OPRUIMING OPRUIMING HALVE PRIJS Kermisterrein groter, 57 attracties Fietsvierdaagse start vroeger Inval voor vermiste mannen w E DeMKB HaroldB LENSSEN rrr r automatiseerder KADOTIP! dé specialist tegels^ sanitair en Begrip voor afgelasten Vierdaagse Nijmwegen Autospeedway op Raceway Venray En verder: OP DE GEHELE COLLECTIE FLINKE KORTINGEN Bandoetere PEEL EN MAAS IRÜHL HAEGENS MOLENAARjft *1 V r y^NS op Brunch/Diner Cheque Honderdzevenentwintigste jaargang - week 29 - donderdag 20 juli 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 6 Kunst Cultuur 10 Sport 12 Gemeentelijke mededelingen 11 Kerkelijke diensten 14 WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl (m.u.v. shirts) Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Kinderattracties op grasveld tussen raadhuis en Grote Kerk Nog twee weken en dan is het zover! Op vrijdag 4 augus tus wordt de Venrayse kermis geopend door Patrick van der Broeck (CDA), die Jan Dries- sen als kermiswethouder van Venray opvolgt en om 15.00 uur de festiviteiten officieel in gang zet. Ook dit jaar worden voorafgaand aan de opening van de kermis de klokken van de Grote Kerk geluid. Van vrijdag 4 tot en met woens dag 9 augustus kunnen de ker misliefhebbers genieten van 57 attracties die in het centrum wor den opgesteld. Geen record, want in de jaren '90 van de vorige eeuw stonden in hartje Venray ook wel eens 59 attracties opgesteld. Het kermisterrein is ten opzichte van vorig jaar uitgebreid met het gras veld tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis. De attracties komen, behalve op het grasveld, te staan op het Schouwburgplein, het Henseni- usplein, de Grote Markt, Raad huisstraat tussen de Hofstraat en de Stationsweg en de parkeer plaats tussen de Grote Kerk en iiet gemeentehuis. Op het gras veld tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis komen vijf kinder attracties te staan. Behalve een superlange glijbaan, de Megaslide, die nog nooit eerder op de Ven rayse kermis heeft gestaan, zijn op deze locatie ook een bobslee- baan, een zweefmolen, een vlieg tuigmolen en de attractie Reis door Toverland te bewonderen. Naast de No Limit XXL komen de autoscooter, een draaimolen en de Turbo Polyp op het Schouw burgplein te staan. Op het Hen- seniusplein zijn het Lunapark en de nog steeds succesvolle lucht- schommel Extreme te zien. Op de Grote Markt kunnen de bezoekers genieten van de X-Factory. Verder verrijzen op de Raadhuisstraat en het Raadhuisplein, naast de mega- achtbaan Big Roller Coaster, nog een draaimolen, de Breakdance, het spookhuis Thriller, de Super star, minicars, een gloednieuw spiegelpaleis, Rainforest labyrinth en een kinderrad. Over de gehele kermis worden naast de genoem de vermaak- en kinderzaken ook sfeervolle terrasjes, diverse eetza- ken, balspelen, behendigheids- en gokzaken ingericht. Zoals gebrui kelijk vindt maandagmiddag van 12.00 uur tot 16.00 uur de ker- mismarkt weer plaats op de Juli- anasingel. Bij de opening van de kermis, vrijdag 4 augustus om 15.00 uur, zijn de steltlopers van Merchtem, die twee jaar terug ook al de ope ning verrichtten, aanwezig. Op maandagmiddag bezoeken tussen 14.00 uur en 17.00 uur twee vro lijke kabouters de kermisterrei nen en dansen met de kinderen de kabouterdans. Op kermisdins- dag wordt om 22.30 uur het ker- misvuurwerk ontstoken vanaf het braakliggende bouwterrein Gou den Leeuw en op woensdag om 20.30 uur is de trekking van de kermisloterij bij de ingang van het gemeentehuis aan de Raadhuis straat. Ook dit jaar is er weer een prijsvraag voor de beste attractie. Stemmen kan net als vorig jaar via info@venray.nl of redactie@ker- misvenray.com. Mobiele politiepost De politie plaatst tijdens de kermisdagen in Venray 's avonds weer een mobiele politiepost op de Schoolstraat. Op die manier wil de politie duidelijk aanwezig zijn tijdens de kermis in het centrum van Venray. De post gaat dienen als uitvalsbasis voor agenten en als aanspreekpunt voor de ker misbezoekers. Vorig jaar werd de mobiele politiepost voor het eerst geplaatst. De kermis wordt op vrijdag 4 augustus om 15.00 uur geopend door wethouder Van der Broeck en