Gemeente mag onteigenen in Brabander Inwoner Maashees verongelukt Geen Peel en Maas Hoeveblues Otters geboren in Zoo Pare ii Uit het leven gegrepen Ëi ff Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 3 augustus 2006 - Pagina 5 De bewoners van Beuken rode ontvangen al jaren iede re ochtend de belangrijkste nieuwsberichten uit de lokale kranten via een eigen tv-zen- der. Vrijwilligers lezen deze berichten voor vanuit een eigen studio, die gevestigd is op de derde etage. Hans van de Munckhof (49), teamonder steuner van een PG-afdeling, is trots op het resultaat. "We zijn uitgegroeid tot een profes sionele zender." Hans van de Munckhof weet niet beter dan dat Beukenrode een eigen radioprogramma heeft, waarop aangepaste programma's voor de bewoners worden uitge zonden. "Dat is al sinds jaar en dag zo. Later is dit uitgegroeid tot een eigen tv-zender. Wanneer dat pre cies is gebeurd, weet ik eigenlijk niet. Wat ik wél weet is dat het pro gramma, dat wordt uitgezonden De studio zoekt nog enthousiaste vrijwilligersdie hun steentje wil len bijdragen aan deze bijzondere activiteit binnen Beukenrode. vanuit de studio 'Zorg in beeld' vanaf de derde verdieping van ons gebouw, door de jaren heen steeds professioneler is geworden. We maken gebruik van hightech apparatuur. Bovendien zijn er vier professionele achtergronden, die zijn geschilderd door een kunste nares. Zo kunnen we de achter gronden per seizoen afwisselen." "De zender wordt geheel gerund door vrijwilligers. Iedere ochtend is er van half tien tot kwart over tien een nieuwsprogramma. De nieuwsberichten worden voorge lezen door verschillende vrijwilli gers en ook de knoppen worden door vrijwilligers bediend. "Alle ideeën komen van de vrijwilligers zelf. Zo laten we ook wel eens videobeelden van Andre Rieu zien en worden er afleveringen van 'De kleine waarheid' uitgezonden. En dat vinden de bewoners gewel dig!" LIVE Iedere ochtend wordt er een nieuwsuitzending uitgezonden. "In deze uitzending worden nieuwsberichten uit Dagblad De Limburger voorgelezen en uit de Beukenbode, het krantje van Beu kenrode, waarvan het team denkt dat het belangrijk nieuws kan zijn voor de bewoners. Hierbij wordt rekening gehouden met de doel groep van Beukenrode. We wegen zorgvuldig af welke berichten we vertellen en welke niet. Het moeten ook niet te lange berich ten zijn, want dat spreekt niet aan. Op vrijdag is er tevens plaats voor nieuws uit Peel en Maas. Bovendien krijgt een jarige bewo ner aandacht: voor hem of haar wordt 'lang zal je leven' gezongen. Alle uitzendingen zijn live." Soms wordt er bij speciale gebeurtenis sen live op locatie uitgezonden. "Dit doen we bijvoorbeeld tij dens carnaval en de kerstviering. Er worden dan vanuit de centrale ruimte opnames gemaakt, speciaal voor de bewoners die er niet bij kunnen zijn." Naast de nieuwsuit zendingen krijgen de bewoners iedere woensdag van half elf tot half twaalf de mogelijkheid om verzoekplaatjes aan te vragen. "Zo horen we ook van de bewoners wat ze ervan vinden en kunnen zij hun favoriete plaatjes aanvragen." Er bestaan plannen om de uit zendingen van Beukenrode uit te breiden. "Over een paar maanden hopen we ook in Schuttersveld te kunnen uitzenden, zodat deze bewoners ook op deze manier op de hoogte kunnen blijven van het nieuws. In de toekomst willen we hetzelfde in Bergen doen." Minder deelnemers vanwege hitte De organisatie van de Fiets vierdaagse Venray is uitste kend. Het bestuur en de 129 vrijwilligers verdienen een dikke pluim. Dat stelt kwali teitsadviseur Jan Vissers van de Nederlandse Toer Fiets Unie (NFTU). Samen met zijn fiets- maat Toon van Boxtel deed Vissers vorige week mee aan de fietsvierdaagse in Venray. "We zijn op vakantie in De Witte Vennen in Oostrum en waren op zoek naar leuke fietsroutes. Toen we hoorden dat in Venray een fietsvierdaagse was, hebben we ons meteen ingeschreven." Van Vissers zou de Venrayse