Frits Lucassen matchwinnaar Geslaagde gasttraining Marcel Loosveld Spio blijft ongeslagen Knap gelijkspel SV Lake Valley Hockeydames verliezen Maurice Holla matchwinnaar Fieke Kuenen redt punt voor Oostrum Eindelijk zege De Peelkorf DES aanvallend onder de maat Vier treffers Diana van der Duijn PEEL EN MAAS Donderdag 12 oktober 2006 - Pagina 23 Derby tegen SVOC'01 promotie voor de korfbalsport MHCV Programma zaalvoetbal Handbal Manual Oranje Wit SVOC'01 korfbal De Peelkorf Verlies Geijsteren Sportnieuws -info Oranje Wit neemt voorschot op titel Loes Kateman (r) van Oranje Wit probeert van afstand raak te schieten. Ze wordt gehinderd door SVOC-speelster Debbie Wismans. Afgelopen zondag heeft Marcel Loosveld gasttrainingen verzorgd aan de jeugdfutsallers van TV/Sportijn. Marcel Loosveld is momenteel dis trictscoördinator van de KNVB dis trict Zuid II, daarnaast is hij ook assi stent bondscoach van het Nederlands futsalteam en coach van Jong Oranje. In het verleden was Marcel Loosveld futsalspeler van het Nederlands team en speelde onder anderen jaren zelf bij de voormalige futsalvereniging Venray-Donkeyshoot 0-1 (0-0) De hockeydames van Venray heb ben afgelopen zondag de thuiswed strijd tegen het Einhovense Donkey- shoot met 0-1 verloren. Beide ploegen waren sterk en gingen gelijk tegen elkaar op, maar helaas moest Venray eraan geloven. De eerste helft was Venray de sterkere, voornamelijk waren het de Venrayse dames die bal bezit hadden en aanvallend speelden. Helaas wisten ze er niet in te slagen Venray-Vlijmen 2 3-2 (2-2). Doelpunten Venray: Stein van Winden (2x) en Maurice Holla. De hockeyheren van Venray heb ben de thuiswedstrijd tegen Vlijmen 2 met 3-2 gewonnen. De eerste helft begon meteen zwaar en al snel keek Venray tegen een 0-1 achterstand aan. Na een aantal gemiste kansen aan beide zijden wist Venrayspeler Stein van Winden de 1-1 binnen te slaan. Vlijmen liet het hier niet bij zitten en de 1-2 stond vrij snel daarna op het Bunga Melati uit Tilburg. De gasttrai ningen vonden onder redelijk goede publieke belangstelling plaats in de Raayhal in Overloon. De D-jeugdfutsal- lers kregen les in het bewegen na het inspelen. De C-jeugd ging hierop ver der met een afwerkvorm op het doel. Bij de B-junioren werd het bewegend futsal vanuit verschillende speelsyste men neergezet. Kortom een leerzame en leuke futsalochtend voor de jeugd futsallers. om een doelpunt te maken. De rust ging dan ook in met een 0-0 stand. De tweede helft verliep anders. Ven ray zakte in en de tegenpartij begon beetje bij beetje beter te spelen. De thuisploeg werd moe en kon het spel niet goed meer hervatten. In de laatste paar minuten scoorde de tegenpartij met een schot dat net niet geblokt kon worden door de keepster. Jam mer voor de thuisploeg, een verlies dat niet nodig was geweest. scorebord. Na vele gemiste strafcor- ners wist Stein zijn tweede doelpunt nog net voor de rust aan te tekenen en was 2-2 de ruststand. Na de rust was Venray stukken beter en dit resul teerde uiteindelijk in een dikverdiend en winnend doelpunt van Maurice Holla. Programma zondag 15 oktober Were Di H10-Venray Hl 11.00 Geldrop A-Venray A 14.30 Arcan/wWv Reschlo-Taxi Ver- straaten/Sportijn 4-5 (2-3). Doel punten TV/Sportijn: Frank van Kempen en Frits Lucassen (bei den 2x) en Said Yahia. De