'Schrap mfc uit begroting' die onder Raayland College danst voor wereldrecord Gunhoek De Hoveniers 'Buitenopslag aan Bosweg toegestaan' Café Goodfellaz dicht 'Wegversmalling Kempweg verwarrend' Startsein project Verkeersslang Samenwerking bij handhaving in de kinderopvang BEZORGEN? ook voor üw tuin bel voor: het SnelPlanten-StappenPlan een najaarsbeurt van uw tuin Niets! Laat u inspireren Snoeiharde garantie Boxmeer KOOPJE5DAGEN 2-3-U november door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 2 november 2006 - Pagina 5 De investering van 654.000 euro voor het multifunctioneel centrum (mfc) moet uit de begroting van 2007 geschrapt worden. Dit voorstel doet Samenwerking Venray omdat het toegezegde onderzoek er nog steeds niet is. Het college wil aan de Zuids ingel een verzamelgebouw voor verenigingen op het gebied van sport, cultuur en educatie realise ren. Onlangs meldde wethouder Emonts (PvdA) in de commissie Wethouder Emonts van Venray heeft afgelopen maandag op basis school De Keg op ludieke wijze het startsein van het verkeers- veiligheidproject De Verkeers- slang gegeven. De Verkeersslang heeft tot doel kinderen van de basisschool zoveel mogelijk met de fiets of te voet naar school te laten komen. Veel basisschoolkin- Sectie Lichamelijke Oefe ning van het Raayland Col lege houdt op donderdag 16 november in de aula van het C-gebouw een massale dans- actie. De actie is onderdeel van de wereldrecordpoging waarbij heel Nederland op één moment, dezelfde dans op dezelfde muziek uitvoert. Doel is op een positieve en aanstekelijke manier aandacht vragen voor het belang van sport en bewegen. Ambassadeurs van deze recordpoging zijn Barbara de Loor, ex-schaatsster en winna res van Dancing with the Stars en Paul Rosenmöller, voorzitter van het Convenant Overgewicht. Naar verwachting geven duizenden Nederlanders op 16 novem ber om 11.15 uur gehoor aan de oproep om vijf minuten te swin gen op het nummer What a fee ling, bekend van zangeres Irene Cara. De sectie LO haakt enthou siast bij de actie aan. Vanuit hun vak vinden ook zij het belang rijk dat er veel aandacht is voor gezond bewegen en leven Bij een actie als deze wordt de droom van de sectie LO, namelijk een nieuwe sporthal in Venray, weer helemaal springlevend. Inmiddels is deze droom na de laatste publieke actie al weer twee jaar verder. Het streven is om in het Guinness Book of Records te komen onder de titel 'de meeste mensen die gelijktij- Maatschappelijke Diensten dat het haalbaarheidsonderzoek vertraagd is vanwege langdurige ziekte van de projectleider. Samenwerking wil eerst de uitkomsten van het onderzoek weten. "Zolang de raad de resulta ten niet te zien krijgt en daarover dus niet kan oordelen, willen wij het mfc niet in de begroting opge nomen zien. Het mfc is voor ons niet aan de orde", zegt fractielei der Ike Busser, die vindt dat het bedrag moet worden toegevoegd aan de algemene middelen. Zodat deren worden met de auto naar school gebracht. Hierdoor ont staan onveilige situaties, parkeer problemen en milieuoverlast. De problemen bij de schoolpoort zijn daardoor talrijk. In het verkeer- en vervoerplan van de gemeente Venray staat opgenomen dat Ven ray werkt aan een verkeersveilige schoolomgeving. Het project Ver- dig op verschillende plaatsen aan het dansen zijn'. Hiervoor zijn 200.000 deelnemers nodig. Twee jaar geleden bracht de actie ruim 700 organisaties ruim 143.000 mensen op de been. Deze keer wordt alles op alles gezet om het record te breken. Naast deelnemen aan een wereldrecordpoging en ervaren hoe leuk samen bewegen is, is de bedoeling het onderwerp bewe gen op de lokale politieke agenda krijgen. Het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB), de landelijke organisatie achter deze actie, streeft ernaar dat zoveel mogelijk gemeenten zich bij de actie aansluiten. Burgemeesters kunnen na de actie een intentieverklaring onder tekenen waarin zij toezeggen te gaan werken aan lokaal beweeg- beleid. Het belang van bewegen is bekend. Slechts de helft van de Nederlan ders haalt de Nederlandse Norm Gezond Bewegen, vijf dagen per week een half uur flink bewegen per dag. In achterstandswijken