Gemeente Ven ray Kom naar de open dag van de Brandweer! Restauratie oude burgemeesterportretten Start bodemonderzoek Grote Markt Bouwgrond kopen Geen tuinafval in plantsoenen! BRANDWEER Programma open dag Kijk ook op www.venray.nl Extra steun voor goede ideeën in de industrie Gemeentegids kwijt? Kijk op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden £v] Op dinsdag 19 september starten de werkzaamheden voor het bodem- ■a onderzoek op de Grote Markt. Tijdens graafwerkzaamheden in juni, wegens de verplaatsing van de pomp, is er een olieverontreiniging aangetroffen op de geplande nieuwe plaats van de pomp. Daarop zijn de werkzaamheden stilgelegd. f[ Doel van het bodemonderzoek is om deze bodemverontreiniging in kaart te brengen. Daarna kan een verder stappenplan worden uitgewerkt. Er worden een aantal grond- en grondwatermonsters genomen die op verontreiniging worden onderzocht. Na sanering van de verontreiniging wordt de pomp als nog geplaatst naast het terras van Hotel De Zwaan. Vs Venray, focus op mensen Donderdag 14 september 2006 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 37 U heeft bouwplannen en wilt graag een bouwkavel kopen. Hoe gaat dat in zijn werk? De uitgifte van de grond zelf gaat via een openbare loting onder leiding van een nota ris. Als u belangstelling heeft kunt u tegen betaling van inschrijfgeld (C 45,38 excl. BTW) inschrijven voor deze loting. In publicaties van dag- en weekbladen staat ook tot wanneer u kunt inschrijven. Vervolgens wordt u benaderd over aankoop van een kavel (in volgorde van loting). U krijgt dan een aan bod. Accepteert u het aanbod, dan moet u een waarborgsom storten van vijf procent van de totale koop som. Deze waarborgsom wordt later verrekend met de koopsom (bij het passeren van de akte van levering). Nadat u het aanbod heeft geaccep teerd en nadat u de waarborgsom heeft betaald, besluiten B en W officieel tot verkoop. Na de datum waarop het verkoopbesluit van B en W is bevestigd moet: - binnen drie maanden de akte van levering passeren - binnen drie maanden een bouw plan zijn ingediend - binnen twaalf maanden de bouw starten - binnen vierentwintig maanden de bouw zijn voltooid. Er ligt opvallend veel groen afval uit particuliere tuinen in de gemeentelijke plantsoenen. Bergen gazonmaaisel, snoeihout en overtollige grond belemme ren de gemeente in haar onder houdswerkzaamheden. Het storten van tuinafval is illegaal; u kunt hiervoor een boete krijgen. De gemeente is volop bezig met het groenonderhoud in de plantsoenen en gazons. Ook veel particulieren zijn in de tuin aan het werk om deze netjes op orde te krijgen. De regen achtige maand augustus is voor het groen heel groeizaam geweest. Een extra drukke tijd dus. Maar niet al het tuinafval belandt in de daarvoor bedoelde groenbakken. "Dat tuinafval verteert wel en is toch ook groen", is de gedachte van veel mensen. Maar het tegendeel is waar. Gazonmaaisel kan alles wat er onder ligt verstikken of doen ver rotten, en snoeiafval ligt er na jaren nog. De afvalhopen die hierdoor ontstaan, trekken ongedierte aan en stimuleren de groei van brandnetels en bramen. De overtollige grond in de plantsoenen belemmert de waterafvoer van trottoirs en andere verhardingen. De brandweer van de gemeente Venray houdt a.s. zondag een open dag. Tussen 11.00 en 16.00 uur bent u van harte welkom in en rond de vernieuwde brand weerkazerne aan de Acacia straat. Spectaculaire demonstra ties geven een beeld van een aantal specialistische taken van de brandweer. Er zijn diverse in formatiestands ingericht, en ook voor de kinderen is er van alles te zien en te doen. De toegang is gratis. BRANDWEER Demonstraties: - Hulpverlening - Crashtender E-One van de Koninklijke Luchtmacht (brandweerautogeschikt voor