PRUIMING ZOMERKLEDING NOGMAALS IN PRIJS VERLAAGD yüüü Jj w j lui L El DeMKB Pater Jan Timmermans (88) overleden - Cln f "Kermisexploitant altijd blij" m Harold LENSSEN ALLE AFDELINGEN D automatiseerder Kermismaandag zijn wij gesloten y E E T C A F E Bandoetere En verder: specialist jor tegels,, sanitair tegelwerken! RUHL wfiWÊmmS* intratuin Tijdens de kermis kunt u ook lunchen bij ons! PEEL EN MAAS 1AEGENS MOLENAARj ^NS Genieten van Twan van Els wint weekprijs fotowedstrijd Wij zijn gesloten \V fff van maandag 7 aug. 11 t/m donderdag 10 aug. c Fijne kermisdagen! Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Gedurende de Kermisdagen is Intratuin Venray normaal geopend HAIR-KAPPERS TIJDENS DE VAKANTIE NORMAAL GEOPEND m WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Stationsweg 1 0478 511 330 Chevrolet Epica standaard met een fluisterstille 6-cylinder vanaf 24.995,- Auto Ghielen Geboren Wanssummer van 1963 tot 1980 leraar/prefect in Venray Afgelopen maandag is op 88- jarige leeftijd Franciscaan Jan Timmermans in Heerlen over leden. Tot zijn pensionering in 1980 was hij godsdienstleraar en prefect aan het Boschveld College - het huidige Raayland College - in Venray. Op school genoot hij de bijnaam 'Hanni bal'. Timmermans was een fer vent volleyballiefhebber. Voor de leerlingen richtte hij volley balclub Lyceum'64 op. De ver eniging werd zeer succesvol en de jeugdteams behaalden zelfs landstitels. In de jaren tachtig ging Lyceum'64 samen met VC Rooy op in de nieuw club Rooyse VK. Timmermans werd op 25 okto ber 1917 geboren in Wanssum. Hij stamt uit een echte onderwijsfa- milie. Zijn vader was hoofd van de school in Wanssum en veel broers van hem waren werkzaam in het onderwijs. Na de lagere school bezocht hij het Gymnasium Imma- culatae Conceptionis in Venray. Het lerarenkorps bestond in die tijd vrijwel geheel uit Francisca nen. Toen hij besloot het klooster in te gaan, trad hij dan ook toe tot de Franciscaanse broederschap. Zeven jaar later, in 1943, werd hij in Weert tot priester gewijd. Van 1946 tot 1961 gaf hij gods dienstles aan het Bernadinuscolle- ge in Heerlen. Hij werd tevens pre fect, de rechterhand van de rector, die moest waken over de orde op school en het gedrag van de leer lingen. Hij stimuleerde sport en spel en richtte ook in Heerlen een volleybalclub op, de voorloper van Paneratius BankVCH. In 1961 werd Timmermans overgeplaatst naar een internaat in Katwijk voor jongens die mis sionaris wilden worden. Na de sluiting van het internaat in 1963 verhuisde pater Timmermans naar Venray. Daar werd hij prefect/ leraar aan het voormalige Gym nasium IC dat inmiddels Lyceum voor Jongens heette. ORDE EN RUST In 1969 werd het nieuwe schoolgebouw aan de Zuidsingel in gebruik genomen. De school werd het Boschveld College voor jongens en meisjes en de school bevolking groeide van 700 naar 1500 leerlingen. In alle onderwijs kundige veranderingen bleef Tim mermans zichzelf. Als prefect van de brugklassers streefde hij naar orde en rust op school. Na school tijd bood hij de leerlingen dage lijks de gelegenheid hun huiswerk te maken in de studiezaal. Buiten de lesuren werd op het schoolplein steevast volleybal gespeeld. Lyceum'64 beschikte over zeer talentvolle jeugdteams. De uitpuilende prijzenkast was daarvan het bewijs. Timmermans is als medeoprichter nog steeds erelid van Rooyse VK. In 1980 maakte hij gebruik van de VUT-regeling. In 1986 vierde hij in het huis van de Franciscanen aan de Patersstraat in Venray zijn gouden priesterfeest. In 1995 ver trok hij naar Weert en de laatste jaren verbleef hij in verpleeghuis Bergweide in Heerlen. De begra fenis vond plaats op donderdag 3 augustus in de kerk Sint Antonius van Padua in Heerlen. een abonnement waard Airco Gelukkig, de thermometer is weer ver verwijderd van de 30+. Het aantal zweetdruppels is ondanks alle harde inspanningen deze week weer een stuk min der geworden. En binnen kan de airco weer wat lager of zelfs uit. Als je tenminste een airco