SOS lanceert plan voor Floriade 2012 Hulp bij invulling van uw tuin Reünieorkest Limburgse Jagers Open Venrayse pils proeven Meneer Van Meyel wil groter wonen ZORG GROEP Lichtprocessie naar Lourdesgrot Open dagen bij de Wieneshof PEEL EN MAAS Donderdag 12 oktober 2006 - Pagina 20 Gunhoek presenteert stappenplan Tijdens de Greenport Mani festatie op donderdag 5 okto ber voor ondernemers in de regio Venlo heeft SOS-voorzit- ter René Poels het plan gelan ceerd om de Floriade 2012 te benutten als platform voor internationale samenwerking en ontwikkelingssamenwer king. Hij deed dat nadat directeur- generaal Ruud Treffers internatio nale samenwerking van het minis terie van Buitenlandse Zaken een inleiding had verzorgd over zaken doen in ontwikkelingslanden.Tref- fers reageerde ook enthousiast op het SOS Meerlo-Wanssum plan, zoals eerder de minister van Ont wikkelingssamenwerking Agnes vanAardenne.Tijdens het seminar over internationale samenwerking spraken ook Ronald Kohnen van COS Limburg en ondernemer Jan Fleurkens (Mongozobier) uit Ven- ray. Het seminar over internatio nale samenwerking trok niet veel publiek, maar de mensen die er waren hadden grote interesse voor het onderwerp. De Green- port Manifestatie is een initiatief van Gé Peterink en zijn bureau uit Venray en is speciaal bedoeld voor ondernemers in de aanloop naar de Floriade. Op initiatief van SOS Meerlo-Wanssum en COS Limburg stond internationale samenwerking op de agenda van de Greenport Manifestatie. Het duurt nog even, maar in 2012 staat Noord-Limburg in het teken van de internationale tuinbouwten toonstelling Floriade. Een giganti sche happening. Honderdduizen den bezoekers worden verwacht en als het aan René Poels ligt wor den die allemaal geconfronteerd met een stukje Derde Wereld. De Floriade is bij uitstek een platform om aandacht te schenken aan Dit jaar wordt in oktober rozen- kransmaand op zaterdag 21 okto ber een lichtprocessie gehouden van de Grote Kerk naar de kleine Lourdesgrot in Venray. De schutterij beschermt de pro cessie door de weg vrij te banen en de volgers te beschermen. Iedereen die in de processie de schutterij, deken en misdienaars wil volgen, kan achter in de kerk een kaars aansteken na de heilige mis van 19-15 uur, en zich daarna al biddend voegen in de stoet. Ook kunnen de kerkdorpen of daar buiten een bedevaart houden naar Dit weekend presenteert de Wieneshof in Oostrum de groen- workshops voor het najaar en kerst 2006. Bij de Wieneshof zijn niet alleen volwassenen welkom om deel te nemen aan een groen- workshop maar ook kinderen en tieners. Jong geleerd is oud gedaan. Iedereen kan creatief bezig zijn met groenmaterialen. Ook leuk voor bijvoorbeeld kinderfeestjes, vriendinnendag of personeelsdag. Bij de Wieneshof werkt u in een sfeervol atelier. Verder kunt u ook terecht voor bloemschikcursus sen op diverse niveaus en natuur- De Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en Omgeving houdt op vrijdag 27 oktober vanaf 20.00 uur een uniek concert in zaal 't Brugeind in Meerlo. Op het programma staat een optreden door het Reünieorkest van de Limburgse Jagers. Wapenbroeders en hun introducés zijn uitgeno digd terwijl het Afdelingsbestuur diverse personen heeft uitgeno digd, die in de afgelopen twintig jaar steun hebben verleend aan de actie Pilgrimage Venray 1986-2006, een actie voor het uitnodigen en een programma aanbieden aan Britse Bevrijders, oorlogsinvaliden en oorlogsweduwen. Dit orkest is een graag geziene gast bij de Wapenbroeders en treedt dikwijls op bij veteranenbijeenkomsten en militaire ceremonies. Als concert orkest oogst dit orkest veel succes met hun gevarieerde