m Inge Aandacht voor je lichaam in de herfst Aromatherapie: lekker voor lichaam en geest Herfstthee Stop met piekeren ISeautgMlan r*r PEEL EN MAAS Donderdag 26 oktober 2006 - Pagina 19 Inge Janssen verricht in haar Beautysalon Inge in Venray al langere tijd verschillende schoonheidsbehandelingen. Sinds kort kun je bij haar ook terecht voor een behandeling die nergens anders in de regio Venray te krijgen is, namelijk een hydralifting-behandeling. Als gediplomeerd en ervaren schoonheidsspecialiste stelt Inge Janssen hoge eisen aan de behan delingen en aan het product waar mee zij werkt. Daarom heeft zij gekozen voor het dierproefvrije wereldmerk LASAREL. Uit eigen ervaring weet zij dat het merk goede, zichtbare resultaten geeft. "Met LASAREL kan elke huid worden behandeld, ongeacht of het een gevoelige, vochtarme, verslapte, vermoeide, gestresste of probleemhuid is. Al vanaf het begin laten de behandelingen met LASAREL spectaculaire en duur zame resultaten zien." Hydralifting is een zeer inten sieve gelaatsbehandeling van LASAREL. "Deze behandeling kan op elk huidtype worden aange past. Vanaf de eerste behandeling werkt de hydralifting diep in op de huid. Het zorgt voor een grote dieptereiniging van de huid, een regulatie van de huidademhaling, een directe zuurstoftoevoeging, herstel van de buitenste cellen- laag van de opperhuid, waardoor de huid er mooier en gezonder uit gaat zien. Daarnaast is het een ultieme ontspanning van de weef sels. De weerstand van de huid verbetert, het vochtniveau van de huid herstelt en rimpeltjes verva gen. Kortom, hydralifting levert niet alleen comfort en welzijn van de huid op, maar verbetert ook de weerstand van de huid tegen het milieu en de atmosfeer waaraan de huid regelmatig wordt bloot gesteld. Je kunt dan denken aan uitlaatgassen,maar ook aan over tollig zonlicht. Na elke behande ling voel je je een ander mens." Wilt u graag kennismaken met de hydralifting-behandeling bij Beautysalon Inge of heeft u interesse in andere schoonheids behandelingen, dan kunt u een afspraak maken via: 06-28413469- Tip voor de komende feestdagen: er zijn ook luxe cadeaubonnen te verkrijgen Beautysalon Inge Oostsingel 38, Venray Tegen inlevering van deze bon ontvangt u een GRATIS huidpaspoortje en 20% KORTING op uw gezichtsbehandeling. Oostsingel 38,Venray Theo Zegers, ondernemer en actief betrokken bij gemeenschapsleven Waar anderen lichamelijk en geestelijk in balans komen door de rust op te zoeken, zich te laten verwennen in een spa of een goed boek te lezen, daar kiest Theo Zegers (50) ervoor om vooral din gen mee te maken en te bele ven. Een vergadering van de dorpsraad van Merselo is voor de eigenaar van hoveniers bedrijf Gunhoek uit Oirlo al een stukje persoonlijk wel zijn. "Afwisseling tussen werk en andere zaken is voor mij al snel wellness. Ik hoef niet naar een sauna, een kuuroord of beautyfarm om mezelf te laten verwennen. Mijn welbe vinden haal ik vooral uit het leven thuis, actief participeren in het gemeenschapsleven en deelnemen aan activiteiten." De ware carnavalsliefhebbers maken zich op voor de aftrap van het seizoen, op zaterdag 11 november. Er waren vele jaren dat ook Theo Zegers zich dan op het appèl meldde.Tegenwoordig stapt de oud-prins van Merselo, ex-nar en voormalig lid van de Raad van Elf van carnavalsvereniging De Zagewetters begin januari in, als de eerste festiviteiten en zittings avonden worden gehouden. "Ik vier carnaval nog steeds intensief, maar niet meer zo langdurig als in het verleden. Ik loop wel nog altijd mee in de optocht van Merselo en Venray, en ik ben tijdens de carna valsdagen van vrijdag tot en met dinsdagavond in de weer. Al merk ik wel dat ik een dagje ouder ben geworden. Vroeger kon ik nachten doorhalen, nu heeft mijn lijf meer tijd voor herstel en rust nodig." Fysiek mag carnaval vieren een flinke aanslag zijn, voor Theo Zegers is het een onmisbare vorm van persoonlijk welzijn. "Wellness valt voor mij, ondanks de samen hang, uiteen in lichamelijk welzijn en geestelijk welzijn. Carnaval is voor het