Venray Oldtimer City Er gebeurt momenteel weinig I Derde aircombat bij de Pioniers Slaapfeest in Venrays grootste slaapkamer A T IF 1 hl tl Koningschieten Theobaldusgilde Autoschade Herstel Noord- Limburg in nieuw pand he t Niets! ZAKELIJK BEKEKEN ff PEEL EN MAAS mnmm PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 9 Venray Oldtimer City gaat zich in 2006 opnieuw manifesteren. De oldtimer activiteiten, die dit jaar in Venray plaatsvinden, worden ook dit jaar weer gecoördineerd. Een betere kwaliteit en beleving voor zowel de deelnemers als het publiek zijn hierbij de uitgangs punten. De activiteiten zijn: Aste- ria Knapzakken Toer op 29 juli, Venrayse Oldtimer Toertocht op 30 juli, The Night of the Roaring Oldies op 17 september. Venray als centrale plaats in Noord Lim burg samen met de natuurgebie den de Peel en de Maasduinen staan garant als decor. Asteria Knapzakken Toer: De deelnemers krijgen de gehele dag om de ongeveer 160 kilometers af te leggen, te genieten van de mooie omgeving, leuke beziens waardigheden onderweg bekij ken en natuurlijk niet te vergeten te picknicken. De knapzak met inhoud is inbegrepen. Voor dit all- oldtimer evenement wordt een voorinschrijving gevraagd en een leeftijd van de personenauto's van 25 jaar of ouder. Het start tijdstip van deze toertocht is vanaf 9-30 uur. Aangeboden wordt om deel te nemen op basis van een dagar rangement of een driedaags arran gement. Voor meer informatie, arrangement mogelijkheden en inschrijving: zie www.venrayold- timercity.nl. of e-mail naar info@ venrayoldtimercity. nl Venrayse Oldtimer Toertocht: Een inmiddels landelijk bekend evenement waar meer dan drie honderd fraaie en unieke oldti mers aan deelnemen. Ook vele duizenden toeschouwers zijn er om te genieten van al die mooie auto's en te beluisteren wat de trotse eigenaren te vertellen heb ben. Deelname aan dit all-oldti- mer evenement staat open voor personenauto's met een leeftijd van 25 jaar of ouder. Voor de toer tocht kan gekozen worden uit een afstand van 50 kilometer of 80 kilometer. Inschrijving vooraf is niet nodig. Voor deelname aan de toertocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf van 11.00 tot 15.00 uur, op de beken de plaats bij de Schouwburg. Voor meer informatie zie www.ven- rayoldtimercity.nl. of e-mail naar infovenrayoldtimercity. nl The Night of the roaring Oldies: Een nachtrit waarbij geen garantie gegeven wordt voor goed weer. Misschien wel een lastige tocht die op zondagmorgen om 04.00 uur van start gaat. Vervolgens een rit van ongeveer 120 kilometer met wat inspannende en ontspan nende zaken om de deelnemers warm en wakker te houden! Rond 9.00 uur wordt er afgesloten met een gezamenlijk Engels ontbijt. Ook deze happening is een all-old- timer evenement voor personen auto's ouder dan 25 jaar. Voor meer informatie en inschrijvingsmogelijkheid zie www.venrayoldtimercity.nl. of e-mail naar info@venrayoldtimer- city.nl. Bart en Marijke Veldpaus over Helpende Handen (3) Na twee maanden verblijf en werken in Udavum Karangal (India) en daarna een fantas tische reis door Birma, China en Cambodja zijn Bart en Marijke Veldpaus weer terug gekeerd in Venray. "De tijd is voorbij gevlogen. Wij hebben en grote uiterlijke en inner lijke reis gemaakt. Het zal nog even tijd nodig hebben om alles een plek in ons leven te geven. Samen kijken wij dankbaar, tevreden, verrijkt en gezond terug op een gewel dige tijd", aldus Bart Veldpaus. In een serie artikelen vertellen Bart en Marijke Veldpaus over hun