Gemeente Venray Gescheiden inzameling drankkartons en kunststofflacons Nieuwe ondergrondse afvalcontainers Afval scheiden is kosten besparen Glas: kleurgescheiden Drankkartons Tijdelijke verkeers maatregelen Castenray Milieustation Retourterminal voor blik en petflessen Afhalen grof vuil op 22 augustus Kunststofflacons PEEL EN MAAS In verband met de vakantieperiode wordt het grof huishoudelijk afval deze maand niet op 1 maar op dinsdag 22 augustus opgehaald. U kunt hiervoor een afspraak maken met de firma Maessen Recycling: (0478) - 51 31 00. Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray Venray In augustus plaatst de gemeente Venray nieuwe ondergrondse afvalcontai ners. Daarvoor worden momenteel op verschillende plaatsen voorbereidingen getroffen. In de nieuwe containers kunt u behalve glas voortaan ook drank kartons en kunststofflacons inleveren. En enkele inzamelplaatsen worden in oktober zelfs nog uitgebreid. Daar komen dan ook moderne retourterminals voor blik en petflessen. De gemeente is blij met het nieuwe inzamelsysteem. Het gescheiden inzamelen van afval is immers goed voor het milieu én levert door verkoop ervan de gemeenschap ook financieel nog wat op. En daarbij is het ook nog eens goed voor uw portemonnee. Immers, hoe meer afval u gescheiden (gratis!) aan biedt, hoe minder er (betaald!) in uw eigen afvalbak terechtkomt. Gemeentehuis Openingstijden Venray, focus op mensen Donderdag 3 augustus 2006 - Pagina 17 Venray breidt de mogelijkheden voor het gratis, gescheiden inzame len van afval uit. De nieuwe ondergrondse afvalcontainers worden deze maand in heel Venray geplaatst. In deze containers kunt u behalve glas voortaan ook drankkartons en kunststofflacons inleveren. De nieuwe ondergrondse afvalcontainers worden geplaatst op de bestaande inzamelplekken. Alle bovengrondse glasbollen verdwijnen uit het straatbeeld en ook de huidige ondergrondse glascontainers worden vervangen door nieuwe. Omdat er vanuit de markt veel vraag is naar wit en groen glas, wor den de nieuwe glascontainers voorzien van aparte openingen voor wit, groen en bruin/bont glas. Nieuwe locaties Het op kleur gescheiden glas kunt u blijven aanbieden op de bestaande inzamelpunten bij u in de buurt. In Venray komt een extra locatie op de parkeerplaats Jerusalem. In Oirlo wordt de inzamellocatie verplaatst van de Past. Gerardsstraat naar Onder de Linde. In Oostrum is de nieuwe container op de hoek Hoefslag/Mgr.Hanssenstraat al in gebruik genomen. In Leunen vervalt de locatie aan de Vullingstraat. Tijdens de werkzaamheden blijven de oude containers en glasbollen staan, zodat u uw verpakkingen gewoon kunt blijven inleveren. Melkpakken en shampooflessen Op veel inzamelpunten kunt u voortaan ook gratis drankkartons, zoals ver pakkingen van melk en vruchtensappen en kunststofflacons, verpakkingen van bijvoorbeeld badschuim en shampoo inleveren. In het hierbij geplaatste overzicht staat waar die zijn. Op de containers staat duidelijk aangegeven voor welk afval ze bedoeld zijn. De glascontainer heeft een blauwe voorkant met een witte, bruine en groene ring voor diezelfde kleur glas. De container voor drankkartons, met een sleuf, heeft een oranje voorkant en die voor de kunststofflacons is lichtgrijs. Kostenbesparing voor u Het gescheiden aanbieden van afval heeft voor u een belangrijk voordeel: hoe meer afval u gescheiden inlevert, hoe minder er in uw eigen afvalbak verdwijnt. En hoe minder u dus aan afvalkosten betaalt. In Oostrum is de nieuwe inzamelcontainer op de hoek Hoefslag /Mgr. Hanssenstraat al in gebruik genomen. Ondergrondse containers afvalinzameling gemeente Venray Blekersveld (Edah) Bongerdstraat Clara Wichmannstraat De Gouden Leeuw De Hoge Beek Eikenlaan Hoenderstraat Jerusalem Glas Kunstoffen flacons Drank karton Venray Kennedyplein Venray Kiosk (Aldi) Venray Kiosk (C 1000) Venray Kolkweg Venray Kruidenlaan (PLUS) Venray Tedderstraat Venray Veltumse Kleffen (C1000) Castenray Past. Verheggenstraat Heide Meester Driessensstraat Oirlo Onder de Linde Oostrum Hoefslag/Mgr. Hanssenstr. Veulen Voerleberg Vredepeel Johan van Stalbergweg Venray Milieustation Leunen Kapelweg Merselo Kleindorp Ysselsteyn Lovinckplein Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 31 deponeren. Bruine, aardewerken