Ingezonden Jazeker. De Hypotheker Night Safari in Zoo Pare! Luisterhoeken Sterretje in uw autoruit? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Wandelaars snappen besluit afgelasten Vierdaagse van Nijmegen warm natuurlijk", beaamt Wies opgenomen." Jenny Litjens liep Stoffelen. "Maar het is vaker zo samen met haar vriendin Brechtje warm geweest hoor! Dit was Huigevoort de 40-kilometerroute. niet de eerste keer. Maar nu was Jenny deed al enkele malen eer- het laatste stuk over de dijk extra der mee, voor haar vriendin was zwaar, want het tempo was er het de vuurdoop. "Het ging eigen- helemaal uit. Er werd alleen maar lijk prima", vertelt Jenny Litjens. gesjokt." Jan en Wies weten uit "Alleen het laatste stuk over de eigen ervaring dat het belangrijk dijk was erg zwaar, voor iedereen, is om je goed te kleden tegen de Daar was het ontzettend heet en warmte. "Pet op, genoeg drinken druk, net als op de Waalbrug Maar en eten en je eigen tempo lopen, het is onzin om de organisatie van Ja, je leert van je eigen fouten, dat de Vierdaagse de schuld te geven stukje ervaring is erg belangrijk, van de doden. Ik vind het een En genoeg trainen van tevoren moedig besluit om de Vierdaagse natuurlijk. Wij zorgen er altijd af te gelasten, ook al is het voor voor dat we genoeg kilometers in ons balen.Al die trainingsuren zijn de benen hebben." Ook de Vier- eigenlijk voor niks geweest." lingsbeekse kan het besluit van De twee vriendinnen waren al de organisatie volgen. "Zeker als om 12.40 uur binnen. "Dat is mis- je de weersvooruitzichten ziet. schien wel ons geluk geweest. Wij Het is kiezen uit twee kwaden, waren al bij de finish toen het nog want welk besluit je ook neemt, echt heet moest worden en heb- het is toch nooit goed. Het is een ben eigenlijk niks gehoord van de teleurstelling voor veel mensen, problemen die er later op de mid- ook voor ons. Want we hadden dag ontstonden.Toen waren wij al toch een aantal extra vrije dagen lang thuis." SOS-groep dacht aan de wandelende schoolkinderen in Zambia Zaterdag 22 juli in Venray bij Sportcentrum De Sprank van 10.00-16.00 uur In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. De Vierdaagse van Nijmegen is afgelast nadat dinsdag, op de eerste dag van het populaire wandelevenement, twee dode lijke slachtoffers zijn gevallen door de tropische temperatu ren. Driehonderd wandelaars werden door de hitte onwel en tientallen moesten in het zie kenhuis behandeld worden. Ook uit de regio Venray deden honderden mensen mee aan de Vierdaagse. Hoe hebben zij de eerste dag ervaren en wat vinden zij van het besluit van de organisatie om het wandel evenement af te gelasten? Gonny Fransen uit Merselo, die dinsdag een verzorgingspost van wandelsportvereniging De Natuurvrienden bemande, zag dat de wandelaars het erg zwaar hadden. "Ik kan het besluit goed begrijpen. Want het wordt van daag (woensdag, red.) nog war mer. Je wilt toch niet dat er nog De Vierdaagse in Nijmegen is na de eerste extreem warme dag afgelast vanwege de enor me risico's en het gebrek aan hulpposten. Bij een tempera tuur van boven de 32 graden was het voor veel wandelaars een helse opgave om de eind streep te halen. De SOS-groep Meerlo-Wanssum -zes perso nen- haalde dinsdagmiddag helemaal de eindstreep. "Het was een erg zware opgave voor veel mensen", vertelt Gertie Mooren via de mobiele telefoon vanuit de Vierdaagse Nijmegen. "Sommigen hadden het erg moeilijk. Maar dankzij de solida riteit in de groep hebben we het allemaal gehaald", aldus Gertie Genieten van lange zomeravon den, luisteren naar de mysterieuze geluiden van dieren en turen naar kleine panda's bij de invallende schemering, dat is de Night Safari! Op 20 juli, 27 juli en 3 augustus kunnen bezoekers ontdekken wat de dieren uitspoken in de scheme ring tijdens de speciale avondo penstelling van het park. Tussen 18.00 uur en 22.00 uur zijn er diverse activiteiten en wordt een gratis rondleiding aangeboden. Deelnemers aan de Night Safari maken een avontuurlijke tocht door het park en ontdekken hoe de beermarter is aangepast aan het jagen in de avonduren, hoe een nachtvlinder aan zijn belager de