Bryan Kersten tweede in Overloon Debby Connor niet bij de top acht op wk Kampioenen Sjoelclub Venray Twee jeugd kampioenen Ons Genoegen Pien en Ruben clubkampioenen Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 7 september 2006 - Pagina 27 DC De Piëlhaas PDV De Zwaluw Wat gebeurt er als U niet adverteert Eerste prijs Kristian Houwen een abonnement waard TV Venray Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Het Alvertje Oostrum Halve marathon BC Common Sense Handboogschutters zevende Mudhunters BC Venray De Peelrunners Zin in Zingen VVB Vrijgezel-lig Dames ZijActief Speel-o-theek Dichterbij Gespreksgroep voor partners een abonnement waard Basistraining Kindertelefoon Zwangerschap NOVIB muntjesactie SOS Rabobank golfdag Informatiepunt wijkplatform een abonnement waard Tijdens de motorcrosswedstrijd op circuit de Duivenbosch in Overloon bij de 65 versnellingen grote wielen wist Jeremy de Vink de manches op een 9e en een 7e plaats te doen afslui ten om een 8e plaats in het dagklas sement voor zich veilig te stellen. De 2e beker bij de 85 kleine wielen werd veilig gesteld door Bryan Kersten die ook de beide manches op een prach tige 2e plek wist af te sluiten. Bij de MX 2 Jeugd ging Emile Cox als 3e en als 4e man over de meet om in het dagklassement een 4e plaats voor zich te veilig te stellen. Een 3e stek bij de liefhebbers kwam op naam te staan van Tommy de Bruyn door op een 5e en een 3e plaats te worden afgevlagd, terwijl Bernie Kuenen een 9e stek voor zich veilig stelde door in de le manche beslag te leggen op een 21e plaats en in de 2e manche een 4e plaats op zijn naam te kunnen schrij ven. Mark Jacobs wist de top 10 vol te maken door de manches op een 15e en een 7e plaats af te sluiten. In de le manche eindigde Ferdy Kersten op een 16e plek in de 2e manche liet hij verlet gaan, terwijl Piet de Bruyn in de le manche problemen kreeg en moest afhaken en in de 2e manche als 17e werd afgevlagd. Bij de MX 2 Inters sloot Maarten van derAa op zondag de manches op een 9e en een 7e plaats af wat hem een 6e plaats opleverde in het dag klassement en moest Rob van Bethum in de le manche de strijd vroegtijdig opgeven en in de 2e manche wist hij enkele plaatsen op te klimmen om als lie man te worden afgevlagd. Jim Janssen moest in de le manche enkele plaatsen inleveren en ging als 15e over de meet en in de 2e manche moest hij vroegtijdig de strijd staken. Een 3e plaats bij de MX 3 Nationalen was voor Peter Versteegen weggelegd door de manches op een 7e en een 2e plaats voor zich veilig te kunnen stellen. Bij de MX 3 Senioren reed Roy Nillesen een verbeten strijd en wist met 2e beker huiswaarts te keren met in een 3e plaats en een manche overwinning en bij de MX 2 Senioren werd Werner Kuenen op zijn thuiscir- cuit de 15e man met in de manches een 12e plaats en een 17e stek. Mark van de Ven eindigde op een 20e en een 27e plaats en werd de 24e man in het dagklassement, terwijl Paul Eickmans 26e werd en met een 22e en een 25e plaats buiten de punten viel. In de le manche werd Dennis Kuenen bij de MX 1 Junioren op een 4e plek afgevlagd en in de 2e manche ging hij als 13e over de meet en wist een 6e plaats voor zich veilig te stel len en was de 23e plaats voor Jan Kue nen weggelegd, hij ging als 21e en als 23e over de eindstreep. Komende zaterdag is er een jeugd wedstrijd in Heerde en zondag zal de EK Open Klasse verreden worden. De Nederlandse softbaldames heb ben de wereldkampioenschappen in Peking (China) afgesloten met een verrassende 4-2 zege op Australië. Ondanks de zege kon Oranje, met in de gelederen Debby Connor uit Ven- ray, zich niet plaatsen bij de beste acht. Nederland speelde uitstekend tegen Australië. Via een tweehonk- slag van Debby Connor konden Petra van Heijst en Sandra Gouverneur de Oranje-dames op een 2-0 voorsprong brengen. Nadat Australië terug wist te komen tot 2-2 liep Oranje door een homerun van Sandra