Nationale voedselactie in Venray Bestuurlijke fusie Thuiszorg en Proteion Samen! Dag van de Vrijwilliger Vrachtauto van weg gehaald Wim de Cloe gaat met pensioen CDA bezoekt Historisch Platform Tegels tegen zinloos geweld Gewoon, Vrienden van Hospice Zenit PVyers Niets! Winter winst Koud kunstje! Maak daarom nu al een afspraak met en profiteer van een fikse winter korting! Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 26 oktober 2006 - Pagina 7 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - Li m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Van zondag 29 oktober tot zondag 5 november staat Nederland in het teken van de elfde Nationale Voedselac tie. De hulporganisatie Dorcas Hulp Nederland houdt in ruim 550 supermarkten en 400 ker ken voedselinzamelingen. Op zo'n vijftig basisscholen zal onderwijsmateriaal worden ingezameld in het kader van de rugzakactie Kids4kids. Het streven is om 50.000 voed selpakketten en 10.000 rugzak ken op te halen. Nog voor de Kerst zullen de eerste 25.000 voedselpakketten in Oost-Europa worden bezorgd. Het voedsel is bestemd voor de allerarmsten in onder meer Oekraïne, Roemenië, De geestelijke gezondheids zorg in Noord- en Midden- Limburg heeft de voorbije jaren ingrijpende organisato rische veranderingen onder gaan, zoals de vorming van een geïntegreerd zorgnetwerk voor de GGZ. Bestuurder Wim de Cloe (59) toonde zich een krachtig pleitbezorger van integrale samenwerking en krachtenbundeling. Na de fusie tussen het Vincent van Gogh Instituut en Stichting Zorgcircuits tot GGZ NML, op 1 juli 2003, trad hij toe tot de Raad van Bestuur van GGZ NML. Donderdag 26 oktober maakt hij gebruik van de regeling om ver vroegd met pensioen te gaan. Een nieuw leven lonkt. Zijn vader had hem voorbestemd om de mode zaak thuis in Rotterdam over te nemen. Maar De Cloe had andere plannen met zijn leven. Via het Franciscus Gasthuis in Rotterdam, het Maasziekenhuis in Boxmeer en de Ziekenhuizen Noord-Limburg belandde hij medio jaren negentig in de geestelijke gezondheidszorg in Noord- en Midden-Limburg. Als voorzitter van de Raad van Bestuur van Stichting Zorgcircuits werkte hij aan een ambitieus plan om samen met het VvGI en Riagg Midden-Limburg een geïntegreerd zorgnetwerk voor de geestelijke gezondheidszorg op te zetten, onder de naam Mensana. Het plan plofte uit elkaar, tot teleurstelling en schaamte van Wim de Cloe. "Ik was eerder ver baasd dan teleurgesteld. Verbaasd, omdat persoonlijke belangen van mensen het wonnen van alge mene zaken en van het algemeen belang van de geestelijke gezond heidszorg in Noord- en Midden- Limburg. Dat vond ik beschamend. De cliënt had de grote winnaar moeten worden, maar werd de grote verliezer omdat andere, per soonlijke belangen klaarblijkelijk belangrijker waren." Het misluk ken van Mensana maakte Wim de Cloe alleen maar strijdbaarder. Hij vond bij Toine van der Sanden, Moldavië, Bosnië, Servië, Wit-Rus- land,Albanië, Hongarije en Noord- Ossetië (Rusland). In Venray wordt op 3 en 4 november een voedsel- inzameling gehouden in de PLUS- markt aan de Kruidenlaan. Vrijdag 3 november van 15.00 tot 17.00 uur en zaterdag 4 november van 10.00 tot 14.00 uur zijn namens Dorcas een aantal vrijwilligers van de Bijbelgemeente Venray aanwe zig om u over de actie te informe ren en het voedsel in ontvangst te nemen. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de allerarmsten in diverse met name Oost-Euro- pese landen. Drie uur vliegen van Schiphol ligt het straatarme Mol davië. Een Europees land dat maar weinig overeenkomsten kent met Nederland. Ouderen in het arme Het CDA bezoekt op vrijdag 3 november van 14.00 tot 16.00 uur het Lokaal Historisch Platform Venray (LHPV) in het Erfgoed huis op Sint Anna. Het CDA Ven ray hecht grote waarde aan het culturele erfgoed in Venray. In de nieuwsbrief van augustus nodigde het LHPV de inwoners van Venray Voor de grote vakantie hebben Loes Mennen, Loes van de Von dervoort en Lieke Aerts in groep 8 van de Josefschool in Overloon een werkstuk gemaakt over pes ten. Al surfend op internet kwa men ze toen uit bij tegels waarop een lieveheersbeestje staat. Deze tegel is speciaal voor scholen en symboliseert een prettige omgang met elkaar. De drie meiden zijn met hun idee, deze tegels voor de Josefschool, naar de directeur gegaan. Hij vond het een uitste kend idee en de tegels werden besteld. Op dit moment wordt er in alle groepen extra aandacht besteed aan omgaan met elkaar. Tijdens de tekenles of handar- beidles worden er collages met Wat gebeurt er als U niet adverteert Moldavië worden vaak in de steek gelaten door hun kinderen die in het land geen toekomst meer zien. De bejaarden blijven dan alleen achter met een karig pensioentje van soms niet meer dan 20 euro per maand. Sommige mensen heb ben een tekort aan goede voe ding of hebben zelfs dagenlang helemaal niets te eten. Door het uitdelen van voedselpakketten, in samenwerking met plaatselijke kerken, wil Dorcas deze mensen de winter door helpen. Ze ervaren het pakket als een bemoediging en stellen het zeer op prijs dat men sen in Nederland op deze manier laten weten dat ze niet vergeten worden. Ook gaat een deel van de opbrengst naar zuidelijk Afrika. Tijdens de NVA worden kleur en de politiek uit om met elkaar van gedachten te wisselen over de toekomst van het erfgoed in Venray. Het CDA wil deze middag graag praten over de gedachte om een nieuwe nota op te stellen. Leden van het CDA zijn deze mid dag welkom in het nieuwe onder komen van het LHPV lieveheersbeestjes gemaakt. Op maandag 13 november om 8.45 worden de tegels gelegd door de drie initiatiefnemers. Ook onthul len ze dan de collages met lieve heersbeestjes. platen verspreid die kunnen wor den ingekleurd en ingestuurd. De winnaar van deze wedstrijd krijgt een mooi prijzenpakket thuisge stuurd. De kleurplaat is ook te downloaden op www.nationale- voedselactie.nl. De afgelopen tien jaar was de voedselactie steeds een groot suc- ces.Tijdens de eerste actie in 1996 kon Dorcas 22.000 pakketten ver sturen en in de jaren daarna liep dat op naar ruim 47.000 pakket ten in 2004 en 2005. Een voedsel pakket is in nauw overleg met de veldkantoren en de douane van de verschillende landen samen gesteld en bestaat uit houdbare producten: droge soep, droge krui denmix, Brinta, Liga, theebiscuit, limonadesiroop, zonnebloemolie, De Limburgse VrouwenRaad houdt op donderdag 9 november in samenwerking met de Stich ting Meer Kleur en Kwaliteit, het Katholiek Vrouwengilde Venray en het moedercentrum Venray, de multiculturele ontmoeting Gewoon, Samen! De manier waar op buren met elkaar omgaan is de belangrijkste factor die bepaalt of bewoners hun wijk veilig en leef baar vinden. Dat geldt ook voor de relaties tussen allochtone en autochtone buren. Met deze laag drempelige ontmoeting willen de vrouwen(groepen) van ver schillende culturen kijken wat zij samen hebben en wat hen bindt vanuit ieders verscheidenheid. Door verbindingen te leggen en te kijken waar men samen sterk in is, kan de basis gelegd worden voor een veilige en leefbare samen leving. De ontmoeting start om 10.00 uur op het gemeentehuis van Venray waar wethouder Najja de vrouwen namens het gemeen