\S li Jeugdfestival Overloon Bibliotheek Venray V-Kick punkrockshow Petra Verhees in Mariakapel Proef de Peel Calamiteitenleer voor gevorderden CAI PEEL EN MAAS Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray KIDS@, Reinder van der Naait, Rob de Nijs en Thea ter Het Vervolg zijn komende week te gast in Schouwburg Venray. Gevarieerde voorstel lingen met voor ieder wat wils, jong en oud. In de herfstvakantie, van 14 tot en met 22 oktober, presenteren de Limburgse theaters de tweede grootschalige editie van KIDS@, een theaterfestival voor kinde ren. Het hele gezin kan op allerlei manieren kennismaken met thea ter. Alle theatergenres komen aan bod: toneel, dans, muziektheater, mime, poppentheater. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar krijgen een op maat gesneden voorstelling te zien waar ook de ouders plezier aan beleven. Het thema van deze KIDS@ is dieren. De voorstellingen vermelden die ren in de titel, hebben dieren in de hoofdrol, gaan over dierenleed en dierenplezier, over dierenpara- dijzen en dierenbendes. Vossen, olifanten, kikkers, katten, krokodil len en beren komen voorbij op de bühne van de Limburgse theaters. Aan KIDS@ nemen deel: Maas poort Venlo, Munttheater Weert, Schouwburg Venray, Stadsschouw burg Sittard-Geleen, Parkstad Lim burg Theaters, Theater aan het Vrijthof. De in Schouwburg Ven ray gehouden voorstelling zijn Het weggelopen aapje en Heksen, maar er staan nog twee bijzondere voorstellingen geprogrammeerd. Zo is er het muzikaal sprookje Trompet voor Olifant, over vriend schap op donderdag 19 oktober om 14.30 uur Iedereen vanaf vier jaar mag lekker meezingen en vooral mee-herrie-maken. Ook Kabouter Plop is weer terug. Dit keer op zaterdag 21 oktober om 13-00 uur én om 15.15 uur. REINDER VAN DER NAALT Vrijdag 20 oktober vanaf 20.00 uur kan men een voorstelling van Reinder van der Naait bezoeken. Tijdens het daverend slotapplaus van één van zijn voorstellingen rende iemand uit het publiek naar voren, gaf Reinder een zoen en riep: "Top!". Van der Naait heeft in de loop van de jaren een eigen publiek opgebouwd, dat nog steeds gestaag groeit. Hij is geen BN'er, hij is niet beroemd gewor den door de televisie. Maar daar entegen werpt mond tot mond reclame zijn vruchten af! Zijn trouwe fans weet hij keer op keer te verrassen met nieuwe elemen ten. Zijn programma's bevatten meer persoonlijke ontboezemin gen en muziek neemt een steeds belangrijkere plaats in. Het meest opvallende in zijn ontwikkeling is dat hij, tegen de stroom in, niet meegaat met de trend om grover en harder te worden. En een groei ende groep mensen waardeert dat. Bezoekers hebben simpelweg behoefte aan een avondje ont spanning zonder kromme tenen. De eerste rij zit er relaxed bij. Bij Van der Naait kan men ouderwets lachen en ontspannen. Een thea terdirecteur omschreef het feno meen Van der Naait daarom als een gat in de markt. In het alweer zevende programma kan men opnieuw genieten van de type tjes, de imitaties, de verrassende geluidseffecten, van samengevat: de kenmerkende Reinder van der Naalt-humor. Ook dit programma is een welkome afwisseling tus sen al die andere cabaretvoorstel lingen. ROB DE NIJS Afgelopen jaar zijn vele bezoe kers Rob de Nijs misgelopen. Hij stond geprogrammeerd maar door een ongelukkige val heeft hij zijn voorstelling in Schouwburg Ven ray moeten annuleren. Honderden bezoekers kregen een teleurstel lend bericht een aantal dagen voor aanvang. Nu wordt dit op dinsdag 24 oktober vanaf 20.00 uur ruimschoots goedgemaakt. Hij staat wederom in het program ma en tot dusver gaat alles nog goed met de levende legende. De woorden 'Vakmanschap en pure klasse' worden vaak in de mond genomen als het om Rob de Nijs gaat. Tijdens de laatste Vrienden van Amstel bleek maar weer eens dat hij zijn ijzersterke repertoire onverslijtbaar en van grote klasse is. Samen met zijn Pur Sang Band onder leiding van Frank Jansen, brengt hij weer een uitgekiende mix van zijn onuitputtelijke repe- toire, afgewisseld met nieuw materiaal van zijn binnenkort te verschijnen cd en dvd. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar voor dit verplaatste concert. Kaarten zijn te reserveren aan de kassa van Schouwburg Venray. HET VERVOLG Theatergroep Het Vervolg nodigt de bezoekers van Schouw burg Venray op woensdag 25 oktober vanaf 20.00 uur uit voor een kennismakingsfeest met de buren. Als ongeziene gast beleeft men een avond die gezellig begint, maar al snel gaan alle remmen los tijdens de voorstelling Abigail's Party. Beverly en Laurens zijn een hardwerkend, drukbezet echtpaar. De dominante Beverly heeft haar nieuwe buren Carla en Ruud uit genodigd om een borrel te komen drinken. Ook buurvrouw Suzan is gevraagd, omdat haar dochter Abigail een housefeest geeft. Er zijn hapjes in overvloed, de drank vloeit rijkelijk en de karaoke set met lekkere meezingers staat al klaar. Alhoewel ze elkaar nauwe lijks kennen, passeren alle moge lijke onderwerpen de revue: van werk tot bevalling, van huwelijk tot voetbal. En natuurlijk maakt men zich zorgen over het house feest van Abigail. Vele glazen en smartlappen later raken ze steeds meer beneveld. Zal het gezel lig blijven? Het stuk is een spitse komedie van de veel bekroonde film- en televisieregisseur Mike Leigh, onder meer bekend van de films Naked (1993), Secrets Lies (1996) en Vera Drake (2004). In Groot-Brittannië is Abigail's Party (1977) een absolute klassieker. Voor de televisiebewerking van het toneelstuk op de BBC bleven maar liefst zestien miljoen Britten thuis. Het stuk heeft inmiddels bij onze Britse buren een even grote cultstatus als Mister Bean en Fawl- ty Towers. Een aanrader dus voor de toneelliefhebber. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Voor vragen kan men contact opnemen met Schouwburg Venray via tel. (0478)530999- Het com plete programma staat op www. schouwburgvenray. nl Erik Habets (1978 Heerlen) uit Maastricht heeft vijf weken lang in het Odapark in Venray gewoond en gewerkt aan een monumentale presentatie van zijn werk met als titel Euforia in de gloria. Afgaande op die veelzeggende naam mag de bezoeker een tentoonstelling verwachten die in elk geval een glimlach verleidt. Geen politieke statements en maatschappij kritische uitin gen. Habets is de eerste om dat volmondig te beamen. "Ik maak me heus wel kwaad om allerlei zaken, maar ik wil juist de andere kant van het leven belichten. Het gewone leven van alledag". Het mooie, bijzondere, maffe, banale, onzinnige en soms platte, trieste en lelijke van het alledaagse leven boeit deze Maastrichtenaar. "Mijn werk gaat voornamelijk over de kleine dingen die hij meemaakt. De kleine dingen in het leven wil ik uitvergroten, belangrijk maken en op een voetstuk plaatsen." Dat uitvergroten moet letterlijk wor den genomen. Habets beeldend werk bestaat uit grote sculptu ren en installaties Go with the flow bijvoorbeeld is een zeven meter hoge opeenstapeling van van-alles-en-nog-wat bovenop een riksja, zeg maar de levensba gage van de doorsnee fietser. Wat Habets in vijf weken tot stand heeft gebracht is een mix van oud en nieuw werk. Vrijwel zijn volle dig atelier is naar Venray getrans porteerd. Delen van installaties, die elders waren te zien, zijn tot een nieuw geheel verwerkt spe ciaal voor het Odapark. Habets zegt daarover: "wat je normaal op een tentoonstelling ervaart, is het niet. Mijn bedoeling is al die onderdelen van eerdere instal laties en werk, voortgekomen uit euforische momenten, opnieuw te mixen tot een nieuwe totaal ervaring. Het is een soort pret park