Hotel Verstraelen wordt appartementencomplex Prijswinnaars Reindonk op de Hiltho ar Grensmoeras wordt 'romantische' wijk Woningbeleid ouderen geslaagd Ommetjes het dorp rond m m Ad Jans overleden LE PETIT SOLI BEZORGEN? 0 oktober Huidverjonging zonder injecteren PEEL EN MAAS Negen appartementen en één patiowoning aan Geijsterseweg Het voormalige hotel Ver straelen aan de Geijsterseweg 7 in Wanssum wordt ver bouwd tot een appartemen tencomplex dat bestaat uit negen appartementen. Ach ter het gebouw, dat uit drie vrijwel identieke lagen van drie appartementen komt te bestaan, wordt een patiowo ning gebouwd. Het apparte mentencomplex is geschikt voor senioren, maar is ook een uitstekende woon- en leefomgeving voor starters en jonge gezinnen, vertelde directeur Martien Bots van het gelijknamige bouwbedrijf uit Liessel dinsdagavond tijdens een informatieavond in het gemeentehuis in Meerlo. "Het hotel wordt verbouwd tot een levendig gebouw met uitstra ling", zei Bots. "Er komt een statig pand in het hart van Wanssum te staan, dat past in de omgeving. De appartementen zijn bewust senio- renvriendelijk gemaakt, maar het is beslist niet zo dat er geen starters of jonge gezinnen in kunnen. Het gebouw wordt multifunctioneel en bestaat uit appartementen die van alle gemakken zijn voorzien. We zijn blij dat we eindelijk in het zicht van de haven zijn." LEVENDIG 'Trés Vivant' is de Franse bena ming voor het bouwproject in Wanssum:'Bijzonder levendig'Het gebouw, dat al drie jaar leeg staat, heeft een centrale ligging in Wans sum, tegenover de haven, en in de buurt van de kerk en het gemeen schapshuis. De voorgevel van het voormalige hotel wordt gesloopt om de bouw van een lift in het Een impressie van de voorzijde van het appartementencomplex. Aan de rechterkant worden een aantal parkeerplaatsen en carports gerealiseerd complex mogelijk te maken, even als een deel van de achterzijde. De appartementen, die ruim van opzet zijn, bestaan onder meer uit een woonkamer, twee slaapkamers, een keuken en een eigen berging. Tevens hebben ze allemaal een eigen balkon. Vanuit de drie appartementen aan de voorkant kijk je uit op de haven. Het onderste appartement aan de voorzijde heeft naast een balkon ook nog een groot terras. In het gebouw wordt ook een gemeenschappelijke ruimte gere aliseerd. Op het terrein worden overdekte carports en voldoende parkeerplaatsen voor zowel bewo ners als bezoekers aangelegd. Er is bij het ontwerp van de apparte menten aan alle moderne eisen gedacht: geluidwerende ramen, goedgekeurde deur- en raamslo- ten en in alle appartementen is ook een spreek-luisterverbinding aanwezig. De patiowoning is voorzien van drie slaapkamers, waarvan één slaapkamer en de badkamer op de begane grond. De prijzen van de appartementen liggen naar verwachting tussen de 185.000 en 240.000 euro, de patiowoning gaat ongeveer 240.000 euro kos ten. Het bouwbedrijf wil eind dit jaar, begin volgend jaar starten met de werkzaamheden en hoopt de panden in oktober 2007 op te kunnen leveren. Inwoners van Wanssum krijgen voorrang bij de aankoop van een woning. In de studio's van Streekom- roep Reindonk werden zater dag de hoofdprijzen uitgereikt aan alle dagwinnaars van de Reindonk Prijsvraag tijdens de HILTHO in Horst. Tijdens deze beurs konden bezoekers in de stand van de lokale omroep uit Horst deelnemen aan een prijsvraag. Elke dag waren er drie win naars en één dagwinnaar. Deze zes dagwinnaars mochten na loting hun prijs live op Radio Reindonk in ontvangst nemen. Mevrouw Eikelenberg uit Lottum was de gelukkige winnares van de reis naar Benidorm voor twee personen! Mevrouw Seegers uit Horst won het weekendje Christ mas-shopping in Londen. De ove rige winnaars wonnen allemaal