Peter Nellen Prominentenkunst succesvol Herdenking op Brits oorlogskerkhof Kinderen zingen, dansen en acteren in Cats Koester uw monument ACTIE 'vfc&no&n'frvl Honderdzevenentwintigste jaargang - week 36 - donderdag 7 september 2006 Tijdens de traditionele herden king op zondag 17 september op het Britse oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat in Venray zul len ook dit jaar Britse bevrijders aanwezig zijn. De herdenking wordt muzikaal opgeluisterd met de Koninklijke Harmonie Euterpe onder leiding van Mare Koninkx en zangkoor Het Zonnelied onder leiding van Ernest Cruijsberg. Tij dens de bloemenlegging op alle zevenhonderd graven door de Venrayse kinderen van Scouting Venray gaat het Ysselsteynse kin derkoor De Eige Wijsjes onder leiding van Jeanne Spreeuwen- berg op verzoek voor de Britten optreden. Voor de achttiende keer brengt Pieter van de Vorle op zijn doedelzak zijn typisch Britse muziek ten gehore. Het In Memo- riam wordt uitgesproken door de heer Waals, burgemeester van Ven ray, terwijl het gebed wordt uit gesproken door de aalmoezenier van de Wapenbroeders pastoor emeritus Maesen. Militairen van de KLU basis De Peel en van De Wapenbroeders vormen de ere wacht. De leiding van de Herden kingsbijeenkomst is sinds 1985 in handen van ceremoniemeester Henny Meijer, oprichter van de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving. Na afloop worden alle gasten en medewer kers uitgenodigd voor koffie in De Witte Hoeve. Het kinderkoor geeft daar een toegift voor de Britse gasten. Uit deze bezoekers werd in Engeland een club geformeerd, The Anglo Dutch Bond, geleid door Mr. John Sleep en zijn vrouw Margaret, die dit jaar de serie 1986-2006 willen volmaken Het overige jubileumprogram ma ziet er als volgt uit: Maandag 18 september: Trip naar Nijmegen (winkelen) en Eindhoven (Jaarlijkse Fakkelop tocht Dinsdag; Trip naar De Grebbe- berg en Rhenen, gevolgd door de Feestavond van de Wapenbroe ders in Meerlo. (Met een optreden van Sjeng van Horst en de zanger Bryan Cyril) Woensdag: receptie op het Ven rayse Gemeentehuis. 's-Avonds een ontvangst op de KLU basis De Peel, waar een verrassingsop treden plaats vindt van zangkoor Contrast o.l.v.Ad Voesten. Donderdag Trip naar Arnhem en Bronbeek uitgenodigd door de vereniging 8 R.I. Grebbeberg 1940". Vrijdag: Trip naar Groesbeek, ReichswaldenKevelaer.(Battlefleld Tour) Zaterdag is een rustdag en zondag geven de Britse gasten een "Social Evening" in De Witte Hoeve, waar ze alle gastgezinnen van de afgelopen 20 jaar hopen te ontmoeten. Op 25 september vertrekken zij huiswaarts, ongetwijfeld vermoeid en dankbaar. Achter de schermen zijn er veel Nederlanders die de Britse gasten terzijde staan. Enige van de oud strijders zullen plaatsen bezoeken waar zij gewond of krijgsgevan gen raakten. De Venrayse Wapen broeders hebben in de afgelopen 20 jaar wel geleerd hoe men met deze problematiek emotioneel om moet gaan. De organiserende Wapenbroeders hopen op de her denking op 17 september 2006 om 11.00 uur op veel belangstel ling door jong en oud uit Venray. Jeugddorpsraad Veulen De dorpsraad van Veulen gaat op 12 september een jeugd- dorpsraadbijeenkomst houden van 19.00 tot 20.00 uur in de Hoefslag. De dorpsraad van Veu len adviseert het gemeentebe stuur van Venray met betrekking tot de leefbaarheid van het dorp en het welzijn van de inwoners van Veulen. Dit geldt ook voor de jeugd van dit mooie kerkdorp. Daarom gaat de dorpsraad voor de jeugd tussen de 10 en 18 jaar een jeugddorpsraadbijeenkomst houden. Tijdens deze bijeen komst kunnen ze dan samen pra ten over de dingen die de jeugd zoal bezighoudt zoals de kermis, veiligheid rond de school, speel velden of misschien wel om te weten wat een dorpsraad zoal doet. Dit is een unieke kans voor de jongeren tussen 10 en 18 jaar om iets van zich te laten horen, zodat de dorpsraad voor hen op kan komen.Voor meer informatie: Henk Hellegers, Voorzitter Dorps raad Veulen 06-53579753 Nieuwe musicalcursus Kunstencentrum Jerusalem Op zaterdag 7 oktober gaat in Kunstencentrum Jerusalem in Venray een musicalcursus voor kinderen in de leeftijd van acht tot zestien jaar van start. Medio mei 2007 wordt de cursus afgesloten met de