tebestuur ontvangt. Vervolgens groenten, witte of bruine bonen en vruchten in blik, rijst, cacao, suiker, thee, macaroni, jam, kaar sen, tandenborstels en tandpasta. Giften voor de transport- en dis- tributiekosten zijn van harte wel kom en kunnen worden overge maakt op giro 2500 van Dorcas Hulp Nederland, o.v.v. NVA 2006. Van dit geld wordt deels ook in de landen zelf voedsel gekocht. Tijdens de NVA kunnen ook oude mobieltjes worden ingele verd bij de actielocaties.Voor deze telefoons krijgt Dorcas 3,50 euro per stuk. Met de opbrengst hier van helpt Dorcas de allerarmsten in Oost-Europa en zuidelijk Afrika. Meer informatie over deze actie is te vinden op www.nationale- voedselactie.nl. geestelijke gezondheidszorg. Als iemand geestelijke problemen kreeg, dan kon hij worden door verwezen naar die voordeur. En daar werd bekeken welke zorg en zorgtraject wenselijk en nood zakelijk was. Dat hadden we met Mensana voor ogen. Met Toine van der Sanden had ik in decem ber 2002 al een intentieverklaring klaar om Stichting Zorgcircuits en het VvGI te laten fuseren tot GGZ NML. Dat gebeurde op 1 juli 2003- Riagg Midden-Limburg kregen we helaas niet meer aan boord, daar was teveel voor gebeurd." De winst van de fusie is onder meer de vorming van vier regionale centra: het RCG Weert, het GGZ- centrum in Roermond, het RCG Venlo en het RCG Venray. De Cloe tekende al in decem ber 1996 de contouren uit van het RCG Venlo, dat in juli dit jaar, dus tien jaar na dato, officieel werd geopend. Met het openingswoord door De Cloe.'Tk geloof in de struc tuur en opzet van regionale cen tra, waarin verschillende vormen van kortdurende psychiatrische zorg zijn geïntegreerd. Dit gebeurt in verregaande samenwerking en/ of via integratie met de psychiatri sche afdelingen van de algemene ziekenhuizen in de regio Noord en Midden-Limburg. In deze cen tra kunnen cliënten terecht voor onderzoek, advies, diagnostiek en kortdurende behandeling. De zorg wordt laagdrempelig en dichtbij de vertrouwde leefomgeving van de cliënt aangeboden." Voor De Cloe lonkt een nieuw leven. "Ik ga allereerst een lange reis maken door Chili en Argenti nië naar Vuurland. Daarna ga ik me bezinnen. Collega's die in dezelfde situatie hebben gezeten, raden me aan om de eerste tijd niets te doen. Ik heb alle verzoeken tot dusver dan ook afgewimpeld. Wat ik wél wil, is betrokken blijven bij bijvoorbeeld de vorming van de Stichting Venray Museum, waarin het museum van GGZ NML en Freulekeshuus opgaan. Daar wil ik me graag sterk voor maken." gaan de vrouwelijke gemeente raadsleden van Venray met elkaar in gesprek over het belang van de participatie van vrouwen in gemeenteraden. De lunch vindt plaats in het moedercentrum. Hierna wordt het programma vervolgd in de Witte Hoeve. Het middagprogramma begint met de voorstelling De kracht van vrou wen door Hellen Trustfull. Janet Bronnenberg, bestuurslid van de LimburgseVrouwenRaad, gaat aan sluitend in gesprek met de aan wezigen over, wat ons, vrouwen, beweegt. Voor meer informatie of aanmelding kan men contact opnemen met de Limburgse Vrou wenRaad via tel. (0475)332491 of e-mail lvr@limburgsevrouwen- raad.nl. Woninginbraak in Venray Alerte getuigen hebben don derdagmiddag een 17-jarige jon gen uit Wanssum aangehouden op verdenking van inbraak in een woning aan de Augustines- senliof. Een andere inbreker wist te ontkomen. De politie is nog op zoek naar hem en vraagt mensen die mogelijk nog iets van de zaak gezien hebben, om contact op te nemen met de politie Venray via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). Even voor half vijf hadden