ervaringen. Vandaag deel 3: over de wederopbouw van een vissersdorpje. "Udavum Karangal heeft het, door de Tsunami verwoeste, vis sersdorpje Kanathur Angalam- man Kuppam geadopteerd. Het huidige dorpje moet van de over heid gesloopt worden, omdat het minder dan 500 meter van zee ligt. Prashanthi is de naam van het project voor de herbouw van Kuppam aan de zuid-oost kust van India. Narayanan, de projectleider, is al jaren een trouwe en bekwame medewerker van Udavum Karan gal. Hij straalt rust en bekwaam heid uit. Hij wordt door de dorps bewoners inmiddels helemaal geaccepteerd. Dat is niet zonder slag of stoot gegaan. Narayanan is zeer kritisch te werk gegaan. Hij heeft het aantal gezinnen en de samenstelling van die gezin nen zorgvuldig in kaart gebracht. Veel van deze arme mensen pro beerden (begrijpelijk) een slaatje te slaan uit deze nare situatie. Zo hadden sommige (vreemde) man nen opgegeven dat ze getrouwd waren. Als bewijs hadden ze een nicht met haar kinderen uit een ander dorp meegebracht. Voor Narayanan was dat erg lastig. Door veel praten, goed luisteren en ver trouwen te winnen is het aantal opgegeven gezinnen uiteindelijk teruggebracht van 115 naar 72. Volgens de dorpsbewoners klopt dit aantal met de situatie van voor de Tsunami-ramp. Nu alles zeer gedegen gedocumenteerd is en van elk gezin foto's zijn gemaakt is de rust in het dorpje weder gekeerd. Elk van deze gezinnen krijgt straks een eigen stenen huis je in het, even verder op, nieuw te bouwen dorpje, meer dan 500 meter van zee. Er is ook veel tijd gaan zitten in het officiële gedeel te van dit project. Met name de afspraken met de (lokale) over heid hebben veel tijd en energie gekost. Gelukkig is dit nu allemaal grondig geregeld en notarieel op papier vast gelegd. SCHAMELE HUTJES "15 januari 2006, één jaar na die vreselijk ramp, zijn de bouwwerk- 1 zaamheden begonnen. Natuurlijk zijn wij ter plaatse gaan kijken. Al rijdend hebben wij eerst meer dan 80 kilometer uitgekeken op die mooie kalme diep blauwe turquoise Golf van Bengalen. De zee die op 26 december 2004 zo plotseling veranderde in een alles vernietigende watermassa. Wij kunnen ons dat nu bijna niet voorstellen. Tussen de kustweg en de zee liggen veel weggespoelde dorpjes die nu tijdelijk herbouwd zijn. Hoelang tijdelijk is weten wij niet. De overheid was in het begin actief (voor het oog van de bui tenwereld), momenteel gebeurt er weinig tot niets, zeker niet voor de allerarmsten. De vele schamele hutjes van plastiek en palmblade ren staan dichtbij elkaar, zo ver als mogelijk van de zee. Wij verlaten de grote weg en rijden via een zandpad door een mooi vlak land schap richting zee. Links en rechts liggen vennetjes, waar vrouwen de was doen, kinderen spelen en dieren drinken. Dichterbij zee lig gen nog verschillende restanten van vernielde vissershutjes.Tussen de rommel vindt Marijke nog een verroest blikje Gokul Sandalwood talkpoeder, een stille getuige van vorig jaar. Dicht bij de zee, op een terp tus sen de kokosnootbomen, liggen de huisjes van Kuppam verscholen. Zo op het eerste oog ziet het er gezellig en mooi uit. Straks zullen deze hutjes afgebroken worden. Wij worden door de dorpsleider en enkele vissers hartelijk ontvan gen. Wij lopen groetend en pra tend door het dorpje richting zee. Er is niet veel meer te zien van de gevolgen van de tsunami. De mensen vertellen geëmotioneerd over hun herinneringen van die bewuste dag. Inmiddels hebben ze hun huisjes een beetje hersteld en hebben ze het gewone leven weer