SUP Ingezonden Nieuw Winsor ii Else: Wandeling voor goed doel Laptop voor moedercentrum Wisseling van de wacht bij 't Kabinetje flyers ZAKELIJK BEKEKEN BEZORGEN? A* PEEL EN MAAS Donderdag 12 oktober 2006 - Pagina 9 Ruim baan voor de nieuwe generatie Mieke en Harrie Rongen dragen vrijdag hun bedrijf over aan de kinderen Mascha en Eddy. L Als het aan onze regering ligt gaan we met zijn allen werken tot tenminste 65 jaar. Er zijn zelfs politieke partijen die ons graag tot 67 jaar willen laten doorwerken. Immers doordat de vergrijzing toeslaat moet de arbeidsparticipatie omhoog. Nu is dat al wel even bekend, immers de geboortegolf dateert van na de Tweede Wereldoorlog en het einde daarvan is toch echt al meer dan 60 jaar geleden. In de tussentijd is er in dit land flink gewerkt om door middel van arbeidstijdverkorting, vervroegde uittreding, pre pensioen en gouden handdruk ken de landgenoten die thuis zaten aan het werk te helpen. Nu ineens slaan de (politieke) meningen om. Ontegenzeglijk is het zo dat de bevolking in ons land zeer snel vergrijst waar door we iedereen nodig zullen hebben om het werk gedaan te krijgen. Ik kan me echter niet aan de indruk onttrekken dat velen van u, en van onze klanten hoor ik het dagelijks, niet lang(er) willen doorwer ken. Het is dus wel terecht dat fiscale steun voor korter werken inmid dels is ingetrokken. En dus voor u verstandig om voor u zelf te bepalen wat u wilt. Immers van bovengenoemde steun is in de toekomst geen sprake meer. Maar u heeft wel zelf het heft in handen als het gaat om de beste ding van uw pensioenrechten en uw vermogen. Wij zien onveranderd heel veel mogelijkheden om u van dienst te zijn als het gaat om het invul len van uw wensen om uw leven in te richten zoals u dat wenst, en daar hoeft u geen miljonair voor te zijn. Uw vermogen om dit land mee te besturen is beperkt tot het kiesrecht en mogelijk wat individuele acties, maar als u tijdig weet wat u wilt kunt u met een goede financiële planning veel van uw wensen invullen. Chris Jagers SUMMA ADVIESGROEP In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Vandaag wordt Harrie Ron gen vijfenvijftig jaar. Een magisch jaar voor hem. Niet zozeer vanwege het 5x11- gehalte want Harrie staat bekend als een fervent vastela- ovesvierder. "Nee" stelt Harrie, "ik heb altijd gezegd dat ik tot mijn 55e wil werken. Dat heb ik gedaan en ik heb, samen met mijn vrouw Mieke, kun nen realiseren dat we nu een stapje terug kunnen doen." Morgen, vrijdag, dragen Harrie en Mieke hun bedrijf in tegels, sanitair en tegelwerken over aan hun kinderen, Mascha en Eddy. Al vanaf zijn veertiende is Har rie actief in de bouw."Direct vanaf de LTS aan het werk. Ik had een broertje dood aan leren. Wel was ik, als het om het vak ging, zeer leergierig." In de eerste jaren was Harrie metselaar, maar al snel kwamen zijn kwaliteiten als tegel zetter boven water. Voor diverse bedrijven werkte hij als tegelzet ter, tot in 1983 de eerste plan nen voor een eigen bedrijf vorm gingen krijgen. "Met mijn broer Wim, die ik het tegelzettervak had aangeleerd, zijn we in 1985 van start gedaan. Wij werkten dag en nacht, terwijl onze echtgenotes de administratie en boekhouding deden. Uitgangspunt was dat we met zijn tweeën zouden werken, maar al na een halfjaar hadden we onze eerste medewerker in dienst, die overigens nog steeds bij ons werkzaam is." Er werd van thuis uit gewerkt. Het magazijn in de garage en de kelder en het kantoor in de woon kamer en op de slaapkamer. In 1988 