Physical Graffiti in 'dash' Ven rays Mannenkoor en verjonging Vriendendag in oorlogsmuseum Dubbellezing V-Kick Kick-Off Nieuwe cd Freunde Echo Overloon Met de fiets op de MaasHopper De kinderen van de keizer PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 7 september 2006 - Pagina 21 Na twee eerdere voorrondes en een regionale kwartfinale wordt op zaterdag 9 september voor de laatste keer tijdens The Clash of the Cover Bands 2006 De Bosuil in Weert aangedaan. In de tweede kwartfinale staat opnieuw het treffen tussen de beste bands uit de voorrondes van afgelopen voorjaar centraal. Op deze tweede zaterdag van september betreden Who's Bob?, Physical Graffiti (uit Venray), Lime en Sweat Sweat Sweat de bühne om het optreden van hun leven neer te zetten en de volgende stap in The only road to Paradiso te kunnen maken! De bands die deelnemen aan 'The Clash of the Cover Bands 2006 komen uit alle windstreken. Dit geldt eveneens voor de deelne mende bands uit Noord-Brabant en Limburg. Vanuit deze gedachte dendert The Clash of the Cover Bands-trein voortdurend langs de beste poppodia in het Limburgse en Noord-Brabantse landschap. Zo verplaatst het The Clash of the Cover Bands-circus zich na de tweede en laatste regionale kwartfinale van De Bosuil naar de Effenaar in Eindhoven en Mezz in Breda. Voor de halve finales van Noord-Brabant en Limburg geldt opnieuw de Effenaar als locatie, maar dan de grote zaal met een capaciteit van 1500 personen. De laatste stap vóór Paradiso en tevens regiofinale wordt voltrok ken in hetTilburgse 013- Daar zal dan ook blijken welke coverband zich het komende jaar de beste van Noord-Brabant en Limburg mag noemen. Zover is het echter nog lang niet voor de kwartfinalis ten die op zaterdag 9 september in De Bosuil op de planken staan. Na lange tijd van voorbereiding kunnen ze nü laten zien waar ze staan ten opzichte van de andere bands en of de vakjury de gelever de prestatie voldoende acht voor de winst. Mocht dit niet lukken, wat voor drie van de vier bands het geval is, dan is er ook nog de mogelijkheid om als Public's Favourite de volgende ronde te behalen; het in de wacht slepen van het meeste aantal publieks- stemmen is daarvoor voldoende. Hoewel succes voor de bands allerminst zeker is, is het publiek bij 'The Clash of the Cover Bands'- wedstrijden op voorhand de win naar. De livemuziek is van een hoog niveau, zeer divers door de inbreng van maar liefst vier of vijf bands én altijd met optimale herkenning; er worden tenslotte alleen covers gespeeld. Naast het genieten van 'het feest van der her kenning' heeft het publiek met het aanwijzen van de Public's Favou rite ook nog een bepalende stem in de uitslag. Kom daarom dus ook op zaterdag 9 september weer naar De Bosuil in Weert om van de volgende regionale topbands te genieten: Wlto's Bob? (Rock cover band uitTegelen). Physical Graffiti (Led Zeppelin tribute uit Venray). Lime (Punkrock, Rock coverband uit Den Dungen). Sweat Sweat Sweat (Pop, Rock coverband uit Ossendrecht). De zaal gaat op deze zaterdag om 19-30 uur en de aan vang is om 20.00 uur. In de voor verkoop zijn de kaarten via www. theclashofthecoverbands.com te bestellen. De Bosuil bevindt zich op hetVrakkerveld in Weert. Meer informatie over deze avond, de bands en het evene ment is eveneens op de website van The Clash of the Cover Bands na te lezen. Voor meer informa tie over dit evenement kan men contact opnemen met de initia tiefnemer en organisator van The Clash of the Cover Bands, John Van den Borne via info@theclas- hofthecoverbands.com. of tel. 06- 53946173. Het Venrays Mannenkoor (VMK) timmert, door het aantrekken van jonge kerels, al jaren met succes aan de weg om te verjongen. Maar de verjonging van het mannen koor manifesteert zich veel breder ook binnen het koor: het wordt een manier van denken. Binnen het VMK is sinds enkele jaren een Verjongingscommissie actief. Zij hebben met succes de verjonging in aantallen nieuwe leden ter hand genomen. Afgelopen jaren kwam een beduidend aantal mannen