Koester Uw Monument 't Ukkenest in een nieuw jasje Jazzdiner in hotel Asteria 1235 euro van Focus "Geen kind is zo aanwezig dan 't kind dat wordt gemist" ACTIE Honderdzevenentwintigste jaargang - week 37 - donderdag 14 september 2006 felle kleuren, een nieuwe inrich ting met onder andere een lees hoek, speelhoek en speelhuis helemaal aangepast op het spel en de ontwikkeling van de peuter. Dankzij de geweldige inzet van vele vrijwillegers kunnen de kin deren nu heerlijk spelen in hun nieuwe speelomgeving helemaal op hen aangepast. NU GRATIS DAGCREME T.W.V 20,- KADO BIJ EEN SCHOONHEIDS BEHANDELING* IN DE AAAANDEN SEPTEMBER EN OKTOBER. CARE 4 BEAUTY Oude Oostrumseweg 19A tel. 0478 550946 5802 CAVENRAY. Een woonhuis aan de Roze marijn in Venray. Dit woonhuis is een interessant blok, zowel qua vorm als materiaalkeuze. Het huis is aan de voorkant nagenoeg gesloten, maar heel opmerkelijk is het metselverband in tegelvorm. Weet u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van zijn kerkdor pen? Reacties graag naar het secreta riaat, Stichting Venray Monumen taal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX in Venray, e-mail venraymonumen- taal@kpnplanet.nl. Herdenkingsdienst voor overleden kinderen in Ysselsteyn Exclusief tafelen en mooie luistermuziek De Venrayse basisschool Focus heeft een PLAN-meisje geadop teerd. Ze komt uit Kenia en ze heet Penina. De school hield onlangs een sponsorloop voor haar en het project werd afgesloten met tal van workshops. De kinderen konden bijvoorbeeld kiezen uit de work shops schilderen, knutselen, Afri kaans dansen en koken. De school haalde in totaal het mooie bedrag van 1235 euro op voor Penina. Na de zomervakantie konden de peuters van peuterspeelzaal 't Ukkenest uit Leunen de vernieuw de peuterspeelzaal bewonderen. Door toekenning van subsidie van het Oranjefonds werd het moge lijk om de peuterspeelzaal in een nieuw jasje te steken. Niet alleen de kleine activiteitenruimte maar ook de grote speelruimte werd compleet vernieuwd. Een binnen huis adviseuse zorgde voor het plan waarna er door vrijwilligers, ouders, leidsters en het bestuur tijdens de vakantie hard werd gewerkt. Een mooie nieuwe vloer, nieuw schilderwerk in prachtige hotel Asteria gehanteerd, waar het jazzdiner in een van de prachtige zalen plaatsvindt." Het jazzdiner bleek een gouden formule, want de animo voor het culinaire concert bleek enorm groot te zijn. Uit binnen- en bui tenland komen de gasten jaar in jaar uit naar de Nederlandse res taurants toe om de tot in de punt jes verzorgde stijlvolle middagen van Julia Muyres bij te wonen. "Na het succes van het eerste jazzdiner, dat werd gehouden op een boot, was er eigenlijk geen weg meer terug. Het enthousi asme bleek zo groot te zijn dat ik besloot om twee keer per jaar een jazzdiner te organiseren." In Zuid- Nederland, en dit keer is Venray aan de beurt. Tijdens het vier uur durende jazzoptreden kunnen de gasten genieten van een culinair diner inclusief wijnarrangement. Het optreden, deze keer door een formatie van zes topjazzmuzikan- ten en een vocaliste uit de traditi onele jazzscène, kan er ook volop gedanst worden. De optredende muzikanten zijn Joep Peeters (vibrafoon, altsax, presentator en vocals), Peter Verhas (tenor, sax, klarinet), Chris Peeters (vocals), Stefan Willems (contrabas), Peter Mingaars (gitaar), Harry Kan- ters (piano) en Onno de Bruin (drums). Het jazzdiner kost 92,50 euro per persoon en begint om 14.00 uur. Voor meer informatie: Julia Muyres, tel: 0161-433316 of e-mail: j.muyres@planet.nl. Deel nemers aan het jazzdiner, die in Asteria willen overnachten, die nen daarvoor rechtstreeks con tact op te nemen met het hotel. De prijs voor een tweepersoons kamer inclusief ontbijt bedraagt 87,50 euro. Met als thema 'Geen kind is zo aanwezig dan 't kind dat wordt gemist' vindt op zater dag 7 oktober in de St. Odakerk in Ysselsteyn om 13.30 uur een herdenkingsdienst plaats voor overleden kinderen. Ouders zijn welkom, broers en zussen en andere familieleden, maar óók vrienden van overleden kinderen of hun familieleden, die van nabij het verdriet heb ben gevoeld en nog voelen dat hun naasten heeft getrof fen. Kapelaan Crasborn zal de dienst begeleiden, ook zullen vertegenwoordigers aanwe zig zijn van de Vereniging van Ouders van Overleden