kreeg Wim rugklachten en twee jaar later gaf hij te kennen het bedrijf te willen verlaten. "Dat was zeer jammer, want Wim was meer dan alleen een broer. Hij is daarna docent tegelzetten/leer- meester geworden en na een lang durig ziekbed, in 1998 overleden. Maar aan hem heb ik veel te dan- De Kiwanis Rooyse Ladies houdt op zondag 29 oktober voor de derde keer de wandeling voor het goede doel. Na het succes van voorgaande jaren, waarbij de opbrengst geschonken werd aan Kindervakantiewerk, is dit keer als goed doel gekozen voor de activiteiten van Stichting Kind in Langenboom. Stichting Kind is een organisatie voor opvang en hulpverlening aan kinderen tussen nul en tien jaar uit de hele regio, die in een acute crisissituatie verkeren en voor wie de hulpverlening niet langer meer uitgesteld kan worden. Het doel van de stichting is zich het lot aan te trekken waarin jonge kinderen buiten hun schuld in belanden en hun een veilige plek aan te bieden waar ze kunnen wonen en de aandacht, liefde en struc tuur krijgen die ze nodig hebben. ken gehad. Hij heeft een belang rijke rol gehad in wat we nu gere aliseerd hebben." Vanaf 1990 runden Harrie en Mieke samen het tegelzetterbe- drijf. Bijna 98% van onze klanten waren aannemers, slechts 2% par ticulieren. "Toen rond 1998 duide lijk werd dat ook onze kinderen in het bedrijf wilden zijn we gaan kijken naar nieuwbouw. In eerste instantie dachten we aan kantoor en opslag. Het werd, mede door een ingeving van onze kinderen, inclusief showroom. Maar een showroom alleen voor tegels zou Onder leiding van enkele enthou siaste en vrijwillige gidsen vanuit de Venrayse groengroeperingen start men om 8.00 uur vanaf het centrum van Geijsteren (café 't Trefpunt bij de kerk) met dauw- trappen door het Geijsterse groen. De gidsen laten alle mooie dingen van de natuur op de vroege mor gen zien. Dit keer is uiteraard ook gekozen voor een andere route, dus ook voor de deelnemers van vorig jaar interessant. Iedereen is welkom. De dames van de Kiwa nis Rooyse Ladies zorgen ervoor dat men een onvergetelijke och tend heeft. Ook ligt er een leuk presentje voor iedereen klaar. Inschrijven voor vrijdag 20 okto ber bij het VW/ANWB kantoor in Venray, via e-mail pp-mdings@het- net.nl. bij Monique Dings via tel. (0478)581399 of bij Miep Cuppen via tel. (0478)587773. niet voldoende zijn. We gingen verder kijken en kwamen tot de conclusie dat tegels en sanitair een goede combinatie zou zijn. Alleen hadden we daar totaal geen kennis van. We hebben toen in een zomer wel zo'n vijftig showrooms in Nederland bezocht om te kijken wat we wilden. Het faillissement van een collega was voor ons een geluk bij een ongeluk. De ken nis en het vakmanschap wat wij misten, kwam hierdoor voor ons beschikbaar", aldus Harrie, die in het verleden altijd aangaf niets te hebben met een showroom, maar Vanaf maandag 16 oktober heeft 't Kabinetje, dé sfeerwin kel van Venray, een nieuwe eigenaar. Marie-José van Aars- sen neemt dan het bedrijf over van Anneke Noordam. Anneke startte zeventien jaar geleden een winkel met woon decoraties en sfeerartikelen in Well. Twee jaar later vestigde zij zich aan de Schoolstraat in Venray. "'t Kabinetje is in die vijftien jaar uitgegroeid tot dé sfeerwinkel van Venray", vertelt Anneke. Zij heeft het al die jaren met plezier gedaan, maar haar gezondheid heeft haar doen besluiten om met het werk te stoppen. Else Hobbyspeciaalzaak in Venray heeft sinds kort het merk Winsor Newton in het assorti ment. Winsor Newton