Debat over WMO Samen op school ontbijten in Tienray en Blitterswijck Verdeeldheid over bouwplannen Wanssum Drie gewonden bij auto-ongeval Swolgen Bouwplan Wanssum bij NCRV Overval op cafetaria Meerlo Werkzaamheden haven van start PEEL EN MAAS Donderdag 26 oktober 2006 - Pagina 11 Tienerdisco binnenkort van start Op 14 december in gemeentehuis De jeugdsoos in Blitterswijck stond afgelopen week op haar kop. De reden hiervoor was dat de inrichtingscommissie van soos Domus Iuvenicis Mosae, kortweg DIM, hard aan het klussen was om het binnengekomen geld van de fondsenwerving eindelijk aan de inrichting van het interieur te besteden. Ook werden enkele voorbereidingen getroffen om de Van dinsdag 31 oktober tot en met vrijdag 3 november vindt het Nationaal School- ontbijt plaats. Het Nationaal Schoolontbijt wordt speciaal georganiseerd voor kinderen die op de basisschool zitten en onderstreept het belang van een goed ontbijt. Het zorgt ervoor dat kinde ren goed kunnen functioneren en presteren. Wie zijn schooldag begint met een goed ontbijt kan zich beter concentreren. Boven dien is ontbijten ook belangrijk Bij een auto-ongeval op de Gene raal Dempsystraat in Swolgen zijn zaterdagmiddag rond half vijf drie personen gewond geraakt: twee ouderen uit Swolgen en en jongen uit Grubbenvorst. De brandweer van Meerlo-Wnsum rukte met groot materieel uit en er kwamen afronding van de gehele inrich ting, die begin december plaats zal vinden, te versoepelen. De soos zal dan pas echt hele maal voldoen aan het verwach tingspatroon dat zo'n anderhalf jaar geleden, bij de officiële ope ning van de jeugdsoos, gesteld werd. Verder werd geheel in stijl een grote muurschildering aan- om een gezond gewicht te behou den. Het voorkomt dat je in de loop van de morgen gaat snoe pen en snacken. Dit jaar nemen 1.500 scholen deel aan het Nati onaal Schoolontbijt, Dat zijn zo'n 350.000 schoolontbijtjes! De kinderen van de Mariaschool in Tienray ontbijten op dinsdag 31 oktober, samen met de mees ters en juffrouwen, op school. Op basisschool St. Anna in Blitters wijck is het schoolontbijt op don derdag 2 november. De opbrengst van deze actie, de school betaalt namelijk een kleine bijdrage voor twee ambulances ter plaatse om de slachtoffers naar het ziekenhuis te brengen. De politie verleende ter plaats ook assistentie. Het ongeval gebeurde even voor half vijf toen de bestuurder, een 63-jarige man uit Swolgen, gebracht door de kunstenaressen Anneke en Serife (foto). Het jeugdhuis aan de Maas in Blitterswijck biedt na jaren van vechten sinds maart 2005 een onderkomen aan jeugd van 12 tot 21 jaar uit Blitterswijck en uit andere dorpen binnen de gemeen te Meerlo-Wanssum. De jongeren worden in de soos vermaakt met allerlei verschillende in- en out- dit ontbijt, komt ten goede aan het Nelson Mandela Kinderfonds. Het Nelson Mandela Kinder fonds komt op voor kansarme kinderen in Zuid-Afrika. Daar leeft meer dan de helft van de mensen onder de armoedegrens, en voor al de kinderen zijn daarvan het slachtoffer... Meer dan 10 miljoen kinde ren in Zuid-Afrika leven dagelijks onder de armoedegrens: 'the prison of poverty', zoals Nelson Mandela het zegt. En hun situ atie verslechtert zienderogen. Het vanuit de dorpskern richting Gun reed en daar door nog onbeken de oorzaak in de berm belandde. Hij botste tegen een geparkeerde auto aan. Bij hem zaten nog drie anderen in de auto.Twee van hen, een 61-jarige vrouw uit Swolgen en een 8-jarige jongen uit Grub- dooractiviteiten. De soos komt binnenkort met een maandelijkse tienerdisco, waar jeugd uit de hele gemeente op de klanken van de muziek kan dansen. De openings tijden zijn woensdag, vrijdag en zaterdag van 19-30 uur tot 00.00 uur. Op zondag is DIM al vanaf 16.00 uur geopend. Stichting DIM Maasweg 5 I Blitterswijck www.stichtingdim.nl Nationaal Schoolontbijt wordt georganiseerd door Stichting Bak kerij Imago (SBI) en het Voorlich tingsbureau Brood. Het ontbijt is afgestemd met het Voedingscen trum. Een groot aantal partners levert de producten voor het ont bijt en de bakkers zorgen voor vers brood en broodjes. Het ontbijt voor de scholen in Tienray en Blitterswijck wordt ver zorgd door Bakkersland Sevenum. Voor alle groepen is lesmateriaal beschikbaar