programma, internationale samenwerking en ontwikkelingssamenwerking, en dan in het bijzonder gerelateerd aan landbouw, tuinbouw en fruit teelt in de Derde Wereld. Koffie, bananen, bloemen, katoen en boe rencoöperaties. SOS Meerlo-Wanssum steunt net als zoveel andere mondiale platforms projecten in de Derde Wereld die voldoen aan een van de millenniumdoelstellingen zoals deze in 2000 door 190 regeringen in de Verenigde Naties zijn vastge steld: in het jaar 2015, drie jaar na de Floriade, moet wereldwijd de armoede en honger in de wereld zijn alveerd. "Maar armoede en honger hal veren is geen zaak van overheden alleen. Het is een gedeelde ver antwoordelijkheid van de totale samenleving", aldus Poels. "Van bedrijven die op een verantwoor de en eerlijke manier actief zijn tot en met maatschappelijke orga nisaties." De Floriade 2012 kan een heel belangrijke functie vervullen in deze ontwikkelingen, zowel naar de Nederlandse bedrijven toe als naar de Nederlandse bevolking en de mondiale platforms. Het plan van SOS komt er in het kort op neer dat een deel van het Floriade-terrein ingericht wordt onder het thema internationale samenwerking ontwikkelingssa menwerking. Met exposities waar het publiek de Derde Wereld kan voelen, ruiken, proeven en bele ven en kan deelnemen aan work shops en seminars. Op de exposi ties kunnen Derde Wereld-landen zich presenteren (en niet zoals andere keren alleen souvenirs ver kopen) en kan het Nederlandse bedrijfsleven laten zien welke rol de bedrijven vervullen om de mensen in de Derde Wereld een eerlijke kans te geven. Ook agrarische- en tuinbouw- de Grote Kerk en daar deelnemen aan de lichtprocessie. Het is een paar honderd meter lopen naar de Lourdesgrot. De lichtgevende stoet beweegt zich al biddend en zingend voort. Het zijn de beken de gebeden en liederen die inge zet worden, zodat een kerkboekje niet nodig is. Het koor loopt ook mee en zorgt er voor dat de lie deren op een goede toonhoogte worden ingezet. Bij aankomst bij de Lourdesgrot gaat deken Smeets voor in het Maria Lof. Iedereen is welkom, met zijn eigen intenties, zorgen en verdriet om kracht te vragen op deze avond. lijk voor bloemwerk in opdracht en versieringen. Zoals ieder jaar hebben ze voor het atelier een publiekstrekker. Dit jaar ziet het er vrolijk en kleurrijk uit. Overtuig uzelf en kom genieten en sfeer proeven bij De Wieneshof op vrij dag 13 oktober en zaterdag 14 oktober van 19.00 uur tot 21.00 uur en zondag 15 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur. De Wieneshof, Mgr. Hans- senstraat 51, 5807 BB Oostrum, telefoon 0478-583747, e-mail: de.wieneshof@hetnet.nl waarin evergreens en moderne muziek in bewonderenswaardige arrangementen de toehoorders een mooie avond bezorgen. Kaar ten kunnen door de Wapenbroe ders worden gereserveerd bij het afdelingsbestuur, te weten de heer Herman Wijnhoven via tel. (0478)582553 of bij de heer Mies Coenders via tel. (0478)692620. De Bond van Wapenbroeders sluit met dit concert een drukke peri ode van activiteiten af, waarin zowel Nederlandse- en Britse Vete ranen centraal stonden. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS groepen uit de Derde Wereld kunnen zich op de Floriade pre senteren, zoals bijvoorbeeld boe rencoöperaties van Sulawesi of de koffieboeren van Mexico. Maar ook het Afrikaanse Mongozobier, een Afrikaans/Nederlands initia tief, dat weliswaar in België wordt gebrouwen met grondstoffen uit Afrika en Latijns-Amerika. Verder denkt René Poels aan een groot wereldfestivals met muziek groepen uit Afrika, Azië en Latijns- Amerika en workshops voor jong en oud en demonstraties e.d. Een multicultureel festival voor