staat van oudsher middenin de wereld van kunstschildersmaterialen. Tegen woordig beschikt Winsor New ton over meer expertise op het gebied van kunstschildersmateri alen dan enige andere fabrikant. De toenemende populariteit van olieverven leidde tot de ontwikke ling van Winton Oil Colours.Tradi tioneel vakmanschap, gepaard met de beste technieken zorgde voor een assortiment van 47 uitgebalan ceerde kleuren in een bijzondere gunstige prijs/kwaliteitsverhou ding. Winton is zeker te adviseren voor grootgebruikers, maar ook voor beginnende kunstenaars. Winton varkensharen penselen rekenen af met het vooroordeel dat deze penselen altijd voorzien hij erkent nu ruiterlijk dat hij daar maar wat trots op is. De afgelopen jaren hebben in het teken van de bedrijfsover- dracht gestaan. "Ik heb altijd geroepen dat ik op mijn 55e wilde stoppen. Na 41 jaar hard werken is het ons ook gelukt dat ik kan stoppen. Nou ja, stoppen, ik blijf nog een beetje relaties onderhou den en over de schouders van Mascha en Eddy meekijken en Mieke blijft nog de personeelsza ken doen, en zal dit langzaamaan aan Mascha overdragen. Maar voor Marie-José van Aarssen werkte al een aantal jaren bij 't Kabinetje en is dus geen onbekend gezicht. "Toen zij aangaf op zoek te gaan naar een geschikte kandidaat, heb ik voor mezelf alles op een rijtje gezet. Ik wilde hierin wel verder en ook iets voor mezelf beginnen. We zijn toen vrij snel tot elkaar gekomen." Marie-José geeft aan dat er de komende tijd weinig verandert. "In verband met de wisseling van de wacht krijgen al onze kopers vanaf vrijdag tot en met volgende week 10% korting op hun aan kopen. Daarna gaan we de kerst sfeer in. Zouden er aanpassingen komen, dan is dat minimaal." moeten zijn van een ongelakte schacht. ELSE hobbyspeciaalzaak voert een uitgekiende reeks var kensharen penselen met een schit terende afwerking en een diep groene, gelakte schacht. Geschikt voor olie-, acryl- en alkydverven. Als aanvulling op het assortiment hebben ze van Winsor New ton ook het even gloedvolle als voordelige Cotman assortiment. Het scala van 40 kleuren voldoet aan alle gebruikelijke en strenge kwaliteitseisen terwijl het toch aantrekkelijk geprijsd blijft. Dit is mogelijk omdat de meest kostbare pigmenten zijn vervangen door minder dure alternatieven. Een eerlijke verf met een eerlijke prijs. De 40 kleuren in het assortiment zijn te koop als tubes van 8 ml en in halve napjes. Daarnaast heb ben ze een aantal aantrekkelijke (starters)sets en boxes. de rest kan ik gaan doen wat ik wil. Zo ben ik nog nauw betrok ken bij de ontwikkeling van een nieuw soort tegel en heb ik nog wat functies binnen diverse bran cheorganisaties. Maar voor de rest is het nu aan Mascha en Eddy om het bedrijf verder voort te zetten." "Veel zal er niet veranderen. Eddy gaat Harrie zijn taken overne men, en ik die van Mieke. We zijn de laatste jaren nauw betrokken geweest bij de bedrijfsvoering", vertelt Mascha. "In onze ogen gaat het nu goed dus waarom zou je dan het roer ineens omgooien." 