rond het onderwerp goede voeding en ontbijten. benvorst, werden uit voorzorg meteen naar het ziekenhuis gebracht. De 6l-jarige vrouw uit Swolgen, die bekneld zat in de auto, moest door de brandweer uit haar benarde positie worden bevrijd. Vervolgens is ook zij naar het ziekenhuis gebracht. Geslaagd Irene Reiniers uit Wanssum heeft aan de Universiteit van Til burg de studies fiscale economie en fiscaal recht met het predikaat cum laude afgesloten. De kersver se mr. drs. wijdde haar scriptie aan het onderwerp:'BTW-consequen- ties van de securitisatie van hypo thecaire vorderingen' en behaalde daarmee een 9- Concert wapenbroeders De Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving houdt op vrijdag 27 oktober vanaf 20.00 uur een uniek concert in zaal 't Brugeind in Meerlo. Op het programma staat een optreden van het Reünieorkest van de Lim burgse Jagers. Wapenbroeders en hun introducés zijn welkom, het afdelingsbestuur heeft tevens diverse personen uitgenodigd die in de afgelopen twintig jaar steun hebben verleend aan de actie Pil grimage Venray 1986-2006, een actie voor het uitnodigen en een programma aanbieden aan Britse bevrijders, oorlogsinvaliden en oorlogsweduwen. Het orkest is een graag geziene gast bij de wapen broeders en treedt dikwijls op bij veteranenbijeenkomsten en mili taire ceremonies. Als concertor kest oogst dit orkest veel succes met zijn gevarieerde programma, waarin evergreens en moderne muziek in bewonderenswaardige arrangementen de toehoorders een mooie avond bezorgen. Kaarten kunnen door de wapenbroeders worden gereserveerd bij het afde lingsbestuur, Herman Wijnhoven, tel: 582553, of bij Mies Coenders, tel: 692620. De Bond van Wapen broeders sluit met dit concert een drukke periode van activiteiten af, waarin zowel Nederlandse- als Brit se veteranen centraal stonden. Welke locatie in Wanssum moet voorrang krijgen als het gaat om woningbouw? Over die vraag bogen de politieke partijen in Meerlo-Wanssum zich dinsdagavond in de com missie Ruimte en Economie. De Cuyper, Volleberg, Tuin centrum Wanssum of toch sportpark De Broekberg? Die laatste optie werd tijdens de discussie plotsklaps opge voerd door PK-fractievoorzit- ter Theo Francken, die vindt dat het college eerst snel moet onderzoeken 'wat er op De Broekberg allemaal wel en niet mag'. Francken gaat hij er namelijk van uit dat ook op De Broekberg woningbouw mogelijk moet zijn, nu Rijkswaterstaat bezig is om de winterbedden in de Maas opnieuw te bekijken en daar waar nodig aan te passen. Nu woningbouw op de locatie van het voormalige Tuincentrum Wanssum versneld kan plaatsvinden omdat het per ceel helemaal niet in het water bergend winterbed van de Maas blijkt te liggen, moet de bouw van huizen op De Broekberg volgens Francken ook realiseerbaar zijn. De Broekberg heeft zijn voorkeur, omdat die locatie 'veel logischer op de kern Wanssum aansluit'. Ook wil hij weten hoe hard de toezegging van Rijkswaterstaat is dat op het perceel van het voor malige Tuincentrum Wanssum aan de Burgemeester Ponjeestraat gebouwd mag worden en waar precies. De PK-fractieleider wil het definitieve besluit over de locatiekeuze pas over een maand of twee nemen, als alle informa- Plein 5, een nieuwspro gramma van NCRV Radio 'dat het nieuws dichter bij de men sen brengt', besteedt vrijdag 27 oktober om 14.30 uur aan dacht aan de perikelen rond om het bouwplan Beemdweg- Postbaan in Wanssum. Door heel Nederland doen zo'n vijftig regiocorrespondenten ver slag van het nieuws uit hun eigen regio en/of woonplaats. Elke dag zoeken zij samen met de redactie in Hilversum het nieuws bij elkaar dat 's middags tussen 14.00 uur en 16.00 uur te horen is in de uit zending. Onder de titel 'Waarom bouwt een gemeente in iemands achtertuin?' geeft correspon dent Roelie Arts uit Wanssum, die naast regiocorrespondent voor In de gemeente Meerlo- Wanssum wordt op donderdag 14 december een debat gehou den over de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO). Het gehandicaptenplatform in Meerlo-Wanssum gaat tijdens die bijeenkomst samen met Taskforce Handicap in Samen leving aan de hand van een aantal stellingen over de WMO in gesprek met genodigden en andere belangstellenden. Vanaf 2007 gaan de gemeen ten