zaalvoetballers van Taxi Ver- straaten/Sportijn hebben in de tweede opeenvolgende uitwedstrijd in sporthal Daalhof in Maastricht een verdiende overwinning behaald en blijven daardoor in het spoor van kop loper FSG/Ben Mesters. Een gemakke lijke avond was het tegen Arcan/wWv Reschlo echter traditioneel niet. Met 4-5 trokken de gasten aan het langste eind. Aan Venray-zijde ontbra ken Freek Thoone en Niels Dekkers die beiden geblesseerd waren. De gas ten begonnen sterk aan de wedstrijd. Al in de 4e minuut had Coen Lins- kens een goede onderschepping en wist Frank van Kempen te bereiken. Laatstgenoemde rondde beheerst af en bracht de uitploeg op voorsprong. De thuisclub werd hierdoor blijkbaar geactiveerd. Eerst ging nog een goede mogelijk voor langs maar al in de 7e minuut wist de thuisclub de stand gelijk te trekken. Goed doorlopen bij de tweede paal leverde een niet te missen kans op. Een tegenvaller voor Taxi Verstraaten/Sportijn was het uit vallen van Stephan Sijbers. Getroffen door een onwillige hamstring moest hij vanaf de 10e minuut verder lijd zaam toezien. Juist op dat moment had de Venrayse ploeg weer op voor sprong kunnen komen via een mooie een-twee. Gelet op de verhoudingen in het veld zou dat ook zeker verdiend zijn geweest. Een groot overwicht en veel meer balbezit maar vooralsnog zonder verdere doelpunten. Frank van Kempen strandde alleen op de keeper en een ander bal legde hij panklaar af. Doch ook deze 200% kans was niet besteed aan de gasten. De reke ning hiervoor werd in de 17e minuut gepresenteerd. Uit een verre uitgooi liet de verdediging zich verrassen en kwam de 2-1 op het scorebord. Nog voor rust zetten de gasten een en ander recht. Schoot Said Yahia eerst nog in handen van de keeper. Daarna speelde hij een prachtige panna en behield overzicht. De aangespeelde Frank van Kempen wist wel raad met deze kans en scoorde de gelijkmaker. Nog bijna in dezelfde minuut scoorde Frits Lucassen fraai vanaf rechts met zijn linkervoet. Wat opviel was dat de Vrijdag 13 oktober Sporthal De Wetteling 20.45 TV/Sportijn-FCH/Decora 21.45 Lake Valley-TV/Sportijn 3 22.45 TV/Sportijn 6-MZV/De Ruif 3 Sporthal De Weert 20.00 Gallus/Café de Tijd 2-TV/ Sportijn 5 21.00 TV/Sportijn 8-Venlo 2000 2 22.00 Venrode 3-TV/Sportijn 7 Sporthal Meerlo 21.00 SVUnited-Herb.de Peel Zaterdag 14 oktober Sporthal De Wetteling 16.00 Gallus/Café de Tijd 4-SV United 3 17.00 Venrode 2-Herb.de Peel 2 18.00 Lake Valley-Beringe (dames) 19.00 Venrode-TFH/Pet's Place Maandag 16 oktober Sporthal De Wetteling 20.30 TV/Sportijn 4-Beringe 2 21.30 Gallus/Café de Tijd 3-ZW Leunen 4 22.30 ZW Leunen 5-Wittenhorst 3 Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 5-TV/Sportijn 8 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO-Lake Valley 2 Uitslagen Heren senioren Eksplosion-Manual 29-6 Heren B BSAC-Manual 6-15 Heren C Manual-Eksplosion 4-8 Dames senioren Blerick-Manual 17-15 DamesAManual-Blerick 10-8 Dames B Manual-BSAC 7-1 Dames Cl Maasbracht-Manual 5-13 Dames C2 Manual-Ospel 6-2 D jeugd Manual-Merefeldia 18-2 Dames recreanten Leudall-Manual 15-8 Programma zaterdag 14 oktober D jeugd Vios-Manual 13.00 Heren recreanten Milheeze-Manual 20.00 Programma zondag 15 oktober Heren senioren Manual-Hercules 2 13.00 Olympia-SV Oostrum 6-6 (3-3)- Doelpunten Oostrum: Carla Claes- sens (3x), Annet Jeucken, Marieke de Kleijn en Fieke Kuenen De Oostrumse korfbalsters hebben de uitwedstrijd tegen Olympia niet kunnen winnen. In Ommel kwamen ze niet verder dan een 6-6 gelijkspel. De Oostrumse aanval begon fel en kwam al na drie minuten op een 0-1 voorsprong via een doorloopbal van Carla Claessens. De verdediging zat dicht op de aanval van Olympia waar door het spel van de thuisploeg niet uit de verf kwam. De bal werd snel onderschept en de aanval vergrootte de voorsprong tot 0-2 door een kleine kans van Carla Claessens. Na de 0-2 zakte het spel van Oostrum iets in waardoor Olympia terug kon komen tot 2-2. De dames uit Oostrum hadden nog steeds het betere van het spel en kwamen via Annet Jeucken weer op voorsprong. Net voor rust kwam de thuisploeg weer op gelijke hoogte en kon er gerust gaan worden met een 3- 3 gelijke stand. De eerste tien minuten van de tweede helft zakte het spel aan beide thuisclub herhaaldelijk met een lange bal achter de Venrayse defensie wist te komen. Op slag van rust strandde Said Yahia op de doelman van de gastheren. Zo ging het Venrayse team verdiend met 2-3 rusten maar had het verschil groter moeten zijn. Ook na de rust waren de eerste kansjes voor de gasten. In de 28e minuut scoorde de thuisclub de 3-3 tijdens een tijdstraf aan Venray-zijde. Het spelpeil zakte in de tweede helft ook herhaaldelijk weg. Ruim tien minuten onderweg in de tweede helft ging Frits Lucassen te gehaast te werk. Vervolgens verzuimde verder redelijk leidende scheidsrech ter om geel te geven toen de door gebroken Said Yahia onreglementair gestopt werd. Maar ui de wel toege kende vrije trap schoot Frits Lucassen op de paal. De goed reagerende Said Yahia wist echter de 3-4 te scoren. Lang leek deze voorsprong echter niet stand te houden. Maar doelman Thijs Lenders stopte een alleen door gebroken speler. De scheidsrechter zag echter geel hierin en dat bete kende twee minuten ondertal. Alsof dat nog niet genoeg was kreeg Frits Lucassen wegens wegtrappen van de bal ook nog eens twee minuten. Hier door moesten de gasten met twee spelers en een invaller doelman, Eric Troisfontaine, verder. Juist toen de eerste tijdstraf om was scoorde de thuisclub de gelijkmakende 4 -4 en waren beide ploegen weer compleet. Echter in de 49e minuut liep ook de thuisclub tegen een tijdstraf op. In de volgende hectische slotfase kreeg het Venrayse team tot tweemaal toe een goede mogelijkheid uit even zovele hoekschoppen. In de allerlaatste minuut wist uit blinker Frits Lucassen de verdiende en winnende treffer te scoren. De ont lading was uiteraard groot. Volgende week wacht in Venray tegenstander FCH Decora Houkes. Uitslagen SVOC '01-Senioren 7-9 De Horst 2-Senioren 2 5-4 Vonckel Girls 2-Midweek (3) 5-7 DOT-Recreanten 2-2 ODOS Al-Junioren A2 4-4 Aspiranten Bl-De Horst BI 5-3 Aspiranten B2-Eendracht (M) BI 7-1 Emos Cl-Aspiranten Cl 0-0 De Treffers Cl-Aspiranten C2 1-2 Swift (V) Dl-Pupillen Dl 17-1 DOT (V) E2-Pupillen E2 0-0 Peelkorf 1-Welpen 1 0-2 welpen 2-Welpen 1 Wit 0-2 welpen 2-SVOC 1 1-0 welpen 3-Peelkorf 3 1-0 Peelkorf 4-Welpen 3 1-2 Programma zaterdag 14 oktober De Peelkorf Al-JuniorenAl 15.00 De Peelkorf Cl-Aspiranten Cl 12.00 DOS (A) C2-Aspiranten C2 12.30 Pupillen Dl-ODOS Dl 12.00 Pupillen El-Pupillen E2 10.00 Programma