Zorgen over grote bouwprojecten 'Openbaar groen niet fleurig' Glasbakken maken herrie 35 bezoekers aangehouden bij Zenith Julicher Meijer McGREGOR MAN WOMAN Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Kurstjens Contactlenzen Moeilijke ogen" of elders geen succes: Welkom PEEL EN MAAS Donderdag 12 oktober 2006 - Pagina 3 'Spook van leegstand mag niet boven Venray komen' huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oo rd - Li m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) was het dins dag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling roerend met de WD eens. Teunissen uitte eveneens zijn zorgen over de vele grote bouwprojecten die in Venray op stapel aan. Het gevaar van 'bouwen voor leeg stand' komt om de hoek kij ken als er niet meer rekening wordt gehouden met de wen sen van de woningzoekenden. WD-raadslid Frans van der Kruijf De Edah-winkel in Venray wordt omgebouwd tot super markt EM-TÉ. Aan de Bleek 30 wordt naar verwachting in maart 2007 een spiksplin ternieuwe EM-TÉ-winkel geopend. De Edah-winkel wordt volledig nieuw inge richt in de groen-gele kleuren van dit van oorsprong Mid den-Brabantse familiebedrijf. Sligro Food en Sperwer Holding zijn inmiddels al begonnen met de ombouw van Edah-winkels naar hun eigen formule EM-TÉ en Golff, Voor bijna tweederde van de medewerkers van Flextronics International is binnenkort geen werk meer. Het perso neel kreeg donderdagmiddag van de directie te horen dat het bedrijf 456 van de 690 banen schrapt. De belangrijk ste opdrachtgever, de Ameri kaanse kopieermachineprodu cent Xerox, laat zijn machines voortaan door goedkopere arbeidskrachten in Maleisië in elkaar zetten. Een deel van het personeel kan mogelijk aan de slag bij Flextronics Logis tics, ook in Venray. Volgens de directie vallen er waarschijn lijk geen ontslagen. In een brief aan het personeel laat de directie weten dat 'de inzet van Flextronics gericht zal zijn zwengelde de discussie aan. Hij wees erop dat over een aantal jaren het inwoneraantal gaat dalen. "Bovendien veranderen de woonwensen. We zijn er bezorgd over of alle initiatieven wel aan sluiten bij de wensen. Dat is de cruciale vraag. We moeten bou wen wat we kwijt kunnen. Het spook van leegstand mag niet boven Venray komen", zei Van der Kruijf, die de Gouden Leeuw, Brabander/Aan den Heuvel, Ser- vaashof, biologische school, Ble- kersveld, circusterrein en het St. respectievelijk PLUS. De eerste winkels onder de nieuwe formu les zijn sinds kort al geopend, in het vroege voorjaar van 2007 zal supermarkt EM-TÉ ook in Venray zijn deuren openen in het huidige pand van de Édah. Dit jaar worden nog elf EM-TÉ-winkels in Neder land geopend. Eind 2007 zullen zeker veertig Edah-winkels, waaronder dus ook die in Venray, omgebouwd zijn en is EM-TÉ gegroeid naar ongeveer op de begeleiding van werk naar werk, voor medewerkers met een arbeidscontract voor onbepaalde tijd'. De afbouw van het aantal arbeidsplaatsen is volgens de top van het bedrijf onder andere mogelijk door het niet meer inle nen van uitzendkrachten, het niet verlengen van tijdelijke contrac ten en het herplaatsen binnen en buiten Flextronics van vaste medewerkers. Het verlies van de 456 arbeids plaatsen is het gevolg van 'een structurele vermindering van orders'. Oorzaken hiervan zijn een daling van de marktvraag naar producten en diensten geleverd door Flextronics International By het stoppen van de belangrijkste opdrachtgever met het in Venray laten produceren van midvolume Annaterrein opsomde. De WD pleitte