Gemeente Venray Nieuwe afvalcontainers op een rij Stoken vanaf 1 oktober weer mogelijk Speeltuin opgeknapt door buurtbewoners Nieuwe eisen aan foto Bel voor meer informatie de gratis Afvalinfolijn 0800-023 33 99 Gemeente Venray en de Floriade Kijk ook op www.venray.nl Grensparkdag Maas-Swalm- Nette 1 paspoort en identiteitskaart PEEL EN MAAS Donderdag 24 augustus 2006 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Buurtbewoners hebben de speeltuin aan de Serenadestraat opgeknapt. Initiatiefneemster Tamara Sanichar zocht daarvoor contact met Thijs van Mierlo, ontwikkelingswerker van het project Kan Wél in Brukske. Samen met de gemeente zijn de wensen en mogelijkheden besproken. Tamara trommelde de buurtbewoners op om mee te helpen en de speeltuin fleuriger te maken. De speeltuin was donker door de hechte begroeiing, ze werd als fietspad gebruikt en de bankjes waren oud en niet uitnodigend. Ook wilden de buurt bewoners een nieuw speeltoestel en de speeltuin moest vooral fleuriger worden. Zaterdag 12 augustus kwamen zo'n vijftien bewoners, jong en oud, met bloembakken, planten en gereedschap naar de speeltuin. Kinderen beschilderden de plantenbakken. Er zijn nieuwe bankjes geplaatst en de beplanting is gesnoeid. De gemeente gaat binnenkort enkele bomen rooien en de beplanting aan de rondweg vervangen door gazon. Ook komt er een speeltoestel voor de kleine kinderen. De speeltuin wordt afgesloten met een hekwerk, zodat fietsers niet meer over het terrein kunnen rijden. Ook voor schuldhulpverlening kunt u terecht bij de gemeente. Bel voor meer informatie de afdeling Publieksdiensten m Lh.' M a3 jijji *V> Venray, focus op mensen Vanaf nu gooit u flacons gratis in de nieuwe terminal Venray zo'l mooül Vanaf nu gooit u glas gratis in de nieuwe terminal Venray zo"| mooi! I Venray Venray zo'l mooi! I Vanaf nu gooit u drankkartons GRATIS in de nieuwe terminal Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 34 Het college van B en W heeft vorig jaar een ontheffingen beleid vastgesteld voor het verbranden van snoei- en sprok kelhout buiten de bebouwde kom. Momenteel wordt dit beleid geëvalueerd. Vooruitlopend hierop kunt u vanaf nu weer een nieuwe aanvraag voor onthef fing op verbranden van afval stoffen indienen. In het stookbeleid is vastgesteld dat ontheffing kan worden verleend voor het verbranden van: - kerstbomen en een St. Maartens vuur - snoei- en sprokkelhout waarvoor de Plantenziektekundige Dienst een aanzegging heeft afgegeven - snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en bomen- en rozenkwekerijen - snoei- en sprokkelhout afkomstig van erfbeplanting en landschaps elementen in het buitengebied - afval van genetisch gemodificeerde planten. Het branden van kaarsen, fakkels en sfeervuren in terrashaarden en vuurkorven vallen niet onder deze nieuwe voorwaarden voor stoken. Hiervoor gelden de regels in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) in het kader van de bescher ming van de openbare orde en veiligheid. Dit geldt ook voor het branden van vuren voor koken, bak ken en braden. Dien uw aanvraag tijdig in Voor het nieuwe snoeiseizoen, van 1 oktober 2006 tot 1 mei 2007, kunt u vanaf nu tot 11 maart 2007 een stookaanvraag indienen. U kunt het aanvraagformulier downloaden via www.venray.nl digitale balie zoekwoordafvalstoffenverbranding of afhalen bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Met één vergunning kunt u meerdere keren tijdens het snoeiseizoen stoken. Uw aanvraag wordt zo spoedig mogelijk in behandeling genomen. Houd er echter rekening mee dat het acht weken duurt voordat de gemeente toestemming kan verlenen om te stoken. Dat het zo lang duurt komt omdat er een wettelijke bezwaar termijn van zes weken geldt. Aan het einde van deze maand zijn in heel Venray de oude glascon tainers vervangen en aangevuld met nieuwe containers voor kunst stofflacons en drankkartons. Op de containers staat aangegeven voor welke afvalstroom ze bedoeld zijn. Glas Het glas moet gescheiden worden in wit, groen en bruin/bont. Bruine aarde werken kruiken en dergelijke mogen niet in de glascontainer. Glaswerk dat niet in de ondergrondse container past, zoals viskommen, ovenschalen en vazen mogen er ook niet in. Zet dit glas niet naast de container. De scherven kunnen gevaar opleveren. U kunt dit glas gratis afgeven op het milieustation. Kunststoffen flacons Kunststofflacons die u in de daarvoor bestemde containers kwijt kunt zijn onder andere zeep- en shampooflessen en verpakkingen van schoonmaak middelen. Het gaat om 'harde' kunststoffen verpakkingen. Verpakkingen van bijvoorbeeld boterkuipjes en vlees- en kaasverpakkingen horen niet in deze container. Die horen bij het restafval in de grijze container. Ook petflessen horen niet in deze container. Drankkartons Drankkartons zijn verpakkingen van bijvoorbeeld melk, drinkyoghurt en sappen. U kunt de drankkartons in de (aparte) containers door een gleuf schuiven. De inzameling van