zondag 15 oktober Senioren 1-DOT (V) 1 11.00 Senioren 2-Gazelle 2 13.00 Uitslagen SVOC BI-Swift BI 1-2 SVOC 1-Oranje Wit 1 7-9 SVOC B2-SVO B2 2-7 SVOC 2-Merselo 1 4-9 DES Cl-SVOC Cl 2-0 Roka 2-SVOC-3 7-1 HBSV Dl-SVOC Dl 5-6 SVOC D2-Swift D2 3-5 Peelkorf F1-SVOCF1 0-3 Roka 3-SVOC 4 3-8 Oostrum F2-SVOC F2 1-4 Welpen 1-Peelkorf 2 0-1 Oranje Wit 2-Welpen 1 1-0 SVOC-Erica 3-5 Merselo 2-Welpen 2 0-2 Welpen 2-Peelkorf 4 1-0 Programma zaterdag 14 oktober SDDL Bl-SVOC BI 12.30 SVOCC1-SVOC1 13.30 De Eendr.Dl-SVOC D2 10.30 Programma zondag 15 oktober SVOC 1-Kangaroe 1 11.00 De Peelkorf 3-SVOC 3 10.30 Uitslagen De Peelkorf 1-Swift 2 13-6 De Peelkorf 2-Vonckel Girls 1 5-8 Odos 2-De Peelkorf 4 3-7 Olympia-De Peelkorf 6 10-2 Programma zondag 15 oktober Avanti(S)-De Peelkorf 20.00 De Treffers 1 -De Peelkorf 2 12.00 De Peelkorf 3-SVOC 3 11.00 De Peelkorf 4-HBSV 3 9.30 Programma donderdag 19 oktober De Peelkorf 1-Olympia (O)l 20.00 kanten in. Aanvallend werd er hard gewerkt maar de ploeg uit Ommel zat er goed tussen. Er kwamen een aantal kansen, maar deze werden niet ver zilverd. Na een kwartier spelen kon Marieke de Kleijn zich vrijspelen en zette SV Oostrum weer op een voor sprong: 3-4. De Oostrumse verdedi ging werkte goed samen waardoor de aanval van Olympia niet veel kansen kon creëren. De scheidsrechter nam echter enkele beslissingen in het voordeel van de thuisploeg waardoor deze meer mogelijkheden kregen en twee keer kon scoren. Voor het eerst in de wedstrijd keken de Oostrumse dames tegen een achterstand aan: 5- 4. De aanval van SV Oostrum liet dit niet over zich heen gaan en scoorde al snel de gelijkmaker. Carla Claessens scoorde haar derde van de middag: 5-5. In de laatste vijf minuten gaf de scheidsrechter een strafworp aan de thuisploeg cadeau waardoor Olympia weer op een voorsprong kwam. De Oostrumse aanval liet zich ech ter niet kennen en Fieke Kuenen kon uit een mooi opgezette aanval de ver diende gelijkmaker scoren: 6-6. SVOC'Ol-Oranje Wit 7-9 (3-2). Doelpunten SVOC'01: Debbie Wis mans (4x), Yvonne Classens, Lotte Steeghs en Kim Direks. Doelpun ten Oranje Wit: Kristie Ambrosi- us, Rian Derikx en Linda Houben (allen 2x), Annelie Reintjes, Loes Kateman en Marloes van Dijek. Tekst en foto: Henk Lammen Eigenlijk waren er afgelopen zondag drie winnaars op sport park De Heesakker in Oirlo/ Castenray. De korfbalsters van SVOC'01 en Oranje Wit en het talrijk opgekomen publiek dat genoot van een heuse korfbal show. Uiteindelijk ging Oranje Wit met de volle buit en de drie punten aan de haal: 7-9. En ver stevigde daarmee zijn koppositie in de eerste klasse korfbal. De ingrediënten voor een echte korfbaltopper waren op voorhand al voorhanden. De beste twee ploe gen uit de eerste klasse, de nummers een en twee op de ranglijst, het veld omzoomd met vele korfballiefheb bers uit Oirlo, Castenray en Leunen. Die laatste kwamen niet bedrogen uit. Vanaf het eerste fluitsignaal ontspon zich een uitermate boeiend duel met korfbal van hoog niveau. De thuis ploeg had de zenuwen schijnbaar het eerst onder controle en had met Debbie Wismans in de beginfase een goudhaantje in de ploeg. Wismans scoorde de openingstreffer en verdub- De Peelkorf-Swift 13-6. Doel punten De Peelkorf: Moniek Peters, Kim Kusters (ieder 3x), Loes Gommers en Mayke van Ass (ieder 2x), Nicole