ook dringend voor meer sociale woningbouw. Woonwensen blijken soms snel te veranderen terwijl de grotere bouwprojecten vaak een lange looptijd hebben. Zo is het project De Gouden Leeuw al in 2001 door de gemeenteraad vastgesteld. Met onder meer een hoge woontoren van elf verdiepingen. Nu, ruim vijf jaar later, is de bouw nog steeds niet gestart. "De marktontwikke lingen achterhalen wel eens de langdurende projecten", bekende zestig winkels. De supermarkt keten is vooral actief in Midden- Brabant en Zeeland en is inmid dels van een echt familiebedrijf uitgegroeid tot een professionele supermarktorganisatie met dui zenden medewerkers. Om de con tinuïteit van EM-TÉ te waarborgen, werd in 2002 besloten de super marktketen onder te brengen bij de beursgenoteerde onderneming Sligro Food Group uit Veghel, ook een voormalig Brabants familiebe- printers/copiers en sorteereenhe- den, waarvan de opvolgers niet in Venray geproduceerd zullen wor den, onvoldoende vervangende omzet als gevolg van het uitblijven van nieuwe opdrachten en een te hoge interne kostenstructuur. De organisatie die overblijft zal naar verwachting 240 arbeids plaatsen bevatten, waarvan 70 ondersteunende en 170 operatio nele medewerkers. De directie wil een deel van het personeel, 170 mensen met een vast contract, bij Flextronics Logistics onderbren gen. De circa 180 uitzendkrach ten kunnen waarschijnlijk ook bij Logistics aan de slag. Dit zus terbedrijf kampt momenteel met een groot tekort aan personeel en meldde deze zomer 400 vaca tures te hebben. De overige 100 werknemers die weg moeten bij Flextronics International hoopt de directie bij andere bedrijven onder te brengen. Het streven is om alle medewerkers uiterlijk eind 2006 duidelijkheid te geven over hun toekomst. Medio 2007 dient het herstructureringsplan afgerond te zijn. De vakbonden zijn deze week in gesprek gegaan met de directie over een sociaal plan. Voor de mensen die in dienst komen van Logistics moeten bij voorbeeld afspraken gemaakt worden over arbeidsvoorwaarden en voor de andere vertrekkende werknemers zullen regelingen afgesproken moeten worden. Twee jaar geleden verdwenen ook al 200 banen bij Flextronics. Flex tronics International nam in 2002 de volledige fabricage- en assem- Teunissen. "Neem bijvoorbeeld de ouderen van wie de kinderen het huis uit zijn. Pakweg vijf jaar geleden was het de trend om naar een appartement in het centrum te verhuizen. Nu kiest deze groep vaker voor een patiowoning. Die zijn momenteel zeer gewild bij de ouderen." De wethouder van volkshuis vesting meent toch dat het met leegstand niet zo'n vaart zal lopen. "Want geen enkele projectont wikkelaar bouwt voor leegstand. drijf. S&S winkels BV, waarin Sligro Food Group en Sperwer Holding ieder voor 50 procent deelnemen, rondde in september 2006 de overname van de Edah-activiteiten af. Een belangrijk onderdeel van het uitgebreide assortiment krui denierswaren is het huismerk van EM-TÉ: Markant. De EM-TÉ-super- markten staan bekend als service- gericht met veel aandacht voor versgroepen als brood, groente en fruit, in combinatie met een blageactiviteiten van copiers en printers van Xerox in Venray over. Toen werkten er nog 1300 men sen. Na de reorganisatie houdt Flextronics International nog 240 werknemers over. Wethouder Mathieu Emonts van de gemeente Venray is geschrok ken van het nieuws, maar gaat ervan uit dat de directie haar verantwoordelijkheid neemt. "We zullen met het bedrijf in gesprek gaan om ons op de hoogte te laten stellen van de situatie. Samen