Venray tevreden over gemeenteraadsverkiezi ngen Klanten positief over Venrayse Bibliotheek Jazeker. De Hypotheker. Internationaal Vrouwencentrum gaat op in moedercentrum Bijdrage voor De Linde Politie gaat moord Sévèke reconstrueren Venraynaar onschuldig in de boeien Grotere ijsbaan in Venray Niets! Julicher Meijer Niets! TEGELZETTER _J Maleis PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Jfc PEEL EN MAAS Dronken PEEL EN MAAS Brasserie PEEL EN MAAS De gemeente Venray is tevreden over het verloop van de gemeenteraadsverkiezin gen van 7 maart van dit jaar. Dat blijkt uit de evaluatie van de verkiezingen. Venray heeft aan een aantal proefprojecten deelgenomen en ook is er een verkiezingsavond georgani seerd. Proefprojecten waren: de moge lijkheid om met een stempas te stemmen in elk stembureau bin nen Venray, een mobiel stembu reau en een stemmachine voor blinden en slechtzienden. Daar naast is samengewerkt met de jeugd van het Raayland College. Zij hebben geholpen als lid van een stembureau en hebben op school een schaduwverkiezing georganiseerd. Het betrekken van de jeugd bij de verkiezingen was volgens de gemeente het grootste suc ces. De jongeren hebben zelf standig een schaduwverkiezing georganiseerd, verkiezingsposters gemaakt, debatten gevoerd en zelf als stembureaulid een aantal uren meegedraaid. De betrokkenheid bij en belangstelling voor gemeen tepolitiek is groter geworden, vooral omdat ze er zelf actief mee bezig zijn, aldus de gemeente. Het mobiele stembureau was gewild. In totaal is het mobiele stembu reau door 195 mensen gebruikt. Ook kon men stemmen op een stembureau naar keuze. In totaal hebben 8 van de opgekomen kiezers in Venray gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid om zelf te kunnen bepalen op welk stembureau in Venray ze wilden stemmen. De stemmachine voor blinden en slechtzienden is slechts door vier personen gebruikt. Toch wordt tijdens de volgende verkie zingen deze stemmachine weer ingezet. Uit een landelijk onder zoeksrapport blijkt dat twaalf gemeenten hebben meegedaan met dit experiment. In totaal heb ben 65 mensen hun stem hierop uitgebracht. Venray is de enige gemeente in Limburg. Deze vorm van stemmen werd zeer gewaar deerd: 8,7 als rapportcijfer. Beoor delingen als fijn, goed of geweldig zijn genoemd. Het bedienings gemak scoort een 8. Alle respon denten vinden het erg belangrijk dat er een aangepast stemappa raat voor visueel gehandicapten is geplaatst. Het stemapparaat levert volgens bijna iedereen een bijdrage aan het zelfstandig en discreet stemmen van mensen met beperkingen. Er waren ook enkele minpuntjes. Medewerkers van het stembureau geven aan dat het niet in alle gevallen goed werkte. Mensen zoeken toch nog graag de hulp van een stembu reaulid om gewoon te stemmen. Ze wagen zich nog niet zo snel aan een nieuw apparaat. Het feit dat ze van tevoren niet hebben kunnen oefenen kan hierbij een rol hebben gespeeld. De volgende verkiezingen zijn op 22 november 2006 voor de leden van de Twee de Kamer. Met Winterfestival 2006, van 8 december tot 7 januari, wordt in een nieuwe jas gesto ken op een andere locatie (Schouwburgplein), met een grotere baan (450 m2), een sterk omlijstend programma, professionele horecafacilitei- ten en natuurlijk nog meer dagen ijsplezier. Het jasje van de afgelopen jaren is te krap geworden. De hoge bezoekersaantallen, de sfeer en het geweldige schaatsplezier voor veel bezoekers hebben er de laatste jaren voor gezorgd dat het Winterfestival één groot fes tijn geworden is. Op vrijdag 8 december wordt het Winterfesti val op een grootse en opvallende wijze geopend, waarna een vier weken durend programma start, met onder meer arrangementen voor kinderen of senioren, het inmiddels bekende ijshockey- toernooi en nog veel meer. De uitgebreide professionele horeca- faciliteiten maken het voor spon soren en bedrijven mogelijk om eigen bedrijfsarrangementen bij het winterfestival te houden. Het is met de warme zomer nog vers in het geheugen, nauwelijks voor stelbaar dat er achter de schermen door de Stichting Winterfestival al hard gewerkt wordt aan de orga nisatie voor de komende winter. In en rond de prachtige locatie op het unieke Schouwburg biedt het Winterfestival een aantrekkelijk en gevarieerd programma voor jong en oud. In een hoogwaardige entourage in winterse sferen waar schaatsers, gasten en natuurlijk ook sponsoren zich aangenaam kunnen vermaken. Maar hoe