drankkartons werkt het best als de drankkar tons schoon zijn, de drankkartons zijn plat gevouwen en eventuele doppen er vanaf gehaald zijn. Blik De huidige blikcontainers worden vervangen. In oktober komen er nieuwe containers, waar u ook petflessen in kwijt kunt. Tot die tijd kunt u het blik kwijt in de tijdelijke blikcontainers. Die staan bij Jan Linders (Centrum), C1000 (Brukske en Veltum) en Plusmarkt (Landweert). In 2012 vindt de Floriade in de regio Venlo plaats. De Floriade is een internationale tuinbouw tentoonstelling op Nederlandse bodem die eenmaal in de tien jaar wordt georganiseerd. Regio Venlo is gastheer van de Floriade 2012. De regio omvat het gebied in Noord- Limburg waarin de gemeenten Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray nauw samenwer ken. De regio is aanjager en trekker van het evenement. Deze rol is inmiddels aan het veranderen. Het evenement Floriade 2012 wordt een zelfstandige organisatie, die het terrein gaat ontwikkelen en het evenement gaat vormgeven. De vijf gemeenten sturen deze organisatie op hoofdlijnen aan en faciliteren dit'bedrijf'. Gezamenlijk ontwik kelen zij het terrein. Denk hierbij aan planologie en inrichting. Daar moeten natuurlijk goede afspraken over worden gemaakt. De deelne mende gemeenten zetten hiervoor nu concrete stappen. Regionale spin-off De regionale spin-off speelt nog meer een belangrijke rol voor de gemeenten. Want mensen die naar de Floriade komen, komen naar de regio. En de omliggende gemeenten willen uiteraard ook graag daad werkelijk profiteren van de komst van de Floriade. Niet alleen in 2012, maar ook daarvoor en daarna. Denk hierbij aan versterking van recreatie en toerisme in de totale regio, maar ook aan economie en wonen en beleidsversnelling. De totale regio staat namelijk letterlijk nationaal en internationaal op de kaart. En daar maken de gemeenten graag optimaal gebruik van. Daarom bereiden zij momenteel samen met regionale in stellingen en bedrijven een regionale aanpak voor. Op zondag 27 augustus wordt voor de achtste keer de Grens parkdag gehouden. Dit is een samenwerkingsverband tus sen het IVN Consulentschap Limburg, het Grenspark Maas- Swalm-Nette en het Duitse Naturpark Schwalm-Nette om het Grenspark onder de aan dacht van een breed publiek te brengen. Het Grenspark ligt tussen Venlo en Echt aan beide kanten van de grens. Ruim twintig bezoekerscentra uit Nederland en Duitsland bieden zon dag door het gehele Grenspark acti viteiten aan. De Grensparkdag heeft dit jaar als thema Mozaïek van het Grenspark. Er is van alles te doen voor jong en oud. Zo zijn er bege leide fietstochten van Duitsland naar Nederland en andersom of kun je een mooie wandeling maken langs de Swalm. In het Grenspark vind je veel verschillende leefgebieden met veel verschillende dieren en plan ten. Of bezoek de kleindierenshow. Verder is er speciaal voor kinderen een leuke quiz ontwikkeld. Wie alle vragen beantwoordt, krijgt een mooie mobile met dieren en planten die je zelf in elkaar kunt knutselen. Het complete programma staat op www.grenspark-msn.nl en www.ivn.nl/limburg. Niet goed, nieuwe foto Deze eisen worden ook gesteld aan de pasfoto van eventueel bij te schrijven kinderen. Een foto die niet exact voldoet aan deze eisen mag de gemeente niet accepteren. De meeste fotografen waar u uw pasfoto's kunt laten ma ken, zijn op de hoogte van deze regels. Kosten Een nieuw paspoort kostC 39,40. De kosten voor het nieuwe elektronische paspoort gaan per 1 oktober 2006 echter omhoog. De prijs wordt dan 47,40. De prijs van de Nederlandse identiteitskaart wijzigt niet en blijft 31,20. De aanvraagprocedure duurt één week. I 1 Fout mond niet gesloten Goed mond gesloten Fout niet recht in de camera kijken Goed recht in de camera kijken Fout gezicht niet volledig zichtbaar Goed gezicht volledig zichtbaar De volledige voorschriften met betrekking tot de pasfoto en de nieuwe reisdocumenten kunt u nalezen op www.paspoortinformatie.nl. Het paspoort en de identiteitskaart zijn elektronische reisdocumenten, omdat er een chip in is opgenomen. Hiermee zijn ze beter beveiligd tegen vervalsing en fraude. De nieuwe reisdocumenten stellen ook strengere eisen aan de pasfoto. Concreet betekent dit: - een pasfoto in kleur - met een lichtgrijze, egale achtergrond, met voldoende contrast tussen hoofd en achtergrond - het hoofd van de aanvrager is recht van voren gefotografeerd, schouders recht, beide oren zichtbaar - neutrale blik, mond gesloten -ogen volledig zichtbaar, indien brildragend moet de bril volledig doorschij nende glazen hebben, zonder reflectie - het hoofd mag niet bedekt zijn - geen zichtbare ondersteuning bij heel kleine kinderen - formaat pasfoto 35 x 45 mm (bxh). Vanaf 26 augustus 2006 worden het elektronische paspoort en de elektronische identiteitskaart ingevoerd. De pasfoto voor deze reisdocumenten moet aan een aantal nieuwe eisen voldoen.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15