Rob Olthoff wint Maïstoernooi Jan Geurts wint Zuid- Nederlandse titel Drie titels voor St. Jan Merselo op LK Aniek Limburgs kampioen PLUS serveert bij Venray Open Jan Litjens Fly-ln in Veulen PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus 2006 - Pagina 21 Recreatie Menners Ysselsteyn kan terugzien op geslaagde men wedstrijden in Ysselsteyn. Twee dagen lang streden diverse com binaties om de Zuid-Nederlandse titels. Ook de leden van de organise rende vereniging waren zeer suc cesvol tijdens de menwedstrijden. Eerste plaatsen werden er behaald door Wim Verhoeven en Piet Geurts. Jan Geurts werd eveneens eerste en mag zich tevens Kampi oen Recreanten Zuid noemen. Een tweede plaats was er weggelegd voor Rianne Baltissen. Afgelopen week werd de 24e editie van het Maïstoernooi gespeeld op de tennisbanen van Tennispark Landweert. De leden van de organiserende vereniging TC Rodhe domineerden het toer nooi als nooit tevoren. Ondanks het feit dat de weersvoorspel lingen erg slecht waren, kon er -op een enkel buitje na- de hele week goed gespeeld worden. Het finaleweekend leverde een aantal prachtige partijen op, en op alle niveau's werd fanatiek gestreden voor de hoofdprijzen. Voorzitter Thorn Spee van TC Rodhe consta teerde bij de prijsuitreiking dan ook tevreden dat het toernooi weer uitstekend was gelopen. In het herenenkel 6 speelden Han Hagendoorn en Lou Gilissen een thriller en ging uiteindelijk Han Hagendoorn na een tiebreak in de derde set er met de hoofd prijs vandoor. In het gemengd dubbel in deze klasse verrasten Ad Weiten en Monique Verhoeven door in straight sets te winnen van Bob en Louise van Bommel. Het heren dubbel 6 ging uiteinde lijk naar Wim Franssen en Harry Bruijsten van TV de Gagel uit Wanssum na een spannende par tij tegen Wim Verschuyten en Han Hagendoorn. In de hoogste categorie wonnen Jack vanAerts en Brigitte Hermans (T.C. Grubbenvorst/T.C.Venlo) het gemengd dubbel in drie sets. De herendubbel was weer een Rodhe aangelegenheid. Wilbert Bovee en Rikus ten Brücke wonnen na een mooie en spannende partij in 3 sets van Rob Olthoff (foto) en Tjeerd Jenniskens. Die laatste twee gingen vervolgens uitmaken wie het koningsnummer zou gaan winnen. Na een kwalitatief uitste kende partij met kansen over en weer moest Tjeerd Jenniskens in drie sets het hoofd buigen en won Rob Olthoff na een spannende partij uiteindelijk verdiend. De uit slagen van de finales: HE 8 Erwin Pouwels-Jeroen Cornelissen 6-1 6-3 DE 8 Mirjam van de Wiel-San- dra Heetkamp 6-0 6-4 HE 7 Wim de Wit-Frans Timmer mans 6-1 5-7 6-2 DE 7 Renata van Vegchel-Pee- ters-Bea Dinissen-Peters 7-6 6-3 HD 7 Henk Westhuis+Robert- Frank Heijnen-Sinar Sitepu+Patrick Craenmehr 3-6 6-3 6-4 DD 7 Marijke van Kempen+Martha Truijen-Manon Vullings+Gerry Onckels 6-3 7-5 GD 7 Bianca Weerts+Sjaak Verbeek-Renata v. Vegchel- Peeters+Richard v.Vegchel 6-2 5- 7 6-3 HE 6 Han Hagedoorn-Lou Gilissen 6-4 3-6 7-6 HD 6 Wim Franssen+Harry Bruijsten-Wim Verschuyten+Han Hagedoorn 3-6 7-5 6-2 DD 6 Joke Verlinden+Suzanne van Bragt-Jaqueline Geurts+Truus Weys Geurts 7-5 6-1 GD 6 Monique Verhoeven+Ad Welten-Louise van Bommel+Bob van Bommel 6-3 6-2 HE 5 Rob Olthoff Tjeerd Jenniskens 6-3 3-6 6-4 HD 50 RikustenBrücke+Wilbert Bovee-Rob Olthoff+Tjeerd Jennis kens 4-6 6-4 7-5 GD 5 Brigitte Hermans-Zam- mit +Jack v.Aerts-Katinka Kuipers- Achten+Dre Kuipers 1-6 6-0 6-1. Op diverse tennisbanen in de