Open Dag VieCuriVitaal f Belgisch werkpaard dunt broekbosje Oostrum uit Extra voorstelling Venrode Oprichting Poolse parochie in Meterik Floriade Atlantic Telecom sluit deal met BT Ingezonden Niets! Y Yv - .Y -YY PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 14 september 2006 - Pagina 7 DETHUID VieCuriVitaal in Venray houdt op zaterdag 16 september van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. De belangstelling voor behande lingen in de huidlaserkliniek van VieCuriVitaal is groot. Het aantal behandelingen neemt snel toe. De kliniek helpt mensen onder andere van ongewenste lichaams- beharing af. Ook is behandeling van couperose, wijnvlekken, spi der naevi en cosmetisch storende bloedvaatjes mogelijk. Dermatoloog Han van Pelt is medisch coördinator van de huid laserkliniek. "Sinds de invoering van het nieuwe zorgstelsel valt de behandeling van de genoemde aandoeningen niet meer onder de reguliere zorg van het zieken huis. En dat terwijl veel mensen er behoorlijk onder lijden. En nu biedt VieCuriVitaal de mogelijk heid daar toch iets aan te laten doen. Mensen moeten er nu wel zelf voor betalen, maar de erva ring leert dat de kosten vaak mee vallen." Nieuwe lasertechnieken hebben het mogelijk gemaakt haargroei te verminderen, zon der pijnlijke bijverschijnselen. In elk geval minder dan ingeval van harsen of epileren. Han van Pelt: "Over het algemeen zijn er zelfs nauwelijks bijwerkingen. Een behandeling bestaat uit een aantal sessies. Gemiddeld twee tot vijf. Tussen de behandelsessies liggen periodes van drie tot acht weken." Aan de beslissing tot behandeling gaat een intakegesprek met een dermatoloog vooraf. Die brengt het probleem in kaart en maakt foto's van de huid om na eventu ele behandeling te kunnen zien of deze conform afspraak én succes vol is. Er is dan volop ruimte voor het stellen van vragen. Ook de kosten komen in dit gesprek aan de orde. Behandelen met behulp van laser is zeer zuiver licht met grote energie op de huid richten. Bij ontharing wordt de laserener gie opgenomen in de pigmenten van de haarwortels. Die worden daardoor vernietigd. Bij behande ling van couperose, spinnenkop vaatjes en wijnvlekken wordt dat licht geabsorbeerd door de rode kleurstof in het bloed. Hierdoor wordt het bloedvaatje verhit en verschrompelt het. Op de behan delde plekken zijn de bloedvaat jes voor een groot deel niet meer zichtbaar. De behandelde bloed vaatjes komen niet terug, wel kun nen, in een enkel geval, zich na verloop van tijd nieuwe vaatjes ontwikkelen. Van Pelt: "Ook voor deze behandelingen geldt dat er nauwelijks bijwerkingen zijn. En alleen in geval van wijnvlekken zijn vaak meer dan twee tot drie sessies noodzakelijk. Een gesprek vooraf geeft duidelijkheid over de behandeling en de kosten ervan." Het huidlasercentrum van Vie CuriVitaal voldoet aan alle eisen die de wet aan klinieken stelt. De medewerkers zijn ook verbonden aan VieCuri Medisch Centrum. Ze zijn nauwkeurig geselecteerd en vaak al jaren werkzaam op het terrein van de dermatologie. Hun kennis en kunde zijn helemaal up to date door hun werk bij VieCuri en door de nodige bij- en nascho ling. De laserapparatuur en ruim tes voldoen aan de hoogste eisen. VieCuriVitaal is te vinden aan de Merseloseweg in Venray (eigen ingang achterkant ziekenhuis), tel. (0478)522777. Zie ook www.vie- curivitaal.nl. In een broekbosje aan de N270 in Oostrum werd donderdag een Belgisch werkpaard ingezet om bomen te rooien. Samen met zijn baas zorgde het paard ervoor dat het bosje op een