een reischeque of een dagarrange ment kerstshoppen in Duitsland of België naar keuze. Winnaars Reindonk Prijzenpakketten: Fami lie Gommans, Olieslagerstraat 22 Sevenum, R. Huntjens, Sprink- straat 99 Margraten (Lb.), J. Maas, 't Lange 3 Gastel (N-Br.), M. Gom mans, Helmkruid 7 Venray, J. Rou leaux, Bakenbosweg 13 Tegelen, J. van Horen, Vosberg 9 Pannin- gen, M. Hooft, Gastendonkstraat 40 Horst, P. Martens, Heijnen- straat 7 Hegelsom, W. Smits, Past. Hermensstraat 24 Belfeld, J. van Hugten, Heideweg 29 Velden, G. van Rensch, Oude Heerweg 191 Velden, R. Pors, Op de Smelen 40 Blitterswijck, G. Lemmen, Oude Heerweg 70 Blitterswijck, familie Lenssen, Pastoor Thijssenstraat 7 Grubbenvorst, A Steeghs-Rongen, Margrietstraat 18 Meerlo, D. Phi- lipsen, Ulfterhoek 14 Sevenum. Dagprijswinnaars: Jolanda Pou- wels, Nieuwe Peeldijk 10 America, Helma Hobus-Hoebers, Venrayse- weg 40 Horst, Marie-José Camps, Deurneseweg l68Ysselsteyn,Lynn Lenssen, Bosstraat 37 Hegelsom, Ellie Seegers-Ambrosius,Venrayse- weg 120 Horst. Hoofdprijs (de reis naar Benidorm): Roos Eikelenberg, Ulsheggerweg 31 Lottum. De Pilmus: bijzonder bouwproject in Meerlo Gedeputeerde Ger Driessen (CDA) van de provincie Lim burg had zich ook al over de vraag gebogen. Wat betekent de naam de Pilmus in hemels naam? Is het een mus die aan de pil is? Een bloem of wellicht een wilde kat, of een ander gevaarlijk dier dat in histori sche tijden in Meerlo leefde? Ook de gasten wisten het niet, dinsdagmiddag tijdens de fees telijke startbijeenkomst van het bijzondere nieuwbouwpro ject de Pilmus in Meerlo, maar wethouder Carla Brugman (PK. Ruimtelijke Ordening) wist het gelukkig wel. Zij had zich goed voorbereid op haar vuurdoop als bouwwethou- der: Pilmus betekent grens moeras, zo had ze opgezocht, en het gebied in Meerlo lag vroeger aan het oude stroom gebied van de Maas. "Zo staat het gebied aangegeven op een kaart uit 1743", sprak ze glun derend. Anno 2006 is van dat moerasge bied van weleer niks meer over. De Pilmus ligt er kaal bij, hijskra nen, bouwmaterialen en graafma chines staan paraat. Want ruim 250 jaar later worden op de bouw- Wethouder Carla Brugman zette de werkzaamheden dinsdagmiddag geheel in stijl in gang. Stoer geze ten in een shovel gaf zij het startsein voor het bouwproject de Pilmus in Meerlo. locatie aan de Pilmus/Burgveld- straat in Meerlo woningen voor 56 gezinnen gebouwd en twee wooneenheden voor bewoners van Dichterbij. Er wordt volgens de website van projectontwikke laar Janssen de Jong een plan met een 'romantische uitstraling' gere aliseerd, waarin woningen in de stijl van de jaren dertig komen. Wethouder Brugman is vooral blij dat op de Pilmus, dat ver noemd is naar de aangrenzende straat en het grootste bouwplan in jaren in de gemeente is, 25 star- terswoningen worden gebouwd, vertelde ze dinsdag voor aanvang van de feestelijkheden. "Dat bete kent dat we hier aan een grote behoefte kunnen voldoen. Het college wil dat jonge mensen binnen onze gemeente een plek kunnen vinden om te wonen. De gemeente stroomt niet leeg, maar we moeten er wel voor zorgen dat we jongeren de kans geven om een eigen huis te kopen. Dat kan via het afsluiten van een star- terslening. Leefbaarheid staat of valt bij woningbouw." In het afge lopen jaar maakten drie inwoners van de gemeente Meerlo-Wans sum gebruik van de regeling, in 2007 kunnen twee starters een starterslening afsluiten. Waar de starterswoningen volgend jaar gerealiseerd worden, kon of wilde we wethouder dinsdag (nog) niet vertellen. Wat ze natuurlijk wel kon verklappen is dat de Pilmus een bijzonder bouwproject is, dat bestaat uit 25 starterswoningen, twaalf twee-onder-een-kapwonin- gen, drie doorstartwoningen, acht patiowoningen, twee