Gemeente Venray Nieuw rijbewijs Openbare bekendmakingen Venray op Greenport Manifestatie Collectes Update dierziekte blauwtong Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Ook voor schuldhulpverlening kunt u terecht bij de gemeente. Bel voor meer informatie de afdeling Publieksdiensten. Gemeentehuis Openingstijden Week 41 De Regio Venlo, waarin de gemeente Venray samenwerkt met Venlo, Horst aan de Maas, Helden en Gennep, heeft zich vorige week gepresenteerd op de Greenport Manifestatie op het toekomstige Floriade-terrein in Venlo. De manifestatie was opgezet als een beurs waarin diverse organisaties zich presenteerden. Er was een uitgebreid aanbod van symposia, workshops en lezingen, met als overkoepelend thema 'Greenport': het netwerk van bedrijven, onderwijs- en onderzoeksinstellingen, overheden en andere organisaties op het gebied van de agribusiness, voeding en logistiek. Ook de stand waarmee de Regio Venlo zich samen met de Provincie Limburg presenteerde, had dit concept als thema. Burgemeester Waals gaf in een lezing zijn visie op de kansen die Greenport biedt voor de regio. De manifestatie was tevens het startsein voor de internationale tuinbouwtentoonstelling Floriade 2012. De officiële 'kick-off' werd bijgewoond door een groot aantal gasten uit binnen- en buitenland. Het is de bedoeling dat de Greenport- manifestatie tot aan de Floriade in 2012 elk jaar wordt gehouden. Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten Vergaderingen Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Verleend Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Melding Ontwerpbesluit Besluit Ontheffing Stookverbod Verleend Donderdag 12 oktober 2006 - Pagina 18 wacht' kunt u het nieuwe rijbewijs daarom ophalen na vijf werkdagen. Wie nu nog een geldig rijbewijs in het oude model heeft, hoeft geen nieuw rijbewijs aan te vragen. U krijgt het rijbewijs nieuwe stijl automatisch bij de verlenging. Het rijbewijs is net als nu tien jaar gel dig. Binnen drie maanden vóórdat uw rijbewijs verloopt ontvangt u hierover schriftelijk bericht van de RDW (Rijksdienst voor Wegverkeer). Door de ontdekking van een nieuw geval van de dierziekte blauwtong, ditmaal in Horst, zijn de begrenzingen van de 20-kilometerzone per 4 oktober jl. weer veranderd. Dat heeft het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit bekend gemaakt. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Dinsdag 3 oktober ontving Freek van Lier (18) als eerste inwoner van Venray officieel het nieuwe rijbewijs van wethouder Hans Teunissen. Het rijbewijs is voortaan een kunststof kaart op bankpasformaat, en is daardoor beter beveiligd tegen fraude en vervalsing. Het nieuwe rijbewijs wordt vanaf 1 oktober ook uitgereikt aan mensen die hun brommerrijbewijs halen. Hiervoor is een nieuwe categorie toegevoegd aan het rijbewijs, te weten 'AM bromfietsen'. De oude brommercertificaten blijven nog tot 1 oktober 2009 geldig. Beveiliging De betere beveiliging is nodig omdat het rijbewijs sinds de invoering van de Wet op de identificatieplicht vaak als officieel identificatiedocument geldt. Daarmee verandert ook de aanvraagprocedure. De productie vindt nu centraal in Nederland plaats. In plaats van 'klaar terwijl u Gedeputeerde Staten van Limburg maken bekend dat zij, in verband met werkzaamheden door de gemeente Venray inzake de realisatie van een aansluiting op het bedrijventerrein 'De Brier', besloten hebben tot het treffen van tijdelijke en definitieve verkeersmaatregelen op de provinciale weg N270 Eindhoven-Well. De tijdelijke maatregelen op de provinciale weg N270 worden ingesteld medio november 2006 gedurende een drietal weken. - Provinciale weg N270 Eindhoven-Well - tijdelijke verkeersmaatregelen: het afsluiten van de afrit van de N270 voor verkeer in de richting van Eindhoven ter hoogte van km 39.10 in de gemeente Venray. - Provinciale weg N270 Eindhoven-Well - definitieve verkeersmaatregelen: het instellen van verplichte rijrichtingen op de hiervoor vermelde afrit van de N270. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 12 oktober 2006 gedurende 6 weken inzien op werk dagen van 8.30-12.00 uur en van 13.00-16.30 uur, in de bibliotheek van het Gouvernement (Provincie Limburg) te Maastricht en in het gemeentehuis van Venray. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan: Gedeputeerde Staten van Limburg, Afdeling BSEB - cluster BJZ - team Rechtsbescherming, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Voor meer informatie verwijzen wij u naar www.limburg.nl en vervolgens klikt u op de button 'e-loket'. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Maastricht (sector Bestuursrecht, Postbus 1988, 6201 BZ Maastricht) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Voor meer informatie over de verkeersmaatregelen kunt u contact opnemen met de heer E. Dehing van de afdeling Provinciale Wegen, tel. (043) - 389 88 22. 12 oktober 2006 Gedeputeerde Staten van Limburg Agenda voor de openbare vergadering Raadspresidium (voorheen Seniorenconvent) op maandag 16 oktober 2006, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis van Venray. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag Seniorenconvent d.d. 4 september 2006 3. Ingekomen stukken mededelingen 4. Procedure behandeling begroting 2007 5. Vaststelling raadsagenda 31 oktober 7 november 2006 6. Evaluatie raadsvergadering d.d. 19 september 2006 7. Studieprogramma raads- en commissieleden 8. Concept verordening op de raadscommissies 9. Dualisme/bestuurlijke vernieuwing 10. Rondvraag en sluiting openbare vergadering Bouwvergunningen - Veulenseweg 16 - terrasoverkapping (nr. ba060486) - Metaalweg 10 - bouwen bordes (nr. ba060487) - Smakterweg - vergroten bedrijfshal (nr. ba060488) - Rosa Manusstraat 60 - carport (nr. ba060489) - Brugpas 4 - garage (nr. ba060490) - Kruidenlaan 118 - tuinhuisje (nr. ba060491) - Teeuwenhofweg 18 - veranderen fok- en vleesvarkensstal (nr. ba060492) - Teeuwenhofweg 18 - vernieuwen achtergevel woning (nr. ba060493) - Mgr. Nolensstraat 4 - aanpassingen dakkapellen en kapconstructie (nr. ba060494) - Overbroekseweg 4- verbouwen woning (nr. ba060495) - Rosa Manusstraat 58 - carport (nr. ba060496) - Serenadestraat 26 - veranda (nr. ba060497) - Steegse Peelweg 18a - bedrijfsruimte (nr. ba060499) - Eindstraat 8 - veranderen vluchttrap t.b.v. ontsluiting tweede verdieping (nr. ba060500) - Pottevenweg 10/12 - oprichten biogasinstallatie (nr. ba060501) - Kruisstraat 12 - dakkapel (nr. ba060502) - Ysselsteynseweg 82a - vernieuwen gevel (nr. ba060503) - Volen 2 - fruitloods (nr. ba060504). Sloopvergunningen - Eijkenhofweg 3 - mestsilo (nr. slp060049). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 5 of 6 van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Maasheseweg 73 - kleinschalige metaalbewerking (nr. ink0604920) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 13 oktober 2006 t/m 23 november 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze heeft ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 Wro en/of artikel 50 lid 4, Woningwet voor: - Timmermannsweg 109 - uitbreiden stal (nr. ba060385) U kunt de betreffende stukken van 13 oktober 2006 t/m 26 oktober 2006 (2 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Ripseweg 1 - sporthal (nr. ba060386, verzenddatum 5/10). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vergunningen verleend door Burgemeester en Wethouders - Noordsingel - kunstwerk op rotonde 'geknakte kruizen' (nr. ba060147, verzenddatum 3/10) - Beekweg/Noordsingel/Westsingel - kunstwerk op rotonde 'hekwerk' (nr. ba060146, verzenddatum 3/10) - Leunseweg/Zuidsingel - kunstwerk op rotonde 'verwarmingsketel' (nr. ba060148, verzenddatum 3/10) - Stationsweg/Oostsingel - kunstwerk op rotonde 'dobbelstenen' (nr. ba060150, verzend datum 3/10). Bouwvergunningen en vrijstellingen - De Seilier 57 - veranderen dakterras (nr. ba060300, verzenddatum 6/10). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbescherming mogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Stationsweg (NS) - 11 eiken, herplant 4 bomen - Fluitekruid naast nr. 12-7 kersen, herplant 2 bomen - Luzerne achterzijde nr. 9-1 den, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Wolfskers, Vossestaart - 43 kersen, herplant ca. 30 bomen - Penningkruid - 3 kersen, herplant 3 bomen - Aronskelk t.h.v. 60/62 - 1 plataan, geen herplant - Kempkesberg - 3 eiken, geen herplant in kader van een dunning - Aubadestraat 23 - 1 sierkers, herplant 1 boom. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober tot en met 23 november 2006 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een be zwaarschrift zie onder Bouwplannen' Verleend Bouwvergunningen. Rectificatie In de Openbare bekendmakingen van 21 september 2006 is bij Verleende kapvergunningen een foutief adres gepubliceerd, te weten: - Steegsepeelweg t.h.v. 12/14 - 2 eiken, geen herplant. Dit moet Eikenhofweg zijn. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Deurneseweg 104 te Ysselsteyn - Mts. Wilmsen - Peelen, Deurneseweg 104 te Ysselsteyn, voor het realiseren van een werktuigenberging aan de noordzijde van stal 7. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 13 oktober 2006 tot en met 23 november 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzage termijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 138 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Aiders- Claessens, Deurneseweg 138 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij met een akkerbouwbedrijf. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 13 oktober 2006 t/m 23 november 2006 inzien. Tijdens deze inzage termijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hier toe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Eijkenhofweg 18 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Baetsen, Eijkenhofweg 18 te Veulen voor een legkippenhouderij. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 13 oktober 2006 t/m 23 november 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden; voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij boom- en rozenkwekerijen in het buitengebied op de locatie: - Lorbaan 3 te Veulen - verleend aan Bloemkwekerij Reintjes. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Veulenseweg 46 te Veulen - verleend aan dhr. P.H.M. Timmermans - Van Berlostraat 7 te Leunen - verleend aan dhr. P.J.W.M. Loenen - Rozendaal 2 te Merselo - verleend aan Rozendaal Agri B.V. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 13 oktober t/m 23 november 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Wet milieubeheer Melding. 12 oktober 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray De maatregelen in verband met de ziekte zijn gericht op bedrijfsmatige en hobbymatige houders van her kauwers in het '20-kilometergebied Zuid-Nederland'. Het totaaloverzicht van de maatregelen, de begrenzing van de 20-kilometergebieden en andere informatie over blauwtong, zoals de maatregelen in het beper- kingsgebied (rest van Nederland), staan op de website van het Minis terie (www.minlnv.nl/bluetongue). Op deze website wordt de informatie voortdurend actueel gehouden. Het is namelijk mogelijk dat als gevolg van ontwikkelingen omtrent de dier ziekte de beperkende maatregelen gewijzigd worden. Het ministerie van LNV begrijpt dat u mogelijk vragen heeft over de consequenties van de maatregelen voor uw bedrijf. U kunt dan contact opnemen met het LNV-loket (0800-2233322). Openingstijden: op werkdagen van 8.30 - 16.30 uur. 14 okt - Promsconcert door Koninklijke Harmonie Euterpe, Zenith 14 okt - Landelijke Archievendag, gemeentehuis Venray 14 en 15 okt - Zomaarpop, gemeenschapshuis De Linde Oirlo 8 t/m 14 okt - Nederlandse Brandwonden Stichting Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen 8r Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18