Ondernemers bang voor spookscenario SRAM!! Dansen op The Lion King lm Dorpen blikken terug op kermis De MKB Alle broeken 3 halen 2 betalen haar hem jongens meisjes baby's DUT//LER automatiseerder Lassers Monteur Rotodyne 15 specialist tegels, sanitair en En verder: -§ ho niers Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Voor Hellen Trustfull 'Kleine Honderdzevenentwintigste jaargang - week 40 - donderdag 5 oktober 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Kunst Cultuur 15 Sport 23-28 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Kerkelijke diensten 34 Een brede glimlach van Pramila Venray wint pittige derby TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Ook in Venray angst voor megamail in Venlo Wim van den Heuvel ziet het al helemaal voor zich. Ven- ray-centrum 2020, een uitge storven winkelcentrum. Grote leegstand, landelijke ketens die weg zijn en de lokale klei ne zelfstandige die het niet meer kan bolwerken en zijn of haar winkel uiteindelijk sluit. "Ondenkbaar is het in ieder geval niet als nabij Venlo een Megamail (mega winkelcen trum) wordt gerealiseerd", aldus Van den Heuvel die in de Grotestraat de Etos-vestiging runt. Van den Heuvel heeft het over het Experiencepark, een gigan tisch winkel- en vermaakcomplex dat Bouwfonds MAB na 2012 op het Floriadeterrein wil realiseren. Eerder probeerden de initiatief nemers een dergelijke Megamail te realiseren in Geldermalsen. Dat stuitte daar op groot verzet. De grootste vrees is dat met de komst van een Megamail de voorzienin gen in binnensteden verdwijnen. In Frankrijk, Duitsland en Enge land zijn daar al legio voorbeel den van. Uiteindelijk verdwenen de plannen van Geldermalsen in de koelkast nadat de provincie het streekplan Rivierengebied had aangenomen waarin geen plaats was voor een Megamail. Bouwfonds MAB ging echter ver der zoeken waarbij het mogelijk aantrekken van consumenten uit België en Duitsland een niet onbe langrijke rol speelde. De locatie Venlo is zo'n plek. Bouwfonds MAB wil bovendien meeliften op de Floriade 2012. De cijfers van Experience Park zijn indrukwekkend: een opper vlakte van 35 hectare, een investe ring van 400 tot 600 miljoen euro voor sportfaciliteiten, horeca en hotels, zes- tot achtduizend par keerplaatsen, vier- tot zesduizend directe arbeidsplaatsen en twee duizend indirect en jaarlijks zeven tot tien miljoen bezoekers. De gemeente Venlo heeft aange geven niet negatief ten opzichte van het initiatief te staan maar wil eerst de gevolgenvoor de binnen- ERGER JE NIET AAN SPAMKNUPER.NL stad van Venlo, de stadsdeelcentra en de winkelcentra in de omlig gende gemeenten laten onderzoe ken, alvorens een definitief stand punt in te nemen. Ondernemers uit de Venlose binnenstad staan niet te juichen en hebben de afgelopen maan den hun twijfels kenbaar gemaakt. Daarbij is ook MKB Limburg inge schakeld die aan de hand van een rapport van DHV en de Uni versiteit Amsterdam concludeert dat de komst van een dergelijke Megamail leidt tot verschraling van bestaande winkelcentra in de wijde omgeving, het verlies van arbeidsplaatsen en desinveste ring. "Kortom er is sprake van een duurzame ontwrichting!aldus MKB Limburg in een brief aan de gemeente Venlo. Venray Centraal, de belangenor ganisatie van de Venrayse centru mondernemers, heeft deze week aan haar leden kenbaar gemaakt zich eveneens zorgen te maken over de mogelijke komst van de Megamail in Venlo. "Het centrum zal een aanbod hebben dat groter is dan een stad als Venlo. Het zal gericht zijn op run- en funshop- pen. Het totale aanbod zal daarop gericht zijn. Door de ligging zal de bereikbaarheid en de parkeer- faciliteit beter zijn dan van welk stads- of dorpscentrum ook", aldus voorzitter Jan Vinkenvleugel in zijn brief aan de leden. Volgens Vinkenvleugel zal de omvang van grote invloed zijn op de ontwik keling van bestaande winkelcen tra in dorpen en steden. "Op zijn minst zullen investeringen voor een lange periode achterwege blijven. Verschaling van het aan bod, leegstand en waardevermin dering van het onroerend goed zal het logische gevolg zijn." Lees verder op pagina 3 Schoolstraat 5 Bandoetere Slenteren Zondag ook in het centrum van Venray geweest. Het was weer eens ouderwets druk en bere gezellig. Tal van activitei ten, winkels open, terrassen los. Fraayer kun je het in Venray niet hebben. Minder fraay wel, want als Bouwfonds MAB haar plan nen doorgezet krijgt ontstaat er op een kleine 20 km afstand van Venray een heuse Megamail. In de VS, Frankrijk en Engeland al heel gewoon aan de rand van een stad maar voor Nederland nog relatief nieuw. De vraag is of we op zoiets met z'n allen zitten te wachten. Wegen de voordelen zwaarder dan de nadelen. Het is goed dat de Venrayse onderne mers samen met hun collega's uit Horst, Venlo, Helden, Blerick en noem maar op, zich sterk wil len maken tegen een eventuele komst van zo'n vaak steriele mail. Want als rechtgeaarde consu ment weet ik het wel. Geef mij maar de charme van een gezel lig centrum met oude en nieuwe gebouwen, met smalle straatjes, waar je een keer kunt gvd-en naar een fietser in het voetgan gersgebied, waar je bij goed weer een terrasje kunt pikken