Margot Westzaan het gezicht van Proef diervrij? 'Verenigingen vrijstellen van gemeentelijke belastingen' Breast Care Ria VI Kerstfestival tuincentrum Peeters Veilig wonen met Probin ^CtKabinetje Ingezonden FRANSLEMMERS PEEL EN MAAS Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 7 Op dinsdag 24 oktober vindt de landelijke finale van de meest diervriendelijke model- lenwedstrijd van Nederland plaats. Uit bijna 700 aanmel dingen zijn 36 modellen via provinciale voorrondes geko zen. Uit Venray zal Margot Westzaan zich tijdens deze finale tegenover een profes sionele jury presenteren. Wie weet wordt Westzaan het gezicht van Proefdiervrij en komt een jaar lang op divers campagnemateriaal te staan. De finale vindt plaats in het Odeon theater in Amsterdam. Het programma start om 12.30 uur en eindigt rond 16.30 uur met de bekendmaking van de nieu we Miss Proefdiervrij. Uiteraard worden de kandidates tijdens de finale opgemaakt met proefdier- vrije make-up. In Europa zijn jaar lijks 38.000 dieren slachtoffer van cosmeticaproeven. In Nederland is het doen van dierproeven voor cosmetica sinds 1997 verboden. Dat neemt niet weg dat de win kels hier vol liggen met cosmetica waarvoor in het buitenland dier- testen worden gedaan. Met deze modellenwedstrijd wil de vereni ging Proefdiervrij mensen bewust maken van het feit dat de meeste make-up op dieren is getest. Dat goede make-up niet op dieren getest hoeft te zijn, bewijzen de ruim 130 merken die in de cosme- ticagids staan; een overzicht is te vinden op www.proefdiervrij.nl. Martien Wijnhoven (Samen werking) deed in de commissie Middelen het voorstel alle ver enigingsgebouwen, buurt- en gemeenschapshuizen en sportac commodaties vrij te stellen van ozb, rioolrecht en afvalstoffenhef fing. Alleen de kerkgebouwen in de gemeente Venray hebben momen teel deze voorkeurspositie. Wijn hoven wijst erop dat de leden van de verenigingen en sportclubs de gemeentelijke belastingen moeten opbrengen. "Terwijl ze thuis ook al de heffingen moeten betalen", aldus Wijnhoven. "We willen het sporten stimuleren. De gemeente betaalt ook subsidie aan de vereni gingen." Wethouder Van der Broeck (CDA) wil eerst de financiële gevolgen in beeld brengen. Maar hij reageerde niet enthousiast. "Het rioolrecht en de afvalstoffen heffing zijn kostendekkend. Daar moet iedereen aan mee betalen", vindt Van der Broeck. "Vrijstelling betekent derving van inkomsten en daardoor zullen de tarieven weer verhoogd moeten worden. Ik sta daarom niet te trappelen", aldus de wethouder van finan ciën. Onder de naam Breast Care Ria is Ria van den Einden uit Deurne freelance consulente voor borst- prothesen en lingerie. Van den Einden, 54 jaar, gehuwd en moe der van twee volwassen, kwam in 1969 in dienst van een speciaal zaak voor lingerie en borstprothe- sen. "Mijn toenmalige werkgeef ster, heeft me de liefde voor het vak met de paplepel ingegeven. Was het toen zo dat veel vrouwen die een borst moesten missen de leegte in de bh nog opvulden met zakjes rijst, opgerolde panty's e.d., tegenwoordig zijn er prothesen aangepast aan nagenoeg elke ope ratie, maat of persoonlijke wens van de vrouw, daarnaast bestaat de mogelijkheid een prothese op maat te laten maken. Omdat er veel klanten kwamen die niet in de standaardlingerie maten pas ten, begon ik zelfstandig met het aanpassen en vermaken van foun dation en (prothese)lingerie. Door de flexibele werktijden, ik werkte als de kinderen op school waren en als ze ziek waren of vakantie