't Kabinetje onderscheidt zich vooral door het brede assorti ment. "Bij ons komen mensen die op zoek zijn naar een klein cadeautje of die meer sfeer in hun woning willen brengen. Wij zijn dan ook bijna iedere week op zoek naar nieuwe artikelen. Mensen die regelmatig bij ons bin nenlopen, treffen zo iedere keer weer iets anders aan. En dat wordt zeer op prijs gesteld." De klanten van 't Kabinetje komen niet alleen uit Venray, maar uit de hele regio. "Het komt zelfs regelmatig voor dat mensen, die hier op vakantie zijn geweest, terugkomen om iets te kopen", aldus Anneke, die na vijftien jaar het stokje overdraagt. Alle informatie van de diverse verfsoorten, verftechnieken, pen selen en toebehoren staat duide lijk beschreven en uitgelegd in handige brochures. Gratis verkrijg baar bij Else Hobbyspeciaalzaak. Hobbymarkt De Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. houdt op zondag 19 november van 11.00 tot 17.00 uur haar jaarlijkse hobbymarkt in hotel Asteria Venray. Hobbyis ten tonen en verkopen dan zelf gemaakte producten. De markt wordt geopend voorzitter Paula Liebrand. In alle zalen van de bene denverdieping bevinden zich tien tallen kraampjes en stands waarin hobbyisten uit de hele regio en zelfs daarbuiten zich presenteren en waar het publiek niet alleen kan kijken maar ook kan kopen. Met Speedheat zit u er warmpjes bij Lekker snel warme voeten in huis? Ga dan eens praten met de specialisten van Speedheat, als geen ander thuis in vloerverwar ming. Het verwarmingselement is slechts één millimeter dus en kan bij verschillende vloeren worden gebruikt. Ideaal voor nieuwbouw of tijdens verbouwingen. Het unie ke ontwerp, dat Speedheat heeft geïntroduceerd, bespaart veel kosten in vergelijking met andere vloerverwarmingselementen. Dat komt onder ander doordat er geen extra opbouw nodig is voor het systeem. Door de compact heid is de verwarming bovendien snel op de juiste temperatuur. De naam Speedheat zegt het immers: snel warmte. Daardoor blijft het stroomgebruik zo laag mogelijk. Elektrische vloerverwarming wint snel aan populariteit, nu steeds meer mensen harde vloer bekledingen willen en men het maximale wil halen uit woon- en leefvertrekken. In tegenstelling tot de ouderwetse verwarmingsketel is elektrische vloerverwarming een ideaal regelbare, veilige en onzichtbare brom voor hoofd- of bij verwarming. Speedheat bestaat tien jaar en er zijn inmiddels der tien vestigingen in Nederland, waarvan die van Dennis Noy in Boxmeer. "We werken veel samen met bedrijven in de regio", zegt hij. "Zo zijn bij onder meer tegel handels, sanitairspeciaalzaken en serrebouwers de producten van Speedheat te vinden. We bie den uitstekende service en een vijfjarige garantie op product en installatie. Na het aanleggen van de verwarming wordt de vloer geëgaliseerd, zodat deze kant-en- klaar wordt opgeleverd voor de tegel- of vloerenzetter." Speedheat is ook thuis in het opsporen van mogelijke storingen. Peetheat, Sweelinck 76 in Box meer, tel. (0478)522130. Of kijk op www.speedheat.nl. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Boomstam zaagwedstrijd Het Boerenbruiloft Comité uit Veulen houdt op zaterdag 14 oktober vanaf 21.00 uur in zaal t Veule in Veulen een wedstrijd boomstamzagen. Diverse teams hebben zich al ingeschreven om met elkaar de strijd aan te gaan om in een zo kort mogelijke tijd een schijf van de boomstammen af te zagen. Vereniging, vrienden club, familie of groep, het maakt niet uit, wie met een team wil meedoen aan de boomstamzaag- wedstrijd kan meedoen. Inschrij ven kan in café 't Veule en bij Toon Nuijten. Overname door Boxmeers Tapijthuis Mark Huijs Houten Vloeren is vanaf heden geïntegreerd in Box meers Tapijthuis. De naam ver dwijnt, maar de houten vloeren en uiteraard het maatwerk blijven. Naast tapijt, gordijnen, binnenzon- wering en de harde vloeren als laminaat, Marmoleum en Novilon levert Boxmeers Tapijthuis nu ook echte houten vloeren. Mark Huijs begon enkele jaren terug