Red Stars start internationaal project People to People Een grote uitdaging" SCHOOLSPULLEI) RODIG? klik aan op: www.uandenmuckhof.nl Mannenkoor luistert jaardienst deken Coenen op SP wil uitleg gedeputeerde Kersten Woonzorginitiatieven voor senioren Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Patersstraat 15-17 Venray www.putt.nl Legionella in De Rooyse Wissel Niets! Advocaten Adviseurs voor HUURRECHT en INCASSORECHT Laat u inspireren... door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus 2006 - Pagina 5 Een berichtje in de Peel en Maas van vorig jaar novem ber is de directe aanleiding geweest tot een tweejarig People 2 People samenwer- kingproject tussen Tafeltennis vereniging Summa/Red Stars en een tafeltennisclub uit de Duitse grensregio. Met steun van Euregio rijn-maas-noord is een "People to People" pro gramma opgesteld om vriend schapsbanden op sociaal, cul tureel en sportief gebied te ontwikkelen. Afgelopen week end werd de aftrap gegeven met een trainingsweekend voor de senioren in Duitsland. Op 26 en 27 augustus staat in Venray een jeugduitwisseling op het programma. "Buren worden partners - wij steunen uw ideeën!" was in het kort de boodschap van een bericht dat de Euregio rijn-maas-noord in november 2006 liet verschijnen in de plaatselijke pers. Euregio, een samenwerkingsverband met 39 gemeenten en Kamers van Koophandel uit de grensregio, zet zich sinds 1978 in om de Euro pese integratie tastbaar te maken voor de burgers. Door het plaat sen van dit bericht wilde Euregio "People to People", een van haar ondersteuningsprogramma's voor kleinere projecten van kleinere organisaties, onder de aandacht brengen. Het bericht was voor Peter ter Huurne, een van de tafeltennistrai- ners van Summa/Red Stars, aan leiding om contact op te nemen en samen met Euregio en samen een geschikte Duitse partnerver eniging te zoeken. "Het klikte met een met ASV Süchteln, een goed georganiseerde club met ruim 200 leden waaronder 85 jeugdleden (vlakbij Viersen). Tijdens verken nende gesprekken bleken beide verenigingen goed op elkaar aan te sluiten qua cultuur, afstand en ambities", aldus Peter. Gezamen lijk hebben de trainers van beide verenigingen dan ook een People to People tafeltennisproject uit gewerkt. Het projectvoorstel is in juni van dit jaar aan Euregio voor gesteld en enthousiast ontvangen en goedgekeurd. Het tweejarige programma is een samenhangend geheel van sportieve, sociale en culturele activiteiten voor jeugd, senioren, 50-plussers en recre anten. "Behalve uitwisseling op het tafeltennisvlak is het doel om eikaars regio en cultuur beter te leren kennen en zo vriendschaps banden en wederzijds begrip op te bouwen. Naar verwachting zul len zo over een periode van twee jaar zo'n 300 Nederlandse en Duitse burgers elkaar beter leren. De gunstige ligging van Süchteln, op 35 autominuten van Venray, zal hiertoe zeker geen belemmering zijn." De aftrap van het tweejarig pro gramma bestaat uit een trainings weekend voor de senioren in Süchteln en een jeugduitwisseling op 26 en 27 augustus in Venray. Voor de jeugduitwisseling zijn alle Summa/Red Stars-jeugdleden van 8 tot en met 17 jaar uitgenodigd. Het programma bestaat onder andere uit een tafeltennistraining, een onderling toernooi, een feest avond en activiteiten zoals "klom- pengolf", een foto-tocht door Venray en een bezoek aan recrea tiepark Klein Vink inArcen. In het komende jaar staan diverse activi teiten afwisselend in Süchteln en Venray op het programma. Onder andere een 3-daags trainingskamp voor de jeugd in de Kerstvakantie en een Kerstavond en toernooi voor de senioren. Uiteraard zal ASV Süchteln een speciale gast zijn op het Internationaal Paas- toernooi dat Summa/Red Stars jaarlijks organiseerd. Ramon Verkoeijen timmert aan de weg bij radiostation