Annelie en Don zingen op Venray Proms Feestelijk jubileum de Sjanellekes Collecte verstandelijk gehandicapten Dankbrief PLUS Wandel-4- daagse Huisyak in Zoo Pare Overloon Snorkelland in Oirlo VZO Fietstocht Waarom mannen en vrouwen Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 2006 - Pagina 24 Tijdens de Venray Proms op 14 oktober in The Zenith gaan Anne lie Reijnders en Don Mulders als vocalisten optreden. Annelie Reijnders en Don Mulders zijn zeer muzikaal. Ze gaan samen met de Koninklijke Harmonie Euterpe optreden en dat zal zeker een fan tastische show worden. Annelie Reijnders is 21 jaar en geboren in Venray. Venray heeft een cultureel leven waarin muzi kaal talent goed gedijt. Ze zingt vanaf haar vroegste jeugd, kreeg als twaalfjarige in de musical Annie, definitief de smaak te pak ken en kan zich geen leven zonder zingen en optreden meer voor stellen. Gedurende haar middel bare schooltijd volgde ze zang- en theaterlessen bij Lynn Steverink en ze deed het voorbereidend jaar aan het Utrechtse Conserva torium. Ze heeft daar ontdekt dat de bühne haar natuurlijke omge ving is. Ze heeft daarom gekozen voor verdere vorming en groei in de praktijk. Onder andere door optredens met Theater op Bezoek. Begin dit jaar werd haar gevraagd het programma van Funpop, een tweedaags regionaal muzi kaal spektakel voor verstandelijk gehandicapten, te openen met een aantal songs van Stevie Won der. Samen met Lee Towers zong ze daar het Funpoplied. Reijnders kan met haar stem de meest uit eenlopende muzikale stijlen in de lichte muziek aan. Van ballads tot stevige rock tot musical. Maar haar stem komt het meest tot zijn recht als ze jazz zingt. Daar liggen ook haar ambities. Reijnders is klaar voor een leven in de doorleefde lichte muziek. De muzikale loop baan van Don Mulders (33) begon op negenjarige leeftijd bij de Ven- rayse Zangers van Sint Frans, met wie hij al concerterend de hele wereld overtrok en waar hij een geweldige tijd heeft gehad. Na vijf tien jaar gezongen te hebben in dit koor maakte Mulders even een stop. Maar niet voor lang, want al spoedig werd hij lid van de top- 100 coverband Lafayette en later werd hij de frontman van de Ven- rayse formatie April Fools. Deze coverband heeft al een aardige reputatie en zijn graag geziene gasten op de podia in en buiten de regio. Het laatste jaar wordt Mulders ook regelmatig gevraagd zonder band op te treden, maar de voorkeur gaat nog altijd uit naar het spelen met band. Mulders Annelie Reijnders is 21 jaar en geboren in Venray. heeft eerder al in Sint Anthonis aan de Proms Experience mee gewerkt en ook met de Konink lijke Harmonie Euterpe uit Venray heeft hij verschillende optredens gehad. Dit wordt de tweede keer dat hij zal deelnemen aan de Ven- rayse Proms. Presentatie cd in De Evenaar Vijf jaar geleden ontstond bij een aantal enthousiaste dames uit Venray het idee om een smartlap penkoor op te richten. Dames die van feesten en gezelligheid hiel den en bovendien van het Neder landstalige levenslied en de smart- lap.Zo ontstond een groep uit alle geledingen met als gezamenlijke hobby; zingen voor de gezellig heid uit een repertoire dat daar geheel bij aansluit en zelfs nog meer gezelligheid uitlokt! Dan zijn de Sjanellekes in hun element, want het gezelligheidsas pect en de spontaniteit tot zingen staan hoog in het Sjanellekesvaan- del. Ook wanneer zij na optredens nog het centrum intrekken en straathoeken en/ of terrassen niet verschoond blijven van spontane optredens. "Zij zullen weten dat we er geweest zijn!" is hun leus in de goede zin van het woord! Daar aan toegevoegd de keuze van de kledinglijn leidde tot het bestaan van de Sjanellekes Onder de bezielende leiding van Corrie Pee- ters - Peters wordt wekelijks gere peteerd. Het repertoire bestaat uit Nederlandstalige levensliederen, smartlappen