lichaam geen welzijn, dat zal iedereen kunnen beamen. Het is als het ware een uitputtings slag. Maar dat wordt ruimschoots gecompenseerd door het geeste lijk welzijn. Dus onder de streep voel ik mij er beter door. En daar gaat het uiteindelijk om." Om lichamelijk fit te blijven, stapt de voorzitter van de dorps raad van Merselo en oud-voorzit ter van SV Merselo iedere zondag ochtend met een achttal vrienden twee uur stevig door de natuur. "Dat is lichamelijk inspannend en geestelijk ontspannend. We nemen in die twee uur bijna alles met elkaar door. Dat kan variëren van de tweede boom van links tot onderwerpen als politiek, gezin en werk. Nooit te diepgaand, maar wel dusdanig dat ik mentaal opge frist ben als ik thuiskom. Voor mij is dat een belangrijke vorm van welzijn." In sauna's, spa's, kuuroorden, beautysalons, en andere moderne vormen van wellness zal Theo Zegers niet worden aangetroffen. "Ik heb dat niet nodig om mezelf te verwennen. Wellness is voor mij ook een vergadering van de dorpsraad. Dat is pure ontspan ning, het is een aangename afwis seling van mijn werk, en ik kan zo iets betekenen voor anderen. Dat geeft me een dusdanig gevoel dat het me goed doet. Ik neem graag deel aan activiteiten: iets beleven voedt mijn persoonlijk welzijn." De herfst is een overgangstijd. In de overgang van de zomer naar de winter, van bloei naar afsterven, van licht naar donker en van warm naar koud, kan het behoorlijk 'stormen'. Temperatu ren schommelen en schieten van het ene uiterste naar het andere alsof ze nog naar een gulden mid denweg zoeken. Zo straalt er een vredig najaars zonnetje en stijgen de temperatu ren waardoor je zonder jas naar buiten kunt, dan weer jagen de najaarsstormen de pannen van het dak en rukken aan de ramen. En ook van binnen gaat het er soms zo aan toe. Je kunt je heer lijk rustig voelen, berustend bijna, tevreden in harmonie. Maar de innerlijke onrust kan ook toeslaan. De herfst vraagt er dus om dat je aan alle kanten goed voor jezelf zorgt. Een goede verzorging vraagt om aandacht. Het creëert een rust moment, waarop je even bij jezelf stilstaat. En alleen dat al heeft een heilzame werking. Een manier om tot jezelf te komen en helemaal te relaxen, is een massage. Zorg voor rust om Aromatherapie, een alternatieve geneeswijze waarbij personen worden behandeld met essentiële oliën, is al eeuwen oud. Met heer lijk ruikende oliën, die selectief worden samengesteld, verwen je lichaam en geest en geef je jezelf nieuwe energie. Er zijn tientallen essentiële oliën die voor aromatherapie kunnen worden gebruikt. Van sommige oliën word je blij en energiek, van andere juist rustig en ontspannen. Zoals het vroeger werd gebruikt in de Romeinse tijd in de badhuizen om zichzelf te verwennen en in de Middeleeuwen werd beschouwd als hekserij, heeft het in deze tijd niet veel meer te maken met hek serij en zweverigheid. Je kunt het gewoon onder de douche of in het bad gebruiken om je een beet je pit te geven of om juist lekker te ontspannen. Welke geur heeft welk effect? Eucalyptus is een goed middel tegen hoofdpijn, verkoudheid en Uit onderzoek blijkt dat we gemiddeld 60 procent meer pie keren dan 10 jaar geleden. Onze zorgen gaan met name over de gezondheid van de kinderen en de toenemende criminaliteit en terrorisme. Kortom: Nederlanders piekeren zich suf en dat neemt toch al snel acht jaar van ons leven. Daarom een aantal anti pie- kertips. 1. Maak piekermomenten Creëer momenten waarop je je bezorgdheid even de vrije loop laat. Na een minuut of 10 neem je een paar diepe ademhalingen en laat je je zorgen los. Ga niet met jezelf in conclaaf of je bezorgd heid goed of fout was. Als je dit een aantal keren per dag doet, leer je jouw zorgen niet alleen beter in perspectief te zien: op een gegeven moment wordt piekeren Vier herfsttheeën om het najaar gezond en opgewekt door te komen: Tijmthee: Heerlijk geurig, zeker als je het zet van een paar verse takjes tijm. Het werkt verwarmend en ontsmet tend en verzacht bij keelpijn en hoesten. Earl Grey: Een zwarte (of