hadden alleen op vrijdagavon den en zaterdagen, kon ik in de jaren toen onze kinderen klein waren, gewoon doorwerken. Later werkte ik fulltime en had mede de verantwoording voor de in en verkoop van de prothesen, luxe en functionele lingerie, het aan meten van borstprothesen en alle daarbij horende werkzaamheden zoals de administratie, declaratie naar de zorgverzekeringen en coupeuse werk, voor zowel pro these als andere lingerie", aldus Van den Einden. Mede door infor matieochtenden en modeshows op het gebied van borstprothesen te geven, werd de klantenkring fors uitgebreid. Ruim dertig jaar werkte Rian van den Einden in deze zaak, tot het moment dat ze genoodzaakt was ermee te stop pen. "Dit heeft echter niet lang geduurd, want tot mijn verbazing begonnen klanten mij te benade ren, en alsnog om raad en hulp te vragen. Mede daardoor ben ik op het idee gekomen om op geheel andere wijze door te gaan, namelijk als freelance consulente borstprothesen en lingerie, onder de naam Breast Care Ria. Contact met verschillende speciaalzaken en ziekenhuizen leerde, dat er wel degelijk belangstelling tot samen werking was, en zo is een in deze regio unieke service verlening voor borstprothesen en lingerie ontstaan. Het is voor mij alsof ik niet weg geweest ben, en ontmoet weer zoveel dankbaarheid, dat ik het werk wat ik al die jaren met zoveel liefde heb gedaan, met vol doening voortzet. Door op deze manier te werken, kan ik beschik ken over een zeer ruime sortering prothesen, aangepaste lingerie, badkleding, tops, vrijetijdskleding en alle andere benodigdheden, waardoor het meestal mogelijk is om in één bezoek (in speciaalzaak of aan huis) te leveren. Vooral het thuisbezoek en het feit dat even tuele aanpassingen ter plekke worden uitgevoerd,ik ben name lijk zelf coupeuse, wordt als een groot pluspunt ervaren. Het kost meer (reis)tijd voor mij, maar daar staat tegenover dat ik geen locatie hoef te huren en zelf geen grote voorraden aan hoef te leggen. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Ik hoop dit werk nog jaren te mogen en kunnen doen." Breast Care Ria, Gender 3, 5751 XB Deurne, telefoon 06-40893030. Inbraak De politie onderzoekt een woninginbraak die maandag overdag plaatsvond op het Anjer. Daarbij is onder andere computer en fotoapparatuur gestolen. De inbreker is vermoedelijk binnen gekomen door de achterdeur te forceren. Daarna werd de woning, die momenteel verbouwd wordt, doorzocht. De waarde van de buit bedraagt enkele duizenden euro's. In het kader van de Dorps ontwikkelingsplannen (DOP) Merselo heeft de dorpsraad van Merselo in overleg met de gemeente een reeks aan maat regelen en voorzieningen in de planning. Ook Wonen Ven ray sluit aan met acties om de leefbaarheid in Grootdorp te vergroten. Bij de uitwerking van de DOP is vooral gekeken naar de wensen die de inwo ners van Merselo in het DOP hebben aangegeven. Deze gaan voornamelijk over vei ligheid, herkenbaarheid en de uitstraling van het dorp. In juli van dit jaar is door de gemeente een uitgewerkt plan gepresenteerd aan het dorp, waar na het plan via de dorpsraad ter inzage heeft gelegen. Het plan is in ongewijzigde vorm aangenomen. Bij de hele planvorming heeft de samenwerking, vanuit de gebieds gericht werken filosofie, met de diverse partijen centraal gestaan. Mede dankzij de inzet en een sub sidie van Wonen Venray en bewo nersinitiatieven vanuit de dorps raad wordt in samenspraak met de gemeente Venray de uitvoering van het plan mogelijk gemaakt. De