tus sen de 20 en 45 jaar als nieuw lid bij deVenrayse vereniging. Onlangs heeft het VMK zelfs een ledenstop afgekondigd. Een zeer bijzondere situatie in de Nederlandse koor wereld. Dit Venrayse koor is een van de weinige koren in Neder land die de verjongingsslag met succes heeft gemaakt. Momenteel wordt alleen het ledenverloop, wat hoofdzakelijk natuurlijk ver loop betreft, met jonge nieuwe leden aangevuld waarmee de hui dige leeftijdsbalans en het leden aantal tenminste wordt gehand haafd. Verjonging wordt binnen het koor heel bewust breed aan gepakt waarbij vooral veel jongere leden in bestuur en commissies een zeer beduidende rol spelen. Zingen op een hoog niveau, uit straling en voor jongeren aanspre kende muziek zijn ontwikkelingen die onlosmakelijk verbonden zijn met verjonging binnen het koor. Populaire Engelstalige liedjes zoals Bohemian Rapsody of het jazzy Oh when the Saints go marching in, spreken nu eenmaal meer aan bij potentiële jonge leden. Ze behoren inmiddels dan ook tot het reper toire. Het wil echter niet zeggen dat het klassieke verlaten wordt. Het is een gezonde mix van 'al het goede'. Het nieuwste wapen feit is de nieuwe website www. venraysmannenkoor.nl Het is een aansprekende site met alle beno digde informatie voor nieuwbak ken leden, concerten, sponsering, activiteiten en allerlei onderwer pen voor de geïnteresseerden uit deVenrayse gemeenschap.Digitali sering zet zich overigens ook ver sneld door bij diverse activiteiten binnen het koor hetgeen uiteraard geïnitieerd, ontwikkeld en geïm plementeerd wordt door vooral de jongere leden hetgeen dus ken merkend is voor het succes van verjonging. Naast het digitaliseren van de historische archieven (het koor bestaat binnenkort honderd jaar), het ontwikkelen van een database voor diverse bestanden en nog veel andere zaken is het on-line instuderen van muziek stukken wel het meest baanbre kende ICT project binnen deze Venrayse vereniging en wellicht in de gehele koorwereld. De huidige maatschappij vraagt steeds meer flexibiliteit t.a.v. beschikbaarheid en inzet van de mens en vooral voor jonge mensen betekent dit dat zij ook flexibel hun vrijetijds activiteiten moeten kunnen plan nen. Eén vaste avond in de week repeteren is voor vele jongeren nu reeds problematisch en zij moeten helaas wel eens een keer overslaan. Dit strookt niet met de steeds hogere ambities die de ver eniging heeft, zoals concerteren zonder partituren, dus alles uit het hoofd kennen, en het toevoe gen van visuele show elementen welke eveneens moeten worden ingestudeerd en geoefend. Het via internet aanbieden van oefenmate riaal, zoals bijvoorbeeld per partij voorgezongen of voorgespeelde muziek, is hiervoor een oplossing. Passend in de eigen agenda kan men op deze manier thuis nog wat bijspijkeren. Maar ook hier een combinatie van 'al het goede': De donderdagavond is naast repetitie vooral ook een sociaal moment. Een club van ongeveer 115 man nen die hun stemmen met elkaar laten harmoniëren, elkaar daar door goed leren kennen, voeren de meest uiteenlopende discus sies maar hebben ook vooral veel plezier, tijdens en na de repetities. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Sjang Drab- bels via tel. 06-30788574 of e-mail info@venraysmannenkoor.nl. Rosentaler in Merselo De Merselose feestband Rosen taler verzorgt op zaterdag 16 sep tember vanaf 21.30 uur een optre den in clubhuis D n Tommes aan het Grootdorp. Samen met de kas telein Jack, organiseren 'de vrien den van Rosentaler' deze avond. De bandleden zorgen voor gezelli ge feestmuziek en zullen laten zien en horen dat ze in loop der jaren zijn uitgegroeid tot een allround feestband. Het repertoire gaat van luisterliedjes tot echte meezingers en als het moet kan er zomaar een polonaise op volgen. Een avondje Rosentaler is een avondje genieten van gezellige muziek voor jong en oud. Verder is er nog een gastop treden door de bekende Venrayse entertainer Ger Janssen. In het Nationaal Oorlogs- en Ver zetsmuseum in Overloon wordt op donderdag 