getui gen gezien dat de jongen door een paadje liep bij het Augustines- senliof. Toen de jongen de getui gen zag, gooide hij de buit in de struiken en ging er snel vandoor. Na een achtervolging werd hij op de Raadhuisstraat in de kraag gegrepen toen hij een muur over wilde klimmen. De politie was na de melding snel ter plekke waarna de jongen geboeid werd overge bracht naar het bureau. Hij is voor verder onderzoek in verzekering gesteld. De zorgorganisaties Protei on en Thuiszorg Noord-Lim burg hebben een intentiever klaring ondertekend, waarmee de komende maanden nader onderzoek verricht gaat wor den naar de mogelijkheden van een bestuurlijke fusie. Na zorgvuldige analyse zien de zorgorganisaties Proteion in Hae- len en Thuiszorg Noord-Limburg in Venray wederzijds belangrijke voordelen in samenwerking en constateren beide organisaties veel overeenkomsten in visie op zorg, strategie en ondernemerschap. Proteion en Thuiszorg Noord-Lim burg werken momenteel al nauw samen op het vlak van de aanbe steding bij de gemeenten in het kader van de Wet maatschappelij ke ondersteuning (Wmo), hetgeen Hospice Zenit heeft in april 2006 zijn deuren geopend. Aan de Hoenderstraat in Venray is een prachtig nieuw gebouw verrezen met sfeervolle gas tenkamers en moderne goed geoutilleerde werkruimten. In het hospice, dat een 'thuis' wil betekenen voor zijn gas ten, kunnen terminaal zieken zich met hun familieleden en vrienden voorbereiden op het naderende overlijden als dat in de thuissituatie niet (meer) kan. De bouw en de inrichting van het hospice werden mogelijk door de belangeloze inzet van veel mensen en het vergaren van heel veel geld via overheidsubsidies en giften van bedrijven, instanties en particulieren. Giften blijven nodig om naast de normale exploitatie kosten een aantal noodzakelijke voorzieningen en activiteiten te kunnen realiseren en vooral ook om de nodige ondersteuning en faciliteiten te bieden aan de bijna 130 vrijwilligers, zonder wie het niet mogelijk zou zijn om de doelstellingen van het hospice te realiseren. Begin maart 2006, vlak vóór de officiële opening, hebben met name betrekking heeft op de thuiszorgactiviteiten van beide organisaties. Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste aanbieder van professio nele thuiszorg in de regio Noord- Limburg. De organisatie levert huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging en verpleging, ondersteunende en activerende begeleiding, alpha- hulp, vrijwillige thuishulp en specifieke zorgdiensten als con sultatie voor senioren, zorgalar- mering, zorg-tv, zorgboerderijen voor senioren en dagvoorziening. Bij de organisatie werken 1400 medewerkers en circa 800 alpha- hulpen. Thuiszorg Noord-Limburg verleent zorg aan 7000 cliënten op jaarbasis. Van Proteion maken deel uit: CIRO Horn, het centrum voor inte- enkele mensen een vriendenclub van Hospice Zenit opgericht met de bedoeling om via werving van particuliere donateurs voor die bijzondere en nodige doeleinden geld in te zamelen. Ondertussen zijn zo'n driehonderd donateurs geregistreerd en zij hebben toege zegd om eens per jaar tenminste 25 euro aan het hospice te schen ken. Om meer bekendheid te geven aan het donateurschap en natuurlijk om daarmee nog meer donateurs te werven maakt het Comité Vrienden van Zenit graag gebruik van het gastvrije gebaar van een tweetal huisartsenpraktij ken, te weten huisartsenpraktijk Antoniusveld en huisartsenprak tijk Veltum. Hier verwacht men binnenkort honderden patiënten voor de jaarlijkse griepvaccinatie op zaterdagmorgen 4 november in de huisartsenpraktijk Antonius veld