natuurvriende lijke manier werd uitgedund. In het gebied bevindt zich een klein broekbos, dat eigendom is van de gemeente Venray. Kenmerkend aan een broek bosje is het zéér natte karakter, gevormd door vennen en poelen. Door de hete zomer is het bosje sinds enige tijd drooggevallen. Dat was voor de afdeling openbare ruimte van de gemeente Venray aanleiding om beheermaatregelen te nemen om de cultuurhistori sche functie van - en de specifieke dieren- en plantenwereld in - het gebied te behouden en zo moge lijk te versterken. Om zo min mogelijk schade aan te brengen aan de natuur en het gebied zijn functie als hakhoutbosje te laten behouden, werden in het gedeelte van het bos waar veel elzen dicht bij elkaar staan geen grote kranen gebruikt, maar een speciaal voor deze klus getrainde Belgische knol. Het paard werd ingezet om de gekapte bomen in het broekbosje in Oostrum te transporteren. Dat gebeurde met man en paard om de ondergrond en de bomen die mochten blijven staan niet te beschadigen. Een gedeelte van het afgevoerde tak- en tophout van de bomen wordt hergebruikt voor het maken van schuilgelegenhe- den voor klein wild. Het overige hout wordt afgevoerd. Popkoor Venrode geeft wegens de grandioos uitverkochte voor verkoop van de voorstellingen op 30 en 31 maart 2007 een extra voorstelling van Jesus Christ superstar op 5 april 2007. Het koor heeft dit, in overleg met de schouwburg Venray, besloten om meer mensen een kans te geven dit grandioze spektakel mee te kunnen maken. De rock musi cal Jesus Christ Superstar wordt gezongen en gespeeld door de leden van Venrode met in de gast rollen Rick Alofs als Jesus en Joep Hoebers als Judas. Dit alles onder leiding van dirigent Max Smeets (bekend van Rembrandt de Musi cal). Het koor is momenteel volop bezig met de uitwerking van dit geheel. De kaartverkoop loopt via Schouwburg Venray. IC ziekenhuis weer open Vijf dagen nadat er binnen de Afdeling IC/MC van het VieCuri- ziekenhuis in Venlo de MRSA-bac- terie werd geconstateerd, werd vorige week zaterdag besloten om de afdeling weer open te stellen. Nadat uit kweekuitslagen van de patiënten is gebleken dat niemand meer drager is van de MRSA-bacte- rie, is besloten tot grondige reini ging van de afdeling over te gaan. De betrokken twee medewerkers van wie is gemeld dat zij ook besmet zijn met het MRSA-bacte- rie moeten nog een aantal dagen buiten het ziekenhuis blijven. Met de inzet van het nieuwe PCR- apparaat is het mogelijk gewor den om de IC binnen een aantal dagen weer open te stellen. Sinds 1 september beschikt de afdeling Medische Microbiologie/Hygië- nedienst over een nieuwe test methode voor het aantonen van MRSA bij een patiënt. In plaats van een kweek zal er dan een PCR (polymerase ketting reactie) op MRSA worden uitgevoerd. Indien een patiënt de MRSA niet heeft, zal de uitslag bij ongeveer 95 procent van de gevallen binnen één werk dag nadat het patiëntenmateriaal is afgenomen, bekend zijn (bij de overige vijf procent van de patiën ten zal toch nog een kweek nodig zijn; de uitslag is dan binnen drie tot zeven dagen bekend). Dit bete kent dat voor de meeste patiën ten de uitslag veel sneller bekend is (incl. de daarbij behorende maatregelen van isolatie etc.). Als gevolg van de tijdelijke sluiting van de IC/MC is een viertal opera ties uitgesteld. Het betrof hier drie dikke darmoperaties en een heup operatie. Deze - weliswaar uitstel- bare - operaties worden op korte termijn opnieuw ingepland. Schizofrenie De afdeling Preventie en Infor matie van de