en echte meezingers waarmee zij met een lach en een traan bepaalde gemoedstoestan den hartezeer, tranentrekkers, een blij gezichtonder woorden brengen. De Sjanellekes treden op in bejaardenhuizen, op personeels- feesten, op festivals en bij grote en kleine evenementen zoals De Dag van het Levenslied in Nijmegen, Amersfoort, Heel, Grave, Elsloo en Son, waar het koor onlangs nog de eerste prijs in de wacht sleepte. Optredens in Cuijk, Muziek centrum Vredenburg in Utrecht ,Heesch en Amsterdam staan nog op stapel. De website www.Sja- nellekes.com wordt druk bezocht. Op zaterdag 9 september vieren de Sjanellekes in hun nieuwe zomeroutfit hun eerste jubileum; reden voor een verjaardagsfeestje! De Sjanellekes nodigen ieder een van harte uit om dit samen met hen te vieren in café de Eve naar in Venray. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond met als thema Ro(oy)se Smart wordt de eerste Het repertoire van de Sjanelle kes bestaat uit Nederlandstalige levensliederensmartlappen en echte meezingers. cd van het koor uitgereikt, zijn er gastoptredens zijn van huisband De Kalde Kant, De Herders en een verrassingsoptreden van een damesduo uit het Nederlandse smartlappencircuit. Mensen met een verstandelijke handicap zijn bijzondere mensen. Ze kunnen vaak veel meer dan je zou denken. Op hun eigen wijze zingen ze als Karin Bloemen, diri geren als Jaap van Zweden en scoren als Arjen Robben. Maar mensen met een verstandelijke handicap hebben ook veel meer nodig. Inzet, liefde, betrokkenheid en de zorg van familie en veel vrijwilligers. Dat kost veel geld en is niet vanzelfsprekend. Daarom houdt het Fonds verstandelijk gehandicapten een jaarlijkse col lecte die dit jaar wordt gehouden van 24 tot en met 30 september. Voor mensen met een verstande lijke handicap wordt veel gedaan en veel betaald door het rijk. Maar het is lang niet genoeg. De 50.000 vrijwilligers van het Fonds halen jaarlijkse zo'n 2,5 miljoen euro op voor opvang, huisvesting, zorg en vrijetijdsbesteding. De helft van de opbrengst wordt besteed in de regio waar het is opgehaald, de andere helft gaat naar landelijke projecten. Belangrijke speerpun ten in de collecte 2006 zijn actu ele thema's als de ouder worden de verstandelijk gehandicapte, de allochtone gehandicapte en ook de kleinschalige woonvormen waar het Fonds jaarlijks veel geld in investeert. Op www.fondsver- standelijkgehandicapten.nl. staat meer informatie. De komende collecteweek wordt ondersteund met radiospotjes, posters en advertenties. In de campagne spe len mensen met een verstande lijke handicap de hoofdrol. Karin Bloemen, Jaap van Zweden en Arjen Robben gaven toestemming hun naam te gebruiken in de com municatiecampagne. Geef aan de collectant of maak geld over via giro 1122222 in Utrecht. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Tijdens de laatste nieuwjaars vieringen is aandacht besteed aan een gebied op Sri Lanka het dis trict Mullai, dat erg te lijden heeft gehad van de tsunami op Tweede Kerstdag en waar de hulp nog niet volledig was aangekomen. De RK parochies van het deke naat Venray hebben op initiatief van deken Smeets niet alleen aandacht besteed, maar ook een inzamelingsactie gehouden. Dit geld is onverkort overhandigd aan de Stichting Mullai in Venray, die voor verdere overmaking heeft gezocht. Van pastor Joseph Robin uit dit district mocht het dekenaat Venray via email een dankbrief ontvangen: 'Zeer veel dank voor uw vriendelijke financiële steun. Ik heb via mijn bank 3-000 euro ontvangen. Ik ben nu bezig nood zakelijke fietsen voor onze kinde ren te kopen (het zijn 28 fietsen). Ik zal u zo spoedig mogelijk foto's en verder details toesturen. Mijn vriendelijke groeten en veel dank aan het comité dat de stichting Mullai heeft gesteund. Moge God uw fijne hulp zegenen'. Pastor Joseph Robin. Waarom