Genomineerden vrijwilligers- prijs Match September op nieuwe locatie 'si- Minder parkeeroverlast in Open huis Het Kleine Kabouterhuis De Bruyn Installatiebedrijf bestaat 25 jaar m Kerstshow bij Berly-Fleur Eigen bedrijf starten populair Mig Nieuwe traditie op elf november? ZAKELIJK BEKEKEN Niets! Informatieavond over Autisme _J PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 2 november 2006 - Pagina 9 Maria Franssen gaat in twee weeshuizen werken In een deel van de Oranjenuurt is na de reconstructie een nieuw parkeerregime ingevoerd. Uit evaluatie van het betaald en vergunninghouderparkeren is gebleken dat de maatregelen effectief zijn. De buurt ondervindt geen parkeeroverlast meer en de leefbaarheid is toegenomen. Sinds de invoering van het betaald parkeren in het centrum in 1993 nam de parkeeroverlast in de Oranjebuurt steeds ernstigere vormen aan. Bij de herinrichting van de buurt was dan ook één van de uit gangspunten dat iets aan het vreemdparkeren gedaan moest worden. Na de herinrichting zijn er minder parkeerplaatsen over gebleven. De gedachte daarbij was dat de parkeerplaatsen in de buurt bestemd zijn voor de bewoners en de leefbaarheid niet mag worden aangetast door 'vreemd' blik. Om dat te bereiken is samen met de klankbord groep van de buurt gezocht naar maatregelen die het gewenste effect bereiken en voor bewoners niet teveel beperkingen oplegt. Uiteindelijk is gekozen voor een combinatie van betaald parkeren en vergunninghouderparkeren. Omdat dit de eerste buurt was in de schil rondom het centrum waar deze maatregelen werden geïntroduceerd, is afgesproken om na enige tijd de maatregelen te evalueren en zono dig bij te stellen. De conclusie is dat de bewoners zeer tevreden zijn met de ingevoerde regelingen. De gemeente heeft op verzoek van de bewoners extra verwijsbor den naar de ticketautomaten geplaatst, ook is er een extra invaliden parkeerplaats aangelegd. De bewoners worden met een gezamenlijke brief van de klankbordgroep en gemeente uitgebreid over de evaluatie geïnformeerd. SRPflNJi In de afgelopen weken is commotie ontstaan over een rapport van de AFM dat door minister Zalm naar de Tweede Kamer is gestuurd. Het handelt over beleggingsverzekeringen en de informatievoorziening daar omheen. Een schoolvoor beeld van overheidscontrole die niet werkt. In de jaren tachtig van de vorige eeuw kwam een Engelse verzekeraar met een beleggingsverzekering op de markt waarbij volledige open heid werd gegeven over de kosten die eraan verbonden waren. En dat op het enige juiste moment; vooraf in de offerte. Die kosten waren in orde, dus minder dan die van de bestaande traditionele verzeke ringen die toen in Nederland verkocht werden. In de jaren negentig werden de beleggingsverzekeringen ge meengoed, ook al door de geweldige resultaten die de beurzen overal ter wereld noteerden. Het gevolg was dat de winstkans veel belangrijker werd dan de kosten. En om die winstkans te benadrukken, u begrijpt het wel. Toch zijn er al die tijd verzeke raars geweest die gewoon keurig alle kosten open en bloot aan hun polishouders toestuur den. In de offerte, en jaarlijks in een goed leesbaar overzicht. Het is dus geen probleem om openheid te geven, de klant weet immers dat er aan verzeke ren kosten zitten. Hoewel de werking van dit soort producten best ingewik keld is, hebben wij nooit veel problemen gehad om onze klanten duidelijk te maken hoe het werkt. Nu de resultaten (op de beurs) een aantal jaren achter elkaar tegenvallen, komt de overheid met een duur apparaat, AFM geheten, om schuldigen aan het kruis te nagelen en strenge