fietsvier daagse zeker twee sterren krij gen. "De hoogste categorie, het is hier uitmuntend. Maar die sterren moet de organisatie zelf aanvra gen, waarna een kwaliteitsadvi seur van ons een officieel bezoek brengt aan het evenement." Op de puntenlijst van de NFTU zou Venray volgens Vissers onder De heer De Bruijn uit Venray is de winnaar van een fiets. meer goed scoren vanwege de uitstekend uitgepijlde routes, de veiligheid op de gevaarlijke krui singen, de bewaakte fietsenstalling en het grote aantal controlepos ten onderweg. Momenteel staat Venray ook in de gids Step van de NFTU vermeld, maar zonder ster. Voorzitter Jan Kreutz overweegt om de NFTU eens een keer uit te nodigen voor een officieel bezoek. "Want het is voor de medewerkers wellicht toch leuk om te horen dat onze fietsvierdaagse met een of twee sterren gewaardeerd wordt. Ik ga dit in de volgende bestuurs vergadering aankaarten. Eens kij ken of er een voordeeltje voor ons uit te halen is." De voorzitter benadrukt echter dat de Venrayse fietsvierdaagse laagdrempelig blijft. "Het moet betaalbaar blijven en we hoeven echt niet te groeien. Dat gemoe delijke van nu willen we koeste ren. Want ook dit jaar krijgen we alleen maar positieve reacties." Het fietsfestijn trok dit jaar van wege de hitte minder belangstel lenden. In totaal 2303 deelnemers stapten een of meerdere dagen op de fiets. Beduidend minder dan vorig jaar, toen nog 3500 deelne mers werden begroet. "Mensen die twijfelden over deelname van wege hun gezondheid hebben aan onze oproep om bij twijfel niet deel te nemen gehoor gegeven. En we hebben heel wat compliment jes gekregen over de manier waar op de jubileumeditie doorgang kon vinden.Alles is goed gekomen en ik ben blij dat we deze editie weer tot een goed einde hebben weten te brengen." Aan het verzoek van sommige deelnemers om ook volgend jaar weer een uur vroeger te star ten, gaat de organisatie volgens Kreutz geen gehoor geven. "Dat legt een te zware claim op onze vrijwilligers. De mensen die de routes uitzetten, moesten dit jaar om vier uur 's nachts opstaan en werken tot tien uur 's avonds.' Wel ziet Kreutz de extra hulpposten langs de route graag weer terug keren. "In de eindevaluatie met de gemeente zullen we het verzoek doen om de inzet van zoveel hulp posten te waarborgen voor de toekomst. Het is voor de organi satie namelijk een hele geruststel ling dat er extra hulp is voor het geval dat." De fietsvierdaagse werd vrijdag afgesloten met een waar prijzen festival in De Wetteling. De hoofd prijzen van de loterij, drie fietsen, werden gewonnen door de heer De Bruijn uit Venray, de heer Laar akkers uit Afferden en de familie Van Bree uit Deurne. Joris Stoffels uit Venray, vier jaar oud, werd als jongste deelnemer in de bloeme tjes gezet, evenals de heer Smeets uit Den Haag, met 89 lentes de oudste deelnemer. Het gerechtshof in Den Bosch heeft de gemeente Ven ray in het gelijk gesteld inzake de onteigening van de gron den van de familie Derckx. De percelen zijn gelegen in het bestemmingsplan Brabander/ Laagheide. De grond is nodig voor de aanleg van de Nieuwe Overloonseweg en de bouw van 23 woningen. De familie Derckx wilde zelf woningbouw realiseren op haar eigendom. Op 6 mei 2004 heeft de Kroon bij Koninklijk Besluit de onteigening van de gronden goedgekeurd en het beroep van Derckx op zelfrealisatie afgewe zen. Op basis van dit besluit heeft de gemeente de rechtbank in Roermond gevraagd de onteige ning van de gronden uit te spre ken. De rechtbank was echter van mening dat de Kroon het onteige- ningsbesluit niet goed had mogen keuren en wees de vordering van de gemeente af. In het vonnis van de rechtbank zag de gemeente voldoende aanleiding om hoger beroep in te stellen. Op 25 juli 2006 heeft het gerechtshof in Den Bosch het vonnis van de recht bank vernietigd en de onteigening uitgesproken. De wederpartij heeft de moge lijkheid om binnen drie maanden in