zorgwonin- gen en acht bouwkavels. Uniek aan het project is dat de kopers van de 25 starterswoningen, die volgens directeur Rits Verkerk van Janssen de Jong Projectont wikkeling allemaal verkocht zijn, als eerste gebruik kunnen maken van een starterslening. Starters op de woningmarkt kunnen via de gemeente een lening aanvra gen als hun inkomen te laag is voor de benodigde hypotheek. Ze kunnen een woning kopen van maximaal 170.000 euro, en een starterslening krijgen van niet meer dan 30.000 euro om het tekort te dekken. De drie starters in Meerlo-Wanssum die het afge lopen jaar gebruikmaakten van de regeling, kochten hun eerste huis aan de Pilmus in Meerlo.. Hulp- aanvragen voor de starterslening worden beoordeeld door het Sti muleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVN). De starterslening is de eerste drie jaar rente- en aflossingsvrij. In Meerlo worden de laatste woningen van het 1000-wonin genplan van de provincie Limburg gebouwd. In het kader van dit plan zijn in de afgelopen drie jaar 1000 woningen gerealiseerd in de provincie. Daarnaast is de Pilmus het eerste project dat voortvloeit uit de rood-voor-groen-regeling. Deze regeling is gericht op de financiering van groen door het te koppelen aan bouwprojecten. Het 'rood' in de naam staat dan ook voor rode bakstenen. Zo kan bij de aanleg van een woonwijk bijvoorbeeld een deel van de opbrengst van de huizenverkoop worden gestoken in de aanleg van een stuk groen, het 'groen' in de naam. Als compensatie voor de woningen die in Meerlo worden gebouwd, is in Leunen inmiddels al vijftig hectare bos geplant. De provincie Limburg stelt vast dat de doelstelling om afspraken te maken over goede huisvesting voor ouderen, met zorg en wel zijn op maat door alle gemeenten, woningcorporaties en organisaties voor zorg en welzijn is gehaald. Drie jaar geleden besloot de pro vincie de gemeenten, woningcor poraties en organisaties voor zorg en welzijn bij elkaar aan regionale tafels te brengen. Overal in Limburg bestaan afspraken in de vorm van uit voeringsprogramma's Wonen, Welzijn, Zorg en zijn organisaties en gemeenten aan de slag deze programma's uit te voeren. "Nu is het tijd dat de regio's in Limburg hun eigen verantwoordelijkheid nemen en dat ook laten zien door ook eigen gelden in te zetten", Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray aldus gedeputeerde Odile Wolfs. De provincie zal wel partner blijven van de regio's en steun bieden aan de ontwikkeling van majeure regionale programma's. Zeker als die bedoeld zijn om de kwaliteit van wonen, welzijn en zorg voor ouderen en andere, kwetsbare burgers te verbete ren. De keus daarvoor is aan de regio's zelf. Doordachte plannen die kunnen steunen op een breed draagvlak in de regio zullen ook kunnen rekenen op een warm onthaal bij de provincie. Zeker als de regio zelf een deel van de mid delen daarvoor zal vrijmaken. Over deze nieuwe koers en over de gevraagde steun daarvoor uit elke regio in Limburg, discussieer den de deelnemers met mevrouw Odile Wolfs woensdag tijdens het symposium 'Toekomstverkenning Wonen, Welzijn, Zorg in Limburg' in de Oranjerie in Roermond voor en met een gehoor van meer dan 200 vertegenwoordigers van gemeenten, woningcorporaties, organisaties voor zorg en welzijn en vertegenwoordigers van con sumenten. Voor het symposium bestond zo'n belangstelling dat meer dan honderd inschrijvingen niet konden worden gehonoreerd. Dat die plannen nog steeds nodig zijn bleek wel uit onder zoek dat het Sociaal Cultureel Planbureau SCP dit jaar, ook onder Limburgse ouderen hield. Onderzoeker Mirjam de Klerk van het SCP hield het gehoor in de Oranjerie voor dat, zo bleek uit het onderzoek, het nog steeds schort aan voldoende