en op woensdagmiddag 15 november in de huisartsenprak tijk Veltum. Mensen die hier hun griepprik komen halen kunnen zich laten informeren over Hos pice Zenit en over de doelstelling van het donateurschap. Het is een geheel vrijblijvende kennismaking met de Vrienden van Zenit, maar Fietsster gewond De politie assisteerde maandag middag bij een verkeersongeval dat plaatsvond op de splitsing Henry Dunantstraat/De Hulst. Rond 16.30 uur reed een 68-jari- ge man uit Well in zijn auto op De Hulst in de richting van de Henri Dunantstraat. Op de kruising zag hij een 27-jarige fietsster uit Ven ray over het hoofd. Er ontstond een aanrijding waarbij de vrouw via de motorkap op de grond viel. Zij is met knieletsel overgebracht naar het ziekenhuis. grale revalidatie orgaanfalen en de zorgcentra Hornerheide in Horn; St. Jozef in Wessem; De Kreppel in Heythuysen; St. Magdalena in Hae- len; RCG in Roermond; Roncalli in Roermond en Sterrebosch in Thorn. Proteion biedt revalidatie, verpleeghuiszorg, verzorgings huiszorg, thuiszorg en een uitge breid pakket van servicediensten. Proteion levert zorg- en dienstver lening aan zo'n 750 intramurale bewoners/patiënten en aan vele extramurale en thuiszorgcliënten en biedt werkgelegenheid aan 1100 medewerkers. Klantvriende lijkheid, respect, vertrouwen en deskundigheid zijn voor Proteion sleutelwoorden. Het zorgconcept van belevingsgerichte en vraag gerichte zorg, de ligging van de locaties en de faciliteiten karakte riseren Proteion. men kan zich natuurlijk ook met een opgeven als donateur. Alle donateurs krijgen eens per jaar een financiële verantwoording en zijn automatisch geabonneerd op de Nieuwsbrief van Zenit. Het Comité Vrienden van Zenit is de huisartsenpraktijken Antonius veld en Veltum erkentelijk voor hun gastvrijheid, waarmee zij de doelstelling van het hospice nadrukkelijk onderschrijven. Dit doen overigens ook de andere Venrayse huisartsen, die jammer genoeg niet over voldoende ruim telijke capaciteit beschikken om de Vrienden van Zenit tijdens de griepvaccinatie een plek te bie den. In het Comité Vrienden van Zenit hebben zitting: Inge Adri- aansens (secretaris), Bernadette van Casteren, Margriet van Glab- beek, Erik Peters (voorzitter), Leo de Kerf (penningmeester) en Ad van Thiel. Wie geen griepprik gaat halen, maar toch donateur wil worden of nadere inlichtin gen wenst, kan contact opnemen met Inge Adriaansens via tel. (0478)582557) of met Leo de Kerf via tel. (0478)582658. Het reke ningnummer van Vrienden van Zenit is 120858223- Zorgmarkt In Venlo wordt op zaterdag 11 november van 10.00 tot 16.30 uur de vierde zorgmarkt voor de inwo ners van Noord en Midden Lim burg gehouden. In De Maaspoort in Venlo laten zorgaanbieders en andere organisaties zien welke mogelijkheden er zijn voor men sen met een beperking. Het thema is dit jaar Onbeperkt actief, neem initiatief! Om 10.30 uur is de offi ciële opening door longspecialist Harry Pouwels van het VieCuri Medisch Centrum. De Zorgmarkt is dé plek waar vraag naar en aan bod van met name AWBZ verze kerde zorg bij elkaar komt. Meer dan veertig zorgaanbieders laten in een marktkraam zien wat zij te bieden hebben. De bezoekers van de markt kunnen aangeven waar zij naar zoeken. Er is veel ruimte voor een gesprek en het stellen van vragen. Het thema Onbeperkt actief: neem initiatief! sluit aan bij de Week van de Chronisch Zieken waarin de Zorgmarkt valt. Actief bezig zijn is goed. Ook voor men sen met een beperking, al is dit niet altijd zo makkelijk. Inspiratie en steun van de omgeving of van een professionele organisatie kan nodig zijn. De