geworden waar de bezoeker met een skelter of kinderfietsje doorheen kan crossen en zo een onderdeel van het kunstwerk wordt. Naast grote kleurrijke beelden en installaties is tekenen belang rijk voor Habets. Zij zijn de inspi ratiebron voor zijn beeldend werk. Tijdens de periode in het Odapark heeft Habets zijn nieuwste strin afgemaakt. De zesde, getiteld Alli ance, in de reeks van Famme, dat staat voor Front Anti Mannelijke Minderheid. Deze strip is te koop bij het Odapark Venray. Euforia in de Gloria van Erik Habets is tot en met zondag 3 december van dins dag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur te zien in het Oda park. Het jeugdorkestenfestival is dit jaar gehouden in gemeenschaps huis Overloon door het centrum voor de kunsten de Meander, in samenwerking met Fanfare Vrien denkring in Overloon. De jeugdorkesten traden in twee blokken van drie op. Het optredende orkest werd beoor deeld door een juryteam samen gesteld uit de twee andere orkes ten. Zij gaven punten over vier rubrieken; muzikaliteit, repertoire keuze, orkestdiscipline en presen tatie. Deze toekenning van punten bracht de volgende uitslag. In blok 1 werd winnaar Opleidingsorkest Fanfare Vriendenkring Overloon onder leiding van Will Jacobs, zij scoorde met ondermeer de goede presentatie verzorgd door Marle Hendriks en Joost Cruij- sen. Tweede plaats Opleidingsor kest Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum onder leiding van Betty Bartels en de derde plaats was voor Opleidingsorkest Fanfare Ons genoegen Oirlo onder lei ding van Will Jacobs, Blok 2 werd gewonnen door Opleidingsorkest Fanfare Excelsior Oploo onder leiding van Hans Marinussen, zij scoorden hoog met een rapnum mer gebracht door Okke Verberkt en zangeres Marcha Hofmans. De tweede plaats voor Jeugdorkest Harmonie St. Catharina Leunen Veulen Heide, onder leiding van Marjo v.d. Locht. De derde plaats was voor Opleidingsorkest Harmo nie St. Caecilia Ven-Zelderheide- Ottersum onder leiding van Mare van Wely. Zeer verrassend was wat de jonge juryleden (van tien tot dertien jaar) schreven: "Aan dit liedje vind ik niks aan"."Lul- lie hebben niet allemaal dezelfde schoenen aan." "De lessenaars staan te hoog we kunnen jullie gezichten niet zien.""De bas speelt te hard.""Let op de stemming.""Ik vind het een cool nummer." "Mooi gepresenteerd.", enzovoort. Alle maal uitspraken die je van een vakjury niet gauw zult horen maar ze zijn wel gemeend en eerlijk.Tij- dens changeren van de orkesten werd er een quiz gespeeld met keuzevragen. Deze werd in blok 1 gewonnen door Fieke Hermans Overloon en in blok 2 door Lisan Thomassen Oploo. Het festival in 2007 wordt gehouden in Sambeek in samenwerking met harmonie Semper Unitas. Ook via de bibliotheek Venray kan men meedoen aan de Nationa le Krakercompetitie en de najaars actie van al@din. De Nationale Krakercompetitie is een zoekwed- strijd op het internet georgani seerd door de Vereniging van Openbare Bibliotheken in samen werking met Overheid.nl, NRC Handelsblad en Google. Wie mag zich dit jaar de beste zoeker van de Nationale Krakercompetitie 2006 noemen? Na het succes van de voorgaande competities, gaat op 27 oktober een nieuwe edi tie van start. De competitie trekt ieder jaar duizenden deelnemers die de competitie kenmerken als leuk, leerzaam en verslavend. De competitie kan gespeeld worden door individuen of teams. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen zoals een reis voor twee perso nen naar Tallinn, een overnachting met diner in het Boekenhotel, een koelkastje van Google (collectors item), ballonvaart en dure diner bonnen. De competitie duurt vier weken. Elke week is er een nieu we ronde die bestaat uit zeven pit tige vragen die zijn bedacht door een team van bibliothecarissen en zoekprofessionals. Zij lieten zich inspireren door de vele vragen die ze in hun dagelijkse praktijk tegenkomen, zowel aan de balie als via al@din, de populaire digi tale vraagbaak van de openbare bibliotheken. Op www.nationale- krakercompetitie.nl. is alle infor matie te vinden over de achter grond en opzet van de competitie, prijzen, inschrijving etc. Hier kan men zich ook inschrijven.Al@din is de persoonlijke vragendienst van de bibliotheken in Nederland. Via e-mail geeft al@din gratis ant woord op alle vragen als Waar komt de naam Curacao vandaan? En Wanneer werd het eerste boek gedrukt?.Al@din staat garant voor een persoonlijk en betrouwbaar antwoord, compleet met bron vermelding. Probeer al@din door zelf een vraag te stellen. Ga naar www.bibliotheek.nl. of www. obvenray.nl.Tijdens de najaarsac tie van al@din, tussen 20 oktober en 10 november maakt men kans op een reis naar de Nederlandse Antillen als men een vraag stelt over het boek Dubbelspel. Het gaat om een reischeque t.w.v. 2500 euro die men kan besteden aan een vakantie naar de Neder landse Antillen. De winnaar van de actie ontvangt uiterlijk 17 novem ber een persoonlijke e-mail en zijn of haar naam wordt op de al@din- site gepubliceerd. Via de leesbe vorderingscampagne Nederland leest! wordt heel Nederland uit genodigd om dit najaar het boek Dubbelspel van Arion te lezen. Wie lid is van de bibliotheek kan het boek vanaf vrijdag 20 oktober 19-30 uur, op vertoon van een geldige bibliotheekkaart afhalen bij de bibliotheek. Kijk voor meer informatie op www.obvenray.nl. Peelwerk Voor de Peelnatuur is het najaar weer helemaal begonnen nu in grote formaties de ganzen terug keren uit Siberië. De Deurnese Peel is een onmisbaar rustgebied en pleisterplaats voor de ganzen, zolang er genoeg weidse open vlakte vlaktes in liggen. Zaterdag 21 oktober om 9 00 uur gaan de Peelwerkers diep de Peel in om de vlaktes vrij te houden van opdrin gende berkenboompjes. Er wordt tot ongeveer 14.00 uur gewerkt. Ook nieuwe gezich ten zijn welkom, vooral als ze zich eerst even melden bij de organi satie, zodat men weet we hoeveel gereedschap er moet worden meegenomen. Aanmelden kan bij het kantoor via tel. (0493)354411) of bij coördinator Wim van Opber gen via tel. (0493)319610. Verza melen 21 oktober om 9 00 uur bij de kerk van Liessel. Laarzen en verrekijkers meenemen! De Locht In vroeger tijden was het moei lijk om voedsel te bewaren voor de aankomende winterperiode. Mogelijkheden om in te vriezen waren er immers niet. Daarom werden andere oplossingen gezocht. Zo werd een deel van de appeloogst omgezet in stroop en werd witte kool verwerkt tot zuurkool. Hoe dat alles in zijn werk gaat wordt zondagmiddag 22 oktober gedemonstreerd in streekmuseum De Locht in Mel- derslo.Tevens is de smid aan het werk. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schilde ren met Licht te bezichtigen. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. Zie ook www. delocht.nl. KriebelSafari Nieuw in Zoo Pare Overloon is de spannende KriebelSafari. Oscar de spin neemt de kinderen mee in zijn wereld en legt van alles uit over spinnen en andere bijzonde re kriebelbeestjes. Kinderen kun nen dagelijks gewapend met een speurtochtformulier en een zoek- kaart op ontdekkingstocht gaan naar de 'griezeligste' kriebelbeest jes van het dierenrijk. Waarom maakt een spin een web en is een mestkever nuttig? Hoe ziet een vlieg er eigenlijk uit en welk dier is geen insect? Antwoorden op deze vragen kunnen kinderen vinden als ze meegaan op KriebelSafari. Door het park staan diverse infor matieborden met wetenswaardig heden over insecten en andere kriebelbeestjes. De KriebelSafari is bij uitstek de manier om kinderen op ontspannen wijze achter het nut van kleine, en in de ogen van de meeste kinderen enge, dieren te komen. De KriebelSafari wordt tot en met zondag 22 oktober dagelijks aangeboden. Reserveren voor deze speurtocht is niet nodig, men kan op eigen gelegenheid de speurtocht door het park maken. Winterwandeling Wandelsportvereniging De Natuurvrienden uit Merselo houdt op zondag 22 oktober de eerste winterwandeling van het winter seizoen. Afstanden en starttijden; 30 km. 8.00-10.00 uur, 20 km. 8.00- 12.00 uur, 15 km. 8.00-12.00 uur, 10 km. 8.00-14.00 uur, 5 km. 8.00- 14.