is de situatie nog veel slechter, op sommige plaatsen voldoet niet meer dan drie procent van de jongeren aan de beweegnorm. De gevolgen van te weinig bewegen zijn ernstig. Zo is de afgelopen twintig jaar het aantal kinderen met overgewicht verdubbeld: één op de acht kinderen is te dik. Overgewicht is zelfs al zicht baar bij kinderen onder de vier de raad er later een apart besluit over kan nemen. Ook de WD liet kritische gelui den horen. De oppositiepartij vindt het mfc een mooi plan, maar zet vraagtekens bij een'peperduur onderzoek'. De VVV kan het niet rijmen dat het college nu ruim 900.000 euro uittrekt voor een tij delijk jongerencentrum dat strak permanent onderdak krijgt in het mfc. "Dit is hap-snapbeleid. Het past niet in het realiseren van stra tegische doelen", oordeelt Frans van der Kruijf. keersslang sluit daar naadloos bij aan. De basisscholen de Keg en de Coninxhof voeren samen met de gemeente het project uit. Het pro ject loopt tot en met maandag 6 november. Deze twee basisscholen besteden in de thema week extra aandacht aan verkeersveiligheid. Als kinderen in de themaweek op de fiets of te voet naar school jaar. Meer bewegen kan deze bedreigende trend een halt toe roepen. Sinds drie jaar voert het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen in opdracht van het ministerie van VWS de beweeg- campagne FLASH! uit om Neder landers te stimuleren in ieder geval dagelijks een half uurtje te bewegen. e-mail: PEEL EN MAAS Buspassagiers ongedeerd De politie heeft geassisteerd bij een busongeval dat dinsdag rond 12.00 uur plaatsvond op de Hoogriebroekseweg in Oirlo. Een lijndienstbus, die onderweg was van Oirlo naar Leunen, passeerde een tractor met een 38-jarige man uit Oirlo. Door nog onbekende oorzaak is de 55-jarige buschauf feur uit Deurne met de bus in de zachte berm terechtgekomen en weggezakt. De bus kwam iets schuin te staan en circa vijftien passagiers wisten uit de bus te komen door een noodruit in te slaan. Alle inzittende passagiers konden de bus verlaten. Er zijn geen mensen gewond geraakt. Vrij snel na het ongeval werden de passagiers met vervangend vervoer verder gebracht. Een takel heeft de bus uit de berm gehaald. Er is geen stremming geweest. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval. Het CDA vindt dat wethouder Emonts zich niet aan de gemaak te afspraken houdt. Tijdens de vergadering van 20 juni stelde de gemeenteraad 300.000 euro beschikbaar. De kosten voor de vervolgfase van 350.000 euro wees de raad toen af. "We zouden over dat bedrag pas een besluit nemen zodra er een onderbou wing is. Die hebben we niet aan getroffen in de begroting. Terwijl we dat toch heel duidelijk hebben afgesproken", zegt fractievoorzit ter Gerda van Stelten. komen krijgen zij een sticker. Ze kunnen elke dag een sticker ver dienen. In de klas verzamelen ze dagelijks de stickers op een oranje klasse nkaartje. Deze kaart wordt op een span doek met De Verkeersslang in de gemeenschapsruimte geplakt. Aan het eind van de week moet de Het college reageert dat het bedrag van 350.000 euro pas na instemming van de raad zal wor den uitgegeven. In de raadsverga dering van december verwacht wethouder Emonts met een tus senrapportage en een onderbou wing van het vervolgonderzoek te komen. "Tevens wordt toestemming gevraagd voor de resterende 350.000 euro. Indien de raad niet kan instemmen met dit voorstel, dan wordt de begroting alsnog gewijzigd", aldus het college. slang vol zijn waarna de kinderen een verrassing krijgen. Kinderen die, vanwege de afstand, toch met de auto naar school gebracht wor den krijgen ook een sticker mits zij het laatste stuk gelopen hebben en de auto niet geparkeerd stond in een straat rondom de school maar elders. Ook de leerkrachten kunnen stickers verdienen. VieCuri start vrijdag 3 Naar het ziekenhuis gaan is meestal spannend. Vooral voor kinderen kan het een stressvolle onderneming zijn: onder narcose, in een vreemd bed slapen, dokters in witte jassen, spuitjes en prikken. Het is belangrijk dat kinderen en ouders goed worden voor bereid op de ziekenhuisop name. Daarom start VieCuri Medisch Centrum voor Noord- Limburg