regels uit te vaardigen voor advisering en communicatie naar de consument. Duidelijk heid en openheid zijn terecht, maar waar ik niemand over hoor, is het feit dat de Hoge Raad na jaren talmen de zaak van Vie d'Or, de levensverzeke raar die vijftien jaar geleden failliet ging heeft teruggestuurd naar het gerechtshof met de aanbeveling scherp naar de feiten te kijken. De polishouders die toen samen meer dan 80 miljoen euro schade leden zijn de hoop op een fatsoenlijke rechtsgang allang verloren. En iedereen weet al lang dat het toezicht indertijd hopeloos heeft gefaald. Mijn advies: vraag gewoon naar duidelijkheid zodat u precies weet hoe het zit. Als dat niet komt. U bent gewaarschuwd. Chris Jagers SUMMA ADVIESGROEP Voor de tiende keer wordt bij Berly-Fleur in Overloon van don derdag 16 tot en met zondag 19 november een kerstshow gehou den. Deze keer voor de laatste keer in deze winkel en woning, want op dezelfde plek wordt medio een nieuwe winkel met appartemen ten gebouwd. Berly-Fleur bouwt aan een nieuwe toekomst. Dus wordt er groots uitgepakt met als thema; alles draait om Kerst. De keuken en woonkamer wordt er weer in zijn geheel bij betrokken en omgetoverd tot een waar kook- en proefparadijs in kerstsfeer. Dit wordt in samenwerking met res taurant De Heren uit Overloon, een ware culinaire happening. Tevens kan men meedoen aan de verkiezing, wie maakt de mooi ste kerstbal van 2006. In welke vorm dan ook, voor jong en oud. Men kan in de winkel een zelfge maakte kerstbal inleveren tot en met donderdag 16 november. De eerste prijs is een kerstworkshop voor twee personen en voor de kinderen is de eerste prijs een kin derfeestje bij Berly-Fleur. Alle inge leverde kerstballen worden tij dens de kerstshow gepresenteerd en beoordeeld door het publiek. Ook worden er tijdens deze dagen workshops gehouden. Dit kost 15 euro per persoon, inclusief alle materialen. Graag van tevoren aan melden. Zoals de afgelopen tien jaar is het in de winkel een waar kerstparadijs. Dit jaar draait alles om Kerst, letterlijk en figuurlijk, met de hele dag door bloemschik ken en creatieve demonstraties. Er wordt volop aandacht besteed aan de kerstboom en alle sferen erom heen. Kerstdecoraties waar ieder een wat mee kan. Vooral glas en decoratieartikelen in zwart, wit, rood, brons, goud en zilver zijn dit jaar erg populair. Voor de Vrijwilligersprijs die op de Dag van de Vrijwilliger uitgereikt gaat worden, zijn drie organisaties genomineerd. Dit zijn Hengelsportvereniging 't Alver- tje, stichting Kindervakantiewerk Venray en de Stichting V-Kick. Een van deze organisaties neemt op zaterdag 25 november de prijs in ontvangst. De prijs bestaat ondermeer uit een cheque van 500 euro. Omdat dit jaar speciale aandacht geschonken wordt aan het thema jongeren en vrijwil ligerswerk heeft de selectiecom- Elf november, d'n lie van d'n 11e. De datum dat het vas- telaovesseizoen weer van start gaat. De steken, veren en man tels kunnen dan weer uit de kast en de voorbereidingen op de vastelaovend krijgen dan weer gestalte. In plaatsen zoals Keulen en Maastricht staan de pleinen dan vol met vastelaovesvierders. In Venray is zoiets niet haalbaar, maar een volle foyer van de schouw burg wel. Dat is althans de mening van Wilbert van Waayenburg van De Artiest. Wilbert wil een nieuwe traditie gaan opstarten met een vastelaovesavond op d'n lie van d'n lie in de foyer."Ik denk wel Na vijftien jaar is bloemen- zaak September verhuisd. "Niet dat het aan het Hen- seniusplein niet goed toe ven was, maar eigenlijk is de zaak gewoon uit z'n voegen gegroeid!", vertelt Deborah van