'Meer risico's bij grondverwerving' a.s.ZONDAG Koopzondag Horst mode centrum fidiü# Tlhedlcii Krokodil in Horst DeMKB Bouwbedrijf wil groen licht Gemeente mag bouwen binnen stankcirkels Venray twee miljonairs rijker! Enmm automatiseerder Vernieling voor dé specialist tegels sanitair en Musicalcursus Open dag brandweer Welkom op onze Modezondag Bandoetere Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray begint met gelijkspel En verder: WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Gemeente gaat concurrentie aan met projectontwikkelaars De gemeente Venray gaat meer risico's nemen met het Grondbedrijf. Om te voorko men dat projectontwikkelaars alle potentiële bouwgronden voor de neus wegkapen, moet de gemeente veel actiever de markt op. Om te kunnen con curreren met de commerciële marktpartijen, zal de gemeen te haar passieve houding laten varen. Dit betekent dat hogere bedragen geboden moeten worden om grond te verwer ven. Het college wil een gro tere grondvoorraad aanleggen om makkelijker bouwprojec ten te verwezenlijken. Wethouder Heidens (CDA) spreekt van ingecalculeerde risi co's. Zijn college Teunissen (Lokaal Aktief) gaat nog een stap verder. "Projectontwikkelaars kunnen nu veel meer voor de grond betalen dan wij. Om het bouwen meer in eigen hand te houden, moeten we ook hogere bedragen gaan bie den", aldus Teunissen, die wees op de schaduwzijde. "Het Grond bedrijf is altijd een belangrijke inkomstenbron geweest voor de gemeente. We zullen daardoor een veer moeten laten. Dit moeten we maar accepteren." Het probleem is dat door de hoge grondprijs de huizen vooral voor starters bijna onbetaalbaar zijn. "Door bouwen in eigen beheer kan een woning 30 tot 40 procent goedkoper worden. Hiervoor zijn diverse mogelijkheden. Dit zullen we sti muleren", zei Teunissen maandag in het dorpsradenoverleg. In Oirlo probeert de gemeente samen met de dorpsraad een experiment van de grond te tillen. Waarbij de toe komstige bouwers een vereniging oprichten om de bouw in eigen beheer uit te voeren. Zo worden projectontwikkelaars buiten de deur gehouden. In zuidoost Oirlo heeft dit kans van slagen omdat de gemeente hier zelf de grond in bezit heeft.Teunissen:"Een andere mogelijkheid is om samenwer king te zoeken met partners zon der winstoogmerk." De gemeente wil ook meer gevarieerd gaan bouwen in de dorpen. Jac Koop- mans (Smakt) wees op de zeven woningen die onlangs in Smakt gebouwd zijn. De dorpen willen dat de bouw beter wordt afge stemd op de vraag van de inwo ners. Waarbij een bouwproject gespreid moet worden over meer dere jaren. "We willen geen bouw project meer door de keel geduwd krijgen", zei Koopmans. "Meer op maat bouwen en niet ineens acht woningen tegelijk." Het gevolg in Smakt is dat de woningen vrijwel allemaal door 'buitendorpsen' worden bewoond. Teunissen ver telde dat er niet alleen kavels in de vrije sector moeten worden uitgegeven. "Er zullen ook betaal bare woningen komen voor seni oren en starters. En we gaan beter uitkijken naar inbreidingslocaties binnen de dorpskern." LEESVERDER OP PAGINA 5. 12.00 tot 17.00 uur Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Geluk in de liefde Ja, ik zit er nog. Bijna 3600 euro rijker, maar een vroeg pen sioentje zit er nog niet in. De miljoenen gingen aan mijn neus voorbij. Ach, ik heb geluk in de liefde, zal ik maar zeggen, en de cheque bleef toch in de Peel en Maas-familie Van den Munck- hof. Proficiat Eric en Gladys, en natuurlijk ook alle andere straat prijswinnaars van harte gefeli citeerd met jullie schitterende prijzen! Geniet van de kaviaar, de champagne en de Rolls Royce die binnenkort ongetwijfeld voor jul lie deuren staat. De Schutsboom is in één klap de rijkste straat van Venray, dankzij de Postcode Loterij. Heeft u ook zo genoten? Van de optredens van Jantje en Gordon, de gratis knakworsten en de sfeer op het plein? Ik wel, het was Venray op z'n best. Span ning en vrolijkheid