Kinde ren (VOOK). "Die kinderen mogen nooit vergeten wor den, nooit", aldus een van de drie initiatiefneemsters, Joske Roos uit Ysselsteyn. In november 2005 werd een soortgelijke herdenkingsdienst in Bergen op Zoom gehouden. Een verslag van die gebeurtenis in de Rondzendbrief, het tweemaande lijkse blad van de VOOK, trok de aandacht van Joske Roos. Op het kerkhof in Ysselsteyn was de her denkingsdienst het gesprek tus sen haar en twee andere lotgeno ten uit Ysselsteyn, Saskia Aarts en Truus Pijnenborg. "Bij die gelegen heid hebben we het idee geop perd om ook in Ysselsteyn een herdenkingsdienst voor overleden kinderen te houden. Alleen al in Ysselsteyn liggen meer dan vijftig kinderen begraven, buiten de kin deren die in een familiegraf zijn bijgezet. Maar we beperken ons niet alleen tot Ysselsteyn. Iedereen uit de hele regio is welkom." In de huiskamer van Joske, haar man Herman en dochter Eva (19 jaar) is een speciaal herdenkings plekje voor hun overleden zoon en broer ingericht. De foto van Sijf staart je in alle onschuld aan. Kaarsjes branden er voortdurend, een witte roos staat mooi rechtop in een vaas. Familie, vrienden en bekenden hebben er een per soonlijke boodschap neergelegd. Op 30 november 2001 stierf Sijf na een fataal ongeluk op de Deur- neseweg. Hij werd bij het over steken geschept door een vracht auto en overleefde het ongeluk niet. Een week eerder was hij pas dertien jaar geworden. "Hij zat op de brugklas van het Raayland College", vertelt Joske met zachte stem, "Hij had net zijn eerste rap port in de schooltas." De dood van Sijf veranderde het leven van de familie Roos drastisch. Het is nu 249 weken geleden. Joske telt iedere dag, iedere week af sinds de dood van haar kind. "Je valt in een heel, heel diep zwart gat. Op de vreemdste momenten word je ook herinnerd aan de dood van je kind. Dat kan zijn als je in een win kel een liedje hoort dat ook bij de uitvaart is gedraaid. Of als iemand iets zegt dat op dat moment niet in mijn straatje past. Dan komt alles weer boven. Hoe het is gebeurd, de uitvaart, de gedachte aan hoe Sijf was." Het verwerkingsproces doet iedereen op zijn eigen manier. Haar man praat niet graag over de dood van zijn kind. "Mannen zijn geen praters. Het doet mijn man teveel pijn", aldus Joske. Zij praat er makkelijker over, al vindt ze niet altijd een gewillig oor. De dood van haar kind heeft ook invloed gehad op de omgang met haar vrienden, de kennissenkring. "Soms lijkt het of vrienden en kennissen meer moeite hebben om over de dood van Sijf te pra ten. Mensen vallen dicht. Waarom willen mensen ons verhaal niet meer horen?, denk ik dan.We heb ben daarom ook echte vrienden verloren. Mensen waar we geen energie meer in stoppen." Zelf is ze ook veranderd, dat geeft ze grif toe. "Spontaan genie ten is er niet meer bij. Het echt vrolijk zijn is er af." WARM GEVOEL Joske Roos zocht en vond steun tijdens bijeenkomsten van de Vereniging van Ouders van Overleden Kinderen. Samen met lotgenoten deelt ze haar verdriet. In de huiskamer van Joske haar man Herman en dochter Eva (19 jaar) is een speciaal her denkingsplekje voor hun overle den zoon en broer ingericht. "In gespreksgroepen besteden we aandacht aan de dood van ons kind. Bij mensen die hetzelfde is overkomen, kun je je verhaal het beste kwijt. Die voelen dezelfde pijn, weten wat het is om een kind te verliezen. Het geeft me ontzettend veel steun. Er is altijd iemand die naar je luistert. Zoveel mensen om je heen die je ver driet delen, dat geeft een enorm warm gevoel. Het is net of een warme deken om je heen wordt geslagen. Mensen die hetzelfde hebben meegemaakt, hebben aan een half woord meestal genoeg. Die luisteren, luisteren echt." Al probeert ze op die manierde pijn te verzachten, het leed blijft altijd voortbestaan. Iedere dag bezoekt ze trouw het graf van Sijf op het kerkhof in Ysselsteyn. "Je staat er mee op en je gaat er mee naar bed. Hier in huis brandt ook altijd een kaars voor Sijf. Mijn man, Eva of ik steken als we thuiskomen meteen een nieuwe kaars aan als die is gedoofd. Dat is het eerste wat we doen. Sijf is altijd bij ons aanwezig, hij mag en zal ook nooit vergeten worden." Die gedachte staat ook centraal tijdens de herdenkingsdienst op zaterdag 7 oktober. Joske Roos: "In de herdenking zullen we samen proberen om