WERIINLG kT 'Scherper toezicht vijver' Straat zet zich in voor 'Doe een wens' ~7\ mm Service rubriek IPSsN s' t\' Pipers IlIIUS IMMmmmin t PEEL EN MAAS Donderdag 20 juli 2006 - Pagina 6 Blitterswijckse gildekoning Pascal Franssen neemt deel aan Europees Schutters Treffen Pascal Franssen is 18 juni tij dens het koningschieten voor de derde keer in zijn carrière en voor de tweede opeenvol gende keer gildekoning van Blitterswijck geworden. De werknemer van WEJEBE Blit terswijck BV mag zaterdag 26 augustus als gildekoning het Sint Antonius Abt Gilde ver tegenwoordigen tijdens het Europees Schutters Treffen. Inzet is de titel 'Koning van het Europees Schutters Tref fen'. Het gildefeest is ieder jaar voor ieder dorp dat een gildevereni- ging heeft, een grote happening. Zo ook voor Sint Antonius Abt Gilde uit Blitterswijck. Dat begint al op zaterdag, de dag voor het koningschieten. Pascal Franssen: "Dan wordt er traditioneel een vaatje bier gekruid vanaf de brou werij in Arcen naar Blitterswijck met een twintigtal gildebroe- ders en zusters. Dit vaatje wordt traditioneel aangeboden door Interbrew. Onderweg worden ze voorzien van een natje en een droogje, waarna ze bij aankomst in Blitterswijck worden opgevan gen bij huize Pijpers, waar ook al sinds jaar en dag voor drankje wordt gezorgd. Omstreeks 19-00 uur worden ze door het gilde opgehaald, waarna de stoet ver trekt naar het schietterrein aan 'De Mars' waar het gekruide vaatje wordt leeggemaakt. Dit ter voorbe reiding van het koningschieten...." Een dag later trekt de comman dant er in alle vroegte op uit om samen met de trommelaars de leden van het gilde, en de koning en koningin op te halen. "Omdat ik ook het afgelopen jaar koning was, werden mijn vriendin, de koningin, en ik opgehaald. In een stoet liepen we naar de kerk waar de mis werd gehouden. Daarna volgde de processie. Vervolgens liepen we in stoet verder naar het schietterrein, waar om 13.00 uur het koningschieten begon met het jeugdschieten en het damesschie- ten. Om precies 14.30 uur begon het koningschieten door middel van een ceremonie met openings- schoten van ereleden en geno digden. En het verlossende schot kwam van mijzelf." Bij het koningschieten gaat het erom dat de deelnemende leden een houten vogel ter grootte van ongeveer twee duiven van een schiethoorn schieten. De afstand tussen de schutter en de schiet hoorn is ongeveer 15 meter. Dege ne die het laatste stukje van de vogel van de schiethoorn schiet, is de winnaar. De hoogste titel die te winnen is, is de schutterskoning. Om die eer strijden de mannelijke schutters. De deelnemende leden worden in een bepaalde volgorde geloot. De koning van het afgelo pen jaar mag als eerste schieten en schiet daarmee het beginschot en het verlossende schot. "Natuur lijk was het ook dit jaar weer een spannende strijd. Ik had het for tuin om op het juiste moment dat ene gelukkige schot te schieten." Gildekoning zijn brengt veel verplichtingen met zich mee. "Na het neerhalen van de vogel ben ik volgens een bepaalde ceremonie gekroond tot Schutterskoning en mag ik me een jaar lang koning noemen.Als koning bezoek ik alle vergaderingen en ga ik bepaalde feestjes en recepties af. Ja, dat zijn representatieve taken die erbij horen." Natuurlijk dient een koning vergezeld te worden door een koningin. "Mijn vriendin, Syl via van de Water, is de koningin. Zij gaat met mij mee naar recep ties, feestjes en ceremonies." Pascal Franssen neemt op 25,26 en 27 augustus deel aan het Euro pees Schutters Treffen in Bern- heze."Het is de eerste keer dat ik Pascal Franssen neemt op 25 26 en 27 augustus deel aan het Europees Schutters Treffen in Bemheze. hieraan mag meedoen als Schut terskoning van het Sint Antonius Abt Gilde. Nee, het vorig jaar was er namelijk geen Europees Schut ters Treffen. Dat wordt maar eens in de drie jaar gehouden." Vier Bernhezer Gilden nemen dit jaar voor de vijftiende keer de organisatie op zich. Ruim 10.000 gildenbroeders van ongeveer 300 gilden uit 12 verschillende Euro pese landen worden verwacht op het Kasteel