Aandacht Aandacht Aandacht Bij aankoop van 2 heren pantalons Originele "Lamswool" Pullover t.«.,.€*995 Pc Genieten van avondvullend showprogramma Frans Lemmers met Doors op de Hiltho Nominatie voor Hair-Kappers Eye Watch: zorg voor betere preventie Publiekskrant politie Mogelijk Hazes Memorial Day Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Kurstjens Contactlenzen PEEL EN MAAS Frontale botsing De politie assisteerde donder dagavond bij een verkeersonge val met letsel op de Venloseweg, waarbij twee personenauto's fron taal op elkaar zijn gereden. Een 22-jarige vrouw uit Polen reed op de Venloseweg, waarna zij rich ting aan gaf, de andere weghelft overstak en de Reulsberg in wilde slaan. Zij zag hierbij een tegemoet komend voertuig, met hierin een 52-jarige man uit Ysselsteyn, over het hoofd. Hierdoor ontstond een frontale botsing. Beide bestuur ders zijn ter controle overgebracht naar het ziekenhuis, er was echter geen sprake van ernstig letsel. Aanbevolen door specialisten! Harmonie en drumband St. Catharina klaar voor proms 2006 Streep door buitenopslag De gemeente Venray weigert een bouwbedrijf uit Leunen toestemming te geven om een terrein aan de Hoopweg te gebruiken als buitenopslag. Om de gedwongen ontruiming weer ongedaan te maken, stap te het bouwbedrijf eerst naar de rechter en toen naar de Raad van State, maar in beide gevallen zonder succes. Deze uitspraak vormt een zware slag voor Bouten Bouwbedrijf, want volgens directeur P Bouten is de buitenopslag op het terrein van de voormalige kippenboer- derij van zijn schoonvader van cruciaal belang. De gemeente wei gerde een en ander echter te lega liseren. Toen er door een buurt bewoner over de buitenopslag werd geklaagd, werd Bouten zelfs gedwongen het terrein te ontrui men. Essentieel in dit soort zaken is de vraag hoelang de 'illegale' praktijken hebben voortgeduurd zonder dat er tegen opgetreden is. Bouten en zijn zoon bezweren dat het terrein al meer dan twin tig jaar als opslag was gebruikt. De gemeente daarentegen houdt vol dat er pas de laatste jaren sprake was van een buitenopslag van noemenswaardige omvang. De Raad van State vond het door Bouten aangevoerde bewijsmate riaal per saldo niet overtuigend genoeg, en stelde de gemeente definitief in het gelijk. De enige kans die het bouwbedrijf nog op legalisatie heeft, is via een proce dure tegen het nieuwe bestem mingsplan. Deze procedure loopt momenteel nog. Wijn- en kaasavond In samenwerking met de Vrouwen Organisatie Vier lingsbeek Groeningen (VOVG) zal PLUS Verbeeten in Vier lingsbeek op woensdag 11 oktober een gezellige en leer zame avond houden waarop wijn en kaas centraal staan. Voor het vierde jaar op rij is de PLUS-formule uitgeroepen tot de beste wijnsupermarkt van Nederland. Het grootste aantal vermeldingen in de nieuwe wijn gidsen van 2007, geschreven door Hubrecht Duijcker en Nicolaas Klei, viel PLUS ten deel. De super markt is trots op haar wijnkopers, die het ieder jaar maar weer lukt om de mooiste wijnen voor rede lijke prijzen naar Nederland te halen. Het Nederlandse wijnpu- bliek kan daardoor meegenieten van wijn die uit alle werelddelen afkomstig is. Piet Rutten, de com merciële directeur van wijnimpor teur Jean Arnaud, komt naar Vier lingsbeek. Leden van de VOGV hebben reeds een uitnodiging voor deze bijeenkomst ontvangen. Ook niet-leden worden in de gele genheid om deze gezellige en leer zame avond mee te maken. Er zal een achttal wijnen geproefd wor den. De kaaskenner van PLUS zal de combinatie van wijn met kaas aan de gasten uitleggen. Daarna kunnen ze samen nog gezellig van een glaasje wijn genieten. Leden van de VOGV betalen een bijdrage van 3 euro. Niet-leden mogen meedoen voor een bedrag van 7,50 euro, of tegen inlevering van een volle PLUS-zegelkaart.Aan- melden kan t/m zaterdag 7 okto ber bij het bestuur van de VOGV, Thea van Haren (631676) of bij de servicebalie van PLUS Verbeeten in Vierlingsbeek. De avond begint om 20.00 uur in zaal Concordia. Kaartjes Venray Proms bij PLUS Op zaterdag 14 oktober zal in uitgaanscentrum The Zenith het prachtige muzikale spektakel Ven ray Proms plaatsvinden.Tijdens dit evenement, georganiseerd door Koninklijke Harmonie Euterpe, treden tal van Venrayse artiesten op. Tegen inlevering van drie volle koopzegelboekjes kunt u aan de klantenservice van