Blitterswijckse rappers veroveren Hiltho MTB United Wheels zoekt nieuwe leden Lasercentrum Venray 'Veel woningen in Blitterswijck' Ondernemers denken na succes al aan Hiltho 2010 Twee centrale sportparken Service rubriek Meurs PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 12 oktober 2006 - Pagina 11 De jeugdige rappers Jimmy Lucassen (10), Job van Kem pen (10) en Teun Surminsk (23) uit Blitterswijck hebben zondagmiddag het Hiltho- paviljoen in Horst op z'n kop gezet met hun nieuwe rapact. Het trio trad vorig jaar tijdens het SOS Wereldfestival Meerlo- Wanssum voor het eerst op met een speciaal door Teun Surminski geschreven rap over de rechten van het kind. Dat is zo'n succes geweest dat SOS Meerlo-Wanssum het trio heeft gevraagd om nog een keer op te treden, en wel op de Hiltho, waar SOS in het Meerlo-Wanssum-pavil- joen een Afrikaanse hut heeft nagebouwd. Teun heeft de rap herschreven en voorzien van Afrikaanse geluiden. Al rappend riep het trio jong en oud op om iets te doen voor de medemens in de Derde Wereld. 'Kom op, sta recht en doe wat, steun de kinderen en blijf niet zitten op je gat', rapten de Blit terswijckse jongeren. Twee keer mocht het trio op het hoofdpo dium van de Hiltho optreden en stonden vele honderden toeschou wers mee te zwaaien. Als verras sing trad het trio ook nog op in het Meerlo-Wanssum-paviljoen op het terras van restaurant Tante Jet (Blitterswijck) en het eetcafé De Maashoeve (Wanssum). De Afrikaanse hut van SOS Meerlo-Wanssum trok eveneens veel belangstelling. In de door Kar lijn Surminski ontworpen hut was een Afrikaans tafereel te zien en een minischoolklas ingericht op z'nAfrikaans. Met zand als schrift, letterdozen en krijtjes. Doorlo pend werd de nieuwe videoclip van SOS gedraaid die gemaakt is door Marijn Poels uit Swolgen en die veel waardering oogstte. SOS maakte propaganda om vrienden en vriendinnen te wer ven voor haar nieuw project: de bouw van een school in een dorp in Zambia. Volgens Peter Surmin ski van SOS Meerlo-Wanssum kre gen de vrijwilligers van SOS veel reacties van het publiek. Volgens Surminski gingen de mensen die "bij ons binnen zijn geweest ook anders naar buiten. De meesten willen vriend(in) van ons worden. En dat is nou juist waar de kinde ren en de ouders in Zambia heel blij mee zullen zijn. In dat opzicht zijn we nu al prima geslaagd." Opmerkelijk veel kinderen bezochten de Afrikaanse klas en De jeugdige rappers in actie tijdens de Hiltho. waren er van onder de indruk. Zo was er een meisje van een jaar of acht die ook graag in zo n Afrikaanse school wil zitten, want 'daar hebben ze tenminste film op het bord'. Een ander meisje vroeg: "Mag ik dit morgen tegen de juf zeggen, dan gaan wij in het zand schrijven en dan sturen we lek kere lege schriften naar Zambia." Of zoals een bezoeker het zei "Het is een aangename pauze tus sen al die zakelijke bedrijvigheid op de Hiltho." Maar, volgens Peter Surminski, dat wel met dank aan de ondernemers van het Meerlo- Wanssum-paviljoen en aan Theo en Marco Delissen van de Hiltho organisatie die SOS deze stand - de enige derdewereldstand temid den van 325 stands- gratis hadden aangeboden. Wanssum is sinds enige tijd een mountainbikevereniging rijk: MTB United Wheels. Het initiatief ervan ligt bij enkele mannen die al regelmatig samen op de mountainbike rondfietsten en aan tochten deelnamen. De vereniging staat nog in de kinderschoe nen en zoekt nieuwe leden en jonge talenten om verder te groeien. De belangrijkste reden voor de mannen om een vereniging op te richten, is dat ze zich nu bij de Nederlandse Tour Fiets Unie (NTFU) kunnen aansluiten. Ze krijgen dan korting