'Geluidshinder circuit De Peel drastisch omlaag' nieuwe leer collectie OAO/ £\jTo korting DeMKB SKIP weg uit Tienray Duivenplaag in centrum Fashion Shopping Sunday haar hem jongens meisjes baby's DUTA/LER automatiseerder NICE PRICE dé specialist tegels sanitair en Schapen zorgen voor commotie Jazzdiner in hotel Asteria En verder: IRÜHL HAEGENS MOLENAAR JT1 Bandoetere Voor Honderdzevenentwintigste jaargang - week 37 - donderdag 14 september 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Kunst Cultuur 23 Sport 20-22 Gemeentelijke mededelingen 16-19 Kerkelijke diensten 26 Venray verliest thuisduel EXTRA KOOPZONDAG 17 SEPTEMBER 2006 DE VOLGENDE REGULIERE KOOPZONDAG IS 1 OKTOBER! Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Op deze gezellige EXTRA koopzondag heeft u de mogelijkheid om de nieuwste trends voor dames, heren en kinderkleding te komen bekijken. Tevens zullen 2 mannequins in enkele MODEFLITSEN de leukste combinatiemogelijkheden aan u tonen. Bij aankopen gedurende deze EXTRA Koopzondag maakt u kans op de'Lucky MINUTE'. De klant die op dit tijdstip heeft afgerekend mag voor hetzelfde bedrag nogmaals aan kleding uitzoeken. Minder races, nieuwe uitlaatsystemen en plaatsing geluidswanden De geluidsoverlast van cir cuit De Peel zal de komende jaren drastisch verminderen. Dat belooft eigenaar Harry Maessen. Het huidige circuit blijft nog tot begin 2010 in gebruik. Maessen erkent de geluidshinder voor de omwo nenden en hij zegt toe dat bij ieder evenement de herrie ver der afneemt. "We brengen het geluid terug bij de bron. Door nieuwe uitlaatsystemen wordt bij auto's het aantal decibels verlaagd van 103 naar 92. Een verschil van elf dba is nogal wat", zei Maessen woensdag tijdens een informatieavond in het gemeentehuis. Gemeentelijk projectleider Theo van Tilburg meldde dat het 'geluidslek' in het circuit ontdekt is. "Op een punt van de baan acce lereren de auto's met de uitlaat in een bepaalde richting. Er komen extra voorzieningen om dit 'lek' te dichten." De informatieavond ging over het voorontwerp bestemmings plan van het nieuwe racecircuit dat aan de overzijde van de Bakel- sedijk komt. De inspraaktermijn loopt van 18 augustus tot en met 14 september. Nadat de milieu- effect-rapportage (mer) gereed is, kan de gemeenteraad in sep tember 2007 het bestemmings plan definitief vaststellen. Naar verwachting zal in mei 2008 de bouwvergunning worden ver leend. Begin 2010 moet het nieu we circuit klaar zijn en wordt de oude racebaan ontmanteld. Harry Maessen laat vanaf nu bij ieder groot race-evenement een officieel geluidsrapport opstellen. Hij belooft dat bij de races van september de geluidshinder niet hoger zal zijn dan 50 dba. "En dat is nog zonder geluidsschermen. Vanaf de volgende race staan die er wel. Er komt een proefopstel ling. De resultaten gebruiken we voor de aanleg van het nieuwe cir cuit. De omwonenden zullen tot 2010 echt minder overlast erva ren", aldus Maessen. In vergelijking met het huidige circuit wordt de nieuwe racebaan negentig graden gedraaid en komt zo in de noord-zuid richting te liggen. De geluidswal wordt tien meter hoog en mag maximaal een hoogte krijgen van twaalf meter. Dit heeft te maken met de aan vliegroute van het nabijgelegen militaire vliegveld. Daardoor mag er aan de noordkant van het cir cuit, aan de zijde van de Bakelse- dijk, geen permanente geluidswal komen. Tijdens de races wordt daarom gebruikgemaakt van mobiele schermen. Het oude circuit moet weg omdat het in een aaneengesloten natuurgebied (EHS) ligt. Na de ontmanteling in 2010 wordt het terrein teruggeven aan de natuur. "Het wordt geen bos, maar er komen heide en schrale graslan den", zei Bart Brorens van advies bureau Royal Haskoning. Het hui dige agrarische gebied direct aan de zuidzijde van de Bakelsdedijk behoudt deze bestemming. De twee veehouderijen verdwijnen. Aansluitend komt het nieuwe cir cuit in de lengterichting van de Middenpeelweg. De locatie heeft POG (provinciale ontwikkelings zone groen) als bestemming. Vol gens Van Tilburg heeft het gebied geen natuurwaarde. "Het is alleen een