vleermuis ontkomt en wat een wasbeer doet zodra de schemering aanbreekt. Naast deze bijzondere avondrondleiding zijn er ook tal van activiteiten, waaronder extra Zoo Times bij de neusberen en de meer doden vallen? Het was dinsdag erg heet. Maar het is ook ongelofelijk hoe sommige mensen zich kleden. Ik heb mensen in top jes zien wandelen, zonder pet of paraplu! Ja, dan vraag je in mijn ogen om problemen." De Merselose (59), die twin tig jaar zelf de Vierdaagse liep en sinds vier jaar de post van De Natuurvrienden beheert, vond de sfeer de hele dag al anders. "Het was stil, de soldaten zongen niet. Er zat geen puf in." De Merselose wandelclub heeft al jaren ervaring en gaat altijd goed voorbereid naar de Vierdaagse in Nijmegen toe. "We staan niks voor niks al jaren met een post op 15 kilometer van de eindstreep. Onze wandelaars kunnen in de tent even bijkomen en wat drinken en eten. Dat is erg belangrijk, zeker met dit weer." Fransen vindt dat de wandelaars zich goed moeten voorbereiden op hun wandeltocht."Zeker onder deze tropische omstandigheden. Mooren, een van de vrijwilligers van SOS die de Vierdaagse lopen en daarmee tegelijk met de ande re lopers de sponsoractie voor het nieuwe SOS-project, een basis school in een dorpje in Zambia, steunen. De groep wandelaars bestaat uit Gertie Mooren en haar vader Bert van den Heuvel (Sam- beek), Chris en Riek Cuppen, Lea van den Elzen en Jan Brouwers (Horst). SOS-penningmeester Chris Cuppen heeft begrip voor het besluit van de organisatie. "Je kunt geen risico's meer nemen. Natuurlijk zijn wij teleurgesteld want we hadden de Vierdaagse graag volbracht. Het was dinsdag echt absurd. De mensen vielen met bosjes om en de hulpdien sten konden het nauwelijks meer aan." De Meerlo-Wanssumse groep otters. Daarnaast kunnen jong en oud genieten van de Magie Zoo Show, een poppenkastvoorstel ling, schminken en krijgen ze een andere kijk op de dierenwereld bij de educatieve Beestenboelkar. Genieten van Night Safari kan op 20 juli, 27 juli en 3 augustus van 18.00 tot 22.00 uur in Zoo Pare Overloon. Bezoekers kunnen gratis deelnemen aan de speciale avondrondleiding, deze start om 20.00 uur. Tijdens de avondopen stelling van het park gelden de normale entreeprijzen. Openingstijden: mei t/m juni 9-30-18.00, juli t/m augustus 9-00- 18.00, september 9-30-18.00, okto ber t/m april 10.00-17.00 Entreeprijzen: volwassenen 13 euro, kinderen 3 t/m 11 jaar 11 euro. Zoo Pare Overloon, Ste- vensbeekseweg 19-21, 5825 JB te Overloon tel.: 0478-640046 www. overloonzoo.nl Het is belangrijk om je lichaam toch zoveel mogelijk te bedekken. Zet een hoed op en neem een paraplu mee! Ook de wandelaars moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Het is veel te gemakkelijk om de organisatie alleen de schuld te geven." Of de organisatie de routes niet had moeten inkorten? "Misschien was het beter geweest om de rou tes tien kilometer in te korten", denkt Gonny Fransen/Misschien... Maar dat is altijd gemakkelijk pra ten achteraf. Het is gewoon ver schrikkelijk dat er slachtoffers zijn gevallen. Dat heeft ook de organi satie van de Vierdaagse niet ver diend. Ik heb de hele dag de sire nes van de ambulances gehoord. Toen wist ik al genoeg." Ook Wies en Jan Stoffelen uit Vierlingsbeek zijn trouwe deelne mers aan de Vierdaagse. Het echt paar startte dit jaar voor de twaalf de keer en legde de route zonder al te veel problemen af. "Het was bleef redelijk fit, al werden op het einde drie van de wandelaars mis selijk, waarschijnlijk omdat ze onderweg grondwater kregen in plaats van kraanwater. Maar toen de groep volgens planning rond half vier aankwam in Nijmegen, was iedereen voldaan en fit. Na afloop had de SOS-loper- groep nog pech buiten haar schuld. De wandelaars waren uit genodigd om naar de geïmprovi seerde studio van LI radio in café De Kroon te komen om daar het verhaal te vertellen van de spon soractie en hun ervaringen. "Toen we na de finish een kilometer had den gelopen om het café te berei ken, bleek dat de apparatuur niet werkte van de hitte. Tevergeefs zaten we daar. De verslaggever Jengelende kinderen op de ach terbank tijdens