bij toertoch ten en kunnen via de NTFU een verzekering afsluiten. De zeven initiatiefnemers merken dat ook andere mountainbikers graag van deze voordelen gebruik willen maken. Inmiddels hebben zich al zeven nieuwe leden aangesloten bij MTB United Wheels. Ook weer allemaal jongens en mannen. Tot nu toe zijn nog geen vrouwelijke mountainbikerijders lid geworden. Wel kent de vereniging een vrou welijke secretaris, Hanneke Spee. "Eigenlijk ben ik alleen secretaris, maar in de praktijk neem ik ook andere bestuurstaken over. Op die manier kunnen de jongens zich lekker met het mountainbiken bezighouden." De vereniging beperkt zich tot mountainbiketoertochten. Han neke Spee: "Dit is de discipline die de mannen oorspronkelijk al deden. Bovendien zijn de leden bij wedstrijden niet verzekerd voor schade aan fiets en kleding. Deze verzekering geldt alleen voor het fietsen van tochten. In de winter komen ze iedere zondagochtend bij elkaar om een tocht van de kalender van de NTFU te rijden. Het aantal kilometers staat vooraf vast. Tochten in de buurt worden afgewisseld met tochten die wat verder weg zijn, bijvoorbeeld in het zuiden van de provincie. In de zomermaanden fietsen we op maandagavond." Omdat er geen clubhuis is, verzamelen de leden zich bij Sportpark De Broekberg in Wanssum. Binnenkort begint MTB United Wheels ook met het begeleiden van jonge mountain bikers, vanaf 12 jaar. Eén van de leden heeft zich gemeld om deze taak op zich te nemen. De jonge garde zal vooral aan de slag gaan De leden van MTB United Wheels. FototAngy Photodesign. met het opbouwen van conditie. Heb je interesse, vraag dan informatie op bij de secretaris. De eerste maand mag je vrijblijvend meefietsen: sanhanspee@home.nl en 06-10097655. Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d m v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LASEK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. Het college van B en W heeft besloten het woningbouwpro ject van J. Hermans, die op het perceel gelegen op de hoek Beeteweg en Beetezijweg in Blitterswijck drie woningen wil bouwen, in de wacht te zet ten. Volgens burgemeester en wethouders zijn er momenteel te veel woningbouwplannen voor het dorp. Aan een ander woningproject van Hermans, de bouw van drie huizen aan de Jan Franssenstraat 10 in Blitterswijck, wil het college echter wél graag meewerken. In dit plan wordt één woning gere aliseerd aan de Jan Franssenstraat, de overige twee op het achterste deel van het perceel dat grenst aan het voetpad tussen de Oude Heerweg en de Op den Dries. In Blitterswijck staan de komen de tijd heel wat woningbouwpro jecten op stapel. Zo worden op het oude Beerkensterrein, in het bouwplan Op de Beete, in fase 1 38 woningen gebouwd, waarvan twaalf appartementen, en in fase 2 twaalf huizen. Aan de Maasweg komen nog eens tien woningen en aan de Kerkstraat acht. In totaal gaat het dus om 71 woningen, waarbij het nieuwbouwproject aan de Pastoor Verheggenstraat, waar starterswoningen en levens- loopbestendige huizen worden gebouwd, nog niets eens is mee gerekend. Het college concludeert dat 'er wel erg veel woningen voor Blitterswijck zijn gepland'. Met het oog op de genormeerde woningbouwbehoefte van circa vijf woningen per jaar voor een kern als Blitterswijck, hebben bur gemeester en wethouders beslo ten om de woningen aan de Beet ezijweg voorlopig op te schorten. De vijfentwintig onderne mers uit de gemeente Meerlo- Wanssum, die voor het eerst samen in één paviljoen op de Hiltho in Horst staan, hebben alweer plannen om over vier jaar nog grootser uit te pakken dan dit jaar. "Het gezamen lijk optrekken in het