Oyen. Vijftien jaar gele den begon zij met de een manszaak en de 65 vierkante meter winkelruimte was toen prima: goed te overzien als je alleen in de zaak staat, gezel lig en sfeervol, een leuke bui tenpresentatie om het plein te verfraaiien, niet-alledaagse boeketten en bloemwerk in een niet-alledaags winkelinte rieur. Inmiddels is het pand echter een beetje krap geworden voor een team van zeven personen. Extra winkelruimte was nodig, om nóg meer te kunnen laten zien op het gebied van sfeervol wonen. "Maar vooral de grotere bindruim- te is een verademing na jarenlang knus werken aan het Henseni- usplein Wij, en ook onze trouwe klantenkring, zijn opgetogen met het gegeven dat we nu eindelijk meer ruimte krijgen." Paterstraat 5 is de nieuwe loca tie voor September. Het pand heeft een hele facelift gehad, en September krijgt een hele nieuwe 'look'. Ook het schreeuwerige, dat het pand in het verleden uitstraal de, is verdwenen. Want eigenlijk is het uit circa 1929 daterende pand missie een groot aantal organisa ties, die met dit thema bezig zijn, doorgelicht en kwam zo tot deze voordracht. Zaterdag 25 novem ber wordt rondom deze prijsuit reiking een programma geboden met veel muziek en cabaret maar ook informatie over vrijwilligers en vrijwilligerswerk. Het programma duurt van 13-30 tot 17.00 uur en wordt gehouden in de foyer van Schouwburg Ven ray. De organisatie is in handen van Match, Steunpunt Vrijwilli gerswerk Venray. dat daar in Venray behoefte aan is. We hebben daarom een leuk pro gramma in elkaar gezet met wat aardige verrassingen. Muzikaal zal De Roojse Hofkapel de avond opluisteren. De vastelaovesmuziek zal variëren van gouwe ouwe Piël- haasnummers tot de meest recen te. Daarnaast zal Jeanny vanVeghel, bekend van klassiekers zoals 'As ik ow zie', een optreden verzorgen. Uit Overloon komt Appie Hein optreden. Voor de vastelaovesvier- der een prima moment om, na de ledenvergadering van De Piëlhaas, in vastelaovesstemming te komen. Ook prins Huub zal aanwezig zijn. Kortom, alle vastelaovesvierders komen aan hun trekken." zeer bijzonder; het staat als enige pand aan de Paterstraat op de his torische rooilijn, en steekt daar mee voor zijn beide buren uit. Het pand heeft de oorlog overleefd zonder ernstige schade, en heeft sinds de bouw al een winkelfunc tie. Bijzonder aan het pand zijn de toegepaste gele en rode sier- stenen in speklagen en strekken. "Gestreefd is dan ook naar het behouden van het pand. Sterker nog, door de strakke pui is er zelfs sprake van een opwaardering." Wie binnentreedt kan alleen maar constateren dat de winkel een aanwinst is voor Venray. Strakke muren, daglicht van boven....ruim telijk en van deze tijd. Een strakke aluminium winkelinrichting, met stoere hedendaagse verlichting. September ging woensdag open, maar de kerstshow, en tevens de officiële opening, vindt plaats in het weekeinde van 25 en 26 november. Deborah van Oyen en haar medewerkers zijn trots op de nieuwe zaak en nodigen u graag uit om eens te komen kijken in deze zee van ruimte. Laat u weer verrassen door de creatieve uit spattingen van September, maar maak ook kennis met een geheel nieuwe collectie potten en vazen. Tevens is er eindelijk ruimte voor grote planten, meer ruimte voor boeketten en bloemstukken, waterpalen, ornamenten, zuilen: alles waar September sterk in is. Maria Franssen (62) uit Ven ray is deze week naar het zui den van Bangladesh vertrok ken. Zij gaat daar gedurende drie maanden als vrijwilliger werken in twee weeshuizen die beheerd worden door de Stichting Land Ontwikkelings Project Bangladesh (SLOPB). In deze