van Heeswijk, waar eens de Franse Zonnekoning Lode- wijk XIV logeerde. Hier vinden drie dagen lang de feestelijkheden plaats. Op vrijdag 25 augustus is de opening met het hijsen van de vlaggen van de deelnemende landen met veel ceremonieel en show, 26 augustus vindt de strijd om de 'Koning van het Europese Schutters Treffen' plaats en 27 augustus is er een optocht. "Ik ben ervan overtuigd dat het een geweldige ervaring wordt!" Voor meer informatie kijk op: www.est2006.nl of www.gilde- blitterswijck.nl Tienray maakt zich op voor de zevende editie van de Old timer Truckshow, die op 5 en 6 augustus wordt gehouden op het terrein van de oude stenenzagerij aan de Zwanen- weg nummer 12 in Tienray. De show neemt de bezoeker terug in de tijd, naar het trans port van vroeger. Ongeveer 150 voertuigen uit binnen- en buitenland, in bouwjaar vari ërend van 1915 tot 1980, wor den begin augustus in Tienray verwacht. Jaap van Eek (43), voorzitter van de Stichting His torisch Transport, kijkt reik halzend uit naar de Oldtimer Truckshow. Met veel plezier heeft hij, met behulp van vele anderen, de show opgezet. De Stichting Historisch Trans port is negen jaar geleden opge richt met als doel samen bezig zijn met de hobby historische trans portwagens. Vanuit deze stichting is het idee ontstaan om een Oldti mer Truckshow op te zetten voor het wegtransport van vroeger. Jaap van Eek: "Dhr Kromhout, eigenaar van het grondgebied van de oude steenzagerij, heeft de stichting negen jaar geleden opgericht. Het was dus ook een logische stap om op dit terrein de Truckshow te organiseren." De Oldtimer Truckshow krijgt ook dit jaar weer een unieke samenstelling. De bezoeker maakt namelijk een reis door de tijd en gaat terug naar het wegtrans port van vroeger. Ongeveer 150 voertuigen uit binnen- en buiten land worden verwacht. Zo zullen onder meer Mercedes, DAF, Scania, Volvo, Mack, Krupp, Opel en FTF uit het bouwjaar 1915 tot 1980 te bewonderen zijn. "We hebben geprobeerd zoveel mogelijk ver schillende transportwagens op onze show te krijgen. Het zijn voertuigen die vaak jarenlang zijn gerestaureerd. Sommige zelfs met www.vera.nl aanhanger of oplegger." Naast het showen van de trucks worden er nog veel andere activi teiten georganiseerd. "Op vrijdag en zaterdag komen de meeste transportauto's aan. Op vrijdag avond is er voor de deelnemers een bescheiden feestje. Zo is er een DJ en zal er een band spe len, gezellig even sfeer creëren. Zaterdagochtend is er een ont bijt, waarna vanaf tien uur tot vijf uur bezoekers het terrein op kunnen. Voor de bezoekers zijn er natuurlijk transportwagens te bezichtigen, is er een miniatuur tentoonstelling en een fototen toonstelling, zijn er radiografisch bestuurde vrachtauto's, en voor de kinderen een springkussen en een clown. Zaterdagavond is er een diner en een feestavond voor de deelnemers. Zondag kunnen de bezoekers weer het terrein op. Op zondagmiddag speelt er een joekskapel, en zaterdag en zondag is er ook iemand die vrachtauto's schildert." De show wordt om het jaar georganiseerd. In het tussen liggende jaar wordt voor de leden van de Stichting een vierdaagse tour georganiseerd. Voorzitter Jaap van Eek is nauw Ongeveer 150 voertuigen uit binnen- en buitenland worden in Tienray verwacht. betrokken bij de organisatie van de show. "Er gaat veel tijd zitten in het organiseren van zo'n evene ment. Het is een lowbudget show, die mede dankzij de contributie van de 125 leden en de bijdrage van sponsors kan bestaan. Daar zijn we iedereen natuurlijk erg dankbaar voor." Zelf heeft Jaap van Eek ook grote interesse in trans portwagens. "Ik ben 17 jaar lang internationaal chauffeur en eigen ondernemer geweest. Ik heb 5 jaar geleden de overstap gemaakt naar de interne organisatie van een transportbedrijf en ben terecht gekomen op de afdeling planning. Een aantal jaar geleden heb ik een droom verwezenlijkt door een Scania uit 1980 te kopen en op te knappen. We gaan er nu veel mee op vakantie, deze zomer zelfs naar Zweden. En natuurlijk gaan wij zelf ook regelmatig naar shows!" Entree voor de show: 4 euro. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis entree. Voor meer informatie: www. stichtinghistorischtransport.nl Informatiefolder voor Tienray Voor de productie van een informatiefolder ontvangt de dorpsraad in Tienray een subsidie van 1000 euro van de gemeente Meerlo-Wanssum. De dorpsraad ontwikkelt een informatiefolder die wordt aan geboden aan alle huidige en alle toekomstige bewoners van Tien ray. In deze folder krijgen alle niet- commerciële instanties en ver enigingen de gelegenheid zich te presenteren en te promoten. Doel van deze folder is het aanbod van verenigingen en stichtingen in het dorp onder de aandacht van de inwoners te brengen, met als gewenst resultaat meer aan was van nieuwe leden. De folder wordt huis aan huis verspreid. Daarnaast zal de dorpsraad de fol der persoonlijk overhandigen aan nieuwe inwoners. Ter ondersteu ning van deze folder wordt er in september een ontdekkingstocht door Tienray op touw gezet. Tij dens deze tocht maken de inwo ners in de praktijk kennis met een aantal stichtingen en verenigin gen. De verenigingen organiseren voor deze gelegenheid diverse activiteiten. Het college waardeert het initiatief met 1000 euro omdat de folder volgens burgemeester en wethouders bijdraagt aan de instandhouding en het bevorde ren van de leefbaarheid in Tienray. Tevens kan het project als voor beeld dienen voor andere dorpsra den. Overigens had de dorpsraad 1600 euro gevraagd voor het pro ject, maar het college van B en W vindt het belangrijk dat subsidie aanvragers ook zelf een gedeelte van de kosten voor hun rekening nemen. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Brandweer rukt uit De Meerlo-Wanssumse brand weer assisteerde donderdagoch tend bij een brand in Nationaal Park De Maasduinen aan de Ceres- weg in Nieuw Bergen. Om 9-45 uur kwam van voorbijgangers de melding bij de brandweer binnen. Toen de brandweer ter plekke was, ontstond in de directe omgeving een tweede brand. Waarschijnlijk is er sprake van brandstichting. De brandweer gaf omstreek 10.50 uur het sein brand meester, onge veer één hectare natuurgebied (voornamelijk heide) is afgebrand. De brandweer van Bergen werd verder geholpen door de korpsen vanVenlo, Mook en Middelaar en Gennep. Hittegolf! Veel alcohol drinken extra schadelijk Het is heerlijk weer en de terrassen zitten dan ook weer overvol. Een biertje kan ver frissend zijn, alleen is het een heel slechte dorstlesser. Ster ker nog: alcohol drinken zorgt voor een nog snellere uitdro ging van het lichaam. Daarom roept het nationaal gezond heidsinstituut NIGZ mensen op om meer water te drinken en vooral niet te veel alcohol te drinken om de uitdroging voor te zijn. Dat alcohol een goede dorst lesser is, is een van de veel voor komende hardnekkige fabels ten aanzien van alcohol. Om deze en andere fabels uit de wereld te hel pen worden er tal van activiteiten ondernomen. Zo worden in het kader van de jongerencampagne DRANK, de kater komt later ook dit jaar weer 200 jonge voorlich ters in gezet om met jongeren in gesprek te raken over overmatig drankgebruik. Om ze zo beter te informeren over de risico's en ze bewuster te laten nadenken over hun eigen alcoholgebruik. Het warme weer van de afge lopen dagen maakt dorstig. Veel drinken is dan ook een must om er voor te zorgen dat je niet uit droogt. Wanneer je in een poging om verkoeling en verfrissing te zoeken op het terras neerstrijkt en de hele middag lang alcohol houdende dranken drinkt, kom je bedrogen uit. Alcoholhoudende drank is geen goede dorstlesser. Sterker nog je krijgt er juist meer dorst van. Alcohol werkt name lijk vochtafdrijvend. Dit merk je omdat je na het drinken van veel alcohol regelmatig naar de toilet moet. Het resultaat is verdere uit droging. Uitdroging door de hitte in combinatie met uitdroging door het drinken van alcoholhoudende dranken maakt dat je aan het ter- rasbezoek een stevige hoofdpijn overhoudt of erger. Uiteraard is het nemen van een terrasje geen probleem. Ook het drinken van enkele alcoholhou dende dranken is voor de meeste mensen geen enkel probleem, maar om minder last te hebben van de hitte kun je je beter beper ken tot een enkel alcoholhoudend drankje. Wel is het belangrijk om daarnaast veel water en andere alcoholvrije dranken te drinken. Binnen de jongerencampagne gaan er daarom ook dit jaar weer 200 jonge voorlichters door heel Nederland op tournee om met hun leeftijdsgenoten te praten over alcohol en alcoholgebruik. De gemeente Meerlo-Wanssum zal de aanleg van de visvijver in Tienray beter gaan controleren. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op vragen van oppositiepartij CDA. Het college wil zonodig externe deskundigen inschakelen die scherper toezien op de uitvoering van het werk. De aannemer heeft inmiddels onder de toezicht van de provincie de met dieselolie verontreinigde grond afgegraven en afgevoerd. De provincie Limburg consta teerde enkele malen dat het werk aan de vijver aan de Nieuwe Baan niet werd uitgevoerd zoals afge sproken. Onlangs bleek dat aan nemer Swinkels uit Vlierden ver vuilde grond had gebruikt bij de aanleg van de vijver. Eerder was er al een vervuiling door gelekte diesel uit een tractor. In beide gevallen verzuimde de gemeente Meerlo-Wanssum er melding van te maken bij de provincie, die uit eigen onderzoek de malversaties ontdekte. Het CDA stelde onlangs vragen aan het college van B en W. De partij merkte op dat de gemeente de regie uit handen heeft gegeven aan de aannemer. B en W beloven het CDA voortaan scherper toe te zien op de werk zaamheden en nieuwe afspraken met de aannemer te maken. Die is er in een gesprek reeds op gewe zen dat hij volgens de vergunning voorschriften moet werken. De Swolgensedijk in Melderslo is een zeer actieve buurt die ieder jaar diverse activiteiten op het programma heeft staan. Zo is het uitstapje, de barbecue, het mee doen aan de carnavalsoptocht een vast gegeven voor de buurtbewo ners.Op verzoek van Tim Seuren gaat de buurt zich nu inzetten voor een goed doelde Doe Een Wens Stichting Nederland. Tim Seuren is een jongen van 16 jaar die aan de Swolgensedijk woont. Hij heeft twee keer leu kemie gehad en heeft een been mergtransplantatie ondergaan. Tijdens deze vervelende perio de heeft Tim mogen genieten van de Doe Een Wens stichting, die de liefste wens van kinderen met een levensbedreigende ziekte vervult. Hij is naar Zandvoort geweest en heeft in een raceauto gezeten en in een racesimulator. Omdat dit verwenweekend voor Tim, maar ook voor zijn fami lie, zo geweldig was vindt hij dat dit voor zoveel mogelijk kinderen met een levensbedreigende ziekte mogelijk gemaakt moet worden. Daarom heeft hij de Swolgense dijk gevraagd om een inzamelings actie te houden voor de "stichting Doe een Wens". De buurt die normaal alleen activiteiten orga niseert voor eigen plezier heeft deze vraag en uitdaging met beide handen aangepakt en is medio juni gestart met een inzamelings actie. Bedrijven zijn aangeschre ven en in Melderslo zijn huis aan huis brieven bezorgd. Het eind punt van de actie is op zondag 20 augustus. Dan is het kennedymars weekend in Melderslo, waaraan zoveel mogelijk bewoners van de buurt meedoen, en zal het eind bedrag bekend worden gemaakt. De organisatoren hopen zo veel mogelijk geld in te zamelen en vragen dan ook iedereen om een donatie te storten op: bankreke ningnummer 1092.21.419 t.n.v. Actie Doe Een Wens te Melderslo. Voor meer informatie kunt u kij ken op de speciaal gemaakte web site: www.deswolgensedijk.nl entrum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. 5-DELIGE TUINSET 'Het gaat om dat ene gelukkige schot' Oldtimer Truckshow: een reis door de tijd Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486) Meerlo-Wanssum Subsidie voor dorpsraad „unie' internet Co^ weent o 3 Boxmeer Provincialeweg 5 Beuningen Claudiuslaan 60 www.tuincentrumovervecht.nl Dubbel textileen voor een extra comfortabele zit Zilverkleurig aluminium met zwart textileen. 4 verstelbare stoelen en 1 tafel 0 105 cm voorzien van veiligheidsglas.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 6