grootste paviljoen van de Hiltho heeft al onze verwachtingen over troffen", zegt Marlies Janssen van Ovivo Meerlo, een van de initiatiefnemers van het Meer lo-Wanssum-paviljoen. Die mening wordt gedeeld door Piet Jacobs (dakbedekkin gen Wanssum). "Voor de uitstra ling van de ondernemers uit onze gemeente is dit uitstekend. Er is grote solidariteit, we hebben een open paviljoen, geen hokjes, en de sfeer onderling is geweldig." Dat blijkt onder andere uit het feit dat de ondernemers na sluiting elke avond nog even samen het glas heffen op het terras en zondag avond met z'n allen nog gaan eten in eetcafé De Maashoeve. Jacobs roemt ook het gemeentebestuur dat extra geld heeft uitgetrokken om de Meerlo-Wanssumse hal aan te kleden en te voorzien van opvallende komborden: welkom in Meerlo-Wanssum. Volgens Jacobs hebben niet alleen de wat oudere bedrijven, die al vaker op de Hiltho heb ben gestaan, goed gedraaid, ook de jonge en nieuwe bedrijfjes uit Meerlo-Wanssum deden het goed. "Dat klopt", zegt Rob Dek kers van Dekkers Tweewielers uit Wanssum. "Ik had dit niet durven dromen. Wij staan hier over vier jaar weer. Zeker weten!" Rob en zijn mensen hadden het in hun stand erg druk met het aanmeten van zadels. "De mensen staan hier in de rij te wachten. We kunnen de zadels nauwelijks aanslepen." Nieuw op de Hiltho was ook Banens Ruitersport uit Swolgen. "We krijgen erg leuke reacties van de mensen en hebben er geen moment spijt van dat we in het Meerlo-Wanssum-paviljoen staan" zegt eigenaresse Nicolle Banens, die met ruiterkledij en alles wat met de paardensport te maken heeft in de stand staat. Naast haar staat Jos Poels (56) uit Meerlo, die een week geleden met een eigen bedrijfje (Poels meubel- en tim merwerk) is gestart. "We hebben veel aanloop en leuke opdrachten binnengehaald. Voor ons kan de Hiltho niet meer stuk. Het publiek waardeert vakmanschap", zegt hij. Bij therapeute Henny Geerets uit Wanssum liggen regelmatig bezoekers op de matras, die even mogen ervaren wat Shiatsu is. Een Japanse manuele behandeling waarbij druk wordt uitgeoefend op de meridianen. Shiatsu-therapie is gebaseerd op een combinatie van oosterse en westerse genees kunde, aldus Geerets. "Voor veel mensen is dit nog onbekend, maar dankzij de Hiltho kunnen we het promoten en hebben we al diver- Het college wil in de toe komst twee hoofdlocaties bui tensport in stand houden voor de buitensportverenigingen in Meerlo-Wanssum. Burgemees ter en wethouders willen de haalbaarheid onderzoeken van een geheel nieuw sport complex aan de Helling tussen Meerlo en Wanssum voor de clubs uit beide kernen. Verder is B en W van plan om het sportpark in Swolgen te reno veren zodat de buitensportclubs uit Tienray en Swolgen hiervan gebruik kunnen maken. De voet balclubs BW uit Blitterswijck en SV Geijsteren willen graag zelf standig blijven. Voor Blitterswijck stelt het college nog voor om een afkoopsom toe te kennen, zodat de club de huidige locatie kan renoveren. De gemeenteraad ver gadert op 20 november over dit voorstel.Het college baseert zijn voorstel op de langetermijnvisie die door de stuurgroep buiten sportaccommodaties is opgesteld en door alle deelnemende partij en, inclusief de sportverenigingen, wordt gedragen. In de visie komen, naast de accommodaties, ook onderwerpen als wet- en regel geving, subsidiebeleid, sportief beleid, sportieve mogelijkheden, vrijwilligersbeleid, betrokkenheid, sponsoring, werving van leden/ ledenbehoud en communicatie aan bod. Een haalbaarheidsstudie moet nu uitwijzen of realisatie van het sportcomplex aan de Hel ling en uitbreiding van het sport park Swolgen uitvoerbaar is. Voor