GGZ Noord- en Mid den- Limburg en de familieleden vereniging Ypsilon organiseren op donderdag 21 september een bijeenkomst voor familieleden van mensen met schizofrenie of psychotische klachten. Familiele den worden geconfronteerd met niet alledaagse, extreme situaties en voelen zich vaak machteloos. Onzekerheid over de toekomst en onbegrip uit de omgeving komen daar nog bij. Dan kan de behoefte ontstaan om er met lotgenoten over te praten om op die manier wat steun te krijgen. De eerste bijeenkomst zal in het teken staan van ervaringen uitwisselen en met elkaar nagaan waar behoefte aan is. Sprekers zijn mevrouw Banning, systeemtherapeute GGZ Noord en Midden Limburg en een erva ringsdeskundige. Bij voldoende belangstelling zal deze avond een vervolg krijgen in de vorm van een lotgenotencontactgroep. De avond vindt plaats van 19.00 tot 22.00 uur in het Dag Activiteiten Centrum(DAC) aan de Dr. Poels straat 6 te Venray. De entree is gratis, reserveren is noodzakelijk. Voor meer informatie en aanmel ding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, tel. 0478 - 527066 of mailen naar igg@ggznml.nl Wat gebeurt er als U niet adverteert Voor het eerst in 24 jaar krijgt het bisdom Roermond er weer een nieuwe parochie bij. Afgelopen zondag 10 werd door het bisdom in Meterik een parochie opgericht. Die is speciaal bedoeld voor de vele Polen die in Limburg woon achtig zijn of hier een deel van het jaar verblijven. De nieuwe parochie wordt een zogeheten 'personele quasi-parochie'. Dit betekent - in tegenstelling tot de 331 andere parochies van het bisdom - dat deze parochie niet een bepaald grondgebied beslaat, maar er voor alle Polen in Limburg is. Het idee voor de oprichting van een speciale parochie voor Poolstaligen is enige tijd geleden al ontstaan Limhnre heeft vannit de tijd van de mijnindustrie in Zuid-Limburg een vrij grote Pool se gemeenschap. Recent zijn daar in Noord- en Midden-Limburg de Poolse seizoensarbeiders bijgeko men, die enkele maanden per jaar in Limburg wonen. Met name in deze laatste groep bevinden zich veel kerkbetrokken mensen die behoefte hebben aan liturgievie ring en pastorale en sociale bege leiding in hun eigen taal. Het gebied van de nieuwe paro chie valt samen met de grenzen van het hele bisdom Roermond, de provincie Limburg. De Poolse parochiegemeenschap bezit voor alsnog geen eigen kerkgebouw. Zij komt voor de vieringen en bedie ningen voornamelijk samen in de parochiekerk van Meterik. Deze kunnen ook in andere kerken of kapellen binnen het bisdom Roermond worden gehou den. Uiteraard blijft de 'normale' parochie van Meterik gewoon bestaan. De parochie van de H. Faustina van de Goddelijke Barmhartig heid is gelijkgesteld aan de paro chie zoals het kerkelijk wetboek die omschrijft. Zij is daarom een publieke kerkelijke rechtspersoon. Net als alle andere parochies krijgt ook deze parochie een eigen kerk bestuur, waarvan de leden door de bisschop van Roermond benoemd worden. Ook krijgt de parochie in de persoon van pater Krzysztof Obiedzinski S.Chr. een eigen pas toor. Deze wordt in overleg met de provinciaaloverste van de Societas Christi pro Emigrantibus Polonis - die ook een aantal andere Poolse parochies in Nederland bemant - door de bisschop van Roermond voor een bepaalde tijd benoemd. Het decreet van de parochieop richting is afgelopen zondag door vicaris-generaal mgr. H. Schnac- kers voorgelezen tijdens de eerste H. Mis van de nieuwe Poolse paro chie in Meterik. Aansluitend heeft een werk groep van de Poolse parochiege