met een shop-in-shop in de woonwinkel van Boxmeers Tapijthuis-de Bin nenhuisadviseurs. Van advies tot leggen, van offreren tot de eventu ele nazorg, Mark Huijs verzorgde het. Hij opereerde meer en meer als binnenhuisadviseur van Box meers Tapijthuis. Met dezelfde filosofie waarin klantgerichtheid, service, maatwerk en kwaliteit voorop staan, is uiteindelijk beslo ten de krachten te bundelen. Dus voor de complete inrichting gaat men nu nog steeds naar hetzelfde adres. Natuurwerkdag De Werkgroep Boshuizerbergen houdt op zaterdag 4 november voor de zesde keer de Natuur werkdag met een project op natuurterrein de Boshuizerbergen in Venray. In de natuur gaan op circa 270 mooie plekken duizen den mensen tegelijk aan de slag. Onder professionele begeleiding kan jong en oud meehelpen met diverse onderhoudswerkzaam heden. Daarnaast biedt deze dag de mogelijkheid om iets terug te doen voor landschap en natuur in de eigen omgeving. Geïnteres seerden kunnen contact opne men met Jan Faessen via tel. 0478- 516995 Carnaval Met verwondering hebben we (de carnavalvierende Swinkie's familie en aanhang) de uitkomst van de brainstormsessie van de Pielhaasvereniging gelezen. Een aantal dingen is inderdaad aan ver andering toe, Zoals misschien wel inderdaad wat korten maar daar door krachtiger carnaval vieren, dat is voor ons carnavalvierend clubje geestelijk en lichamelijk ook wat beter te hendelen. Maar met verbazing komen de mannen van De Pielhaas er inderdaad ach ter dat een vrouw ook erg goed een paar dagen over het Rooyse feest zou kunnen regeren, maar dat wisten wij vrouwen Pielhazin- nen dus natuurlijk allang. Wij zijn al op sollicitatietoer geweest ten tijde van prins Paul Hulsman. We waren destijds bij hem op audi ëntie en hebben onze CV bij hem achter gelaten. Op de CV staan onderwerpen die voor een goed gemutste Pielhazin van belang zijn zoals; We komen het hele jaar door met een hoge bezoekfrequentie in de Rooyse kroegen. We zijn op bijna ieder evenement wel ergens dichtbij een tap. Op koopzondag op het terras te vinden. We drin ken gewoon bier en halfom. Gebo ren en getogen in Rooy. Venray's praote als de beste. Nou stellen wij ons niet voor als een Rooyse Opper Pielhazin die net uit een schoolvoorstelling van de prin ses op de erwt is gelopen en een ietwat droevige zelf geknutselde hoog Sissie gehalte jurk aan heeft, maar gewoon zoals een Prins(es) carnaval betaamt. Strak in het zwarte pak zoals alle voorgaande regeerders van de carnaval dat ook doen en deden. Truus, Gerrie,Anita en Elly Swin- kels, Jet Claessen en Annmiek van Dijk. Herdenking De ingezonden brief van Harrie Linders over het tamelijk respect loze gedrag van burgemeester Waals tijdens de herdenkingscere monie op de Britse begraafplaats is mij, en vele anderen heb ik gemerkt, uit het hart gegrepen. Ik was voor het eerst aanwe zig bij deze jaarlijkse ceremonie omdat ik een afspraak had met mr. John Sleep. Er heerste een eerbie dige stilte afgewisseld door spre kers en muzikale intermezzo's. Iedereen deed zijn best om de aan wezige oorlogsveteranen mede leven en respect te tonen. Met uitzondering van dhr. Waals dan, uitvoerig beschreven en terecht berispt door Harrie Linders. Maar, als docent Engels van het St.