de hele familie Voor dergelijke groots opgezette wereldfestivals is grote belangstelling te verwachten, niet alleen uit de Benelux, maar ook uit het vlakbij gelegen Rliurge- bied. Het trekt een nieuwe bezoe- kersgroep naar de Floriade. Ook zouden om toerbeurt regionale, provinciale en landelijke groepen zich tijdens dat wereldfestival kunnen presenteren aan de hand van bepaalde thema's. "Internationale samenwerking en ontwikkelingssamenwerking passen bij de opfrisbeurt waar aan de Floriade toe was, aldus de SOS-voorzitter. "Het past in de visie dat de manifestatie voor een brede doelgroep is bedoeld, van schoolkinderen tot en met onder nemers. En het past in de visie van de directie van de Floriade om de bezoekers een verrassend aanbod te bieden aan informatie, enter tainment, cultuur en veel interac tieve activiteiten. COS Limburg gaat de komende jaren de voortrekkersrol vervullen voor de mondiale groepen richting Floriade. Het gaat er niet om wie het doet, maar belangrijk is wel dat we samen in de regio Noord- Limburg de bijzondere kansen die de Floriade biedt op het vlak van internationale samenwerking, met twee handen aangrijpen." Speelgoed in Wereldwinkel In Wereldwinkel Venray wordt de komende weken aandacht besteed aan het nieuwe,kleurrijke en verantwoorde speelgoed uit Sri Lanka. De importeur Lanka Lamai heeft de door de tsunami getrof fen bedrijven financieel geholpen om de werkzaamheden te kun nen hervatten. En met succes. De productie is weer op volle gang. Lanka Lamai heeft op Sri Lanka in de afgelopen jaren veel bereikt op het gebied van de arbeidsomstan digheden en de productieproces sen. Al het speelgoed dat aan de Wereldwinkels wordt aangeboden heeft het CE keurmerk. De afwer king van het speelgoed biedt werk aan heel veel mensen. Zij krijgen een rechtvaardige beloning en hebben indien nodig recht op medische behandeling. Kinderen werken niet mee, maar gaan naar school. Met een aankoop van speelgoed uit Sri Lanka geeft men zowel de kinderen in Sri Lanka als in de eigen omgeving een eerlijke kans. De collectie Wereldmuziek van Putumayo is recent uitgebreid met enkele nieuwe cd's met kin derliedjes van uit de hele wereld. KvK start spreekuur voor technostarters Vanaf dinsdag 17 oktober houdt Techopartners op initiatief van de Nederlandse Orde van Uitvin ders (NOVU) om de twee weken een spreekuur bij de Kamer van Koophandel in Venlo. Onderne mers en uitvinders met een uniek idee durven dit vaak nergens te bespreken, bang dat iemand anders er met hun idee vandoor gaat. Tijdens het gratis spreekuur bij de KvK kunnen mensen op een 'veilige' manier informatie vergaren bij speciaal opgeleide en onafhankelijke Technostarter Coa ches. Het spreekuur bij de Kamer van Koophandel Limburg Noord in Venlo is iedere dinsdagmiddag in de even weken op afspraak. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met KvK Limburg Noord, Ellen Welling, tel. 077 3203 364, ewelling@venlo.kvk.nl of kijk op www.kvk.nl/technouur of ww. technopartner. nl In Café 't Podium zullen op zaterdag 28 oktober de eerste Ven- rayse pilsproefkampioenschappen gehouden worden. Vanaf 21:00 uur staat het café aan de Kruis straat geheel in het teken van de goudgele dorstlesser. De wedstrijd staat onder deskundige leiding en presentatie van de enige profes sionele bierbrouwer die Venray rijk is, te weten Jan Fleurkens. De deelnemers krijgen voor de proe- verij begint een lijst met daarop de zeven passerende pilseners. Op deze lijst geven ze aan welke hen het best en welke hen het minst bevalt. Hierna begint de werkelijke proeverij. De deelne- Bij de inrichting van de tuin lopen tuinbezitters vaak tegen