dit onderzoek wil het college op voorhand een bedrag van 30.000 euro reserveren. Daarnaast vraagt het college aan de raad om in de begroting 2007 een bedrag van 500.000 euro op te nemen. Samen met de reeds beschikbare 330.000 euro, het bedrag dat voorgaande jaren beschikbaar is gekomen, komt dat neer op 830.000 euro. Dit is niet toereikend, maar wel voldoende als startkapitaal. Twaalf huurhuizen aan Zwanenweg Tienray Aan de Zwanenweg in Tienray worden twaalf huur woningen gerealiseerd. Pro jectontwikkelaar Leudal Ont wikkelingen komt daarmee tegemoet aan de eis van het college van B en W om op het perceel ten minste twaalf huurhuizen te bouwen. Voor het overige bestaan de nog te bouwen woningen uit een mix van tweekappers, patiobunga lows en vrijstaande woningen. De gemeente verwacht dat Leudal binnen twee jaar kan star ten met het bouwen van de hui zen. Het exacte aantal huizen dat een plek krijgt op het perceel is - met uitzondering van het aantal huurwoningen - nog niet bekend. "Er zal gebouwd worden naar behoefte, maar het is nog niet dui delijk wat die behoefte precies is", aldus een gemeentewoordvoer ster. Het college van B en W heeft inmiddels ingestemd met het voorontwerp bestemmingsplan. Er moeten nog enkele procedu res worden doorlopen en daarna begint het traject van de vergun ningverlening. Met bouwplan aan de Zwanenweg kan volgens bur gemeester en wethouders een begin worden gemaakt met de sanering van het bedrijventerrein in Tienray. De gemeente Meerlo- Wanssum wil de bedrijvigheid om het terrein in de toekomst name lijk terugbrengen tot kleinschalige bedrijfsactiviteiten. niet ontvangen? Bel 582877! Toeslag werklozen Een extra geldbedrag voor men sen die langdurig (al vijf jaar of langer) een minimumuitkering krijgen. Dat is de basisgedachte achter de langdurigheidstoeslag. Wel zijn er een paar voorwaarden. De toeslag is alleen voor mensen met weinig eigen vermogen, die een uiterst kleine kans hebben op betaald werk. Inwoners uit Meer lo-Wanssum die aan alle voorwaar den voldoen, kunnen via de afde ling Werk, Inkomen Zorg (WIZ) van de gemeente Horst aan de Maas één keer per jaar voor deze toelage in aanmerking te komen. De toeslag is bedoeld voor men sen in de leeftijd van 23 tot 65 jaar. In het jaar van aanvraag mag u niet méér eigen vermogen heb ben dan 5.180 euro (alleenstaan den) of 10.360 euro (voor alleen staande ouders en gehuwden). Hebt u een eigen huis, dan mag er niet meer dan 43.700 euro eigen vermogen in het huis zitten. De toeslag wordt één keer per jaar toegekend. U moet dus elk jaar opnieuw daarvoor een aanvraag doen. Bij de afdeling WIZ kan men u alles vertellen over deze toeslag. Als u getrouwd bent of samen woont, krijgt u 473 euro. Alleen staande ouders hebben recht op 425 euro en alleenstaanden komen in aanmerking voor 331 euro. Via de afdeling WIZ kunt u een aanvraagformulier aanvragen. Het ingevulde formulier plus de bewijsstukken dient u daar ook weer in te leveren. De afdeling WIZ beoordeelt uw aanvraag en bepaalt of u de toeslag krijgt.Als u daarover vragen heeft dan kunt u op werkdagen van 09:00 tot 12:00 uur de afdeling WIZ bezoeken (Wilhelminaplein 6, Horst) of bel len via 077-4779777. se afspraken kunnen maken." Frans Botden van kunststofalu- minium Bokual uit Tienray staat al voor de zesde keer op de Hiltho en is erg blij met het gezamenlijke initiatief van de Meerlo-Wanssum ondernemers. "Samen optrekken kost minder dan alleen optreden, en de uitstraling is een stuk gro ter", zegt hij. Dat vindt ook Wilbert Volleberg van Volleberg Transport techniek uit Wanssum. Hij staat voor het eerst op de beurs met hand- en elektronische