uitvoering van de werkzaam heden start op maandag 23 okto ber en begint met het verharden van het gedeelte Grootdorp aan de noordzijde tot aan de kerk. Aan de zuidzijde komen groenstroken, onderbroken door de inritten van de woningen. Zowel de inritten als de berm aan de noordzijde wordt verhard met gebakken klinkers. Het huidige parkeren in de berm kan straks op de rijbaan gebeuren. Hiervoor worden parkeervakken aangeven die duidelijk gemar keerd worden met plantenbakken in het wegdek. Doordat de vakken verspringen van noord naar zuid zijde ontstaat een verkeersrem- mend effect. Wonen Venray heeft voor deze werkzaamheden een bijdrage geleverd. Na Grootdorp worden er een tweetal zogenoem de punaises (soort drempels) aangelegd op de splitsing Cop- pelenberg/Grootdorp en Klein- dorp/Coppelenberg. De berm bij de Haag wordt deels voorzien van bermverharding, waardoor gevaar lijke wegkanten worden opgehe ven. Op de splitsingen Haag/Pas en Grootdorp/Veldstraat wordt de snelheid teruggebracht door het wegprofiel enigszins aan te passen. Alle wegwerkzaamheden moeten voor het einde van het jaar gereed zijn. Tot slot wordt er beplanting aangebracht in de vorm van laan bomen op Grootdorp, Kleindorp, Haag en Veldstraat en vakbe planting langs Grootdorp en ter accentuering van de bestaande verkeersdrempels. De beplanting wordt aangebracht in het voorjaar van 2007. Schutterij doet beroep op gemeente Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan wil in 2008 het bond- schutterfeest in Venray orga niseren. Om aan alle voor waarden te kunnen voldoen, moeten er nogal wat investe ringen worden gedaan. Zoals de aanschaf van twee nieuwe kogelvangers die samen 30.000 euro kosten. Het CDA stelde donderdag in de commissie Maatschappe lijke Diensten de kwestie aan de orde. Raadslid Ton Teeuwen wilde weten of de schutterij in aanmer king kan komen voor subsidie. "Venray is volop in beweging met het historisch verleden. De schut terij maakt deel uit van ons oudste erfgoed"zei Teeuwen. Het bestuur van de schutterij heeft inmiddels bij de gemeente schriftelijk een verzoek voor een bijdrage van 30.000 euro inge diend. Volgens wethouder Van der Broeck (CDA) biedt de hui dige subsidieregeling geen ruimte. "Want als een fanfare aanklopt voor nieuwe blaasinstrumenten, dan zeggen we ook 'nee'." Teeu wen vroeg of de kogelvangers in het kader van een evenement gesubsidieerd kunnen worden. "Want met een bondschutters feest wordt Venray ook op de kaart gezet." Van der Broeck beloofde de mogelijkheden te onderzoeken. De wethouder wees erop dat er steeds strengere milieueisen om de hoek komen kijken. "Ik zal hierover contact opnemen met de schutterij." De advent- en kerstshow van Tuincentrum Peeters in Arcen heeft de afgelopen jaren een grote naam in de regio opgebouwd als de feestdagen weer aanbreken. Tuincentrum Peeters spaart kos ten nog moeite om het tuincen trum compleet om te bouwen tot kerstshow. Ook in deze weken kan de klant er terecht voor alles wat met de sfeervolle decem bermaand te maken heeft. Een gezellig kerstfeest begint bij Tuin centrum Peeters Arcen. Ieder jaar weer zal een ieder zich weer ver bazen over het prachtige kerstpa radijs dat Chantal Peeters samen met haar medewerkers de bezoe kers voortoveren. Wanneer men het tuincentrum binnenloopt, komt de kerstgeur de klant als het ware tegemoet. Bijna de helft van het tuincentrum is omgetoverd tot een waar kerstparadijs, waar alleen al een wandeling langs de sfeervolle