Caz! landers die het radioprogramma iedere vrijdag begroet in de eigen studio. "In ons eigen vrijdagmid dagachtige café. Het is in het begin best raar om Paul de Leeuw, Jan-Jaap van der Wal, Marc-Marie Huybrechts of Lousewies van der Laan aan de telefoon te hebben, maar ook dat wordt normaal. We hebben een bestand met bijna alle telefoonnummers en anders altijd wel contactpersonen via wie we aan de gegevens van de BN'ers kunnen komen. De BN'ers vinden het over het algemeen ook erg leuk om op bezoek te komen, misschien komt dat door het bier of de rosé die bij ons altijd koud staat..." Om 14.30 uur beginnen de opnamen voor de uitzending. "Sommige items moeten we even opnemen, omdat die live niet te doen zijn. Dat beperken we ech ter zoveel mogelijk, want live heeft toch de meeste charme en de druk is groter, waardoor je nog meer je best doet om het goed en leuk te maken. Tijdens de uitzen ding houd ik me vooral bezig met de bellers, die natuurlijk enthou siast in de uitzending moeten komen en gescreend moeten wor den. Verder zorg ik ervoor dat alles volgens draaiboek verloopt, dat studiogasten op tijd in de studio zijn, kortom: ik ben verantwoorde lijk voor de hele organisatie in en rond het programma." Na de uitzending luisteren Ramon en zijn collega's onder genot van een biertje, vaak nog wat stukjes terug uit het program ma, om te analyseren hoe het pro gramma ging en wat goed was of juist beter moet. "Want het draait uiteindelijk toch allemaal om de luistercijfers." Vaak is de Venraynaar rond 20.30 uur pas weer terug in zijn appartement in Amsterdam. "Bui ten deze tijden om ben ik eigen lijk nog steeds veel bezig met het programma. Je kijkt televisie en denkt: hé daar kunnen we het morgen mooi over hebben. Ik ga ook regelmatig naar concerten toe om contacten te onderhou den. Het is dus meer dan alleen maar een werkdag, maar over het algemeen maakt dat het juist ook leuk." Er wordt hem vaak gevraagd of hij nog meer wil gaan doen dan radio. "Er zijn zoveel dingen die me interessant lijken om te doen! Zo blijft de televisiewereld me ook trekken. Maar de komende tijd wil ik me volledig op Caz! richten. Op dit moment doe ik precies wat ik wil doen en wil ik eerst laten zien wat we allemaal kunnen. Ik heb bijgetekend voor de komende twee jaar, dus ik zit nog wel even gebakken." Voor meer informatie kun je altijd kijken op de web-site: caz.nl Winnaars kleurwedstrijd Shannon Spoelstra (8) en Vera Wisman uit Veulen (7) zijn de win naars van de kleurwedstrijd die nieuwsblad Peel en Maas samen met de Efteling onlangs op touw zette. Zij stuurden net als tiental len andere kinderen een prach tige kleurplaat in. De twee meiden hebben hun prijs - een entree kaartje - inmiddels al ontvangen. De entreebewijzen zijn geldig tij dens het gehele Efteling-seizoen 2006. De redactie wenst Shannon en Vera veel plezier in Kaatsheuvel! Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Bij besteding vanaf €25.- aan schoolspullen gratis "pukkel' van den munckhof bv Bij het afscheid van deken Coe nen van het dekenaat Venray in 2003 beloofde het Venray's Man nenkoor (VMK) hem een muzi kale omlijsting bij een heilige mis in zijn nieuwe dekenaat in Weert. Door de drukke concertagenda van het koor in 2004 en 2005 kon deze belofte niet worden ingelost. Volkomen onverwacht overleed deken Coenen op 20 augustus 2005, net voor de geplande con certreis van het koor naar Slovenië. Om de belofte toch na te komen heeft het bestuur van het Venray's Mannenkoor contact gezocht met het dekenaat Weert. Postuum wordt alsnog op 20 augustus de jaardienst voor deken Coenen muzikaal opgeluisterd. Het bijna 100-jarige Venray's Mannenkoor (opgericht in 1909) neemt een prominente plaats in binnen de Nederlandse mannenkoorwereld. In 2003 werd het koor onder lei ding van de