deelnemende orga nisaties laten zien hoe zij hier een rol in kunnen spelen. Naast de markt zijn er ook een aantal pre sentaties met als thema Mantel zorg, Wet op de Maatschappelijke Ondersteuning (WMO), openbaar vervoer in Limburg, Sterk in Werk en het project Take Care. Naast het luisteren naar deze informatie is er ook volop ruimte voor het stellen van vragen. Ga voor meer informatie naar de webpagina van de Zorgmarkt www.mee-nml. nl/zorgmarkt. Hier staat alle infor matie van deelnemende organi saties tot route en parkeermoge- lijkheden. Bel voor een folder tel. (077)3961555. :«We Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl In de schouwburg in Venray wordt op zaterdag 25 november een prijs uitgereikt aan de vrijwil ligersorganisatie van het jaar. De prijs bestaat onder meer uit een cheque ter waarde van vijfhon derd euro. Rabobank Venray heeft Match Steunpuntvrijwilligerswerk Venray toegezegd dit bedrag voor de komende drie jaar beschikbaar te stellen voor dit doel. Venray telt momenteel ongeveer vierhonderd vrijwilligersorganisaties waarbin nen of van waaruit meer dan acht duizend vrijwilligers werken. In 2005 is de prijs gewonnen door de Vrijwillige Thuiszorg. Dit jaar heeft de organisatie van de Dag van de Vrijwilliger ervoor gekozen het thema jongeren en vrijwil ligerswerk onder de aandacht te brengen. Waarschijnlijk komt van uit die hoek de prijswinnaar. Een werkgroep is al enkele maanden hiermee actief en heeft een groot aantal organisaties onder de loep genomen. Gekeken wordt naar jonge ren- en jeugdverenigingen, op het gebied van sport, muziek, ont spanning, sociaal, cultureel etc. Ook organisaties van volwassenen met veel aandacht voor het berei ken van jongeren binnen hun vereniging kunnen in aanmerking komen voor de prijs. De werkgroep heeft een aantal criteria vastgesteld zoals: spreken de activiteiten aan in deze tijd, hoe is het actuele aanbod en het wer ken met jonge vrijwilligers. Ook wordt gekeken naar de duurzaam heid van de organisatie. Uiterlijk begin november maakt de werk groep de laatste drie genomineer den bekend. Tijdens de Dag van de Vrijwilliger is iedereen die op een of andere manier betrokken is bij het vrijwilligerswerk tussen 13.30 en 17.00 uur welkom in de Schouwburg, waar een gevarieerd programma wordt geboden. Cen traal in het programma staat de uitverkiezing van de Vrijwilligers organisatie van het jaar. De politie heeft dinsdagmorgen een kleine vrachtauto van de weg gehaald, waarvan de brandstoftoevoer niet in orde was. Op de stoel naast de chauffeur stond een grote jerrycan met slangetjes die naar de motor liepen. Op die manier werd het voertuig van diesel voorzien. Medewerkers van de douane hadden de vrachtauto zien staan en na controle werd de politie gewaarschuwd. In de cabine zaten een 20- jarige man en een 17-jarige man. Beiden waren van Poolse afkomst. De 20-jarige bestuurder krijgt een bekeuring voor de brandstofinstallatie. de nieuwe sterke man van het VvGI, in het najaar van 2002 een nieuwe bondgenoot. "We waren het snel met elkaar eens dat het te gek voor woorden was dat er in deze regio geen geïntegreerd Voor Wim de Cloe lonkt een nieuw leven. "Ik ga allereerst een lange reis maken door Chili en Argentinië naar Vuurland." zorgnetwerk voor de geestelijke Dat konden we maatschappelijk gezondheidszorg was en dat we niet verantwoorden. Wat we wil- dat ook niet van de grond kregen, den was één voordeur voor de Arts Schildersbedrijf Stationsweg 108 5807 AC Oostrum /Venray Telefoon :0478-58 12 36 0oh>c' 'n+ernet Cotum X

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7