musical Katten, gebaseerd op de bekende musical Cats van Andrew Lloyd Webber. Jacque line Fijnaut, die tijdens de cur sus de zanglessen voor haar rekening neemt, is op voor hand al razend enthousiast: "Het wordt enorm spannend. Ik verheug me nu al op de les sen en de uitvoering volgend jaar." In de musicalcursus Katten wordt aandacht besteed aan de facetten zang, dans en acteren. Jacqueline Fijnaut neemt de zang lessen voor haar rekening, terwijl Frank van den Berg de acteerles sen verzorgt en Martine Janssen de danslessen geeft. Voor Fijnaut is het de eerste kennismaking met Kunstencentrum Jerusalem, terwijl de in Horst woonachtige zangdocente toch al een hele car rière achter de rug heeft.Als jonge meid speelde ze al viool en piano, vanaf haar zestiende legde ze zich helemaal toe op een zangcarri ère. "Ik heb in verschillende bands gezongen zoals mijn eerste bandje Jacky F Paniek en later de Belu- shi Memorial Blues Brothers Band. Op dit moment zing ik in Coeln Connection, een Duitse band die vooral covers speelt." Fijnaut, inmiddels 39 jaar, stu deerde aan het Conservatorium in Hilversum, en ging vanuit het conservatorium met het Metro- pole Orkest naar het Franse Strass- bourg. Ze werkt nu ook al bijna veertien jaar op de Muziekschool in Heerlen. "Het leuke is dat we daar ooit al een medley van de musical Cats hebben gedaan. Dat was ontzettend geslaagd." Voor Fijnaut is de musicalcursus op Kunstencentrum Jerusalem een hele nieuwe uitdaging. "De eerste indrukken zijn fantastisch. Het is een heel mooi gebouw, een prach tige omgeving om te werken. Bovendien zijn de collega's waar ik mee kennis heb gemaakt, alle maal even aardig. Ik heb er ontzet tend veel zin in." Martine Janssen heeft ze al een keer ontmoet en Frank van den Berg heeft ze alleen telefonisch gesproken. "Maar dat komt wel goed. Beiden hebben heel veel ervaring op hun werkgebied." Zo is Van den Berg al sinds 1984 actief in het theater, eerst als acteur, later als regisseur. Naast de toneelschool, waar hij met suc ces de docentenopleiding heeft voltooid, heeft hij les gehad in straattheater, acrobatiek, clowne rie, bewegingstheater, grime, zang, piano en theatertechniek. Een veelzijdig iemand die naast talloze theaterproducties ook een aantal musicals heeft geregisseerd. De laatste jaren is hij tevens de drij vende kracht achter theaterwerk plaats De Tiendschuur in Horst. Martine Janssen, pas 22 jaar uit Well, volgde de vooropleiding dans in Venlo in combinatie met de middelbare school. Vervolgens studeerde ze aan de Dansacade- mie in Rotterdam. Sinds twee jaar heeft ze een eigen dans- en ballet school in Well en geeft ze enkele uren per week les op Jerusalem als jazzdocente en nu voor het tweede jaar het dansgedeelte van de musicalcursus. Jacqueline Fijnaut is er van overtuigd dat het gaat klikken. Dat de musicalcursus Katten voor de leerlingen dertig lessen genieten wordt. "We gaan in eerste instantie in twee groepen werken, cursis ten van 8 tot 12 jaar en van 13 tot 16 jaar bij elkaar. Daarna worden de groepen bij elkaar gevoegd en dat moet uiteindelijk leiden tot de musical Katten die we in mei 2007 gaan opvoeren." De beroemde musical van And rew Lloyd Webber, gebaseerd op katten die leven in een achter standswijk in Amerika, wordt een Nederlandstalige productie. De oorspronkelijke cast bestaat uit 28 katten met alle hun eigen iden titeit. "Dat is ook het grappige aan Cats. De musical speelt zich af met Jacqueline Fijnaut: "Ik verheug me nu al enorm op de start van de musicalcursus Katten" slechts een décor, een vuilsnisbelt, maar door de diversiteit aan leuke typetjes is het toch een boeiende voorstelling. Het leuke is dat de eerste les van onze musicalcursus, op zaterdag 7 oktober, samenvalt met de landelijke premiere van de musical Cats die voor de tweede keer in ons land op de planken wordt gebracht." De kinderen die aan de musi cal willen meedoen, hoeven geen ervaring te hebben met zang, dans of acteren. "Heel veel enthousias me en plezier is het voornaamste. Het talent van de deelnemers zul len zij er proberen uit te lichten, zodat iedereen de rol in de musi cal krijgt die het beste bij hem of haar past", aldus Fijnaut. Voor de musicalcursus kunnen