Schade Deutschland: alles is vorbei! Rotarydub verwelkomt Europese jongeren Ondernemers samen in paviljoen van Hiltho Lintje voor Jan van Meijel Boottocht Koningsreceptie... voor mantelzorgers 2 fm PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli 2006 - Pagina 10 geen kwaad meer kan doen. Een slimme actie van een onderne mer in hart en nieren. Al hoopt ook Piet ongetwijfeld dat Oranje over twee jaar op het EK een stuk beter presteert... Piet Aarts, exploitant van de jachthaven in Wanssumposeert voor zijn Duitse WK-auto. M Voor het eerst in de geschie denis van de Hiltho komt er dit jaar een paviljoen voor de ondernemers uit Meerlo- Wanssum. In de 1500 m2 grote hal presenteren zich straks 25 ondernemers uit de zes kerk- dopen van de gemeente Meer lo-Wanssum. In het verleden zijn de onderne mers in de gemeenten Sevenum en Helden-Panningen gestart om een eigen paviljoen in te richten op de Hiltho. Dat is zo'n succes gebleken dat binnen de Meerlo- Wanssumse ondernemers ook het idee ontstond om gezamen lijk iets te doen. Het idee van een eigen Meerlo-Wansum paviljoen is afkomstig van Piet Jacobs (Jacobs dakbedekkingen), Pascal Frans- Een deel van de ondernemers in vergadering bijeen om het Meerlo- Wanssum paviljoen te bespreken. sen (WeJeBe) en Marlies Janssen (O vivo). Tezamen met nog enkele ande re Meerlo-Wanssumse onderne mers staat Jacobs al vele edities op de regionale beurs Hiltho. "Omdat er steeds meer onderne mers uit Meerlo-Wanssum interes se toonden om aan de Hiltho deel te nemen is het plan uitgewerkt om met meerdere ondernemers samen iets te doen. Wat aanvan kelijk slechts een 'straatje'op de beurs zou worden is uitgegroeid tot een heel paviljoen met uit sluitend ondernemers uit Meerlo- Wanssum", licht Piet Jacobs het idee toe. VITALITEIT Hiltho-organisator Marco Delis- sen van Deprobeurzen onder steunde het idee onmiddellijk en korte tijd later waren vijfentwintig ondernemers bereid om het Meer lo-Wanssum paviljoen inhoud te geven. De Meerlo-Wanssumse ondernemers hebben een hal van ruim 1500 m2 en is daarmee met een de grootste hal van de drie gemeenten die zich op de Hiltho presenteren. "Door je gezamenlijk te pre senteren stralen we samen de vitaliteit van de ondernemers uit Meerlo-Wanssum uit", zegt Bart Lemmen van Mari Wanssum, een van de deelnemers. "En door geza menlijk de kosten te delen van aankleding en infrastructuur is het altijd goedkoper exposeren dan individueel. Ons motto is dat we samen sterker zijn in het pre senteren van onze producten." Op dit moment werkt een pro jectgroep en een pr-commissie de plannen voor het Meerlo-Wans sum paviljoen nader uit. Vast staat dat er midden in de hal een hore- caterras wordt opgebouwd dat bediend wordt door restaurant Tante Jet uit Blitterswijck en res taurant De Maashoeve uit Wans sum. "We proberen de aankleding en presentatie zodanig te verzor gen dat het publiek straks graag in ons paviljoen vertoeft en spreekt van een bijzondere hal" aldus Emile Beurskens van SaWeCo, ook een van de exposanten. Nederland is al een tijdje naar huis, maar Duitsland denderde onder leiding van Jürgen Klinsmann maar door op het WK Voetbal in eigen land. Tot dinsdagavond, toen Italië onze oosterburen in een spannende halve finale met een verdiende 2-0 zege te kijk zette en zich terecht voor de finale plaatste. Wat er gaat gebeuren met de 'Duitse' auto van Piet Aarts, exploitant van de jachthaven in Wanssum, is nog niet bekend. Misschien dat hij zijn auto in de Azurri- blauwe kleuren van Italië gaat oververven? Piet liet voor aanvang van het WK-toernooi een personenauto oranje schilderen om zo zijn steun te betuigen aan het Nederlands elftal. Toen Nederland