Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Patersstraat 15-17 Venray www.putt.nl Julicher Meijer Adviseurs voor MILIEURECHT en ONTSLAGRECHT KORTING TOT 50% VAN DER PUTT O ADVOCATEN PEEL EN MAAS i jl- ia -< -ff V 4 -* mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt Venray geniet van Postcodespektakel familie Jacobs op de hoek met de Zandakker tot de woning van de grote winnaars aan de andere kant van de straat. Richard Jacobs wint 761.904 euro en is dolgeluk kig. "We zijn superblij. We hebben twee kinderen en gaan zeker op reis naar Amerika. Dat is al jaren een grote wens van ons." Ook de familie Martens wint 761.904 euro. "Voor zo'n bedrag moet je normaal gesproken een half leven werken", schreeuwt de heer des huizes het uit van vreugde. "Want een bedrag, wat mooi!" Caroline en Winston lopen door, op weg naar de eerste miljonair. De cham pagne staat al klaar,Winston wordt met open armen ontvangen door de familieleden, van wie een doch ter ook nog jarig blijkt te zijn. Wat een verjaardagscadeau! De familie Liefting wint 1142.867 euro en vader Bert Liefting poseert buiten trots met de cheque in de hand. In de Schutsbloem worden drie prijzen van ruim 380.000 euro uit gedeeld, vier van 760.000 euro en één van ruim 1,1. "Maar nu gaan we op weg naar de miljoenen klapper", verklapt Caroline Tensen alvast. "Op nummer 25 wonen de grote winnaars." De presentatrice wil het bedrag nog niet vertellen. "Nee, we houden de spanning er nog even in." De stoet arriveert bij huisnummer 25. Gladys van den Munckhof maakt de deur open en verwelkomt Caroline met een brede glimlach op haar gezicht. "Mogen we binnenkomen?",vraagt de presentatrice. "Natuurlijk, kom er maar in!", antwoordt Gladys. De deur gaat dicht, en even later wordt het 'Lang zullen ze leven' ingezet. Maar wat is het bedrag? De menigte voor de deur van huize Van den Munckhof is druk aan het rekenen. Zeven keer 380.000 euro, dat moet ruim 2,5 miljoen euro zijn! Luttele minuten later komen Eric en Gladys naar buiten om de cheque te tonen: 2.666.666 euro! Ze worden meteen door de Volendammer Jan Smit was een van de topartiesten. media bestookt. Winston en Caro line reiken nog twee cheques uit aan twee winnaars en dan is het feest afgelopen. Voor de winnende straatbewoners is er nog een feest je in een zaal, de rest mag naar huis. De uitreiking van de Zomer kanjer startte als een perfecte show op het Schouwburgplein en eindigde met een gezellige feest in een doorgaans rustige straat. Ven ray is twee miljonairs rijker, en de Postcode Zomerkanjer is weer hét gesprek van de dag. Eric en Gladys van den Munckhof nuchter na winnen miljoenenprijs Postcode Loterij Eric en Gladys van den Munckhof werden zaterdag avond belaagd door de media. Het Venrayse echtpaar won ruim 2.6 miljoen euro in de Postcode Loterij. we daar rustig over nadenken." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@ vandenmunckhof. nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Het is dinsdag kwart voor zes. Precies drie dagen gele den vernamen Eric en Gladys van den Munckhof dat hun postcode de winnende was. Niet veel later ervoeren ze dat ze met zeven loten de grootste prijs, ruim 2,6 miljoen euro, gewonnen hadden. Drie dagen later is het allemaal nog erg onwezenlijk. "Het is net een film die afge speeld en steeds maar weer her haald wordt", kijkt Eric terug op een bewogen weekend. Eric ver nam het nieuws toen hij op het punt stond om naar het Prominen- tenkunstgala van de Lions te gaan. "Ik had mijn pak al aan toen mijn buurvrouw zei dat onze straatlet- ters de goede waren." Gladys, de kersverse miljonairsvrouw, lacht. "DW Mijn ezelsbruggetje voor die letters was Dikke Winst. En kijk wat er gebeurt!" Terwijl Eric thuis was en zich gereed maakte om naar de Lions te gaan, was Gladys nog altijd op het overvolle plein aanwezig. "Wij stonden daar met wat vrienden. Toen het wijkbedrag van 1805 euro bekend werd, gingen we al uit ons dak. En als je dan die D ziet komen, raak je helemaal in trance. Een vriend, wiens postcode ook met een D begint, pakte me bij een arm. Maar ik zag de W eigen lijk al staan... Nadat de winnende postcode 5801 DW daadwerkelijk op het scherm verscheen, was ik helemaal de weg kwijt. En ineens stond ik daar op het podium!" Ondertussen kreeg Eric al diver se telefoontjes en drong het besef dat hij een enorm bedrag gewon nen had, langzaam tot hem door. "Ineens werd het drukker in de straat, maar voor mij stond het pas echt vast toen Gladys weer thuis kwam." En toen begon het feest. "Vooral de reacties van familie en vrien den waren fantastisch. Ze waren allemaal zo