hebt, want vorige week heb ik veelvul dig vernomen dat het in tal van verzorgingshuizen in Nederland bar en boos was en bewoners de hitte als een zware last op hun rug droegen. Ik weet niet hoe het in de Venrayse tehuizen is, maar ik heb geen klachten gehoord dus zal het wel meevallen. En mis schien zijn wij zuiderlingen beter gewend aan de hitte dan de men sen uit de Randstad. Wat me wel verbaasde was de zorg voor de dieren in deze regio. Eigenlijk verbaasde het mij niet, want die zorg is in principe van zelfsprekend. Maar toch, fietsend door het Venrayse land ontkom je niet aan talrijke varkens- en kip- penstallen. In de zengende hitte van vorige week hoorde je dan de airco's en andere apparaten ronken in de stallen. "Wat hebben die het toch goed", dacht ik bij mijzelf, rustig door trappend om de zweetdruppels zo min moge lijk kans te geven. "Veel mensen in een verzorgingshuis moeten het met een beetje geluk doen met een propellertje, terwijl deze beestjes het qua temperatuur dik voor elkaar hebben." Ik moet ook zeggen dat ik organisaties als Wakker Dier en de Dierenbescherming niet of nauwelijks heb gehoord over mis standen. Komt denk ik gewoon omdat de agrariërs in de regio het goed voor elkaar hebben. Het klinkt niet vanzelfsprekend, maar ondanks het feit dat de meeste dieren naar de slacht gaan, staat bij hen de zorg voor deze dieren voorop. Daar mag u ook wel eens aan denken als u dit weekeinde, want het wordt droger, uw barbe cue weer aansteekt en u de laat ste zorg besteedt aan dat stukje vlees dat mogelijk uit de Venrayse stallen is gekomen. Prettige kermis Hannes PS Op het moment dat ik deze column schreef komt er een e- mail binnen van.... Wakker Dier... U moet de Veggiedog maar eens proberen als u op de Parkfeesten in Venlo bent. Maar dat bent u natuurlijk niet, want er gaat toch echt niets boven de Venrayse ker mis! Honderdzevenentwintigste jaargang - week 31 - donderdag 3 augustus 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7 Kunst Cultuur 13 Sport 14 Kerkelijke diensten 15 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Hubert en Frits Geven genieten op 'eigen' kermis Door Tamara van der Broek Het is een drukte op de Raadhuisstraat dinsdagavond. Vrachtwagens rijden af en aan, attracties worden in elkaar gezet en kermisexploitanten kletsen vrolijk bij. Ook de Venrayse kermisexploitant Frits Geven (35) is begonnen met het opbouwen van zijn draaimolen. Zijn vader Hubert (63) houdt een goedkeurend oogje in het zeil. "Jullie slaan een gaatje over!", roept hij vanaf de straatkant en hij heeft gelijk. "Ik zie dat soort dingen van meters afstand", glimlacht hij. Ondertussen klautert Frits over de stangen, geeft aanwij zingen en bevestigt het zeil. Het aftellen is begonnen. Zowel vader als zoon zijn opge groeid tussen de draaimolens, botsauto's en spookhuizen. "Voor zover ik weet staat onze familie al zeven tot acht generaties op de kermis. Mijn overgrootvader is in Den Bosch op de kermis gestorven en begraven. En mijn vaders overgrootvader stierf op de kermis in I.rp en is daar even eens begraven", vertelt Frits, die inmiddels zelf vader van drie kin deren is. "Een dochter van negen en twee zonen van zes en bijna acht jaar." Inmiddels helpen ook zij al wat handjes mee tijdens de kermis. Het kermisbloed stroomt dus mogelijk nog wat generaties verder. Zolang als Frits zich kan heu gen, staat de familie al met een draaimolen op de kermis. "Mijn opa had er ook al een", weet hij. "De draaimolen waarmee ik nu weer in de Raadhuisstraat sta, is rond 1895 gebouwd. Wij hebben hem nu 36 jaar. Inmiddels hebben we er een tweede draaimolen bij- gekocht uit Duitsland. Die durven we alleen nog niet in gebruik te nemen, ondanks dat hij door de Duitse keuringsdienst is goedge keurd. We gaan hem eerst goed opknappen. Dat wordt wel een meerjarenproject." Behalve met een draaimolen is Frits dit jaar op de Venrayse kermis te vinden met een suikerspinnenkraam, patat- kraam en ijskraam. Sinds een aantal jaren