duurt tot woensdag 9 augustus. In been gestoken Een 26-jarige man uit Venray is zaterdagnacht met een mes in het been gestoken door een onbeken de man. Volgens de politie had het slachtoffer telefonisch een afspraak gemaakt met de voor hem onbekende man in de Bachstraat. Op de afgesproken plek stapte de onbekende man in de personen auto van de Venraynaar, stak hem met een mes in het bovenbeen en koos het hazenpad. Van de dader, die wegreed in een grijs/witte Opel Kadett cabrio met een Duits kenteken, ontbreekt elk spoor. Het slachtoffer kreeg hulp van een buurtbewoner en werd later met een ziekenwagen overgebracht naar het ziekenhuis in Venlo. Na behandeling kon de Venraynaar het ziekenhuis weer verlaten. De Heet Normaal gesproken houd ik wel van heet. Hete soep, wat hete saus bij de barbecueworst of een hete loempia, heerlijk! Maar nu is het zelfs mij een beetje te heet! Dinsdag sprong het glas van mijn horloge, een duur geschenk van mijn vrouw, zelfs spontaan van de hitte. En wat later kon de airco bij mij op kantoor de hitte niet meer aan. Het is 28 graden bin nen en de muren komen op me af. Het is vakantietijd, een beetje komkommertijd, en ik ben alleen. Geen getetter aan mijn hoofd van mijn vakantievierende collega's! Airco aan, radio aan, drie compu ters, drie bureaus, en drie stoelen. Ik wip van de ene naar de andere stoel en zie stapeltjes papier en foto's overal. Ik had me voorge nomen om me niet al te druk te maken, maar de zweetdruppels parelen inmiddels toch nog van mijn hoofd. Ja, van het harde werken, maar vooral van de hitte. Want 36 graden in de schaduw is toch geen weer meer! Al zullen mijn ongetwijfeld in het zwem bad liggende collega's daar onge twijfeld anders over denken... In schuif snel achter een andere computer, op een ander stoel want er is nog genoeg werk aan de winkel Tot volgende week! Hannes Woonwinkel Heide vangt bot De gemeente Venray is niet verplicht om de uitbreidingsplan nen van een woonwinkel aan de Heidseweg in Heide goed te keuren. Na de rechtbank in Roer mond stelde ook de Raad van State in Den Haag de gemeente in het gelijk. F. Gielens, de eigenaar van de woonwinkel, was naar de hoogste bestuursrechter gestapt omdat de gemeente niet erg con sequent te werk zou gaan. Aan de ene kant zouden dergelijke bedrij ven sowieso niet gewenst zijn in een kerkdorp; aan de andere kant had zijn overbuurman wél het groene licht voor uitbreiding van diens steenhandel gekregen. Vol gens de Raad van State is echter duidelijk dat de uitbreidingen niet passen binnen het bestemmings plan, ook al gaat het in dit geval niet om extra winkelruimte maar om extra kantoorruimte. Gezien het beleid ten aanzien van kerk dorpen was de gemeente even min verplicht om mee te werken aan een vrijstellingsprocedure. De enige kans die Gielens nu nog heeft om zijn plannen te realise ren, is via een wijziging van het bestemmingsplan. Het lijkt echter niet waarschijnlijk dat de gemeen te daaraan wil meewerken. een abonnement waard De zomer in Nederland zit uitermate vast in het zadel. Airco's draaien op volle toe ren en ijsjes vliegen als warme broodjes over de toonbank. De inwoners van Venray en omstreken hoor je niet klagen. Zij zoeken verkoeling in het openluchtbad van Venray, het strandbad van Pare de Witte Vennen in Oostrum. Onder het genot van een koud biertje of met een plons in het water weten ze de tropische temperaturen te trotseren. Met de grote speeltuin, de ligweide en een echte waterglijbaan biedt het strandbad vermaak voor jong en oud. Maar vooral gezinnen weten de weg naar Oostrum deze dagen goed te vinden. De hittegolf houdt al weken stand en ook de voorspellingen voor de komende week blijven ongewijzigd. Vooralsnog zijn het de bikini's, zonnebrillen en de geur van zonnebrandolie die de boventoon voeren. De zomer van 2006 kan nu al niet meer kapot!! Burgemeester Waals en het bestuur van Fietsvierdaagse Ven ray hebben dinsdagmiddag een spoedoverleg gevoerd. Aanleiding voor het gesprek in het gemeen tehuis was de afgelasting van de Vierdaagse in Nijmegen. Dinsdag vielen tijdens het populaire wan delevenement twee doden door de tropische