kwaliteit in de huisvesting, het vervoer en de zorg- en welzijnsvoorzieningen, ook in Limburg. In het middagprogramma rea geerden de regionale partijen en gemeenten in ruime mate op de stellingen van mevrouw Wolfs. De meeste gemeenten vinden dat zij, zeker de eerste jaren nog, niet zonder de steun van de provin cie kunnen. Vooral de ambitieuze regio's waarin veel plannen op stapel staan of al in de steigers staan ervaren de steun van de provincie als een broodnodige steun in de rug. Zij dringen er dan ook op aan het huidige beleid van de provincie voort te zet ten. Zij wijzen op de kwetsbare, eigen financiële positie, waarmee deze plannen niet alleen op eigen kracht kunnen worden verwe zenlijkt. Een financiële bijdrage aan deze plannen en provinciale steun om ze uit te voeren vinden de meeste Limburgse gemeenten onmisbaar. Met name gemeenten wijzen op de grote inspanningen die zij moeten doen, als zij vanaf 1 januari 2007 verantwoordelijk worden voor een deel van de zorg voor ouderen. De uitvoering door gemeenten van Wet Maatschappe lijke Ondersteuning stelt hen voor grote opgaven. Steun van de pro vincie is onontbeerlijk, vinden zij. Bewoners van dorpen en stads randen, dorps en wijkraden, heem, natuur- en wandelverenigingen, historische kringen, en agrarische natuurverenigingen kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan het herstel van (historische) wan delpaden in de Limburgse buiten gebieden. Dat is de inzet van een landelijke prijsvraag waarmee Landschapsbeheer Nederland plaatselijke bewoners en organi saties oproept om 'ommetjes rond het dorp' aan te dragen. Met de prijsvraag wil Landschapsbeheer de ontsluiting van de buitengebie den bevorderen. Ommetjes zijn kleine wandelingen van ongeveer een uur met een afstand van zo'n drie tot zeven kilometer. De lande lijke hoofdprijs bestaat uit 30.000 euro voor het realiseren van het winnende ommetje. Daarnaast worden nog elf provinciale prij zen uitgekeerd van 10.000 euro. In Limburg organiseert de stich ting Instandhouding Kleine Land schapselementen in Limburg, IKL de wedstrijd. Met de prijsvraag worden bewoners en lokale ver enigingen en organisaties uitge nodigd tot het aandragen en rea liseren van kleine wandelingen dicht bij huis. Het kan gaan om OPEN HUIS A.S. ZATERDAG 12.30 -14-3° UUR St. Jozefwig Venhav Makelaars 11 bestaande (onverharde) paden of de aanleg of het herstel van historische paden langs akkers, houtwallen,heggen of beken. Hier mee wordt het 'rondje dorp' weer mogelijk en kan men dicht bij huis hernieuwd het buitengevoel bele ven. Waar mogelijk is de cultuur historische invalshoek van belang. Door ruilverkavelingen, dorp- en stadsuitbreidingen en de aanleg van wegen zijn veel historische kerken- en boerenpaden verdwe nen uit het landelijke gebied. Nog niet zo lang geleden bestond er in Nederland nog een zeer dicht net van intensief gebruikte voetpaden en veldwegen tussen en rondom dorpen en wijken. Met de groot schalige ruilverkavelingen tussen 1950 en 1980 is in Nederland ruim 30.000 kilometer aan onverharde paden in het boerenland verdwe nen. Even een ommetje maken is er niet meer bij. Mensen hebben in toenemende mate behoefte aan de rust en ruimte van het platteland. Een frisse neus halen, getuige zijn van de wisselingen van het seizoen en de vruchten op het land. Ergens stilstaan voor een praatje. Er wordt veel gewan deld in Nederland. Het is opval lend dat de voorzieningen voor de lange afstandwandelaar relatief goed zijn. Dat geldt ook voor de routes in de officiële natuurgebie den. Maar een de wandelaar die vanuit zijn eigen woning het bui tengebied in wil, trekt vaak in het kortste eind. Dat geldt nog sterker voor bewoners van stadsranden. Ergens 