cassatie te gaan. De gemeente hoeft met de uitvoering van het arrest van het hof hierop echter niet te wachten. De 24-jarige Bas Peeters uit Maashees is dinsdagmiddag over leden na een ongeluk in Haps. Peeters, die studeert in Nijmegen, verloor in een bocht op de Sint Hubertseweg de macht over het stuur van zijn auto. Daarna botste hij op de andere weghelft frontaal tegen een tegemoetkomende trac tor met oplegger, bestuurd door een 44-jarige man uit Landhorst. Hij werd door de brandweer levend uit het wrak gehaald, maar overleed later in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De vracht wagenchauffeur bleef lichamelijk ongedeerd. Net als in Maashees is ook in Vierlingsbeek het over lijden van Bas Peeters ingeslagen als een bom. De inwoner van Maashees was namelijk al jaren lid van voetbalclub Volharding en speelde de laatste seizoenen in het derde team. Traditioneel zal nieuwsblad Peel en Maas in de kermisweek (week 32, donderdag 10 augustus) niet verschijnen. Ook boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray is op maandag 7, dinsdag 8 en woensdag 9 augustus de hele dag gesloten. De boekhandel sluit op vrijdag 4 augustus om 18.00 uur de deuren. Drukkerij Van den Munckhof is kermismaandag, -dinsdag en -woensdag in de ochtenduren van 9-00 tot 12.00 uur geopend voor spoedeisend drukwerk, zoals geboortekaartjes e.d (ingang via Schoolstraat/Schouwburgplein). De redactie van Peel en Maas en Kabelkrant Venray is tijdens de kermisdagen 's middags te berei ken, tel: 582727. Nieuwstips e.d. kunt u natuurlijk ook mailen naar redactie@vandenmunckhof.nl De medewerkers van Van den Munckhof BV wensen u prettige kermisdagen! Het negende internationale Hoe veblues festival wordt op zaterdag 30 september vanaf 20.00 uur gehouden in de Witte Hoeve in Venray. In tegenstelling tot de voorafgaande jaren is er dit keer gekozen voor een mix van blues, roots- en rockmuziek. Dit om een breder publiek aan te kunnen spreken. Ook wordt een plaatselij ke band (deze editie Blues-U-Hate- 2-Lose uit Venray) de kans gegeven zich voor het regionale publiek te presenteren. De organisatie en programmering is in handen van Geert Linders (sixtiesfestival en Nen Vosse. Hulp krijgen ze van Thijs Verberk en Johan Philipsen. Blues-U-Hate-2-Lose uit Venray speelt in een nieuwe samenstel ling. Hun muziek is het best te beschrijven als swampblues uit de Peel. De band bestaat uit Thijs Verberk, bass en backing vocals. Grad Dijkmans, drums en backing vocals. Frankie Huwaë, leadgitaar en backing vocals. Johan Philip sen, zang en gitaar. Rob Orlemans Half Past Midnight komt uit de regio Nijmegen. Dit powerblues- trio zorgt voor veel vuurwerk.The Rhythm Bombs is een Belgisch, Nederlands, Duitse combinatie met onder andere John 'JayVee' Verhaegh uit Venlo-Blerick op leadgitaar. De band speelt New Orleans blues.Als klap op de vuur pijl is er een optreden door Mike Sanchez The Portions uit de U.K. Zij spelen rhythm 'n' blues en rock 'n roll van de bovenste plank. Mike is een van de toonaange vende muzikanten van de rhythm kings van ex-Stones bassist Bill Wyman. Mike tourt met z'n eigen band de wereld rond en wordt door de criticasters beloond met "de meest opzienbarende bühne- act uit de U.K." van dit moment. Kaarten kunnen gereserveerd worden via tel. (0478)580624 of 1linders@ homenl. In Zoo Pare Overloon zijn zes Aziatische kleinklauwot- ters geboren! Zowel moeder als jongen maken het goed. Het paartje kleinklauwot- ters leeft nu drie jaar samen en blijkt het erg goed met elkaar te kunnen vinden; dit is het derde nest jongen. Met de geboorte van deze jongen bestaat de groep kleinklauwot- ters uit vijftien dieren. De grijsbruine pluizige jongen zijn nu nog blind en hulpeloos en geheel afhankelijk van de zorg van de ouders. De komende weken brengen de zes jongen nog in het binnenverblijf door. De ouders zijn druk in de weer met het verzor gen van hun