Gemeente Venray Nieuw collegeprogramma Gemeente en besturen Politieke agenda Het volledige collegeprogramma vindt u op www.venray.nl/BIS PEEL EN MAAS www.venray.nl/BIS. Venray voorziet in alle woonwensen Venray: zorgen voor elkaar De burger centraal Week 37 Gemeentehuis Openingstijden Het nieuwe collegeprogramma is er. Het heet Doorontwikkelen en meedoen. Het vertaalt het coalitieakkoord 2006-2010 in concrete doelen. Het coalitie akkoord is de afspraak voor samenwerking tussen de politieke partijen die de vijf wethouders leveren. Het kreeg de titel De burger centraal en beschrijft op hoofdlijnen de beleidsdoelen voor de komende vier jaar. Het college programma is weer een vertaling van deze hoofddoelen naar concreet beleid en uitvoering daarvan. Het beschrijft de gemeentelijke plannen waar wij met zijn allen aan willen werken en welke opdrachten de gemeente zich stelt. Op deze pagina lichten wij de belangrijkste punten uit het collegeprogramma toe. U zult zien dat typisch Venrayse waarden er telkens weer in terugkomen; zorgen voor elkaar, het levendig karakter, aantrekkelijk wonen, een kennis intensief bedrijfsleven en bestuurlijke vernieuwing En uiteraard staat de burger bij dat alles centraal. Het volledige collegeprogramma vindt u op De leden van de gemeenteraad en het college van Burgemeester en Wethouders, ondersteund door de ambtelijke organisatie, houden zich elk op een andere manier bezig met het besturen van de gemeente Venray. Het is de taak van de gemeente raad de kaders van nieuw beleid vast te stellen en hiervoor geld beschikbaar te stellen. Dan is het vervolgens aan het college van B en W om het gewenste beleid uit te voeren met het geld dat hiervoor beschikbaar is. Donderdag 14 september 2006 - Pagina 18 Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Veiligheid Samen met haar partners gaat de gemeente de onveiligheid te lijf. De gemeente bestrijdt de criminaliteit en vergroot de sociale veiligheid en de leefbaarheid. De brandweer en de rampenbestrijding worden verder geprofessionaliseerd. Ook werkt de gemeente actief samen met de andere gemeenten in haar district. Zij zet zich naar landelijk beleid in voor de oprichting van een regionaal veiligheidsbestuur voor brandweer, politie, rampenbestrijding en crisis beheersing. Toezicht op straat De gemeente wil een intensiever toezicht op straat. Als gemeenten meer bevoegdheden krijgen om overtredingen te beboeten, dan zet Venray hiervoor gemeentelijke toezichthouders met bevoegdheden (boa's) in. Ondertussen onderzoekt de gemeente onder welke voorwaar den zij camera's kan inzetten voor meer toezicht op straat. Handhaving van de regels Om de regels te handhaven werkt de gemeente samen met de politie en de buurgemeenten. Zij onder zoekt op welke manieren zij meer en anders kan handhaven: met bestuurlijke boetes, certificering, controles en preventie. Belangrijk is ook dat ondernemers en hun brancheorganisaties zelf toezien op de naleving van de regels. De gemeente is niet ontevreden over de kwaliteit van haar dienst verlening in de publiekshal; de éénloketgedachte. Toch vindt zij dat de telefonische, schriftelijke en elektronische klantcontacten beter kunnen. In de komende collegeperiode pakt de gemeente dit aan. De gemeente wil in elk geval de telefonische dienstverlening verbeteren door aanschaf van nieuwe telecommunicatievoorzieningen. Zij gaat meer vragen van burgers via het front-office afhandelen. Kwaliteitshandvest Om de dienstverlening aan de inwoners van Venray te verbeteren stelt de gemeente een kwaliteitshandvest op. Daarin staan prestatienormen, servicenormen en wettelijke normen voor haar dienstverlening. Die normen heeft zij niet zomaar vastgesteld. De gemeente komt na wat zij belooft en legt verantwoording af over wat zij gedaan én wat zij niet gedaan heeft. Klanten kunnen een tegemoetkoming krijgen voor ondervonden ongemak. Subsidiebeleid Venray gaat het gemeentelijk subsidiebeleid moderniseren. Ook onderzoekt de gemeente hoe zij subsidievragers kan helpen bij andere dan gemeente lijke subsidies. Venray blijft met subsidies zowel vrijwilligersorganisaties als professionele organisaties steunen die bijdragen aan gemeentelijke beleidsdoelen. Denk hierbij aan organisaties als Algemene Hulp Dienst of voetbalclubs en Synthese of Kunstencentrum. Kwaliteitsmonitor De gemeente gaat meer meten. De kwaliteitsmonitor is een onderzoek naar de kwaliteit van de dienstverlening. De uitkomsten worden direct toegepast, Verder voert de gemeente een periodiek klanttevredenheidsonderzoek uit. Dat geeft een beeld van de wensen en ervaringen van de 'klanten' van de gemeente. Uiteraard gaat de gemeente daarmee aan de slag. In Venray hebben we oog voor elkaar. Alle inwoners moeten zich er thuis voelen. Samen gaan we daarvoor aan de slag. De gemeente wil de leefbaarheid in Venray bevorderen. Daarom maakt zij werk van wonen, welzijn, zorg, openbare ruimte en voorzieningen, veiligheid en de multiculturele sa menleving. Per wijk of dorp bekijkt de gemeente hoe zij dat