Tielen, Rian Alders en Ellen Smits. Na drie nederlagen op rij heeft De Peelkorf afgelopen zondag weer het zoet van de overwinning mogen sma ken. Het tweede team van Swift uit Velden werd met een 13-6 nederlaag naar huis gestuurd. Na drie wedstrij den achter elkaar verloren te hebben was het voor de Ysselsteynse korfbal sters extra belangrijk om de punten te pakken. De tegenstander, Swift 2, stond op nul punten.en De Peelkorf Boskant 2-DES 2-2 (1-1). Doel punten DES: Sandra van Buytene en Sanne Rijbroek DES heeft nagelaten het gat met Boskant op de ranglijst te vergroten. In de uitwedstrijd kwamen de Vierlings- beekse korfbalsters niet verder dan 2-2. De aangewezen scheidsrechter kwam niet opdagen waarna een lid van de thuisploeg bereid werd gevonden de wedstrijd te fluiten. Na een lang opont houd kon het duel uiteindelijk begin nen. Het was afgelopen zondag niet de beste dag van DES. Met name de aan- valsvakken hadden moeite om de korf te vinden. Zo werden de ondersteunen de acties onder de korf niet goed uit gevoerd. DES leed hierdoor, vanuit het schot, vaak balverlies en kon zo te wei nig de tegenstander haar wil opleggen. Verdedigend stond het wel goed. Vele ballen werden onderschept waardoor Boskant nagenoeg geen mogelijkheden kreeg om te scoren. De doelpunten waren vandaag dan ook schaars en de treffers die vielen werden over beide helften verdeeld. In kofbaltermen een belde vervolgens de marge door een strafworp koel te benutten. Een snelle wissel aan Oranje Wit-zijde, Inge Smits werd vervangen door Annelie Rein tjes, leverde al meteen resultaat op voor de gasten. Reintjes scoorde zelf de aansluitingstreffer, waarna Linda Houben, terug na een langdurige blessure, de gelijkmaker liet aanteke nen: 2-2. Vervolgens was het opnieuw Debbie Wismans die met haar derde treffer, opnieuw via een strafworp, de thuisploeg met een 3-2 voorsprong kon gaan laten rusten. Na de thee werd het duel nog spannender. En vooral doelpuntrijker. Yvonne Classens gooide van afstand fraai de 4-2 binnen, waarna Kristie Ambrosius Oranje Wit weer dichter bij bracht. Na de 5-3, het eerste com- petitiedoelpunt voor de zeer jonge Lotte Steeghs, was het Rian Derikx die Oranje Wit opnieuw liet aanklampen. Toen daarop Debbie Wismans met haar vierde treffer de 6-4 scoorde en Loes Kateman een strafworp miste voor de gasten, leek dat het definitie ve breekpunt. Na afloop van de wed strijd baalde Kateman nog steeds van de gemiste strafworp. "Ik mis anders nooit. En juist nu, in deze wedstrijd, wel." Loes Kateman stelde vervolgens zelf orde op zaken en gaf een voor proefje van de mentale veerkracht van Oranje Wit. Eerst scoorde Kate man de 6-5, waarna in een mum van tijd Kristie Ambrosius, Rian Derikx, stond met vier punten op de derde plaats van onderen. In de eerste fase van de wedstrijd liep de score gelijk op. Niet omdat de ploegen aan elkaar gewaagd waren, maar omdat Peelkorf verzuimde haar kansen af te maken. Na vijftien minuten gespeeld te heb ben, pakte de Peelkorf de voorsprong door tweemaal achter elkaar te sco ren. Er was ruim gelegenheid om deze voorsprong flink uit te bouwen. Helaas werd deze mogelijkheid niet benut door de Peelkorf. Te veel kan sen werden er gemist. De wedstrijd werd met 13-6 gewonnen, maar dit is een magere uitslag gezien de vele kan sen