Schouwburg in het teken van muziektheater Zeemansgraf Bastiaans in Odapark kaarten Kleur mee en unn kaarten voor Igf mM WERELD VOL WONDEREN PEEL EN MAAS Donderdag 20 juli 2006 - Pagina 10 Deze week belicht Anne-Christi- ne Liebrand het genre muziekthe ater. Van muziektheater is sprake als in de voorstelling een com binatie te vinden is van muziek, cabaret, acrobatiek, toneel, pop penspel, dans en humor. Het is een heel breed genre en vaak heel verrassend door de bijzondere combinaties. Het kan heel ont roerend en serieus zijn maar ook zeer komisch. Altijd weer valt op dat de artiesten die een muziek theatervoorstelling presenteren totaaltheater maken. De combina tie van humor, muziek en acroba tiek vindt men bijvoorbeeld in de voorstellingen Ashton Brothers, De Nieuwe Snaar, Enge Buren, Het Groot Niet Te Vermijden en Hilariopera. Neem bijvoorbeeld de Ashton Brothers; in de eerste helft van 2004 zijn de Ashton Brothers begonnen aan de voorbereiding van hun tweede avondvullende show Ballyhoo! Een show waarin de magie van de Ashton Brothers een nieuwe dimensie bereikt. De Volkskrant: Ashton Brothers bijna te goed om in Nederland te blij ven, Elsevier: Een totale triomf. Volgens het Engelse woorden boek staat de uitdrukking Bally hoo voor A lot of noise and acti vity, often with no real purpose. Of Enge Buren. Een goede buur is niet eng. Maar Enge Buren zijn wel goed. Goed gek zelfs. Ook zin om een "potje te poekelen met de buren? Ga dan eens bij ze langs en ontdek wat poekelen inhoudt. Hun nieuwste programma laat zich nog het best omschrijven als muzikale humor. Want muzikaal zijn ze en hun grappen zijn al even verrassend als hilarisch. Enge Buren weet te ontroeren met muziek en zang om de toeschou wer vervolgens door middel van absurde wendingen schaamteloos te laten lachen! Deze theatershow wordt een dolkomisch feest waar bij men Bob, Bep en Bram ziet poekelen dat het een lieve lust is. Iets serieuzer maar eveneens totaaltheater, onroerend en een fantastische uitvoering vindt men in Don G en de Verleiding van Harry Faust. Don G is een voor stelling die begint met een bijzon dere introductie door de makers van de voorstelling. Vervolgens krijgt men iets totaal unieks te zien. Een knappe combinatie van muziek, mime en poppenspel. Een prachtig decor, waar soms met weinig veel wordt gesuggereerd, en de belichting dragen veel bij. Het decor is tevens rijk aan sym boliek, het poppenspel ongeloof lijk subtiel. Deze productie heeft zang noch woorden nodig om een kanjer van een Mozart-opera in miniatuur over te doen. De Verlei ding van Harry Faust is nog zo'n meesterwerk. Een zeer bijzondere rockopera, waarin Egon Kracht the Troupe de Faust van Goethe als inspiratiebron heeft genomen voor het genadeloos en humoris tisch uitbenen van de Tijdgeest. Een rockopera vol scherpe, ironi sche songs in een tijd waarin alles lijkt te draaien om het scoren van 15 Minutes of Fame. Een tijd van snelle kicks, van ééndagsvliegen, Enge Buren weet te ontroe ren met muziek en zang om de toeschouwer vervolgens door middel van absurde wendingen schaamteloos te laten lachen! van snel verworven roem. Verder kan men De Verrassingsvoorstel ling bezoeken op donderdag 22 maart 2007. De Locht Zondagmiddag 23 juli is zowel de smid als de zadelmaker aan het werk in museum De Locht. Ze kunnen die middag wel een potje breken bij de pottenbakker die eveneens een demonstratie ver zorgt. Op de bovenverdieping is de expositie 'Glas in lood, schilde ren met Licht' te bezichtigen. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 -17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De speciale activiteiten op zondagmiddag beginnen om 14.00 uur (www.delocht.nl). Beeldentuin weer open De beeldentuin van galerie De Lochting is weer open. Er is opnieuw een interessante collectie beelden geplaatst. Opvallend zijn de zeer verschillende materialen die de kunstenaars gebruiken: poly ester, keramiek, brons, steen, glas, marmer of een combinatie van deze materialen. Circa twintig Europese kunstenaars laten hun werk zien, meestal nieuwe of nog niet eerder vertoonde beelden. De rust en de ruimte en de natuurlijke omgeving laten de kunstwerken goed tot hun recht komen. Open: zaterdag en zondagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur en op afspraak. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, Venray, tel: 0478-585173 Carjump zoekt deelnemers Op 3 september vindt in Veulen voor de zevende keer de carjump plaats. Voor deze sensationele wedstrijd is de organisatie weer op zoek naar deelnemers. Mensen die het in één dag willen schop pen tot absolute held. Deelname is eenvoudig; prepareer een auto volgens het reglement en laat deze zo ver mogelijk vliegen nadat hij is gelanceerd vanaf een springschans. Onbemand uiteraard! Degene wiens voertuig het verst springt, wordt de winnaar van een vat bier en de eeuwige roem. Speciaal voor de zeer creatieve geesten is er de special klasse, een klasse waarin nagenoeg alles mogelijk is. De hel- denstatus ligt voor het grijpen in Veulen! Schrijf je in bij café 't Veule, tel: 581928 en wordt de held die je altijd al wou zijn! Alle informatie is te vinden op www.carjump.nl Monique Bastiaans, sinds 1989 woonachtig in Valencia, heeft een maand op locatie in het Odapark in Venray gewerkt aan vijf monu mentale installaties, drie in het beeldenpark en twee in de bin nenruimtes. Kunstenares Basti aans maakt veelal monumentale transparante installaties, tijdelijke interventies in de openbare ruimte waarbij er een onlosmakelijk ver band ligt tussen omgeving, vorm, kleur en materiaal. Met haar kunst wil ze het routineuze kijken door breken door ons te confronteren met andere concepten van de wer kelijkheid. Bastiaans appelleert aan verdwenen bereidheid tot visu ele verwondering. Ze wijst op de troostrijke schoonheid van de ons omringende werkelijkheid, maar daarachter zit een bijna verborgen poëtisch engagement. Ze voelt een diep respect voor de natuur die nooit aflatende bron van leven en inspiratie. Onlangs heeft zij haar vijfde installatie afgerond in het Odapark, samen met een groot aan tal vrijwilligers realiseerde zij het werk Por si las moscas. De werken van Bastiaans zijn nog te bezichti gen in het Odapark tot 3 septem ber. Tijdens de kermisdagen is het Odapark gewoon geopend (met Het werk Por si las moscas. uitzondering van de maandag). Boekrecensie in Peel en Maas In het Lake District wordt een veenlijk met vreemde tatoeages gevonden. Is het werkelijk van een zeeman die na de muiterij op de Bounty terugkeerde naar Enge land? Heeft hij iemand het ware verhaal over die geschiedenis ver teld? Jane Gresham gaat op zoek naar het geheime manuscript dat zich volgens haar nu ergens in zijn geboortedorp moet bevin den. Maar iedereen die ze ernaar vraagt, overlijdt meteen daarna. Val McDermid heeft zestien jaar in Engeland gewerkt als journa liste en is een internationaal best sellerauteur van thrillers. Ze heeft diverse prijzen gewonnen voor haar werk, waaronder de Gold Dagger Award voor de Tony Hill thriller De Sirene, en de Anthony Award voor de losstaande thriller De Terechtstelling. Ook Zeemans graf is een op zichzelf staande thriller. Dit boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18,95 euro. Bijzondere expositie Algemene informatie Peel en Maas en de Efteling organiseren samen een kleurwedstrijd voor kinderen tot en met twaalf jaar. Efteling Hotel: hét familiehotel m I van Nederland Unieke EtóluJjfL 1K1 suites Kleurwedstrijd Kunst Cultuur be Bftellng Zeven filijls Zomer Van 10 juli tot en met 27 