Gouverneur, die ook Petra van Heijst over de thuisplaat bracht, naar een 4-2 voorsprong. In de gelijkmakende zevende inning eiste Debby Connor opnieuw een hoofdrol voor zich op door met een vangbal een einde te maken aan de wedstrijd. De teleurstellende klassering voor de Nederlandse softbaldames bete kent dat oranje zich vooralsnog niet heeft weten te plaatsen voor de Olym pische Spelen in 2008. Afgelopen vrijdag werden bij Sjoelclub Venray de uitslagen van de interne competitie van het afgelopen seizoen bekend gemaakt. Tevens was er de prijsuitreiking voor de clubkam pioenen. Anny van der Heijden werdt clubkampioene bij de dames met een gemiddelde van 122.8 in de klasse dames C. Ben Rongen wist dit jaar ook weer clubkampioen bij de heren te worden met een gemiddelde van 121.8.in de klasse heren C. De wissel beker voor de best gepresteerde ging naar Paul Bouten met een gemiddelde van 111 en tevens een promotie naar de heren D. Tevens was er afgelopen zaterdag een open toernooi in Tiel waar we met vier leden aan deelnamen, hier werdt Paul Bouten derde in de klasse I met een gemiddelde van 104.4. De andere deelnemers vielen niet in de prijzen. In café De Piëlhaas wordt op zaterdag 9 september vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Uitslag darten: 1. Hubert Janssen. 2. Patric Plum. 3. Gerard de Bruijn. 4. Frank Coumans. 5. Geert van Hoof. 6. Henk Vermeulen. 7. Johan van Hoof. 8. Ghris Cysock. 9. Joh Tebarts. 10. Mat Janssen. 11. Peter Thissen. 12. Thorsten Gooren. 13. Roy Troisfontai- ne. 14. Dave Achten. 15. Marco Jacobs. 16. Sasha Diender. Er werd 180 gegooid door Hubert Janssen en Gerard de Bruijn. De hoog ste finish was voor Gerard de Bruijn met 126 punten. Uitslag Whiskeydarten: winnaarron de; 1. Dennis Smits. 2. Tom Hendriks. 3. Lou Janssen. 4. Geert van Hoof. 5. Sasha Diender. 6. Johan van Hoof. 7. Roland van de Voort. 8. Björn Cleven. Verliezerronde; 1. Peter van de Berg. 2. Paul Hendrix. 3.Albert Moorrees. 4. Bianca van de Voort. 5. Jolanda Koe nen. 6. Marianne van Kempen. 7. Bets Willemse. 8. Paul Lichteveld. Er werd 180 gegooid door Albert Moorrees en de hoogste finish was met 98 punten voor Patrik Plum. Uitslag wedvlucht Chimay jong; dertig deelnemers, 711 duiven. 1, 22 H. Peeters. 2 G. D. Raaijmakers. 3,12 J. Sijbers. 4 P. v. Houdt. 5,21 M. Basten. 6 van Haren-Stiphout. 7,13,14,16, 20 N. v. Hoof. 8 P. Loonen. 9, 10, 25 C. v. Vught. 11, 24 M. Voesten dochter. 15,18 G. v. Houdt. 17 J. v. Kessel. 19 A. Sijbers. 23 Chr. Gerrits. Uitslag wedvlucht Chimay oud; twintig deelnemers, 224 duiven. 1, 6, 18 P Loonen. 2, 3, 23 M. Basten. 4, 8 Chr. Gerrits. 5, 16, 19 H. Litjens. 7, 10, 21, 22 J. Kerstens. 9, 13 M. Voesten dochter. 11, 15 Comb. Hendriks-Arts. 12 G. D. Raaijmakers. 14 J. Sijbers. 20,24 H. Peeters. Op de terreinen van het KNHS-cen- trum te Ermelo wordt deze weken het eerste lustrum van de Hippiade, de KNHS outdoorkampioenschap- pen van de breedtesport, verreden. Op woensdag 23 september beten de aangespannen paarden het spits af, op zaterdag 2 september was het de beurt aan de ponyruiters en -amazo nes. Onder prachtige omstandigheden streden ze om de titels. Uit de regio Venray-Meerlo-Wanssum viel Kristian Houwen uit Wanssum in de prijzen. Hij won de springklasse Z-DE met Danton. Er zijn weer punten bij elkaar gesprokkeld voor de verenigingscom petitie. In Eindhoven gingen Hans en Lies Pouls en Dave Ewalts van start op de sprintafstand. Ewlats wilde hier mee nog wat aan scherpte winnen voor de laatste nationale wedstrijd in Spijkenisse en finishte ook nog op de derde plaats. Martien Dupont en Marcel Meulendijks verdedigden de verenigingskleuren op de kwart. Bij de avondloop van Buggenum waren Joop.Twan en Jo present. Trainingen: Dinsdag zwemtraining 19.15-20.15 uur zwembad de Sprank. Donderdag senioren lopen 19.00- 20.45 uurAtletiekbaan Venray. Zondag fietsen 9.00 uur vanaf zwembad de Sprank. Uitslagen: Triathlon Eindhoven: Hans en Lies Pouls: 1.40.34u. 3e: Dave Ewalts: 1.04.05u. Kwart: Martien Dupont: 2.19 50u. Marcel Meulendijks: 2.25.42u. Avondloop Buggenum: 5km.: Joop Wijnhoven: 19.47min. Programma: 9-9: NK Triathlon Offroad, Nes, Ameland: Info: www.tri- ambla.nl 10-9: Duathlon Oss: Info: www.tri- ossrunbikerun.nl Nieuws doorgeven via e-mail twenray@hotmail.com. of tel. (077)4674070. Informatie over TV Venray: e-mail info@twenray.nl of tel. (0478)511545. Zie ook www.twenray.nl. Op het Nederlands kampioenschap handboogschieten voor junioren in Schijndel waren Carrie Wegh en Bas Tonnaer van Ons Genoegen uit Yssel- steyn zeer succesvol. Carrie (15 jaar) schoot op de afstanden 60-50 en 30 meter een nieuw persoonlijk record met 943 punten en werd hiermee met overmacht nationaal kampioen. Ook Bas (15) behaalde de titel met ruime voorsprong. Hij schoot in de compoundklasse op de afstanden 70-50 en 30 meter en behaalde 1034 punten. Beiden zegevierden ook al in hun klasse in de strijd om de juniorcup, een serie van vijf jeugdwedstrijden waarvan de drie hoogste tellen. Uitslag van de zevende wedstrijd uit de 50+ competitie; 1HarrieTheeu- wen. 2.Antoon Sanders. 3.Will Berden. 4. Peter Gerrats. 5. Piet Beijersbergen. Zaterdag 9 september is de eerste wedstrijd om de herfstkoning voor korte hengels en zondag 10 septem ber starten de lange hengels eveneens met de herfstkoningswedstrijden. Verder houdt hengelsportvereni ging De Snutters uit Well op zaterdag 9 september een koppelwedstrijd in het Leukermeer. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur. De negende wedstrijd uit de 50+ competitie is op woensdag 13 september. Aanmelding voor al deze wedstrijden kan bij Pie- ter Kunen via tel. (077)3662920. Uitslag tweede karperwedstrijd; 1. Martien Driessen. 2. Wiel Geilenkir- chen. 3.Willem Geilenkirchen. 4. Coen van Grunsven. 5. Patrick Bierens. Eindstand: 1. Martien Driessen. 2. Willem Geilenkirchen. 3. Wiel Geilen kirchen. 4. Piet Peeters. 5. Coen van Grunsven. Luuk Blenckers en Thomas Nij- enhuis hebben meegedaan aan het Nederlands Kampioenschap jeugdvis- sen in Bolsward. Hier bleek dat het er bij de grote jongens en meiden toch anders aan toe gaat dan bij de jeugd onder de veertien jaar. Ondanks de goede voorbereiding door de coaches Toon Sanders en Peter Gerrats, waren er geen topplaatsen voor de jongens weggelegd. Op woensdagmiddag 13 september tussen 13.30 en 17.00 uur heeft de jeugd dit seizoen voor de laatste keer de kans om samen met enkele bege leiders te vissen in de jeugdvijver. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Zie voor de contributiebedragen 2006 www. hsvhetalvertje.nl. Atletiekvereniging LGD houdt op zondag 10 september de 21e Heli con Halve Marathon Deurne. Deze nationaal erkende wedstrijd met internationale deelname gaat over het parcours in en rondom Deurne en is geheel verkeersvrij. In samenwerking met de sponsors is deze marathon tot een topevenement gemaakt en is de maand september enkele jaren gele den uitgeroepen tot sportmaand. Men is druk doende een aantal topatleten naar Deuren te halen. Zo zijn reeds een zestal sterke Moldaviërs gecon tracteerd en een team van Belgen en Tsjechen. Het veld wordt zowel bij de senioren als de veteranen gecomple teerd met een groot aantal regioatle ten onder aanvoering van de LGDers John Philipsen, Werner Gentle, Hans Brouwmans, Paul Fergus, Bernard van Bladel, Piet Loverbosch, Roland v.d. Bogaard, Rob de Jager, Jan Melkert, Lau Joosten en Thijs Claassen. Ook bij de vrouwen zullen er goede atletes aan de start verschijnen. Zo behoort Ali- ona Balansecu uit Moldavië zeker tot de kanshebbens. Tevens verschijnen de LGDsters Anja van de Berg, Fiona Jaberd, Maria van Dinther, Willemien Gijsbers en Evelien Drieshen aan de start. De start, de doorkomsten en de finish zijn op of in de nabijheid van het marktplein, zodat het publiek op de terrassen