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puzzeltocht van vijf kilometer uit gezet. De starttijd is tussen 13.00 en 14.00 uur.Voor de winnaars zijn er enkele mooie prijsjes beschik baar. Op de rustplaatsen zijn drank en broodjes te verkrijgen. Het inschrijlbureau sluit om 17.00 uur. Startbureau café den Tommes in Merselo, tel. (0478)546236. Jongerenstichting V-Kick Venray opent op zaterdag 21 oktober het nieuwe seizoen in café't Podium met een internationale punkrock show. V-Kick trapt het nieuwe sei zoen af met een programma van vijf bands met internationale allu re. Om 19-30 uur opent 't Podium de deuren en wordt de avond in gang gezet door de vijfkoppige for matie The Wisecrack uit Horst. De gemiddelde leeftijd van de band is achttien jaar en de bandleden spe len punk in een catchy pop jasje. Na The Wisecrack is het tijd voor de eerste internationale act van de avond: de Zweedse band Go Drowsy. Deze band heeft net haar debuutalbum The only way from here uitgebracht en is nu bezig met haar promotour door Europa, samen met Steamboat Rally. Deze formatie komt ook uit Zweden en speelt snelle, agressieve, maar cat chy punkrock. Voordat Steamboat Rally mag aantreden, is er eerst de Rotterdamse band The Real Dan ger. Deze band is dit jaar opgericht en kwam meteen met haar eerste demo uit. De band bestaat uit de leden van een ex-hardcoreband met nog een extra gitarist. The Real Danger heeft vijf leden en speelt melodische punkrock met een focus op snelheid en 'echt heid'. Daarna staan de leden van het Venrayse Jux Junction op de planken. Invloeden vanuit bands als Belvedere, Beer Bong en Of No Avail zijn sinds de oprichting in 2004 zeer welkom geweest. Deze band stond ook al op het V-Kick- festival om haar nieuwe cd te pre senteren en nu zijn ze terug om de zaal van 't Podium op z'n kop te zetten. Als afsluiter van deze avond is het tijd voor Easyway. Deze band uit Portugal is al sinds 2001 bezig en heeft al de hele wereld rond getoerd. De bandleden speelden al eerder samen met Lagwagon en The Offspring en hun single Hush Baby haalde plaats nummer zeven in de Portugese MTV Hitlist. De deuren van café Podium te Venray openen om 19-30 uur en de eerste band begint met spelen om 20.20 uur. Meer informatie staat op www.v-kick.nl. Beeldend kunstenaar Petra Ver hees houdt op woensdag 25 okto ber een lezing, geïllustreerd met dia's, over haar wandeling in 2002 van Panningen naar het Spaanse bedevaartsoord Santiago di Com- postela. De lezing wordt gehouden in de Mariakapel in Holthees. Ver hees is een bekend beeldend kun stenaar in de regio, die vooral de glaskunst beoefent, en die zich in haar werk graag laat inspireren door de natuur. Zo'n wandeltocht naar Santiago, waar ze vier maan den voor nodig heeft, is voor haar een grote inspiratiebron voor haar beeldend werk. Bijzonder aan deze lezing is, dat Verhees juist in deze weken een expositie van haar glaskunst houdt in de Maria kapel. Bezoekers aan deze lezing kunnen dus tegelijkertijd zien hoe de inspiratie, die zij tijdens haar wandeling in de natuur opdoet, verwerkt wordt in haar kunst. De lezing op 25 oktober vangt aan om 20.00 uur, vanaf 19-30 uur tot 22.00 uur is op die avond ook de expositie te bezichtigen, echter niet tijdens de duur van de lezing. Mensen kunnen daarvoor