de wet uitvoeren. Dit houdt in dat zij verantwoordelijk zijn voor verstrekking en toewijzing De politie onderzoekt een brutale gewapende overval op Friture John's Restaria aan de Hoofdstraat in Meerlo, zondag avond rond 21.50 uur. De 35- jarige eigenaar uit Venlo heeft inmiddels aangifte gedaan van de overval. Net voor sluitingstijd kwamen vijf mannen de zaak binnen met bivakmutsen op. Een van hen had een vuurwapen vast en een ander liep achter de balie en eiste geld. De Chinese uitbater van de zaak, die samen met zijn vrouw tie bekend is. Zijn voorstel werd gesteund door coalitiepartij PvdA. SNEL BOUWEN De oppositiepartijen CDA en GP'94 vinden echter dat het col lege vooral snel moet beginnen met het bouwen van woningen in Wanssum. Ze steunden dinsdag avond het voorstel van burgemees ter en wethouders om voorrang te geven aan de ontwikkeling van het gebied van het voormalige Tuin centrum Wanssum en omgeving aan de Burgemeester Ponjeestraat. Daar kan snel gebouwd worden en tevens kan met de inkomsten uit de verkoop van woningen een stankcirkel van een nabijgelegen pluimveebedrijf worden wegge nomen. Wel moet de nieuwe wijk aan de Burgemeester Ponjeestraat na realisatie een goede ontsluiting krijgen en dienen er maatregelen te worden genomen om de ver keersveiligheid te waarborgen, betoogde CDA-fractievoorzitter Jan Kuijpers. Zowel het CDA als GP'94 verwacht dat een eventu eel bouwplan op De Broekberg te lang op zich zal laten wachten. "Daar zitten nog heel wat haken en ogen aan. In ben bang dat we dan de eerste jaren nog bijna niks aan het bouwen zijn", stelde Kuij pers. Arnold Holl (GP' 94) vertel de net als Kuijpers het belangrijk te vinden dat met het bouwplan op de voormalige locatie van het tuincentrum snel huizen worden gebouwd in Wanssum en een milieuprobleem wordt opgelost. "Dan zijn we in de zomer einde lijk af van de stank en de vliegen." Burgemeester en wethouders vroegen de politiek haar besluit van 20 februari 2006 te herzien, de NCRV ook een eigen radiopro gramma heeft bij streekomroep Reindonk, haar visie op het 'buik pijndossier'. Het programma is te beluisteren op radio 5. Elke dag, ongeveer een uur na uitzending, is een uitzending van Plein 5 terug te beluisteren via internet. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft niet meegewerkt aan het pro gramma. "We willen niets op het spits drijven en wachten dus met het geven van een reactie tot na het afronden van de procedure", laat een woordvoerster namens burgemeester Hahn weten. Zeventien bewoners hebben een bezwaarschrift ingediend tegen de bouw van vijftien wonin gen op het binnenterrein van de Beemdweg-Postbaan. van bijvoorbeeld woningaanpas singen, rolstoelen, huishoudelijke ondersteuning en taxivervoer aan mensen met beperkingen. De Taskforce Handicap en Samen leving wil dat mensen met een handicap kunnen meedoen in de samenleving. Mensen met een handicap moeten eerst zelf weten wat ze kunnen. Er moet niet geke ken worden naar de handicap van iemand, maar naar wat hij of zij kan. De drempels waar mensen met een handicap tegenaan lopen, zijn er nog steeds. De Taskforce Handicap en Samenleving gaat de samenleving dat duidelijk maken. Mensen met een handicap heb- en dochter in de zaak was, werd onder bedreiging van een pistool gedwongen het geld uit de kassa af te geven. Vervolgens renden de onbekende mannen de zaak uit in de richting van Tienray. De man die het vuurwapen bij zich had is een man van circa twintig jaar. Hij heeft een normaal postuur en is ongeveer 1.80 groot. De man droeg een donkerkleurige jas en broek. De overvaller die het geld eiste is eveneens rond de twintig jaar. Ook hij heeft een normaal postuur en was gekleed toen - op basis van de op dat moment bekende informatie - door de fracties werd besloten om voorrang te geven aan een snelle ontwikkeling van de woning bouwlocaties De Cuyper en Vol leberg. Maar nu het winterbed geen obstakel meer vormt voor woningbouw op de locatie Tuin centrum Wanssum, geeft het col lege de voorkeur aan het ontwik kelen van dit gebied. De politiek is echter duidelijk verdeeld over dit voorstel, zo bleek dinsdagavond. Het tuincentrum en het agrarisch bedrijf van de familie Bouten is De baggerwerkzaamheden aan de haven