Subsidie voor Molen Nooit Gedacht Bijzonder Requiem door Kamerkoor Tourdion Dag van de Stage succesvol 'Biej ós in de sjtraot' Canix verzamel-cd Thema-avond windenergie 13 li .1 m ZAKELIJK BEKEKEN p*1 fvi PEEL EN MAAS Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 9 De gemeente Venray heeft een eenmalige subsidie van 2822 euro aan de Stichting Nooit Gedacht toegekend voor de instandhouding van molen Nooit Gedacht in Merselo. Met deze stimuleringsbijdrage wil de gemeente Stichting Nooit Gedacht dit en volgend jaar in staat stellen aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Daar door krijgt de stichting ruimte om een nieuwe en gezonde basis voor de exploitatie van de monumen tale molen in Merselo te leggen. De stichting Nooit Gedacht is een club van vrijwilligers uit Merselo, die zich eind jaren '(19)80 over molen Nooit Gedacht ontfermd hebben. De molen verkeerde destijds in een deplorabele toestand en de stichting stelde zich ten doel de molen weer in oude glorie te herstellen. Daarin is ze uitste kend geslaagd. Met behulp van vooral rijks- en provinciale sub sidie is molen Nooit Gedacht in de periode 1992-1995 volledig gerestaureerd. Daarbij is onder andere het complete binnenwerk teruggebracht. Sindsdien verkeert de molen in een goede staat en is weer maalvaardig. In het DOP van Merselo komt bovendien naar voren, dat de bewoners de molen een belangrijk element in hun dorp vinden. De laatste jaren heeft de stichting echter moeite om de jaarlijkse zorg financieel rond te krijgen. Ze wil met steun van der den serieus zoeken naar nieuwe wegen om de molen weer op een gezonde basis te kunnen exploite ren. Dankzij de gemeentelijke subsi die heeft stichting Nooit Gedacht de tijd om komende maanden daarvoor te zorgen en het beheer van de molen voor de toekomst veilig te stellen. Op 1 november voert het Kamerkoor Tourdon, onder leiding van Jan Egberink, het Requiem uit vanTomas Luis de Victoria.Tijdens de uitvoering van de koorwerken worden videobeelden geprojec teerd van twee schilderijen van beeldend kunstenaar Eric Toe bosch. Hij is de bedenker van het idee om beeld en muziek samen te laten gaan. Sjaak Peters tekent voor de videoregistratie. Behalve het muziekensemble Ratatouille dat Tourdion op oude instrumen ten begeleidt, verlenen ook vijf leden van het kinderkoor van Marianne Maessen-Scherjon hun medewerking. Herman Verweij draagt enkele gedichten voor. De versmelting van beeldende kunst en muziek maakt de uitvoering tot een bijzondere ervaring.Tomas Luis de Victoria kan als de groot ste Spaanse componist van de 16e eeuw worden beschouwd. Zijn Requiem, ook wel 'Dienst van de Overledenen' genoemd, is geschreven voor een zesstemmig koor. Het ademt een grote rust en bezit een hartstochtelijke overtui gingskracht. In zijn muziek klinkt de gloed van de Spaanse gepassio neerdheid door. Eén enkel woord uit het Requi em is vaak bepalend voor het karakter van de verschillende stuk ken. Rust, duisternis en eeuwig licht zijn sleutelwoorden en vor men voor de schilder Eric Toebos ch een belangrijke inspiratiebron. De video-film die tegelijkertijd met de zang op een groot scherm wordt geprojecteerd, vertoont beelden van werk van Toebosch, vastgelegd door Sjaak Peters. Deze ingetogen registratie past perfect bij de uitgevoerde koorwerken. Op 1 november begint het con cert om 20.00 uur in de Jongeren- kerk in Venlo. De Jongerenkerk is vanaf 19-30 uur open. Na afloop is er gelegenheid om een kop kof fie te drinken en na te praten over de uitvoering. De entree bedraagt 8,50 euro. De Dag van de Stage van de Kamer van Koophandel Limburg- Noord in Venlo was een groot suc ces. De regionale er invulling van landelijke Dag van de Stage trok maar liefst veerhonderd leerlingen en twintig bedrijven. In Limburg-Noord lag het zwaartepunt dit jaar bij de tech niek. Tijdens een middagpro gramma hebben leerlingen van Fontys Hogescholen Venlo, ROC Gilde Opleidingen (Venlo en Roermond) en