PLUS twee kaartjes verkrijgen. U betaalt dus slechts 18 euro voor twee kaart jes. De normale prijs is 12,50 euro per entreebewijs in de voorver koop. U bespaart dus maar liefst 7 euro. Kaarten zijn overigens ook verkrijgbaar bij boekhandel van den Munckhof,The Zenith en siga renmagazijn Compaenen aan de Grote Markt. Dans, zang, theater en muziek: het zijn slechts enkele van de vele muzikale ingredi ënten van de proms, die har monie en drumband St. Catha rine Leunen-Veulen-Heide op zaterdagavond 30 september aan het publiek presenteert. De zaal is al weken uitverkocht, want de eenmalige voorstel ling van de muziekvereniging belooft een spetterende avond te worden. "De toeschouwers krijgen een avondvullend en zéér gevarieerd showprogram ma te zien", zegt dirigent Geert Jacobs (44) trots. En trots mag de dirigent best zijn. Want het is voor een relatief kleine muziekvereniging als St. Catharina toch een hele opgave om een dergelijk megafestijn uit de grond te stampen. De voorbe reidingen op de Proms Leunen- Veulen-Heide zijn al meer dan een jaar aan de gang. Diverse commissies, zoals bijvoorbeeld de muziek-, sponsor- en technische commissie, hebben zich de laatste maanden het vuur uit de sloffen gelopen om de organisatie tot in de puntjes te verzorgen. Geert Jacobs is erg te spreken over de bergen werk die de vele vrijwilligers van de vereniging, met steun van tal van sponsoren uit de regio, hebben verzet. Nu het uur U steeds dichterbij komt, begint de spanning toch wat gro ter te worden, beaamt Jacobs, die de harmonie al vier jaar dirigeert en in Leunen woonachtig is. "Je merkt dat de avond erg leeft. Niet alleen is de zaal al maanden uitverkocht, ook op straat wordt er druk over de Proms Leunen- Veulen-Heide gepraat." Op zater dagavond 30 september kunnen de ruim 1100 bezoekers in een grote hal aan de Laagriebroekse- weg in Leunen vanaf 20.00 uur genieten van een avondvullend en vooral afwisselend showpro gramma. Naast de harmonie en de drumband verlenen onder meer rockformatie Curfew, close-har mony group Confetti, dansgroep Impulz en diverse soloartiesten, onder wie Geert Pelzer, Dolf Drab- bels, Coen Classens, Angelique Huyts, Gerry Puts en Jos Koenen, hun medewerking aan de Proms Leunen-Veulen-Heide. De presen tatie is in handen van Paul Rutten. Een prachtig affiche, vindt ook Geert Jacobs. "We zijn met de har monie al ruim een jaar bezig met de voorbereidingen op de proms. Na de zomervakantie hebben we twee keer per week gerepeteerd en de afgelopen week bijna dage lijks. Donderdagavond hebben we nog een repetitie en vrijdagavond is de generale repetitie. Dan moe ten ook het geluid en de lichtef fecten helemaal kloppen. Ja, het begint nu toch wel te kriebelen, ik kijk echt uit naar deze avond. Dit wordt weer een hoogte punt." Weer? Ja, want als dirigent maakte Geert Jacobs al vaker een proms mee. In Well en Herten genoot Jacobs, die als muziekdo cent 'koper' verbonden is aan de muziekschool in Venray, met volle aandacht van de prestaties van 'zijn' muzikanten. Want eenvoudig hebben die het niet, weet de diri gent uit eigen ervaring. "Je speelt heel andere muziek dan je gewend bent. Veel lichte muziek, een ander tempo: zo'n showavond is niet te vergelijken met een normaal concert. Het programma is veel zwaarder en de articulatie van lichte muziek is heel anders. We hebben tijdens de repetities dan ook veel aandacht besteed aan de manier van blazen, maar ook aan het uithoudingsver mogen. Vooral de trompettisten krijgen tijdens zo'n avond heel wat voor hun kiezen." Zes jaar geleden werd de proms in Leunen, toen onder leiding van dirigent Erik Roefs, een groot succes. Op de formule van toen is anno 2006 voortgeborduurd, maar toch is de editie van dit jaar eigenlijk in niets te vergelijken met die van 2000, vindt Jacobs. "Ik speelde toen mee in Het Puppies Huisorkest. Het was een fantastische avond, ieder een genoot, maar de proms van nu is nog veel groter van opzet." Of de Proms Leunen-Veulen-Heide een jaarlijks terugkerend festijn wordt? De dirigent fronst zijn wenkbrauwen. "Nee, zo'n profes sionele theatershow kun je niet eens in de één of twee jaar hou den. Het is geweldig om te doen, maar je vraagt tegelijkertijd ook ontzettend veel van de vrijwilli gers. Extra repetities, de hele orga nisatie: je kunt het beter eens in de