vliegtuig- en vloeistofbranden) - Brandweerduikers met duiktank - Rooktent (hierin kunt u zelf ervaren hoe het is om in rook te moeten werken) Stands: - Nederlandse Brandwonden Stichting - Nederlandse Rode Kruis - Bedrijfshulpverlening - Ajax brandbeveiliging - Kinderboek 'De Vuurwolf' en signeersessie door auteur Monique van der Zanden - Kraanbedrijf Van Rattingen -Opstelling brandweermateriaal Overige: - Gratis springkussen voor de kinderen - Gratis draaimolen voor de kinderen - Gratis waterspelletjes voor de kinderen - Kraampjes met eten en drinken Vanwege de open dag is de Acacia straat afgesloten. Ziet u tuinafval liggen in een open baar plantsoen, dan kunt u dat melden bij de gemeente. Bel (0478) 52 33 33, of geeft het door via de website. Ga naarwww.venray.nl Digitale balie Overzicht formulie ren Melding. Vervolgens kunt u een meldingsformulier invullen en meteen via internet versturen. Er zijn genoeg goede ideeën in Noord-Limburg. Alleen komen die niet allemaal van de grond. NV Regio Venlo wil die ideeën op gang helpen. Cureka! helpt inno vaties in de Noord-Limburgse logistiek, maakindustrie en agro-industrie op gang. De drie meest aansprekende ideeën kunnen elk rekenen op onder steuning ter waarde van 15.000 euro. Met de ondersteuning van NV Regio Venlo kunnen bedrijven in deze sectoren bijvoorbeeld marktonder zoek laten verrichten voor een nieuwe dienst of product. Ook kunnen zij een nieuw product laten uittesten bij instituten zoals TNO of KEMA, of een professioneel businessplan laten opstellen voor de start of uitbreiding van activiteiten. Met behulp van Cureka! zijn vorig jaar ruim twintig waardevolle ideeën losgeweekt. Een aantal daarvan is met steun van NV Regio Venlo verder ontwikkeld. Op basis van dit succes is besloten Cureka! in 2005 te herhalen. NV Regio Venlo Regio Venlo is het bestuurlijk samenwerkingsverband van de vijf centrumgemeenten in Noord- Limburg: Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray. Samen met NV Industriebank LIOF en andere Noord-Limburgse gemeen ten heeft Regio Venlo het initiatief genomen om NV Regio Venlo op te richten. Doel is een krachtige impuls te geven aan de Noord-Limburgse economische structuur door onder steuning van vernieuwende pro jecten op het gebied van logistiek, agro- en maakindustrie. Voor meer informatie zie www.nvregiovenlo.nl Cureka! De aanmeldtermijn sluit 13 oktober aanstaande. De gemeente heeft twee portretten van voormalige burgemeesters van Venray laten restaureren. Het betreft twee vrij grote olieverfschilderijen van ongeveer 1.30 meter hoog. Beide doeken hadden een vergeelde vernislaag met daarop oppervlaktevuil, nicotine, vliegenpoep en verfspatten. In een van de doeken zat bovendien een grote scheur. De Stichting Restauratie Atelier Limburg heeft een toestandbeschrijving en een voorstel voor behandeling voorgelegd aan de gemeente. Na goedkeuring hebben medewerkers van het atelier in de eerste helft van dit jaar de restauraties uitgevoerd. Ze hebben onder andere de scheur hersteld en de omlijsting verbeterd door het aanbrengen van vilt in de sponningen. De gestaureerde portretten krijgen een plaats in het gemeentehuis. Het gaat om portretten van de burgemeesters Joseph Esser (schilderij linksboven) en Henri Esser (rechtsonder). Joseph Esser was burgemeester van Venray van 1847 tot 1875. Als burgemeester was hij gedurende bijna 28 jaar "een der ijverigste dienaren van het recht en een rusteloozen strijder voor den vooruitgang van Venray" (bron: Peel en Maas d.d. 24 juni 1898). Het doek is in 1854 geschilderd door J.W. Rübenkamp. Henri Esser was burgemeester van 1898 tot 1916. Joseph Esser was zijn oom. Zijn portret werd in 1917 geschilderd door Henri Jonuschat.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16