augustus viert de Efteling de Zeven Mijls Zomer. Elke dag in deze periode is het park tot 21.00 uur geopend. Dat wordt een extra rondje in de Python of Pirana! Tijdens de zeven zwoele Zomeravonden (elke zaterdag in de periode 10 juli t/m 2 7 augustus) is het park zelfs geopend tot middernacht! Dit wordt dus lekker lang genieten. De Zomeravonden: zing en swing mee met bekende artiesten Op diverse podia in het park wordt tijdens de zeven Zomeravonden tot middernacht live-entertainment van de bovenste plank geboden. Rap samen met Ali B, dans mee met de meiden van Kus en haak in bij de levensliederen van Marianne Weber. Mis het niet! Programma zeven Zomeravonden (onder voorbehoud) De volgende artiesten treden live op tijdens de zeven Zomeravonden. 15 juli 22 juli 29 juli 5 augustus I2 augustus I9 augustus 26 augustus Jim, Jan Keizer, Jamai, Ali B en Thomas Berge Floortje, Peter Koelewijn, Edsilia, Gerard Joling en Grad Damen Kim-Lian, Albert West, Dutch-Divas, Do en René Schuurmans Kus, Boney M, Eurostars, Gordon en Marianne Weber Djumbo, George Baker,Treble met band, Brainpower en Harry Slinger Chipz, Anita Meijer, Bastiaan Ragas met band, Brace en Rob van Daal Wickit, Henk Westbroek met band, Antje Monteiro, Sita en Koos Alberts Sprookjesachtig entertainment De Zeven Mijls Zomer staat bol van sprookjesachtig entertainment. Zo word je o.a. verrast door een spectaculaire trampolineact van de Stoere Zeebonken bij de Halve Maen. Daarnaast is er meerdere malen per dag voor jong en oud een vrolijk Sprookjesfeest in het Openlucht Theater van het Sprookjesbos.Tot slot is de Efteling Sprookjesshow, met sprookjes van Hans Christian Andersen, vijf keer per dag te zien in het Efteling Theater. Tijdens de Efteling Zeven Mijls Zomer, van 10 juli tot en met 27 augustus, is het park geopend van 10.00 tot 21.00 uur. Op alle zaterdagen in deze periode is de Efteling geopend tot 24.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 28,- p.p. Gehandicapten (inclusief maximaal twee begeleiders) en 60-plussers betalen 26,00 p.p. Kinderen tot en met 3 jaar mogen de Efteling gratis bezoeken. In voorverkoop kosten kaartjes slechts 23,50. Je vindt ze bij de Standaard Boekhandel, de Jetaircenters en de grotere postkantoren. Je bespaart er 3,50 per kaartje! Meer informatie? www.efteling.com of 0900 - 84037 0,44 p.m.) Ga snel aan de slag en stuur je kleurplaat, voorzien van naam, volledig adres en leeftijd naar: Peel en Maas Grotestraat 68,5801 BH Venray Je inzending moet vóór vrijdag 4 augustus binnen zijn. Misschien win jij wel een kaartje voor de Efteling. Succes! Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Heb jij aan één dagje Efteling niet genoeg? Blijf dan slapen in hét familiehotel van Nederland, het Efteling Hotel! Met een kinderincheckbalie, het Pardoes de Tover- nar Theater, buiten een speeltuin en binnen een speelkasteel en échte sprookjesfiguren bij het ontbijt. Om met de hele familie van te genieten... Het Efteling Hotel heeft naast de sfeervolle comfortkamers 19 unieke themasuites. In I deze suites beleef je de - ^-*41 ultieme Efteling-sfeer. Zo is er onder andere een Hans Christian Andersen Suite, een Pardoes Suite en een Carrousel Suite. Nieuw is De Vliegende Hollander Suite waar je verzeild raakt in het mysterieuze spookschip van kapitein Willem van der Decken. Op www.efteling.com kan je alvast een kijkje nemen in alle bijzondere themasuites van het hotel. Naam: Adres: Postcode Plaats: Leeftijd: Kun jij heel goed kleuren, verven of plakken? Maak dan van deze kleurplaat van het Efteling Hotel een echt kunstwerk. Je kunt hiermee kaarten winnen voor de Efteling Zeven Mijls Zomer. Stuur je kleurplaat naar de redactie van deze krant en wie weet ben jij wel één van de gelukkigen!

Peel en Maas | 2006 | | pagina 10