de vakantiereis? Niet nodig met de luisterhoeken die te leen zijn bij de jeugdafde ling van de bibliotheek Venray. Voor alle leeftijden zijn er 'luis terhoeken' te leen. Op cd wor den sprookjes voorgelezen zoals Doornroosje en De wolf met de zeven geitjes. Maar er zijn ook cd's van boeken, bijvoorbeeld Jip en Janneke, Rupsje Nooitgenoeg, Pippi Langkous, Harry Potter en Eindstraat 12, tel. 581553 adviseerde ons station Heyendael te nemen. Dat lag vijf kilometer verderop. En dan met dit hitte extra kilometers lopen en geen propaganda via de radio", aldus Chris Cuppen. De groep hoopt dat LI radio haar dezer dagen een herkansing geeft. De afgelopen dagen heeft penningmeester Chris Cuppen al heel wat giften op de bankrekening van SOS zien bin nenkomen. De sponsoractie heeft inmiddels 500 euro opgeleverd. Maar hij hoopt dat de komende dagen nog meer mensen de beurs trekken om geld bijeen te krijgen voor de basisschool in Zambia. "Die kinderen daar moeten elke dag onder de bloedhete zon tien tallen kilometers lopen om naar school te kunnen. We gaan nu samen met de mensen daar een nog veel meer. En als de kinde ren het luisteren naar verhaaltjes moe zijn, kunnen ze ook luisteren naar kinderliedjes op cd zoals het album van Bob de Bouwer of de minidisco. De luisterhoeken wor den in de vakantieperiode, net als de 'gewone' leesboeken, uitge leend voor een periode van vier weken. Landelijk is de 'luister boekenmarkt' in opkomst. Blinden en slechtzienden zijn niet meer de enige doelgroep waar de luis terhoeken zich op richten. Het omslagpunt voor de populariteit was eigenlijk het moment dat het eerste luisterhoek van Harry Pot ter verscheen. De zomervakantie en het najaar zijn periodes waarin de meeste luisterhoeken verkocht of geleend worden. De bibliotheek is ook tijdens de zomermaanden geopend op maandag en donderdag van 13.00 tot 17.30, dinsdag en woensdag van 11.00 tot 17.30, vrijdag van 11.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. De wandelaars van SOS Meer lo-Wanssum vlak voor de start van de eerste dag: v.l.n.r. Lea van den Eisen, Riek en Chris Cup pen, Bert van den heuvel en Jan Brouwers. school in het dorp bouwen zodat de kinderen niet meer zo ver hoe ven te lopen. Wij weten wat het is om in extreme warmte te moeten lopen, zoals de kinderen van Zam bia elke dag moeten", aldus Chris Cuppen. Lezers van het weekblad Peel en Maas die de SOS-lopersgroep en de bouw van de school in Zambia willen ondersteunen, kunnen geld overmaken op bankrekening: SOS Meerlo-Wanssum 13.25.91.189 t.b.v. Lopen voor Zambia Gewonden De politie heeft dinsdagmorgen rond 8.00 uur geassisteerd bij een verkeersongeval op de Deurnese- weg in Oostrum. Bij dit ongeval raakten twee mensen gewond. Een 34-jarige vrouw uit Wanssum reed over de Deurneseweg in de richting van de A73, komende uit de richting van Oostrum. Een 48- jarige man uit Baarlo stond stil voor het rode verkeerslicht bij de kruising met de oprit naar deA73, in het vak voor het rechtdoor- gaand verkeer. De 34-jarige vrouw was in de veronderstelling dat het verkeer doorreed en dat het licht op groen stond. Daardoor botste zij tegen de auto van de Baarlo- naar. De automobilist schoof ver volgens de kruising op en kwam rechts tegen de vangrail tot stil stand. Beide bestuurders zijn met onbekend letsel ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis inVenlo. Vervolg VP Inval voor vermiste mannen Het duo was in de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 mei samen met een vriend naar de henneploods, die door de eigena resse was verhuurd aan een Duit ser, gegaan om hennep te stelen. Tijdens de werkzaamheden zijn de twee waarschijnlijk gestoord door de kwekers. De vriend sloeg op de vlucht toen de eigenaren met een auto kwamen aanrijden. De volgende dag informeerde hij de broer van Fouad Bendella, die in de loods bloed aantrof en de poli tie waarschuwde. De politie gaat ervan uit dat de twee niet meer in leven zijn. Een rechercheteam van 25 medewerkers gaat verder met het onderzoek. Knorpop Op zaterdag 26 en zondag 27 augustus vindt op het evene mententerrein Kasteelse Bossen in Horst de zesde