Groenteconcert en KIDS@ og The Opposites speelt op Zomaarpop in Oirlo Geschiedenis quiz bibliotheek Musicals on Stage succesvol Festival Dingus in café Efsane Expositie Verhees in Mariakapel Punkrocknight in OJC Merlin Dansgroepen De rechtvaardigen DE RE Cl li' Ti! V a TT ^SMMJRNE 1/ t J Ml PEEL EN MAAS Donderdag 12 oktober 2006 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray Het eerste Weense Groen teconcert en volop feest voor de kinderen tijdens de herfst vakantie met het programma KIDS@. Schouwburg Venray schenkt de komende week veel aandacht aan vooral de jongere theaterbezoekers. Acht muzikanten in een zwart kostuum, daar is op het eerste gezicht niets raars aan, ware het niet dat ze wel erg ongebruikelijke instrumenten bespelen tijdens het eerste Weense Groenteconcert op vrijdag 13 oktober vanaf 20.00 uur in Schouwburg Venray. Wortels en komkommers in plaats van gitaren en drums. En na het concert: soep voor iedereen. Zorgvuldig klaarge maakt door de meereizende kok. Want uw groenten krijgen na de voorstelling een tweede leven, dat waar ze origineel voor bestemd zijn. De Radijs-etzky Mars zoals men hem nog nooit gehoord én geproefd heeft. Het orkest gebruikt enkel instrumenten die van groen ten gemaakt zijn en waar nodig ook wel eens keukengereedschap zoals messen of mixers. Wortelflui- ten en -sticks, gurkeridoo, aubergi neklappers, pompoenpauken, gur- kofoon en radijsmarimbo, voor elk concert snijden en fabriceren de muzikanten hun verse instrumen ten uit stevige groenten. Zo krijgt u een totaal nieuwe klank te horen die met traditionele instrumenten nooit bereikt kan worden. Toe schouwers noemen de sound van het orkest organisch, letterlijk en figuurlijk. De Oostenrijkse groep brengt een veelheid aan muziek stijlen: van traditionele Afrikaanse stukken tot klassieke Europese concertmuziek, jazz en country en experimentele elektronische muziek. Zo krijgt u popmuziek te horen, covers van bekende elek tronische muziek, maar worden ook hilarische parodieën opge diend van grote klassiekers. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze smakelijke voorstelling. Van zaterdag 14 tot en met zondag 22 oktober is het herfst vakantie en dan presenteren de Limburgse theaters ook de tweede grootschalige editie van KIDS@, een theaterfestival voor kinde ren. Het hele gezin kan op allerlei manieren kennismaken met thea ter. Alle theatergenres komen aan bod: toneel, dans, muziektheater, mime, poppentheater. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar krijgen een op maat gesneden voorstelling te zien waar ook u als ouder veel plezier aan zult bele ven. KIDS@ is niet alleen van voor stellingen genieten, kinderen kun- nen ook actief met theater bezig zijn. Er zijn workshops, voorpro gramma's, rondleidingen en nog veel meer spannende dingen. Het Laagland, het Limburgse jeugd theatergezelschap, zorgt voor de rode draad in diverse Limburgse theaters. Ook Schouwburg Venray verzorgt in samenwerking met het Kunstencentrum Jerusalem en De Wieneshof diverse workshops. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Schouw burg Venray via tel. (0478)530999- Het thema van deze KIDS@ is die ren. De voorstellingen vermelden dieren in de titel, hebben dieren in de hoofdrol, gaan over dierenleed en dierenplezier, over dierenpa- radijzen en dierenbendes. Vossen, olifanten, kikkers, katten, krokodil len en beren komen voorbij op de bühne van de Limburgse theaters. Voordat het feest losbarst, kunnen kinderen al bezig zijn met KIDS door middel van deelname aan een wedstrijd. Op www.kidsat.nl. staan alle voorwaarden. De prijs is men de klas per touringcar naar die rentuin Gaiapark Kerkrade Zoo in Kerkrade. Verdere voorstellingen in Schouwburg Venray zijn; Het Weggelopen