takels en geeft informatie over de Arbo-wet en certificaten. Mare Pijpers van Mari Wanssum (zwembaden en sauna's) is ook een tevreden man. Vorige week stond hij nog op een grote beurs in Duitsland en nu informeert hij de vele belang stellenden in zijn grote stand. "In het Meerlo-Wanssum -paviljoen mogen wij niet ontbreken", zegt hij. Rogier Reijnen van de jubi lerende WEJEBE-garage loopt lachend rond in zijn stand waar drie nieuwe auto's prijken. "We onderhouden hier contacten met onze vaste klanten en maken veel afspraken met mensen om na de beurs knopen door te hakken", zegt hij. Publiek en ondernemers waardeerden ook het optreden van de Wellse entertainer Vic Tim mermans, die zes dagen lang in de hal via de geluidsinstallatie het publiek op onderhoudende wijze informeerde over de stands, de aanbiedingen en de activiteiten in het Meerlo-Wanssum paviljoen. Jan Bartels van restaurant Tante Jet en Bas Roosen van De Maas hoeve renden zich zes dagen lang samen met hun personeel de benen onder het lijf uit op het sfeervolle terras in het paviljoen. "Ik doe dit voor het eerst, maar het kan niet meer stuk. Volgende keer moeten we een nog grotere tent hebben zodat we het terras groter kunnen maken. De mensen vinden het fijn dat ze na enkele uurtjes slenteren hier even kun nen rusten", is de ervaring van Bas Roosen, de uitbater van het vroe gere restaurant De Kooij aan de Maas bij Wanssum. Grond vijver Tienray toch schoon De grond bij de visvijver is Tienray is toch schoon. Dat con cludeert het onderzoeksbureau dat de grond in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum onderzocht. Door de uitkomst van de derde studie, die werd betaald door de gemeente, kan na maan denlang gekissebis tussen provin cie, aannemer en gemeente ein delijk begonnen worden met de aanleg van de vijver in Tienray. De provincie constateerde in juni dat de aannemer grond had gestort die te veel zink bevat. Ze eiste dat de vervuilde grond voor 1 augustus opgeruimd zou wor den. Swinkels - die altijd heeft beweerd dat de grond wel dege lijk schoon is - liet daarop een eigen onderzoek uitvoeren door een gespecialiseerd bureau. Daar uit bleek dat de grond weliswaar zink bevat, maar niet in zodanige mate dat van schone grond geen sprake is. De provincie Limburg nam echter geen genoegen met de contra-expertise van Swinkels, omdat er tijdens dat onderzoek procedurefouten zouden zijn gemaakt. Uiteindelijk geeft het derde onderzoek dus de doorslag. Geen studio's in Geijsteren Vanwege een slechte ontsluiting heeft het college van B en W een nieuwbouwplan in hartje Geijs teren afgewezen. Het bouwplan om het pand aan de Dorpsstraat 19 te vervangen, en haaks op de straat vervolgens zes studio's te realiseren, 'voorziet weliswaar in goedkope woningen (richtprijs 115.000 euro), waaraan in Geijs teren ook zonder meer behoefte bestaat, maar wordt tevens geken merkt door een slechte steden bouwkundige opzet'meent het college. Niet alleen de ontsluiting noemen burgemeester en wet houders 'zeer ongelukkig', het perceel is ook krap tien meter breed en parkeergelegenheid op eigen terrein behoort niet tot de mogelijkheden. Er zijn volgens het college nauwelijks mogelijkhe den om de woningen te bouwen. Daarbij komt dat iedere wijziging in de opzet ertoe zou leiden dat de koopprijs van de huizen in de richting van 190.000 euro zou gaan. 'Voor dit soort woningen zou dat veel te veel zijn'vindt het college. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. optometrie 4 lasercentrum brillen-contac tienzen Meerlo-Wanssum ramen 1 ramen deurer giass« eding

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11