zaterdag 18 november in café Efsane in Venray een drum bassparty onder de naam Depth Of Bass.Tijdens de party is er ook een stevige knipoog naar de tech no.Vier D&B en techno- dj's gaan deze avond en nacht flink uitpak ken. Dit zijn dj Brutal, dj Björn, dj Stain en dj Poelic. Special guest is dj Goodlife.Tussendoor wordt er nog een D&B set opgeluisterd door Terroriginalmaniac en Mas ters of Suspence met Bringin the Beats. Het café is open vanaf 19.00 uur. Aanvang party 20.00 uur. Adventsconcert in Horst In de Norbertuskerk in Horst wordt op zondag 26 november vanaf 15.00 uur het traditio nele adventsconcert gegeven door het HONL (Harmonie Orkest Noord-Limburg). Dit concert kent al 'n jaren lange traditie. Het orkest, onder leiding van Sjef Klinkers, staat garant voor sfeervolle muziek. Dit concert wordt mede verzorgd door Vocal Group Hoor's! onder leiding van Sjraar Klaassens. Ook zij staan garant voor een boeiend repertoire. Uitgevoerd worden onder andere het Intermezzo uit de Suite L'Arlésienne van Bizet en When you believe uit The King of Egypt. .NL bij Jera'70 OJC Jera'70 in Ysselsteyn is op zaterdag 18 november weer het toneel van een feestje. Deze avond komt coverband .NL een show geven. Deze band speelt alles, van Nederlandse popmuziek tot hardrock, van ballads tot punk. Het jaar 2003 was het startsein van een nieuwe, veelbelovende, band. Een drummer en een bas sist begonnen een project, en al snel vond men een saxofonist om hen muzikaal te ondersteu nen. .NL was geboren. Inmiddels bestaat de band uit vijf personen. Naast de eerder genoemde drum mer, bassist en saxofonist bestaat .NL uit een toetsenist en nog een tweede gitarist. Dit vijftal wisselt nummers als Johnny B Good en One Step Beyond af met Even aan mijn moeder vragen en Stil in mij. Met dit feit is ook meteen de grote kracht van .NL genoemd. Omdat de band een grote diversiteit aan nummers speelt, heeft .NL een brede doelgroep. De Band trad al op bij diverse festivals in den lande. Onlangs stond ze nog in het voorprogramma van de band De Dijk. De deuren openen om 20.00 uur.Voor meer informatie kan men terecht op www.jera70.nl. De leden van de Operette Gezellen Sint Anthonis bren gen op maandag 27 november vanaf 20.00 uur de operette The Mikado in Schouwburg Venray. The Mikado is typisch Engels maar wordt in het Nederlands gesproken.Voor het publiek is het even wennen, maar zal aan het eind van deze bruisende, kleur rijke en komische operette veel waardering hebben. Bij de ope- Collegium Vocale wint niet In de aula van het Muziekcen trum in Venlo is het jaarlijkse con cours Prix Dominique gehouden voor beoefenaars van klassieke muziek. Het winnende tweetal Maartje Smedts (15) en Lizzy Dinghs (17) uit Horst moest het opnemen tegen elf andere inschrij vers. In de categorie ensembles moesten ze het opnemen tegen het Collegium Vocale uit Venray. Zij speelden werk van Salter, Tele- mann en Golland. Winnaars in de andere categorieën waren bij de instrumentalisten dwarsfluitiste Yvonne Haver uit Blerick en bij de vocalisten Maarten Stevens uit Beers. Yvonne Haver werd over-all winnares. Zij kreeg de wisselprijs 't Paeterke mee naar huis. Maartje Smedts, Lizzy Dinghs, Maarten Ste vens en Yvonne Haver nemen ook deel aan het Laureatenconcert, dat in mei wordt gehouden. In de loop der jaren heeft de Prix Dominique zich een vaste en gewaardeerde plaats verworven in het Noord- en Midden-Limburgse muziekleven. Gewoonlijk wordt het concours in de Dominicanenkerk gehou den. Omdat deze momenteel ver bouwd wordt, stelde het Kunsten centrum in Venlo dit jaar de aula aan het Arsenaalplein beschikbaar. De organisatie is in handen van de Vereniging Vrienden van 't Pae terke. ningsouverture, gespeeld door het orkest met als concertmeester Gerard Poels krijgt de toeschou wer al snel een beeld van het land waarin de operette zich gaat afspelen, namelijk Japan. Warme klanken worden onder leiding van Hans van Zeeland gedi rigeerd. De Japanse kostuums en het decordoek gerealiseerd door Sjaak Minten en het ballet die kos tuums dragen die door Erica Ver- beeten zijn ontworpen maken van het geheel een fraai plaatje. In de openingsscène wordt al aangege ven hoe de gentlemen van Japan, die op vazen van porselein vaak zijn beschilderd, tegen alles aan kijken. Als rijksopperbeul heeft Harry van de Weijer een schitte rende rol en zingt menig solo en duet. Johannes Treuren (The Mika do), Marion van Doorne, Gerard Luijten, Harry van de Weijer (Ko- Ko) en Petra van den Berg zingen See how the Fates their gifts allot. Ontroerd is het publiek wanneer Petra van den Berg in de creatie van de verschrikkelijke Katischa het lied Alone, and yet alive zingt. Tonny Kluijtmans en Hans Wijnen zijn debutanten in The Mikado. Dit spektakelstuk heeft een knotsgek verhaal waarin humor, liefde en bedrog dicht bij elkaar liggen. Voor kaarten kan men con tact opnemen met Ria Derks van de Ven via tel. (0485)383713 of email rderksvdven@hotmail.com. niet ontvangen? Bel 582877! Boekrecensie in Peel en Maas Een blind paard kan de was doen laat zien hoe bekende en onbekende sprekers van het Nederlands struikelen over hun taal. Want als het klokje thuis tikt, weet niet iedereen waar de klepel hangt. Versprekingen en verschrijvin gen uit onwetendheid of onhan digheid, opgetekend in de prak tijk. De illustraties zijn van Hein de Kort. Heidi Aalbrecht en Pyter Wage naar zijn woordenboekmakers en eigenaars van tekst- en redactiebu reau de Taalwerkplaats.Het boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray en kost 9-95 euro. Tijdens de Caecilia-avond van Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide zijn zes van de zeven jubilarissen in het zonne tje gezet. Ger Claassens, voorzit ter van de vereniging, reikte, in aanwezigheid van talrijke leden, de onderscheiding met de daarbij behorende oorkonde uit aan de jubilarissen. Kunst Cultuur vrijdag tussen 9.00-17.00 uur en andere vermakelijke versprekingen Heidi Aalbrecht Pyter Wagenaar Met tekeningen van ffein de Kort

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11