Subsidie voor slachtofferhulp Service rubriek A A> w\.e\eïs Niets! I PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 3 augustus 2006 - Pagina 7 Baron de Weichs de Wenne:"De betekenis die de titel 'baron' vroeger hadis niet meer dezelfde als nu." Sjoerd de Schipper uit Meerlo werd professioneel trainer Al 200 jaar lang is de fami lie de Weichs de Wenne de trotse eigenaar van het eens zo mooie kasteel in Geijste ren. In de Tweede Wereldoor log werd dit monument door een Engels bombardement verwoest, en was het niet langer bewoonbaar. De toen tienjarige zoon van de Weichs de Wenne evacueerde met zijn ouders naar Eindhoven, woonde daarna zo'n 7 jaar in Meerlo, en kwam toen terug naar Geijsteren. Daar was inmiddels op het landgoed dat bij het kasteel hoort een nieuw huis gebouwd, waar hij nog steeds woont. De baron (72), getrouwd en met volwas sen kinderen, werkt als rent meester en taxateur, en buigt zich intussen ook over het consolideren van de kasteel ruïne. Langzaam maar zeker komt de vorm weer terug. "De mensen die hier komen wan delen, hebben over een tijdje ook weer echt iets te zien." Het voormalige kasteel werd rond 1200 gebouwd, en is sedert dien door vier families bewoond ïi .'aü s In de jaren vlak na de oorlog was er een groot tekort aan woningen. Er was veel kapot en verwoest. Ook in Blitters- wijck. Na een periode van eva cuatie kwamen veel gezinnen weer terug en sommige inwo ners zagen dat hun huis niet langer bewoonbaar was. Zo ook het jonge echtpaar Hen- drix uit Blitterswijck. Enkele jaren getrouwd en met twee jonge kinderen gingen ze noodgedwon gen op zoek naar een tijdelijke woonruimte. De mogelijkheden waren echter heel beperkt en zo kwamen ze terecht bij een braakliggend stukje grond, eigen dom van de familie Surminski, die graag het jonge paar wilde helpen. Vader Hendrix ging aan de slag en bouwde zelf een woonbarak geweest. De betovergrootvader van baron de Weichs de Wenne trouwde 200 jaar geleden met een nichtje van de familie Schellaert van Obbendorf. Deze familie had haar dochtertje door verdrinking verloren en nam het nichtje in huis. De betovergrootvader werd in Duitsland geboren en bewoonde ook het kasteel. Daarna zijn ook overgrootvader, grootvader en vader er blijven wonen. De vader van de baron bouwde na de Twee de Wereldoorlog een huis op het landgoed, aangezien er van het kasteel weinig over was; hierdoor kon ook déze generatie er blijven wonen. "Ik vorm dus eigenlijk de vijfde generatie van de Weichs de Wenne die hier woont", beaamt de baron. "Mijn kinderen zijn nu mede-eigenaar. Of ze ook op het landgoed van het kasteel gaan wonen? Dat de toekomst uitwij zen." Een voorouder van de baron werd vanwege zijn verdiensten of bestuurlijke verantwoordelijkhe- van een oud kippenhok Het was wel een beetje improviseren en behelpen en zo trotseerden ze zonder elektriciteit koude winters en hete zomers, tochtige kieren en kletterende regen op het pan nendak. Maar dat alles woog niet op tegen het geluk van het jonge gezin. Beide families waren inmid dels prima buren geworden en de moeders kwamen regelmatig bij elkaar op de koffie. Rond 1955 verhuisde de familie Hendrix naar de boerderij aan deVeerweg, waar het gezin, met inmiddels acht kin deren, verder woonde. De houten woonbarak waar ze al die jaren in gewoond hadden, verhuisde mee en deed voortaan dienst als ber ging/garage. En het leven komt zoals het komt, met voor- en tegenspoed. den door de keizer of koning van Beieren tot baron verheven. Deze titel wordt door vererving door gegeven per generatie, en ook de kinderen van de baron kunnen deze titel voeren. "Tegenwoordig is het eigenlijk alleen nog maar een historisch gegeven. De bete kenis die de titel 'baron' vroeger had, is niet meer dezelfde als nu." De 700 hectaren die bij het kas teel horen, vragen veel onderhoud. Daar zorgt de baron samen met