de VMBO's Den Hulster (Tegelen), Broekhin (Swal- men), Het Kwadrant (Weert) en Raayland (Venray) technische georiënteerde bedrijven bezocht in de (eu)regio. Parallel aan de bedrijfsbezoeken gingen onder wijs, bedrijfsleven en leerlingen met elkaar in discussie over the ma's als stage/beroepspraktijk vorming en de aansluiting onder wijsarbeidsmarkt. Hierbij werden inleidende presentaties verzorgd door de heer Göbbels (FNV), de heer Willemsen (directeur BAM techniek Zuidoost-Nederland, tevens voorzitter van de Stichting Werk en Stage) en Samantha Larik (Bureau Werk en Stage). Aan de discussie werd door ongeveer zes tig personen deelgenomen. Gedis cussieerd werd in de beproefde Lagerhuissetting, onder leiding van Marjanne Wassink. Het is noodza kelijk dat men elkaar en eikaars werkveld leert kennen. Het moet mogelijk worden om scholieren op nog jongere leeftijd kennis te laten maken met techniek. Er is meer samenwerking nodig tussen onderwijs en arbeidsmarkt. Docen ten hebben vaak onvoldoende fee ling met het bedrijfsleven, het is gewenst dat docenten ook stage gaan lopen in het bedrijfsleven. Daarentegen moeten de managers en/of andere vertegenwoordigers van bedrijven eens een kijkje in de keuken van een onderwijsin stelling nemenjongeren blijken slechts enkele bedrijven uit de regio te kennen. Het bedrijfsle ven moet zijn arbeidsmogelijkhe den en activiteiten beter bekend maken bij de jongeren, waardoor zij actiever werven voor nieuwe, jonge arbeidskrachten. Maar ook de onderwijsinstellingen die nen hun leerlingen beter voor te bereiden en te oriënteren op het in de regio aanwezige bedrijfsle ven. Het imago van de technisch georiënteerde bedrijven moet verbeteren. Familiedagen is een van de geslaagde mogelijkheden om meer inzicht in het werkveld van het bedrijf te krijgen, waar door een positieve beeldvorming over "werken in de techniek" kan ontstaan. Ook het Bureau Werk en Stage, op dit moment nog uniek voor Noord- en Midden-Limburg en enkel gericht op de techniek, moet worden uitgerold naar alle sectoren, in heel Limburg. Verder zou, naast het VMBO en MBO, ook het HBO zich bij dit bureau moe ten aansluiten. Deze eerste editie van de Dag van de Stage verdient vervolg. Link burgemeester Schinnen CDA'er Berry Link (41) wordt de nieuwe burgemeester van Schinnen. Link, die lid is van Pro vinciale Staten in Noord-Brabant en werkzaam is als secretaris van de Raad van Bestuur van zieken huis VieCuri in Venlo en Venray, is door de gemeenteraad van Schin nen gekozen uit de kandidaten. Hij wordt de opvolger van Frans Beckers die met pensioen gaat. Link gaat waarschijnlijk half janu ari aan de slag als burgemeester van Schinnen. Thema-avond borstkanker De Borstkanker Vereniging Nederland afdeling Venray/Venlo houdt op woensdag 25 oktober een thema-avond voor mensen met borstkanker en andere geïn teresseerden. Aan de orde komen nieuwe ontwikkelingen in chirur gie, diagnostiek en medicamenteu ze behandeling van borstkanker. Mevrouw L. Meijer, specialistisch verpleegkundige borstkankerzorg, en mevrouw Y. van de Wouw, onco loog/internist, vertellen vanuit hun eigen deskundigheidsgebied. Beiden zijn werkzaam binnen VieCuri medisch centrum Venray/ Venlo. Men is van harte welkom op 25 oktober in het personeels- restaurant van VieCuri medisch centrum, locatie Venray. De zaal is open vanaf 19-30 uur. Om 20.00 uur start de lezing. Tevens is mevrouw Rulkens aanwezig met zelf ontworpen hoeden en sjaals en er is informatie over borstpro- theses en lingerie. Kerstshow Intratuin De donkere dagen breken weer aan, Dit is vaak de tijd om het in- en rondom het huis weer sfeervol aan te kleden en in te richten. De sfeer- interieur- en kerstshow 2006 bij Intratuin Ven ray is inmiddels van start gegaan. De trendwatchers van Intratuin doen inspiratie op en signaleren trends tijdens hun bezoeken aan internationale beurzen. Volgens hen is één van de ontwikkelingen met Kerstmis dat er meer alterna tieven