fietsen? zult u zich afvragen. Op de eerste plaats moet men niet de fout maken van veel hulporganisaties die willen bepalen wat elders goed is voor de mensen. Dat weten de slacht offers zelf echt wel. Deze fietsen zijn een noodzakelijk hulpmiddel om de kinderen in een verwoeste streek zonder infrastructuur en zonder openbaar vervoer naar school te krijgen en daarom is dit goed besteed. Aan al degenen die aan deze actie hebben mee gewerkt:'hartelijk dank'! Overi gens als u deze actie een goed voorbeeld van wederzijdse hulp vindt: Er zijn nog meer fietsen nodig. Zij ontvangen uw bijdragen graag op bankrekeningnummer 49-60.08.188 t.n.v MOV commis sie Venray o.v.m. Mullai. Teken- en schildercursus In september start in Vierlings beek een avond in de week een cursus leren tekenen en schilde ren. Waar moet u op letten bij het opzetten van een schilderij? Wat is vlakverdeling, lichtval/schaduw, perspectief? De techniek en het ontdekken van materialen. Kort om een goede basis is het halve werk. Laat uw fantasie stimuleren. Voor meer informatie: tel. 0485- 384414 (M. Hendriks). PLUS Verbeeten in Vierlings beek en het JOC (jongeren ont spanningsclubs) houden van donderdag 24 tot en met zondag 27 augustus de PLUS Wandel-4- daagse. "Met de wandel-4-daagse wil PLUS een bijdrage leveren aan het stimuleren van gezond heid en beweging van kinderen en volwassenen", legt Roel Ebben van PLUS Verbeeten Vierlingsbeek uit. "Ons bedrijf staat tenslotte midden in de samenleving. We vinden het dan ook een goede zaak dat we een bijdrage leveren aan het welzijn de mensen van onze omgeving. Omdat we de PLUS wandel-4-vierdaagse nog een extra dimensie wilden geven, kregen we het idee van het aan trekken van een goed doel. De keuze van dit jaar is gevallen op Unicef. We hebben Unicef bereid gevonden om de Unicefloop voor enkele scholen in het zuiden van de gemeente te koppelen aan de PLUS wandel-4-daagse. Op deze manier slaan de kinderen die sponsorgeld ophalen twee slagen ineens. Ze krijgen een startkaart voor de Unicefloop op zondag 17 september inAfferden en ontvan gen tegen betaling een startkaart voor de PLUS wandel-4-daagse." Wandelaars die de wandel-4- daagse helemaal uitlopen worden beloond met een PLUS wandel- 4-daagse medaille. Degenen die een dag de vijf of tien kilometer route mee willen lopen betalen een kleine bijdrage. De opbrengst van het inschrijfgeld komt ten goede aan het JOC. Leerlingen van scholen die niet meedoen aan de sponsoractiviteit en leerlingen van middelbare scholen en vol wassenen die mee willen lopen met de wandel-4-daagse kunnen voor het kopen van een startkaart terecht bij de servicebalie van PLUS Verbeeten in Vierlingsbeek of Overloon of bij startplaats, het JOC in Vierlingsbeek. Voor leerlin gen van de scholen in Maashees, Vierlingsbeek en Vortum-Mullem is de PLUS Wandel-4-daagse meer dan een sportief evenement. Zij kunnen zich immers laten spon soren door familie en bekenden. Elke deelnemer die leerling is van een van de scholen krijgt van ouders, opa's, oma' of andere familie en kennissen een bedrag gesponsord. Hiermee proberen zij zoveel mogelijk geld op te halen voor het thema van Unicef van dit jaar 'onderwijs voor alle meisjes in de wereld'. Bovendien heeft PLUS in het kader van de wandel-4- daagse speciale acties lopen. Klan ten ontvangen op vertoon van de startkaart van de PLUS wandel-4- daagse en bij besteding van 25 of meer aan boodschappen in de week voor de Wandel-4-daagse tot en met woensdag 23 augustus bij PLUS Verbeeten in Overloon en in Vierlingsbeek een rugzak met inhoud. Van maandag 28 augustus tot en met zaterdag 9 september kunnen deelnemers aan de wan- del-4-daagse hun digitale foto's laten afdrukken op het formaat 20x30 cm tegen vijftig procent korting bij PLUS. Ook gaat PLUS de Wandel-4-daagse aankleden met spandoeken, vlaggenlijnen