echter ver loor van Portugal en de Duitsers goed voetbal lieten zien, dacht Piet dat zijn klanten, voornamelijk Duitse botenbezitters, het wel op prijs zouden stellen als de auto overgeschilderd zou worden in de kleuren van de Duitse vlag. Zo gezegd, zo gedaan en Piet kreeg in de afgelopen dagen heel wat positieve reacties op zijn actie, vooral van zijn Duitse gasten bij wie hij nu natuurlijk Deze week is een groep van achttien jongeren uit heel Europa op bezoek in Horst aan de Maas. Zij zijn hier op uitnodiging van de Rotary Club Horst-Sevenum- Maas dorpen in het kader van de Sum- mertour, een uitwisselingspro gramma met Europese jongeren. Het nieuwe koningspaar van het St. Antonius Abt Gilde Blitterswijck, Pascal Franssen en Silvia van de Water, houdt receptie op zaterdag 8 juli van 20.00 tot 21.00 uur in het gemeenschapshuis van Blit terswijck. Aansluitend houdt het gilde een groot konings bal. Onder grote publieke belang stelling schoot Pascal Franssen tijdens het jaarlijkse koningschie- ten voor het tweede opeenvol gende jaar de koningsvogel naar beneden. Pascal is negentien jaar lid van het gilde, lid van de schiet- commissie en tevens reservecom mandant. Hij werd voor de derde maal koning; in 1995 behaalde hij zijn eerste titel. Indien Franssen ook volgend jaar de beste is, dan mag hij zich voortaan keizer noemen. Dit is in het 521-jarige bestaan van het Blitterswijckse gilde nog nooit gebeurd. Bij de wedstrijd voor de dames was het tamboer Mela- nie von der Haar die bij het 386e schot de vogel naar beneden haal de. Bij de jeugd wist de marketent ster Nienke Peeters met het 163e schot de vogel naar beneden te halen. Op zaterdag 26 augustus neemt de nieuwe koning van Blit terswijck deel aan het Europees koningschieten in Bernheeze.Aan deze wedstrijden nemen ongeveer 325 schutters deel. De jongeren verblijven bij leden van de rotaryclub en maken deze week uitstapjes naar verschillende plaatsen in de provincie. Zo werd er afgelopen maan dag een bezoek gebracht aan het gemeentehuis van Horst aan de Maas, heeft de groep een fiets tocht gemaakt door de omge ving en bezocht ze Maastricht. Tijdens het verblijf kan de groep gebruikmaken van de gastvrijheid van onder andere de gemeente Horst aan de Maas en provincie Limburg. Tevens ondersteunen diverse bedrijven het programma waaronder Auto Arena die een drietal auto's ter beschikking heeft gesteld voor het vervoer van de gasten. Komende zaterdag vertrekt de groep naar de Rotaryclub Voor schoten waar zij de tweede week van de Summertour doorbrengt. Tijdens de slotrepetitie van Fanfare Concordia reikte loco burgemeester Leo Beterams een koninklijke onderschei ding uit aan Jan van Meijel uit Wanssum. Jan van Meijel is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Vanaf 1946 is hij actief lid van een muziekvereniging; eerst van de fanfare in Merselo, waarvan hij gedurende zes jaar tevens secre taris was. Vanaf 1961 is hij lid van Fanfare Concordia in Wanssum. Van meet af aan is hij een actief en betrokken lid. Hij heeft geen officiële bestuursfuncties bekleed, maar is met zijn betrokkenheid en enorme inzet en drive van zeer groot belang voor de vereniging. Het ledenaantal van de vereniging liep tien jaar geleden sterk terug tot dertig leden. Van Meijel was de drijvende kracht achter de nieuwe opleving van de Wanssumse fan fare toen deze in het slop zat. De vereniging telt nu 46 enthousiaste leden, onder wie een groot aantal jeugdigen. Jan van Meijel vormde en vormt daarbij de bindende factor tussen oud en jong. Met zijn toewijding en betrokkenheid heeft hij in de afgelopen 45 jaar een belangrijke bijdrage geleverd aan het draai ende houden en nieuw