het onzegbare te zeggen. Met gedichten, liedjes, verhalen en momenten van stilte voor ieder zijn eigen gedachten. Want wanneer je kind is gestorven heb je levenslang verdriet, verdriet waar je mee moet leren leven. Het voortdurende gemis is altijd aan wezig, maar hun naam zullen we altijd blijven noemen. De muzikale omlijsting in deze dienst zal door lotgenoten verzorgd worden." De ouders van de kinderen die overleden zijn en naar de dienst komen, wordt gevraagd om een foto in een lijst mee te brengen. De kinderen en hun namen zullen nadrukkelijk een plaats krijgen tij dens deze dienst. Vertegenwoordi gers van VOOK, een 25 jaar oude zelfhulporganisatie voor ouders die een kind hebben verloren, staan klaar voor hun lotgenoten en zijn met een informatiestand aanwezig. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om na te pra ten en een kopje koffie of thee te drinken. Met de herdenkingsdienst hopen de drie initiatiefneemsters dat de VOOK meer bekendheid krijgt in Venray, maar ook in de hele regio. "We hopen veel lotge noten te mogen begroeten. Ieder een heeft zijn eigen ruimte nodig om zijn verdriet te verwerken. Daar is geen handleiding voor. Verdriet zal ook nooit slijten, want een stukje van jezelf ben je kwijt. Maar de regiodagen van de VOOK dragen er wel toe bij dat je de pijn met anderen kunt delen. En je het verlies van je zoon of dochter een plaatsje kunt geven.Al blijft het zo onrechtvaardig." Voor meer informatie over de herdenkingsdienst kunt u terecht bij: Saskia Aarts-Hendriks, telefoon 0493-529492, Truus Pijnenborg- Gommans, telefoon 0493-529363 of Joske Roos-Hendriks, telefoon 0478-542072. Over jazz valt veel te vertel len en veel te schrijven. Wie kent niet de jazzlegendes Miles Davis, Duke Ellington, Charlie Parker, Louis Armstrong, Billie Holiday en Ella Fitzgerald? Wie heeft er nog nooit gehoord van muziekstad New Orleans, de bakermat van de jazz? Nie mand toch? Jazz is een van de bekendste muziekstijlen in de wereld. Jazz is honderd procent cultureel erfgoed. Miljoenen mensen genieten van de muziek, onder wie ook de 63-jarige Julia Muyres, die op zondag 12 november een exclusief jazzdiner in hotel Asteria organiseert. jazz. Maar ook de hele historie van de jazz heeft me gepakt. De warmte, de woordkeus en de overlevingsdrang en onderdruk king van de slaven komen in de jazzmuziek erg sterk naar voren. De muziek komt recht uit het hart." Julia Muyres lacht. De oud- Oostrumse is duidelijk in haar element. Begin met haar te praten over jazz en haar ogen twinkelen van plezier. Ze bezocht na haar scheiding tientallen concerten in binnen- en buitenland, toerde met jazzvrienden door Californië en bouwde op die manier een breed netwerk in het jazzcircuit op. Ze pakt haar fotoboek erbij. Want Julia Muyres wil niet alleen graag praten over haar passie voor Julia Muyres: 'Jazzmuziek komt recht uit het hart!' jazz, maar vooral over die bijzon dere culinaire en muzikale mid dag die ze op zondag 12 novem ber voor het eerst in de gemeente Venray op touw zet. "Het Jazz Diner Exclusief wordt voor de elfde keer in Nederland gehouden en is bedoeld voor liefhebbers van exclusief tafelen en mooie luistermuziek", vertelt de gastvrouw. "Zeven jaar terug ben ik begonnen met de organi satie van de jazzdiners. Op mooie locaties, met medewerking van de beste muzikanten en topkoks worden de gasten in de watten gelegd. Die formule wordt ook in Jazz is in de loop der jaren een deel van haar leven gewor den. Maar pas na haar scheiding kwam de sluimerende liefde voor de muziek echt naar boven. "Jazz heeft me geholpen bij het ver werken van het verdriet", legt de in het Brabantse Bavel wonende, maar aan de Geijsterseweg in Oostrum geboren en getogen, Julia Muyres uit. "Jazzmuziek is net als het echte leven, waarin je ook te maken krijgt met voor- en tegenspoed. Geloof, hoop, toe komst en de liefde voor elkaar spelen een belangrijke rol in de LAAT IN SEPTEMBER EN OKTOBER UW HAREN KNIPPEN EN KLEUREN DAN ONTVANGT U DE BIJPASSENDE KLEURSHAMPOO GRATIS!!! BUDGETKNIPPEN DAMES HEREN Dl DO 08:30u - 12:00u €10,- Wl J WERKEN UITSLUITEND MET GEDIPLOMEERDE KAPSTERS CARE 4 HAIR VENRAY Oude Oostrumseweg 19a tel. 0478 550407 EL EN MAAS CARE FOUR BEAUTY *JONGERENBEHANDELING UITGESLOTEN

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15