groene) thee die is geparfumeerd met de etherische olie van bergamot, een geur die ontspannend, geruststellend en opwekkend werkt bij een wat zor gelijke houding of neerslachtige stemming. Kalmeert en verstrekt bovendien het zenuwstelsel, bij overbelasting of uitputting. Lindebloesemthee: Gewoon lekker en goed tegen griep en verkoudheid vanwege de zweetafdrijvende en desinfecte rende werking. Hij werkt boven dien ontkrampend bij spierpijn. je heen en concentreer je alleen op voelen. Het voelen van de han den op je lichaam en het voelen van je spieren die ontspannen. Je aandacht verlegt zich dan uit zich zelf van de gedachten en zorgen over dingen buiten je naar het aangename gevoel dichtbij. Tijdens een massage maken onze hersenen door de combina tie van aanraking en warmte het hormoon Oxytocine aan. Dit hor moon stimuleert een vredig en rustig gevoel. Een weldadige mas sageolie voor het najaar is laven delolie. Lavendel bevordert name lijk de geestelijke ontspanning. Het is een rustige, kalmerende geur die het gevoel van 'omhuld zijn' versterkt. Drink na je massage één of twee glazen water. De vrij gekomen afvalstoffen kunnen zo snel worden afgevoerd. Als je na de massage een half uurtje rust, zodat het ontspannen en vredige gevoel goed in je kan doorwerken, kun je de wereld weer helemaal aan! (bron: 'Leven met de seizoenen' van Patricia F.Wessels) een opkomend griepje. Smeer het op je slapen tegen de hoofd pijn. Op je borst bij een hevige verkoudheid, of neem een bad met eucalyptusolie als je een griepje voelt opkomen. Grapefruit geeft je nieuwe ener gie. Dus goed om 's ochtends een douche te nemen met grapefruit doucheschuim. Lavendel werkt ontspannend en kan je helpen voor een heerlijke nachtrust. Perziken en vanille zorgen voor een ontspannen en warme sfeer in huis. Sinasappel geeft pit. Na een drukke dag geeft sinasappel je de kans om bij te tanken en je hoofd helder te maken. Je kunt er weer tegenaan! *Ylang-ylang geeft je een sexy gevoel en kan zorgen voor een heerlijke sensuele massage. Bovendien is het goed voor je nagels, voor je haar en voor je huid. Bron: Etos gewoon saai. 2. Zoek afleiding Een positieve afleiding van acht minuten is al genoeg om u op te beuren en het gepieker te stop pen. Blijf vooral niet in bed liggen als het piekeren je wakker houdt. 3. Leer te relaxen Psychische ontspanning en adem halingsoefeningen kunnen het piekeren een halt toe roepen. 4. Relativeer je zorgen Is het echt zo erg? Wat is het erg ste dat kan gebeuren? En wat is het meest waarschijnlijke? Praten over je zorgen helpt ze te relative ren. 5. Los de problemen op De beste remedie tegen piekeren is het probleem oplossen. Door de ontkrampende werking helpt de thee ook tegen span ningshoofdpijn of tegen spanning op maag en darmen. En de lichte zoete geur heeft een rustgevend effect. Groene thee: Hieraan worden veel goede eigen schappen toegekend. Hij heef anti- bacteriële eigenschappen en bevat een uitzonderlijke hoge hoeveel heid flavonoïde (een antioxidant), die een gunstig effect heeft op de weerstand. Dit kan ook verklaren waarom groene thee beschermt tegen hart- en vaatziektes, zoals tal van studies bewijzen, en waarom het zeer waarschijnlijk kanker- remmend werkt. Laat de thee drie tot vijf minuten trekken, zodat de gezonde stoffen vrijkomen. Als je hem langer laat trekken, wordt hij bitter. (Bron: 'Leven met de seizoenen' van Patricia F.Wessels) Extra vitamines voor de donkere maanden Haarverzorging in de herfst Ook in de herfst kan het geen kwaad uw haren extra te bescher men tegen kou en droogte. De droge warmte - vooral die van cen trale verwarming - doet de haar- schubben uiteen staan. Het haar wordt hierdoor poreus en kwets baar. En niet alleen van de centra le verwarming, maar ook door de kou droogt uw haar snel uit. Uw haar wordt futloos en pluizig. Een eenvoudig middel voor futloos en pluizig haar is het volgende: voeg na het wassen van uw haren wat citroensap of azijn toe aan het laatste spoelwater. Hierdoor zul len de haarschubben zich sluiten en uw haar glad