leven inblazen van de vereniging. Naast de fanfare is hij ook actief lid geweest bij ruitervereniging St Joris, eerst als bestuurslid, later als adviseur. Van Meijel wordt vanuit verschillende invalshoeken beti teld als zeer betrokken en iemand waarop je altijd een beroep kunt Alzheimer Nederland, afde ling Noord-Limburg houdt op zaterdag 23 september in het kader van Wereld Alzhei- merdag, een boottocht op de Maas voor mantelzorgers van dementeren. Tijdens deze boottocht kan de vaak overbelaste mantelzorger even afstand nemen, ontspannen en contacten leggen met lotgeno- doen. Sinds 1982 is hij ook lid van het kerkbestuur van parochie St. Michael. Gedurende zestien jaar was hij penningmeester van ten. De boot vertrekt om 9-30 uur vanuit Neer in zuidelijke richting en is rond 15.00 uur weer terug. Tijdens de ontvangst is er kof fie met gebak en rond 12.00 uur wordt er een uitgebreide lunch geserveerd. Dit alles onder het genot van livemuziek. Wanneer de mantelzorger de zorg voor de dementerende part ner (familielid of vriend(in)) niet het kerkbestuur, daarnaast houdt hij zich bezig met het beheer en onderhoud van de gebouwen en is hij reeds twintig jaar koster. aan iemand anders kan overlaten, mag de dementerende ook mee. Vrijwilligers nemen dan zo veel mogelijk de zorg voor de demen terende over, zodat de mantelzor ger even de handen vrij heeft. Informatie en opgave tot uiter lijk 20 juli bij mevrouw A. Engels via tel. (077)4678003 of bij L. Nieukerke via tel. (077)3981238. Dag van het Paard Op evenemententerrein D'n Umswing in Sevenum/Kro- nenberg wordt op zaterdag 8 juli de Limburgse dag van het paard gehouden. Dit is een initiatief van de Stich ting Paarden en Ponybelangen Limburg in samenwerking met de Stichting Ruiterbelangen Sevenum. Sinds jaren vindt er op de tweede zaterdag van juli een centrale keuring van paarden en pony's plaats in Sevenum. Aan deze keu ring doen van oudsher zeven stamboeken mee. De keuringen starten om 9 00 uur. In deze pro vincie neemt de paardenhouderij in al zijn vormen en facetten een steeds belangrijkere plaats in. De Sectorraad Paarden, een samen werkingsverband van alle organi saties in de paardenhouderij en de Productschappen voor Vee, Vlees en Eieren (PVE), zet zich in voor de ontwikkeling en het sociale beleid van de sector, het creëren van een zelfstandige positie van deze sector in Nederland, ruim telijke ordening, identificatie en registratiesystemen, welzijnsbe leid en het bevorderen van export en promotie van het Nederlandse paard en paardenkennis. De overheid raakt er steeds meer van overtuigd dat de paar densector een bijdrage kan leve ren aan het behoud van een open, agrarisch karakter van de buitengebieden en de Vereniging van Natuurmonumenten is er van doordrongen dat paarden binnen de natuurgebieden een niet weg te denken functie hebben, niet alleen als grazer, maar tevens voor een goede natuurbeleving van paard, ruiter en koetsier. De ver rommeling wordt landelijk aange pakt en is een verrijking van het platteland. Met de Stichting Ruiter belangen Sevenum biedt de Stich ting Paarden en Ponybelangen Limburg alle paarden liefhebbers een unieke paardendag aan, waar bij in de morgen uren de diverse stamboeken hun centrale keurin gen houden op D n Umschwing. Het grote publiek kan hier kennis nemen van de diverse gebruiks mogelijkheden van paard en pony verdeeld over diverse stamboe ken, vereend op één dag op één terrein, in een open communica tief treffen. Dit jaar houdt de Hendrix springcompetitie tijdens de Lim burgse Dag van het Paard haar finale. Er wordt gestreden om de PAVO dressuurcup van Limburg. I Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 10