Dingus ontevreden over uitspraak gerechtshof Grote hennepkwekerij in Oirlo opgerold 1 'Burgers meer betrekken bij beheer bossen' JEANS CASUAL WEAR Geld voor basisscholen Kerkgeld Castenray verduisterd Eén Kamer van Koophandel Limburg 'Oplossing voor duivenplaag in centrum' Gunhoek De Hoveniers BOSS Julicher Meijer 9 Mexx ook voor uw tuin bel voor: het SnelPlanten-StappenPlan een najaarsbeurt van uw tuin Niets! MAN WOMAN 0UTlET«i ESPRIT PEEL EN MAAS Claim van 1,5 miljoen euro grotendeels afgewezen Het gerechtshof in Den Bosch heeft de schadeclaim van Dingus, 1.573.000 euro, slechts gedeeltelijk toegewe zen. Het jongerencentrum stelt de gemeente aansprake lijk voor de geleden schade vanwege het jarenlange uitstel van de renovatie en het ach terstallig onderhoud. Dingus verwacht dat van de schadeclaim nog hooguit 600.000 euro te verhalen zal zijn. In het slechtste geval - indien de rente wordt afgewezen en ook nog andere posten worden geschrapt - resteert nog een vergoeding van circa 250.000 euro. Het jongeren centrum overweegt dan ook in cassatie te gaan tegen de uitspraak in hoger beroep. Door een beslissing van de rechtbank in 2002 mocht Din gus een schadeclaim indienen die teruggaat tot 1987. Omdat de gemeente als eigenaar en verhuur der van het pand tekortgescho ten is in haar onderhoudsplicht. Daardoor kon Dingus het gebouw onvoldoende exploiteren. De gemeente ging hiertegen in hoger beroep. In april van dit jaar waren de schadeberekeningen klaar en werd een bedrag van 1.573-000 euro neergelegd bij de gemeente. Vorige week deed het gerechtshof uitspraak. Omdat de subsidierelatie tus sen de gemeente en Dingus al op 3 maart 1999 beëindigd is, oordeelt de rechter dat het jon gerencentrum sindsdien geen renovatie meer kan afdwingen. Dingus betaalde vanaf die datum ook geen huur meer. Daarmee wordt een streep gezet door een fors deel (850.000 euro) van het schadebedrag. Dingus vindt dat het gerechts hof deze beslissing op onjuiste gronden heeft genomen. Gezien eerdere uitspraken van de Raad van State en andere rechters. "We snappen er niets van wat het Hof hier aan het doen is", aldus voor zitter Pieter Gijsbers. Ook de schade door achterstal lig onderhoud kan Dingus slechts vorderen tot 3 maart 1999- Alleen de onderhoudsgebreken mag Din gus claimen tot aan de dag (maart 2006) dat het pand aan de Hoen derstraat noodgedwongen werd verlaten. De uitspraak betekent een fikse tegenvaller voor het jongerencen- trum.Temeer daar het gerechtshof de schade zelf niet wil afhandelen. Dingus moet nu weer een nieuwe schaderapportage opstellen en indienen bij de rechtbank in Roer mond. De financiële afwikkeling wordt daardoor met een halfjaar vertraagd. Terwijl Dingus erop gerekend had dat het gerechtshof nu direct de schade zou toewij zen. Het geld heeft het dakloze Dingus nodig om zo snel mogelijk een nieuw onderkomen in Venray te vinden. "Het Hof had de schade zelf kunnen afdoen. Dat was niet meer dan redelijk geweest. Uitstel is voor Dingus meer dan verve lend", vindt Gijsbers. Indien het jongerencentrum in cassatie gaat, dan betekent dit nog langer uitstel."We moeten het hier intern nog over hebben. Geld is namelijk ook niet alles. Er is ook nog zoiets als recht en rechtvaar digheid." De politie heeft maandagmid dag 26 mensen aangehouden in verband met het aantreffen van circa 150.000 henneptoppen. De politie trof 3200 veilingkisten met daarin circa 50 hennepplanten aan in een loods aan de Casten- rayseweg in Oirlo. De politie trof een verwerkingsstraat aan die vol in bedrijf was en waar zesen twintig Poolse werknemers bezig waren met het knippen van de toppen. De aangehouden mensen waren werknemers