kroost, daardoor zijn ze de komende weken minder te zien voor bezoekers. Over onge veer tien weken verlaten de jonge otters het nest en zijn de speelse diertjes in het buitenverblijf te bewonderen. Hun eerste zwemles zal niet van harte gaan! Ze wor den door de moeder het water in gesleept en daar losgelaten, zodat ze wel moeten zwemmen. Pas als ze moe beginnen te worden, haalt de moeder ze weer uit het water. De Aziatische kleinklauwotter is de kleinste van alle ottersoorten en komt voor in Zuidoost-Azië. Daar leven ze in familiegroepen van ongeveer twaalf dieren in de omgeving van rivieren, kreken en rijstvelden. Koppels kleinklauw- otters blijven hun hele leven bij elkaar en voeden samen de jon gen op. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg g j Daar kunt u op rekenen! j? Menig ondernemer maakt gebruik van algemene voorwaarden: spelregels die hij standaard wil laten gelden voor zijn overeenkomsten. Zo hoeft hij niet voor iedere overeen komst te onderhandelen over algemene zaken. Met name zijn garantiebepalingen en bepalin gen waarin de aansprakelijkheid wordt beperkt essentieel voor iedere ondernemer. Ook is voor ondernemers die zaken met buitenlandse bedrijven doen, van belang dat de Nederlandse rechter bevoegd is bij proble men en dat ook het Nederlandse recht toegepast wordt. Met algemene voorwaarden heeft men dus munitie om juridische claims af te wenden. Voorwaarde is natuurlijk wel dat de algemene voorwaarden van toepassing zijn. In mijn praktijk merk ik dat veel bedrij ven ervan uitgaan dat de volgende standaardzin volstaat: "Op al onze overeenkomsten zijn onze algemene voorwaar den van toepassing die gedepo neerd zijn bij de Kamer van Koophandel en op eerste verzoek aan u worden toegezon den De Hoge Raad heeft inmiddels uitgemaakt dat dat niet voldoende is. Uitgangspunt is, dat terhandstelling moet hebben plaatsgevonden; dit betekent toezending van een kopie van de voorwaarden, voordat de overeenkomst is gesloten. Alleen als terhandstel ling redelijkerwijs niet mogelijk is, mag de hiervoor aangegeven formule gebruikt worden. Waar men in de eerste jaren na de inwerkingtreding van de algemene voorwaardenregeling in 1992 nog dacht dat in de praktijk vaak verdedigd kon worden dat afgifte "redelijker wijs niet mogelijk" zou zijn, leert de Hoge Raad inmiddels dat dit niet vaak voorkomt. Men moet hierbij denken aan overeenkomsten per automaat of per telefoon. Of dat het min of meer massaal gesloten overeenkomsten betreft (trein- of buskaarten), of dat de algemene voorwaarden bestaan uit meerdere boekwerken. Alleen in die gevallen kan men volstaan met de formule; in de meeste praktijkgevallen dus niet en moeten de voorwaarden vooraf toegezonden worden! Moraal van het verhaal: check nog eens goed of uw algemene voorwaarden wel van toepas sing zijn op uw overeenkom sten. U zou niet de eerste onder nemer zijn, die een torenhoge aansprakelijkheidsclaim toege wezen zag worden voor de rechter, toen bleek dat hij zijn algemene voorwaarden niet voor het sluiten van de overeen komst ter hand had gesteld, zodat deze niet van toepassing waren en alle schade toch moest worden betaald! Mr. Marcus Gerrits Van der Putt Advocaten VéGé Band op maandag In het interview met de mannen van de VéGé Band werd abusieve lijk vermeld dat het laatste optre den in De Evenaaar op kermiszon dag zou zijn. Dat is niet juist. Het optreden is op maandagmiddag. Aanvang 16.00 uur. Bodemonderzoek Grote Markt De gemeente heeft 20.000 euro uitgetrokken voor bodemon derzoek en sanering van de ver vuilde grond in de Grote Markt. Onlangs bij de verplaatsing van de pomp werd olie in de grond aangetroffen. Het is niet bekend hoe en wanneer de bodem ver vuild geraakt is. Een gespeciali seerd bedrijf voert binnenkort een onderzoek uit. "Als het mee valt dan ruimen we de vervuilde grond direct op", zegt wethouder Patrick van der Broeck. "Indien de vervuiling groter