meenschap een volksfeest geor ganiseerd. Naast de religieuze doelstelling heeft de parochie immers ook een taak op soci aal en cultureel terrein. Die zal bestaan uit ontmoeting, zowel voor de Poolse gemeenschap onderling alsook tussen de Poolse en Nederlandse gemeenschap, informatievoorziening rond socia le voorzieningen en wet- en regel gevingen én het ontwikkelen van netwerken met de Nederlandse instanties, verenigingen en over heden. Deze ontmoetingen zullen merendeels in gemeenschapshuis De Meulewiek in Meterik plaats vinden. Om sociale en culturele acti viteiten te kunnen organiseren is een samenwerkingsconvenant getekend tussen de Poolse paro chie en de onlangs opgerichte stichting ARKA. Deze stichting is ontstaan uit een samenwerking van de gemeente Horst aan de Maas, het bedrijfsleven en het lokale welzijnswerk. De werk zaamheden van de stichting wor den financieel mogelijk gemaakt door de lokale overheid, het Euro pees ontwikkelingsbudget Lea- der+ en het bedrijfsleven Workshop Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis, inloop huis voor mensen met kanker en hun naasten, in Venlo houdt op dinsdag 26 september een work shop. In deze workshop Omgaan met verandering, staat het thema 'mijn lichaam' centraal. De work shop biedt een persoonlijke zoek tocht; gaat samen op zoek naar een eigen stijl van omgaan met het lichaam; lichaamsbewustwor ding met behulp van yoga en cre atieve expressie, informatie over wisselwerking lijf en psyche en het delen van ervaringen. Het gaat niet om prestatie, maar vooral om de ervaring. Handig is niet knellen de kleding te dragen en neem een grote handdoek of badlaken mee. De workshop duurt van 10.00 tot 13-00 uur. Aanmelding kan tot en met vrijdag 22 september bij Miep Berbers of Cor Jaspers via tel. (077)3211433-Verder wordt er dinsdag 26 september vanaf 19.00 uur een lezing gehouden door de heer drs. Hassings, longarts. De lezing gaat over de laatste ontwik keling van longkanker; onderzoek en behandeling en duurt tot onge veer 21.00 uur.Aanmelden kan tot een week voor aanvang van de lezing via bovenstaand telefoon nummer. Lezing dyslexie De Vereniging Balans houdt op dinsdag 26 september vanaf 20.00 uur een lezing over dyslexie in de bibliotheek van Horst. Balans is een vereniging voor ouders van kinderen met leer- ontwikkeling en gedragstoornissen, waaronder ADHD, dyslexie en PDD-NOS. Kin deren in groep 3 leren hoe vor men horen bij letters en hoe let ters horen bij bepaalde klanken. Hiermee begint het technisch (leren) lezen. Sommige kinderen leren dit wat minder snel dan andere. Ongeveer tien procent van de leerlingen in groep 3 is wat betreft hun ontwikkeling nog niet helemaal 'klaar' voor het leren lezen en schrijven. Ruim de helft van deze kinderen gaat goed vooruit met extra hulp. Als het kind ondanks gerichte oefening en begeleiding niet vooruit gaat met lezen, kan er sprake zijn van dyslexie. Het is dan raadzaam een externe deskundige in te schake len voor een diagnostisch onder zoek en behandeladvies. Dyslexie is een stoornis in het technisch lezen, niet in het begrijpend lezen. Dyslexie kan het begrijpend lezen wél belemmeren. Dit is het geval als het technisch lezen oneven redig veel aandacht en energie vraagt, zoals bij een kind met dys lexie. Dyslexie belemmert ook het vlot leren lezen. De meeste kinde ren met dyslexie leren uiteinde lijk wel lezen, maar blijven trager lezen. Ze moeten er meer energie in steken en zijn sneller afgeleid dan de gemiddelde lezer. Dat gaat vaak ten koste van