f Sjanellekes on tour I Tentoonstelling Vier Vrede ^_Avyd o Kwatsavond in Veulen Ontbijt op bed is Koester uw monument Prominenten maken kunstkalender Peter Nellen •4» vfc&nc&nTYv Honderdzevenentwintigste jaargang - week 42 - donderdag 19 oktober 2006 De Sjanellekes uit Venray zijn afgelopen woensdag naar Hilver sum gegaan voor een optreden bij de première van de Menopau zekaravaan die door vijf plaatsen in Nederland trekt, georganiseerd door de landelijke verenging van Care For Women. Een tijd geleden zijn de Sjanel lekes gevraagd om het muzikale gedeelte van dit 3,5 uur durend programma op te luisteren. Zij hebben de opening, pauze en slot voor hun rekening genomen. Het programma draaide om de première van het toneelstuk De Menopauze welke door stichting de Nel hiervoor speciaal geschre ven is en dat een jaar lang door de theaters in het land gaat draaien. Verder waren er naast de Sjanelle kes en het toneelstuk ook diverse modeshows in kleding, lingerie, demonstratie's yoga en taj chi ver der diverse stands voor informatie over de menopauze metamorfo ses bloeddruk opmeten en de borstkankervereniging. De Sjanel lekes vonden het een eer om van dit programma deel uit te mogen maken en zij hebben naast het zingen ook enkele modeshows verzorgd. Zij waren gevraagd om voor het kledingmerk Setterhouse en Sentido de kleding tijdens het evenement te showen. Veertien Sjanellekes zijn naar Veenendaal geweest om onder leiding van Danielle van modellenbureau Pro Fashion een cursus catwalk lopen te krijgen. Dit was natuur lijk lachen en uiteindelijk is het na veel kleding passen en lopen een kei leuke ervaring geweest. De Sjanellekes gaan na de première in Hilversum verder nog deelne men aan de karavaan die daarna op 19 november in Arnhem gaat plaatsvinden, 20 november in The ater het Vrijthof Maastricht en 24 november in Veldhoven en daarna als laatste 30 januari.in Den Haag. Dan zijn het twee shows per dag. Voor meer informatie kunt u ook op de site van Care For Women kijken. De Sjanelleks-cd van hun vijfjarig bestaan is overigens ver krijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. In de bibliotheek van Ven ray kan men van maandag 30 oktober tot vrijdag 3 novem ber genieten van een bijzonde re tentoonstelling. Gedurende deze week zijn een groot aan tal tekeningen te bewonderen die gemaakt zijn door kinde- E Accountants Belastingadviseurs Keizersveld 87 - 58Ü3 AP Venray, Tel. Ü478-583Ü97 Fax 0478-588043 - mail info@avydo.nl - www.avydo.nl ren van twintig basisscholen uit Venray en directe omge ving. Samen met veel andere Neder landse kinderen hebben zij in wedstrijdverband opnieuw hun idee over vrede aan het papier toevertrouwd, dit jaar naar aan leiding van het thema Vier Vrede. De Vredesposterwedstrijd wordt gehouden door de Lions Club Ven ray. Vrijdagmiddag 3 november om 15-30 uur gaat een deskundige jury met voorzitter burgemeester Waals bepalen welke drie teke ningen de beste genoemd mogen worden. De makers ervan kunnen een leuke prijs tegemoet zien. Ook dit jaar heeft de wedstrijdcommis sie een publieksprijs ingesteld. Alle kinderen tot en met vijftien jaar kunnen in de tentoonstellings- week op een stembiljet aangeven welke tekening naar hun mening de beste is. De biljetten zijn in de bibliotheek aanwezig en kunnen na het uitbrengen van de stem in een daarvoor bestemde verza- melbus gedeponeerd worden. De maker van de door deze kinderen uitgekozen tekening kan eveneens een prijs tegemoet zien. De Kwatsavond op zaterdag 28 oktober in Veulen is een avondvullend programma waarbij lekker eten, onbeperkt drinken en humor centraal staan. De beste humoristen uit Limburg en Noord-Brabant