bufferzone." Daar was Chris Vieveen van werkgroep Behoud de Peel het helemaal niet mee eens. "Het heeft wel degelijk natuurwaarde. Want een POG doet nauwelijks onder voor de EHS", meent Vieveen, die zich grote zor gen maakt over de grutto's op en rond de startbaan van het vlieg veld. "Elders in Nederland gaat het heel slechts met de grutto. Alleen hier zit nog een grote populatie. En er zitten meer zeldzame vogels. Over de volle lengte van de start- baan.' Vieveen vreest daarom voor de komst van het nieuwe circuit. Harry Maessen meent dat het zo'n vaart niet zal lopen. "Want de grut to's zijn er pas gekomen nadat de racebaan in gebruik was." Maessen hield een vurig plei dooi voor het nieuwe circuit waarbij volgens hem 'de natuur drie keer beter af is'. Hij wees op de twee intensieve veehouderijen die verdwijnen. "Daarmee ver dwijnt ook de ammoniakuitstoot. En het nieuwe circuit is slechts tien hectare groot, terwijl er vijf tien hectare worden teruggeven aan de natuur." LEES VEDER OP PAGINA 3- Chinese websites vertalingen, ook meertalig! www.chinesewebsite.nl BIBOWeb - Bob Holtermans - 0642630985 - bibo@biboweb.com op de gehele leercollectie mode voor het hele gezin TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Pelzer Palace? Wie weet een geschikte naam voor het oude raadhuis aan de Grotestraat? Ik! Ik weet er zelfs wel meer, mijn beste Geert en Bert! Pelzer Palace lijkt me wel een leuke naam voor de nieuwe horecazaak die jullie begin vol gend jaar in hartje centrum ope nen. Al doet Pelzer Palace me bij nader inzien wel iets teveel den ken aan een eetschuur van een plaatselijke Chinees. Nee, ik moet iets anders verzinnen. Het oude praathuis wellicht? Een naam die iets zegt over het verleden, toen de ambtenaren van de gemeente van 's morgens vroeg tot 's avonds laat ouwehoerden in het gebouw. Bekend is dat je van praten dorst krijgt, dus zoiets als d'n Dorstigen Ambtenaer zou ook goed kunnen. Maar misschien is Het oude praat huis weer net iets te caféachtig voor het prachtige café-restaurant met grand café dat jullie in het voormalige oude raadhuis gaan huisvesten? Is Marktzicht, Plein- zicht, Pompzicht of zelfs Rien- zicht misschien iets? Nee, niet origineel genoeg. Wat te denken van Waals wasn't here, refere rend naar het feit dat hij als bur gemeester nooit op die plek over Venray heeft kunnen besturen. Of Het bordes, waarop de goedhei ligman en prins carnaval jaarlijks mogen schitteren. En wat vinden jullie van Piëlhaas Plats? Of Het Schaeve Klinkerke? Een ludieke verwijzing naar de scheefliggende stoeptegels bij jullie nieuwe hore cagelegenheid voor de deur. Ik moet toch echt met iets beters op de proppen komen wil ik dat etentje voor twee personen winnen. Mmmm, eens even den ken, Geert en Bert, let op. Ik heb een uitermate geschikte naam voor jullie nieuwe horecapaleis met uitzicht op de Grote Markt: Het Roojhuis, een naam die iets zegt over het verleden van het gebouw als gemeentehuis van Rooj, maar tevens wijst op het nieuwe eet- en drinkhuis - dé ont moetingsplek bij uitstek - voor de inwoners van Rooj. En, niet onbe langrijk: het Roojhuis bekt goed. 'Kom Truus, we gaan even lekker eten in het Roojhuis van Bert en Geert'. Dat klinkt toch geweldig? Die dinerbon van Bert en Geert is voor mij! Hannes Er woedt een duivenplaag in het Venrayse winkelcentrum. Het wijkplatform vindt dat de gemeente snel maatregelen moet nemen. Ton Jans, penningmees ter van het wijkplatform, meent dat de duivenoverlast momenteel de grootste ergernis is. Vooral de Grotestraat en de Marktstraat zijn populair. De winkels van Jamin en Nee- teson zijn een uitvalsbasis, evenals het gebouw van vrijwilligerscentrale Match aan de Markstraat. "Het lijkt soms wel op een duiventoilet. De Grotestraat is een en al duif. En op de Marktstraat kun je bijna schaatsen over de duivenpoep", zei Jans dinsdagavond in de vergadering van het wijkplatform, die in een brief aan de gemeente aandringt op maatre gelen. Ook in de vervallen witte huizen aan de Hoenderstraat, de oudste woningen van Venray, blijken veel duiven te wonen. "Ze zitten