opgepakt. De mensen leven en werken nog traditioneel. Zo wordt bijvoorbeeld de rijst nog altijd met de hand fijn gestampt. Het is overweldigend te zien hoeveel kunststof boten er op het strand liggen. Ze zijn allemaal voorzien van namen van dona teurs uit verschillende landen. Narayanan vertelde dat, voor de ramp, zeven gezinnen een boot tot hun beschikking hadden. Ze werk ten op een efficiënte manier met elkaar samen. Nu hebben twee of drie gezinnen samen een boot. Ze varen nu vaak met te weinig men sen op een boot uit. Na de tsuna mi kwamen veel (buitenlandse) weldoeners et isHmet een goed gevulde beurs naar India. Zij heb ben met een zeer positief gevoel, een groot hart en goede bedoelin gen veel boten en netten gekocht en die aan de getroffen vissers gegeven. Daar is op zich natuur lijk helemaal niets mis mee, ware het niet dat ze de leefomstandig heden en de dorpsgewoontes van deze vissers niet kenden. Door de onbedoelde overdaad (sommige vissers verstopte de ene boot en vroegen en kregen de volgende dag de volgende) is er in de vis sersdorpjes veel veranderd. Som mige gezinnen hebben drie boten, terwijl anderen er geen hebben en nu een boot moeten huren van de 'buren'. Het is heel jammer dat verschillende boten ongebruikt op het strand liggen en sommige boten al stuk zijn. Ze zijn destijds te snel gebouwd door de boten bouwers, omdat die natuurlijk ook graag en graantje mee wilden pikken." "Ondanks deze nare bijeffecten, zijn de vissersfamilies nog steeds erg blij met de spontane hartver warmende hulpacties. De over heid heeft na de ramp iedereen gesommeerd minstens 500 meter van de zee te gaan wonen. De meeste dorpjes liggen echter veel dichter bij de zee. Veel gezinnen zullen dan ook moeten gaan ver huizen, zo ook de dorpsbewoners van Kuppam. Daarom heeft Steven Vidyaakar dit dorpje geadopteerd. Een grootgrondbezitter heeft een stuk land aan de lolale over heid geschonken, hierdoor zijn zij mede verantwoordelijk geworden. Op dit stukje land wordt momen teel Kuppam herbouwd. Elk gezin (vader, moeder en drie tot vijf kin deren) krijgt straks een vrijstaand stenen huisje met een klein tuin tje en een plat dak, waar ze de vis op kunnen drogen. De mensen moeten allemaal een acte onder tekenen waarin ze er mee instem men dat ze het huisje niet zullen onderverhuren (terwijl ze zelf in een hutje boven op het dak gaan wonen) of dat ze het huisje gaan verkopen. De families zien uit naar het moment dat ze kunnen gaan verhuizen. Want hoe idyllisch het huidige dorpje er zo op het eerste oog ook uitziet, het blijven vieze vochtige hutjes. De vissers boden ons spontaan een boottochtje met een van de gedoneerde boten aan. Daar waar de vissers ontspannen voor op de boot stonden en droog bleven, zaten wij, in het begin enigszins verkrampt, achter op de boot. Een prettige plek als het gaat om de deiningen, maar een zeer onaan trekkelijke plaats als je niet nat wilt worden jeetje wat waren we na enkele minuten al door weekt We hebben ons er maar aan overgegeven en hebben ver der heerlijk ontspannen genoten van deze boottocht op de Ben gaalse Zee. Eenmaal terug op het strand waren we alweer snel plak kerig droog en kregen wij, onder het dak van de plaatselijke strand- kapel, van de dorpsleider verse kokosnootmelk aangeboden. Na een bezoek aan een van de gezin nen zijn we met Narayanan naar de bouw van het nieuwe dorpje gaan kijken. Daarover de volgende keer meer." Marijke en Bart Veldpaus bartveldpaus@hotmail.com www.helpendehanden.info Motormodelvliegclub