in Wanssum kunnen meteen beginnen. Dinsdagavond besloot de commissie Ruimte en Economie in te stemmen met het extra krediet van 50.000 euro dat noodzakelijk is om de onderhouds beurt uit te voeren. Het werk moet snel gedaan worden, omdat de herstelwerkzaamheden aan de oevers anders niet uitgevoerd kun nen worden. Het is niet de normale gang van zaken om al te beginnen met de onderhoudsbeurt voordat de gemeenteraad het voorstel van het college van B en W formeel heeft goedgekeurd, maar de partijen beseften het belang van een snelle aanpak. Tussen medio november en eind maart mogen in het win terbed van de Maas namelijk geen werkzaamheden uitgevoerd wor den. "En het is toch echt noodza kelijk om nog voor het besluit van de raad te gaan baggeren", legde wethouder Leo Beterams (PK, Eco nomie) dinsdagavond uit. Hij wees onder meer op de extra voorrij- kosten die bij uitstel van een snel besluit volgend jaar gemaakt moe ten worden. "Dan moeten we het materiaal dat er nu ligt, in het voor jaar weer naar Wanssum halen." De politiek besloot zich flexibel op te stellen en in te stemmen met het voorstel van het college om een extra krediet beschikbaar te stellen. De baggerwerkzaamheden zijn in 2005 grotendeels verricht. Met het uitvoeren van de herstel werkzaamheden is in 2006 gestart. Daarbij is gebleken dat er extra gebaggerd moet worden en dat er sprake is van extra grondafvoer als gevolg van de verdere afkalving van de oevers. De gemeenteraad van Meerlo-Wanssum gaf in sep tember 2004 groen licht voor een grote opknapbeurt van de jacht en industriehaven in Wanssum. De gemeente moest op dat moment ongeveer één miljoen euro uit trekken voor achterstallig onder houd en (bagger-)werkzaamheden. ben dezelfde rechten als iedereen. De taskforce wil bereiken dat de samenleving dat beseft. Dus ook dat mensen met een handicap zelf weten dat ze dezelfde rech ten hebben. En dat het tussen de oren blijft zitten. Dat niet meer wordt gekeken naar iemands handicap maar naar wat hij of zij kan. Iedereen is op 14 december om 19-30 uur van harte welkom in het gemeentehuis. Voorafgaand aan het openbare debat gaat het college van B en W van 16.00 tot 17.00 uur tijdens een besloten bij eenkomst in debat met leden van zowel het gehandicaptenplatform als de taskforce. in donkere kleding. De andere verdachten waren ook allemaal donker gekleed en waren iets jon ger dan de eerste twee. Er is een onbekend bedrag buitgemaakt. De politie heeft de zaak in onderzoek en is op zoek naar getuigen van de overval. De politie is vooral op zoek naar een getuige die net voor sluitingstijd in de zaak was. Getuigen kunnen contact opne men met de politie in Horst, tel: 0900-8844, of contact opnemen met Meld Misdaad Anoniem, tel: 0800 - 7000. door projectontwikkelaar Th. Vis sers gekocht.Tot 2010 heeft Wans sum behoefte aan tachtig wonin gen. De komende jaren worden 'slechts' een kleine dertig wonin gen gerealiseerd in bestaande plannen. In het gebied tussen de Beem- dweg en Postbaan en op de plek van het voormalige hotel Verstrae- len zijn nieuwe woningen voor zien. Op maandag 20 november beslist de raad over het al dan niet uitstellen van een besluit over de volgorde van de woningbouw plannen in Wanssum. Ruim 5 ton was bestemd voor het uitvoeren van baggerwerkzaam heden en ruim 554.000 euro voor het wegwerken van achterstal lig onderhoud en het herstel van oevers en damwanden. Binnen dit budget was 97.500 euro geoor merkt voor onder meer verlich ting, reddingslijnen en meerpalen. Om de herstelwerkzaamheden aan de oevers te kunnen uitvoeren en in de insteekhaven weer voldoen de vaardiepte te creëren, moet zo'n 3000 m3 slib extra worden weggehaald. De kosten voor het uitvoeren van deze aanvullende baggerwerkzaamheden bedragen circa 150.000 euro.Van dit bedrag kan 100.000 euro betaald worden uit het door de raad beschikbaar gestelde krediet voor het uitvoe ren van de herstelwerkzaamheden aan de oevers, voor de aanvullende 50.000 euro was echter nog een aanvullend krediet nodig. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Politiek stelt zich flexibel op Meerlo-Wanssum Jeugdsoos Blitterswijck bijna ingericht de SCHATTEN van de Grote Kerk

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11