vooral onder de stalen beplating", weet Jans, die vermoedt dat er ook ratten huizen. Jans opperde het idee om de duiven met klepkooien te vangen en ver buiten het centrum weer los te laten. "In het verleden is dat vaker gebeurd. Want afschieten mag niet." Voorzitter Theo Swinkels merkte op dat het niet alleen een Venrays probleem is. "In bijna alle binnensteden is er veel overlast van duiven." Frans Hendriks vindt dat de bezoe kers van het winkelcentrum er mede schuldig aan zijn. "Want ze laten zo gemakkelijk afval en etensresten, zoals frites, op straat achter." De stichting Kunst Is Passie (SKIP) heeft haar activiteiten in de voormalige Versboerde rij aan de Spoorstraat in Tien ray gestaakt. Het pand staat na anderhalf jaar weer te koop. "We hebben vanwege alle toestanden besloten om niet meer op deze locatie verder te gaan. We hadden er geen goed gevoel meer bij en gaan op zoek naar een andere plek waar we onze kunstactivitei ten kunnen voortzetten", ver telt Roel Funcken. De kunststichting moest haar plannen drastisch wijzigen toen onlangs bleek dat de helft van de gebouwen op het terrein illegaal is en afgebroken moet worden. De gemeente Meerlo-Wanssum wil de illegale bouwsels nog twee jaar gedogen. Wel moet de veiligheid worden verbeterd. Gebouwen die niet per se noodzakelijk zijn, zoals containers, moeten van het college van B en W meteen wor den verwijderd. De initiatiefne mers hadden geen zin in al deze rompslomp, vertelt Funcken. "Dat kost ons veel tijd en moeite. Het lijkt ons beter om naar een andere locatie uit te kijken. We bleken een gebouw gehuurd te hebben, waar we niks mee konden." Volgens hem heeft het besluit om naar elders te verkassen niks te maken met het gebrek aan belangstelling voor de activiteiten die in het kunstcentrum in Tienray plaatsvonden. "Nee, anders waren we natuurlijk al lang gestopt. We gaan ook zeker door op een ande re locatie, waar is echter nog niet bekend." Anderhalf jaar terug opende de de stichting Kunst Is Passie haar deuren voor het publiek. Mensen die gepassioneerd met visuele en auditieve kunst bezig zijn, konden in het kunstcentrum onder meer hun creaties tentoonstellen, kij ken naar andere kunstwerken en workshops volgen over uiteenlo pende onderwerpen. Ook werd er maandelijks een expositie gehou den. De galerie was elk weekend geopend. SKIP was van plan bijgebouw tjes als ateliers te verhuren aan kunstenaars. De containers zou den worden verhuurd voor opslag. Op die manier wilde SKIP geld bijeen brengen om een galerie te openen in de boerderij. Maar ook die voldoet niet aan veiligheidsei sen. Het pand is niet brandveilig en ook zijn de plafonds te laag en blijft er te veel water op het dak staan. "Het was voor ons niet langer op te brengen", zegt Funcken."We hebben het geld niet om het pand aan te passen aan de veiligheidsei sen." De voormalige Versboerderij, die vorig jaar failliet ging, bestaat uit een reeks tegen elkaar aan gebouwde bouwwerken. Storing Peel en Maas De redactie van Peel en Maas heeft het de afgelopen weken regelmatig knarsetandend achter het bureau gezeten. Weer geen verbinding met internet, geen e-mails die binnenkomen. Het probleem leek vorige week ein delijk opgelost, maar we juichten te vroeg. Want ook de afgelopen dagen was het weer goed mis. Tot dinsdagmorgen kwamen er (bijna) geen berichten via e-mail binnen. Mocht u deze week dus uw bericht missen in uw nieuws blad, dan weet u waaraan het ligt. We hopen in de toekomst ver schoond te blijven van deze zéér vervelende technische proble men. Vervelend voor u, maar zeer zeker ook voor ons. Onze excuses voor het ongemak, redactie Peel en Maas CAR-CITY VEIURAY theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel Asteria Venray vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl HMKIlllSm GROTESTRAAT 5 VENRAY TEL. 0478-515006 T- EN MAAS berden CHINA geldig t/m zeterdeg 16 september 2006 Duthler Venray Grotestraat 93 Tel.: 0478-581214 - vrijdag koopavond www.duthler.com Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl V bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1