Aapje. Theaterpop- penkast Tierelijn op dinsdag 17 oktober om 14.30 uur. Een bijzon dere voorstelling voor iedereen vanaf vier jaar. Heksen, naar het spannende boek van Roald Dahl is op woensdag 18 oktober om 19.00 uur te bezoeken. Dit is een grie- Heksen, naar het spannen de boek van Roald Dahl is op woensdag 18 oktober om 19.00 uur te bezoeken. Illustratie: Quen- tin Blake. zeifestijn voor iedereen vanaf acht jaar. Het muzikaal sprookje Trom pet voor Olifant over vriendschap wordt op donderdag 19 oktober om 14.30 uur gehouden. Iedereen vanaf vier jaar mag lekker meezin gen en vooral mee herrie maken. Kabouter Plop is weer terug. Dit keer op zaterdag 21 oktober om 13.00 uur én om 15.15 uur. Voor meer informatie over de voorstel lingen kan men kijken op www. schouwburgvenray.nl. of vragen stellen via tel. (0478)530999- Het festivalseizoen is net voor bij maar OJC Watjang in Oirlo begint nu pas met alweer de 21e editie van het tweedaagse festival Zomaarpop. Met ook dit jaar weer verschil lende regionale en nationale talen ten. Zo wordt zaterdag 14 okto ber gestart met Findel, een jonge opkomende act onder het label van Relax (V-Kick festival). Het is allemaal begonnen als een solo project achter de pc, maar inmid dels uitgegroeid tot een volwaardi ge live band. Lekker in het gehoor liggende electropop is hun speci aliteit. Met deze heerlijke aftrap is het de beurt aan twee oude beken den. One in a Million zal de rock 'n roll eens even door de zaal bla zen met daarna niemand minder dan Face Tomorrow als afsluiter. Het is pas hun eerste Nederlandse optreden sinds een lange studio periode dus dit beloofd veel. Deze emo band zal voor de tweede maal hoofdact zijn op de Zomaar pop zaterdag en bewijzen dat ze dit ook dik en dubbel waard zijn. Verder barst er onder in de kelder van Watjang een heftig feestje los met als bolletje ijs, Puch Maxi, de slagroom Von Dance en de dres sing wordt verzorgt door een very special guest. De tweede dag, zondag 15 oktober begint met de jongens van Curfew. Zij zullen de zondag meteen een grote berg leven in blazen. Een tijdje geleden streden ze nog om de titel, beste coverband van Nederland, en heb ben hier beter dan goed gepres teerd. Op Zomaarpop zullen ze bewijzen dat ze verreweg de beste in de regio zijn. Na Curfew is het de beurt aan Liftid. Ook zij zijn een oude bekende maar weer helemaal terug met hun nieuwe album, Starting Fire. Begin dit jaar waren ze nog te zien op Jera on Air en nu dus op Zomaarpop. Na Liftid mogen we eindelijk weer eens spreken over een jaren lange traditie op Zomaarpop, ska. Venus Hill zorgt voor een overdo sis aan skanergie met een vleugje metal. Deze elfkoppige formatie weet zeker wel van aanpakken en laat Watjang dan ook eens stevig op zijn grondvesten trillen. Dan is het nu eindelijk de beurt aan onze hoofdact van dit jaar,The Opposi tes. Met al enkele top 40 hits op hun naam, waaronder Fok Jou, Slaap en Oew Oew hebben ze hun naam dit jaar al stevig vastgena geld in de nationale muziekscène. Een optreden op Lowlands en een nominatie voor een TMF Award (beste nieuwkomer) bevestigen dit meer dan genoeg.Als afsluiter van Zomaarpop '06 komen daar onze Oirlose vrienden om de hoek kijken. LosTontos zal jullie laatste energie nog eenmaal op laten leven zoals ze dat in de jaren '70 en '80 ook deden. Op zondag zal de kelder van Watjang in het teken staan van de dance muziek. Dj Maarten en Dj Rik zullen vast warm draaien voor de echte masters. Doruz en De Moraalridder brengen daarna de beste house, techno en minimal ten gehore. Waarna Clokx, bekend van het Outdoor Dance Event en het Spinnin' Records van Ron van de Beuken, het af zal maken. Zomaarpop opent op zaterdag 14 oktober vanaf 20.00 uur de deu ren. Zondag is men