en afzetlinten bij de start en tijdens de loop. Op zondag kan er ook een tocht van vijftien kilometer gelopen worden. Speciaal voor de geoefende wandelaars en voor diegenen die helaas slechts een dag hebben kunnen wandelen in Nijmegen. Inschrijven voor deze tocht kan bij de servicebalie van PLUS Verbeeten in Vierlingsbeek en Overloon en bij de startplaats van de wandeltocht, het J OC, tegen betaling. Op zondag is de grote finale. De groep wandelaars (vanaf acht personen) die het mooist verzorgd of versierd is wint een leuke prijs. De groep kan bestaan uit een bijvoorbeeld een klas, een vereniging, een vriendengroep of buurt. Ook voor eenlingen en groepjes van twee tot acht per sonen is een prijs te winnen. Tot 14.00 uur verzamelen alle deelne mers zich bij het Sportpark Soe- tendaal waarna men in een sfeer volle intocht via de Spoorstraat en de Grotestraat, de Via Rosa loopt om uiteindelijk bij het JOC Gryp- hus bijeen te komen. Daar worden 's middags nog leuke activiteiten gehouden om de wandelaars en de toeschouwers te vermaken. De prijsuitreiking is meteen na de intocht en enkele wandelaars ont vangen hun medaille uit handen van wethouder Klaassen. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij PLUS Verbeeten via tel. (0478)531456 en (0478)648888 (bedrijfsleider) of via Mare Oudenhoven via tel. (0478)631940. Ruim 300 kilo zwaar, impo sante hoorns en een lange, dikke vacht, dat is de nieuwste bewoner van Zoo Pare Over loon: de huisyak. Bezoekers kunnen het vrouwtje vanaf vandaag bewonderen. De yak deelt het ruime verblijf met negen rendieren die sinds begin juli in het park leven. De lange en dichte beharing van de yak zorgt ervoor dat het dier goed is aangepast aan de barre winter in de Tibetaanse hooggebergten. Daarnaast is het dier voorzien van een 'inwendige kachel'. In de maag vindt een gis tingsproces plaats, waarbij warm te vrijkomt. Hierdoor blijft de lichaamstemperatuur op peil en is de yak goed bestand tegen het koude weer. Voor de bewoners van de hooggebergten is de huisyak van levensbelang. Hij wordt gebruikt als lastdier, de vette melk wordt gedronken en van de haren wordt wol gesponnen. Omdat het dier zo belangrijk is voor de bewoners, mag het niet worden geslacht. Wanneer een dier een natuurlijke dood sterft wordt de huid gebruikt om kleding en tenten te maken. De huisyak is zo'n 3000 jaar in Centraal-Azië geleden ontstaan toen de wilde yak gedomesticeerd werd.Tegenwoordig is de huisyak, met een schofthoogte tot 1,20 meter een stuk kleiner dan de wilde yak. De wilde yak kan een schofthoogte bereiken van wel twee meter en een gewicht van ruim 1000 kilo. Keramiekcursus van start Annemiek Kooien gaat vanaf maandag 21 augustus onder de naam Annemiek Keramiek, keramiekcursussen verzorgen in Venray. Tijdens de lessen, die plaatsvinden in huiselijke kring, komen diverse kleitech- nieken aan de orde en wordt er ook aandacht besteed aan het kleuren en bakken van werkstukken. Creativiteit en inspiratie, zijn sleutelwoorden voor de kersverse keramiekcursus. Kooien.was van kinds af aan altijd al bezig met cre ativiteit. Zo maakte ze zelf siera den, buttons en kleding. Tien jaar geleden kwam ze voor het eerst in aanraking met de keramiekkunst en had meteen het gevoel dat ze hier écht iets mee kon. Destijds heeft Kooien haar eerste lessen gehad bij Ed Knops in Sevenum en daarna heeft ze gedurende zeven jaar diverse opleidingen gevolgd bij het Kunstencentrum in Venray. Inspiratie haalt ze uit alledaagse dingen, vormen of kunstwerken. Voor meer informatie kun je terecht bij Annemiek Kooien, Stationsweg 14, Venray, tel. 0478- 785678, e-mail: annemiekkoolen@ tiscali.nl, internet www.anne- miekkeramiek.nl Hobbymarkt De Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. houdt op zondag 19 november van 11.00 tot 17.00 uur haar jaarlijkse