verder nog terecht in de Mariakapel op zaterdag en zondag, 21 en 22 okto ber en het weekend daarna op 28 en 29 oktober. In het weekend is de expositie te bezichtigen tussen 11.00 uur en 17.00 uur. Staatsbosbeheer houdt op zondag 29 oktober een herfst- Peeltocht in nationaal park De Groote Peel.Tijdens deze excursie krijgen de deelnemers onderweg een Peelneut. Na afloop wordt er in bezoekerscentrum Mijl op Zeven een kop soep geserveerd. De wandeling wordt begeleid door Peelgidsen van Staatsbosbe heer en start om 14.00 uur bij de balie van bezoekerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 15 in Ospel. De route is ongeveer zes kilometer lang. Opgeven kan via tel. (0495)641497. Nationaal park De Groote Peel is een natuurge bied waar heerlijk gewandeld kan worden.Tijdens de sfeervolle Peel- tocht op 29 oktober kan de wan delaar genieten van de weidsheid en de bijzondere natuur in dit voormalige hoogveengebied. De Peelgidsen van Staatsbosbeheer zorgen voor de begeleiding en ze vertellen over het ontstaan, de ontwikkeling en de natuurwaar den van De Groote Peel. Tijdens deze excursie zal de gids ook aandacht besteden aan de cultuur historie in de Peelstreek. Zowel in het Limburgse als in het Brabantse deel van De Peel is turf gestoken en de sporen van die turfwin- ning zijn nog goed zichtbaar in het landschap. Bijzonder is dat de Peelbanen waarover men wandelt, dezelfde paden zijn waarover men vroeger de turf vervoerde. De talrijke grote waterplassen zijn ontstaan door het machinaal uit baggeren van veen. Ze zijn tegen woordig de favoriete verblijfplek voor de vele watervogels. Een beetje in de turfstekertraditie en om tijdens de wandeling warm te blijven, wordt er tijdens de Peel- tocht een peelneutje geschonken. Boekrecensie in Peel en Maas In Calamiteitenleer voor gevor derden combineert schrijfster Marisha Pessl de spanning van Hitchcock met de literaire kwali teiten van DonnaTartt. Ze doet dat met een intelligentie en spitsvon digheid die geheel de hare zijn. 'Het was bijna een jaar nadat ik Hannah dood had gevonden en ik dacht dat het me gelukt was om alle details van die nacht in mijzelf uit te wissen. Ik had me vergist. Ergens eind januari lag ik in de holst van de nacht weer eens wakker en zag haarscherp Hannah Schneider. Ze hing een meter boven de grond aan een oranje elektriciteitssnoer. Haar ogen leken op eikels, of op twee zwarte knopen van een overjas die kinderen in het gezicht van een sneeuwpop zouden drukken, en ze zagen niets. Of eigenlijk was het probleem dat ze alles hadden gezien.' Calamiteitenleer voor gevorder den is een fascinerende roman waarin beproevingen van een postmoderne opvoeding en een moordmysterie centraal staan. De achttienjarige Blue van Meer voert het woord, en we worden meege zogen in een duizelingwekkend verhaal over de dood en vlinders, vrouwen, zwerftochten, de Ame rikaanse Mc Culture, hoogtepun ten uit westerse literatuur, poli tiek radicalisme en kalverliefdes. Blues ironische en aangrijpende relaas, gestructureerd als een syl labus voor een collegereeks over de Grote Werken uit de Literatuur, toont ons hoe mensen van alle leeftijden altijd proberen aanslui ting bij anderen te vinden, hoe fantasie ons in tijden van chaos en verbijstering tot steun kan zijn, en de bevrijdende werking die uit kan gaan van het duistere geheim. Marisha Pessl (1977) groeide op in Asheville, North-Carolina en woont nu in New York. Zij studeer de Engelse literatuur en Film Pro duction. Dit is haar eerste roman. Calamiteitenleer voor gevorder den is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 24,95 euro. KIDS@, Reinder, Rob en Het Vervolg Euforia in de gloria in Odapark Venray Kunst Cultuur F ^KCMAN IrtNTHOS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19