kan meegenieten van de doorkomsten. Verder is er vanaf 15.00 uur livemuziek door orkest Kiekonsus uit Liessel. De start van de Cordstrap vijf kilometerloop, de Helicon tien kilometer centrumloop en de NTS Mechatronics Businessrun gaan tege lijkertijd van start. Tien minuten daar na gaat de Helicon Halve Marathon van start. Dit betekent dat er constant lopers op het parcours zijn en de ver schillende wedstrijden beter te volgen zijn. De massageruimte is in café De Koets op de markt. De prijsuitreiking wordt gehouden in de ontvangsthal van het gemeentehuis. Er is vrij bridgen in twee lijnen gehouden. In geel was de eerste plaats met 63,89 procent voorAli Overbeek enThea Peters. De tweede plaats ging naar Jac.Huijs en Jeanne Korsmit met 62,50 procent, gevolgd door Truus en Sef Michels met 53,33 procent. In rood waren Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven de beste met 58,33 pro cent. Tweede waren met 56,77 pro cent Miet Hesen met Tonnie Wijnho ven en Lenie en JosArts. De Nederlandse handboogschutters zijn bij de wereldkampioenschappen veldschieten in Göteborg (Zweden) als zevende geëindigd in de landen- wedstrijd. Gerard Koonings uit Ven ray recurve), Twan Cleven uit Tienray (barebow) en hun kompaan Guido van den Bosch (compound) verloren in de kwartfinale van Italië, dat uitein delijk het zilver veroverde. De Ameri kanen wonnen goud. Koonings is lid van Ons Genoegen Ysselsteyn en Cle- trpn iron t TW>fV\lint TIt'r» «-/mt Zestien Mudhunters zijn naar de Vulkan Eifel geweest. In het plaatsje Demerath bij Daun was een vakan tiewoning tijdelijk hun adres. Met op zaterdag een tocht tussen de 85 en 100 km en op zondag tussen de 45 en de 60 km kwamen alle mudhun ters gezond en wel weer terug. Zoveel kilometers en dan vaak ook nog heel erg stijl om hoog dan moet je wel moe zijn. Het was geslaagd en de organisa toren nog vanaf deze plaats bedankt. Op zondag vertrok er ook vanuit Ven ray een groep van acht mudhunters voor een tocht in de regio. Op dins dagavond zijn er tot eind september trainingen vanaf 19.00 uur. Daarna is er weer spinning. Iedereen die het een keer wil uitproberen is welkom, dames en jeugdleden vanaf veertien jaar in het bijzonder. Alles wat men nodig heeft is een mountainbike, helm en een stel benen die je 25 tot 30 km door het bos kunnen brengen. Probeer het een maand gratis uit. Kijk voor de kwartaal planning op WWW mudhunters.nl Planning: Zondag 11 september training Venray, vertrek 9.00 uur per fiets. Dinsdagavond een training vanaf 19.00 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. Na de jaarvergadering werden de prijswinnaars van vorig seizoen gehul digd. Met name voor clubkampioenen Annie Rottgering enToosWillems was het een verrassing dat ze over het totale vorige seizoen het beste had den gescoord. Een tweede verrassing was het toen bekend werd dat Janny Jongslager het respectabele aantal van 10.000 meesterpunten had behaald en daarmee de eerste kandidaat bondsmeester titel binnen de club is geworden. Hierna werd er gestreden om de bloemen; zoals dat al vele jaren gebruikelijk is aan het begin van het seizoen. In de gele lijn waren Janny Jungslager met Ans van Hooft de bes ten, gevolgd door Frans van Lieshout met Wim Manders en Mia Koopman met Riet manders. In de rode lijn waren Annie Boekholt met jan Stien- voort, Lucy Keizers met Thea Martens en Annie Rottgering metToosWillems de baas. In de groene lijn was de eer ste plaats voor Ria Liebrand met Mien- tje Wester, gevolgd door Rieny Mom men met Margriet Mater en op de derde plaats Agnes Bloemen met jan Simons. Vanavond begint het eerste competitieblok van dit jaar. Trainingen; dinsdag baantraining 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur. Startplaats 31/8: parkeerplaats t.o.Toverland, Sevenum. 7/9: parkeerplaats Schuitwater, Mel- derslo. 14/9: parkeerplaats Schadijker Bossen, Meterik. 