'binnendoor of buitenom', dat kan niet overal meer. Juist in dié gebieden waar dat wel moge lijk is, blijkt deze alledaagse recre atie een belangrijk bindmiddel dat medebepalend is voor de leefbaar heid. Voetpaden kunnen namelijk de onderlinge band versterken tussen bewoners, stedelingen en plattelandsbewoners. In die zin kan het herstel van wandelpaden kansen bieden voor een kennisma king met het buitengebied en de mensen die er wonen en werken. Met de prijsvraag wil Landschaps beheer de ontsluiting van de bui tengebieden in Nederland bevor deren. De kennis en ervaring over het aanleggen en herstellen van ommetjes wordt overigens graag gedeeld door Landschapsbeheer Nederland. In diverse provincies is al ervaring met de aanleg van wandelpaden in het boerenland. Ook in Limburg zijn er de nodige initiatieven gericht op het herstel van dit soort routes. Iedereen met een goed idee voor een ommetje kan meedoen aan de prijsvraag. De wedstrijd is vooral interessant voor historische verenigingen, dorpsraden, heemkundeclubs, natuur, milieu- en landschapsver enigingen, wandelverbanden of agrarische natuurverenigingen. Maar ook buurtverenigingen, schoolklassen die er op uit willen of plattelandsverenigingen kunnen een idee aandragen. Uitgewerkte ideeën voor 'ommetjes' kunnen tot 1 maart worden ingediend worden bij de stichting IKL. Een provinciale jury buigt zich over de inzendingen. De prijswinnaars worden op 5 april 2007 bekend gemaakt. Deelnamebrochure kan men downloaden via www.land- schapsbeheer.nl. of bij opvragen post@landschapsbeheer.nl. Op de website staat ook de nuttige hand leiding 'Ommetjes, realiseren van wandelpaden in het buitengebeid. De prijsvraag is mogelijk door de Nationale Postcode Loterij. Een Geijsternaar in hart en nieren is niet meer. Op maan dag 16 oktober is in Tilburg Ad Jans op 82- jarige leeftijd over leden. Jans, geboren en geto gen in Geijsteren, ging na zijn studie aan de lerarenopleiding in Tilburg wonen en werken. Hij is de zoon van meester Jans, naar wie in Geijsteren een straat is vernoemd. Ad Jans stond onder meer aan de wieg van de oprichting van de heemkundevereniging in Meerlo- Wanssum, waarvan hij nog altijd lid was. Samen met zijn vader, die als hobby fotografie had, wist hij een rijk archief op te bouwen, dat onder meer bestond uit belangrijk historisch Meerlo-Wanssums mate riaal. De boeken, foto's en dia's die hij samen met zijn vaderde in de loop der jaren verzamelde, schonk hij later aan de heemkundever eniging. Ad Jans kwam nog regel matig naar zijn geboortedorp om vakantie te vieren in en om zijn vakantiehuis achter de Rosmolen. Voor zijn verdiensten voor de kerk in Tilburg ontving hij de pauselij ke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontiflce. Het was zijn grote wens om in het dorp waar hij geboren en getogen is, begraven te wor den. Ad Jans is getrouwd en heeft twee kinderen. Op zaterdag 21 oktober wordt hij begraven in Geijsteren. De begrafenismis in de kerk begint om 10.30 uur. Met behulp van Mikolasertechniek zijn de behandelingen geheel pijnloos en voelen aan als een weldadige cosmetische behandeling. schoonheidssalon - zonnebankstudio Ria Theunissen en Cindy Overbrouck 12 - Well - Tel. 0478-502625 Voor meer informatie: www.lepetitsoleil.info Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 12 K Meerlo-Wanssum Verspreidingsburo LO^TL^HOrKBtVBUDlNCSWEG- AMBACHTKWARTIER VENRAY wonen limburg INFORMATIE: TEL (0478) 516 605 WWW.INTERMAKELAARS.COM diverse behandelingen v.a. 35,00 gespecialiseerd in laser, acne, rimpel, littekens etc. nagelverbetering d.m.v. de Jessica-methode gelnagel styling pedicuren iichaamsbehandelingen o.a. massages v.a. 24,50 IQUWPh

Peel en Maas | 2006 | | pagina 12