is het bedrijf volledig in handen van zoon Frits. "Ik ben een kermis exploitant in rust", lacht Hubert. "Maar ik mis niks! Kermisexploi tant is dan ook geen beroep, het is een manier van leven." Geregeld gaat Hubert nog mee op pad. De Tilburgse kermis is net achter de rug en ook tijdens de Venrayse kermis kijkt hij toe. "Meehelpen gaat helaas niet meer. Maar in de kermiswereld wordt altijd gezegd: 'Wie eenmaal een paar schoenen op de kermis versleten heeft, komt er nooit meer van terug.'" Zelf begon Hubert met een gok kast. "Maar daar ben ik snel weer vanaf gestapt. Dat was niets voor mij en zo kwam ik toch terug bij de draaimolen. Daar voelde ik me gewoon prettig bij. En ook het werken met kleine kinderen maakte het leuk." INKOMSTEN DALEN Er is wel het een en ander ver andert in het kermisleven de afge lopen decennia. Frits: "De inkom sten dalen. Vroeger zat je tot je tiende op de draaimolen. Nu is een draaimolen met vijf jaar al kinder achtig. Het aanbod voor kinderen is nu ook veel groter. En geld kan maar één keer uitgegeven wor den. Maar een draaimolen hoort erbij, die zal altijd blijven bestaan. Die kan gewoon niet missen op een kermis." Zijn vader knikt: "En de kermissen worden steeds com merciëler. Bij sommige gemeen tes draait het alleen om het geld. Zodra ze geld nodig hebben voor het een of ander, verhogen ze de pacht. Dat moeten wij dan weer doorberekenen in onze ritprijzen, met als gevolg dat mensen het te duur vinden. En dan nog de vele keuringen. Terwijl er in een pret park meer ongelukken gebeuren. Een kermisexploitant houdt zijn zaakjes wel goed op orde, die schiet er niets mee op als er wat mis zou gaan." Venray beschouwen vader en zoon echter als een prettige ker mis en datzelfde geldt voor vele andere exploitanten. Frits: "De gemeente hier doet er alles aan om de kermis goed te laten verlo pen. Ze zijn er ook niet op uit je het geld uit de zakken te kloppen." Soms zit het mee, soms zit het tegen. Elke kermis is weer anders. "Maar als kermisexploitant blijf je Frits en Hubert zijn opgegroeid tussen de draaimolensbotsau to's en spookhuizen. altijd positief", vertelt Hubert. "Je bent blij als de kermis begint. Als het tegenvalt, ben je blij dat het is afgelopen en verheug je je weer op de volgende kermis." Frits: "De kermis vorige week in Tilburg was voor mij met de ijskraam ide aal. Andere exploitanten baalden natuurlijk van die hitte." LEES VERDER OP PAGINA 5 Hotel-reception ist(e) (full-time) 4 dagen, die CAR-CITY VENRAY Venray weer in training www. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Wegens vakantie gesloten Vanaf 14 augustus staan wij weer voor u klaar! Keizersveld 22 Venray 0478) 55 04 10 rongenvof.nl Luimm m Stayerhofweg 2b Wanssum Tel. 0478-539020 Bel voor een afspraak, ook 's avonds NU ^Jvenray berden Kom van 10 t/m 19 augustus langs voor ongelofelijke kortingen. Woensdagavond 9 augustus van 18.00 tot 21.00 uur. U bent van harte welkom. VENRAY, Langstraat 133, 0478-588585, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl K Ai^ P P E R S VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 V bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAR-CIT Y VENR A Y Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl de graaf maak een afspraak voor een proefrit Keizersveld 55, Venray0478-58 62 00 EN MAAS Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs HoTEL .„„.J** Restaurant Asteria 74 hotelkamers en 6 zalen voor vergaderingen en partijen tot 700 personen. i/ij zijn per direct op zoek naar een wi] zijn pei u"üul k pn pen representatief voorkomen heeft, it knel te houden in een hectische omgeving. t met .„„okonH werkzaam is. over een gedegen t alsmede over een zowefdoor de week a°ls in het weekend werkzaam is. De werktijden zijn van 06.30 tot 15.00 uur óf van 15.00 tot 23.00 uur. Zin in een van bovenstaande functie? Stuur dan een brief met pasfoto naar. Hotel. Asteria Venray t a v Dhr. Luc Kemmelings, Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1