21/9: parkeerplaats t.o. Toverland, Sevenum. Zaterdag bos- training 16.00 uur parkeerplaats Scha dijker Bossen. Wedstrijdkalender: 10/9 Deurne, 5- 10-21,1 km. 16/9 Weeze, 5x5 km esta fetteloop. 24/9 Boxmeer, 5-10-21,1 km. 8/10 Boekend, Boekendcross. Op zaterdag 23 september vanaf 9.00 uur starten de Peelrunners met een damesgroep. Het is een hardloop training op locatie aan de Kasteelse baan. Belangstellenden zijn welkom op deze gezamenlijke training. Men traint gezamenlijk naar een gericht doel. Dat kan zijn een uurtje joggen of een wedstrijdvoorbereiding van bijvoorbeeld 5 km. Het tempo wordt geleidelijk opgebouwd onder bege leiding van een ervaren hardloopster en trainster. Meer informatie is ver krijgbaar bij Truus Hiddema via tel. (077)4672682, e-mail tjeerd-truus@ planet.nl. of bij Annemie Hendriks via tel. (077)3985350, e-mail chicken- driks@hetnet.nl. In Den Hoender in Venray wordt op zondag 10 september de zangavond Zin in Zingen gehouden. Er wordt gezongen uit nieuwe zangbundels. Uit de meer dan driehonderd titels maakt Gerrit Reintjes uit Veulen een keuze. Na de pauze worden uitsluitend ver zoeknummers gezongen. De begelei ding op accordeons wordt verzorgd door Frans Verbeek en Toon Leijssen. Iedereen die van zingen houdt is wel kom. De avond begint om 19.30 uur en zangbundels zijn in de zaal ver krijgbaar. Zaal open 18.30 uur. Het nieuwe seizoen wordt geopend met een heilige mis in de Grote Kerk vanaf 19.00 uur. In De Witte Hoeve wordt genoten van het duo Turbo Toos en Superstien. Donderdag 21 september is er een ongeveer drie uur durende wandeling in Geysteren onder leiding van een gids van het SMVL. Vertrek is om 13.30 uur vanaf De Witte Hoeve. Denk aan wandel schoenen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Vrijgezel-lig, een organisatie voor alleengaanden gaat op zondag 10 september wandelen in Helenaveen. De start is om 11.00 uur bij het café In de Ouwe peel in Helenaveen. Hier beginnen wandelroutes van ongeveer dertien kilometer door de Mariapeel, langs de karpervijver, de turfkanalen en de geitenkooi. Er is geen horeca onderweg, zorg dus zelf voor eten, drinken en goede wandelschoenen. Aanmelden kan via tel 107714672001 Sportnieuws -info Dames ZijActief Oostrum houdt op dinsdag 19 september Uitgebreid koken (met introducé) in D'n Oes terham in Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Opgave voor 12 september bij Ine Thielen via tel. (0478)589027. Op dinsdag 19 september maakt mevrouw Aerts een aantal gerechten klaar. Een aantal recepten heeft ze thuis al voorbereidt, maar er worden ook gerechten ter plaatse gemaakt, zoals verschillende salades en nage rechten. Alle klaargemaakte gerechten zijn deze avond te proeven en ieder een kan thuis zelf aan de slag, want men krijgt de recepten mee naar huis. Verder start Dames Zij Actief op dins dag 3 oktober een bridgecursus voor beginners. De cursus omvat twaalf les sen op de dinsdagavond van 20.00 tot 23.00 uur. Voor opgave en inlichtin gen kan men contact opnemen met Mientje Wester via tel. (0478)588600 of met Ria Liebrand (tel: 550466). Deze maand is het 25 jaar geleden dat de speel-o-theek van Dichterbij haar deuren opende. Op woensdag 6 september houdt de speel-o-theek ter gelegenheid van dit jubileum een feestelijke open middag. Alle belang stellenden zijn tussen 13.30 uur en 16.00 uur van harte welkom. De speel-o-theek is niet meer weg te den ken in de organisatie van Dichterbij. Voorheen gevestigd op locatie Nieuw- Spraeland, De Mikado in Horst en nu een belangrijk onderdeel binnen het Kinderdienstencentrum Twinkeling in Horst. Enkele enthousiaste vrijwil ligers hebben aan de basis gestaan, maar anno 2006 wordt de speel-o- theek beheerd door een team van deskundige professionele krachten. De speel-o-theek van Dichterbij is belangrijk voor de klant (en ouders, verzorgers van mensen met een ver standelijke beperking), voor Dichter bij en ook voor de maatschappij. De