14 september de jaarlijkse Vriendendag gehouden van de Stichting Vrienden van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmu seum. Primair doel van de stich ting is het financieel en anderszins ondersteunen van het museum in ondermeer haar educatieve taak en doelstelling. Het programma van de Vrien dendag begint om 10.30 uur. De traditionele lezing in het ochtend programma wordt gehouden door de heer A.L. Ter Beek, commis saris der Koningin in de provin cie Drenthe en oud-minister van defensie. De heer Ter Beek gaat spreken over De relatie tussen maatschappij en krijgsmacht. Na de lunch in het museumcafé is er een terugblik op zestig jaar Nati onaal Oorlogs- en Verzetsmuseum en de uitreiking van de Harry van Daal-penningen. Deze penning wordt dit jaar voor het eerst uit gereikt aan drie personen die zich naar het oordeel van de Stichting Vrienden van het Nationaal Oor logs- en Verzetsmuseum op een bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor het Natio naal Oorlogs- en Verzetsmuseum. De Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. houdt op maandag 18 september een lezing in zaal Het Trefpunt van verpleeg huis Beukenrode in Venray. Aan vang 19-30 uur. Het is een dubbel lezing, sprekers zijn Jan Gootzen en Harrie Vriens. Onderwerpen zijn de geschiedenis van de Orde van de Birgittinessen en het kloos ter in Uden en de Houten Beelden uit het Rijksmuseum tentoonge steld in Uden. Gootzen gaat voor de pauze in op de geschiedenis van het klooster in Uden en op de geschiedenis van de Orde van de Birgittinessen. Deze orde werd in de 14e eeuw gesticht door de heilige Birgitta van Zweden. Al rond 1440 stichtten zij hun eerste klooster in de Nederlanden te Kou- dewater bij Den Bosch. Na sluiting van deze abdij vestigde men zich in 1713 in Uden. De zusters zijn goed te herkennen aan hun merk waardig kapje op hun zwarte slui er, de birgittijnse kroon. Het zijn drie witte banden die met elkaar verbonden zijn. Zij vormen en cir kel, zonder begin en zonder einde, rond het hoofd en een kruis over het hoofd. Daar waar de banden elkaar ontmoeten, op de vijf raak vlakken zitten vijf rode punten. Zij herinneren aan de vijf wonden van Christus. Na de pauze gaat Vriens verder met de lezing. In Brabant waren in de late vijftiende eeuw een drietal beeldsnijders actief de Meester van Koudewater, de Meester van Soeterbeeck en de Meester van Leende. Zij omspan nen de periode die ongeveer liep van 1430 tot 1520.Twee beeldsnij ders waren actief ten dienste van de birgittijnse dubbelabdij Mari- enwater te Koudewater. Zij waren gespecialiseerd in het uitbeelden van gemartelde maagden zoals Catharina en Barbara en andere heiligen. Vanwege de verbouwing van het Rijksmuseum verhuizen de uit Uden afkomstige houten beel den na 130 jaar, tijdelijk terug naar het milieu waarin ze ontstonden de abdij Maria Réfugié in Uden. Voor Nederland is de abdij een cul tuurmonument van de eerste orde waar middeleeuws gedachtegoed, birgittijnse spiritualiteit en de een entwintigste eeuw harmonisch in elkaar overvloeien. Zeker nu de oude abdijvleugels totaal zijn gere noveerd voor museaal gebruik en vele beelden, ooit uit armoede ver kocht, vanuit Amsterdam terugke ren naar de plek van herkomst.Als vervolg op de lezing wordt er een middagexcursie gehouden naar het Klooster en Museum voor Reli gieuze Kunst in Uden op zaterdag 7 oktober 2006. Zoals gebruikelijk is de lezing ook gratis toegankelijk voor belangstellende niet-leden. Wandelen in de Paes Voor de leden van Veldeke-Ven ray en andere belangstellenden wordt er een wandeling gehou den in de Paes, een gebied bij 't Brukske en Leunen. Op dinsdag 12 september begint de wande ling om 18.30 uur achter de stort- vijver van 't Brukske. Via Leunen of 't fietspad door 't Brukske is de startsplaats te bereiken. Een groot deel van het agrarisch gebied is herschapen in de oorspronke lijke, natuurlijke staat. Tijdens de wandeling wordt iets verteld over de historie van het gebied. Alleen bij redelijk weer gaat de wande ling