die de Peelkorf heeft gehad. voetbaluitslag. De aanvallende scherp te was er net niet bij de gasten uit Vier lingsbeek. Dit zal komend weekend beter moeten anders is DES kansloos tegen de komende tegenstander, het geroutineerde MKV Voor de wedstrijd van komend weekend zullen de nieu we trainingspakken aan de senioren van DES worden uitgereikt. Geijsteren-America 3 2-5. Doelpun ten Geijsteren: Peter van Alphen en Ralf Boom. Geijsteren heeft de thuis wedstrijd tegen America 3 verloren. Ondanks een goal van Peter van Alphen en een benutte penalty van Ralf Boom werd verloren met 2-5. De mannen uit America troefden Geijsteren af met fris combinatievoetbal. Toch kreeg Geijste ren wel de nodige kansen, maar helaas konden deze niet verzilverd worden. Volgende week thuis tegen Resia kan de slechte seizoensstart gestopt wor den, en kunnen hopelijk de eerste pun ten verdiend worden. met een heel fraai afstandschot, en Marloes van Dijek, zij gooide als inval ster haar eerste bal meteen binnen, de achterstand ombogen in een 6-8 voor sprong. Tot opluchting ook van Kate man: "Dit is het grote verschil met de laatste seizoenen. Toen speelden we na een tegenslag meer tegen onszelf dan de tegenstander. Nu zijn we rustig gebleven, hebben we het hoofd koel gehouden en zijn ons spelletje blijven spelen. In het verleden wilden we vaak zo graag dat we ons zelf voorbij liepen." In de slotfase toonde ook de thuis ploeg nog een keer veerkracht. Kim Direks bracht nog een keer de span ning terug door 7-8 te scoren, maar toen Linda Houben met haar tweede treffer de 7-9 op het scorebord bracht, was de strijd gestreden. Professioneel speelde Oranje Wit in de slotminuten de bal rond en de tijd uit. Tot genoe gen van coach Meine Jonkers: "Het was zeker in de eerste helft niet altijd even goed, maar we zijn altijd rustig gebleven. Dat was het grote pluspunt vandaag. Zeker in de slotfase hebben we heel berekenend gespeeld. De bal in de ploeg gehouden en gezocht naar de opening. Daarvoor kan ik de ploeg een groot compliment maken." Zijn tegenpool Joop Ouderland van SVOC'01 was realistisch en toch ook verrassend in zijn commentaar. "Oranje Wit was het hele duel de betere ploeg. In de eerste helft waren SVOC'01 2-Merselo 4-9 (2-5). Doelpunten Merselo: Diana van der Duyn (4x), Sanne van Els (2x), Angela van Tilburg, Loes Jacobs en Petra Maassen. De korfbalsters van Merselo heb ben afgelopen goede zaken gedaan door de uitwedstrijd tegen SVOC'01 2 te winnen: 4-9. Merselo ging goed van start en kon binnen tien minu ten al drie treffers achter zijn naam zetten. Na ongeveer twintig minuten speeltijd werd Merselo op een vrije worp getrakteerd. Door een door dachte opzet haalde de dames hier vervolgens een strafworp uit. De strafworp werd op zijn beurt weer netjes afgemaakt door Diana van der Duyn. Ondanks het zeer goede spel in het begin van de wedstrijd vielen er net voor rust gaten in de verdediging van Merselo. Ook het aanvalsvak van Merselo had moeite om de bal rond wij effectiever in het benutten van de kansen, maar Oranje Wit was de terechte winnaar. De ploeg met de meeste ervaring." Al had hij toch nog winstkansen gezien voor zijn ploeg. "Bij 6-4 in ons voordeel worden twee treffers van ons ten onrechte afge keurd. Dan wordt het 8-4 en is het duel in ons voordeel gelopen. Maar