klant kan aangepast, speciaal materiaal lenen tegen een betaalbare prijs. Door een grote verscheidenheid aan mate rialen heeft de klant de mogelijkheid jarenlang een verantwoorde keuze te blijven maken uit het aanbod van de speel-o-theek. Er is in de speel-o-theek professionele begeleiding aanwezig. Zij zijn in staat goede voorlichting te geven over de gebruiksmogelijkheden van het spelmateriaal. Deze professio nele krachten kunnen ook adviseren ten aanzien van materiaal voor men sen met een ontwikkelingsachter stand, met een ernstige meervoudige beperking en voor mensen met moei lijk verstaanbaar gedrag. De speel-o- theek is een ontmoetingspunt voor mensen met een verstandelijke beper king en hun ouders en verzorgers. Door de ontspannen sfeer binnen de speel-o-theek wordt een bezoekje door cliënten en externe leden als een uitje ervaren. Volgens manager Birgit Ritten van Dichterbij vervult de speel-o-theek een belangrijke functie. "In de afgelopen jaren hebben we gemerkt dat de speel-o-theek een belangrijk eerste contact kan zijn met een potentiële klant. De speel-o-theek is laagdrempelig. Klanten stappen op deze manier wat gemakkelijker bij een organisatie binnen. De speel-o-theek is ongetwijfeld een visitekaartje van onze organisatie. De organisatie biedt door middel van de speel-o-theek een extra dienstverlening aan, waar klan ten gebruik van kunnen maken. Ook externe organisaties kunnen gebruik maken van de speel-o-theek. Daarom organiseren we deze speciale open middag, zodat alle belangstellenden een kijkje kunnen nemen". De speel- o-theek is gehuisvest in het gebouw van Twinkeling in Horst. Het Toon Hermans Huis, inloop huis voor mensen met kanker en hun naasten in Venlo, start binnenkort met een aantal bijeenkomsten voor partners van kankerpatiënten. Kanker is een traumatische levensgebeurte nis die ingrijpt op alle levensfronten. Het heeft zeker ook zijn weerslag op de relatie. Veel mensen kunnen steun gebruiken bij het proces dat zij door maken als hun partner kanker heeft. Partners staan vaak op de tweede plaats, waardoor er onvoldoende ruimte is voor de eigen zorgen, emo ties, gedachten en behoeftes. De groep voor partners biedt ruimte om ervaringen te delen met mensen die in dezelfde situatie verkeren. Ook kan men tips uitwisselen en hulp en steun bij elkaar zoeken. Ook wordt er stilge staan bij de gevolgen van de ziekte en de invloed daarvan de op relatie. De bijeenkomsten worden gehouden op vrijdagmorgen van 10.00 tot 11.30 uur. De groep komt vijf keer bij elkaar, om de veertien dagen. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met Miep Berbers of Cor Jaspers van het Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433. De Kindertelefoon start in septem ber met een basistraining voor nieuwe vrijwilligers. Nieuw is dat vrijwilligers de kennis en ervaring die ze opdoen tijdens hun werk bij de Kindertele foon Limburg kunnen 'verzilveren': er wordt een portfolio opgebouwd dat gebruikt kan worden om vrijstelling te krijgen voor (delen van) bepaalde opleidingen. De Kindertelefoon is een plek waar kinderen tot achttien jaar terecht kunnen met hun vragen en problemen. Elke dag van 14.00 tot 20.00 uur via het gratis telefoonnum mer 0800-0432.Aan de telefoon zitten getrainde vrijwilligers. De Kindertele foon wordt elk jaar duizenden keren gebeld over uiteenlopende zaken als verliefdheid, ruzie, pesten, verveling, misbruik. De vrijwilligers moeten dus van veel markten thuis zijn. Natuurlijk krijgen ze eerst een basisopleiding, die ongeveer tien dagdelen in beslag neemt. Daarnaast lopen ze stage aan de telefoon, onder begeleiding van een ervaren vrijwilliger, voordat ze met het eigenlijke werk beginnen. Sinds enkele jaren is de Kindertele foon niet alleen via telefoon maar ook via chat bereikbaar. Daarvoor worden speciale chatvrijwilligers ingezet. Vrij willigers van de Kindertelefoon zijn minimaal achttien