hetzelfde probleem aan: welke planten kan ik het beste waar neerzetten om de tuin te krij gen die ik graag wil? Men kan dan natuurlijk naar een tuincen trum gaan, een voor de hand lig gende stap, maar daar is het ook eindeloos zoeken tussen de vele soorten die beschikbaar zijn. En dan nog: wat past bij elkaar, is de hoogte wel goed, is de spreiding van bloeitijd wel goed, komen ze genoeg in het zonlicht te staan, of toch te veel? Het resultaat is dan een jaarlijks schuiven en herplan ten in de tuin met uiteindelijk als nog een onbevredigend resultaat, maar wel met hoge kosten. Is er een alternatief? Gunhoek De Hoveniers heeft een concept uitgewerkt dat u helpt bij de invulling van de tuin: het 'snel- plantenstappenplan'. Doel van deze werkwijze is het op korte termijn en met overzichtelijke kosten op juiste wijze aanplanten van uw tuin (of een deel daarvan). Daarbij wordt het werk door uzelf uitgevoerd en levert Gunhoek De Hoveniers de planten tegen een acceptabele kostprijs. Hoe werkt het snelplantenstappenplan? Het concept is in vijf stappen uitge werkt: Stap 1: de voorbereiding. U maakt een tekening (zo mogelijk op schaal 1:100) van de te beplanten tuin (of gedeelte daarvan) en maakt een afspraak om deze tekening bij Gunhoek De Hoveniers te bespreken. Stap 2: het overleg. Het plan wordt bij Gunhoek De Hoveniers besproken en ontvangt daarbij een advies over het plant- klaar maken van de grond. Ook wordt direct een kostencalculatie uitgewerkt, zodat u weet welke kosten de levering van de plan ten met zich mee zal brengen. Dit gesprek is uiteraard vrijblijvend en kosteloos. Stap 3: het plantklaar maken. Zelfbeschadiging De afdeling Preventie en Infor matie van de GGZ Noord- en Mid den- Limburg houdt maandelijks informatie- en gespreksbijeenkom sten rondom het thema borderline persoonlijkheidsstoornis. Op dins dag 31 oktober vindt er een bij eenkomst plaats over zelfbescha diging van 19.30 tot 21.30 uur in ziekenhuis Viercuri in Venlo. Zelf beschadiging roept meestal sterke reacties op bij betrokkenen, zoals boosheid, afschuw, weerzin, zich gemanipuleerd voelen en onzeker heid.Vaak hebben deze reacties te maken met onmacht, gewoonweg niet weten hoe te handelen. Een spreker van de Steungroep Zelf beschadiging geeft op de avond veel informatie, maar ook prak tische tips en adviezen over hoe om te gaan met mensen die zich zelf beschadigen. Voor meer infor matie en aanmelding kan men contact opnemen met Informatie centrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden-Limburg via tel. (0478)527066, e-mail igg@ ggznml.nl. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! mers krijgen in blanco glazen een voor een de pilsjes geserveerd. Op een invullijst kunnen de deel nemers invullen welke pilsje ze voor zich verwachten te hebben en welke kenmerken ze aan het drankje toekennen. Tevens geven ze aan welk punt ze aan het pilsje toekennen. Diegene die de meeste antwoorden goed heeft kan zich met recht de pilskenner van Ven ray gaan noemen.Aan deze titel zit ook nog een leuke prijs verbon den. Mocht je mee willen doen met de proeverij dan kan dit door je op te geven bij Café 't Podium (0478-581143) of een mail te stu ren naar pils@podiumvenray.nl. Op basis van het ontvangen advies voert u de grondbewerking en/of de grondverbetering uit. Intussen wordt het beplantings plan door Gunhoek De Hoveniers uitgewerkt. Stap 4: het beplantingsplan. Op het bij stap 2 afgesproken tijdstip wordt het beplantings- voorstel met u besproken bij Gunhoek 'De Hoveniers', en wor den nadere afspraken gemaakt omtrent tijdstip van levering. Zonodig worden (uiteraard) aan passingen uitgewerkt. Stap 