uitge breid het programma ook is; voor op staat het schaatsplezier voor jong en oud dat zoveel mogelijk ongedwongen en gezellig plaats moet kunnen vinden in het hartje van Venray. Dankzij de geweldige inzet van de vele vrijwilligers van Venrayse verenigingen als Euter pe en Manual én de onmisbare financiële steun van het Venrayse bedrijfsleven kunnen jong en oud ook in de komende winter van het meerdaags winterevenement in het centrum van Venray genieten. De Stichting Winterfestival gaat komende weken de ondernemers van Venray benaderen om het eve nement te ondersteunen. Alleen dan kunnen de tienduizenden het komende seizoen weer op het ijs gaan 'voor een rondje 38'. Uiter aard kunnen bedrijven of andere belangstellende sponsoren zich ook spontaan aanmelden bij de Stichting Winterfestival. Op www. winterfestival.nl staan de vele keu zemogelijkheden (sponsorpakket ten) vermeld. Natuurlijk biedt de feestdagenperiode tal van gele genheden om op koopavonden, koopzondagen of de feestdagen iets bijzonders te organiseren en de Stichting Winterfestival zal daar ook voor zorgen. Ooit al eens een kerstontbijt willen houden op een ijsbaan? Het kan. Of al schaatsend nieuwe jaar in gaan met een ver koelende ijsduik? Ook dat kan. Uiteraard allemaal op het ver nieuwde Winterfestival in Venray van 8 december tot 7 januari. De Stichting Winterfestival heeft dit jaar een aantal wijzigingen onder gaan en bestaat nu uit Fun Sijbers, Cees Vermeulen, Claire Baltussen, Erik Weijzen, Sandra Janssen, Sef Raedts, Barto Hulleman en Bart van Dijk. In mei van dit jaar heeft Biblio theek Venray een klanttevreden- heidonderzoek uitgevoerd onder 350 bezoekers van de biblio theek aan de Merseloseweg. De dienstverlening van de biblio theek wordt gemiddeld met een acht beoordeeld. Hieruit blijkt dat de bezoekers over het alge meen zeer tevreden zijn over hun bibliotheek. Dit betreft met name de kwaliteit en deskundigheid van het personeel, de veiligheid, bereikbaarheid, toegankelijkheid, aanbod computervoorzieningen en de zeer beperkte wachttijden. Kritische kanttekeningen werden gemaakt met betrekking tot de bewegwijzering, de uitstraling van het gebouw, lezingen en tentoon stellingen, de collectie en de hoog te van de tarieven. De bibliotheek wordt voornamelijk gebruikt voor het lenen van romans ter ontspan ning en leesplezier. Ook blijkt uit het onderzoek dat als redenen voor een bezoek aan de biblio theek de bevordering van de alge mene ontwikkeling, het verkrijgen van informatie over hobby's en het begeleiden van de kinderen vaak tot altijd genoemd worden. Meer dan de helft van de onder vraagde klanten bezoekt de bibli otheek regelmatig en kan worden gekwalificeerd als veellener. Een meerderheid van de deelnemers aan het onderzoek is van het vrou welijk geslacht waarbij de veerti gers het sterkst vertegenwoordigd zijn in de steekproef. De uitkom sten van het onderzoek worden gebruikt om de dienstverlening van de bibliotheek verder te ver beteren. Op korte termijn wordt de bewegwijzering verbeterd. Verdere aanpassingen vinden in de loop van het jaar en in 2007 plaats. De Hypotheker de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof bv r T 1 Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Na ruim tien jaar activiteiten ontwikkelen voor en met alloch tone vrouwen van Venray in het Internationaal Vrouwen Centrum aan de Bachstraat is het tijd voor vernieuwing. Het Internationaal Vrouwen Centrum heeft besloten op te gaan in het moedercentrum Venray dat op zaterdag 26 augus tus aan de Paterslaan 12 geopend wordt. Dit nieuwe centrum is bedoeld voor alle vrouwen en kin deren uit Venray en omgeving. De bestaande activiteiten van het IVC zoals de fletslessen, de Nederland se les en sociale activering en de ontmoetingsgroepen voor Marok kaanse vrouwen worden door het moedercentrum ondersteund en voortgezet. De huidige coördina tor van het IVC, Oesha Sanichar, zal ook werkzaam zijn bij het Inbrekers In de nacht van zondag op maandag hebben inbrekers meer dere malen toegeslagen in Over- loon. In de Jan de Rooijstraat en in de F van Bijnenstraat (3x) werd ingebroken in woningen. Uit de woningen werden zowel geld als digitale camera's en een flatscreen tv weggenomen. De inbrekers ver nielde een slot om toegang te krij- centrum. In het moedercentrum krijgen vrouwen de gelegenheid om zelf in samenwerking met de coördinator nieuwe activiteiten te ontwikkelen; zelfontplooiing