door. Op 12 september kan men 's middags, bij twijfel aan 't weer, bij Wim Baken via tel. (0478)583504 of Frits Basten via tel. (0478)587101 informeren of de excursie doorgaat. Buutgala Carnavalsvereniging De Keie schieters organiseert samen met De Strandjutters uit Overasselt een groots buutgala in Vierlings beek op zaterdag 14 oktober. Zes buuttereedners gaan deze avond plaatsnemen in de ton. Cees Coolen uit Tilburg zit al meer dan twintig jaar in het 'tonpraotersvak' en heeft vele prijzen op zijn naam weten te zetten. Zo werd hij in 1997 kampioen van Zuid-Neder land en hij won al twee keer de Publieksprijs van de Regionale Kampioenschappen in Mierlo. Zijn creatie Kiske is al muzikant, pas toor, dokter en stroper geweest. Alex Wintermans is te herkennen aan zijn flaporen en klompen. Deze Supersauwelaar uit Hank krijgt sinds drie jaar ook zalen bui ten het eigen dorp plat als soldaat, indiaan of Paus klompiedorus. De act van Jasper van Gerwen uit Hil- varenbeek wordt gesponsord door Kleenex. Luisterend naar Dolle Dick, Sjaak Schietraak of Opa Max heeft het publiek al veel zakdoek jes moeten gebruiken. In 2005 won hij de publieks prijs van het Provinciaal Buut- kampioenschap van Gelderland. Piet Schellekens uit Kaatsheuvel maakte al furore met zijn alterna tieve Dierenambulance .Als Dokter Rozenbottel stelt hij de diagnose 'ziekte van Pakistan' en ligt hij niet wakker van slapeloosheid. Weer- tenaar Michel Grijmans is over heel Brabant een graag geziene gast. Hij was al vaak van de partij op de Limburgse Kampioenschap pen en op 14 oktober landt deze helikopterpiloot in de buutton in Vierlingsbeek. De tweede Hilva- renbekenaar Peter van der Maas won dit jaar het Open Gelderse Buutgala. Peerke probeert aller lei baantjes uit, als schilder is zijn motto: "Ik werk met kleuren, gemengd of apart, behalve in het weekend, dan wit ik zwart". Kaar ten voor deze avond van de lach zijn vanaf vrijdag 8 september ver krijgbaar bij cafetaria De Zwaan, tel. (0478)631268. De zaal gaat open om 19.00 uur en de avond start om 20.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.keieschieters. tk. Cursussen beeldend De cursussen beeldend op het Kunstencentrum Jerusalem in Venray starten in de week van 11 september. Belangstellenden kun nen tijdens deze week vrijblijvend binnenlopen om te kijken of gra tis een les te volgen. Er is een uit gebreid cursusaanbod; tekenen en schilderen, keramiek, beeldhou wen, edelsmeden en fotografiecur sussen voor volwassenen. Zowel overdag als tijdens de avonduren is er een ruime keuze in het cur susaanbod. Ook diverse work shops staan in het programma; iedere vijf weken is er een ander aanbod van speksteen bewerken tot aquarelleren.Voor wie nog niet exact weet wat te doen, zijn work shops een mooie ingang om een goede keuze te kunnen maken uit het beeldend aanbod. Jerusalem heeft ook een cursus ABK in haar cursusaanbod waarmee men toe gelaten wordt op de Kunstacade mie. Ook voor jeugd en jongeren is er voldoende aanbod; tekenen en schilderen, de kunstwerkplaats of beeldhouwen is een greep uit het cursusaanbod. Zie voor meer informatie www.kunstencentrumjerusalem. nl. of bel tijdens kantooruren (0478)585320. De docenten zijn professionele kunstenaars, die met enthousiasme en bezieling de kunstenaar in de cursisten laten ontwaken. Jongerenstichting V-Kick in Venray houdt op zaterdag 16 september de V-Kick Kick-Off op het Schouwburgplein. De gecombineerde krachten van B-Kwadraat en Reflexy met de naam 0478-Pact gaan de dag openen met een hiphopact. 