Aostrumse Zangkompeneej zoekt leden Slaapcenter Bevers in Bakel Musikherbst in Theehuis Zwerfvuil prikken Eindelijk speeltoestellen... Winnaars ballonwedstrijd fietsvierdaagse BEZORGEN? Niets PEEL EN MAAS Donderdag 5 oktober 2006 - Pagina 9 de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den nurffffTTrffTibv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Arbeidsadviseur Iedere werkzoekende en iedere cliënt die in opdracht van UWV CWI of gemeente moet reïntegre ren kan sinds 2004 kosteloos bij de arbeidsadviseur terecht met vragen over reïntegratie. Werk zoekenden weten de weg naar de arbeidsadviseur inmiddels goed te vinden. In de afgelopen peri ode zijn 50.000 klanten gehol pen door arbeidsadviseurs en dat aantal groeit nog steeds. Hieruit blijkt de behoefte aan onafhan kelijke informatie en advies bij de zoektocht naar werk en het realiseren van reïntegratie. Werk zoekenden waarderen het feit dat arbeidsadviseurs onafhankelijk zijn. Arbeidsadviseurs geven infor matie over de juiste instanties die kunnen helpen bij het oplos sen van problemen die een suc cesvolle re-integratie in de weg staan. Zij ondersteunen daarnaast bij vragen over verantwoordelijk heden en mogelijkheden. Arbeids adviseurs kunnen ook informatie geven over het opstellen van een re-integratieplan. Uit een tussenevaluatie blijkt dat de klanten bijzonder tevreden zijn over de dienstverlening. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft daarom besloten de functie van arbeids adviseur voorlopig voort te zet ten. Wie meer wil weten over de arbeidsadviseur kan kijken op www.onafhankelijkarbeidsadvi- seur.nl. of contact opnemen met Boudewijn Staarink, arbeidsad viseur in de regio Venray via tel. (0492)786829. Borderline In het kader van de Landelijke Dag Psychische Gezondheid op dinsdag 10 oktober houdt de afde ling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden- Lim burg een informatieavond over de borderline persoonlijkheidsstoor nis. De borderline persoonlijk heidsstoornis is een ingewikkelde aandoening met veel verschillende aspecten, kenmerken en uitings vormen. Er is niet één oorzaak te noemen of één behandelmethode aan te wijzen. De borderline-stoor- nis is vaak niet alleen een pro bleem voor de persoon in kwestie, maar juist ook voor zijn of haar omgeving. Redenen hiervoor kun nen zijn dat degene met border line sterk impulsief handelt, last heeft van stemmingswisselingen, agressie en zelfbeschadiging. Maar ondanks dat leven met (iemand met) een borderline-stoornis erg moeilijk kan zijn, is het vaak niet onmogelijk! Vooral de laatste jaren is er steeds méér bekend over de aandoening, over de oorzaken en behandelmethoden en over de mogelijkheden om (samen) te zoeken naar balans. De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden- Limburg houdt op maandag 16 oktober een informatieavond voor ieder een die betrokken is bij de bor derline persoonlijkheidsstoornis, zoals mensen met de stoornis zelf, hun familieleden en naasten, maar ook beroepskrachten. Tijdens de avond worden twee presentaties gehouden; door een medewerker van de GGZ Noord- en Midden- Limburg en door een ervarings deskundige van Stichting Wils kracht. Aan de hand van een korte film wordt duidelijk gemaakt wat het leven met borderline kan betekenen. Ook is er tijdens de avond voldoende ruimte voor het stellen van vragen. De avond vindt plaats op 16 oktober van 19-30 tot 21.30 uur in het Dagactivitei tencentrum aan de Dr. Poelsstraat in Venray. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden-Limburg via tel. (0478)527066, e-mail igg@ ggznml.nl. lederwijsschool De lederwijsschool in Horst houdt op maandag 9 oktober een informatieavond voor ouders, geïnteresseerden en iedereen die meer wil leren over Iederwijs. Er wordt ingegaan op de principes van Iederwijs en hoe die in de praktijk plaatsvinden op Hakuna Matata in Horst. De avond vindt plaats op de school die geves tigd is in Den Doevenbos aan de Doevenbosweg in Horst. Vanaf 19-30 uur is men welkom en om 20.00 uur begint de presentatie over Iederwijs in Horst. Zie ook www.iederwijs-horst.nl. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de school via tel. 06-49815210. De Aostrumse Zangkompeneej, een mannenkoor bestaande uit achttien leden is op zoek naar ver sterking en verjonging van haar ledenbestand. Het koor is op zoek naar mannenstemmen in Oostrum of in de regio Venray. De repetitie is wekelijks, op de dinsdagavond, in het zaaltje van'tAllemanscafé in Oostrum. Het blijft uiteraard niet alleen bij repeteren. Met zekere regelmaat worden optredens ver zorgd binnen de gemeente Venray maar ook daarbuiten. Afgelopen voorjaar waren er optredens in Weert, bij Intratuin in Venray, bij het Schuttersveld in Venray, het Lenteconcert in Oostrum en de KBO-avond in Oostrum. Elk jaar wordt in maart het Lenteconcert gehouden. Aan dit Lenteconcert verleenden in voorgaande jaren vele koren hun medewerking, zoals het Venrays Mannenkoor, Gemengd Koor Beesel, Concordia Straelen (BDR),Smartlappenkoor Steyler Staar, Grubbenvorster Mannenkoor, Gemengd Koor Viva ce Hout-Blerick en Zeemanskoor Beers. Voor 2007 staat ondermeer het Lenteconcert in Oostrum en een concert in Kronenberg op het programma. De Aostrumse Zang kompeneej kent een grote ver scheidenheid in haar repertoire. Zo zingen zij Nederlandstalige en Duitstalige liederen, Ierse balla des en Engelse swingers. Ook het populaire kerstgenre ontbreekt niet almede populaire meezingers. Ook wordt aandacht besteed aan het kerkelijk repertoire om in samenwerking met andere koren een eucharistieviering op te luis teren. Wie na het lezen van boven staande interesse heeft is welkom om eens te komen luisteren, de sfeer te proeven of voorzichtig mee te doen. Aanmelden of nadere informa tie is verkrijgbaar bij Toon Derks via tel. (0478)586418, Pieter Bom via tel. (0478)583444 of bij Her man Crins via tel. (0478)511251. Zie ook www.Aostrum. Slaapcenter Bevers in Bakel kent men natuurlijk als vertrouwd en bekend adres voor alle wen sen op slaapgebied. Slaapcenter Bevers heeft, naast het brede pro gramma van slaapkwaliteit, het innoverende Matrair matras in de collectie. De drukpuntverlagende eigenschappen en het zelf kun nen instellen van de hardheid van het matras worden als zeer bij zonder ervaren. Het matras bevat een luchtsegment welke door een digitale pompunit heel eenvoudig is in te stellen. Door de unieke eigenschappen van het matras is eigenaar Ger Bevers erg enthou siast over dit matras. "De combi natie van instelbaarheid en kwa liteitsmaterialen, zorgen voor een enorm hoog ligcomfort. De nacht rust gaat er werkelijk op vooruit." De Matrair matrassen worden uitgevoerd met een nieuwe 3-D climalaag. Deze climalaag zorgt ervoor dat u als het ware op een laagje lucht zweeft. "Hierdoor is er een perfecte balans tussen tem peratuur en vochtregulatie. Een enorm voordeel van dit matras", licht Bevers toe. Op deze 3-D climalaag, ligt een hoogwaardig koudschuim of latex toplaag. Het matras wordt omsloten door een luxe, velours matrashoes. De hoge eisen die Slaapcenter Bevers stelt aan het geven van goed advies en de uitvoering daarvan, ziet u terug in het Matrair product. De kwali teit wordt gewaarborgd door tien jaar garantie door Matrair. Slaap center Bevers geeft u daar boven op nog drie maanden (gratis) omruilgarantie. Ook u kunt kennis maken met het Matrair persoonlijk instelbare matras. Ger Bevers heet bezoekers van harte welkom in de ruime showroom aan de Brakken 1 in Bakel. Hier staan de diverse matrassen opgesteld en kan men de matrassen rustig uitproberen. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! AJK op HILTHO In Horst wordt van vrijdag 6 tot woensdag 11 oktober de HILTHO gehouden. Dit evenement is in Noord- en Midden Limburg al bijna veertig jaar een begrip en heeft inmiddels ook in de rest van Nederland ruime bekendheid verkregen. Op de HILTHO 2006 presenteren zich deze keer bijna 350 exposanten! Voor het eerst in haar bestaan heeft het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) hier ook een stand. Bij deze stand ziet men allerlei producten uit de agrari sche sector. Zo worden in de stand kuikens uitgebroed, zijn er tal van agrarische producten te bekijken en kunnen de kinderen op de foto met een tractor. Op zondag middag vanaf 12.00 uur wordt tweede kamerlid Ger Koopmans begroet bij de stand. Koopmans is deze middag aanwezig om tekst en uitleg te geven over alles in en rondom de agrarische sector. Ook de overige dagen zijn er bij de stand mensen aanwezig die alles kunnen vertellen over de sec tor. Naast het bekijken van agrari sche producten kan men bij de stand ook terecht om te proeven van allerlei verse producten uit de regio. Wie de bon inlevert, maakt elke dag kans op prijzen. Sprintopleiding melkveehouderij In de komende winter houdt PTC+ op haar vestigingen in Oenkerk en Horst opnieuw de succesvolle sprintopleiding melk veehouderij. Verdeeld over negen weken behandelt de opleiding negen belangrijke thema's binnen de melkveehouderij. De cursus start op donderdag 9 november in Horst. De cursusdagen duren van 8.45 tot 16.30 uur. Er is gele genheid tot overnachten. Aanmelden kan via PTC+ (0342)406597 of via www. ptcplus.com. Binnen de melkvee houderij is er behoefte aan korte, praktijkgerichte cursussen in de rustige maanden van het jaar. De sprintopleiding melkveehoude rij sluit aan bij die behoefte. De voorgaande cursussen werden gegeven in een periode van drie weken. Melkveehouders kunnen zich inschrijven voor de volledige cursus, maar kunnen zich ook inschrijven voor één of enkele dagen. Jaarlijks verwelkomt PTC+ ruim dertigduizend cursisten en studenten uit verschillende lan den. Speelgoed in Wereldwinkel In Wereldwinkel Venray wordt de komende weken aandacht besteed aan het nieuwe,kleurrijke en verantwoorde speelgoed uit Sri Lanka. De importeur Lanka Lamai heeft de door de Tsunami getrof fen bedrijven financieel geholpen om de werkzaamheden te kunnen hervatten. En met succes. De pro ductie is weer op volle gang. Lanka Lamai heeft op Sri Lanka in de afgelopen jaren veel bereikt op het gebied van de arbeidsom standigheden en de productie processen. Al het speelgoed dat aan de Wereldwinkels wordt aan geboden heeft het CE keurmerk. De afwerking van het speelgoed biedt werk aan heel veel men sen. Zij krijgen een rechtvaardige beloning en hebben indien nodig recht op medische behandeling. Kinderen werken niet mee, maar gaan naar school. Geef alle kin deren een kans, dat is het motto van de komende Derde Wereld Dag die op zondag 1 oktober in Venray wordt gehouden. Met een aankoop van speelgoed uit Sri Lanka geeft men zowel de kinde ren in Sri Lanka als kinderen in de eigen omgeving een eerlijke kans. De collectie Wereldmuziek van Putumayo is recent uitgebreid met enkele nieuwe cd's met kin derliedjes van uit de hele wereld. Goederen- en dienstenveiling De Herleving Vierlingsbeek houdt op zaterdag 7 oktober in zalencentrum Concordia de jaar lijkse goederen- en dienstenvei ling. Het wordt intussen al weer de tiende keer dat harmonie en drumband deze veiling houden. In totaal worden deze avond onge veer 170 kavels van goederen en diensten door drie bekende en zeer ervaren veilingmeesters geveild. Door bedrijven en par ticulieren uit Vierlingsbeek en omgeving is een grote hoeveel heid zeer aantrekkelijke goederen en diensten aangeboden. Naast verschillende zeer nuttige en gun stig geprijsde huishoudelijke- en hobby- en klusartikelen, autowas beurten en -onderdelen, sier- en fruitbomen, rozen en andere tuin planten zijn er verschillende zeer lucratieve cadeau- en waardebon nen aan de organisatie beschik baar gesteld. Ook door de leden van De Herleving zijn goederen