die zelfs in de loods sliepen. Het lijkt de grootste vangst van dit jaar tot nu toe. De politie is de loods met hennep op het spoor gekomen door een tip. De aangehouden personen wer den op het politiebureau gehoord en er werd proces-verbaal opge maakt. De hennepplanten vertegen woordigen een straatwaarde van vele miljoenen euro's. Contract De Marke met zes jaar verlengd De Venrayse gemeenschap moet nauwer betrokken wor den bij het beheer van de bossen. Daarom wordt een nieuwe stichting in het leven geroepen. In de stichting komen vertegenwoordigers van de dorpsraden en natuur- en landbouworganisaties als LLTB, Wildbeheereenheid en het Natuurhistorisch Genoot schap. B en W hebben besloten het con tract met De Marke met nog eens zes jaar te verlengen. De Marke beheert vanaf 1997 de bos- en natuurterreinen van de gemeen te Venray. Het huidige contract Mcitimque :ii r C1IMN loopt af op 31 december 2007. Er komt een onderzoek of De Marke meer taken in het buitengebied kan uitvoeren voor de gemeente. Zoals het ecologisch bermbeheer, begrazing door schapen en het onderhoud van landschappelijke elementen en bomenlanen. Dit kan voor de gemeente organisa torische en financiële voordelen opleveren. Vanwege de continuïteit van het bos- en natuurbeheer is gekozen voor een subsidieperiode van zes jaar. De Marke wordt straks aange stuurd door een nieuw stichtings bestuur. Het doel is de betrokken heid van de burgers te versterken. In het beheerplan 'Gemeente- bossen Venray 2004-2009' staat dat maatschappelijke betrokkenheid bij het gemeentelijk bosbeheer van essentieel belang is. Het is ook een belangrijk motto voor deze periode. Door De Marke aan te stu ren vanuit een stichtingsbestuur, bestaande uit vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap, wordt niet alleen de betrokkenheid maar tevens de samenwerking bevor dert tussen de diverse partijen. De gemeente blijft als eigenaar van de bossen het aanspreekpunt voor het beheer. Gerard de Baaij is de afgelopen tien jaar voorzitter geweest van de huidige stichting De Marke. In de nieuwe opzet wordt De Baaij benoemd als directeur van de nieuwe stichting. De Marke voert het bosbe heer uit binnen de beschikbare rijksmiddelen. De subsidie zal de komende jaren lager uitval len. Vandaar dat De Marke andere geldbronnen moet aanboren, bij voorbeeld van de provincie, parti culieren of reconstructiegelden. De Marke heeft het boekjaar 2005 afgesloten met een positief saldo van 21.867 euro. Dat kwam vooral door een hogere opbrengst uit de verkoop van hout. De hout- prijs was nogal hoog. Het positieve resultaat wordt in 2006 en 2007 ingezet in aller lei projecten. Zoals Soortenrijk Boeren, waarbij bosranden zoda nig worden omgevormd dat en ideale biotoop ontstaat voor de bruine eikenpage, bosrandflora en vegetaties. Op de Kemkensberg in Ysselsteyn loopt het project van 'eikenlaan tot heidebaan'. Een ander project is (p)uur natuur. Met belevenissen in de bossen voor het gezin en een bijdrage aan de uitvoering van het knooppunten- wandelnetwerk in samenwerking met de dorpen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De basisscholen De Meule- beek (Oostrum), De Kruudwis en De Stek (Castenray) kun nen hun gebouw aanpassen aan de laatste eisen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen. Het college van B en W heeft ingestemd met de verbouwingsplannen voor een bedrag van 473.917 euro. Op de drie scholen worden voornamelijk extra werkplekken en spreekkamers voor leerlin gen en docenten gerealiseerd. De scholen hebben zelf in overleg met hun bestuur Stichting Pri mair Onderwijs Venray en regio hiervoor hun wensen aangegeven. De gemeente stemt