0478- pact bestaat uit een aantal Ven rayse jongeren die er van houden een goede rap weg te geven. The Jux Junction neemt het stokje van hen over met zijn vierkop pige punkband uit Leunen die in 2002 is opgericht. Dromend van het leven van een echte punkster gaan de leden een optreden ver zorgen. The Jux heeft inmiddels een album op zijn naam staan. Invloeden zijn bands als Belvede re, Beer Bong en Of no avail. Van snelle punk vloeit het programma over in de rock van Absent Min ded. Deze band heeft inmiddels al twee videoclips op Nederland se muziekzenders die meerdere malen per dag gedraaid worden. En toen was er A Balladeer. Deze band is maandenlang het vaste voorprogramma geweest van de Deense band Saybia en speelt op 9 september in het voorprogram ma van het duizendste optreden van BL0F voor 25.000 bezoekers. Als de hiphoppers de optredens van Absent Minded, The Jux Junc tion en A Balladeer gebruikt heb ben om een beetje bij te komen van 0478-Pact, kunnen ze door naar de funky Haarlemse hiphop van Relax.Al enkele jaren bekend in Nederland met hits als mr. Slee ves en Calling ye name, waarvan de laatste misschien beter bekend is als Right here. Na deze diepe bas met de funky zang is het tijd om te stampen, te springen en te gieren met de Heideroosjes. De Horster punkformatie zal zorgen voor een spetterend optreden. De Heideroosjes braken in 1996 echt door bij het Nederlandse publiek met hun hit Klapvee van het album Fifi. Inmiddels toeren ze door de hele wereld en hebben ze negen albums op hun naam staan. De avond wordt afgesloten met een staaltje percussiewerk, ook wel drumwerk genoemd. V-Kick heeft in een jaar tijd al een grote diversiteit aan activiteiten gehou den. Zo zijn er regelmatig liveop tredens op diverse locaties in en rond Venray, waarin een zo breed mogelijk publiek aangesproken wordt. Verder heeft V-Kick een graffitiorkshop gehouden. Met medewerking van professionele graffiti artiesten uit Haarlem is deze activiteit een groot succes gebleken. Deze zomer zijn ze zelfs gaan snowboarden en skiën. Ook abseilen is voor V-Kick geen pro bleem. Ze vragen aan de lokale A Balladeer is een van de optredende bands. woningcorporatie of ze gebruik mogen maken van de grootste flat van Venray en zo kunnen ze ongeveer vijftien personen een flinke adrenalinestoot bezorgen. Zie voor meer Informatie www. v-kick.nl. een abonnement waard Blaaskapel Freunde Echo uit Overloon presenteert op zater dag 16 september haar derde cd. De vorige cd is alweer zes jaar 'oud' en ondertussen is de kapel muzikaal gegroeid. Tegenwoordig behoort Freun de Echo weer tot de top van de Nederlandse blaaskapel- lenwereld. De muziek is voornamelijk Tsjechisch getint, met een spe cialisatie richting de Moravische blaasmuziek. In tegenstelling tot de vorige cd's staan er nu alleen maar Tsjechische nummers op de cd. De cd wordt gevuld met zowel instrumentale als zang nummers. Mooie gevoelvolle walsen, vlotte polka's en enkele schitterende potpourri's zijn op de cd te horen. Bij de voorberei dingen van de cd kwam heel wat kijken. Er werd een plan uitge stippeld waarin allerlei aspecten naar voren kwamen. Plannen van datums, overleg met geluidtechni ci, microfoonkeuze, muziekkeuze, opnameaccommodatie, coveront werp, foto's maken, alles moest kloppen. De opnametechniek was in handen van Bas Winkelmolen en Geert Verstraaten. Samen met eigen leden werd alles tot in de puntjes besproken en geregeld. Zaterdag 16 september wordt de cd officieel gepresenteerd tijdens een avondvullend pro gramma met veel blaasmuziek. De avond wordt geopend door de Maasgalmkapel uit Kessenich. Deze kapel organiseert zelf al meer dan twintig jaar een interna tionaal kapellen festival. Kapellen uit Tsjechië, België en Nederland komen naar het festijn toe. Freun de Echo was daar ook al een paar te gast en vandaar dat de Maas galmkapel direct toezegde om naar Overloon af te reizen voor de cd-presentatie. Na de Belgi sche muzikanten betreedt Freun de Echo het podium. Natuurlijk brengen de Overloonse muzi kanten enkele werken van hun nieuwe cd, maar ook enkele nieu we nummers. Want vernieuwen staat voorop bij de kapel. Steeds weer probeert men de laatst uit gebrachte nummers op de lesse naar te krijgen en vaak lukt dat ook. Afsluiter van de avond is de Drie Donken Blaaskapel uit Den Dungen. Een kapel met een grote reputatie. Zij hebben al meer dan elf geluidsdragers op de markt gebracht en strelen met hun ver zorgde klanken menig muzikan tenoor. Voor de eerste keer wordt ook de FEN