met de directie gaan we bekijken of we als gemeente samen met part ners als het CWI en UWV iets voor Flextronics kunnen betekenen. Wat kan het bedrijf zelf en waar Explosieven onschadelijk maken De gemeente Venray heeft bijna 70.000 euro meer subsidie ontvangen voor het onderzoeken en onschadelijk maken van niet- gesprongen explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Het gaat om explo- sieven van de bouw projecten in Laagheide en Aan den Heuvel. De minister van Binnenlandse Zaken oordeelde in 2005 dat Venray niet of voor een lagere bijdrage in aanmerking kwam volgens de bijdrageregeling kos ten ruiming explosieven Tweede Wereldoorlog. Venray proceerde met succes tegen dit besluit. Toch moeten ze niet allemaal met dezelfde soort plannen komen." De gemeente wil veel meer grip krij gen op de bouwprojecten.Teunis- sen: "We moeten er op sturen dat er gedifferentieerd gebouwd gaat worden. We mogen niet steeds hetzelfde bouwen waarop de woningmarkt niet zit te wachten. We staan momenteel voor enkele cruciale keuzes. We gaan de vele projecten faseren en sturen op de woningbehoefte en de demografi sche ontwikkeling. Het is de kunst hier goed mee om te gaan." aantrekkelijk prijspeil en een uit gebreid assortiment. Volgens een woordvoerder van Sligro Food Group zijn de formules van de Edah en EM-TÉ 'onvergelijkbaar'. "Bij EM-TÉ staat de service aan de klant hoog in het vaandel, terwijl de Edah toch meer een discount supermarkt is. De verwachting is dat we ook meer personeel nodig hebben, vooral vakmensen. Dan moet je bijvoorbeeld denken aan slagers, groentemannen en bak kers. Het huidige Edah-personeel gaat gewoon aan de slag in de nieuwe supermarkt van EM-TÉ." kunnen we het eventueel bij hel pen? Dat willen we graag weten." Emonts noemt het banenverlies 'zuur'."Maar ik ben wel blij dat de mededeling van de directie dat er waarschijnlijk geen gedwongen ontslagen vallen en dat er plannen zijn om iedereen aan nieuw werk te helpen. Maar voor de mensen die al twintig of dertig jaar bij het bedrijf werken en het mee heb ben opgebouwd, blijft het natuur lijk erg. De oudere werknemers hebben de goede jaren nog mee gemaakt en moeten nu wellicht bij een andere werkgever in een andere functie aan de slag. Dat is triest." Tasjesroof De politie is op zoek naar getui gen van een tasjesroof,, die vorige week woensdagavond plaatsvond tussen de Vivaldi- en de Wag- nerstraat. Een 29-jarige vrouw uit Venray fietste over het Zwarte Pad toen zij ingehaald werd door een fietser. De man pakte in het voor bijgaan de tas van de vrouw vast en gaf hier een harde ruk aan. De vrouw probeerde te voorkomen dat de man de tas losrukte, maar verloor haar evenwicht en viel. Hierbij bezeerde ze haar heup en been. De man is er met de tas vandoor gegaan. Het gaat om een man met een donker getinte huidskleur, ongeveer 25-30 jaar oud, hij had zwart kort kroeshaar en droeg een donkerblauwe jas. De politie roept getuigen op zich te melden via 0900-8844. "Het valt ons op dat er steeds meer struiken en bomen komen", zei Gerda van Stelten (CDA) maan dag in de commissie Stedelijk Beheer. "Maar bloeiende planten zien we steeds minder. En dat maakt de openbare ruimte juist zo kleurig en fleurig." Wethouder Van der Broeck moest het CDA gelijk geven. "Ven- De nieuwe ondergrondse glas containers maken bij het inwer pen van glas veel meer lawaai dan de oude bovengrondse bakken. Dat merkte Tineke Lamers (Samen werking) maandag op in de com missie Stedelijk Beheer. Het komt vooral omdat de nieuwe contai