welkom vanaf 15.00 uur. Voor meer informatie kan men terecht op www.zomaar- pop.nl. De bibliotheek in Venray houdt op maandag 23 oktober samen met het Lokaal Historisch Plat form Venray een geschiedenisquiz. Het motto van deze quiz is Geloof en bijgeloof. De quiz vindt plaats in de activiteitenruimte van de bibliotheek. Het programma begint om 19-30 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Aanleiding voor het houden van deze quiz is de landelijke Week van de geschie denis die plaatsvindt van vrijdag 13 tot en met zondag 22 oktober. Gedurende deze week worden landelijk activiteiten georgani seerd door meer dan zeshonderd organisaties, zoals musea, archie ven, filmhuizen, culturele instellin gen, bibliotheken en bedrijven. De Venrayse quiz bestaat uit vragen over geloof en bijgeloof door de eeuwen heen en is qua presen tatie vergelijkbaar met het Groot Nationaal Dictee. Het is de tweede keer dat de bibliotheek Venray een geschiedenisquiz houdt. Dit keer hebben de vragen een meer lokaal karakter. Koos Swinkels, lid van het Lokaal Historisch Plat form Venray, heeft veertig vragen gemaakt die aan de deelnemers worden voorgelegd. Het gaat in de meeste gevallen om meerkeuze vragen. Daarnaast worden enkele foto's getoond. Gerard de Beijer, presentator van de quiz, presen teert de vragen via een beamer en leest deze ook voor. De antwoor den worden na afloop verzameld. De winnaar ontvangt een Iris cheque ter waarde van 50 euro. Ook een tweede en derde prijs wordt uitgereikt (35 en 20 euro). Doe mee met de quiz. Inschrijven kan aan de uitleenbalie van de bibliotheek, via tel. (0478)581970 of via e-mail obvenray@obvenray. nl. Ook toeschouwers zijn van harte welkom. MMSK St. Petrus'Banden heeft voor een uitverkochte Schouw burg Venray afgelopen zaterdag Musicals on Stage uitgevoerd. Het was een wervelende show waar bij uit veel verschillende musicals bekende melodieën ten gehore werden gebracht. De muzikale pre sentatie werd ondersteund door zang en dans van meerdere arties ten. Ook werd de bühne steeds op de van toepassing zijnde musical ingekleed waardoor het publiek vanzelf in de sfeer van die musical werd gebracht. Annelie Reijnders en Ron Barents verzorgden bij veel van de melodieën de zang. Daarbij bleek duidelijk dat beiden over veel talent beschikken. Ook hun duetten waren, in combina tie met de ondersteuning door het korps, zo goed dat in de zaal het gevoel bestond naar de echte musicaluitvoering te luisteren. Ter afwisseling bracht Jos Weusten op zijn contrabassaxofoon uit Anate- vka, de melodie: Als ik toch eens rijk was ten gehore. Met de zeer lage tonen en het sonore geluid werd de sfeer van dit nummer magnifiek weergegeven. Ook het optreden van de jeugdige Judih en Anne, brachten de zaal in ver voering. Een grote bijdrage aan de sfeer leverde de dansgroep Waxx die sfeerbepalend de uitgevoerde acts heeft omkleed. Ook bleken de Venrayse zangers Wilbert, Sjang enAlbert niet alleen te beschikken over een geweldige stem, maar ze bleken ook uitmuntende figuran ten. Het korps MMSK St. Petrus' Banden en ook haar tamboerkorps hebben deze avond laten horen en zien dat ze zeker tot meer in staat zijn dan alleen het uitvoeren van straat- en pleinshows. Dit mede door de bijdrage die Joop Derks, als nog jonge dirigent verbonden aan het korps, heeft geleverd. Schildermiddag In het Koningskerkje in Vier lingsbeek is tot en met 5 novem ber de tentoonstelling Innerlijk landschap te zien met schilderijen van Anni van Bokhoven. Tijdens deze periode is er ook gelegen heid om zelf te schilderen of te aquarelleren in het Koningskerkje. Voor kinderen is er op woensdag 25 oktober een schildermiddag en op dinsdagavond 24 oktober kun nen volwassenen terecht voor een aquarelavond. Voor