editie van het culturele muziekfestival Knorpop plaats. Headliners dit jaar zijn onder anderen de hiphopformatie The Opposites, dj Benny Rodri- gues en succesact van Knorpop 2005: Mark Foggo's Skasters. De organisatie van Knorpop wil ook dit jaar het thema "spiegelen" weer terug laten keren in de aan kleding van het festival. Hiervoor zijn ze dit jaar op zoek naar spie gelend materiaal. De organisatie is voor dit jaar op zoek naar mensen die spiegelend materiaal beschik baar willen stellen dat gebruikt kan worden bij de aankleding van Knorpop 2006. Heeft u thuis spie gels of ander spiegelend materiaal en wilt u dit beschikbaar stellen aan de organisatie? Mail dan naar spiegelen@knori50p.nL In de afgelopen jaren heeft Knorpop zich ontwikkeld tot een gerespecteerd cultureel muziek festival met een mix van landelijk en regionaal bekende artiesten. Dit jaar zullen zijn de headliners onder anderen de hiphopformatie The Opposites, dj Benny Rodri- gues en skaformatie Mark Foggo's Skasters. Deze laatste band stond in 2005 ook bij Knorpop op het podium en zal dit jaar, wegens de overweldigende reacties van toen, wederom haar opwachting maken op Knorpop. Naast deze landelijk bekende artiesten zullen ook regionale artiesten als The Schmucks, These Seats Are Taken, de dj's Formo en Jellygoose op het podium van Knorpop verschijnen, waardoor het regionale karakter van Knor pop ook dit jaar weer aanwezig is. De kaartverkoop voor Knorpop 2006 is inmiddels gestart. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Café 't Hukske Meterik, Musicstore Deurne, Hans van Bree Venray, Sounds Venlo, Café Metieske Sevenum, Mikro Shop Horst en ook kunt u kaarten bestellen via www.knori^op.nL De kosten van de toegangskaarten zullen 10 euro bedragen voor de zaterdag 12,50, euro voor de zon dag en 20 euro voor een combi- kaart voor beide dagen. Om ook de jongste mensen op deze pla neet vast kennis te laten maken met cultuur en muziek zullen kin deren tot 12 jaar, die onder bege leiding zijn van een volwassene, gratis toegang krijgen. Het volledige programma van Knorpop 2006 vindt u, net als alle andere informatie, op www.knor- pop.nl. Collectie Rode Kruis De collecte van de afdeling Venray van het Rode Kruis heeft 7275,53 euro opgeleverd. In Ven- ray-kom werd 4207,56 euro opge haald, in Leunen 583,93 euro, in Oostrum 508,75, in Ysselsteyn 588,56, in Castenray 222,45, in Oirlo 465, in Heide 257, in Veulen 225,74, in Smakt 80,53 en in Vre- depeel 136 euro. Brandweer extra alert De brandweer houdt de natuur gebieden in Noord- en Midden- Limburg extra in de gaten van wege de droogte. De brandweer is vanwege het aanhoudende warme weer extra alert op heide- en bos branden. De afgelopen weken hebben er al enkele gewoed in het noorden en midden van de provincie. De controles vinden voorlopig alleen in de weekends plaats, omdat er dan meer wande laars op pad gaan. Circuit De Peel Geachte heer Zwitserlood en overige bezwaarmakers tegen Cir cuit de Peel, Je hoeft beslist geen helderzien de te zijn om te weten dat de strijd tegen Circuit de Peel een gelopen race is! Want wie ziet niet dat de gemeente de handel en wandel van Harry Maessen en overige ont wikkelaars tot enige en hoogste doel verheven heeft. Bezwaarma kers worden vakkundig gemanipu leerd en uiteindelijk met de grond gelijkgemaakt. Over grond gespro ken; met niet aflatende inzet van de gemeente en zonder een schop in de grond te steken heeft Harry in 1 jaar tijd 1.400.000 m2 agra rische grond mogen omtoveren tot industrie-/circuitgrond. Blijk baar vindt de gemeente zijn hier bij verworven grondmonopolie en behaalde bestemmingswinst van 70.000.0000 euro passend voor zijn inspanningen, temeer omdat zij de voor hem gemaakte kosten van het referendum, de procedures met de diverse overheden en de extra infrastructurele voorzienin gen op het bordje van de overige 36.000 Venrayse onderdanen legt; Venraynaren die bij de aankoop van een stukje bouwgrond wel een forse bijdrage aan de gemeen telijke kas moeten te leveren. Posi tief is dat die overige Venraynaren (bij de gemeente terug te vinden in het andere dossier "Sukkels") wel gelijk