kerstattributen meer dan de moeite waard is. Een veel zijdige kerstcollectie wordt op zeer overzichtelijke wijze aan het publiek gepresenteerd. Kerstver lichting, ballen kerststukjes, kerst takken, kerstkaarten, kerststerren en verder alles wat men maar kunt bedenken voor het opma ken van de kerstboom. Naast een uitgebreid aanbod aan kerstarti kelen kan men bij Tuincentrum Peeters ook terecht voor een ruim assortiment sfeer- en tuinartikelen verwant aan een nostalgisch kerst feest. De klant stelt hoge eisen aan de versieringen, en terecht. De kerstbal en het glittertje van weleer hebben duidelijk 'con currentie' gekregen van talloze kerst- en sfeerartikelen. Zelfs wat kleur betreft is er rekening gehou den met de hedendaagse trend. Natuurlijk kan men ook voor kerstbomen bij Peeters terecht. Ze zijn er in alle maten, met of zon der kluit, van lichtblauw tot don kergroen. De collectie kunstbo men is niet meer van de echte te onderscheiden. Het Kerstfestival is geopend tot Kerstmis. Tuincentrum Peeters Arcen ligt aan de Lingsforterweg 84 in Arcen en is dagelijks geopend, ook op zondag. Kijk voor actuele aanbie dingen op www.tuincentrum.nl. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Veilig wonen: u kunt er zelf veel aan doen om een zo veilig moge lijke woning te maken. Natuurlijk, goede sloten en sluitingen op ramen en deuren, zijn zeer belang rijk. Maar het hart van de sloten is nog altijd het cilinderslot met de cilinder waar de sleutel in moet. Afgelopen tijd is er nogal wat aan dacht besteed aan het open klop pen van deze cilindersloten. Wat een inbreker hiervoor nodig heeft is een zogenaamde moedersleu tel, dus een sleutel met hetzelfde profiel als de bestaande sleutel. Is deze moedersleutel niet vrij ver krijgbaar, dan is deze manier van inbreken niet mogelijk. Mede om deze reden heeft Probin Verhaeg Venray een eigen profielcilinder met een uniek profiel, opgenomen in het assortiment. De voordelen zijn duidelijk: veiligheid door het unieke profiel. Veiligheid door het certificaat dat bij elke cilinder of cilindersysteem wordt uitgegeven. Zonder certificaat worden er geen sleutels of cilinders bijgemaakt. Het systeem is dus beschermd door het unieke profiel en een certificaat met uniek nummer. SKG gekeurd cilinderslot van uitstekende kwaliteit, waarvan zij een gelijksluitende set kun nen leveren zonder levertijd. Het enige wat zij nodig hebben zijn de maten van de deuren en het aantal benodigde cilinders, en zij maken een passende set, door de bekwame cilindermonteurs en in eigen huis. Kom eens vrijblijvend bij Probin Verhaeg aan, om kennis te nemen van de mogelijkheden om uw thuis te beveiligen. Het cilinder systeem is een wezenlijk bestand deel. Beveiliging begint met een goede inventarisatie van de huidi ge situatie, en een advies op maat om tot een optimaal resultaat te komen. Probin Verhaeg staat voor u klaar om u te adviseren. AFLOSSING VAN DE WACHT: Daarom hebben wij vanaf 16 oktober nieuwe cadeaubonnen. Alle "oude" cadeau- en tegoedbonnen kunt u inleveren t/m 30 juni 2007. Tot ziens in 't Kabinetje Marie-José, Mieke, Angeline VANAF 23 OKTOBER 'T KABINETJE IN KERSTSFEER. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Luisterend oor? 