het begrip van wat gelezen is. Dyslexie is niet bij elk kind hetzelfde. Het kan variëren in ernst en bijkomende stoornissen. Sommige leerlingen hebben moeite met hardop lezen, maar kunnen vrij probleemloos eenvoudige teksten stillezen en begrijpen. Andere leerlingen kun nen leesproblemen goed compen seren, maar hebben grote moeite met de spelling. Bij voorkeur van tevoren reserveren via de verschil lende vestigingen van bibliotheek Horst aan de Maas. De vijf Floriade-gemeenten en de provincie Limburg heb ben nadere afspraken gemaakt over grote regionale samen werkingsprojecten, zoals de organisatie van de tuinbouw- wereldtentoonstelling Floria de 2012. Noord-Limburg houdt de regie, de provincie levert ondersteuning. Dat is de uitkomst van overleg tussen de vijf Floriade-gemeenten Venlo, Horst aan de Maas, Venray, Helden en Gennep en de provin cie, dinsdagmiddag in Maastricht. De planvorming voor de Flori ade is nu zodanig ver gevorderd, dat gemeenten en provincie de bestaande samenwerking ver der kunnen gaan verdiepen. Het gemeenschappelijk doel is, in de woorden van burgemeester H. Bruis van de gemeente Venlo "om de beste Floriade ooit te gaan maken". De regio Venlo houdt, zo is afgesproken, de regie. De provincie is bereid daar in part nerschap haar ondersteuning te bieden. De vijf Floriade-gemeen ten stellen vast dat de afgelopen maanden hard is gewerkt om de Floriade-organisatie op poten te zetten. Burgemeester Bruis: "Dat zijn dingen die vooral achter de schermen plaatsvinden, maar de komende tijd zal de Floriade steeds zichtbaarder worden." Gedeputeerde G. Driessen stelt namens het college van GS dat hij tevreden is met de uitkomst van het overleg."De Floriade overstijgt de belangen van de deelnemende gemeenten. Het gaat om voor de toekomst van Noord-Limburg cru ciale projecten. Het provinciebe stuur wil daar graag zijn steun aan geven." Op 1 september heeft Atlan tic Telecom uit Venray een contract afgesloten met British Telecom (BT). BT draagt hier mee een groot aantal klanten uit België en Nederland over aan Atlantic Telecom. "Een belangrijke order voor ons", stelt Jos Peeters, directeur van Atlantic Telecom. "We hebben een contract voor vijf jaar afgeslo ten. BT is een grote speler op tele- comgebied en zij willen, samen met partners, de zakelijke markt naar zich toe trekken. Wij zijn nu een van die partners." Volgens Peeters richten BT en Atlantic zich met name op het midden- en kleinbedrijf. De contacten met BT zijn niet nieuw. Al in 2003 werd een con tract met BT afgesloten en in 2005 is Atlantic de eerste geautoriseerde reseller geworden. In de praktijk houdt het contract in dat Atlantic de contacten onderhoudt met de klanten in België en Nederland. "Voor ons een omzet van onge veer een miljoen euro", aldus Pee ters. Een groot deel van de nieuwe klanten bedient Atlantic Telecom vanuit vliegveld Zaventem in Bel gië. Atlantic Telecom gaat begin 2007 zijn diensten verder uitbrei den. "Naast de vaste telefonie gaan we ons nu ook richten op inter netdiensten en mobiele diensten. Denk daarbij aan dataverkeer en bellen via internet. Daar komt bij dat KPN vanaf 1 december niet meer het alleenrecht heeft om abonnementen af te sluiten voor het vaste telefoonnet. Een abonne ment kan vanaf die datum ook via ons worden afgesloten. Atlantic Telecom heeft diverse grote klanten, zoals Pon en Flex tronics. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Subsidie sport In de Peel en Maas werd onlangs in een aparte sportspecial veel aandacht besteed aan sport activiteiten in brede zin. Ik miste daarbij een bericht over de moge lijkheid om voor een subsidie van maximaal 500 euro in aanmerking te komen, die de provincie Lim burg op dit moment beschikbaar Basistraining Kindertelefoon De Kindertelefoon start in september met een basistraining voor nieuwe vrijwilligers. Nieuw is dat vrijwilligers de kennis en ervaring die ze opdoen tijdens hun werk bij de Kindertelefoon Limburg kunnen 'verzilveren': er wordt een portfolio opgebouwd dat gebruikt kan wor den om vrijstelling te krijgen voor (delen van) bepaalde opleidingen. De Kindertelefoon is een plek waar kinderen tot achttien jaar terecht kunnen met hun vragen en problemen. Elke dag van 14.00 tot 20.00 uur via het gratis telefoonnummer 0800-0432. Aan de telefoon zitten getrainde vrijwilligers. De Kindertelefoon wordt elk jaar duizenden keren gebeld over uiteenlopende zaken als verliefdheid, ruzie, pesten, verveling, misbruik. De vrijwilligers moeten dus van veel markten thuis zijn. Natuurlijk krijgen ze eerst een basisopleiding, die ongeveer tien dagdelen in beslag neemt. Daarnaast lopen ze stage aan de tele foon, onder begeleiding van een ervaren vrijwilliger, voordat ze met het eigenlijke werk beginnen. Sinds enkele jaren is de Kindertelefoon niet alleen via telefoon maar ook via chat bereikbaar. Daarvoor worden speciale chatvrijwilligers ingezet. Vrijwilligers van de Kindertelefoon zijn minimaal achttien jaar, ze hebben een open oor voor kinderen en staan open voor de belevingswereld van jongeren en ze kunnen elke week ongeveer vier uur aan de Kindertelefoon besteden. Het werk bij de Kindertelefoon is bijzonder leerzaam, zowel aan de telefoon als aan de PC. En die leerervaringen kunnen nu, dank zij een subsidie van de provincie Limburg, verzilverd worden. Elke vrijwilliger kan, als hij dat wil een portfolio opbouwen. Als het portfolio een bepaalde omvang bereikt heeft kan het getoetst worden door een opleidingscommissie van de Leeuwenborgh en vrijstellingen geven voor (delen van) oplei dingen. Ook kan het gebruikt worden als CV bij sollicitaties. Geïnteres seerden kunnen een informatiepakket en aanvraagformulier aanvragen via tel. (077)3514057 of e-mail info@telehulplimburg.nl. Ook op www. telehulplimburg.nl. is informatie te vinden. stelt. De subsidieregeling is open gesteld vanaf 1 september j.l. en loopt tot en met uiterlijk 16 okto ber (sluitingstermijn). In aanmer king komen stichtingen en ver enigingen die in meerderheid met vrijwilligers werken en activitei ten ondernemen die zich richten op het beoefenen van sport door jeugdigen tot 18 jaar. Ook moeten zij zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en een door NOC/NSF erkende sport beoefe nen. Uiteraard moet de subsidie worden ingezet voor activiteiten die op het moment van indiening van de aanvraag nog niet hebben plaatsgevonden. Bent u geïnteres seerd? Surf dan naar www.lim- burg.nl/vrijwilligerswerk. U kunt daar het aanvraagformulier invul len, uitprinten, ondertekenen en opsturen of telefonisch opvragen bij telefoonnummer 046-420 71 79. Met deze regeling wil de pro vincie Limburg haar grote waarde ring laten blijken voor al het werk dat vrijwilligers in Limburg doen. Ik roep op om snel te reageren, want er ligt een totaalbedrag van 779-500 euro op u te wachten! Martinet Roling, provincie Limburg. D66-Statenlid Nieuws uit Venray en omgeving leest U in luiillaoiC - oS - - Veelvoorkomende 1luidMndoemnR viert neen Beste ooit'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7