hiermee in. Voor deze verbouwingen stelt de gemeente een bedrag van totaal 473-917 euro beschikbaar. De scholen dragen zelf een bedrag van 95.000 euro bij. Dit omdat er ook aanpassingen gerealiseerd worden, die niet onder de noemer onderwijskundige vernieuwingen vallen. Volgens afspraak komen deze kosten voor rekening van de scholen. In 1994 heeft de gemeen te Venray 3-017.000 beschikbaar gesteld om alle 21 basisscholen in Venray aan te laten passen aan de laatste ontwikkelingen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen. Inmiddels is voor veertien scholen goedkeuring ver leend. De aanpassing aan de scho- Het kerkbestuur van de Mat- thiasparochie in Castenray heeft donderdag bij de politie aangifte gedaan van verduis tering van 'vermoedelijk een groot bedrag' aan kerkgeld. Dat meldt het kerkbestuur in een brief die zaterdagavond in het dorp huis aan huis werd verspreid. De penningmeester wordt ervan verdacht het geld verduis terd te hebben en is inmiddels uit haar functie ontheven. Ook is bij het bisdom ontslag voor haar aangevraagd. De zaak wordt nu door justitie verder onderzocht. Het kerkbestuur zegt in de brief de kwestie zeer te betreuren. Bestuurslid Henk Classens las zaterdagavond het bericht in de kerk voor. Hoe het kerkbestuur de verduistering heeft ontdekt, hoe de vrouw te werk is gegaan of waar het geld is gebleven, is niet duidelijk. Volgens Classens heeft de verdachte het kerkbestuur wel laten weten hoeveel geld ze de parochie schuldig is. Over de omvang van het verduisterde bedrag wil hij echter geen mede delingen doen. Henk Classens neemt voorlopig de taken van de penningmeester over. De verdach te, E. D-K, was sinds januari 2002 penningmeester van de parochie in Castenray. De algemene besturen van de beide Limburgse Kamers van Koophandel in Maas tricht en Venlo hebben defi nitief besloten met elkaar te fuseren. Met dit besluit, op dit tijdstip, stellen de besturen de beide kamers in staat om het fusieproces te starten en af te ronden met één Kamer van Koophandel Limburg per 1 januari 2008. Ter voorbereiding op de fusie verenigen beide kamers zich per 1 december 2006 in een samen werkingsverband met één voor zitter, één algemeen directeur en één eigen bestuur bestaande uit de zittende dagelijkse besturen van beide kamers. Voorzitter van het samenwerkingsverband wordt drs.Jan Mans (Voorzitter KvK Zuid Limburg), algemeen Directeur wordt mr. Harry Loozen (Alge meen Directeur KvK Limburg Noord). Om gedurende het fusie traject de zeggenschap van een formele basis te voorzien, zal in de loop van november op een geza menlijke locatie een extra verga dering van de algemene besturen van de beide kamers plaatsvin den. Daar zullen Mans en Loozen benoemd worden tot respectieve lijk voorzitter van de Kamer van Koophandel Limburg-Noord en algemeen directeur van de Kamer van Koophandel Zuid-Limburg. Het bestaande kantorennetwerk van beide kamers blijft vooralsnog in stand. Uitgangspunt blijft dat de bereikbaarheid en dienstverlening van de Kamers van Koophandel voor ondernemers verbetert. In de komende periode moeten de contouren van de nieuwe organi satie en het vestigingsbeleid dui delijk worden. Om het erkende ondernemersbelang van grens overschrijdend zakendoen te blij ven onderstrepen zal het bestuur van de Kamer van Koophandel Limburg de Euregionale samen werking verder bevorderen. Ver trekpunt met betrekking tot het personeel van beide kamers is zo snel mogelijk duidelijkheid over het te volgen traject en de positie in de nieuwe Kamer. De inzet van de besturen is om de bestaande werkgelegenheid te handhaven en alleen waar dat niet mogelijk is, zorg te dragen voor interne of externe herplaatsing. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Het wijkplatform Venray Centrum denkt een oplossing te hebben gevonden voor de duivenplaag. "Afschieten mag niet. Maar er is een gespecia liseerd bedrijf dat met klep- kooien de dieren vangt", weet bestuurlid Ton Jans. "Dit moet jaarlijks gebeuren. Het is hard nodig want er komen steeds meer duiven bij. Er zitten er nu al bijna vierhonderd in het winkelcentrum. Het wijkplatform heeft sinds de publicatie in deze krant veel reac ties ontvangen. Zo meldde zich ook ondernemer Frank Schaeffers die onlangs de vergadering van het wijkplatform bezocht. Schaef fers, tevens bestuurslid van de Grote Kerk, kent een bedrijf uit Zuid-Limburg dat de duiven vangt en opruimt. "Ze hebben dit werk al vaker in Venray gedaan. Zowel in opdracht van Wonen Venray als van de kerk", zegt Schaeffers. "Het bedrijf wordt door veel gemeen ten ingeschakeld zoals in Deurne en Weert. De duiven helemaal uit roeien zal moeilijk zijn. Maar de populatie kan drastisch vermin derd worden", denkt Schaeffers. Wat er met de duiven gebeurt, wil hij niet zeggen. "Dat heb ik niet nagevraagd. Je zou ook een ver gunning kunnen aanvragen om ze af te schieten. Maar dat is niet zo effectief. Daarmee verjaag je de meeste duiven tijdelijk." Naar ver luidt dienen de gevangen duiven als prooi voor houders van roof vogels zoals haviken en sperwers. Ton Jans wijst erop dat de dui ven niet alleen overlast veroorza ken, maar dat de vogels ook ziek tes onder de leden hebben. "Dat weten de meeste mensen niet. Je ziet vaak in de Grotestraat dat kinderen de duiven frietjes voe ren. Het lijkt zo in Venray wel een diervriendelijk centrum, maar het is niet ongevaarlijk voor de volks gezondheid. De ziektes liggen op de loer." Het wijkplatform is vastberaden om de 'kruistocht' tegen de duiven voort te zetten. "De meeste men sen vragen dat ook aan ons. Maar het is de vraag of we steun krijgen van de gemeente en Wonen Ven ray", zegt Jans. "Behalve duiven zie je ook steeds meer kraaien, kauwen en meeuwen in het cen trum. Kijk op maandagmiddag maar eens hoeveel meeuwen er rondzwermen als de weekmarkt vertrokken is. Maar deze vogels blijven niet in het centrum achter zoals de duiven." Frank Schaeffers vindt dat iedereen die er last van heeft, zou moeten bijdragen in de kosten. "Ik heb al enkele ondernemers in het centrum gesproken. Ik probeer ze op één lijn te krijgen. Want vooral de horeca heeft er veel last van. Voor bezoekers die op een terras zitten is het geen pretje. Ook oude monumentale gebouwen zoals de Grote Kerk lijden er veel schade door." Opvallend veel stadsdui ven dragen nog een ring. Volgens Schaeffers worden de duiven ook gemeld bij de eigenaar. "Maar de duivenmelkers zijn er niet blij mee. Deze duiven zijn al verwil derd en ze dragen ziektes met zich mee." bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray-Oirlo 0478-571800 Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS De Veteranen van SVV hebben een kledingsponsor gevonden. Maar door Sport 2000 is het gelukt. PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Donderdag 26 oktober 2006 - Pagina 3 MEN men COTTONFIELD CASUALWEAR TOT 60%!!! WC DE BLEEK UENRAY TEL. (0478) 512 308 ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek Het heeft lang geduurd maar het is dan ook niet gemakkelijk om al deze fantastische lichamen in een voetbal-tenue te krijgen. John Verkuijlen van Sport 2000 heeft de juiste maten we ten te vinden en wij zijn er dan ook zeer blij mee. Op de foto staat de bedrijfsleider, de heer Hoeymakers, van Sport 2000 Venray. HUGO BOSS WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3