'De gemeente Venray wil beter luisteren naar en communiceren met haar burgers'. Mooie woor den onlangs in Peel en Maas, waar ik echter weinig waarde aan hecht. Ik heb het helemaal gehad met de gemeente Venray, die in mijn ogen met twee maten meet. Projectont wikkelaars mogen de regels jaren lang met voeten treden, terwijl je als particulier gewoon onfat soenlijk en onredelijk behandeld wordt. Ruim zes jaar lig ik al met de gemeente in de clinch over een deur in mijn carport, ja, u leest het goed: een carport! Twee bezwarencommissie hebben zich gebogen over mijn carport, die in de ogen van de gemeente Venray niet voldoet aan de richtlijnen. Terwijl een ambtenaar de carport in 2000 goedkeurde. Onlangs had ik op mijn verzoek een gesprek met burgemeester Waals over de kwestie. Maar hoe lomp die man is, wil je niet weten. We hadden een afspraak, maar toen we op tijd in het gemeentehuis waren, konden we onze biezen pakken 'omdat er iets belangrijkers tus sen was gekomen'. Dat is toch ver schrikkelijk? Toch maar weer een nieuwe afspraak gemaakt, maar dat gesprek begon meteen met de woorden van de burgemees ter: 'Nou, als je maar weet dat ik mijn poot stijf houdt'. En dat ter wijl ik nog niks gezegd had...' Dat gesprek was dus een groot fiasco. Nadat ik de (voor mij negatieve) uitslag van de bezwarencommis sie eindelijk - de gemeente was de brief vergeten op te sturen - in handen kreeg, heb ik om een ver volggesprek gevraagd, waarbij de betreffende ambtenaar aanwezig was. En wanneer gaat de deur eruit?', waren de eerste woorden van Waals aan het begin van dat gesprek. De ambtenaar, die mij in 2000 nog vertelde dat de deur zonder problemen geplaatst kon worden, wist zich daarvan nu plot seling niet meer te herinneren. Hij wist de regels toen niet meer zo goed, 'omdat er allerlei nieuwe regels waren'. Maar is het dan wel verstandig om de burgers zo maar wat voor te liegen en op kosten te jagen? Waarom zegt Waals dan niet 'oké, er zijn fouten gemaakt en daarom geef ik jou een vrijstelling van het bestemmingsplan'?' Nee, wat zegt die lomperik? 'Eind juli verwijderen en dat is mijn eind punt.' Ik ben nog op de afdeling Bou wen geweest om te vragen wat ik wel mag, maar tot een oplos sing van het probleem heeft dit bezoek niet geleid. De gemeente weigerde mee te denken aan een redelijke oplossing en ik zit met een schadepost van duizenden euro's doordat ik een deur heb aangeschaft die ik niet mag gebrui ken. Om er voor te zorgen dat er geen kinderen in de vijver vallen achter het huis (wat ik ook tegen ambtenaar V/d Kint gezegd heb, maar die zegt letterlijk: 'Als er kin deren in de vijver vallen, dan moe ten die ouders maar beter oplet ten dat ze niet bij jou achter het huis komen. Dit is dan niet jullie verantwoordelijkheid). Dus heb ik maar een hekwerk geplaatst. Niet in de carport natuurlijk, want die moet van de gemeente om voor mij en andere normale burgers onbegrijpelijke redenen aan de voorzijde open zijn. Ambtenaren kunnen blijkbaar geen fouten maken en meneer Waals houdt ze altijd de hand boven het hoofd. Ik las in Fanray dat burgemeester Waals altijd een luisterend oor Link burgemeester Schinnen CDA'er Berry Link (41) wordt de nieuwe burgemeester van Schinnen. Link, die lid is van Pro vinciale Staten in Noord-Brabant en werkzaam is als secretaris van de Raad van Bestuur van zieken huis VieCuri in Venlo en Venray, is door de gemeenteraad van Schin nen gekozen uit de kandidaten. Hij wordt de opvolger van Frans Beckers die met pensioen gaat. Link gaat waarschijnlijk half janu ari aan de slag als burgemeester van Schinnen. heeft voor de burger, nou, daar heb ik dan toch bitter weinig van gemerkt.... Een boze burger, Proms Met z'n tienen op de flets naar Zenith, klaar voor een avondje cultuur