staan hiervoor garant. Globaal gezien ziet een kwats avond er als volgt uit. Deelnemers worden om klokslag 20.00 uur ontvangen door Peer, de ietwat norse gastvrouw van deze avond. Samen met haar doldwaze zoon Wim probeert Peer de avond in goede banen te leiden. Na een toch wat chaotisch begin wor den de verdere voorbereidingen getroffen voor het zeer vreemde 3- gangen diner van de kwatsavond. Gedurende de avond worden de lachspieren danig op de proef gesteld. Niemand minder dan de beste buutreedners uit Limburg en Noord-Brabant zijn hiervoor verantwoordelijk. A.s. zaterdag treden in Veulen niemand min der dan Pierre van Helden, Cees Verhulst en Rob Scheepers op. Wat valt er over Pierre van Helden nog te vertellen? Maar liefst der tien keer was hij finalist tijdens de Limburgse buuttekampioenschap- pen.Vier keer werd hij kampioen, o.a. in 2006, vele malen werd Pierre tweede of derde. Onlangs is hij gepromoveerd tot Dokter in de Humor aan de Narrenuniversiteit te Maastricht. Cees Verhulst werd drie keer Kempisch kampioen, hij won twee keer zilver tijdens de Nederlandse kampioenschappen en werd in 2005 onderscheiden tot Nar van Europa in Zilver. Rob Scheepers staat al sinds 1994 in de ton. Hij behaalde vorig jaar nog de 2e plaats tijdens de Zuid-Neder landse Buutkampioenschap met zijn creatie als Kermisexploitant. Vorig jaar werd hij -net als in 2005 - winnaar van de Zilveren Nar- rekap. Als voetbalhooligan werd hij twee jaar geleden kampioen van Brabant. Kortom, het wordt weer feest in het kleine Venrayse dorpje. Meer informatie kunt u krijgen via 0478 - 58 19 28. Brandweerman Frank Thijssen en zijn Marian werden zaterdag morgen om 06.30 verrast met een ontbijt op bed geserveerd door de brandweercollega's. Dit ontbijt werd rechtstreeks aan het slaapka merraam aangeboden met behulp van de ladderwagen. De colle ga's maakten van de gelegenheid gebruik om gezamenlijk te ontbij ten met het 25-jarig bruidspaar. Direct na het ontbijt mocht Frank meteen mee naar de kazerne voor een oefening. De vroege gasten in de straat trok nogal wat belang stellenden. Veel bewoners van de Kroon- kruid werden door het lawaai van de ladderwagen uit zijn slaap gewekt, maar voor hun buurman knepen ze voor deze keer wel een oogje dicht. De Woningbouw aan het Nas- sauplein in Venray, ontworpen door architect G. Roovers in 1961. Ook deze woningen, alhoewel geen monument, hebben een bijzondere ongebruikelijke scha keling. De blokvormige huizen zijn gekoppeld door een door lopende, telkens verspringende onderbouw. Juist de doorgetrok ken betonnen band van deze rij huizen maakt er een duidelijke straatwand van. Kent u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van de kerkdorpen? Reacties graag via het secretari aat van de Stichting Venray Monu mentaal, p.a. Groene Hart 7, 5801 SX in Venray, e-mail venraymonu- mentaal@kpnplanetnl JM- ijt JÈ!/ X g >- 'f! s - - Ji Twaalf prominente Nederlan ders schilderden ten behoeve van kinderen met spierdystrofie. Deze schilderijen werden begin sep tember tijdens een groot galafeest, gehouden door de Lions Club Ven ray, bij opbod verkocht. Van deze unieke schilderwerken is nu een kalender gemaakt. Deze kunstka lender is te koop bij boekhandel Van den Munckhof of bij kantoor boekhandel Martin Cuypers, beide in Venray. Meer informatie staat op www.prominentenkunst.nl. De opbrengst van deze verkoop is geheel bestemd voor kinderen met spierdystrofie. Moderne stijl EL EN MAAS ACCOUNTANCY - BELASTINGADVIES - SALARISADMINISTRATIE ij3x£ D- ERKEND De Hulst 9a 5807 EW Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.n

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15