de Pio niers in Venray houdt op zondag 2 juli de derde RC-Aircombat. Dit is een spektakel voor zowel deelne mers als toeschouwers, die regel matig van de nodige gevechtsactie kunnen genieten.Air combat is het nabootsen van het dogfighten uit de tweede wereldoorlog met als enige uitzondering dat hier niet bij wordt geschoten. De toestellen moeten ook daadwerkelijk dienst hebben gedaan in WOU en moe ten in schaal 1/12 zijn gebouwd. De 120-140 km vliegende schaal modellen zijn met twaalf meter linten uitgerust, die door de tegen stander stukgevlogen moeten wor den. Dit wordt een cut genoemd, te vergelijken met een treffer. Bij elk gevecht zijn zes of zeven toe stellen in de lucht. De start van het zeven minuten durende gevecht is volgens LeMans stijl, dus met stil staande motoren. Punten worden gescoord voor vliegtijd en afge sneden linten. Strafpunten zijn te verdienen door onveilig gedrag. Tijdens de Aircombat wedstrijden worden veel verschillende model len ingezet. Iedere piloot heeft zo zijn voorkeur voor een model en dat maakt het juist zo leuk. Zo vliegen er dan regelmatig zeven verschillende warbirds in een heat wat weer een extra leuk effect geeft voor de vliegers en de toe schouwers. Sommige piloten heb ben gekozen voor een vast model waar ze er dan een paar van maken en weer andere hebben een paar verschillende types. Bij de NK wedstrijden nemen ze meestal twee tot drie toestellen mee. De kans op schade is aanwezig en dan kan er toch worden door gevlogen. Veel gebruikte toestel len zijn de Mustang, Mel09, Focke Wulf. Ook de P-47 en de Japanse Ki6l worden veel gebruikt. Verder worden ook wel twee motorige kisten gebruikt zoals de Mosquito en de P-38 Lightning. Deze heb ben weer een grotere spanwijdte wat de kans op een cut vergroot. Wel zijn deze tweemotorige kis ten minder wendbaar dan de een- motorige modellen, zodat veel van de piloot gevergd wordt. Wat gebeurt er als U niet adverteert m Vorige week rijdag was de afsluiting van het dansjaar 2005- 2006 met een groot slaapfeest. Om 20.00 uur kwamen de kinderen van 6-12 jaar in slaaptenue, gewa pend met slaapzak en natuurlijk een zaklamp, naar de dansschool voor het le grote slaapfestijn bij Dansschool Janssen in Venray. Na het afscheid van de ouders hebben we samen eerst onze slaapplaats in orde gebracht, daarna lekker uit ons dak gegaan met de disco o.l.v. Petra. Om 23.00 uur was het bedtijd, natuurlijk met een film op groot scherm, rond 01.00 uur was het redelijk rustig en de eerste wakkermelding kwam weer om 05-30 uur, het wakker maken was om 07.30 uur waarna we eerst begonnen met het opruimen van de slaapkamer en vervolgens met zijn allen ontbijten. Na het ontbijt, wat iedereen zich goed liet sma ken, nog even tijd om met enkele dansjes af te kicken Daarna wer den ze moe en voldaan opgehaald door de ouders. De kinderen wil den zich meteen weer aanmelden voor het slaapfeest van 2007. Leren omgaan met depressie De Stichting Synthese en de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden- Limburg starten 5 oktober met een cursus voor mensen met depressieve klachten. Iedereen voelt zich wel eens somber. Ech ter, soms blijft die somberheid langer bestaan, alles lijkt kleurloos en men heeft nergens zin meer in. Men kan dan allerlei andere klach ten krijgen zoals slaapproblemen, eetproblemen, vermoeidheid en schuldgevoelens. Sommige men sen weten zelf waar de somber heid vandaan komt. Voor anderen is de oorzaak helemaal niet duide lijk. De cursus Leren omgaan met depressie is