huidige dirigent Anton Kropiv_ek reservekampioen van Nederland. Het koor bestaat uit ongeveer 115 actieve leden en kan putten uit een rijk repertoire van in brede zin kerkelijk, opera, ope rette, musical en moderne pop en zelfs barbershop. Naast optredens in Nederland maakte het koor concertreizen naar onder andere Rome, Barcelona en Montserrat, Praag, Bratislava en Nitra, Wenen, Cheltenham en Gloucester. Vorig jaar werd een concertreis gemaakt naar Slovenië waar samen met het RWE-orkest uit Keulen een aan tal succesvolle concerten wer den gegeven. Onlangs nog was het VMK te gast op het 40-jarige jubileum van het Weerter Man nenkoor en concerteerde in de Kloosterkerk en in de kloostertuin aan de Biest in Weert. Naast vele Weerter kerkgangers verwacht het Venray 's Mannenkoor tijdens deze heilige mis ook vele Venrayse kerkgangers die samen met het Venrays Mannenkoor nogmaals hun waardering willen uiten voor deken Coenen en dank betuigen voor alles wat hij voor de Venray se gemeenschap heeft betekend gedurende de jaren 1992 tot 2003- Het Venray's Mannenkoor brengt tijdens deze heilige hoogmis diverse liederen ten gehore, welke zeer recent, als aanloop naar het 100-jarig bestaan in 2009, als ver nieuwend en moderniserend aan het repertoire zijn toegevoegd. De hierboven genoemde jaardienst wordt gehouden tijdens de plech tige heilige hoogmis van zondag 20 augustus vanaf 10.00 uur in de dekenale stadskerk St. Martinus in Weert. Na afloop gaat het koor op De Korenmarkt tegenover de Het Limburgse SP-Statenlid Rob Janssen wil uitleg van gedepu teerde Kersten (PvdA) over zijn uitspraken over circuit De Peel en ondernemer Harry Maessen. De partij heeft schriftelijke vragen aan het college van GS gesteld. Bert Kersten liet zich eind vorig jaar ontvallen dat Maessen, gezien zijn verdiensten voor onderne mend Venray, een raceciruit ver diende. De SP wil nu wel eens zwart op wit zien wat 'meneer Maessen tot nu toe allemaal voor de regio betekend heeft'. De SP vindt juist dat de omwonenden een leefbare woonomgeving zonder buiten sporige geluidsoverlast verdienen. Volgens Janssen, afkomstig uit Ottersum, heerst er onder de Ven rayse bevolking een gevoel van machteloosheid en verslagenheid nu er een compleet nieuw race circuit pal naast De Peel gebouwd gaat worden. De ouderenbonden PCOB, Unie KBO en ANBO, LOC en LOREP* zijn op zoek naar crea tieve woonzorginitiatieven van ouderen. Daarom reiken zij in 2006, voor de tweede keer, in samenwerking met de minis teries van VWS en VROM, de VPR-Stimuleringsprijs 'Woon zorginitiatieven van ouderen' uit. De VPR-Stimuleringsprijs is een landelijke impuls voor ouderen om zich nadrukkelijker te presen teren met originele en vernieu wende woonzorg- projecten. De eerste prijs is een bedrag van 15.000 euro voor het beste woonzorginitiatief. Daarnaast zijn er twee aanmoedigingsprijzen van 1.000 euro voor inspirerende projecten. Wat zijn de belangrijkste crite ria voor deelname? - initiatief van (groepen)ouderen zelf of van familie; - inspelen op de (toekomstige) zorgvraag van bewoners (65+); - minimaal vijf levensloopbe- stendige wooneenheden; - resultaat een daadwerkelijk gebouw; - het project is geïntegreerd in de lokale samenleving/dorp/wijk. In 2005 is deze prijs voor de eer ste keer uitgereikt.Twintig projec ten kwamen in aanmerking voor de prijs, die in december 2005 werd uitgereikt aan Ouderenver eniging KBO voor hun woonzor ginitiatief'De Smid' in Ysselsteijn. Deelnemers kunnen tot 15 oktober 2006 de projecten indie nen bij de PCOB. De prijsuitreiking vindt plaats in december 2006 op een nog nader te bepalen datum en bijeenkomst georganiseerd door de deelne mende organisaties. *Het VPR-Programma dat de prijs in 2005 uitreikte is op 1 juli 20Ó6 afgesloten. Gezien de suc cesvolle samenwerking van de