jaar, ze hebben een open oor voor kinderen en staan open voor de belevingswereld van jongeren en ze kunnen elke week ongeveer vier uur aan de Kindertelefoon beste den. Het werk bij de Kindertelefoon is bijzonder leerzaam, zowel aan de tele foon als aan de PC. En die leerervarin gen kunnen nu, dank zij een subsidie van de provincie Limburg, verzilverd worden. Elke vrijwilliger kan, als hij dat wil een portfolio opbouwen. Als het portfolio een bepaalde omvang bereikt heeft kan het getoetst worden door een opleidingscommissie van de Leeuwenborgh en vrijstellingen geven voor (delen van) opleidingen. Ook kan het gebruikt worden als CV bij sollici taties. Geïnteresseerden kunnen een informatiepakket en aanvraagformu lier aanvragen via tel. (077)3514057 of e-mail info@telehulplimburg.nl. Ook op www.telehulplimburg.nl. is informatie te vinden. Groene Kruis Kraamzorg, verlos kundigen le lijn Venlo e.o. en VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Lim burg houden op dinsdag 12 septem ber vanaf 19.00 uur een voorlich tingsavond over zwangerschap en bevalling. Op deze voorlichtingsavond doorlopen de aanstaande ouders een 'reis door de zwangerschap'. De 'reis' begint bij de bevruchting en de eer ste spannende weken van de zwan gerschap (aangezien de eerste stap pen van de 'reis' al gemaakt zijn, zal dit tijdens de voorlichtingsavonden minder uitgebreid aan bod komen). Met handige en soms ook noodza kelijke informatie, tips en adviezen van de aanwezige professionals (dië tist, fysiotherapeut, verloskundigen, gynaecoloog, verpleegkundigen van de kraamafdeling en afdeling neona tologie, en Groene Kruis Kraamzorg) wordt de reis door de zwangerschap gevolgd. Deze nieuwe opzet van de voorlichtingsavond voor aanstaande ouders past bij het streven van de samenwerkende organisaties om de verloskundige zorg in Noord-Limburg beter aan te sluiten bij de wensen, behoeften en vragen van aanstaande ouders. De voorlichtingsavond vindt plaats in VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg, locatie Venray. De avond is bedoeld voor alle aan staande ouders, ongeacht waar zij in behandeling zijn, en duurt ongeveer twee uur. Aanmelden kan bij Groene Kruis Kraamzorg Noord-Limburg via tel. (077)3247000. Polikliniek Gynae cologie/Verloskunde VieCuri Medisch Centrum voor Noord- Limburg locatie Venlo via tel. (077)3206860 (tussen 9.00 en 11.00 uur en 14.00 en 16.00 uur). Polikliniek Gynaecologie/Verlos kunde VieCuri Medisch Centrum voor Noord- Limburg locatie Venray via tel. (0478)522436 (tussen 9.00 en 11.00 uur en 14.00 en 16.00 uur). Binnenkort wordt de Novib munt jesactie afgesloten. Oxfam-Novib, voorheen Novib, bereikt dagelijks zo'n 200.000 kinderen. Om zoveel mogelijk kinderen naar school te laten gaan werkt Pratham in India bij voorbeeld samen met ouders, buurt organisaties, scholen en de overheid. En die methode werkt, want inmid dels gaan meer dan 36.000 kinderen naar school. De aanpak van Tin Tua in Burkino Faso werkt ook. Tin Tua bouwt samen met de lokale bevolking scholen en geeft in de lokale taal les. Daar wordt ook geld van de munt jesactie voor gebruikt. Alle soorten muntjes en papiergeld zijn welkom bij Wereldwinkel Venray. Munten uit verre landen, munten uit het Europa van vóór de euro en ook de euro muntjes tellen mee. De opbrengst van de muntjesactie gaat evenals in de voorgaande jaren naar onderwijspro jecten in ontwikkelingslanden waar Oxfam-Novib actief is. Lever muntjes in en steun Juan.Tibo, Jyoti, Parvin en nog veel meer kinderen in ontwik kelingslanden. Tot vrijdag 20 oktober staat de Novibbus nog in Wereldwin kel Venray. De SOS Telefonische Hulpdienst, die 24 uur telefonisch bereikbaar is voor iedereen die ergens mee zit is op zoek naar vrijwilligers. Ook voor de Kindertelefoon die elke dag van 14.00 tot 20.00 uur telefonisch bereikbaar is voor jongeren tot achttien jaar wor den vrijwilligers gezocht evenals