bedoeld voor mensen die last hebben van depressiviteit, somberheid of 'nergens meer zin in hebben'. Leren omgaan met depressie is een cursus. Het is geen gespreksgroep of psycho therapie. Tijdens de cursus wordt uitgegaan van de situatie zoals die nu is. De deelnemers leren prak tische dingen, die kunnen helpen om de depressieve gevoelens te overwinnen. Onderdelen die aan bod komen zijn: uitleg over depressieve klachten, omgaan met stress, meer plezierige activiteiten, omgaan met negatieve gedachten, positief leren denken, omgaan met anderen en opkomen voor zichzelf. Bij alle onderdelen gaat het vooral om praktische vaardig heden en het toepassen hiervan in het dagelijks leven. Een groot deel van de cursus gebeurt dus buiten de bijeenkomsten. Daarom is het belangrijk om tussen de bij eenkomsten te oefenen met de tips en handvatten uit de cursus. De cursus omvat twaalf weke lijkse bijeenkomsten van elk twee uur. Voorafgaande aan de cursus vindt een kennismakingsgesprek plaats met de cursusleiders. Daar in krijgt men uitleg over de cursus en wordt bekeken of de cursus aansluit bij de verwachtingen en behoeften. De cursus start op 5 oktober in Venray en de bijeenkomsten vin den plaats op de donderdag mid dag op de locatie van Synthese. Bij voldoende aanmeldingen wordt ook een cursus in Venlo gestart. Voor meer informatie en aanmel ding kan men contact opnemen met: Informatiecentrum Geestelij ke Gezondheid via tel. (0478)527 066 of e-mail igg@ggznml.nl. Geslaagd Sanne Cruijsberg uit Venray is geslaagd aan de HAN in Nijmegen voor social worker, richting CMV met als specialisatie AW in in het buitengebied In ons Dagblad stond het volgende bericht: "Illegaal wonen in het groen; enkele tientallen niet-agrariërs die in Noord-Limburg in een agra risch pand wonen, lopen het risico dat ze hun woning moeten verlaten. De Roer- mondse rechtbank bepaalde onlangs dat meneer Akteku moet verhuizen...."."... Volgens de rechtbank zijn er in de regio tientallen soortgelijke gevallen..." Direct plakt de krant er het stempel "illegaal wonen" op. Bedoeld wordt dat de woning in strijd met de Bestemming gebruikt wordt. En dat is in ons buitengebied schering en inslag. Een Bestemmingsplan maakt dat we niet allerlei functies door elkaar gaan gebruiken. Want, ofschoon men geen bezwaar heeft tegen bijvoorbeeld een autosloperij, wil niemand er naast wonen. Hetzelfde geldt voor een mestbedrijf, een autosnelweg, maar ook voor een begraafplaats en zelfs voor een moeras. Het moet er zijn, maar alstublieft netjes geregeld in een Bestemmingsplan. Onze zuider buren kennen dat nauwelijks en wij zeggen dan: "Belgische Toestanden". In veel bestemmingsplannen zijn woningen in het buitenge bied alleen toegestaan indien er een noodzakelijk verband is met een agrarische onderneming. Zo wordt voorkomen dat mensen gaan klagen over kippenstof, varkensgeur of licht uit een kas.Dat is nou precies wat meneer Akteku heeft gedaan: er ontstond een conflict over de woonomgeving en meneer trok aan het kortste eind: terecht. In de praktijk gaat een Gemeente alleen over tot handhaven inden het conflict op de spits gedreven wordt. Zoals de kippenboer uit Nederweert die zijn bedrijfsge bouwen verkocht en vervolgens ging klagen over het gebruik van zijn opvolger. Hij werd uit zijn huis gezet. Maar helaas kan ook voorkomen worden dat men na beëindiging van het boerenbestaan mag blijven wonen in oude boerderijtjes. Of indien landelijk ingestelde stedelingen daar zouden willen wonen. Deze landlevers zullen