met ingang van vrij dag 3 november op haar loca tie in Venray met wekelijkse voorlichtingsbij eenkomsten. VieCuri houdt in Venlo al enke le jaren wekelijks voorlichtings bijeenkomsten voor kinderen die onder narcose moeten. De ervaring heeft geleerd dat de reis afstand voor sommige patiënten een belemmering is om de bijeen komst bij te wonen. Om haar klan ten meer service te bieden, gaat VieCuri daarom vanaf vrijdag 3 november ook wekelijks voorlich ting geven op de locatie Venray. Het voorlichtingsprogramma Door het vaststellen van het "Protocol handhavingsbeleid kwaliteit kinderopvang" kiest het college van burgemeester en wethouders van Venray samen met de andere gemeen ten in Noord- en Midden-Lim burg voor eenduidigheid als het gaat om handhaving in de kinderopvang. Sinds 1 januari 2005 zijn gemeenten in het kader van de Wet kinderopvang verantwoorde- met wekelijkse wordt opgezet en uitgevoerd door pedagogisch medewerkers van VieCuri, onder wie Elke Lucassen (42), al 18 jaar actief als pedago gisch medewerkster: "De resulta ten van de voorlichtingsmiddagen in Venlo zijn erg goed. Met name de kinderen, maar ook de ouders krijgen informatie over de opname van hun kind vanaf het moment dat deze wordt opgenomen totdat het kind weer naar huis mag. We merken dat kinderen en ook de ouders doordat ze weten wat hen te wachten staat, minder gespan nen zijn. De kinderen zijn beter voorbereid en zijn hierdoor ook minder angstig. De artsen en ver pleegkundigen merken dat ook." Tijdens de voorlichting wordt een meisje gevolgd dat naar het ziekenhuis gaat. Alle stappen van opname tot ontslag worden door lopen aan de hand van dia's, die de ouders en de kinderen te zien krijgen. Ook kunnen kinderen en hun ouders attributen die bij een opname van toepassing kunnen zijn zoals bloeddrukmeter, oort hermometers en narcosekapjes lijk voor een aantal taken binnen de kinderopvang, waaronder de taak toezicht en handhaving. De Wet kinderopvang schrijft daar naast verplicht voor dat gemeen ten voor de toezichthoudende taak de GGD inschakelen. Via het "Protocol handhavings beleid kwaliteit kinderopvang" kiezen de gemeenten in Noord en Midden- Limburg én de GGD ervoor om gezamenlijk afspraken te maken met betrekking tot toe zicht en handhaving in het kader Belediging agenten De politie heeft zaterdagmor gen op de Henseniusstraat een 17-jarige jongen uit Venray aan gehouden nadat hij agenten had beledigd. De jongen maakte een obsceen gebaar naar passerende politieagenten. De jongen werd meegenomen naar het politiebu reau waar de zaak werd afgehan deld door middel van snelrecht. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS in Venray bekijken en uitproberen. "Daar naast beantwoorden wij natuur lijk vragen die met betrekking tot een opname naar voren komen. Het voordeel van deze voorlich ting is dat ouders op deze manier ook handvatten krijgen om hun kinderen thuis goed voor te berei den op de opname. Het werkt ook voor hen verhelderend." De voorlichtingsmiddagen in Venray zijn niet alleen voor kinde ren die in Venray worden geope reerd. "Ook kinderen die in Venlo worden geopereerd en die dichter in de buurt van Venray wonen, mogen de voorlichtingsbijeen komsten in Venray bijwonen. Het is maar net wat ze prettig of praktisch vinden." De voorlichting voor kinderen die onder narcose moeten, wordt in Venray elke vrijdagmiddag van 14.00 uur tot 15.00 uur gegeven, en in Venlo elke woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Voor meer informa tie over de voorlichtingsbijeen komsten kunt u contact opnemen met de pedagogisch medewerkers van VieCuri: 077-3205830. van de Wet kinderopvang en deze afspraken ook vast te leggen. Door het regionale proto col wordt voorkomen dat elke gemeente haar eigen regels en procedures gaat opstellen, wat niet wenselijk is en voor de GGD en kinderopvangorganisaties ook niet werkbaar. Door te kiezen voor uniformiteit weten zowel de GGD als kinderopvangorganisaties waar ze aan toe zijn als het gaat om toezicht en handhaving, aldus de gemeente Venray. woord dat genoemd horecabedrijf zonder de vereiste vergunningen geopend is. Vorige week heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag op bevel van de burge meester het bedrijf gesloten. Hier bij hebben zich geen problemen voorgedaan. Oud Strijders Oud Strijders Nederlands Indië en Nieuw Guinea Gemeente Deurne houden op woensdag 8 november voor de vijftiende keer een regiobijeenkomst. De bijeen komst wordt gehouden in Zaal van Bussel aan de St. Jozefstraat in Deurne. Aanvang 11.00 uur. Alle oud-strijders zijn van harte welkom. De bijeenkomst wordt besloten met de bekende loterij. De sluiting is om ongeveer 16.15 uur. Er is een pendeldienst tussen station NS en de zaal. Meer infor matie is verkrijgbaar bij secretaris C. Simons via tel. (0493)310242 of email p.tewalvaart@veteranen.nl. PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray-Oirlo 0478-571800 Na reacties van omwonen den stelde John Michels (CDA) vragen over de komst van ondernemer Burhenne naar de Bosweg. Het bedrijf omvat een bandenservice, opslag van tweedehands auto's en gebruikt witgoed. Het CDA vindt dat de buitenop slag goed moet worden ingepast in de omgeving. "Daarover moe ten vooraf goede afspraken wor den gemaakt met de ondernemer. En leg die ook vast in een bor- gingsovereenkomst. Dit kan veel ellende voorkomen", zei Michels dinsdag in de raadsvergadering. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) wilde er niets van weten. "Een buitenopslag is er toege staan. Ik zie geen enkele aanlei ding om deze ondernemer anders te behandelen dan andere bedrij ven. Die suggestie werp ik verre van mij", verklaarde Teunissen. De gemeente is al vele jaren bezig om het bedrijf van Burhenne te verplaatsen van de Endepoel in Merselo. Volgens Teunissen is de locatie aan de Bosweg hiervoor geschikt. Het terrein is bestemd voor kleine bedrijven in de milieu categorie I en II. Een autosloperij is er niet toegestaan. "Er zijn geen eisen voor een landschappelijke inpassing van de buitenopslag", zei de wethouder. "Aan de ach terzijde van het perceel laat de gemeente een haag planten. En de monumentale boom blijft behou den. Er zijn ook geen signalen dat er problemen zullen ontstaan. Maar we houden de vinger aan de pols." Michels reageerde: "Dat zul len we ook blijven doen." Burgemeester Jos Waals van Venray heeft tot nader order café Goodfellaz aan de Gouden Leeuw 14a gesloten. Omdat de horecaon dernemer nog geen vergunnings aanvraag heeft ingediend voor de vereiste vergunningen heeft er nog geen onderzoek plaats kun nen vinden om na te gaan in hoe verre de ondernemer en het pand aan de gestelde eisen voldoen. In het belang van de open bare orde en uit oogpunt van bescherming van de veiligheid en gezondheid van het publiek vindt de burgmeester het niet verant- De wegversmallingen op de Kempweg zijn verwarrend voor de automobilisten. "Want het is niet duidelijk welke auto er het eerste door mag. En twee auto's tegelijk gaat niet", zei Gerard Thijssen (inVEN- tief) dinsdag in de raadsverga dering. voor een fraaie wintertuin! R I E N S3. Thijssen stelde daarom voor om er verkeersborden te plaatsen zodat duidelijk is welke rijrichting voorrang heeft. Daar wilde verkeerswethouder Van der Broeck (CDA) niet aan. "Mensen uit de buurt hebben mij daar ook op aangesproken. Maar de versmallingen zijn juist aangelegd omdat er te hard gere den wordt. Met het plaatsen van voorrangsborden schiet we aan het doel voorbij. De bedoeling is juist dat de auto's afremmen. De bestuurders moeten maar enige hoffelijkheid tonen." Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Tegen inlevering van deze advertentie 10% KORTING op najaarscollectie. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Verspreidingsburo iDEBHOUD VAN MIERLO Elke tuin, groot of klein, is gebaat bij goed onderhoud. Rien van Mierlo Tuinen heeft gespecialiseerde groenexperts die zorgen dat uw tuin weer tegen een stootje kan. Van enkel snoeien tot het complete onderhoudswerk. Aarzel niet en bel ons: Noël van Mierlo 0493 314593. Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 www.rienvanmierlotuinen.nl Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com COMFORTABEL WONEN anpak

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5