blij voor ons", zegt Gladys. Het feit dat ze twee jaar geleden baarmoederhalskanker heeft gehad, en die periode goed is afgelopen, speelde bij die vreugde een grote rol. "Ik begrijp daarom sommige reacties niet. Sommige mensen zeggen: "Ik hoop dat je gelukkig wordt met het geld. Man, wij waren al dolgelukkig na deze periode." Drie dagen later zijn de reacties nog even spontaan.Talloze brieven en gelukskaarten liggen op tafel. Ook enkele instanties die 'behulp zaam' willen zijn, hebben zich al gemeld. "Een logische gevolg", zegt Eric. "Ik ga daar echter heel selectief mee om. Bovendien is de begeleiding van de mensen van de Postcode Loterij prima. Als we vragen of problemen hebben, hoe ven we maar te bellen. Er worden zelfs lotgenotendagen gehouden waarop mensen die meer dan een miljoen hebben gewonnen, hun ervaringen kunnen uitwisselen." Wat ze met het geld gaan doen? Dat weten ze niet. "We zijn nu een heel stuk onafhankelijker gewor den", zegt Eric. "Ik denk wel dat we blijven werken, maar dan op een iets andere manier. Vandaag zijn we ook weer allebei aan de slag gegaan." Gladys is het met haar man eens. Zij heeft al een invulling voor ogen. "Na mijn operatie ben ik door de chirurg gevraagd om mee te denken over een stichting die zich inzet voor de bestrijding van gynaecologische kanker. Ik was tij dens mijn ziekte zeer strijdbaar en kon er ook heel gemakkelijk over praten. Onze financiële onafhan kelijkheid geeft mij meer ruimte om me voor dit doel in te zetten. En dat vind ik heel belangrijk. Wat dat betreft weet ik uit ervaring dat geluk niet te koop is." Een uitgave heeft Gladys al in haar hoofd. "Ik heb laatst een schilderij gezien, dat mij heel veel deed denken aan de CliniClowns. Voor dat schilderij hebben we inmiddels een plek aan de muur gereserveerd. En voor de rest gaan itovfcgrf Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 ^ngiAc ENTRUM g man Band de sfeer er goed in blijft houden. De spanning wordt weer opgevoerd. Het grote moment nadert. Het is muisstil als de win nende lettercombinatie bekend wordt gemaakt. "Gaat u mee naar de eerste letter", schalt de stem van Gaston weer over het plein. "De eerste letter, wat is de eerste letter? 5801.... de D van Dirk!" Grote teleurstelling op veel gezich- Tientallen mensen hangen uit de ramen, het Schouwburg staat bomvol en zelfs op het Henseniusplein en de Kemp- weg is het dringen geblazen. Het is zaterdagmiddag, even voor vieren, en Venray loopt uit om de oh zo spannende prijsuitreiking van de Postcode Loterij bij te wonen. Het is in Venray hét gesprek van de dag: de Postcode Zomerkanjer van 12,8 miljoen euro van de Post code Loterij is gevallen in Ven ray! Op alle lotnummers die beginnen met postcode 5801 is een geldbedrag gevallen. Gaston Starreveld staat op het Schouwburgplein om de men sen te begroeten. "Heeft u loten? Ja? Hoeveel?", vraagt hij aan twee jongedames. "Wat zou u doen met een miljoen?", klinkt het even later vragend uit de mond van de vlotgebekte ambassadeur van de Postcode Loterij. Het wordt voller en voller op het plein, er worden petjes uitgedeeld, er zijn gratis broodjes knak en achter de scher men wordt druk gewerkt aan de eerste opname. Gaston moet naar het podium komen en vlug. De presentator begroet Venray, om zichzelf snel te corrigeren. "Oh, nee. Ik moet zeggen: hallo Rooy!" Het Schouwburgplein ontploft, de eerste loten worden voor de dag gehaald. Een beetje te vroeg nog, want eerst kunnen de naar schat ting zesduizend belangstellenden genieten van optredens van de Jan Rietman Band, Wolter Kroes, Gor don en Jan Smit. Vooral die laat ste doet het goed bij het publiek, het Schouwburgplein swingt en zingt. Maar even later wordt het stil. Het eerste voorlopige bedrag is bekend! Er wordt luid gejuicht. "659 euro!" schreeuwt Gaston. "Maar dit is pas een voorlopige tussenstand mensen? Jullie wor den nog veel rijker!" Luid gejoel en geklap, dat nog luider wordt als het eindbedrag bekend wordt gemaakt. Iedereen met de post- codecijfers 5801 wint maximaal 1800 euro."Ik heb vijf loten", krijst een vrouwtje voor het podium. "Dat wordt een mooie vakantie!" De show gaat snel verder. Woord voerder Gerald Rensink van de Postcode Loterij staat te glunderen achter het podium. "Venray kan wel een feestje vieren zeg! Kent iedereen elkaar hier soms? We hebben nog nooit zoveel mensen bijeen gehad op een plein. Het is fantastisch." Hij begint nog harder te grijnzen als hij even later twee vliegtuigen hoog boven het plein ziet cirkelen. 