kinderen van groep 3 en hoger, die houden van knippen, plakken en echt schilde ren is er een schildermiddag op 25 oktober van 14.00 tot 15.30 uur. De schilderijen van Anni van Bokhoven vormen het thema. Van Bokhoven laat zich inspire ren door het landschap buiten, maar ook door het landschap in haar dromen en herinneringen. Soms ziet dat er geheimzinnig en verlaten uit. Soms lijkt het wel de aardkorst bij een opgraving. Soms kun je bij haar schilderijen ook dromen dat je een reis door de ruimte maakt! De kinderen gaan deze middag een fantasielandschap schilderen. Aanmelden kan bij Kristianne via tel. (0478)631401. De schilder middag is in principe geschikt voor kinderen van groep 3 en hoger. Volwassenen en grotere jeugd kunnen 24 oktober aan de slag met aquarelverf. Het wordt een avond lekker bezig zijn in een sfeervolle omgeving. Een mix van inspanning en ontspanning: een boeiende uitdaging om met penseel, papier, kleur en water iets leuks te maken. De tentoon stelling van Van Bokhoven vormt een mooie aanleiding om iets met landschappen te doen, maar een ander onderwerp is ook mogelijk. De aquarelavond duurt van 19-30 tot 22.00 uur en wordt evenals voorgaande keren begeleid door Kristianne Tummers. Zowel begin ners als gevorderden zijn welkom. Aanmelden via tel. (0478)631401 of per e-mail kristiannetummers@ hotmail.com. Euforia in de Gloria In het Odapark in Venray wordt op zaterdag 14 oktober om 20.00 uur de tentoonstelling Euforia in de Gloria van Erik Habets geopend. De tentoonstelling wordt ingeleid door Joris van Veghel, student cul tuur wetenschappen aan de uni versiteit Maastricht. De tentoonstelling wordt geopend met een performance van Francois Salden en John Weila cher. Erik Habets heeft een maand op locatie in en om het Odapark gewerkt aan een monumentale presentatie van zijn werk. De kun stenaar is gefascineerd door het mooie, bijzondere, maffe, banale, onzinnige en soms platte, trieste en lelijke wat het alledaagse leven te bieden heeft. De expositie is te bezichtigen tot en met zondag 3 december en is geopend van dins dag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt aan de vooravond van het nieuwe jachtseizoen op zondagmiddag 15 oktober speci ale aandacht geschonken aan de jacht. Er is een speciale expositie van oude foto's van jagersvereni ging De Vlasjagers uit Melderslo en er zijn meerdere optredens van Jachthoornkorps Lambertus. Voor kinderen is er een ballen- gooikraam ingericht met dierblik- ken. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schil deren met Licht bezichtigen. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag, zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Het dakloze jongerencentrum Dingus heeft in café Efsane voor lopig een onderkomen voor zijn activiteiten gevonden. Op zater dag 14 oktober vindt in café Efsa ne een black- en heavytrashme- talfestival plaats, met optredens van drie bands. Vooral blackmetal, maar ook heavytrashmetal op top niveau. Zoals altijd bij Dingus is er gekozen voor hoge kwaliteit tegen een vriendelijke prijs. De eerste band is Carach Angren, een drie mansformatie uit de regio Noord- Limburg, die onvervalste klassieke symfonische blackmetal (alles eigen werk) ten gehore brengt. De bandleden hebben al de nodige podiumervaring opgedaan, vooral ook met de band Vaultage, die in het verleden vaker in Dingus heeft gestaan. Carach Angren brengt op theatrale wijze vooral legendes in een symfonische setting (roman tiek in koude vorm, gepaard met bombastisch trashwerk), wat niet wil zeggen dat de band daarbij het ouderwetse metalgenot (zoals het vertrouwde headbangen) uit de weg gaat. De door de band uitgebrachte ep's en cd's The Chase Vault Tragedy en Ethereal Veiled Existence hebben het erg