ners veel dieper zijn. "Het is een groot verschil met de oude glas bakken", zegt Lamers. "De mensen die in het centrum wonen heb ben er veel hinder van. Vooral als de cafébazen in het weekeinde 's De politie heeft in het eerste halfjaar na de opening van dis cotheek Zenith 35 bezoekers aangehouden. In de meeste gevallen ging om het verboden bezit van wapens of verdoven de middelen, mishandeling of vernieling. Dat meldde poli tiechef John Geraedts maan dag in de commissie Stedelijk Beheer. Vanaf de opening in decem ber 2005 heeft de politie nauw samengewerkt met de beveili gingsmensen van eigenaar Ton van Dijck. "De beveiliging functi oneert uitstekend. Zowel binnen als buiten het gebouw en op de parkeerplaats. Daar hebben we alle lof voor", zei Geraedts. In 35 gevallen schakelde de beveiliging de politie in en werden de bezoe kers aangehouden. "Dit lijkt veel, maar het valt wel mee." Het zijn vooral discogangers van buiten Venray die voor problemen zorgen. "Het is ongelooflijk. Ze komen van Groningen tot Luxem burg", vertelde Geraedts. "De jon geren hier uit de buurt houden zich wel in. Want ze weten dat ze een lokaalverbod kunnen krijgen. Dat werkt heel goed. Want dan komen ze er echt niet meer bin nen." De laatste tijd is het volgens de politie vrij rustig gebleven in en om Zenith. Ook de Oostrumse dorpsraad ontvangt nauwelijks klachten. "Alleen vorige week zijn er in de buurt enkele vernielingen aangericht. Hopelijk was het een incident", aldus Geraedts. De politie ontvangt de meeste uitgaansklachten vanuit de omge- Eindstraat 12, tel. 581553 ray is wel een groene plaats, maar niet de meest kleurrijke. Dat con stateerde ook de commissie die ons vorig jaar beoordeelde voor de groenste stad van Nederland." Van der Broeck zei dat er in het nieuwe groenbeheersplan meer ruimte komt voor 'kleur' in de openbare ruimte. "Dat is ook een prima zaak, alhoewel er een kos tenplaatje aan vastzit." ochtends om half zeven nog hun afvalglas erin gooien." Wethouder Van der Broeck (CDA) heeft onlangs een rondje gemaakt langs alle nieuwe onder grondse afvalvoorzieningen. Hij heeft het lawaai ook geconsta teerd. "De glascontainers geven inderdaad geluidsoverlast. Daar gaan we wat aan doen. Voor het eind van dit jaar is het probleem verholpen", zegde de wethouder toe. ving van café 't Podium en de Gouden Leeuw, waar ook regel matig wordt ingebroken in auto's. "We gaan hier gerichter actie ondernemen." Tevens gaat de politie strenger optreden tegen alcoholgebruik in het openbaar. Daarbij worden ook speelterrei nen en hangplekken in de gaten gehouden. Volgens Tineke Lamers (Samenwerking) is er soms sprake van excessief alcoholgebruik door jongeren. "Daar moeten we geen jeugdwerkers naartoe sturen. De politie moet komen, maar die grijpt vaak niet in", aldus Lamers. Geraedts verklaarde dat er wel degelijk bonnen worden uitge schreven. "Want anders leren ze het toch nooit af." 'Weekmarkt onbereikbaar voor hulpdiensten' De weekmarkt op maandagmid dag is vanaf de kop van de Gro testraat onbereikbaar voor hulp diensten. Dat meldde Ingeborg de Barbanson (WD) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Vol gens het raadslid zijn de viskraam van Zwarthoed en het terras van café In den Engel de 'boosdoe ners'. "De viswagen schuift steeds verder op en het terras wordt steeds ruimer. Voor hulpdiensten is er geen doorkomen aan", zei De Barbanson. "Als er ooit een cala miteit gebeurt, dan gaat het goed fout. Ook omdat er op de andere hoek van de Grotestraat vaak een kraam staat, zoals