zich nog steeds kinderen aanmel den. Dit kan via Kunstencentrum Jerusalem in Venray: telefoon 0478-585320. Een glas-in-loodraam uit de kapel van St. Servaas. Het gebrand schilderde raam van R Wiegersma; voorstellend Maria met het kindje Jezus. Het raam werd rond 1950 ont worpen en vervaardigd door R Wiegersma uit Deurne. Hij werd in 1920 geboren in Deurne en woont en werkt momenteel in Brussel. Hij is een veelzijdig kun stenaar en heeft in totaal vier honderd glas-in-loodramen ont worpen en vervaardigd. Enkele werken zijn nog te bezichtigen in Deurne, gemeentehuis, kapel, en museum de Wieger. Het glas- in-loodraam is na de oorlog geschonken door een bedrijf uit Venray bij de heropening van het van het Paviljoen M. Het heeft een plaats gehad in het Paviljoen van 1952 tot 2003- Bij de sloop van dit gebouw in februari 2003 werd het raam op initiatief van de museum commissie heel voor zichtig met hulp van velen uit het gebouw verwijderd. Bij de reno vatie en herplaatsing in de kapel van Servaas zijn velen betrokken geweest, de kosten werden door WGI voldaan. Weet u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Reacties via het secretariaat Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX in Venray, e-mail venray- monumentaal@kpnplanet.nl Boerderijstijl Driehonderdvijftig gasten in The Zenith, twaalf schilderij en, drie rasmuzikanten en een opbrengst van bijna 40.000 euro. Ziedaar de succesvolle ingrediënten van Prominen tenkunst, het fundraiseproject van de Lions voor 'Spieren voor spieren', de stichting 'On Wheels' en de jaarlijkse vakan tie van spierdystrofiepatiënten op Texel. Het was voor het eerst dat de leden van de Lions deze veiling organiseerden. Jarenlang trok de goederenveiling in het Raayland College veel publiek, maar twee jaar geleden besloten de Lions ermee te stoppen en een nieuw project op te starten: het Promi- nentenkunstgala, waarbij bekende Nederlanders gevraagd werd een schilderij te vervaardigen. En zo geschiedde: zaterdagavond gin gen twaalf schilderijen onder de hamer. Veilingmeester was Frank van Gooi, directeur van Otto Uitzend- muleren. Sjeng Schalken en met name Rita Verdonk wisten met elan, een tennisclinic en een eten tje de prijs nog op te drijven. Het schilderij van de minister bracht dan 8500 euro op. Het werk van majoor Bosshardt leverde het mooie bedrag van 5600 euro op. Het galafeest werd opgeluis terd door drie topmusici: compo nist-arrangeur en saxofonist Nard Reijnders, pianist Jan Vayne en bariton Rob van Surksum. De gas ten genoten van een viergangendi ner, dat door vijftien leerlingen van Gilde Opleidingen en de Lionsle- den en hun partners belangeloos werd geserveerd. Ook schutterij Het Zandakker droeg een steen tje bij aan het succesvolle festijn door de kunstwerken 'te bewa ken' en onder tromgeroffel te pre senteren. Van de kunstwerken zijn ook fraaie jaarkalenders gedrukt, die verkocht worden als relatiege schenk en via de website www. prominentenkunst.nl besteld kun nen worden. LAAT IN SEPTEMBER EN OKTOBER UW HAREN KNIPPEN EN KLEUREN DAN ONTVANGT U DE BIJPASSENDE KLEURSHAMPOO GRATIS!!! BUDGETKNIPPEN DAMES HEREN Dl DO 08:30u - 12:00u €10,- Wl J WERKEN UITSLUITEND MET GEDIPLOMEERDE KAPSTERS CARE 4 HAIR VENRAY Oude Oostrumseweg 19a tel. 0478 550407 kracht, die KNVB-praeses Spren- gers op waardige wijze verving. Met elan bracht hij de stukken van majoor Bosshardt, Jan Aal- berts, Hans Wiegel, Rita Verdonk, Gé Reinders, Peter Winnen, Sjeng Schalken, Henny Huisman, Huub Stapel, Barry Hay, Lee Towers, Leon Frissen en Youp van 't Hek onder de hamer. Jammer was dat slechts twee van deze prominenten die avond aanwezig konden zijn om de verkoop van hun schilderij te sti- Twaalf schilderijen van beken de Nederlanders werden geveild. Prominentenkunst was een suc ces dat over twee jaar geprolon geerd gaat worden. NU GRATIS DAGCREME T.W.V 20,- KADO BIJ EEN SCHOONHEIDS BEHANDELING* IN DE AAAANDEN SEPTEMBER EN OKTOBER. CARE 4 BEAUTY tel. 0478 550946 Oude Oostrumseweg 19A 5802 CA VENRAY EL EN MAAS De Hulst 9a 5807 EW Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.nl CARE FOUR BEAUTY *JONGERENBEHANDELING UITGESLOTEN

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16