goed gedaan. De tweede band is Xenomorph. Xenomorph is een extreme death, trash- en blackme- talband met een zeer grote naams bekendheid. De band brengt voor al obscure en magische muziek op een progressieve en creatieve manier, zonder daarbij het authen tieke ervan niet uit het oog te ver liezen. De band bracht in 2002 de cd Baneful Stealth Desire uit. Ver der werden er meerdere ep's uit gebracht, waaronder de hitAcardi- acus. Xenomorph heeft met veel succes enkele Europeese tournees achter de rug en daarbij samenge speeld met onder andere; Legen dary Master (USA), Krabathor (CZE) en Trauma (POL). In 2005 kwam de succesvolle cd Necrop hilia Mon Amour uit. Binnenkort Context treedt zaterdag op in Café Efsane. gaat Xenomorph op tournee door Europa met de bands Macabre en Jungle Rot. De laatste band is Context. Bands als Iron Maiden, Carcass, Metallica en Celtic Frost waren in de jaren '80 en '90 mate loos populair. Helaas zijn de dagen van de echte 'old school heavy trashmetal' wel een beetje voorbij. De band Context kwam begin dit jaar bij elkaar om de old school heavy trashmetal nieuw leven in te blazen. Je kunt de muziek van de band vergelijken met die van de groten die hen voorgingen, maar in haar werk zijn zeker ook de invloeden uit de hedendaagse metal-scene te horen. Eind dit jaar komt de demo van Context nog uit. Het optreden in café Efsane begint om 20.00 uur. Om ongeveer 23.00 uur begint het Dingus- hardrockfeest met eigen hardrock -dj's. In de Mariakapel in Holthees wordt op vrijdag 13 oktober om 19-30 uur de expositie Herfst licht geopend. Bezoekers kunnen genieten van glaskunst vervaar digd door de Panningse beeldend kunstenaar Petra Verhees. De titel van de expositie ver wijst naar een associatie die de kunstenaar zelf heeft met de Mariakapel, waar al eerder werk van haar te zien is geweest tijdens een expositie, waarbij ook andere beeldend kunstenaars werk lieten zien. "Stel je voor", zo zegt Petra Verhees, "dat de herfststormen rondom de kapel loeien en dat het glas het laatste zonlicht van het jaar vangt en weerkaatst.... Oei, romantiek!" Dat is ook een van de meest treffende ken merken van haar werk, van haar keuze voor het materiaal glas. Net als water vangt het glas het licht, weerkaatst het licht, maar het laat ook licht door, het is transparant. Door haar fascinatie voor water is Verhees gaandeweg gaan werken met glas, omdat ze in glas dezelfde lichtbreking aantrof. Qua vormge ving van haar objecten laat ze zich graag inspireren door wat ze in de natuur tegenkomt. Oervormen, oerstructuren, oermaterialen, zoals de cirkel, die je in boomrin- gen terugziet, de uitwaaierende vorm die uitgaat van het licht, de structuur van een vergaan blad van een boom, waarbij de nerven zichtbaar blijven, die vormen tref je steeds in haar werk terug. Ze kiest voor die vormen vanuit een diep respect voor de natuur en voor de evolutie. Ze gebruikt glas als drager van vorm of beeld. Ruwe natuursteen hoort tot haar favoriete materialen, evenals zand, koper en hout. Ritme en helder heid zijn belangrijke elementen. Aan de cirkels en spiralen, die vaak in haar werk voorkomen, ver bindt ze een symbolische beteke nis. Dat ze zich in haar werk door de natuur sterk laat inspireren, komt ook tot uiting in haar grote passie voor het wandelen in de vrije natuur. GROTE NAAM In 2002 heeft Verhees vanuit Panningen de wandeling naar Santiago di Compostela voltooid, en daar een bijzonder boeiend reisverhaal aan overgehouden. Op dit moment is ze bezig met de voorbereiding om in 2007 deze wandeltocht van vier maanden opnieuw te gaan maken. Tijdens de periode van de expo sitie, en wel op woensdag 25 oktober om 20.00 uur, verzorgt ze in de Mariakapel een lezing met diabeelden over die reis, en