ging hand in hand in hartje centrum. Rooy, en niet Roy, mijn beste vriend Gas ton, was in topvorm. Het leek wel een beetje carnaval in de stad. Het was zeker zo druk, het bier vloeide rijkelijk en de spanning was van de gezichten af te lezen. Zeker toen het moment suprème dichterbij kwam. Maar ik heb toch een beetje een kater aan het postcodespektakel overgehou den. Talpa heeft in mijn ogen een unieke kans gemist om Venray helemaal en voor altijd aan zich te binden. Want zondagavond ging ik er eens goed voor zitten. Klokslag 22.40 uur, met een krat pils naast mijn beste fauteuil, de chips en de krabsalade op tafel. Laat die uitzending maar begin nen! Helaas, veel van die fantas tische sfeer in Venray kregen we niet te zien. Ik viel bijna van mijn stoel van verbazing, want in het langdradige programma 'Postco de Loterij: 1 miljoen wat?' werd nauwelijks aandacht besteed aan de uitreiking van de miljoenen en het feest in Venray. Nog geen tien minuten Venray in beeld! Waar is al dat fantastische film materiaal gebleven? Waarom geen tranen in beeld, geen knuf felende winnaars op het podium en geen lange reportage vanuit de winnende straat? Urenlang is er gefilmd, maar slechts een paar minuten van ons mooie Rooy kregen we te zien. Wat een sof, wat een slechte reclame voor Talpa. Jammer, een gemiste kans, voor Venray en de commerciële zender van John de Mol. Ik zet Talpa nu zeker niet meer op tien.... Hannes www.ejkesandersinhorst.nl Honderdzevenentwintigste jaargang - week 36 - donderdag 7 september 2006 Fietser gewond De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag assistentie moeten verlenen op de Deurne- seweg, waar een 19-jarige fietser uit Venray gewond was geraakt na een val met de fiets. De fietser verklaarde dat er plotseling een konijn het fietspad was overgesto ken en in het voorwiel belandde. Hierdoor kwam het slachtoffer ten val en liep schouderletsel op. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht en moest ter observatie daar blijven. Het konijn zat vast tussen de spaken van het voor wiel en was dood. Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kunst Cultuur 21 Sport 23-27 Kerkelijke diensten 30 Een bouwbedrijf uit Leu nen zit voorlopig zonder bui tenopslag. De gemeente wil geen toestemming geven om een terrein aan de Hoopweg als zodanig te gebruiken. Via de Raad van State stuurt het bedrijf alsnog op legalisatie aan. Bouwbedrijven hebben altijd behoefte aan veel opslagruimte. Bouten Bouwbedrijf aan de Albi- onstraat is geen uitzondering. Daarom was directeur P Bou ten dolblij dat hij een erf aan de Hoopweg, alwaar zijn schoonva der vroeger een kippenboerderij had gedreven, als opslagterrein kon gebruiken. Een paar jaar geleden kwam de gemeente echter in het geweer, naar aanleiding van een klacht. Onder dreiging van een dwang som moest Bouten zijn buiten opslag inderhaast ontruimen. Via de Raad van State probeert hij de buitenopslag alsnog te legaliseren, nadat een eerdere gang naar de rechter in Roermond geen succes had gehad. Tijdens de zitting van woens dag betoogde Bouten junior dat de gewraakte buitenopslag al meer dan twintig jaar bestaat. De gemeente had een en ander daarom moeten legaliseren in het nieuwe bestemmingsplan. De gemeente daarentegen beweert dat pas de laatste jaren sprake is van een noemenswaardige buiten opslag. De buitenopslag zou dus niet onder het 'overgangsrecht' vallen. Legalisatie zou sowieso geen optie zijn, omdat de buiten opslag een aanslag vormt op het landschapsschoon. Bouten zit hoe dan ook met een stuk grond waar hij weinig mee aankan. Het enige wat mag, is een nieuw agrarisch bedrijf, maar daar zit de aannemer uiteraard niet op te wachten. Alternatieve opslagterreinen liggen niet voor het oprapen, en zeker niet tegen een acceptabele prijs. De Raad van State bepaalt binnen enkele maanden of de gemeente terecht de boot afhoudt inzake de buiten opslag. Tegen het nieuwe bestem