derden en één vaste werknemer voor. "In de winter komen er men sen van NLW Buitenbeheer, die normaal voor de gemeenten wer ken en 's winters een paar maan den bij mij de bossen verzorgen. Met al het bos, weiland, bouwland en de lanen zijn extra helpende handen heel welkom." Ook omdat het landgoed jaar lijks veel bezoekers trekt, moet het goed worden onderhouden. "Er komen ieder jaar toch wel zo'n 50.000 tot 75.000 mensen. We hebben een wandelroute uit gezet waar mensen het hele jaar tussen zonsopgang en zonsonder- De schuur van de boerderij is ondertussen verbouwd tot extra woning, waar zoon Ton en echt genote Tiny hun intrek in nemen. Na het overlijden van haar man woont moeder Hendrix nog vele jaren zelfstandig in het ouder lijk huis. Ze krijgt verzorging van Ton en Tiny, maar de gezondheid wordt slechter en haar geheugen laat haar steeds vaker in de steek. Uiteindelijk verhuist ze in 2005 naar het verzorgingshuis Elzen horst in Horst. KERMIS Onlangs kwam ze, nu 86 jaar, weer op de koffie bij dezelfde mevrouw Surminski (91), die toe vallig vlak bij het verzorgingshuis nog zelfstandig woont. Ook nu zijn ze dus weer buren. Al gauw komen de verhalen van vroeger gang kunnen wandelen." RENTMEESTER De naam de Weichs de Wenne is ontstaan op een manier zoals veel adellijke namen tot stand zijn gekomen. Een verre voorouder van de baron werd geboren in het stadje Weichs, en trok naar het plaatsje Wenne. Beide locaties zijn te vinden in Duitsland. De eerste in Beieren, in de buurt van München, de tweede is een buitenplaats in het Sauerland in Westfalen. De familie de Weichs de Wenne bezit twee huizen: één in Geijsteren en één in Duitsland. Het kasteel in Duitsland wordt bewoond door een neef van de baron, ook een de Weichs de Wenne. Baron de Weichs de Wenne voel de zich van jongs af aan betrokken bij het buitenleven. De keuze voor de landbouwschool was dan ook logisch. Na zes jaar in de land bouw werkzaam te zijn geweest, liep hij stage bij rentmeesterkan toren en is hij zich in het beheer- werk voor derden en het eigen bezit gaan bekwamen. Dat werk doet de baron, samen met taxaties, tot op de dag van vandaag. weer boven water en de herinne ringen komen bij moeder Hendrix geleidelijk weer terug. Ze beleeft in gedachten weer even de tijden van weleer. Over hoe het allemaal begon, die eerste jaren van hun getrouwde leven. Het gezellige bezoek wordt afge sloten met een plan om met hun beiden in Blitterswijk de kermis te gaan vieren. Daarvoor wordt spe ciaal in de oude woonbarak aan de Veerweg door Ton nog ruimte vrij gemaakt voor deze ene bij zondere ontmoeting. Er worden tal van herinneringen opgehaald. Want van vroeger blijkt moeder Hendrix nog het een en ander te herinneren. Daar kan ze nog goed van genieten. En wat hoort bij een echte kermis? Juist ja koffie en vlaaiNog één keer in dat hou ten kippenhok. De golfsport is de laatste jaren enorm populair gewor den en overal in het land en ook in onze regio groeit het aantal de golfbanen. En daar waar gegolfd wordt, moeten mensen worden getraind. De Meerlose sportman Sjoerd de Schipper (29) weet daar alles van. Hij is sinds enige tijd pro fessioneel golftrainer, golfpro- fessional. Hij werkt op de golf club Roobeek in Arcen, heeft een eigen golfschool en ver zorgd golfcllnics door het hele land en trainingsweken in het buitenland. De in Meerlo geboren Sjoerd volgde na de mavo Maasdorpen Meerlo en de havo op het Bosch- veld College in Venray een oplei ding aan het CIOS in Sittard. Sjoe rd is wat je noemt een gedreven sportieve jongen die altijd al met sporten bezig is geweest. Hij voet balde bij SV Meerlo in alle jeugd- teams en speelde ook mee in het eerste elftal van Meerlo. Boven dien was hij, net als zijn vader Koos de Schipper, een begena digde volleyballer. Bij volleybalver eniging Set Up Meerlo-Wanssum speelde hij ook in de jeugdteams