5: het plantwerk. De planten worden door u op het afgesproken tijdstip bij Gun hoek De Hoveniers afgehaald, waarbij u ook het beplantingsplan ontvangt en uiteraard het passen de advies met betrekking tot het planten. Het kan ook voorkomen dat het gemakkelijker is als de planten bij u afgeleverd worden, maar daar is in stap 1 dan al een afspraak over gemaakt. Op deze manier is het mogelijk om in een tijdsbestek van drie weken een goede beplanting te realiseren in uw tuin. Een beplan ting waar u jarenlang plezier van zult hebben en waarbij u niet jaarlijks hoeft te schuiven en zoe ken naar een goed resultaat. Meer informatie vindt u op onze web site www.gunhoek.nl, of bel met ons: 571800 De Roerdomp Jaar-, dag- en weekvergunnin- gen zijn verkrijgbaar bij Fauna- land van Grootel in Venray en bij secretaris Hendriks aan de Pastoor v/d Gaetstraat 48 in Venray. Voor inlichtingen kan men terecht via tel. (0478)582994,06-23140989 of e-mail info@hsvderoerdomp.nl. zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Uitslag derde herfstkoning; 1. L. v.d. Hoogenhof. 2.A. van Mill. 3- R.Vlemmings. 4. M.Voermans. 5. H. Goemans. De totale uitslag van deze serie waarin de vangsten zeer goed genoemd kunnen worden is als volgt; 1. en herfst koning L. v.d. Hoogenhof met zes punten. 2. H. Goemans negen punten. 3-A.Van Mill negen punten. 4. J. v.d. Heuvel dertien punten. 5. R. Vlemmings vijftien punten. Voor inlichtingen over de onder linge wedstrijd kan men contact opnemen met de wedstrijdcom missie de heer A. De Klein via tel. (0478)581066, 06-13617597, of e- mail toondeklein@home.nl. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS SPIO wedstrijdzwemmen De jongste zwemmers van de startgemeenschap Noord-Limburg hebben het spits weer afgebeten in de speedocompetitie. Op maar liefst 22 van de 28 starts werd een persoonlijk record gezwommen. Veertien keer mocht het podium beklommen worden om een medaille in ontvangst te nemen. De uitslagen: 50m schoolslag: 1) Meta van Duren 0.52.78. 3) Katja Vullings 0.59-23. 1) Maxime Rintjema 0.55.48.1) Joris Peeters 0.51.73- 100m schoolslag: 1) Alex Bos 1.32.16. 50m vlinderslag: 2) Naomi Euwes 0.58.44. 100m vlinderslag: 2) Alex Bos 1.29.79. 50m rugslag: 2) Meta van Duren 0.50.52. 3) Lotte van Megen 0.56.64. 3) Katja Vullings 0.55.16. 2) Joris Peeters 0.49.29. 100m rugslag: 2) Sarah Bos 1.45.82.3) Naomi Euwes 1.53-47. 100m vrije slag: 3) Merle Schoofs 1.28.06. Motorcrossers Regio Venray Ook dit jaar had MC Prinsen beek een prachtige baan gecre- eerd. Bij de Zijspan Inters was het Piet Aben/Ties van Dijk die een prachtige achtste plaats voor zich veilig wist te stellen door de man ches op een zesde en een elfde plek te doen afsluiten. Maarten van der Aa reed bij de MX 3 Inters een sterke wedstrijd, in de eerste manche wist hij beslag te leggen op een zesde stek en in de tweede manche wisselde hij verschillende keren van plaats voordat hij op een elfde plek de eindstreep passeerde wat hem een achtste plaats in het dagklas sement opleverde. Bij de MX 1 Senioren eiste Sjoerd Heijnen een vijftiende plek op, door de manches ook op een veertiende en een vijftiende stek te doen afsluiten. Voor de tweede keer dit jaar waren de Nationale rijders te gast op de baan van MSV Motodröme Emmen. Ook nu lag de baan er perfect bij en had de club hun zaakjes prima voor elkaar. Na een paar fikse regen buien van zaterdags bleef het nu droog en was het nog genieten van de laatste stralen van moeder zon. Het was dan ook jammer dat er voor deze wedstrijd slechts 131 rijders hadden aangemeld en voor sommige klasse was het voor dit seizoen de laatste keer dat ze reden. De eerste