mingsplan loopt nog een aparte procedure. De gemeente Venray mag in de toekomst gaan bouwen binnen de stankcirkels van intensieve veehouderijen. Begin oktober verwacht de gemeente de bere keningen van de nieuwe stank- wet. Venray is een van de vijftien pilotgemeenten in Nederland die voortaan zelf de geurhinder mogen vaststellen. De opzet van de nieuwe wet is dat gemeenten mogen afwijken van de gebruikelijke stankcirkels. "De wet biedt een bandbreedte die per dorp of locatie kan vari eren", zei wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) maandag in het dorpsradenoverleg. Het gaat om een bandbreedte van ongeveer dertig procent - zowel naar boven als naar beneden - van de gelden de normen. Dit betekent dat de gemeente Venray voortaan binnen stankcirkels van intensieve vee houderijen mag bouwen. Dit zou ook een oplossing bieden voor de uitbreidingslocatie in Ysselsteyn, die belemmerd wordt door uit breidende veebedrijven. Teunis sen: "We kunnen straks gaan bou wen waar een te hoge uitstoot is. Mensen die er gaan wonen moe ten accepteren dat er meer geur hinder is. Maar andersom geldt dat ook. Begin oktober verwacht ik de nieuwe rekenmodellen. Dan kun nen we per situatie de effecten berekenen. We zullen de mogelijk heden zeker gaan benutten." Schoolstraat 5 c' De politie heeft vrijdagavond een 20-jarige inwoner van Venray aan gehouden die wordt verdacht van vernieling van en inbraak in een kantoorgebouw aan de Henseniusstraat. Volgens getuigen zou de ver dachte tevens in het bezit zijn van een vuurwapen. Patrouilles van de politie keken meteen naar de verdachte uit. De man werd aangehou den op de Merseloseweg en meegenomen naar het politiebureau. Een vuurwapen werd echter niet aangetroffen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Schutsboom winnende straat Postcode Loterij Venray is twee miljonairs rijker! Eric en Gladys van den Munckhof wonnen zaterdag maar liefst 2.666.666 euro in de Postcode Loterij en de familie Liefting is 1.142.857 euro rijker! De cheques werden zaterdagavond door Caroline Tensen en Winston Gerschtano- witz aan de dolgelukkige winnaars overhandigd. De deelnemers in de winnende postcode 5801 DW de straat Schutsboom in Venray, hebben een geldbedrag van 8 miljoen euro met elkaar verdeeld. In deze postcode spelen negen deelnemers mee, met in totaal 21 loten. Ze hebben bedragen gewonnen, variërend van ruim 380.000 euro tot maar liefst ruim 2,6 miljoen euro. De overige 1500 winnaars mochten 4,8 miljoen euro met elkaar verdelen en wonnen maximaal 1800 euro per lot. Er spelen 1500 mensen mee in wijkcode 5801 met in totaal 2762 loten. Gaston Star- reveld maakte tijdens het feest op een bomvol Schouwburgplein bekend dat dit voor alle winnaars neerkomt op een bedrag van 1800 euro per lot, indien men vanaf het begin van dit jaar meespeelt. Diverse optredens van onder meer Jan Smit, Gordon en Wolter Kroes onder leiding van de Jan Rietman Band maakten het wijkfeest compleet. Naar schatting zesduizend mensen kwamen zaterdagmiddag naar het Schouwburgplein om het postco despektakel mee te maken. Een uitgebreid verslag op pagina 3- vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 ïv ww. rongen vof.nl berden Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen sterk in schadewerk^^ Autoschadecenter Venlo B.V. Venlo, tel. 077-382 01 95 www.autoschadecenter-venlo.nl Hulsterdreef Autoschade Venray, tel. 0478-58 88 81 www.hulsterdreef.nl Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl EN MAAS 's maandags gesloten HOTEL ASTERIA VENRAY, Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 Ontvangst, diner, receptie en feestavond; allemaal onder één dak. En....de huwelijksnacht in een superromantische bruidssuite krijg je er gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelij ke prijzen. Meer weten? Bel voor een informatie pakket (of een vrijblijvende afspraak).

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1