en glanzend wor den. Hitte is een grote boosdoener voor het haar. De verwarming die in de herfst weer volop zal gaan branden, heeft geen goede invloed op je haar. Pas zeker nu ook op met te hete föhn's, stijltangen en krultangen. Vermijd de te hoge warmtestanden en ga pas met de föhn aan de slag als de haren al een heel eind van nature gedroogd zijn. En bescherm je haar met een daarvoor bestemd stylingproduct. Wees in deze periode eens extra lief voor je haar. Gebruik een voe dende shampoo en conditioner, en trakteer het eens op een haar- masker. Nieuw in Venray: hydralifting- behandeling in Beautysalon Inge Vergadering dorpsraad Merselo als wellness V WzdGam& hydralifting- Met twee ons groenten en twee stuks fruit per dag krijgen we veel belang rijke vitamines binnen. Maar tijdens de donkere maanden hebben we wel eens het gevoel dat we wat extra's kunnen gebruiken. Welke vitamines zijn goed voor wat? Met uitzondering van vitamine D (onder invloed van zonlicht) en vitami ne K (in de darmen), maakt ons lichaam geen vitamines aan.Aile vitamines die in ons lichaam aanwezig zijn, halen we uit groente, fruit, aardappelen, graanproduc ten, brood, vet, oliën, vlees, vis en zuivel. Als je gevarieerd eet, krijgt je lichaam voldoende vitamines binnen. Maar in de wintermaanden kun je wel eens merken dat je weerstand omlaag gaat, of dat je je futloos voelt. Soorten vitamines Vitamines zijn in twee groepen te verdelen: de in vet oplosbare vitamines (A, D, E en K) en de in water oplosbare vitamines (C, B complex). De in water oplosbare vitamines verlaten bij een overschot het lichaam. De andere vita mines slaan zich op in het weefsel van de organen. Bovendien is het zo dat de in vet oplosbare vitamines beter door het lichaam worden opgenomen tijdens de warme maaltijd. Functies vitamines Alle verschillende vitamines hebben een bepaalde functie voor ons lijf. Maar wat is die functie? Vitamine A Goed voor de weerstand, ogen en huid. Je vindt het in boter, vis, lever, groente, gele groenten en zuivelproducten. Vitamine BI Goed voor de spieren, het hart en het zenuwstelsel. Vitamine BI zit in peul vruchten, eieren, volkoren producten, vlees en pinda's. Vitamine B2 Goed voor de mond, huid, haar, ogen, de hormoonproductie en rode bloedcellen. De natuurlijke bron van vitamine B2 zijn groene bladgroenten, koolsoorten, vlees, vis en zuivelproducten. Vitamine B3 Goed voor het zenuwstelsel en de huid. Je vindt het in vlees, vis en volkoren graan. Vitamine B4 Goed voor het geheugen en het houdt het cholesterol onder controle.Vitamine B4 vind je in vlees, kip, groene groenten, noten en pinda's. Vitamine B6 Goed voor het zenuwstelsel. Bovendien beschermt het samen met Bil en BI2 tegen hart- en vaatziekten. Je vindt het in tarwe, rundvlees, melk, eieren en de koolsoorten. Vitamine Bil oftewel foliumzuur Verkleint de kans op een open ruggetje en werkt waarschijnlijk ook tegen hart en vaatziekten. Is ook van belang bij de vorming van rode bloedcellen en werkt samen met B6 en BI 2. De natuurlijk bronnen zijn groenten, rijst, tarwe, broc coli, peulvruchten en noten. Vitamine B12 Goed voor de energieproductie, het zenuwstelsel, het geheugen en de con centratie. Bovendien is het noodzakelijk voor de vorming van rode bloedcellen en werkt het samen met vitamine B6 en Bil. Je vindt het uitsluitend bij dierlijke producten als vlees, eieren en zuivel. Vitamine C Goed voor het immuunsysteem, de groei, tandvlees, tanden, bloedvaten en botten. Vitamine C zit in citrusvruchten, aardappelen, tomaten en groene blad groenten. Vitamine D Goed voor de spieren, botten en tan den. De natuurlijke bron is haring, zalm, tonijn en zuivelproducten. Vitamine E Goed voor de huid en bovendien ver kleint het de kans op ernstige ziekten. Je vindt het in plantaardige olie, broccoli, spruiten, granen en eieren. Vitamine K Goed voor de bloedstolling en vorming van de botten. Je krijgt het binnen via yoghurt, lever, eierdooiers, sojaolie en groene bladgroenten. Bron: Etos

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19