komen voor de kerstboom. Voorbeelden hiervan zijn het aankleden van een kroonluch ter of ministillevens, zoals kleine (kerst)hoekjes op kasten, tafels en vensterbanken. Een andere ont wikkeling die zich al enige jaren voortdoet, is dat de kerstboom steeds rijker wordt gedecoreerd. Niet alleen met kerstballen en slingers maar ook met ornamen ten, zijden bloemen en zelfs pop pen. Vazen en potten worden in kerstsfeer gebracht met kwasten, kettingen of slingers. Naar aanlei ding van hun internationale bevin dingen hebben de trendwatchers de najaars- en kerstcollectie van Intratuin opgedeeld in vier trends: diamant, robijn, parel en smaragd. Naast de kerstsfeer in het interi eur, is er veel aandacht voor de buitenkerst. In de tuin worden alle soorten bomen aangekleed met kerstverlichting. Gevels en hekwerken worden hierbij niet vergeten. Staat er een tuintaifel op het terras, dan wordt deze gede coreerd met lantaarns, kransen, planten en lichtjes. De najaars collectie met de nieuwste vazen, potten, kandelaren, kussens en andere interieurartikelen, is ook nu al volop aanwezig. Ook voor een prachtig bloemenarrange- ment bent u bij Intratuin aan het juiste adres, de binders maken de mooiste persoonlijke creaties. Op dinsdag 7 november wordt er een demodag gehouden in het tuin- café. De allernieuwste trends wor den gedemonstreerd. Gedurende de ochtendsessie zijn er nog enke le plaatsjes vrij. Men is van harte welkom, reserveren kan vooraf via de klantenservice. Op de kamer plantenafdeling staan decoratieve pot-/glas+plantcombinaties klaar. Ook eigen potten/vazen kan men weer opnieuw laten opma ken, indien men dit vooraf bij bin nenkomst even aanmeldt bij de klantenservice. Kerstpakketten en relatiegeschenken kan men samen met de styliste(s) samen stellen geheel naar eigen wens. Ook de Intratuinkadobon is een geliefd geschenk om uw relaties, vrienden of familie mee te ver rassen. Ook groepen en minder validen kunnen het bedrijf prima bezoeken. De looppaden zijn royaal, en er is een invalidentoilet aanwe zig. Tussendoor kan men heerlijk bijkomen met een lekker kopje koffie/thee en gebak of een heer lijke hartige hap in ons Intratuin tuincafe. Indien men met een groot gezelschap komt is vooraf reserveren gewenst. Als service is Intratuin Venray extra geopend op de zondagen 26 november, 3 december, 10 december en 17 december van 11.00 tot 17.00 uur. Op zondag 31 december is de vuurwerkwinkel geopend en is er tevens snijbloemenverkoop op het parkeerterrein. Kortom, een bezoek aan Intratuin Venray aan de Langstraat 133 in Venray is zeker de moeite waard. De Provincie Limburg gaat een tv serie maken over het thema 'Vitale kernen en buur ten'. Sjra Puts, bekend van diverse radio- en tv-program- ma's, gaat de serie presente ren. In de tv serie 'Biej ós in de sjtraot' staan initiatieven van bewoners die hun buurt leef baar willen maken én het sti muleren van deze initiatieven centraal. Niet de Provincie maar de bewo ners bepalen dus de inhoud van de tv serie. De serie bevat negen afleveringen van 15 minuten. Laat een initiatiefrijke presentator samen met twee cameraploegen een dag lang optrekken met men sen die een succes van hun buurt willen maken. Wat krijg je? Een tv-serie die door en voor mensen gemaakt wordt vanuit buurten, wijken en dorpskernen uit heel Limburg. In het ene geval is het het aanleg gen van een jeux de boules baan, in het andere om voorzieningen voor meerdere leeftijdsgroepen in een buurt. Herkenbare en aan sprekende initiatieven die nor maalgesproken voor het publiek in andere delen van Limburg onzichtbaar blijven. De serie kijkt dus mee in de keuken van bewoners die bezig zijn met het verbeteren/veranderen van de leefbaarheid van hun eigen buurt. Zij vertellen wat hun plannen zijn, hoe ze de leefbaarheid willen verbeteren en waar ze tegenaan lopen. Hij laat zien dat gemeenten en inwoners zélf hun kansen moe ten pakken om de leefbaarheid te verbeteren. Puts zal