zes jaar goed doen, dan eens in de één of twee jaar half werk afleve ren. De mensen moeten naar zo'n avond uitkijken, nieuwsgierig zijn naar wat St. Catharina nu weer op de planken gaat brengen." Hair-Kappers is genomineerd voor de Trend Vision Award. De inzending is verzorgd door Ronald Verlinden (voormalig wereldkam pioen) en Nicole Vercoulen. Ver schillende mensen verleenden hun medewerking om de creatie tot een succes te maken. De make up werd gedaan door Esther Bes- sems, de juwelen/sieraden waren van Leurs juwelier/opticien, de kleding van couturier An Hermans en de accessoires van van Myzetta van Roy. De Trend Vision is een visie over een totaalbeeld, name lijk; haar, make-up en kleding voor het komende seizoen. De win naar van de Trend Vision gaat naar de wereldkampioenschappen in Milaan. Het jonge beveiligingbedrijf Eye Watch Security Group uit Venray, is opgestart door de Venraynaren Dave van de Laar (25) en Bernard Schoenmakers (28). Beide heren hebben al weer bijna een succes vol jaar achter de rug. Na diverse succesvolle projecten beveiligd te hebben zowel in Venray als daar buiten. Nu willen de Venraynaren een collectieve beveiliging aan bieden voor alle ondernemers in regio Venray. "Dit begint aardig te lukken, maar er is nog een hele weg te gaan"; aldus Dave van de Laar. "Na succesvolle beurs op de Businessdagen in Venlo hebben we besloten om deel te nemen aan de Hiltho Beurs in Horst. Hier kan men ons komen bezoeken van 6 tot en met 11 oktober". Eye Watch Security Group wil zich door middel van deze beurs pro moten bij ondernemers en parti culieren in deze regio. Omdat er een stijgende lijn van criminaliteit dreigt in Venray wil Eye Watch Security Group meer gaan doen aan preventie in Venray door de diensten en service met kwa liteit en continuïteit tegen een betaalbare prijs te waarborgen. Momenteel zijn er diverse klanten met tevredenheid aangesloten bij de mobiele surveillance van Eye Watch Security Group. "Maar dit aantal willen wij graag opkrik ken", zeggen Dave van de Laar en Bernard Schoenmakers. "Doordat er meer mensen aansluiten op ons collectief kunnen wij langer en vaker ter plaatse zijn voor een betere preventie! Het werken met Eye Watch Security Group heeft vele voordelen, omdat wij uit deze regio komen kunnen wij meer continuïteit bieden en sneller ter plaatse." Momenteel is Eye Watch Security Group bezig om een betere veiligheid en preventie te creëren in Venray. En zo gaat men de wakende arend steeds vaker zien. Bezoek ook www.eyewatch- securitygroup.net. Voor de tweede keer verschijnt een dezer dagen de publiekskrant Blauw. Met deze publiekskrant informeert de politie actief haar inwoners over de aanpak en pre ventie van criminaliteit. 'Blauw' wordt aangeboden in een herken bare politie-envelop en valt deze week op de mat in alle huishou dens in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. In deze uitgave, die vier pagina's telt, krijgt de kijker een kijkje ach ter de schermen van de Noodhulp. Dit zijn de politiediensten die reageren op de spoedmeldingen. Ook wordt ingegaan op het werk van een gebiedsmentor. Deze poli tiemensen kennen hun buurten goed en proberen eventuele pro blemen in hun wijk aan te pakken of te voorkomen. Woninginbraak passeert ook de revue. Dit - helaas nog veel voorkomende - misdrijf heeft een grote impact op slacht offers en kan goed voorkomen worden. Door voorzorgsmaatre gelen te nemen tegen ongenode gasten, wordt het risico op een woninginbraak aanzienlijk ver kleind. In het blad kan de lezer een aantal praktische tips vinden op dit gebied. Vanzelfsprekend kan de lezer ook de internetsite www. politielimburgnoord.nl bezoeken voor meer informatie. Wie gaat bouwen, verbouwen of herinrichten en zich verdiept in een nieuw interieur, moet keu zes maken over indeling en stijl. Zelfs bij een minimalistische inde ling vormen de wanden en deu ren het eerste begin, als doorloop naar of fysieke afscheiding van verschillende ruimtes. Functio naliteit is hier al direct verweven met esthetiek, design en ruimte lijk effect. Wat doet een wand met een kamer? Wat is de rol van een deur en moet deze sluit- of schuif baar zijn? Welke ruimtelijke en decoratieve functies hebben deze scheidingselementen? Het mooi ste antwoord wordt gegeven door Movi en Frans Lemmers Wonen en Slapen. Dit