VAN DER PUTT mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt deelnemende organisaties in dit project is door de Stuurgroep van het programma besloten de samenwerking van de organisa ties buiten het programma voort te zetten. De organisatie van de prijsvraag is in handen van de ouderenbonden PCOB, Unie KBO en ANBO, LOC (Landelijke Orga nisatie Cliëntenraden) en LOREP (Landelijke Organisatie van Regi onale Patiënten Consumentenor ganisaties) en wordt uitgevoerd door de PCOB. LOREP wordt per 15 september Zorgbelang Nederland. Coach4you Gilde Nederland krijgt een bij drage van 100.000 euro van het Oranje Fonds voor het project Coach4you. In het project Coa- ch4you worden scholieren, die ondersteuning nodig hebben bij de overgang naar het middelbaar onderwijs, op individuele basis begeleid door vrijwilligers van de lokale gilden. Doel van het pro ject is de leerling een goede start te geven en daarmee voortijdige schooluitval te voorkomen. De begeleiding duurt zo'n anderhalf jaar. De gilden zijn lokale organisa ties die aangesloten zijn bij Gilde Nederland. Met het bedrag dat door het Oranje Fonds aan Gilde Nederland is toegekend, wil zij het project dat in Zeist al zijn succes en bestaansrecht heeft bewezen verder promoten onder de aan gesloten gilden. Gilde Nederland streeft er naar binnen drie jaar het project bij twintig lokale gilden te verspreiden. Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds, op sociaal gebied. Per jaar keert het ongeveer 20 miljoen euro uit aan organisaties en projecten in Nederland, de Nederlandse Antil len en Aruba. Met dat geld wil het fonds op een duurzame manier de sociale kant van de samenleving stimuleren en sociale uitsluiting verminderen. Ronald van der Gie- sen, directeur Oranje Fonds: "Het Oranje Fonds wil graag op een duurzame manier de sociale kant van de samenleving stimuleren. Onze bijdrage aan dit bijzondere project is daarvan een uitwerking. We verwachten dat, mede door onze steun, dit project succesvol zal ziin". Caz! is een Nederlands com mercieel radiostation dat op 18 april 2006 om 06.00 uur van start ging op de voormalige frequenties van Yorin FM. De zender is in handen van SBS Broadcasting, die de zender een paar maanden eerder van RTL Nederland kocht. Het sta tion wordt geleid door voor malig BNN-directeur Gerard Timmer en Ramon Verkoeijen (20) uit Venray is side-kick en uitvoerend producer van het programma Timur Open Air, dat van maandag tot en met vrijdag van 16.00 uur tot 19.00 te beluisteren is op 104.1 FM. De naam Caz! is volgens Ramon gekozen omdat men vond dat de zender een persoonsnaam moest hebben. "Caz! is geen afkorting. Het radiostation richt zich vooral op 20- tot 34-jarigen en draait voornamelijk urban pop, pop dance en pop rock. Het is echter belangrijk voor een nieuw station om een herkenbaar geluid neer te zetten. In verhouding tot Yorin FM zijn de dj's meer gebonden aan playlist. Dit leidde bijvoorbeeld tot het vertrek van de bekende Yorin-dj Rob Stenders." Ramon kreeg vorig jaar een jaar contract bij YorinFM als producer van dj Timur Perlin. "In een jaar tijd kan echter veel gebeuren. Radiozender YorinFM liep niet helemaal zoals het lopen moest. Daarom werd besloten het station te stoppen en een nieuw radiosta tion te beginnen, met een nieuw format, met veel nieuwe mensen, een nieuwe programmering, op een nieuwe locatie in Amsterdam: radiostation Caz! Een energiek en positief station dat veel contact heeft met zijn luisteraars." Bij een routinecontrole van het water in forensisch psy chiatrisch centrum de Rooyse Wissel in Oostrum is vorige week gebleken dat op diverse plekken meer legionellabacte- riën voorkomen dan is toege staan. Alle douches in de kliniek zijn meteen afgesloten. Er zijn geen besmettingen geconstateerd. De Rooyse Wissel heeft