hobbymarkt in hotel Asteria Venray aan de Maasheseweg. Hobbyisten tonen en verkopen deze dag zelfgemaak te producten. De markt wordt geopend door voorzitter Paula Liebrand. In alle zalen van de benedenverdieping bevinden zich tientallen kraampjes en stands waar hobbyisten uit de regio zich presenteren en waar het publiek niet alleen kan kijken maar ook kan kopen. De Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. is twaalf jaar geleden op bescheiden schaal gestart met deze markt om op die manier wat geld in de verenigings kas te krijgen. Daarmee worden onder andere allerlei activiteiten gehouden voor de ruim vierhon derd leden die de vereniging in de regio Venray telt. Nadere inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij Annelies Joosten via tel. (0478)580848. Wat gebeurt er als U niet adverteert OJC Watjang houdt op zater dag 19 en zondag 20 augustus Snorkelland 2006 in Oirlo. Op het trapveldje nabij de kerk vinden deze dagen vele activiteiten plaats. Zaterdag is er van 14.00 tot 17.00 uur voor de jeugd van elf tot zes tien jaar een waterspektakel. In de vorm van een zeskamp kunnen ze zes spellen spelen en is er een rodedraadspel in de vorm van een afvalrace. De organisatie is nog steeds op zoek naar de beste snor kel. Opgeven kan met vijf vriend jes of vriendinnetjes en een naam voor het team! 's Avonds staan er twee bands op het podium van OJC Wat jang?!? De avond wordt geopend door de uit Well afkomstige band Zenzation. Deze band timmert sinds 2002 aan de weg met covers van onder andere U2, Live, Red Hot Chili Peppers en Skunk Anan- sie. Ook hebben ze al een aantal eigen nummers in hun repertoire. Nadat Zenzation het podium heeft verlaten is het de beurt aan Plork en de Aannemers. Deze band gaat proberen het dak er af te blazen. Van Abba tot System of a Down en van André van Duin tot Faith No More; voor Plork is er geen vreem de eend in de bijt. Ook worden er door Plork en de Aannemers onder het optreden cadeautjes weggegeven en is er een prijs voor de meest enthousiaste per soon van de avond: namelijk de Gouden Bouwhelm! Zondag vanaf 14.00 uur is het de beurt aan jon geren van boven de zestien jaar. Zij mogen het in een zeskamp tegen elkaar op gaan nemen en dingen ze mee naar de titel van beste snorkelteam van 2006! Voor allebei de dagen kan men zich nog inschrijven. Voor opgave en infor matie kan men kijken op www. watjang.nl. Dagvlinders De natuurgebieden van Het Limburgs Landschap zijn allemaal opengesteld voor wandelaars. Om bezoekers de bijzondere plekken te laten zien worden er door de Stichting Het Limburgs Landschap excursies gehouden. Zo vindt er woensdagmiddag 23 augustus een excursie plaats met speci ale aandacht voor dagvlinders. Als het een beetje warm is, kunnen we ze overal tegenkomen. In de tuin, het stadspark, langs wegber men, op dijken, in het bos en op de heide. Er zijn vlindersoorten die heel algemeen voorkomen maar ook zijn er vlinders die heel zeldzaam zijn of heel lokaal voor komen. Dagvlinders zijn goede graadmeters voor de kwaliteit van de natuur. Aan de aan- of afwe zigheid van vlinders kunnen we zien hoe goed het met de natuur gesteld is. Hiervoor moeten we eerst de vlinders op naam kun nen brengen en enige kennis van de levenswijze hebben. De gidsen Donné Cruysberg en Piet Fleu ren van de Groote Heide kunnen er meer over vertellen tijdens de excursie. De excursie start woens dagmiddag 23 augustus om 13-30 uur vanaf het Infocentrum Groote Heide aan de Hinsbeckerweg 55 in Venlo. De excursie duurt circa twee uur.Aanmelden is niet nodig. Denk aan stevig schoeisel. VeGe-Band Na zondags op de kermis in café De Engel haar Final Tour te hebben gehad, startte om 16.00 uur in De Evenaar het laatste optreden van de Vege- Band. Er werd gedanst, geluisterd (mee)gezongen en gedronken. John van Gerven, bassist