ja, de scheidsrechter was van beide kanten niet altijd even sterk in haar beslissingen." Volgens Ouderland had hij ook de kampioen van de eerste klasse aan het werk gezien. "Ik zou niet weten wie Oranje Wit nog moet bedreigen." De korfbalgoeroe had ook volop complimenten voor zijn heel jeugdige team, waarin vier A-junioren van vorig seizoen hun plek hebben gevonden. "Dit is het team van de toe komst. SVOC'01 kan nog heel veel ple zier beleven aan deze groep. Vandaag hebben we al laten zien wat we in de mars hebben. Maar we kunnen nog beter." Loes Kateman stond ondertus sen minuten na afloop nog steeds te stralen. En nam de talrijke felicitaties graag in ontvangst. Het duel was in de week voorafgaand al menigmaal het gesprek tussen haar en SVOC-speel- ster Joan Willemssen, de zus van haar vriend Joep. Die zal het dus zwaar te verduren krijgen. "Natuurlijk hebben we elkaar vooraf een beetje liggen op te naaien. Je merkte ook duidelijk dat de spanning bij beide teams groot was. Iedereen kent elkaar. Ik ben blij dat het zo goed is gegaan, het was een heel sportieve wedstrijd. En dat is prima zo." Diana van der Duyn van Merselo (r) scoorde zondag vier treffers. te laten gaan. De dames van SVOC'01 zagen hun kansen en zetten deze ver volgens om in doelpunten. De tijd in de rust werd door Mer selo benut voor goed overleg binnen het team. Het spel in de aanval was in de tweede helft niet veel anders. Toch werd er hard gewerkt om in bal bezit te blijven. Petra Maassen bracht de stand direct naar 2-6 middels een doorloopbal. Deze uitloop van Mer selo was van korte duur want nog geen minuut later scoorde SVOC'01 via een fraai afstandsschot. Na onge veer twintig minuten was de stand inmiddels 4-7. Merselo kon toch nog de laatste minuten van de wedstrijd het doelsaldo verhogen door afstand schoten van Sanne van Els en Diana van der Duyn. Zeester Meerval-Spio 3-7 (1-4). Doelpunten: Geert Mommen, Ruud Nagy, Perry Brands Gerrit-Jan Reurslag, Jeroen Bosch en Sander de Vries. Afgelopen zaterdag boekten de waterpoloërs van Spio in hun tweede competitieduel tegen Zeester Meer val wederom een overwinning. In zwembad Delfino in Uden sprong Spio onzorgvuldig om met de kansen, maar door solide spel kwam de overwinning echter nooit in gevaar: 3-7. Vanaf het eerste fluitsignaal speelde Spio zeer aanvallend waterpolo. De wedstrijd tegen het gepromoveerde Zeester Meerval moest simpelweg gewonnen worden. Na het eerste kwart (1-3) was al duidelijk dat Spio duidelijk de betere partij was. Ook in de tweede periode had Zeester Meerval duidelijk moeite met het snelle counterspel van Spio, toch wisten de gasten deze peri ode slechts één maal te scoren. Echter tegen de goed spelende verdediging van Spio hadden de Udenaren niets in te brengen waardoor de tweede periode met 1-4 werd afgesloten. Ook in derde periode veranderde Spio niet van tactiek, met snelle counters bleef de ploeg kansen creëren. Spio maakte het zichzelf moeilijk door onzorgvuldig om te springen met de opgelegde kan sen. Pas laat in de derde periode viel de beslissing. Mede dankzij mooi uit de draai geschoten doelpunt van Sander de Vries breidde Spio de voorsprong uit tot 1-6. In de laatste periode bleek Zeester Meerval een taaie tegenstan der. Door twee goed uitgespeelde man meer situaties werd de