en veroverde hij al snel een plek in het eerste team. „Het sporten beviel me gewel dig en toen dacht ik: wat is er mooier dan sportief bezig te zijn de hele dag en daar je geld mee verdienen", redeneerde Sjoerd de Schipper. Reden voor hem om naar de sportopleiding van het CIOS te gaan in Sittard. Het eer ste jaar was het een meer alge mene opleiding, terwijl hij in het tweede seizoen bewust koos voor de buitensporten. Klimmen, kano varen, mountainbike e.d. Maar na een jaar dat in het teken stond van stages en werkvakanties ontdekte Sjoerd dat dit het nog niet was wat hij zocht. Ineens viel het kwartje toen hij via een kennis in contact kwam met de golfsport. De Meerlonaar was in een klap verliefd op deze balsport. Het begon met het zoge naamde: even een balletje slaan. Dat in het begin best tegenviel... Op het CIOS had hij ook al enige ervaring opgegaan tijdens de les sen van het zogeheten klein keu zevak golf. „Door veel te trainen onder toezicht van een golfpro- fessional, begon bij mij een steeds Kinder vakantiewerk De schoolvakanties zijn nog altijd in volle gang. Nog enkele weken duurt het voordat de kin deren weer naar hun juf of mees ter van de basisschool kunnen. Maar eerst gaan zowel de kin deren in Swolgen als in Wans- sum/Geijsteren genieten van het jaarlijkse kindervakantiewerk. In Swolgen vinden de zomeractivitei- ten van Kindervakantiewerk Swol gen plaats van donderdag 10 tot en met zaterdag 12 augustus. De gezamenlijke openingsactiviteit voor de groepen 1 tot en met 8 begint op donderdag 10 augustus om 17.00 uur en duurt tot 19.00 uur. De organisatie is voor de ope ningsactiviteit en de vrijdagmor genactiviteit, van 9-00 tot 12.00 uur, nog op zoek naar enkele vrij willigers. WANSSUM Kindervakantiewerk Wanssum/ Geijsteren vindt dit jaar plaats van dinsdag 8 augustus tot en met vrijdagavond 11 augustus. De acti- viteitenweek wordt op dinsdag 8 augustus om 9-00 uur geopend met een ballonnenwedstrijd. De kinderen kunnen tijdens deze vier activiteitendagen onder meer genieten van een bosdag op de woensdag, een sport- en spellen- dag op de donderdag en poppen kastvoorstellingen (voor kleuters en peuters) en creatieve activitei ten op de vrijdag. De week wordt vrijdags om 18.30 uur afgesloten met een optocht door Wanssum, met muzikale begeleiding van de fanfare, en een kampuur. Om circa 22.00 uur is Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren definitief afgelopen. Eindstraat 12, tel. 581553 meer vastere slag te ontwikkelen. Op advies van die golfprofessio- nal heb ik me toen aangemeld voor de golfacademie in Tilburg: het van Swinderen Golfcollege", vertelt Sjoerd de Schipper. Maar eerst moest hij met succes twee wedstrijden spelen en met een goede score afsluiten. Tijdens die opleiding liep de Meerlonaar, die inmiddels in Waalre bij Eindho ven woont, stage op Golfclub De Efteling. Hier leerde hij de kneep jes van het vak. Zijn leermeester daar stimuleerde hem ook vooral ook veel te kijken naar bewegin gen van andere mensen. „Hoe iemand beweegt zegt veel over die persoon. Bepaalde houdingen zijn goed en bepaalde houdin gen zijn funest voor een soepele golfswing", weet Sjoerd de Schip per. Na de stageperiode, verschillen de wedstrijden die het praktische niveau vormen en een tweejarige studie werd de Meerlose sport man golfprofessional. In Nederland kennen we twee soorten golfprofessionals: zij die Slachtofferhulp Nederland regio Noord- en Midden-Lim burg ontvangt van de gemeen te Meerlo-Wanssum voor het jaar 2007 een subsidie van 2293 euro. Volgens het college moet de zorg voor slachtoffers gewaarborgd zijn en blijven. Tevens passen de werkzaam heden volgens burgemeester en wethouders binnen de alge mene subsidieverordening van de gemeente. Slachtofferhulp Nederland is Beachvolleybal- toernooi Het Set Up beachvolleybal- toernooi in Meerlo wordt gehou den op