voor SOShulp Limburg, dat hulp verleend via email en chat. Alle werkzaamhe den worden uitgevoerd vanuit kan toren in het centrum van Heerlen en Venlo. Een informatiepakket opvragen kan via tel. (077)3514057 of via e- mail info@telehulplimburg.nl. "Excellente service,dat is wat Rabo bank Venray wil uitdragen naar haar Private Banking klanten. Dat wil niet alleen zeggen dat er kwaliteit wordt geleverd bij de afname van diensten, ook iets extra's hoort daar in onze ogen bij", zegt Pim van der Linden, manager Private Banking. Afgelopen woensdag hield Rabobank Private Banking in samenwerking met de Golf en Countryclub Geijsteren een golf dag. De uitnodigingen gingen deze keer naar jonge gezinnen met kinde ren. Niet alleen de ouders maar ook de kinderen waren van de partij. En dat de golfsport leeft, blijkt wel uit de overweldigende belangstelling voor deze dag. Zo'n 150 belangstellenden, waarvan de helft kinderen, gingen woensdagmiddag vol enthousiasme aan de slag. Een klein aantal speelde een golfwedstrijd, deze werd uitein delijk gewonnen door de pas twaalf jarige Remo Hermans. Het overgrote deel van de deelnemers had echter nog geen ervaring, vandaar dat er een afwisselend programma was opgezet door Judith van Hagen, playing profes sional van de golfbaan in Geijsteren. Na afloop werd er nog genoten van een hapje en een drankje en als afslui ting was er een wel zeer spectaculaire golfshow van Joost Hage. "Fantastisch wat die man allemaal met een balletje kan, als pro kun je natuurlijk een aar dig balletje slaan, maar om dit te kun nen moet je heel veel oefenen en ook nog eens heel veel talent hebben", zegt Judith van Hage na afloop. Ook Jan Vinkenvleugel, directeur van de Rabobank Venray, is na de voorstelling onder de indruk. Toch was dit voor hem niet het meest geweldige aan de dag: "Dat was het enthousiasme van de kinderen". Het is fantastisch om te zien hoe enthousiast de kinderen tijdens de funfactory waren. Op een speelse manier, met heel veel lol en plezier werd hen de grondbeginse len van de golfsport bijgebracht. "En misschien", zegt Jan Vinkenvleugel lachend, is een van deze kinderen wel de nieuwe Tiger Woods". Het Wijkplatform Venray Centrum, opent in samenwerking met gemeen te, politie en Synthese een Informatie punt in de Bibliotheek. De start is in januari 2007 en men is nu bezig met het zoeken naar een vrijwilliger. Half september valt in het centrum bij alle bewoners die in het gebied tussen Julianasingel, Noordsingel, St. Jozef- weg, Langeweg en Paterslaan wonen het wijkkrantje in de bus met meer informatie. Het eerste doel van het Informatiepunt is het verbeteren van het contact met de achterban zodat met weet wat er leeft bij bewoners en gebruikers van het centrum. De vrijwilliger die gezocht wordt kent het centrum, is betrokken, heeft een luisterend oor en een oplossend vermogen en wil meehelpen de bezet ting van de spreekuren te realiseren. Iedereen, ongeacht leeftijd die deze betrokkenheid bij het centrum voelt, is welkom binnen de organisatie van het Informatiepunt. Op www.wijkenvenray.nl staat meer over dit initiatief. Voor meer informatie kan men contact opne men met Theo Swinkels via tel. (0478)630139 of met Tineke Lamers- Vorst via tel. (0478)581445 (beide na 17.30 uur). Afgelopen weekend zijn op de banen van TC Venray de clubkampi oenschappen voor de jeugd tot 11 jaar afgewerkt. Op het miniveld (tot 9 jaar) werd Pien van Goinga club kampioen door in een spannende finale Luuk van der Heijden met 8-7 te verslaan. In de finale tot 11 jaar (3/4 veld) werd het eveneens een span nende partij. Ruben van derWaerden was uiteindelijk de sterkste door in de finale met 5-3 van Danny van Duynho- ven te winnen. Wil je ook deelnemer worden bij de clubkampioenschappen van 2007 van TC Venray? Dan kun je nu al star ten met tennistraining. Zie www. tcvenray.nl.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 26