gecombineerd met een avondje uit. Op tijd gaan want we willen niets missen. Om 19.45 uur zijn we ter plek ke en moeten we aansluiten in een stilstaande rij van een 200 wachtenden. Is Zenith, die per avond zegt 5000 mensen te kun nen huisvesten, niet in staat om zo'n 1500 mensen te 'verwerken'? Al met al hebben we er een half uur over gedaan om binnen te komen. Vlug proberen de jassen op te hangen en bij de entree vragen of ze twee kaartjes willen terugnemen van twee vrienden, die door familieomstandigheden, op het laatste moment moesten afhaken. Nee, daar werkte Euterpe niet aan mee...de volgende keer wil ik bij Euterpe een annulerings verzekering afsluiten. De tweede teleurstelling was een feit. Niet te lang bij stilstaan en naar binnen. We komen direct beken den tegen die ons melden "kom hier maar op de trap staan want ergens anders kun je niets meer zien". De trap staat aardig vol en we vinden het ook niet de gezel ligste plaats voor een avondje uit. We gaan door naar boven. Inderdaad nergens kunnen we een plekje vinden waar we wat kunnen zien, niet alleen door de drukte maar gewoon omdat de Zenith geen geschikte plaats is voor zoiets. Als de organisatie van tevoren was gaan kijken en meer aan de bezoekers had gedacht dan aan de inkomsten en het gemak, was dit nooit gebeurd. We ontdek ken inmiddels wel dat we al vier nummers gemist hebben. Alles bij mekaar toont dit ook weinig respect voor de muzikanten die zeker beter verdienen. Laten we er het beste van maken. We gaan wat te drinken halen: een witte wijn, een rode wijn, twee half om en de rest bier. Drie kwartier later hebben we onze bestelling: er was geen donker bier, er was geen rode wijn, het glas witte wijn bestond uit een half glaasje vocht welke niet eens naar wijn smaak te (twee bonnen). Zou men er van tevoren niet over nagedacht hebben wat voor publiek er zou komen? Dit getuigt wederom van een slechte organisatie van zowel Euterpe als Zenith. Ik wil niet teveel uitweiden over wat ik die avond allemaal aan verwensingen gehoord heb maar ik vind het niet kunnen dat mensen op leeftijd op een dergelijke avond op de trap moeten gaan staan of over een reling moeten hangen om wat te kunnen zien. Mensen die wel een plaatsje hadden bemachtigd en het podium konden zien ergerden zich aan anderen die stonden te kletsen, begrijpelijk, maar je hoeft geen organisatiewonder te zijn om te weten wat er gebeurt als je een dergelijke voorstelling niet kunt volgen, zelfs al zijn er alleen maar muziekliefhebbers. Na afloop hebben we nog wat rondgelopen, de Zenith ziet er werkelijk prachtig uit, en 'gezellig' nog wat nagepraat en alvorens op de fiets te gaan besluiten we nog "wat uit de muur trekken". Ik duw twee euro in 'de muur' voor een kroketje en ontdek dat het auto maat niets terug geeft. Ja, het staat inderdaad aangegeven maar wie ziet dat in de drukte en zo laat op de avond. Een avondje vol teleur stellingen over zo veel gebrek aan organisatietalent en geld-uit-de- tes-klopperij. Ga eens op de dor pen kijken hoe het wel moet al was het alleen uit respect voor de muzikanten. Wilma Zegers uit Merselo Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS www.franslemmers.nl Dorpskern Merselo krijgt nieuw gezicht Venray wil bondschuttersfeest de SCHATTEN van de Grote Kerk 00 PATER.SSTR.AAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 Bij aankoop van een J verstelbaar TEMPUR slaapsysteem GRATIS massage-unit t.w.v. 389,-

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7