zondag 13 augustus. In samenwerking met 't Brugeind is een grasvlakte achter de sporthal omgetoverd tot een zandstrand. Er wordt gespeeld in de klassen dames en heren gevorderd, dames en heren ongeoefend, recreanten mix en jeugd tot achttien jaar. Een team bestaat uit drie spelers. Het spel wordt gespeeld volgens de beachvolleybalregels van de NeVoBo. De wedstrijden worden gefloten door de teams die op dat moment niet hoeven te spelen. Gedurende de wedstrijden is voor vermaak van de kinderen gezorgd in de vorm van een spring kussen. Voor tropische muziek is eveneens gezorgd. De gehele dag vinden er diverse andere activi teiten plaats waarmee prijzen te winnen zijn. Er kunnen maximaal veertig teams deelnemen. Voor inschrijven of meer infor matie kan men kijken op www. vcsetup.nl. Inschrijven per e-mail kan via beach-setup@hotmail.com of neem contact op met Mare Kleeven via tel. (0478)698181. Teams kunnen zich om 9 00 uur melden bij de wedstrijdleiding. Voor omkleedruimtes en douches is gezorgd. Vanaf 10.00 uur begin nen de wedstrijden. Sjoerd de Schipper op de golf baan van Golf Club Roobeek Arcen. wedstrijden spelen voor hun geld of salaris en zij die lesgeven. Som mige sporters combineren deze twee. Sjoerd is werkzaam op Golfclub Roobeek te Arcen. Een mooie veel zijdige par-3 golfbaan.Perfect voor het aanleren van de golftechniek. Op deze baan is het mogelijk om zonder Golfvaardigheidsbewijs(G VB) te spelen. Je kunt je Golfvaar- digheidsbewijs halen door het vol gen van golfles.Het uiteindelijke examen doen kan dus ook. Sjoerd houdt zich veelal bezig met lesgeven aan individuen. Maar groepslessen in welke vorm dan ook en golfreizen organiseren horen ook tot zijn werkzaamhe den. Verder is hij ook actief op het gebied van verkoop en advies rond de aanschaf van golfmateria- len. Meer info: bel Sjoerd de Schip per 06-46417177,of mail naar: golf- schoolsjoerddeschipper@hotmail. com of www.golfclubroobeek.nl een organisatie van vrijwilligers en betaalde krachten, die opvang en begeleiding biedt aan slacht offers en direct betrokkenen van misdrijven en verkeersongelukken op praktisch, juridisch en emotio neel gebied. Door Slachtofferhulp in financiële zin te ondersteunen, kan volgens het college bereikt worden dat de zorg voor slachtof fers in elk geval gewaarborgd is. De activiteiten van bureau Slacht offerhulp komen ook ten goede aan slachtoffers die wonen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Oom mag bruid trouwen Het is een romantisch idee. Trouwen op een boot, op het water in het schilderachtige Meerlo-Wanssum. Elkaar het jawoord geven in het bij zijn van familie, vrienden en bekenden, en een oom van de bruid die weet van de hoed en de rand. Een oom die van beroep bui tengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand, met een leuke afkorting ook wel babs genoemd, is in de gemeente Venlo. En dus vroeg het liefdespaar Denissen- Boonhof de gemeente Meerlo- Wanssum om toestemming om het huwelijk te laten voltrekken door oom en babs R. Hermans. Geen probleem, vond het college van B en W dat deze week besloot om Hermans voor één dag, zater dag 19 augustus 2006, te benoe men tot buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente Meerlo-Wanssum. Kun nen de twee tortelduifjes rustig in het huwelijksbootje stappen. Wat gebeurt er als U niet adverteert Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorgnel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Oma's halen oude herinneringen op Oma Hendrix (l) en oma Surminski voor het kippenhok aan de Foto twee:het oude kippenhok annex woonhuis anno 1947 van de Veerweg in Blitterswijck. familie Hendrix uit Blitterswijck. Meerlo-Wanssum Familie de Weichs de Wenne 200 jaar in Geijsteren Verliefd op golfen Nog één keer op de koffie in dat houten kippenhok...

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7