behandeld worden. Zij volgen het parcours "Circuit gemeente", een doolhof van geslo ten kastjes naar ondoordringbare muren, maar met een spijkerharde garantie van Jos Waals zelf (citaat): de gemeente heeft altijd gelijk! Wie oh wie stopt deze eenkennige en arrogante gemeentelijke dolle- man's rit? Ik wens u een behouden rit toe, Leo Reintjes/Leunen Circuit De Peel Op de muziek van "Het land van Maas en Waal" Onder de groene hemel in de bla uwe zon, speelt het blikken harmonieor kest, in een grote regenton, Daar trekt door het Peelland en door het grote bos, de lange stoet de velden in, van het circus van Heer Jos. Ze praten en ze zingen, ze lachen tot in Vaals, want daar achter bij het vlieg veld ligt het land van Maessen en Waals. We lopen gearmd met een kater voorop. Daarachter twee hazen met een trechter op hun kop. En clan een grote smoeshaan, met de provincie aan zijn zij. Ze lachen in hun vuistje de gemeenteraad is blij. Dertig jaar gedogen, referendum tot slot Er is wat afgetogen, wat heeft men ons bespot. Da n blaast er de fa nfa re, ter ere van het paar. Voor Jos en Ha rrie Maessen ze houden van elkaar. Het leed is geleden, de horizon schijnt. Wanneer de doelen dronken zijn en pierlala verdwijnt. Dan steken we de loftrompet en ook de clikke draak. En wie is nu is het haasje in deze rare zaak. En onder de gouden hemel, in de zilveren zon, speelt altijd het harmonieorkest, in een grote regenton, Daar trekt cloor ons landschap en cloor het grote bos, de stoet voorgoed de verte in, van het circus van Heer Jos. Ze praten en ze zingen, ze lachen tot in Vaals, want in ons mooie Venray ligt het laaaaacu id van Maessen en Waals. Muziek: Boudewijn de Groot. Tekstbewerking:Twan van Els Vliegoefeningen Geachte redactie, Aardig dat u vooraankondigin gen doet van te houden oefenin gen met militaire straalvliegtuigen op De Peel t.b.v. de opleiding tot Forward Air Controlers. Maar wilt u dan ook zo (klant)vriendelijk zijn om voort aan telkens bij een dergelijk arti kel het klachtentelefoonnummer van de Sectie Geluidhinder van de Koninklijke Luchtmacht te vermel den zodat burgers die overlast van deze oefeningen ondervinden hun klachten ook kwijtkunnen. Nie mand kent dit nummer en Defen sie strooit het echt niet rond; dat is niet in hun belang Ook de gemeente is opvallend passief in dit soort zaken !Dat gratis klachten telefoonnummer is: 0800-0226033- Klagers moeten een bandje inspre ken, hun naam, adres en telefoon nummer vermelden en uiteraard ook de klacht. Geef zo goed moge lijk plaats en tijd van de ondervon den klacht aan.Vraag tevens om te worden teruggebeld voor uitleg of toelichting door Defensie. Jan Houba,Venray Graffiti De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 20-jarige inwoner van Mierlo aangehou den. De man werd op heterdaad betrapt bij het spuiten van graffiti op een muur van het NS-station in Oostrum. De man, die na een korte achtervolging werd aange houden, droeg bij zijn aanhouding een rugzak met daarin verschil lende spuitbussen met verf. In totaal werden drie plekken gevon den waar de Mierlonaar aan de slag was geweest. De auto van de jongen stond op de parkeerplaats bij het station. Daarin zat een 22- jarige inwoner van Eindhoven te slapen. De agenten troffen in de omgeving drie plaatsen met graf fiti aan. Tegen de Mierlonaar is proces-verbaal opgemaakt en er wordt contact opgenomen met de NS om aangifte te doen. De jonge man zal de door hem aangebrach te schade vergoeden. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 04Z8-5828ZZ uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) De Hypotheker Donderdag 20 juli 2006 - Pagina 3 "Er zat geen puf in" "Begrip voor beslissing van organisatie Vierdaagse" Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Kenteken in de autoruiten graveren €15,- per auto. een abonnement waard Objectief, kosteloos advies bij meer dan 140 vestigingen! Ij-'L _H Venray, Henseniusplein 8, (0478) 53 01 50 O Aantal inschrijvingen Aangemeld op maandag Vierdaagse gestart V dag uitgevallen 1" dag uitgelopen 'et gestart 1'et gestart

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3