onder de plaatselijke kerktoren. Want winkelen is niet alleen spullen kopen en wegwezen. Winkelen is ook een stukje culuur, een stukje ontspanning en dat vind ik zeker niet terug wanneer ik ga runshop pen zoals men dat tegenwoordig schijnbaar noemt. Wat dat betreft was het lekker om afgelopen zondag door de straten van het Venrayse centrum te slenteren, een kopje koffie op het terras te drinken en en passant ook nog eens iets te kopen wat ik toch net nodig had. Laat Venray ook in 2020 fraay zijn! Hannes Met een dansvoorstelling door de groepen 5 en 6 van basisscho len De Hei en Antonius Veulen is woensdagmorgen het startsein gegeven voor de jaarlijkse Kinder boekenweek in de Venrayse bibli otheek. De kinderen dansten dat het een lieve lust was op muziek van The Lion King. In het kader van de Kinderboekenweek zijn er tot 14 oktober nog tal van andere activiteiten zoals het leesprogram ma Slimme Dierenstreken, een jungle speurtocht, Theater Popi, een biebboekje en schminken. Stinkende snoepzakken, botsauto's op straat en gesloten viskraam De Venrayse dorpen willen meer werk maken van hun jaarlijkse kermis. Merselo en Oostrum organiseren naast de kermis ook een dorpsfeest. In Heide lukte dit niet omdat de samenwerking met exploitant Regter niet naar wens verliep. Veulen probeert tevergeefs de populaire 'carjump' te betrek ken bij de kermis. Nu het kermisseizoen voorbij is, vond maandag in het dorpsraden- overleg de evaluatie plaats. De kri tiek spitst zich al jarenlang toe op de moeizame samenwerking met exploitant Regter. De dorpsraden zijn nog steeds boos op de toen malige wethouder Driessen dat hij een nieuw driejarig contract afsloot zonder rekening te hou den met hun wensen. De dorpen willen graag de ker mis omlijsten met allerlei andere activiteiten. Zodat er meer te doen is voor jong en oud. Merselo en Oostrum organiseren een dorps feest. Tot ieders tevredenheid. In Heide liep het daarentegen spaak omdat de broers Regter een klim wand en een springkussen niet accepteerden. Sindsdien houdt Heide het dorpsfeest op een ande re datum. Gelijktijdig metVeulense kermis is de 'carjump' die zo'n tweedui zend bezoekers trekt. De dorps raad heeft tevergeefs geprobeerd een koppeling te maken met de kermis. "We wilden de bezoekers van de carjump kortingskaartjes geven voor de kermisattracties", zegt voorzitter Henk Hellegers. "Maar Regter was niet bereid mee te werken. Terwijl de attracties toch doordraaien terwijl ze vaak half leeg zijn. Op een tiental meter van de kermis lopen twee duizend mensen. Het is een gemiste kans." Ook wil de Veulense dorpsraad meer variatie in de attracties. "De jeugd vindt dat de kermis saai is", aldus Hellegers. Ook andere dor pen pleiten hiervoor. Vooral voor de groep kinderen die te groot is voor de draaimolen moet er meer te doen zijn. Hellegers: "Toch zijn we goed tevreden over de kwali teit. Dat was in het verleden wel anders." Castenray klaagt al jarenlang over de 'afgedankte' autoscooters. De dorpsraad is desondanks rede lijk tevreden, ook over de samen werking met Regter. "We hebben ook geen klagen over de kwaliteit van de attrac ties", zegt Sieb Nijssen (Yssel- steyn). Wel was er in Ysselsteyn baldadige jeugd die 's nachts om half vier de botsauto's op straat wilde uitproberen. Nijssen: "Maar ze zijn niet ver gekomen want de exploitant was er snel bij." Ook Oirlo had weinig reden tot klagen. Enige minpunt was de 1 f i i/e ceuten van loon slechte afbakening van het ker misterrein omdat verzuimd is de borden in de Deputé Petersstraat te plaatsen. Merselo mist goede attracties voor de jeugd van negen tot veer tien. De dorpsraad wil ook graag de oudere jeugd erbij betrek ken. De viskraam is een jaarlijks terugkerend probleem. Omdat de visboer vaak voortijdig het ker misterrein verlaat. Ook Oostrum kwam met deze klacht. "Juist op het moment dat er het meeste volk op de been is, sluit de kraam", aldus Wil Weijers (Merselo). In Ysselsteyn is daar geen sprake van. "De viskraam blijft open tot 's nachts drie, vier uur tot iedereen weg is", weet Nijssen. Lees verder op pagina 3 mode voor het hele gezin Rotodyne ontwikkJTen produceert Hoogwaardige industriël^ajtilatoren. Met regelmaat zoeken wii: met kennis en kunde, teamspirit en eefl opgewekt humeur. Het werk is veelzijdig en technisch uitdagend en geSeitrt in een prettige informele omgeving. V Interesse? StuïMfifeeèn bri Rotodyne VentilatoreriJ^flStbus 95, 5800 AB Venray,lfffo@Rotodyne.nl vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l L EN MAAS www.duthler.com berden es 's maandags gesloten bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl geldig t/m zaterdag 7 oktober2006 Duthler Venray Grotestraat 93 Tel.: 0478-581214 - vrijdag koopavond AIR TO MEASUR sterk in schadewerk 3 mooiste dog-vomuw>léverv t*dienf de mooisJe locatie! Ontvangst, diner, receptie en feestavond; allemaal onder één dak. En....de huwelijksnacht in een superromantische bruidssuite krijg je er gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelij ke prijzen. Meer weten? Bel voor een informatie pakket (of een vrijblijvende afspraak). HOTEL ASTERIA VENRAY, Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1