maakt ze duidelijk welke betekenis zo'n reis heeft voor de inspiratie in haar beeldend werk. Zowel wan delaars, die gefascineerd zijn door de natuur, als liefhebbers van glas kunst mogen deze lezing niet mis sen, ze stelt je in staat met andere ogen naar haar glasobjecten te kijken. De Mariakapel is blij dat ze nu een expositie kan openen met uitsluitend werk van de 48-jarige kunstenaar. Verhees heeft zich in de regio, maar ook ver daar buiten inmiddels een grote naam verwor ven, hetgeen tot uitdrukking komt in het aantal grote kunstwerken dat zij in opdracht van bijvoor beeld gemeenten vervaardigd heeft en in de tientallen exposi ties waaraan zij in de afgelopen vijftien jaar haar medewerking heeft verleend. Haar kunst is her kenbaar, toegankelijk, maar altijd schuilt er wel een verhaal achter het object. Glas is mooi, breekbaar, transparant, kent vele vormen en kleuren. De expositie Herfstlicht is gevarieerd en kleurrijk. De expositie welke wordt geopend op 13 oktober om 19-30 uur is die avond nog te bezoeken tot 22.00 uur. Daarna is de expo sitie te bezoeken op zaterdag en zondag, drie weekeinden achter een, dus op 14 en 15, 21 en 22 en 28 en 29 oktober, steeds van 11.00 uur tot 17.00 uur. In OJC Merlin in Meerlo zijn op zaterdag 14 oktober optredens van de bands The Accelerators en Columbian Neckties. The Accele rators is een jonge punkrockband uit Rotterdam. De band kan wor den vergeleken met bands als The Ramones,The Dwarves, Rancid en Screeching Weasel. Na hun debuut cd in 2003 volgden er meer optre dens in binnen- en buitenland. Zo stonden ze samen op de planken met bands als Rise Against, Digger and the pussycats enTheApers. Columbian Neckties is een van de grootste punkrock bands van Denemarken. In 2000 kwam hun eerste album uit Scène of the crime 10. Hierna volgden tours door Europa enAmerika.Aanvang 21.00 uur en de zaal is om 20.00 uur geopend. Voor meer informa tie over de bands kijk op www. ojcmerlin.nl. Een aantal deelnemers van internationale dansgroepen van Senioren Sport Synthese traden afgelopen zondag en woensdag op tijdens de Hiltho in Horst. Deze groepen stonden onder leiding van Riek Logtens. De senioren hadden zich terdege voorbereid om een goede presentatie neer te zetten. Zij brachten hiermee een van de onderdelen van Seni oren Sport Synthese onder de aan dacht van een breder publiek. De deelnemers kwamen uit Meerlo, Oirlo en Leunen. Senioren Sport Synthese kent een groot aantal activiteiten. De internationale dansgroepen maken daar ook deel van uit. Naast dansen kent Senio ren Sport Synthese gymgroepen, stijldansen, zitdansen en zitgym, jazzdans, zwemmen, yoga, fitness, paardrijden, tai chi en countryline en zogenaamde Beweeg Bewust- groepen. Informatie: Senioren Sport Synthese, telefoon 517317. Boekrecensie in Peel en Maas Een wapenfreak in Montana. Een pooier in New York. Een computergenie in India. Alle maal vermoord. Wat verbindt hen? Will Monroe, de jonge sterre porter van The New York Times, ruikt een verhaal. Maar dan wordt Wills vrouw Berth ontvoerd, en begint een wedloop tussen leven en dood. Hij moet het volgende slachtoffer vinden of... Het spoor leidt nar Crown Heights, het hart van de orthodox- joodse gemeenschap. Will doet geheime kennis op uit de kabbala, en hoort over het einde der tijden en over de Lamed Vav, de Bijbelse Uitverkorenen. De rechtvaardigen is een zinde rende complotthriller over serie moordenaars, de kabbala, joodse legenden, de chassidim, voorspel lingen over het einde der tijden en de verbolgen wereld van het V AAIVL/lv. Amerikaanse fundamentalisme. De rechtvaardigen is te koop bij boekhandel Van den Munckhof, prijs: 19-95 euro. a Kunst Cultuur In ff i ,T L

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19