'Rabobank Venray feliciteert alle winnaars van de Postcode Loterij' staat op het doek achter de vliegtuigen te lezen. "Dit is toch niet te geloven", grijnst Rensink."Die bank heeft zeker nog wat rijke klanten nodig." Loco-burgemeester Leo Heidens, die geen loten van de Postcode Loterij heeft, geniet desondanks volop van het Postcodefestijn." Dit is een prachtige dag voor Venray. Als je ziet hoeveel mensen er op dit spektakel zijn afgekomen, dat is toch fantastisch! Dit is pure pro motie voor Venray! Als gemeente hebben we alle medewerking ver leent aan dit unieke feest." Terug naar het podium, waar de Jan Riet ten. Deze mensen zien de miljoe nen aan hun neus voorbijgaan en moeten het doen met 'slechts' 1800 euro, maar tientallen andere lotenbezitters hebben het nu hele maal niet meer. "Het zal toch niet waar zijn? Ik heb de D. Nog een V en ik ben rijk!", zegt een bejaard vrouwtje. Maar nee, helaas voor haar, ze heeft 'pech', want de win nende lettercombinatie is DW "De W van Willem. Alle mensen met de postcode 5801 DW mogen 8 miljoen euro met elkaar gaan ver delen", gilt Gaston. Het bejaarde vrouwtje draait zich om en relati veert. "Ach, er zijn genoeg mensen die het beter kunnen gebruiken. Volgens mij komt het geld in een goede buurt terecht." Presentator Gaston vraagt de straatwinnaars met luide stem om naar het grote podium te komen.Achter de scher men vliegen de dochters Liefting elkaar om de hals, buren worden geknuffeld en hier en daar wordt Enorme drukte en veel enthou siasme op het Schouwburgplein. winnaars. Meteen is duidelijk wie de meeste loten heeft. Meneer Martens heeft er twee, Richard Jacobs heeft er twee, de familie Liefting drie. Maar de grote win naars wonen op nummer 25. Eric en Gladys van den Munckhof zijn in het bezit van maar liefst zeven loten, een derde van het totaal aantal loten (21) in de winnende straat. Eric van den Munckhof staat in smokingbroek en blouse met zijn mobiele telefoon in de hand ongeduldig te wachten op zijn vrouw, met wie hij tot dan toe alleen telefonisch contact heeft gehad."Gladys is nog onderweg. Ik ben eerder van het Schouwburg plein weggegaan vanwege een feestavond van de Lionsclub en heb haar nog niet gezien. Ik had al gehoord dat we 1800 euro per lot hebben gewonnen. Maar volgens mij wordt dat meer..." Ja, inder al een traantje van geluk wegge pinkt. In rap tempo worden de bewoners van de Schutsbloem, de winnende straat, naar het podium gedirigeerd. Camera's snorren en fototoestellen klikken, wat een feest! In de Schutsbloem wordt de Postcodestraatprijs verdeeld. Beduusd, maar stralend van geluk staan de winnaars in het mid delpunt van de belangstelling. Ze weten nog niet hoeveel ze gewon nen hebben, maar dat ze een fors bedrag kunnen incasseren, is ze wel duidelijk. DRUK IN SCHUTSBLOEM Luttele minuten nadat Gaston Starreveld de winnende postcode bekend heeft gemaakt, is het al dringen geblazen in de Schuts bloem. Want het nieuws dat de hoofdprijs in deze straat gevallen is, gaat als een lopend vuurtje door Venray. Mobiele telefoons draaien overuren, bewoners, familieleden, vrienden en bekenden, maar vooral ook veel nieuwsgierigen en media, komen als een haas de straat inge lopen om maar mets te missen van de verdeling van de miljoenen. Al snel is bekend dat het gaat om slechts negen adressen die samen 8 miljoen euro mogen verdelen. De media gaan op zoek naar de De familie Jacobs won 761.904 euro en is bijzonder blij. daad. Maar zijn geduld wordt nog even danig op de proef gesteld. Want het is al zeven uur geweest als de presentatoren Winston Ger- schtanowitz en Caroline Tensen in de Schutsboom aankomen. Onder grote belangstelling wordt de eerste opname in de winnende wijk gestart, en even later delen Caroline en vooral Winston nog een flink aantal handtekeningen uit aan fans, vooral jonge meiden, die ook nog even met de popu laire blonde presentator op de foto willen. Voor sommige huizen is het feest al in volle gang, zoals bij huisarts Maurice Lucassen, die in het bezit is van twee loten. Maar ook in huize Liefting staat de champagne al op tafel. Familie, vrienden en vriendinnen lopen in en uit, er wordt gehuild en vooral veel gelachen. Het is half acht als Winston en Caroline beginnen aan hun triomftocht door de straat, gevolgd door een enorme stoet aan fotografen, cameramensen en vooral veel nieuwsgierigen. Negen adressen worden bezocht, van de Duizenden mensen gingen zaterdag helemaal uit hun dak. Donderdag 7 september 2006 - Pagina 3 iSWikitiMiMiiiiiiiiit "Wat zou u doen met een miljoen?" "Geluk is niet te koo ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek 3}recht Boxmeer Provincialeweg 5 Beuningen Claudiuslaan 60

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3