kampioenen waren dan ook al bekend en wer den in de bloemen gezet. Bij de MX 1 Inters was de zes tiende stek voor Marc Josephs weggelegd die ook de beide man ches op een zestiende plaats wist af te sluiten. Bij de MX 1 Nationalen stelde Ad Coenen de derde beker veilig om na het rijden van een verbeten strijd een derde en een vierde stek voor zich op te eisen en werd hij in de eindstand de tweede man met een verschil van honderd punten op de leider. Een 22e plek bij de MX 2 Seni oren kwam op naam te staan van Werner Kuenen die in manches als 21e en als 17e werd afgevlagd. De derde plaats bij de MX 1 Juni oren was weggelegd voor Dennis Kuenen die in de manches beslag legde op een tweede en een derde stek. Komende zondag zijn de Nationale rijders te gast op het Radiocircuit in Stevensbeek en is er een jeugdwedstrijd in Prinsen beek. DC De Piëlhaas In café De Piëlhaas wordt op zaterdag 14 oktober vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deel nemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Uitslag darten: 1. Roy Roelofs. 2.Thorsten Gooren. 3- Erick Lem- mens. 4. Bianca van de Voort. 1. Critt van Hoof. 2. Nicole van Dooren. 3- Chris Geulen. 4. Coby Janssen. Er werd twee keer 180 gegooid door Roy Roelofs en een keer door Patrick Ikkert. De hoogste finish was voor Tom Hendriks met 120 punten. Uitslag Peellandcompetitie: beker; Old Stars-Kwasten 2 8-5. WDOB-Try Out 2 11-2.The Boy's- Bunker 6 6-4. Red Devils-Pandje 3 7-6. Killer Bees-Someren 7-6. The Boy's-Bunker 6 6-4. Competitie; Rabbits-DC Internos 1 7-3. PC De Jumpers In Geldrop is een concours hippique voor pony's verreden. Iris Jeurissen van PC De Jumpers behaalde in het klassiek parcours een tweede prijs en in het snel- en wendbaarparcours een acht ste prijs. Ze behaalde prijzen in de categorie DZ met Tinka's Boy. Met deze uitslagen was ze gekwa lificeerd voor de finale die als een derby werd verreden. Iris Jeuris sen reed als laatste de barrage en won de finale. Verder heeft ze nog de dagprijs gewonnen. Er werd nog een Europarcsprijs uit gereikt. Dit was een extra prijs die bestemd was voor de drie beste combinaties van de drie derby- parcoursen die op verschillende datums en plaatsen zijn verreden. Iris Jeurissen behaalde hier een tweede prijs. Dit alles met haar pony Tinka's Boy in de categorie DZ. Katja Jeurissen behaalde nog twee prijzen in het klassieke par cours. Met Kimula behaalde ze een derde prijs in de categorie DM en met Roosje een achtste prijs in de categorie DZ. Nobel In Wellerlooi is een concours gehouden. Klinte de Rijck reed voor de eerste keer op O 'Mira een dressuurproef in de klasse D/E-Ml. Hiermee behaalde ze een (ex- equo) tweede prijs met 194 punten. Luca de Rijck reed even eens voor de eerste keer op Hol- landa S een dressuurproef in de klasse C-B en behaalde een eerste prijs met 208 punten. Sinds 2003 woont Sjang van Meyel (83) in verzorgingshuis Het Schuttersveld. Als het aan hem ligt is hij binnenkort een van de eersten die naar een zelfstandige huurwoning in het Ambachtkwartier ver huist. "Liever wat minder zorg en wat meer ruimte." "Mijn vrouw en ik zijn hier naar toe gekomen omdat het thuis niet meer ging. Zij begon te dementeren en ik heb zelf ook een zwakke gezondheid. Ik kon haar niet meer alleen thuis laten als ik weer eens naar het zieken huis moest. Ik heb de Ziekte van Dühring, een huidziekte die veroorzaakt wordt door gluten. Het heeft jaren geduurd voordat de artsen erachter kwamen wat ik had. Tot die tijd hebben ze me pillen gegeven. Die hebben mijn bloed vaten kapot gemaakt. En dat had weer gevolgen voor hart en lon gen. Vandaar dat ik 24 uur extra zuurstof nodig heb. Als