luisteren naar de vragen van de bewoners. Het is belangrijk dat de bewoners die vragen zó helder hebben dat de ideeënstroom op gang komt met als resultaat een duurzaam ant woord. Een goed geformuleerde vraag is vaak al de halve oplossing voor het probleem! Puts zal in de praktijk laten zien dat, waar de een alleen een muur ziet, de ander een deur zal vinden. Gedeputeerde Herman Vrehen: "Veer same! Dit geeft kort en krachtig aan wat wij willen berei ken. Samen met de bewoners van een kern of buurt aan de slag met hun probleem, wens of project. Bij deze dan ook de oproep aan bewoners om vóór eind december hun probleem, wens of projecten te mailen naar buurt@limburg.nl." De tv serie gaat 19 december van start op dinsdagavond. De pre sentatie is in handen van Sjra Puts. Op 4 november brengt OJC Canix in Lottum een nieuwe ver- zamel-cd uit. Iedereen moet er inmiddels toch wel van overtuigd zijn dat er in Lottum een goede voedingsbodem moet zijn voor muzikaal talent want ze zijn bezig met alweer de vierde Canix-cd met daarop vooral nieuwe Lottum- se bands. Lottumse band wil zeg gen dat er minimaal een bandlid afkomstig moet zijn uit het rozen- dorp. Bij het 25-jarig jubileum in 2001 stond de teller op ruim 85 Lottumse bands. Getuige het grote aantal nieuwe muziekgroepen die er in de afgelopen vijf jaar zijn opgericht zijn ze dus de 100 al lang gepasseerd. En het einde is nog lang niet in zicht. Ook is er speciaal voor deze gelegenheid een allstars band samengesteld die bestaat uit diverse zangers (uit de Lottumse bands) die hun krachten hebben samengesmolten voor een duet. Uiteraard hoort hier een cd- presentatie bij. En wat voor een. Een groot concert met diverse Lottumse bands die allemaal een aantal nummers zullen brengen. Het geheel wordt uiteraard vak kundig aan elkaar gepraat. De volgende bands zijn alvast van de partij: Delphian, Dvplo (reünie), Haraszment, Frans (reü nie), Z.O.D. (eerste optreden), Bastards (in de originele line-up), Remorse, The Three Amigos, en dat ene bandje die in 2004 Canix uitverkocht kregen. De zaal is om 20.00 uur open. Minimorfose bij Intratuin Intratuin in Venray is begin oktober van start gegaan met de minimorfosemaand. Met een minimorfose laat Intratuin zien hoe met slechts een aantal artike len een totaal andere sfeer in het interieur gecreëerd kan worden. De eerste trend van de Minimor fosemaand was barok, een klas sieke woontrend.Van maandag 23 oktober tot en met woensdag 1 november staat de tweede woon- trend in het teken van de roman tiek. Dit is een thema met zachte tinten zoals roze en zilver en zachte materialen. Intratuin geeft met dit thema tijdens de minimor fosemaand inspiratie voor zowel binnen als buiten. Het is mogelijk één van de minimorfoses te win nen tijdens de Bel Win-actie.Tot en met zaterdag 18 november zijn Bel Win-kaarten bij Intratuin verkrijgbaar waarmee één van de 180 minimorfoses gewonnen kan worden. Daarnaast geeft Intratuin zes inspirerende stedentrips weg naar Wenen, Parijs en Rome. SPO De Stichting Primair Onderwijs (SPO) Venray en regio houdt op maandag 23 oktober om 20.00 uur een vergadering op SBO Focus in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de ver gadering bezoeken. Opgeven kan via tel. (0478)516215. Vliegoefening In het kader van de militaire vliegoefening Advanced Windmill vinden op woensdag 25 oktober van 9-00 tot 22.00, donderdag 26 oktober van 9-00 tot 22.00 uur en vrijdag 27 oktober van 9-00 tot 11.15 uur vliegactiviteiten plaats met militaire gevechtsvliegtui gen boven luchtmachtbasis De Peel. De deelnemende vliegtui gen vliegen boven en rondom de luchtmachtbasis in Vredepeel op lage hoogte vliegen. Er wordt niet gevlogen beneden de toege stane hoogte. Deze oefening vindt plaats in het kader van de oplei ding van de zogenoemde 'Forward Air Controllers', militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtbom menwerpers over de exacte loca tie van de aan te vallen gronddoe