van het eerste uur en medenaamgever van de band, liet horen dat hij, ondanks het feit dat gitaar inmid dels zijn hoofdinstrument is, nog steeds een begaafd bassist is. Later trad, zoals dat vroeger gebruikelijk was in café De Bonte Koe, ook Wilbert Jeuken nog voor het voet licht met nummers als Now, Pretty Woman en Why don't you take it en Paulien. Er werden zoveel ver zoeknummers aangevraagd dat de band tot diep in de nacht had kun nen spelen. In een geweldige sfeer werden instrumentals van onder andere The Shadows, ZZ de Mas kers, The Spotnicks en rock and roll van Carl Perkins en Jerry Lee Lewis te gehore gebracht. Uitba ter Leon Mooren bracht zijn dank over aan de band met een atten tie in de vorm van een zilveren noot aan een kettinkje. Nadat Bas van Meygaarden de aanwezigen namens de bandleden bedankt had voor de jarenlange support, ging rond 22.30 uur met Apache van The Shadows het boek van de Vege-band dicht. De jaarlijks VZO Fietstocht wordt dit jaar gehouden op zon dag 27 augustus. Al 19 jaar biedt de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn een fietstocht aan door de omgeving van de aangesloten dorpen. Zoals ieder jaar gaat de opbrengst naar een goed doel. Zo hebben al diverse verenigingen en organisaties een schenking ontvangen van de VZO Fietstocht. Ieder jaar wordt er weer een nieuw doel gezocht. Als gevolg van de vastenactie in 2005 kwam Marjo Jenniskens in het nieuws. Zij werkt al enkele jaren in Nepal in een tehuis voor opvang van straatkinderen. Daar wordt basis onderwijs en beroepsonderwijs gegeven. Hierdoor zijn veel kin deren later in staat een normaal bestaan op te bouwen. Voor wei nig geld kan daar al een hoop worden gerealiseerd. Jenniskens, geboren en getogen in Ysselsteyn, heeft het afgelopen jaar belange loos gewerkt in het tehuis voor de opvang van de straatkinderen. De VZO en organisatie van de fiets tocht vindt dat Jenniskens ook dit jaar weer gesteund moet worden. VZO is blij dit te kunnen doen door middel van de opbrengst van de fietstocht. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het tehuis waar Jenniskens werkzaam is. Ook dit jaar is er een mooie fiets route uitgezet die richting Blit- terwijck voert. Voor de kinderen en de minder validen is er een korte route mogelijk Dit jaar is er tijdens de grote route op de rust plaats een visvijver te bezichtigen. Inschrijven kan op de dag van de fietstocht van 11.00 tot 13-30 uur. Er zijn drie vertrekpunten; bij Herberg de Peel in Ysselsteyn, bij café-restaurant Den Tommes in Merselo en bij café Martens in Leunen. Boekrecensie in Peel en Maas Wat moet je zeggen zodat mannen luisteren? Wat moet je niet zeggen zodat vrouwen luisteren? Hoe begin je een conversatie en houd je die gaande? Hoe kun je echte com plimentjes geven? Sommige mensen lijken een natuurlijke charme te hebben en raken eenvoudig in gesprek met een ander. Dat lijkt niet voor iedereen weggelegd.... Maar niets is minder waar! Iedereen kan een positieve indruk maken op ande ren. Je hoeft je alleen maar een paar simpele vaardigheden eigen te maken. Allan en Barbara Pease geven je tips die je meteen in de praktijk kunt brengen. Zodat je op het volgende feestje niet weer met je mond vol tanden staat. Allan en Barbara Pease geven trainingen over communicatie. Zij schreven diverse boeken waaron der de internationale bestsellers Waarom mannen niet luisteren en vrouwen niet kunnen kaartle- Altflrt Barbara Pease Waarom mannen en vrouwen eikaars naam moeten onthouden zen en Waarom mannen liegen en vrouwen altijd schoenen kopen. Waarom mannen en vrouwen met hun lichaam zeggen wat ze eigenlijk niet willen vertellen is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 12.50 euro. Kunst Cultuur en vooral niet over ziehielf moeten praten Spectrum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 24