ze toen hadden geweten wat er aan de hand was, was mijn situatie heel anders geweest. Ik neem het de doktoren niet kwalijk, zij wisten ook niet beter. Maar je denkt toch vaker hoe het had kunnen gaan. Anderhalf jaar geleden ging het met mijn vrouw ook hier niet meer. Ze verblijft nu in ver pleeghuis Beukenrode. Heel af en toe herkent ze me nog. Ik ga niet meer elke dag naar haar toe, maar toch een paar keer per week. Het is moeilijk om degene met wie je meer dan vijftig jaar samen hebt gewoond zo te zien. Ik troost me met de gedachte dat ook geleer den dement kunnen worden. Met domheid heeft het gelukkig niets te maken." RUIMTE "Omdat ik jarenlang in allerlei besturen heb gezeten wisten ze me in Het Schuttersveld vrij snel te vinden voor de cliëntenraad. Zo hoorde ik al snel van de plan nen voor het Ambachtkwartier. Ik vind het goed dat ze verzorgings huizen gaan vervangen door zelf standige woningen. Wat je nog zelf kunt doen, moet je zo lang mogelijk blijven doen. Dat houdt je fit. Ik wil vooral verhuizen van wege de ruimte. Het is te klein. Kijk zelf, de kamer is amper vier bij vier en ik moet hier alles doen: slapen, eten, tv kijken. Bovendien staat op de douche een zuurstof apparaat dat veel warmte afgeeft. Het is daardoor benauwd hier. hoop dat het doorgaat, maar honderd procent zeker is het nog niet. De zorg die er geboden wordt en het financiële plaatje wat erbij hoort, zorgen nog voor enige twijfel. Hier in Het Schuttersveld is dag en nacht iemand aanwezig. In het Ambachtkwartier niet, daar kan het dus iets langer duren voor iemand komt. Daar staat tegen over dat ik wel in een fris bed slaap. Dat is ook zorg. Hier op de verzorgingsafdeling ben ik de enige die misschien gaat tekenen. Ik denk dat er misschien wel zou den willen, maar dat ze niet dur ven. Bij de flatbewoners hebben wel veel mensen getekend. Ik zal uiteindelijk wel iets min der geld overhouden. Bovendien krijg ik de rekeningen allemaal thuisgestuurd. Maar dat vind ik niet erg. Mijn hoofd is nog goed. En ik heb voor mezelf niet veel nodig. Zolang ik maar met mijn scootmobiel door het dorp kan rijden en met mensen kan praten, zolang vind ik het best. Met een beetje meer leefruimte en hulp van anderen kan ik dan misschien de honderd nog wel halen." I11 het Ambachtkwartier kan ik Foto:Sjang ran Meyel een appartement krijgen met een (Ié Giesen) aparte slaapkamer, woonkamer en keuken. Eigenlijk een beetje te kunt treffen. Daar heb ik speciaal groot voor mij alleen. Het appar- om gevraagd." tement ligt vlak naast De Tol, TWIJFELS het ontmoetingscentrum waar "Volgende week moet ik teke- je kunt eten en andere mensen nen voor het appartement. Ik Noord-Limburg klantenservice 077 320 95 95 I website www.zgnl.nl Kijk op zorg In deze driewekelijkse serie laat Zorggroep Noord-Limburg klanten aan het woord die kie zen voor nieuwe of bijzondere diensten of producten. In de volgende aflevering (nr. 44) vertelt de familie Hendrix uit Venray over de intensieve zorg aan huis voor hun dochter Lucy, die aan een spierziekte lijdt. Nieuwbouwlocatie het Ambachtkwartier Samen met Wonen Venray bouwt Zorggroep Noord-Lim burg momenteel een nieuw- bouwcomplex, het Ambacht kwartier, met eigentijdse voorzieningen voor mensen die wel en geen zorg nodig hebben. Het complex omvat 30 koopappartementen, 8 grondgebonden woningen, 3 woningen voor mensen met een verstandelijke beperking (Dichterbij) en 56 huurap- partementen. In het complex komt een ontmoetingsruimte, De Tol, met dagvoorziening en een centraal eetpunt voor de wijk. De eerste woningen wor den medio december opgele verd. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20