len. Gastgezin voor Carolina In januari 2007 komen tiental len buitenlandse studenten uit ondermeer België, Brazilië en Australië met de hulp van de uitwisselingsorganisatie Travel Active naar Nederland om kennis te maken met onze cultuur. Een van deze jongeren is de vijftienja rige Carolina Oliveira uit Brazilië. Gezinnen die Carolina Oliveira of een andere buitenlandse scholier als gezinslid willen verwelkomen, kunnen voor meer informatie geheel vrijblijvend contact opne men met Travel Active via tel. (0478)551914 of kijken op www. travelactive.nl. De CDA fractie van Venray houdt op woensdag 25 oktober een thema-avond over windener gie in De Witte Hoeve in Ven ray. Aanvang 19-30. De avond is bedoeld voor CDA leden. Voor de pauze presenteert de werkgroep windmolens Venray/Ysselsteyn (tégen windmolens) hun stand punt bij monde van Fred Janssen van het Nationaal Kritisch Plat form Windenergie. Vooraf kan men achtergrondin formatie vinden op www.nkpw. nl. Na de pauze gaat Ipe van der Deen werkzaam bij SenterNovem het woord voeren namens de drie initiatiefgroepen in Venray (vóór windmolens). Voor meer achter grondinformatie kan gekeken worden op www.senternovem.nl. Doel is om aan de hand van deze informatieavond, waar de leden van het CDA hun inbreng hebben, de fractie van het CDA hun stand punt te laten bepalen. m - Premieloon op basis ano- niementarief door te laat overgelegde identiteitsbe wijzen Casus Bij een looncontrole in juli 2003 constateerde het Uitvoe ringsinstituut Werknemersver zekeringen (UWV) dat in de loonadministratie van een bouwbedrijf het identiteitsbe wijs van tien werknemers ontbrak. Het bouwbedrijf kreeg van het UWV tot uiterlijk 9 september 2003 de tijd om de ontbrekende identiteitsbewijzen alsnog te tonen. Uiteindelijk kon het bouwbedrijf van maar één van de tien werknemers alsnog het identiteitsbewijs overleggen. Het UWV stelde vervolgens het premieloon van de negen resterende werkne mers over de jaren 1998 tot en met 2002 vast op basis van het anoniementarief en legde in november 2003 de bijbehorende correctienota's op. Geschil Op 30 januari 2004 verstrekte het bouwbedrijf alsnog kopieën van acht identiteitsbewijzen en op 8 maart 2004 werd uiteinde lijk ook het laatste identiteitsbe wijs verstrekt. Het UWV zag echter geen aanleiding de correctienota's te verminderen. Het bouwbedrijf was wettelijk verplicht om een kopie van het identiteitsbewijs van een werk nemer in haar administratie op te nemen. Het bouwbedrijf had niet vol daan aan die verplichting en kon dat in de bezwaarfase niet meer herstellen. Het bouwbe drijf ging in beroep. Mario Langeveld CONTOUR Uitspraak Rechtbank Den Haag stelde het UWV in het gelijk en de Centrale Raad van Beroep heeft die uitspraak bevestigd. De kopieën van identiteitsbewijzen waren, in strijd met de wet, ten tijde van de looncontrole niet in de loonadministratie opgeno men. Dit verzuim kon volgens de Centrale Raad niet achteraf worden hersteld, zodat het UWV geen acht hoefde te slaan op de tijdens de bezwaarproce dure alsnog overgelegde afschriften van de identiteitsbe wijzen. Conclusie Met deze uitspraak wordt weer eens aangetoond dat het van het allergrootste belang is om uw (loonjadministratie op orde te hebben. Onvolkomenheden in de (loonjadministratie, hoe beperkt ook, kunnen lang niet altijd meer achteraf hersteld worden. Deze kleine onvolko menheden kunnen vaak kolos sale gevolgen hebben. In deze casus betaalde de werkgever maar liefst 3xü zoveel UWV- premie voor deze werknemers ten opzichte van de (loonj administratie die wel voldoet aan de eisen. Laat u daarom tijdig en goed voorlichten over de eisen om trent de inrichting van uw loonadministratie. Zoals blijkt uit deze casus een ongeluk zit in een klein hoekje en is afhanke lijk van vaak kleine details. Ingezonden mededeling 1 9rkge ver, ren! reden, grote g levol gen! Accountants en belastingadviseurs Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9