gemeente Venray barst op vrij dag 18 augustus voor de tiende keer de strijd los bij het tennis toernooi Venray Open. Tientallen deelnemers in diverse leeftijd- en speelsterktecategorieën dingen mee naar een plaats op het ere podium. Elk jaar weer weet een kleine groep enthousiaste ten- nisliefhebbers dit grote toernooi op te zetten. Dit jaar doet tennis vereniging de Gagel uit Wanssum mee als gastvereniging. Een van de bedrijven die al sinds jaar en dag de organisatie een warm hart toedraagt is Plus G. van Dijck uit Venray. "Ik mag zelf ook graag af en toe een balletje slaan. Daarbij bereikt dit toernooi veel mensen door de ruime opzet en het feit dat over verschillende tennispar ken wordt gespeeld. Een unieke gelegenheid dus om je als bedrijf TV Venray Wie een keertje wat anders wil proberen dan een tourtocht kan op zaterdag 19 augustus in Melder- slo deelnemen aan de streetrace. Dat is een mountainbikewedstrijd over de verharde weg met diverse hindernissen en obstakels. Trainingen: Dinsdag zwemtrai- ning 18.00-19-00 uur zwembad de Sprank. Donderdag senioren lopen 19.00-20.45 uur atletiek baan Venray. Zaterdag senioren lopen 15.00-17.00 uur, vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19, Horst). Zondag fietsen (racefiets), vanaf 9 00 uur. Vertrek vanaf zwembad de Sprank. Programma: 19-8: Triathlon Vee- nendaal: www.triatlonveenendaal. nl. 19-8: Streetrace Melderslo: www. mtbstreetracetk. Nieuws doorgeven via e-mail twenray@hotmail.com. of tel. (077)4674070. Informatie over TV Venray e- mail info@twenray.nl., tel. (0478- 511545 ofwww.twenray.nl. Paardensport vereniging Ysselsteyn Afgelopen weekend was er een wedstrijd in Odiliapeel waaraan Tamara Klaassen met Ucorline meedeed. Zij behaalde hier een vijfde plaats in het B-springen met 49 stijlpunten. ook van een sportieve kant te laten zien", aldus Gerard van Dijck, eigenaar van de supermarkt in Landweert. De sponsoring zoals die door Plus gedaan wordt komt overigens direct ten goede van de deelnemers. Voor elke tennis- fanaat is een klein lunchpakket samengesteld. De producten, een flesje energydrink, een reep en een banaan worden beschikbaar gesteld door Plus. "We zijn natuur lijk blij met elke vorm van spon soring", zegt Wilbert Bovee, vanuit de organisatie verantwoordelijk voor het aantrekken van begun stigers. "Maar met de sponsoring van de Plus kun je voor de deelne mers iets toevoegen aan de deel name aan het toernooi. Wij, als organisatie, verpakken het dit jaar ook nog eens extra feestelijk om op die manier uiting te geven aan ons tienjarig jubileum". De Peelrunners Trainingen: Dinsdag baantrai- ning 19:00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, 18.30 uur. Startplaats 17/8 parkeerplaats Schuitwater, Melderslo. 24/8 par keerplaats Schadijker Bossen, Meterik. 31/8 parkeerplaats t.o. Toverland, Sevenum. Zaterdag bos- training 16.00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen. Wedstrijdkalender: 19/8 Sie- bengewald, Kermisloop, 2/9 Bug- genum,Avondloop Buggenum. Twan Keijsers toog met zijn coaches Kai en Bob naar Zeeland, om daar deel te nemen aan de Schotsman-Dynamica Triathlon in Kamperland. Er waren negentig deelnemers aan het onderdeel Sprint. Na een onrustige zwemdis- cipline in het Veersemeer leverde Keijsers een voor zijn doen vrij sterk fietsonderdeel af, met 35 km/h. gemiddeld op de teller. Het looponderdeel op een rede lijk zwaar bosparcours ging naar verwachting. De totaaltijd kwam uit op 1.10:25, goed voor de veer tiende plaats in de categorie M40. Wedstrijduitslagen doorgeven via rpvdgoor@plex.nl. of via tel. (077)4678240. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Voor de zesde maal gaan op zaterdag 2 en zondag 3 septem ber tijdens de Jan Litjens Fly- In weer tientallen vliegtuigen opstijgen in Nederland, Duitsland en België. Hun doel is het kerkdorp Veulen. Een deel van het doorgaans landelijke gebied wordt volledig omgedoopt tot Veulen International Airport. Alle typen microlights zijn welkom en de piloten kunnen vanaf vrijdagavond 1 september kamperen onder de vleugels van hun eigen toestel. Uiteraard is er sanitair en eten en drinken. Zaterdagavond is er de barbecue rond het kampvuur. Starts en landingen zijn gratis. Deze activiteit is dé gelegenheid voor de piloten om alle plekjes van het landschap tussen Peel en Maas van bovenaf te bewonderen. Voor de toeschouwers is er Mudhunters Op hoogtestage, daar leek het afgelopen zondag wel op. Een trai ning op de vaste route van Nue- nen houdt ook altijd het beklim men van de bult van Nuenen in. Dit werd door een aantal mud hunters meerdermalen herhaald om te trainen voor een weekend in de Eifel. Dit staat voor het eer ste weekend van september op de planning.Tot die tijd zal de trainer in elke training wat extra klimme- ters opnemen. Na het weekend in de Eifel gaan de tochten langzamerhand weer beginnen en zullen de Mudhun ters regelmatig een ander gebied bezoeken. Zo ook volgende week al wanneer er gefietst wordt in het Belgische Opoeteren. Een tocht die moeite waard is. Iedereen die een keer wil uit proberen is welkom, dames en jeugdleden vanaf 14 jr. in het bij zonder. Alles wat je nodig hebt is een mountainbike, helm en een stel benen die je 25 tot 30 km door het bos kunnen brengen. Probeer gewoon een keer uit dan weet je waar je staat. Kijk voor de kwartaal planning op de site.WWWmudhunters.nl Planning: Zondag 20 augustus Opoeteren, vertrek 8.00 uur, tocht van 40-80- 100 of 115 km. Zondag 20 augustus training rond Venray vertrek 9 00 uur. Zondag 27 augustus training rond Venray met achteraf terras. Elke dinsdagavond een training vanaf 19.00 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. veel actie op en rond het veld. Zaterdag vanaf ongeveer 19.00 uur stijgen in Veulen bijvoorbeeld heteluchtballonnen op. Hiervoor kan gedurende de zaterdag een ballonvaart gereserveerd worden. Ook is het mogelijk om tijdens dit weekend een introductievlucht te maken met een van de MLA- toestellen, onder begeleiding van een ervaren piloot. Tijdens dit weekend is er in Veulen een kermis met het inmiddels welbekende carjumpevenement. Veulen International Airport is gratis toegankelijk voor iedereen. Meer informatie staat op www. vmvl.nl. Zomeravondbridge Eindelijk waren de weergoden de bridgers gunstig gezind. Op donderdag 3 augustus wisten maar liefst 30 paren de weg naar een wat koelere Kiosk te vinden en op 10 augustus was dat aantal zelfs 31- Dankzij de goede leiding van Trees en Wim werden het weer twee geslaagde bridgeavon den, respectievelijk georganiseerd door Bridgeclub Venray en de Niet-Rokers Bridgeclub Venray. Op 3 augustus was er een leuke prij- zentafel voor vier -vooraf bepaalde paren- in iedere lijn. In de rode lijn behaalden de dames Bisscheroux- Koolen, het echtpaar Vloet en de dames Driessen-Messemaeckers respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats en werd in de groene lijn de top 3 gevormd door de dames Koopman-Manders, mw.vd. Beele-dhr.Teunissen en het echtpaar Verhoeven. Op 10 augustus was er een lek ker wijntje voor de eerste, vijfde, tiende en vijftiende plaats in iede re lijn. In de blauwe lijn spande het echtpaar Verhoeven de kroon met 66,49%, gevolgd door de dames Linders-Rooyakkers met 60,51% en de dames Driessen- Messemaeckers met 52,26%. In de rode lijn behaalden Trees vd. Beele en Wim Teunissen een prachtige eerste plaats met een zaaltop van maar liefst 67,50%. Op de tweede en derde plaats eindigden respec tievelijk het echtpaar Keizers met 63,89% en het echtpaar Karago- zyan met 58,75%. De strijd om de wisselbeker zal vanavond beslist worden op de zesde en laatste zomerbridge- avond, waarbij Trees vd. Beele en Wim Teunissen -met een tussen stand van 63,96% en alle avonden samen gespeeld- de grootste kans hebbers zijn. Het Alvertje In het Wanssums Ven wordt op zaterdag 19 augustus een indi viduele wedstrijd gehouden. De loting is vanaf 10.45 uur bij de vij ver waar van 12.00 tot 16.00 uur gevist gaat worden. Tot half sep tember zijn elke woensdagmiddag tussen 13-30 en 17.00 uur enkele jeugdleiders bij de jeugdvijver aanwezig om vissertjes die komen vissen te helpen en te zorgen voor hun veiligheid. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaat schap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Zie voor de contributiebedragen 2006 www.hsvhetalvertje.nl. De Roerdomp Met ingang van 2007 gaat het stelsel van visdocumenten veran deren. De veranderingen voor de sportvissers zijn niet al te groot. Het is wel zo dat men in 2007 de vispas krijgt van de vereniging waar men in 2006 lid van was. Neemt men die vispas niet bij die vereniging af dan kan men voor 2007 geen vispas meer verkrijgen en komt men nog alleen in aan merking voor een kleine vispas voor 2007. Verder heeft men altijd en overal een visvergunning van de visrechthebbende nodig. In de meeste gevallen is dit een hengel sportvereniging, maar het kan ook de gemeente of een beroepsvisser zijn. Alle leden van de aangesloten verenigingen krijgen een vispas, jeugdvispas of een zeevispas. De vispas is een lidmaatschaps- bewijs van een sportvisser. Op de vispas staat van welke vereniging men lid is. Tezamen met de bijbe horende lijsten van viswateren is de vispas tevens een visvergun ning. Gevist mag worden in de wateren die genoemd zijn in de lijst(en) Er is in ieder geval een landelijke lijst. Verder kan er een verenigingslijst en een federatie- lijst bij zitten. Wie mee wil doen aan landelijke viswedstrijden heeft ook een vispas nodig. Voor jeugdleden tot veertien jaar, die met twee hengels of op roofvis willen vissen, is er de jeugdvis pas. Vergunningen voor 2006 zijn te verkrijgen bij Faunaland van Grootel in Venray of bij secretaris Hendriks aan de Pastoor v.d. Gaet- straat 48 in Venray. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden op bovenstaande adressen of via www.hsvderoer- domp.nl. Wedstrijden; 19-08 Individueel van het Alvertje, op visvijver Wans- sumsven, vissen van 12.00 tot 16.00 uur. 23-08 2de wedstrijd 50 plus, bijeenkomst om 13.00 uur aan vis vijver De Ballonzuil en vissen van 14.00 tot 17.00 uur. Voor verdere inlichtingen en opgave voor deze wedstrijden kan men contact opnemen met de wedstrijdcommissie, de heer Toon de Klein via tel (0478)581066,06- 13617597 of bij L. v.d. Hoogenhof via tel 06-38210847. Afgelopen zondag werden de Limburgse kampioenschap pen verreden in Well. Er werd door de ponyruiters geweldig gereden en ook flink gestre den om de felbegeerde titel Limburgs kampioen. Na een spannende strijd gingen de volgende ponyruiters van PC St. Jan Merselo met de volgende suc cessen naar huis. Het ponyviertal van St. Jan, dat bestaat uit Chantal Oudshoorn met Lingo, Saskia Beer- kens met Shakespeare, Michelle Clermonts metAvanti en Elzemiek Payens met Quicksilver, startte in de klasse L-dressuur, en won in zijn ring. Dit betekende dat er uiteindelijk afgekampt moest wor den. Na een zeer spannende maar schitterende proef, onder leiding van commandante Gertie Cre- mers, won het viertal de Limburg se titel. Ook individueel werden er prachtige successen behaald. In de dressuur startte Elzemiek Pay ens met haar pony Quicksilver in de klasse E-Ll dresssuur. Elzemiek ging ervoor en na een geweldige proef gereden te hebben, behaal de zij in haar klasse eveneens de Limburgse titel. Ook Saskia Beerkens reed ervoor in de klasse D-B dressuur en ook dit was niet zonder resul taat. Want samen met haar Shake speare werd ze tweede en mag zich hiermee reservekampioen noemen. Ook het springen was spannend. Verne Janssen kwam aan de start met haar pony Little Star in de klasse D-M springen. Verne mocht zich na een super snelle en foutloze barrage ook Limburgs kampioen noemen. Elzemiek Payens was niet alleen in de dressuur succesvol, ook met springen ging het geweldig. Met Quicksilver startte ze in het E-B springen en werd hierin tweede. Saskia Beerkens werd met haar pony Diana tiende in de klasse E-L springen. Tijdens een wedstrijd in Horst vielen de volgende combinaties in de prijzen; Ingrid Willems werd met Ultra-Vox in de klasse B-sprin- gen achtste, Brigitte Kreuzer met Tsarina in de klasse M2-dressuur vijfde en Eva van Ooi met Silvano in de klasse M2-dressuur derde. Nobel Jeanine Huijbers van Nobel heeft met haar paard Mayblick aan een wedstrijd in Horst deelgeno men. Ze behaalde bij het B-sprin- gen een mooie vierde prijs. Afgelopen zondag waren in Well de Limburgse kampioenschappen voor pony's. Luca de Rijck reed een dressuurproef op haar pony Black Beauty. Ze werd daarmee reserve kampioen in de klasse AL1 met 190 en 187 punten. Het kleine viertal van Nobel bestaande uit de amazones Luca de Rijck op Black Beauty, Vera Verstegen op Jolie, Kim Muijsers op Cindy en Juliet Willems op Tanja reed een mooie proef in de klasse A-B-C-Licht en werd daarmee tweede van Lim burg. Jeanine Huijbers heeft met haar pony Kelsey een DEZ1 proef gereden. De beste 4 combinatie's mochten afkampen voor het kam pioenschap. Met in totaal 1265 punten wist Jeanine een mooie vierde prijs te behalen. Tijdens de Limburgse kam pioenschappen Pony's die ver reden zijn op het Knikkerven In Well is Aniek Santegoeds met Avenier H. van rijvereni- ging Ons Genot Leunen-Veu- len-Heide Limburgs kampioen geworden in de klasse LI. Er waren twee ringen LI en na het verrijden van de eerste proef was Santegoeds eerste in haar ring. Santegoeds was daarna een maatje te groot voor haar naaste rivaal Julia Staaks uit Maasbree. Met ruime voorsprong werd ze Limburgs kampioen. een abonnement waard T.c.Boona it your service! Sportnieuws info

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21