is dan 25 kubie ke meter, dan moeten we eerst een saneringsplan opstellen. Het moet dan via de provincie lopen en het gaat wat langer duren.' De pomp is zolang in het gemeente depot opslagen. "Dit geeft ons de kans om de pomp wat op te knap pen", zegt Van der Broeck. "Als het meevalt dan kan de pomp over een maand of drie, vier weer op het plein geplaatst worden." Vakantieopnamen Beukenhof Om mantelzorgers in de vakan tieperioden te ontzien, kunnen er op afdeling Beukenhof in Ven ray cliënten worden opgenomen, gedurende een korte periode. Zo kunnen hun familieleden en ande re verzorgers met een gerust hart op vakantie. De service geldt niet alleen voor de zomervakantie, maar ook voor de overige vakanties. Beukenhof is een afdeling van Zorggroep Noord-Limburg op de tweede etage van het Venrayse VieCuri Ziekenhuis. Hier verblij ven cliënten, meestal na een zie kenhuisopname, totdat bekeken is waar zij naartoe gaan. Dat kan zijn: terug naar huis of plaatsing in een verpleeg- of verzorgingshuis. Afdeling Beukenhof, een onder deel van het Venrayse verpleeg huis Beukenrode, in Venray biedt plek aan 30 cliënten. Mensen die voor verblijf in aanmerking wil len komen, hebben een CIZ-indi- catie (Centrum Indicatiestelling Zorg) nodig, voor verblijf op een somatische (niet psychogeriatri sche) afdeling. Medewerkers van Zorggroep Noord-Limburg helpen mee met deze indicatie: zij kun nen helpen bij het invullen van de aanvraag. Meer informatie is te vinden op de website van Zorggroep Noord- Limburg: www.zgnl.nl Vervolg VP "Kermisexploitant altijd blij" Het perfecte kermisweer is vol gens Frits toch een zonnetje met een graad of 25. "Nog beter is het als het 's ochtends regent", grin nikt Hubert. "Dan blijven de men sen thuis en zodra 's middags het zonnetje doorkomt, denken ze: 'De kermis is ook in de stad, laten we daarheen gaan.' Het kermisseizoen loop van april tot eind oktober, maar verve len is er in de koude wintermaan den niet bij. 's Winters houdt de exploitant zich warm met de olie- bollenkraam. Daarnaast is er altijd genoeg werk te doen voor het vol gende kermisseizoen. De attracties moeten worden onderhouden en opgeknapt. Frits: "Daarnaast is het ook fijn om weer een tijdje thuis te zijn. Op vakantie gaan we dan ook nooit. Ik zeg altijd: ik zit de helft van het jaar al op een cam ping. Laat mij maar lekker van de rust thuis genieten." Gemeente koopt milieustation Het college heeft besloten het milieustation aan de Metaalweg aan te kopen. De huidige eige naar Essent wil er vanaf omdat het niet meer past binnen de kerntaken van de onderneming. De gemeente Venray zoekt een marktpartij die het milieustation gaat exploiteren. Volgens wethou der Patrick van der Broeck leidt dit tot een flinke kostenreductie. "We verwachten dat daardoor de afvalstoffenheffing wel met tien procent omlaag kan." Ladies Night In Zenith vindt zaterdag een Ladies Night plaats. De dames worden tijdens deze avond in het zonnetje gezet. Vrouwelijke bezoekers hoeven geen entree te betalen. Omdat dit weekend ook nog het feest op de kermis in Ven ray losbarst, rijdt de Zenith met georganiseerd vervoer tussen het kermisterrein en Zenith. Iedere 15 minuten rijden de gra tis taxishuttles vanuit het busstati on in Venray (kruising Poststraat/ Julianasingel) naar Zenith. Hoe wel een ritje in het reuzenrad om circa 05:00 uur wellicht niet meer mogelijk is, rijden de taxishuttles de Zenith-bezoekers tevens weer terug naar het kermisterrein 's nachts. Ook in de zomermaanden gaat het dak eraf. De deuren zijn geopend van 22.00 uur tot 05.00 uur in de ochtend. Check voor meer informatie, Zenith member- card en de Zenith Express www. thezenith.nl Studio 'Zorg in beeld' groot succes in Beukenrode Fietsvierdaagse verdient twee sterren Ingezonden mededel, ing i H 5 5 Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden KN7000

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5