het best kan aanpakken. Zorg Belangrijk is een samenhangend aanbod van zorg. De gemeente wil de ketenzorg, allerlei vormen van zorg zoals jeugdzorg, Synthese, thuiszorg en ouderenzorg beter op elkaar laten aansluiten. Samen met haar partners in de zorg (huisart sen, ziekenhuis, GGZ en dergelijke) maakt de gemeente zorgsteunpun- ten. Daardoor kunnen inwoners van Venray kiezen voor zorg op maat, dicht bij huis. Jeugd Extra aandacht gaat uit naar jeugd en jongeren. Natuurlijk heeft de gemeente oog voor de risicogroepen en de jeugdzorg, maar zij werkt ook aan voorzieningen voor de groep als geheel. De gemeente luistert goed naar wat jongeren nodig hebben. Dat moet onder meer resulteren in een jongerenwebsite, straathoek werk, een jeugd- en jongerencen trum en een regionaal meld- en coördinatiepunt voor voortijdige schoolverlaters. Brede scholen De gemeente werkt aan brede scho len, met goede voorzieningen voor kinderen, jongeren en gezinnen. Dit is van belang voor een goede ontwikkeling van de kinderen. Kin deropvang, peuterspeelzaal, sport, cultuur, bibliotheek en andere instel lingen kunnen een onderdeel van de brede school zijn. Vrijwilligerswerk De leefbaarheid in de Venrayse samenleving wordt aanzienlijk vergroot door de inzet van vrijwil ligers op alle mogelijke terreinen: zorg, integratie, cultuur, sport en educatie. De gemeente ondersteunt de Stichting Match, die onder meer bemiddelt in vraag en aanbod van vrijwilligers en organisaties en vrij willigers ondersteunt, informeert en adviseert. Iedereen doet mee Alle burgers hebben de kans om mee te doen in de Venrayse samen leving. De gemeente bereidt zich voor op de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), die op 1 januari 2007 ingaat. Zij verzorgt onder meer een centraal loket voor Wmo-voorzieningen (bijvoorbeeld woon- en vervoersvoorzieningen gehandicapten, huishoudelijke ver zorging, dagopvang), een regeling voor Persoonsgebonden Budgetten en een onderzoek naar een eigen bijdrageregeling. Ook bevordert de gemeente de ontwikkeling van het Moedercentrum en de integratie van buitenlandse werknemers. Het college van Burgemeester en Wethouders voert het beleid uit waarvoor de gemeenteraad de kaders heeft gesteld. Daardoor heeft de gemeenteraad meer ruimte om zijn rol als volksvertegenwoordi ger waar te maken. Als inwoner van Venray kunt u altijd een individueel raadslid, politieke partij of de gemeenteraad proberen te interesseren voor een onderwerp dat u belangrijk vindt. Dat kunt u mondeling of schriftelijk doen, door politieke vertegenwoordigers uit te nodigen op een informatiebijeenkomst of door te spreken tijdens een commissie- of gemeenteraadsvergadering. De raadsle den vinden deze initiatieven erg belangrijk. Zij zijn niet voor niets volksver tegenwoordigers. Met uw initiatief kunt u bereiken dat uw onderwerp op de politieke agenda komt en de raad zich gaat bezighouden met uw probleem en/of wens. Het moet dan wel gaan om een structureel probleem wat voor een grotere groep inwoners van belang is. De raad werkt immers aan de kaders van beleid en niet aan de uitvoering ervan. Variatie maakt een stad aantrekkelijk. Verschillende woonvormen in verschillende woonomgevingen, dat is waar de gemeente naartoe wil in Venray. Venray bouwt binnen de bebouwde kom, op de Gouden Leeuw en op het ter rein tussen Akelei en Christoffelkruid (circusterrein). Maar Venray breidt ook uit, zoals op De Brabander. Over woningbouw op het St. Annaterrein geeft de gemeente in deze collegeperiode duidelijkheid. Ook knapt zij bestaande wijken zoals Veltum en Brukske op. Met Wonen Venray maakt de gemeente duidelijke afspraken over de leefbaarheid en over voorzieningen. Bij nieuw bouw wil de gemeente woningen die geschikt zijn voor alle levensfasen en voor mindervaliden. Wat voor Venray opgaat, geldt natuurlijk ook voor de dorpen. Ook hier moeten mensen met verschillende woonwensen terecht kunnen. Daarom heeft de gemeente samen met de dorpsraden een woning bouwprogramma gemaakt. Buitenlandse werknemers De huisvesting van de buitenlandse werknemers die in en rond Venray werken, is niet zoals het hoort. Samenwerking met verschillende instanties is noodzakelijk. De gemeente maakt een beleidsnotitie waarin zij vertelt hoe zij met deze problematiek omgaat. Ruimtelijke kwaliteit De gemeente onderzoekt hoe zij de ruimtelijke kwaliteit van de stad en het platteland van Venray kan bewaren en verbeteren. Dat beschrijft zij onder meer in een groenbeheerplan en een beeldkwaliteitsplan voor het platteland. Maar de gemeente pakt ook illegale dumpingen en zwerfvuil aan, en breidt het wijkbeheer uit. Milieu en leefomgeving Bij alle plannen en projecten beoordeelt de gemeente direct de gevolgen voor het milieu en de leefomgeving. Zij maakt zich sterk voor duurzaam bouwen, duurzame energie en energiebesparing. Hoe om te gaan met wind molens wordt nog onderzocht. Vervuilde grond pakt de gemeente aan met haar programma voor stedelijke vernieuwing.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18