huizen wonen twintig meisjes en twintig jongens in de leeftijd van vier tot vijf tien jaar als een gezin met een 'moeder, een grote zus en een grote broer'. Het SLOPB wil de kinderen een vakopleiding laten volgen zodat zij op 18- jarige leeftijd, als zij het wees huis verlaten, zelfstandig de kost kunnen verdienen. Om het project van de grond te krijgen is Maria Franssen een half jaar geleden gestart met de actie Geef ze een Kans. Hierbij wordt zij gesteund door een initiatief groep die bestaat uit Trudy Eek hout, Henk Raedts en Erik Peters. "Deze mensen zijn via hun werk of door persoonlijke interesse ook al betrokken bij andere ont wikkelingsprojecten. Zij vormen een soort denktank om te komen tot een duidelijke doelstelling en opleidingsplan. Ook het Raayland College gaat dit jaar in de kerst tijd aandacht besteden aan dit project." Het doel van dit project is om zeventien kinderen een vakopleiding te geven zoals kleer maker, batikster, verpleegster, win kelier, timmerman, onderwijzer en computerdeskundige. Goed opgeleide vakmensen kunnen meehelpen aan de ontwikkeling van de streek, deze voortzetten en uitbreiden zodat op termijn steeds minder hulp van buiten af nodig is. Het SLOPB ziet zich geplaatst voor een moeilijke nieuwe taak die voortkomt uit het ouder worden Midden in de natuur, waar nu in de herfst de bladeren van de bomen rood, bruin en geel kleuren ligt Het kleine Kabouterhuis. Daar klinken vrolijke kinderstemmen van peuters die buiten spelen. Ze klauteren het trapje op naar de glijbaan en ontdekken dat samen fietsen op de duofiets nog gezel liger kan zijn.Als het tijd is om een boterham te eten gaan de peuters met hun groep naar binnen om gezellig met z'n allen aan tafel te gaan. Daar zijn ook de baby's, die al heerlijk een dutje gedaan hebben en kraaiend van plezier speelgoed en hun omgeving aan het verken nen zijn. Na de middagslaapjes is het tijd om samen iets te drinken en liedjes te zingen. Ook luisteren naar een kabouterverhalen in de De Nederlandse Vereniging voor Autisme regio Limburg, het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid en MEE Noord en Midden Limburg houden op maandag 6 november van 20.00 tot 22.00 uur in Venlo een infor matieavond met als thema Autis me en broers en zussen. Autisme is de laatste jaren steeds meer in de belangstelling komen te staan. Er wordt dan vaak uitgegaan van de persoon met autisme. Tijdens deze avond die bedoeld is voor ouders en verzorgers, gaat het vooral om de broer(s) of zus(sen) van de weeskinderen. Maria Frans sen: "De situatie op het platteland van Bangladesh is dat er helemaal geen vakopleidingen bestaan. Bovendien is er weinig economi sche activiteit. Graag wil ik samen met het bestuur in Nederland, het lokale bestuur in Bangladesh, de staf van de weeshuizen en het trainingscentrum onderzoeken hoe deze opleidingen opgezet zouden kunnen worden. In zo'n startsituatie is het heel moeilijk om sponsors te vinden die het project bijvoorbeeld vijf jaar wil len garanderen zodat continuïteit gewaarborgd kan worden. Om plannen en faciliteiten op te zet- knusse voorleeshoek is een fijn moment. Met de bloemenlampjes aan en zittend temidden van fleu rige kussens luisteren de kinderen aandachtig naar de groepsleidster. Dit geeft slechts een indruk van een dagje kindercentrum Het klei ne Kabouterhuis, waar deskundi ge groepsleidsters klaar staan voor elk kind. Wie op zoek is naar leuke kinderopvang kan de sfeer komen proeven tijdens het open huis op vrijdag 3 november van 19.00 tot 21.00 uur. Het Kleine Kabouter huis is te vinden op het GGZ-ter- rein aan de Noordsingel 39 op de Denderskamp 6-11. De bordjes op het terrein wijzen de weg. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Ilonka Wolters via tel.(0478)568111. van deze persoon. Nicole Snijders en Yvonne Peeters, beiden werk zaam als consulent bij MEE NML, verzorgen een presentatie over dit thema. Er wordt ook gebruik gemaakt van beeldmateriaal en er is voldoende ruimte voor het stel len van vragen. Wie deze avond wil bezoeken kan zich tot uiterlijk vrijdag 3 november aanmelden. Neem hier voor contact op met het Infor matiecentrum van MEE NML in Venlo-Blerick, tel. (077)3961555. Men ontvangt dan verdere infor matie. ten heb je geld nodig. Door in Ven ray en omgeving actie te voeren hopen we voldoende fondsen bij elkaar te krijgen om een eerste start te maken met de vakoplei dingen waaraan deze zeventien weeskinderen behoefte heb ben." Maria Franssen heeft jaren gewerkt als wijkverpleegkundige in Venray en omgeving en de laat ste jaren als diabetes verpleegkun dige. Sinds ruim een jaar geniet zij samen met haar man Noud van het prepensioen. Het ontwikke lingswerk is haar niet vreemd. In de jaren zeventig werkte ze voor de Stichting Nederlandse vrijwil ligers in de moeder- en kindzorg Het zou mooi zijn geweest als de grondlegger van het bedrijf, Herman de Bruyn, er nog bij was geweest. Maar de vorig jaar plotseling overleden grondlegger van technisch installatiebedrijf H. de Bruyn heeft het 25-jarig jubileum van zijn bedrijf helaas niet meer mee mogen maken. "Voor ons was dat een zware klap' m vertelt Wiebe Vollenberg die samen met Paul de Bruyn sinds 2002 eigenaar is van de zaak. "Herman had het bedrijf al aan ons overgedragen maar was nog wel actief binnen de onderne ming. Hij had vooral het relatiebe heer onder zijn hoede." Inmiddels is het bedrijf weer in rustiger vaar water terechtgekomen en werd afgelopen weekeinde, samen met het personeel, het jubileum op gepaste wijze gevierd. Herman de Bruyn startte in 1981 met zijn installatiebedrijf en verhuisde weldra naar de Leun- seweg. Van daaruit bediende het bedrijf grote en kleine klanten. Opvallend voor een kleine organi satie (veertien medewerkers, red.) is het feit dat De Bruyn grote klan ten zoals de gemeente Venray en de GGZ-groep in zijn portefeuille heeft. "Dat heeft alles te maken met kwaliteit", stelt Paul de Bruyn. "Wij doen waar we goed in zijn en dat is alle installaties binnen woningen en bedrijven, met uit zondering van elektra en dakwerk zaamheden. Denk daarbij niet alleen aan gas, water en sanitair, maar ook airco en luchtbehande ling, vacuüm- en persluchtinstal laties, rioleringen, zink- en koper werk. Vaak doen we het werk met vaste partners zoals aannemers- en elektrabedrijven. Bedrijven die net als wij kwaliteit nastreven. Voor al onze activiteiten zijn we dan ook gecertificeerd." De kwaliteit die Wiebe en Paul nastreven, vind je niet alleen terug in het werk zelf. "Mensen bellen vaak met de vraag hoe duur een verwarmingsketel is. Mijn ant woord is dan 'even duur als bij de collega'. Het gaat namelijk niet alleen om die ketel, maar ook het werk wat daar bij komt kijken. Wii eaan dan nok nn locatie Veii- in Zambia. De belangstelling voor het ontwikkelingswerk heeft haar nooit verlaten. Ze heeft nu de gelegenheid om de draad weer op te pakken. Haar man Noud komt rond half januari naar Bangladesh met de donateursreis. Op 1 febru ari 2007 hopen zij samen weer gezond thuis te zijn. Meer informatie op www.geef- zeeenkans.nl. informatie over alle activiteiten van SLOPB is te vin den op www.slopb.org Donaties kunnen worden overgemaakt op girorekening 72.30.333 