-Wil- librord Gymnasium in Deurne, waar we zes veteranen in de klas sen hebben ontvangen en waar ze uitvoerig verteld hebben over hun persoonlijke oorlogservaringen, wil ik nog een ander aspect van het optreden van de burgemees ter aan de orde stellen: zijn Engels. Een dergelijk hoogopgeleide man moet toch in staat zijn het Engels correcter en met meer zorg uit te spreken dan hij deed. Ongeïnteres seerd en bijna onverstaanbaar las hij zijn brief voor, daarbij degenen die hij toesprak niet of nauwelijks aankijkend. Op school leren wij onze leerlingen dat dit het ergste is wat je een publiek kunt aan doen. Was het te veel moeite voor de burgemeester om kennis te nemen van de correcte uitspraak van een groot aantal woorden of denkt hij dat hij zich zoiets kan veroorloven? Ik vermoed het laat ste, want dat zou ook verklaren waarom hij als enige spreker zijn toespraak niet in het Nederlands herhaalde. Op school gebruiken we een boek dat Don't speak dou ble Dutch heet. Spreek geen koe terwaals, betekent dat. Iets voor u, meneer Waals. Dat kunt u wel in uw zak steken. Overigens, ook bij navraag heb ik de Britse vete ranen geen onvertogen woord horen zeggen over het gedrag van de burgemeester tijdens de ceremonie. Kijk, dat noem ik nou respectvol. Willem Smits, Geijsteren Koude kermis Wanssum, zondagavond. Een stelletje stoere knapen viert kermis. Pilsje, goeie muziek, pilsje, pilsje, keertje pissen, pilsje, pilsje, nog eens pissen, etc. Beetje frie melen aan een leuk grietje, maar Grietje is er misschien niet van gediend. Vervolgens nog maar wat pilsjes. Dan moeten ze naar huis, rond 01.30 uur. Omdat de kroeg of de tent gaat sluiten, of omdat ze de volgende ochtend weer op school moeten zijn. Ze balen ervan. Want het was keigezellig, behalve dat stomme grietje dan. Ze zijn rumoerig door het alcohol promillage in hun puberale licha men. Ze worden baldadig. Kijk, ze schoppen hun frustratie weg tegen een telefooncel. Maar die geeft niet mee. Doet zelfs pijn aan hun tere voetjes. Nu worden ze pas echt boos. En iets moet eraan geloven. Omdat ze het zo leuk hadden. Dan zien ze mijn Ford Ka. Leuk autootje. Ik heb hem pas enkele weken en ik ben er super- trots op. De knaapjes vinden het blijkbaar óók een leuke auto, want ze klimmen erop en maken een vreugdedansje op de motorkap. Wat een lef, zeg! Midden in de nacht als ze denken dat niemand het ziet... Ik wed dat ze nader hand nét zo in een deuk liggen als mijn auto. Bedankt lieve jongens, voor jullie oprechte dapperheid. Want het getuigt van een respec tabele onverschrokkenheid als je andermans eigendom in de ver nieling helpt en daar niet de ver antwoording voor durft te dragen. Ik feliciteer dan ook jullie ouders met hun Moedeerlijke zoontjes, want ik denk dat ze ongelofelijk trots op jullie zouden zijn, als ze wisten waar jullie in de nacht van zondag op maandag met Wans- sumse kermis mee bezig waren. Maar eerlijk gezegd denk ik zeker dat ze nog veel trotser zouden zijn als ze konden zeggen: Mijn zoon heeft zich gemeld na een uit de hand gelopen avondje stappen. Ook ik zou dat kunnen waarde ren. Judith Bovee Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Een afvaardiging van de WD in Venray bracht vorige week een bezoek aan het nieuwe Moedercentrum Venray. Bij die gelegenheid overhandig de WD-gemeenteraadslid Inge de Barbanson een laptop aan voorzitter Elly van Dijck van Moedercentrum Venray. De laptop zal onder andere worden ingezet voor verslaglegging van bestuursvergaderingen en kan ook dienen als algemene informatiebron voor deelnemers/bezoekers aan het moedercentrum. "Stoppen op mijn 55e" r Ji Üv& Ingezonden mededeling mt Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden 'nfernet Co**»"

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9