en ontwikkeling staan centraal bij het moedercentrum. Kinderen van vrouwen die gebruik maken van het centrum kunnen zich tijdens de activiteiten vermaken bij de kinderopvang. Voor meer informatie kan men contact opne men met Oesha Sanichar via tel. (0478)510035. Geslaagd Diana van Ham heeft haar doc toraal examen psychologie in de richting psychogerontologie met succes afgelegd aan de universi teit van Nijmegen. Wat gebeurt er als U niet adverteert Eindstraat 12, tel. 581553 Vervolg voorpagina Milieubeleid Venray In 2007 blijft de daling van de afvalstoffenheffing nog beperkt tot een kleine teruggang naar 206,86 euro. Wethouder Patrick van der Broeck zegt 'apetrots' te zijn op het afvalbeleid. "De retourterminal is uniek in Nederland. Daarmee is Venray trendsetter. In Duitsland werken ze er langer mee en daar zijn goede ervaringen opgedaan." Van der Broeck verwacht veel van de inzameling van petflessen vooral nu de supermarkten het statiegeld afschaffen. Vandaar dat de inzamelpunten geplaatst wor den bij supermarkten en het Raay land College. Met de komst van de retourterminals voor blik verdwij nen de blikvangers uit het straat beeld. De gemeente rekent op een stijging van 60 naar 100 ton inge zameld blik per jaar. Franssen ver wacht dat Venray jaarlijks 340 ton herbruikbaar afval kan inzamelen. "Afval wordt steeds meer een marktproduct", zegt Van der Broeck. "Er is een kanteling gaan de. De tijd dat afval alleen maar geld kostte is voorbij.Als gemeen te spelen we daarop in. We verho gen de service voor de burgers. De mensen zijn nu ook beter in staat om invloed uit te oefenen op hun afvalstromen." De wethouder verwacht dat het binnen twee tot vier maanden goed zal lopen in Venray. De eerste resultaten worden meegenomen in de publiciteitscampagne. Want er zal in het begin nog wat ondui delijkheid zijn over wat wel en niet in de nieuwe containers mag. "Daarom komer er ook duidelijke folders", aldus Van der Broeck. "Met veel plaatjes en weinig praat jes." Marcel Franssen verwacht dat in de toekomst de supermarkten zelf de retourterminals gaan behe ren. "Dat zie je in Duitsland ook steeds meer gebeuren." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De politie heeft woensdag avond tijdens de kermis op het Schouwburgplein een 40-jarige man uit Leunen aangehouden voor openbare dronkenschap en ordeverstoring. Even na elf uur kreeg de politie een melding van een lastige klant in een café. Toen de agenten arriveerden, hield het personeel van het café de man in bedwang. Onderweg naar het politiebureau was hij recalcitrant, schold de agenten uit en pleegde verzet. Vervolgens werd hij ter ontnuchtering ingesloten. De poli tie maakt proces-verbaal op. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Mevrouw Huybers-Bonants overhandigt op donderdag 24 augustus namens de afdeling Venray van het samenwer kingsverband van Stichting Het RC Maagdenhuis, Stichting Brentano Steun des Ouder- doms en het Nationaal Fonds Ouderenhulp een waarde- cheque aan het bestuur van Stichting Gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. De hoogte van deze financi ële bijdrage wordt pas tijdens de overhandiging bekendgemaakt. Voor het jaar 2005 stonden er voor gemeenschapshuis De Linde een aantal grote onderhoudwerk- zaamheden gepland. Het bestuur was voornemens om tevens een aantal noodzakelijke aanpassin gen te realiseren. Hiermee zou het gemeenschapshuis weer helemaal 'bij de tijd' zijn, zodat alle activitei ten ook de komende jaren opti maal uitgevoerd konden worden. De kosten van het gehele project werden geraamd op 88.000 euro. Dit bedrag kon niet door De Linde zelf op tafel gelegd worden. Uit eigen budget kon de stich ting 10.000 euro vrijmaken. De gemeente was bereid om 37.300 euro te investeren. Voor het res terende bedrag van ruim 40.000 euro is men op zoek gegaan naar sponsoren. De symbolische over handiging van de bijdrage vindt plaats in de bestuurskamer van De Linde. De politie gaat in de avond en nacht van dinsdag 22 op woensdag 23 augustus in het centrum van Nijmegen een reconstructie maken met een aantal getuigen in het onder zoek naar de moord op de in Venray geboren en getogen linkse activist Louis Sévèke. De reconstructie is volgens de politie nodig om de verklarin gen van de getuigen te toet sen aan de omstandigheden ter plaatse. Mogelijk levert dit nieuwe inzichten op, aldus de politie. Een aantal getuigen heeft vol gens de politie