temperaturen. Drie honderd wandelaars werden door de hitte onwel. Zowel de gemeen te Venray als de organisatie van de fietsvierdaagse wil voorkomen dat de Venrayse fietsvierdaagse, die dinsdag begint, uitloopt op een vergelijkbaar drama. In overleg met de gemeente en het GHOR (geneeskundige hulp bij ongeval len en rampen, red.) heeft het bestuur besloten een aantal maat regelen te nemen en de deelne mers van adviezen te voorzien. Zo wordt de starttijd vervroegd naar 08.00 uur voor alle afstanden en er kan gestart worden tot 10.00 uur. Ook zullen op de routes meer EHBO-medewerkers aanwezig zijn en op de rustplaatsen zullen vol doende mogelijkheden zijn voor het verkrijgen van water en ener giedrankjes. Bij de start ontvangen alle deelnemers een brief waarin adviezen staan over bescherming tegen de zon en drankgebruik. Ook adviseert het bestuur de fiet sers te zorgen voor voldoende bescherming, zoals hoofddeksels en zonnebrand. "Het gesprek is door beide partijen aangevraagd", vertelt Jan Kreutz. "Dinsdagavond heb ik met Anne Beuving (bestuurslid van de fietsvierdaagse en oud-poli tieagent, red) al gesproken over het afgelasten van de Vierdaagse van Nijmegen. Zoiets zal je als organisatie maar overkomen. Dat is toch verschrikkelijk? Want de organisatie krijgt altijd de schuld, ook al moeten de deelnemers zelf ook hun verantwoordelijk heid nemen." Tijdens het gesprek met Waals werden onder meer de fietsroutes - vooral de lange stukken zonder bos - bekeken. Ook werd gekeken naar plekken waar eventueel extra drinkposten kunnen worden ingericht. Bij het gesprek was ook iemand van de ambulancedienst aanwezig. Op pagina 7 leest u meer over de Ven rayse fietsvierdaagse. De politie heeft dinsdag in een woning in het Duitse Bracht de hele dag vergeefs gezocht naar de lichamen van de twee vermiste Venraynaren Karim Fourkour (19) en Fouad Bendella (23). Tijdens de inval zijn geen aanhoudingen ver richt. De politie wil in het belang van het onderzoek niet zeggen of er bruikbare sporen zijn aangetroffen. Het technisch onderzoek werd dinsdagochtend in alle vroegte opgestart door de technische recherche van de Duitse politie in samenwerking met de tech nische recherche van de politie Limburg-Noord en medewerkers van het Nederland Forensisch Instituut. De huiszoeking vond plaats op verzoek van de Neder landse rechter-commissaris. Niet alleen de woning in Bracht, een plaatsje vlak over de grens bij Bel- feld, werd doorzocht, ook nam de technische recherche de tuin en de bijgebouwen onder de loep. Eerder richtte het onderzoek naar de vermisten zich op een minicamping in Arcen. Het onder zoek aan de Brandemolen leidde echter niet tot de vondst van de lichamen. In een loods aan de Poststraat in Venray trof de politie op donderdagmiddag 11 mei een ontruimde hennepplantage aan voor circa 500 hennepplanten, terwijl in het gebouw ook bloed sporen waren te zien. Het bloed bleek van de twee vermiste man nen te zijn. LEESVERDER OP PAGINA 3- Schoolstraat 5 De Bleek 78 - Venray 0478-581577 CAR-CITY VENRAY HAIR-KAPPERS TIJDENS DE VAKANTIE NORMAAL GEOPEND Chevrolet Captiva een nieuwe SUV met 7 zitplaatsen v.a. 30.995,- Nu in showroom Venray Auta Ghïeien Stayerhofweg 2b Wanssum Tel. 0478-539020 Bel voor een afspraak, ook 's avonds TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Maasheseweg 80a Venray Laat je vrienden of familie BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN mviv. Keizersveld 22 Venray 0478) 55 04 1 0 rongenvof.nl Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en Iaat u vakkundig adviseren. Wegens vakantie gesloten Vanaf 14 augustus staan wij weer voor u klaar! MAAS berden Wat is het toch heet! L 's maandags gesloten Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Venray .ÜÜIj Boxmeer Nuenen jBf Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl 1 C A R- C ITY VE N RAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl H Ai: KAPPERS VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 maak een afspraak voor een proefrit Keizersveld 55, Venray0478-58 62 00 - j- •.-> Inlichtingen en RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1