of bank rekening 10.87.07.695 ten name van SLOPB, Boxmeer, onder ver melding van Geef ze een Kans. ken naar de (onmogelijkheden en brengen dan een vrijblijvende offerte uit. Daarbij geven wij ook een goed advies. Het komt wel eens voor dat een klant iets wil, waarvan wij denken dat het op een andere manier beter kan. Dat proberen we de klant dan ook dui delijk te maken. Dergelijke zaken worden zeer op prijs gesteld", aldus Wiebe. De klantenkring is breed en bevindt zich in een ruime regio rondom Venray. Grote bedrijven, maar ook particulieren en sinds enige tijd ook woningbouwpro jecten. Van dat laatste zijn de startersappartementen aan de Noordsingel een voorbeeld. "Een winkel hebben we niet maar als er iemand langskomt voor bijvoor beeld een kraanleertje, zullen wij die klant ook bedienen", stelt Paul. Beide ondernemers richten hun vizier op de toekomst. "Grote pro jecten, maar ook particulieren blij ven onze doelgroep. Daarnaast is een goede teamspirit onder onze medewerkers belangrijk. Ze zijn dagelijks alleen of met z'n tweeën op pad. Daarom wordt meestal op vrijdag de week gezamenlijk afge sloten met koffie. En als er nie mand jarig is, maken we iemand jarig en is er ook vlaai..." besluit Wiebe met een glimlach. de SCHATTEN van de Grote Kerk rvr Op zaterdag 4 november vindt op drie locaties in de regio de Startersdag van de Kamer van Koophandel Lim burg-Noord plaats. Zowel in Venlo (Theater de Maaspoort), Venray (Hotel Asteria) als in Weert (Hotel Golden Tulip) kunnen ondernemers in spe informatie verzamelen over uiteenlopende zaken rondom ondernemerschap. In een uitgebreide promotie campagne, op radio TV en in kran ten wordt bezoekers verzocht zich vooraf aan te melden. Bij de Kamer van Koophandel stromen de aanmeldingen binnen. Het zelfstandig ondernemerschap is aantrekkelijker dan ooit. Aan het eind van dit jaar verwacht de KvK 2.600 nieuwe bedrijven te heb ben ingeschreven. "En daar zitten zeker een aantal bezoekers van de Startersdag bij", aldus de Kamer van Koophandel. Het programma van de Starters dag biedt voor iedereen moge lijkheden om zich te oriënteren op het ondernemerschap. De dag begint om 10.00 uur met een informatiemarkt die de hele dag door te bezoeken is. Om meer de diepte in te gaan start om 10.30 uur een afwisselend workshop programma. Naast een workshop zijn er workshops te bezoeken van de Belastingdienst, banken en accountants. Om uit de mond van ondernemers zelf ervaringen en tips te horen, kunnen bezoekers een aantal workshops bijwonen van ondernemers uit de praktijk. Daarnaast staat er dit jaar ook een workshop op het programma over hoe te starten vanuit een uit kering. Ondernemers in spé die een bezoek willen brengen aan de Startersdag kunnen zich aanmel den via de website www.kvk.nl/ startersdaglimburgnoord of bellen met 077-3203392. De Startersdag is gratis te bezoeken. Maar ook spontane bezoekers zijn van harte welkom. Echte ondernemers in spe laten zaterdag 4 november niet aan hun neus voorbij gaan. Wat gebeurt er als U niet adverteert Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 6 novem ber een vergadering vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide. Op de agenda: informatie stand van zaken en toelichting door Jan Loonen (lid Provinciale Staten) met betrekking tot het con- tourenbeleid van de provincie Limburg. Mensen in Bangladesh willen een vak leren" - I .M-II l Ingezonden mededeling i Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof bw Grotestraat 68 Venray 0478-582727 V3n He TCnmer V3n KnnnhünHel

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9