en diensten voor deze avond samengebracht. De nadruk lag hier vooral op het aanreiken van diensten. Dit heeft geresulteerd in een zeer gevarieerd aanbod van diensten voor onder andere in- en rondom het huis, zoals verrichten van tuinonderhoud, klusjeswerk zaamheden, verzorgen van maal tijden enz. en natuurlijk enkele bijzonder komische diensten. Om alvast een tipje van de sluier op te lichten. De drie wethou ders Hermien van de Brand, Bert Moeskops en Rien Klaassen gaan horecawerkzaamheden op locatie verrichten, Ber Moeskops biedt nog een bezoek aan de Tweede Kamer aan, er zijn kaartjes voor de dartswedstrijden in het Triavium, Frank Huisman vanAllers Daf stelt een bezoek aan het DAF-museum beschikbaar, Frans Thijs heeft een fietsverrassing in petto en noem maar op. Zoals elk jaar gebruike lijk heeft men ook dit jaar weer een thema gegeven aan de veiling. Dit jaar is gekozen voor The Seven ties. De zaal zal helemaal ingericht worden volgens dit thema en ook de presentatie van de goederen en diensten staan in het teken van the seventies. Een overzicht van de te veilen goederen is opge nomen in een speciaal daarvoor gedrukt boekje dat te bestellen is via de website van De Herleving Oterleving.tripod.com.). Verder is er zaterdag 7 oktober vanaf 18.30 uur gelegenheid om in zalencen trum Concordia de goederen te bezichtigen en aansluitend begint de veiling om 19-30 uur. Jeugdleden van scouting De Peelspeurders hebben weer zwerfvuil geruimd. Het ging om de periodieke samenwerking tussen De Peelspeurders, Mc Donald's Venray en de Gemeente Venray. Deze samenwerking vindt meerdere keren per jaar plaats en dat voor alweer voor het vijfde jaar. De gemeente Venray zorgt voor de waarschuwingsborden langs de weg en de prikstokken, Mc Donald's ondersteunt de actie door ondermeer de jeugd te belo nen voor het geleverde werk en De Peelspeurders zorgt voor per sonen die daarmee hun bijdrage leveren aan de natuur. Het gebied tussen de spoorweg overgang op de Maasheseweg, de begraafplaats op de Spurkterdijk, het milieustation op de Metaal- weg en de Xerox is door 35 jeugdleden van De Peelspeurders geruimd van het argeloos wegge gooide zwerfvuil Zo'n drie jaar geleden verhuis de de Petrus' Bandenschool naar de verbouwde oude Mavo aan de Min. Charles Ruysstraat. Helaas waren er te weinig financiële mid delen voor de toch erg gewenste speeltoestellen. Speeltoestellen dragen immers op een uitsteken de manier bij aan de motorische en sociale ontwikkeling van kinde ren. Reden voor ouders, kinderen en leraren om de benodigde gel den op eigen houtje te vergaren. De afgelopen jaren zijn er diverse succesvolle acties en festiviteiten georganiseerd om gelden in te zamelen voor de dure toestellen. Helaas hebben subsidieaan vragen bij landelijke organisaties voor het resterende bedrag niet tot het gewenste resultaat geleid. Genoemde ouders, kinderen en leraren waren het kale school plein na drie jaar helemaal zat. Enkele ouders hebben toen de stoute schoenen aangetrokken en sponsoren benaderd om bij te dragen in de bekostiging van de speelplaats en er zijn alsnog fonds gelden aangevraagd. Net voor de zomervakantie werd duidelijk dat de wens uitkwam en konden de speeltoestellen besteld worden. Vrijdag 6 oktober worden de toestellen op een feestelijke wijze in gebruik genomen. Er zal onder andere een ballonwedstrijd wor den georganiseerd. Na een peri ode vol onzekerheden staan er nu dan eindelijk twee prachtige speeltoestellen waar de kinderen dagelijks van genieten. Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van Fietsvierdaagse Venray werd tijdens het populaire fietsfestijn een ballonwedstrijd voor de jeugdige deelnemers georganiseerd. Zo'n vijfhonderd ballonnen gingen op donderdag 27 juli op het voorterrein van sporthal De Wetteling de lucht in. Ongeveer tien procent van de aan gebonden kaartjes werd geretour neerd. Er stond op dat moment kennelijk een noord -noord - oos tenwind, want de teruggestuurde kaartjes werden gevonden in de buurt van Hengelo/Enschede en verder in het aangrenzende Duitse gebied. Winnaar met een afstand van 198 km werd Stijn van Soest uit Ysselsteyn met als vindplaats Lünenbach (Duitsland). Tweede werd Lars van den Munckhof uit Venlo met een afstand van 178 km en derde Jorely Willems uit Venray. De prijzen werden uitgereikt door Jan Kreutz, voorzitter van Fiets vierdaagse Venray. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Maaike Poorthuis 'n prachtige mogelijkheid om boeiende dagtripjes te maken in de Duits-Nederlandse regio, maar natuurlijk kan men ook 'n meer daagse reis plannen langs de vele bijzondere podia tussen Venray, Arnhem, Duisburg, Dormagen en Mönchengladbach. Sopraan Maaike Poorthuis studeerde zowel in Nederland als in Engeland en beeindigde haar studie met onder scheiding in 2001. Ze volgde diverse masterclasses in binnen- en buitenland, bij o.a. Elly Ame- ling en Roberta Alexander. Maaike werkt met symfonieorkesten, in Operaproducties en Oratoria, maar geeft ook recitals begeleid door piano. Fluitiste Romana Gou- mare studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag en zette haar studie dankzij een beurs van het Fonds van de podiumkun sten voort aan de Royal Academy of Music te Londen. Ze speelde onder vele grote dirigenten als Claudia Abbado en Zubin Mehta. en trad op in grote festivals als de BBC Proms, Edinburgh Festival, Salzburger Festspiele en stond in vele beroemde zalen in o.a. Ber lijn, Londen, Wenen en uiteraard het Concertgebouw. De Bulgaarse pianiste Maria Martinova begon haar studie aan het Bulgaars Nati onaal Conservatorium. De Vladi mir Horowitz beurs stelde haar in de gelegenheid om verder te studeren in New York en daarna te Londen. Ze haalde eerste prij zen tijdens verschillende interna tionale pianoconcoursen. Maria concerteerde in zalen te Londen, Salzburg, Edinburgh, Wenen, Sofia en Amsterdam. Men kan genieten van 'n aantal prachtige liederen van Debussy, Ibert, Poulenc en het Shéhérazade van Ravel. Daarnaast wordt ook de virtuoze sonate voor fluit en piano van Poulenc uitgevoerd. Het concert wordt gehouden in het Odapark Theehuis. Voor verkoop bij de VW Venray via tel. (0478)510505.Voor meer informa tie en kaartverkoop kan men con tact opnemen met het Odapark via tel.(0478)513690. Het Darius Ensemble, bestaande uit Maaike Poorthuis, zang, Roma na Goumare, fluit en Maria Marti nova speelt op zondag 8 oktober vanaf 15-30 uur in Venray het pro gramma L'Amour opgebouwd uit zowel instrumentale als gezongen werken van Franse componisten uit de 20ste eeuw. Toonkunste naars als Debussy, Ravel, Caplet, Ibert en Poulenc staan garant voor een kleurrijk repertoire, waar bij we kunnen genieten van vele muzikale elementen als, verstilling, virtuositeit, melodie, ritme, en de rijke harmonieën. Soms impres sionistisch, dan weer romantisch, maar in alle gevallen spannend en uiterst geïnspireerd. Dit concert vindt plaats in het kader van de Niederrheinischer Musikherbst, een initiatief van Kulturraum Nie- derrhein e.V. Moers. Tussen eind augustus en begin november zojn op ongeveer 35 Duitse en vijf Nederlandse podia ongeveer vijftig uitvoeringen zijn; klassiek en jazz. Men kan uit het grote fes tivalaanbod 'n concertreis samen stellen langs kastelen, kloosters en kerken aan beide zijden van de Duits-Nederlandse grens. Naast beproefde podia worden ook min der bekende plekken opgezocht met Oude en Nieuwe muziek, Gre goriaans, Barok en Jazz. Er werd gekozen voor de thematiek; Stim- men, waaruit valt op te maken dat bij elk concert de menselijke stem het uitgangspunt is. Zowel solisten, ensembles als koren tre den voor het voetlicht. De Nie derrheinischer Musikherbst biedt Verspreidingsburo vrijdag tussen 9.00-17.00 uur DE SCHATTEN VAN DE Grote Kerk

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9