achterstand een beetje goed gemaakt. Maar de solide verdediging van Spio hield ook deze laatste periode stand. Mede dank zij keeper Dave Morrees die nog een paar goede kansen van de Udenaren tegenhield. Ook Spio wist de periode nog één keer te scoren, waardoor met een 3-7 eindstand de overwinning toch relatief eenvoudig naar de Venraynaren ging. Door deze overwinning blijft Spio na twee wedstrijden nog ongesla gen. Echter volgende week staat er een zware ontmoeting tegen de Treffers op het programma. De heren uit Rosma len hebben ook de eerste wedstrijden in de 4e bondsklasse met indrukwek kende cijfers gewonnen. TFH/Pet's Place-SV Lake Valley/ Café Hulsman 4-4 (2-4). Doelpun ten Lake Valley: Lennard Jansen, Niels Hermsen, Lucien Conjaerts en Ronny Spruit. Zaalvoetbalclub SV Lake Valley/Café Hulsman heeft aan de topper tegen TFH/Pet's Place een verdiend punt overgehouden en had eigenlijk recht op meer: 4-4. TFH/Pet's Place speelde vorig jaar nog eredivisie met onder anderen Dennis Snijder en Hicham Hlimi. Dit jaar zijn een aantal spelers vertrokken maar ondanks dat herbergt de ploeg nog heel veel kwaliteiten. Zo heeft het nog steeds de beschikking over Elroy Castelen, inderdaad broer van Romeo. Hierdoor begon SV Lake Valley wat zenuwachtig aan de wed strijd en kwam het na vijf minuten op achterstand. Hierna begon de ploeg van Paul Jansen te wennen aan de omstan digheden. Zo zat er veel publiek en waren de uitlijnen in het groen slecht te zien. Dit resulteerde in een goed uit gespeelde aanval die bij de tweede paal werd afgemaakt door Lennard Jansen. Men kon niet lang genieten van deze gelijkmaker want nog geen twee minu ten later was het 2-1 door een doel punt van Elroy Castelen. Ook nu gaf de ploeg uit flelmond de voorsprong weer snel weg want Niels Hermsen maakte uit een vrije trap de 2-2.Amper een minuut later nam SV Lake Valley zelfs de voorsprong door een overtalsi- tuatie goed uit te spelen. Doelpunten maker was Lucien Conjaerts. Hierna ging het spel in rap tempo op en neer waarbij de ploeg uit Helmond veel bal bezit had maar hier niet veel mee deed. Het was dan ook niet verrassend dat SV Lake Valley de beste kansen kreeg. Bij een daarvan liep Bart Linders alleen door op de keeper en werd hij vanach ter aangetikt door een tegenstander. Dit betekende het einde van de wed strijd voor deze speler. Direct rood. De laatste drie minuten van de eerste helft werden daarmee uitgespeeld met de wetenschap dat de mannen uit Venray nog twee minuten hadden om uit deze overtalsituatie in de tweede helft uit te spelen. Dit gebeurde ook en Ronny Spruit maakte de 2-4. Vervolgens bra ken er een 20 hectische minuten uit voor zowel de ploeg uit Venray maar zeker ook voor de leidsman die vanaf dat moment rare beslissingen ging nemen. Dit resulteerde in een penalty voor de thuisploeg die hiermee de 3-4 liet aantekenen. Na de aansluitingstref fer had de ploeg uit Helmond weder om veel balbezit maar was het SV Lake Valley dat op 3-5 kwam. Alleen dacht de man in het zwart hier anders over en de treffer van Bart Linders werd om een nog onduidelijke reden afgekeurd. In de laatste minuut viel dan toch de gelijkmaker voor de Helmondse ploeg. Beide ploegen deelden daarmee de punten in deze zaalvoetbaltopper.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23