clubavond gehouen. De FEN-club bestaat een jaar en dat mag gevierd worden. Iedereen mag lid worden van deze club die tot doel heeft de kapel te onder steunen waar nodig. Als men zich wilt aansluiten bij deze FEN-club, kan dat door naar de cd presenta tie te komen of anders door zich aan te melden via de website van Freunde Echo. De cd-presentatie wordt gehouden in het Gemeen schapshuis in Overloon. Aanvang is 20.00 uur. Nog de hele maand september kan men een fiets- of wandeltocht door het Noord-Limburgse land schap onderbreken met een korte of lange boottocht met de Maas- Hopper. Deze zogenaamde fiets- pendelboot vaart dit seizoen voor het tweede jaar tussen Baarlo en Afferden over de Maas. Elke dinsdag, woensdag, don derdag, zaterdag en zondag vaart het schip 's morgens tussen 10.00 en 13-30 uur in noordelijke rich ting tussen Baarlo en Afferden.'s Middags tussen 13.45 en 17.55 uur vaart het schip hetzelfde tra ject zuidwaarts. De MaasHopper maakt het mogelijk een wandel- of fietstocht te combineren met een boottocht en een bezoek aan één van de vele attracties van Noord- Limburg, zoals het Nationaal Park De Maasduinen, Venlo, de Kas teeltuinen en de Graanbranderij in Arcen. De halteplaatsen zijn Baarlo, Blerick, Grubbenvorst, Arcen, Blitterswijck, Well en Affer den, allemaal gelegen aan het fiets- knooppuntennetwerk. De pas sagier betaalt om van halte naar halte varen of een dagtarief voor onbeperkt varen. De Maashop per is een catamaran, die speciaal aangepast is om mensen, zowel validen als invaliden en fietsen te vervoeren. Fietsen kunnen gratis mee op de MaasHopper. Ze staan veilig en overdekt geparkeerd. Het schip biedt een overdekte ver- blijfsruimte met bar, waar drank jes en gerechten van de kleine kaart verkrijgbaar zijn, en een zonnedek. Voor de kinderen is er een veilige speelruimte aan boord. Op de vaardagen van de Maashop per vaart het schip om 17.20 uur vanuit Blerick en om 17.55 vanuit Baarlo naar de stuw in Belfeld en weer terug. Gedurende de pan nenkoekenvaartocht van ongeveer anderhalf uur kan er onbeperkt pannenkoeken gegeten worden met soep vooraf. Voor de Pannen koekenvaart dient men vooraf te reserveren. Uiteraard is deze boot ook geschikt voor feesten en par tijen. Voor meer informatie zie www.maashopper.nl. of tel. (077) 4678417 of 06-22701180. De bro chure van de MaasHopper is af te halen bij deVW-winkels. Eigentijdse zedenschets over de liefdes en ambities van dertigers en een mecenas in New York tegen de achter grond van 9/11. In het Manhattan van 2001 zijn drie dertigers op zoek naar het ware geluk: Daniëlle, een terug houdende, onzekere televisiepro- ducente, Marina, de beeldschone dochter van een bekende libe rale journalist, die intrekt bij haar ouders in het kolossale appar tement aan Central Park en ten slotte Julius, een homoseksuele journalist die vernietigende boek recensies schrijft en dolgraag een glamourreus New Yorks leven wil leiden zonder al te hard te wer ken. De kinderen van de keizer volgt deze drie vrienden in hun zoek tocht naar authenticiteit en de zin van het leven, hun successen en persoonlijke strubbelingen. En dan verschijnt Marina's neefje 'Bootie' ten tonele - op zoek naar pure intellectuele bevrediging. Vol aanbidding voor zijn oom Murray Thwaite, de mecenas, maar steeds openlijker twijfelend aan diens oprechtheid, neemt hij een beslis sing die voor allen grote gevolgen heeft en ieders leven voorgoed verandert. Claire Messud (1966) is een begenadigd critica en roman schrijfster. Zij studeerde aan de universiteiten van Yale en Cam bridge. Haar eerdere werken wer den vol lof ontvangen. Tot twee maal toe werd zij genomineerd voor de PEN/ Faulkner Award, en zij won de Publishers Weekly Best Book of the Year Award. De kinderen van de keizer wordt beschouwd als haar internationale doorbraak. Dit boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19,95 euro. E3 SE3Z2 Kunst Cultuur iRADISO naitimizictnl Bmgfflnniclt.nl Claire Messud

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20