technisch zeer geavan ceerde merk uit Italië maakt deur en schuifpanelen op maat van geëtst en gezandstraald glas. Alles in semi-transparante naturel- of pasteltinten of diepe trendy kleu ren en met een prachtige subtiele afwerking van metaal of hout. Voorbeelden van wand- en deur systemen van Movi zijn THIRA, SIMI, LIPSI en IDRA. De nieuwste modellen van MOVI zijn de glazen MILO en de houten ANDROS.Alle modellen worden in Nederland op de markt gebracht door The Doors Design for Living en zijn verkrijgbaar bij Frans Lemmers Woninginrichting aan de Paters- straat. Movi is een van de eerste ont wikkelaars van modulaire syste men voor meubelen, kasten en wanden. Gevormd door zijn oplei ding aan de Academica di Belle Arti en geïnspireerd door samen werking met beroemde architec ten, heeft Lino Vigano het merk Movi ontwikkeld, uitgebouwd en op het hoogste niveau gebracht. Vanaf de jaren '70 heeft het bedrijf zich gespecialiseerd in het ont werpen en vervaardigen van schei dingspanelen met gepatenteerde ophangsystemen, waarmee het bedrijf inmiddels wereldwijd een grote reputatie heeft opgebouwd. Techniek en esthetiek staan bij Movi op de eerste plaats. Het bedrijf houdt zich voortdurend bezig met innovatie en techno logische ontwikkelingen van modulaire en maximaal functi onele schuifsystemen. Dankzij de jarenlange ervaring levert het bedrijf een technisch perfect pro duct. Maar de schuifpanelen van Movi zijn bovenal mooi en har monieus in het interieur. Ineens wordt een wand zichtbaar. Ineens zorgt een deur voor extra licht en ruimte. Door de minimalistische, strakke vormen en de soms felle maar meestal subtiele kleurstel ling passen de matglazen panelen in elk interieur. Zowel klassiek als modern, zowel huiselijk als zakelijk. Een Movi schuifsysteem vormt een prachtige afscheiding van eetkamer naar keuken, van badkamer naar slaapkamer, of van salon naar hal. Frans Lemmers Woninginrich ting is begin dit jaar overgenomen door Eef Leijssen. De jonge onder nemer heeft zijn draai inmiddels gevonden en zal onder meer op de Hiltho met Doors aanwezig zijn. In de winkel aan de Patersstraat komt binnenkort ook een compleet nieuwe serie te staan. Daarnaast is Frans Lemmers Woninginrichting zich ook meer gaan toeleggen op houten vloeren. "Van Bamboe tot geborsteld eiken", aldus Leijssen. "Prachtige vloeren die niet meer in de lak gezet hoeven te worden." Verder wordt het assortiment bin- nenzonwerking uitgebreid met sereens, markiezen en knikarm zonweringen aan de buitenzijde van de woning. "Dit vormt een goede aanvulling op het binnenas- sortiment". "Daarnaast zullen we op de Hiltho ook komen met een nieu we generatie waterbedden die lijken op een boxspring. Bij deze bedden zijn tal van accessoires mogelijk zoals beeldschermen, muziek en massagetrillingen. Echt iets aparts. Maar ook Auping komt met een massagesysteem op basis van lucht. Wat dat betreft gaan de ontwikkelingen op beddengebied momenteel zeer snel", besluit Eef Leijssen. Terwijl bijna heel Nederland het vergeten was, stond een groep Venraynaren afgelo pen zaterdag stil bij de tweede sterfdag van André Hazes. Een hardnekkig deel van de Ven rayse fanclubkern wil deze traditie in ere houden cq. in het leven roe pen. Met hun eigen memorial heb ben deze doorgewinterde Hazes- fans deze voor hen trieste dag met het nodige respect herdacht. Maar Op de foto v.l.n.r. de harde kern van de Venrayse Hazesfans: Elly Swinkels, Dorien van der HeijdenKarei Hutgens, John van der Heijden en Gerry Swinkels. de fans willen meer. Volgend jaar willen ze de Hazes Memorial Day grootser aanpakken. "Denk daarbij aan een look-a-likewedstrijd, een playbackshow en/of een Hazes Idols. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv .nl Contactlenzen met een leesdeel dubbelfocus contactlenzen Donderdag 23 september 2006 - Pagina 7 r corridor 1 heren- i i mode GRATIS Geldig op de gehele pantaloncollectie. Aktie t/m 04-10-2006 Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service op=op Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Venray - T: 0478 - 550630 Pannïngén: Ó77-30712 03 Venlo: 077-351 36 03 Venlo: 077-354 13 07 Venray: 0475-51 67 08 Panniogen; 077-32307 95 Horst: 077-398 1645 www.fotoid.nl ««v.eyewatc hsecu'"'WouP- 06-13203383

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7