namelijk mensen gezien die tot nu toe in het onder zoek onbekend zijn gebleven. De reconstructie kan meer duidelijk heid geven over de plaats waar de onbekend gebleven getuigen stonden. De reconstructie wordt door meerdere camera's vastge legd. De beelden zullen gebruikt worden bij de in april van dit jaar reeds gemaakte gedigitaliseerde opnamen van de omgeving van de Eilbrachtstraat/ Van Welderen- straat/Tweede Walstraat/ Vlaamse- gas en Molenstraat. Louis Sévèke Wat gebeurt er als U niet adverteert Een arrestieteam heeft vorige week woensdagavond een Ven raynaar onschuldig in de boeien geslagen. De 22-jarige man werd op de Leunseweg in Venray met veel machtsvertoon gearresteerd, maar hij stond twintig minuten later weer op straat. De politie bleek zich te hebben vergist omdat de man als twee druppels water leek op de man naar wie de politie op zoek was op verdenking van de overval op café Havana in de Hen- seniusstraat een dag eerder. De Venraynaar heeft aangifte gedaan bij de politie van zijn eigen arres tatie. De Venrayse kroeg Havana werd dinsdagmorgen rond acht uur door een groep mannen overvallen. Een van de overval lers bedreigde daarbij een 37- jarige medewerker van het café en enkele medebezoekers die er die morgen nog waren met een pistool. De groep overvallers heeft volgens de politie een geldbedrag uit de kassa weten te graaien en is er vervolgens vandoor gegaan. Het is niet duidelijk om hoeveel over vallers het gaat of hoeveel geld er is gestolen. bijzondere mensen, bijzondere badkamers tel. 0485-576131 www.baderieboxmeer.nl werd op 15 november 2005 rond 21.00 uur in Nijmegen op de hoek Van Welderenstraat-Eilbrachtstraat doodgeschoten. Jean-Louis Sévèke werd op 28 april 1964 in Venray geboren als zoon van een psy chiater. Het gezin verhuisde naar Heeswijk, waar hij het gymnasium volgde. Hij was een links politiek activist, journalist en publicist en stond bekend door zijn strijd tegen de politie en de Binnenland se Veiligheidsdienst vanwege het volgens hem en zijn medestanders onnodig bijhouden van dossiers over politiek activisten. Sévèke ver huisde in 1984 naar Nijmegen om te studeren. Hij raakte betrokken bij acties tegen het studiefinan cieringsbeleid van Wim Deetman. Nadat hij bij een bezetting van het ministerie van Onderwijs in 1986 door de politie was mishandeld, gaf hij zijn studie op en werd hij fulltime actievoerder. Sévèke was betrokken bij kraakacties, was ver bonden met het Onderzoeksbu reau Inlichtingen- en Veiligheids diensten (OBFV), voorzitter van de vereniging Steunpunt Inzage PID- Nijmegen en juridisch adviseur van verschillende krakers. Zo was hij onder meer woordvoerder van de Grote Broek in de gesprekken met de gemeente Nijmegen en de woningbouwvereniging Stand vast Wonen over legalisatie van dit 'woonwerkpand'. Verder was hij actief in de Werkgroep Klach ten Politieoptreden en werkte hij samen met Buro Jansen Jans sen, dat kritisch onderzoek doet naar de politie en de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Hij publiceerde onder andere in NRC Handelsblad,Trouw en Vrij Nederland. Sévèke werd op 41-jarige leeftijd in het centrum van Nijmegen door een onbeken de schutter met twee pistoolscho ten om het leven gebracht. Op 22 november 2005 werd hij begraven op de begraafplaats Daalseweg. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 04Z8-5828ZZ uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Donderdag 17 augustus 2006 - Pagina 3 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Objectief, kosteloos advies bij meer dan 140 vestigingen! lykj gatr Venray, Henseniusplein 8, (0478) 53 01 50 O de SCHATTEN van de Grote Kerk ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek Baderie Boxmeer is de badkamerspecialist van de regio Boxmeer. We begelei den de klant van ontwerp tot en met de realisatie van de badkamer. Dit hele proces doen we allemaal met eigen mensen, die vakkundig zijn op dat gebied. Voor het betegelen van onze badkamers zijn wij op zoek naar een ervaren Wij zoeken: een ervaren tegelzetter (lijmen en in de specie zetten) ervaring in ytong lijmen en stucadoren in bezig van rijbewijs BE werkzaamheden in de regio Boxmeer Solliciteren: Heeft u interesse in deze vacature mail dan binnen 10 dagen naar: y.nelissen@planet.nl of bellen naar 0485-576131 Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde richting Sambeek)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3