die van Amnesty International." Het WD-raadslid vertelde dat ze er regelmatig melding van heeft gemaakt bij de gemeente."Maar er wordt niets mee gedaan. Ik moet zelf maar met die mensen gaan praten. Nou, daar maak je geen vrienden mee. Er is nogal wat mis. De marktkramen moeten zich aan de regels houden en op hun plek blijven staan." Wethouder Van der Broeck (CDA) nam de geluiden serieus en beloofde ze te bespreken met de marktmeester. Vervolg voorpagina Druk jaar voor politie Venray Annelies Smits, beleidsmede werker veiligheid van de gemeen te, zei dat de burgemeester daarin meer bevoegdheid krijgt. "Hij kan een huisverbod instellen. De dader kan voor tien dagen uit de woning worden gezet. Dat geeft het gezin en de slachtoffers even wat rust." Het project 'het Groene Goud' zorgt voor de aanpak van hennep teelt in Limburg. De politie richt zich niet op jongeren die soms een jointje roken. Geraedts: "Hen nepteelt leidt vaak tot verloede ring. Vooral op het platteland. Het gaat ons vooral om de criminele organisaties die erachter zitten." Oost-Europese werknemers wor den scherper in de gaten gehou den door de politie. "Het gaat ons niet om de Polen die gewoon hard werken. Maar er zijn er ook bij die met verkeerde bedoelingen hier naar toe komen. We zijn laatst ook in Polen geweest voor een betere samenwerking." 'Politie kan niet snel typen' "Wat duurt een aangifte doen toch lang", verzuchtte Ingeborg de Barbanson (WD) maandag in de commissie Ste delijk Beheer. "Laatst zat ik wel een halfuur op het politie bureau. Tegenover mij zat een agent die slechts heel lang zaam met twee vingers kon typen. Het duurde me een tijd voordat het ellenlange formu lier was ingevuld. Kan dat niet sneller?" Politiechef John Geraedts her kende het probleem. Want het Venrayse bureau is ook bezocht door een 'mystery guest' die in opdracht van de landelijke politie onderzoek deed. In het rapport werd gemeld dat het doen van aangifte in Venray wel erg traag gaat. "Toch hebben ze ooit een typdiploma gehaald", zei Geraedts. "Het is inderdaad een moeizaam proces. We moeten verplicht for mulieren invullen die aan allerlei technische en juridische eisen moeten voldoen. De bureaucratie bij de politie moet en kan min der." Gerda van Stelten (CDA) vroeg zich af waarom er geen admini stratieve krachten voor worden ingezet. "Dan kunnen de agenten de straat op." De politiechef ver telde dat het geen agenten maar boa's (buitengewone opsporings ambtenaren) zijn die de aangiften opnemen. "Het zijn receptionisten die alleen bureauwerk doen en eenvoudige zaken zoals aangiften mogen afhandelen. En enkelen zijn wat minder snel met typen." Burgers kunnen ook aangifte doen via internet. Volgens de poli tie zitten er nogal wat haken en ogen aan. Geraedts: "De kwaliteit van de aangiftes is minder. Ook kunnen zo sporen verloren gaan. Het bespaart wel veel tijd, maar het moet nog beter kunnen." NEW for MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Aanbevolen door specialisten! Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Nieuwe supermarktformule in Venray De Edah-winkel in Venray wordt omgebouwd tot supermarkt EM-TÉ. Aan de Bleek 30 wordt naar ver wachting in maart 2007 een spiksplinternieuwe EM-TÉ-winkel geopend. In eerste halfjaar na opening Venrayse bedrijf schrapt 456 banen 1 NEW YORK 192 1 WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Venray - T: 0478 - 550630 Edah wordt EM-TE Massale banenverlies bij Flextronics International

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3