kruiken en dergelijke mogen niet in deze containers. Evenals glas werk dat niet in de ondergrondse container past, zoals viskommen en vazen. Zet dit glas niet naast de container. De scherven kunnen gevaar opleveren. U kunt dit glas gratis afgeven op het milieustation Vanaf augustus kunt u ook de kartonnen verpakkingen van melk, drinkyoghurt en sappen inleveren bij de inzamelplaatsen. U kunt de drankkartons in de (aparte) contai ners door een gleuf schuiven. De inzameling van drankkartons werkt het best als u: - de drankkartons zo schoon moge lijk aanbiedt - de drankkartons plat vouwt - eventuele doppen er thuis vanaf draait. De gemeente Venray start op 15 augustus met de herinrich ting van de kom van Castenray. Hierbij gaan de Horsterweg, Castenrayseweg en Lollebeek- weg op de schop. Tegelijkertijd start de gemeente Horst met de reconstructie van het kruispunt Venrayseweg/Tienrayseweg. De werkzaamheden duren tot half november en worden gefaseerd uitgevoerd. De twee ingrijpende projecten wor den bewust tegelijkertijd uitgevoerd. Enerzijds om de uitvoeringstijd en daarmee de overlast voor het verkeer te beperken. Anderzijds om kosten te besparen door gecom bineerde verkeersmaatregelen. Tijdens de werkzaamheden wordt het doorgaande verkeer via de A73 omgeleid. Het plaatselijke verkeer zal echter te maken krijgen met forse hinder door omleidingen, tijdelijke verkeerslichten en langere reistijden. Omleidingen De eerste fase betreft de recon structie van het noordelijk deel van de Horsterweg in Castenray en de afsluiting van het kruispunt Ven rayseweg/Tienrayseweg in Horst. Het verkeer wordt omgeleid via de Kreuzelweg en Veld Oostenrijk, Castenrayseweg, Horsterweg en Steegkamp. In de tweede fase is het zuidelijk deel van de Horsterweg aan de beurt. Het kruispunt Venrayse weg/Tienrayseweg is ook dan nog afgesloten. Hiervoor geldt ongeveer dezelfde omleiding als in fase 1, maar dan met tijdelijke verkeers lichten op de Horsterweg. In de derde fase zijn de werkzaamheden in de gemeente Horst afgerond. In Venray wordt dan de Castenrayse weg aangepakt. De omleiding zal lopen via Oirlo. Als laatste komt de Lollebeekweg aan de beurt, met een omleiding via de Horsterweg en Steegkamp. Alle omleidingen wor den aangegeven met de bekende gele omleidingsborden. Bij het milieustation aan de Metaalweg ld kunt u gratis papier, karton, glas, textiel, metalen, klein gevaarlijk afval en wit- en bruingoed aanbieden. Ook kunt u er, tegen betaling, grof huishoudelijk afval, hout, groenafval en GFT, restafval, steenpuin (niet meer dan 0,5 m3), grond (visueel schoon en niet meer dan 0,5 m3), autobanden en asbest (deugdelijk verpakt in dubbele folie en handzame pakketten) kwijt. De maximale omvang van een aanbieding mag 2 m3 zijn. Afvalstoffen moeten gescheiden in de daarvoor bestemde containers worden gedeponeerd. Bij de ingang van het milieustation kunt u betalen. Het milieustation is geopend op maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. komen bij enkele andere inzamel plekken binnen de gemeente Venray. Omdat deze terminals pas in oktober worden geplaatst, kunt u vanaf augustus uw blikverpakkin gen niet inleveren op de gebruikelijke inzamel plekken. Wel kunt u eventueel uw blikverpakkin gen deponeren in de blik vangers. Of ze gratis afgeven op het milieustation. In oktober plaatst de gemeente ook nog moderne re tourterminals waar u niet alleen blik maar ook petflessen kunt inleveren. Deze terminals vervangen de huidige ondergrondse blikbakken. De retourterminals Omdat er vanuit de markt veel vraag naar is, worden de nieuwe glascontainers voor zien van aparte ope ningen voor wit, groen en bruin/bont glas. U hoeft het glas alleen maar in de juiste ope ning van de onderg rondse container te Ook kunststofflacons, zoals zeep- en shampooflessen en verpakkingen van schoonmaakmiddelen, kunt u vanaf augustus kwijt in aparte onder grondse containers. Het gaat hier om de harde kunststofverpak kingen. Zachte kunst stofverpakkingen, zoals boterkuipjes en vlees- en kaasverpakkingen zijn niet bedoeld voor deze containers. Die horen bij het restafval in uw grijze container. Ook petflessen mogen niet in deze container. In oktober komen daarvoor speciale retour terminals.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17