intern een team geformeerd, dat conform protocol maatregelen neemt om de legionellabacterie te bestrijden. In overleg met VROM en de GGD is besloten alle douches in de kli niek af te sluiten en het gehele systeem te reinigen. Na deze reini ging wordt de aanwezigheid van legionella in het water opnieuw bekeken. Indien dan blijkt dat de waarde is gedaald en binnen de toegestane norm valt, kunnen de douches weer aangesloten wor den. Naar verwachting neemt dit gehele proces enkele dagen in beslag. Medewerkers en patiënten van FPC de Rooyse Wissel zijn van daag geïnformeerd over de situ atie. Besmetting door legionella- bacteriën vindt alleen plaats door inademing van waternevel, bij voorbeeld wanneer iemand onder de douche staat. Het water uit de leidingen kan verder gewoon gebruikt en gedronken worden. Na bij YorinFM een hele tijd als producer bij dj Timur in de avond te hebben gezeten, kreeg Timur vanuit Caz! de aanbieding om het middagprogramma te gaan doen met Ramon op het nieuwe radio station. "Ik had me inmiddels ont popt als side-kick en we werden gevraagd de concurrentie aan te gaan met Ruud de Wild van Radio 538 en Wouter van der Goes van 3FM. Een grote uitdaging, die ech ter ook een grote druk met zich meebrengt." Het ochtendprogramma van 06.00 tot -09-00 uur en het mid dagprogramma van 16.00 tot 19 00 uur zijn immers de belang rijkste - bestbeluisterde- uren. "Het is daarom ook de droom van iedere radiomaker om ooit op die tijdstippen radio te mogen maken. Voor mij was dit dan ook een droom die uitkwam. Om dit al op je twintigste te mogen doen, is echt cool!" Ramon is actief als side-kick en uitvoerend producent van het pro gramma Timur Open Air. "Verder hebben we nog twee extra pro ducers aangetrokken om ons pro gramma inhoudelijk te versterken. Ons Timur Open Air- team bestaat dan ook uit vier personen. Vaak wordt er gedacht dat je dan maar drie uurtjes per dag aan het werk bent, omdat het programma drie uur duurt, maar vijftig uur werken Ramon Verkoeijen: "Het draait uiteindelijk toch allemaal om de luistercijfers. haal ik toch wel bijna wekelijks." De dag van de Venraynaar begint rond 11.00 uur bijvoor beeld met het doornemen van e-mails en sms'jes die voor het programma zijn binnengekomen, het lezen van het laatste nieuws en het luisteren naar nieuwe cd's en demo's van bandjes en zangers en zangeressen die hopen dat dj Timur hun muziek gaan draaien. Om 12.00 uur begint de program mavergadering, waarin wordt besloten hoe de uitzending van die middag gaat klinken. "Het is bijvoorbeeld leuk om iets creatiefs met een nieuwsbericht te doen. Alleen maar voorlezen heeft geen toegevoegde waarde, dat doen al zoveel mensen op de radio. Het is interessant om iemand te spreken die betrokken is in een nieuwsbe richt dat bijvoorbeeld uit Amerika komt." Na de lunch in de SBS-kantine begint om 12.30 de voorbereiding op de uitzending (redactie/pro ductie). "Iedereen gaat druk op zoek naar de mensen die wij tele fonisch willen spreken. We probe ren alle items en ideeën voor te produceren, zodat we in de uit zending het item vloeiend kunnen laten verlopen. Ook verzinnen we opvallende acties voor het pro gramma. Zo zijn we bijvoorbeeld een maand terug gaan 'skinny-dip- pen', we gingen met onze luiste raars naakt het water in, om de zomer op een leuke manier in te luiden. Met die actie kwamen we zelfs in de Weekend, Veronica- magazine, Metro en Spits. Erg leuk was dat, zo'n idee wordt van iets kleins ineens iets heel groots." Vaak is de Venraynaar rond dat tijdstip ook nog bezig met het uitnodigen van bekende Neder- grotestraat 68 venray 0478-582727 Bezoek onze showroom: ,w_ Heidseweq 33, Venray-Heide I T 0478 533000 3 3 1 de COMFORTABEL www.comfortabel-wonen.com WOHlNaanpak

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5