geen bezwaar hebben tegen alles wat hoort bij het landleven maar het Bestemmingsplan is eigenlijk onherroepelijk. Dat kan toch niet de bedoeling zijn Dat lijkt mij ook niet maar het staat er wel. Het komt dermate veel voor dat we geen effect zien op bijvoorbeeld de waarde van een woning in het buitengebied. Wanneer gaat de gemeente over tot handhaven Neemt u van mij aan dat het een weeffout is in het Bestem mingsplan. Je kunt wonen in het buitengebied, maar informeer vooraf bij de gemeente en maak je vervolgens niet te druk over de geur van een strontkar Karei van Soest DIRKX VAN SOEST Taxaties Advies Het Overloonse Theobaldusgil de gaat op zondag 2 juli strijden om de titel van nieuwe koning. Het is voor de eerste keer dat ook de dames van het gilde gaan strijden om de koningstitel. De dag begint voor het St.Theobaldusgilde al vroeg. Om 6.00 uur wordt op de diverse plaatsen in het dorp de reveille geblazen ten teken dat het deze dag weer koningschieten is. Om 8.15 uur staan de gildebroe- ders in volle paraatheid om het koningspaar af te halen. De gilde- broeders die ook aan deze route liggen worden dan ook tegelijker tijd opgehaald. Vervolgens gaat men naar de kerk waar een heilige mis met gilde-eer wordt opgedra gen. Het dames- en herenkoor luis tert samen met de drumshowband de mis muzikaal op. Hierna gaat men naar het gildehuis, alwaar de loting voor het koningschieten en een koffietafel staan te wachten. Voor het koningschieten worden enkele leden gehuldigd in verband met hun jubilea. Willke Boom-Arts Jose Jans-Arts en Stefan Meijer zijn 12,5 jaar lid van het gilde en krijgen hiervoor een oorkonde. Mat Arts, Gillian Claassen en Mijke Rongen zijn tien jaar lid. Zij krij gen het geëmailleerd draagspeldje opgespeld met de daarbij beho rende oorkonde van de Federatie van Muziekbonden in Nederland Om 13.00 uur stellen de gilde- broeders en de drumshowband zich op om koning te gaan schie ten. Dit wordt ook dit jaar gehou den bij het gildehuus aan de Ste- Op 1 juli a.s verhuist Auto schade Herstel Noord-Limburg naar haar nieuwe onderko men aan de Stationsstraat 82 in Horst. Peter Timmermans, eigenaar van het schadeherstelbedrijf, is ruim een jaar bezig geweest met de nieuwbouw. De nieuwe accommodatie is gebouwd onder architectuur van Henk Jagtenberg, geen onbekende in schadeherstel- land. Men krijgt de beschikking over 6300m2 grond, waarvan 1500m2 voor het schade bedrijf. Behalve het autoschadeherstelbe- drijf krijgt ook de Bosch Car Ser vice Horst een prominente plaats in het nieuwe pand. Niet alleen aan de buitenkant van het pand is veel aandacht besteed (per dag passeren zo'n 14.000 passanten de Stations straat), ook aan de apparatuur in de werkplaats is de nodige zorg besteed. Een dubbele doorschuif spuitcabine, nieuwe voorbewer- kingplekken en hefbruggen stel len de medewerkers straks in staat hun werkzaamheden tot in detail te kunnen uitvoeren. Vrijdag 29 september a.s. zal het nieuwe pand van Autoschade Herstel Noord-Limburg officieel geopend worden, gevolgd door een open dag op zaterdag 30 sep tember a.s. Autoschade Herstel Noord-Lim burg is een FOCWA Eurogarantbe- drijf. Na reparatie ontvangt men het FOCWA 4 jaar garantiebewijs, ook als de fabrieksgarantie op de carrosserie (gerekend vanaf de datum van het schadeherstel) nog geldig is, wordt die garantieter mijn - mocht men die verliezen of dreigen te verliezen - voor de her stelde delen integraal voortgezet. Het bedrijf is aangesloten bij de Autoschade Herstel Groep Neder land, een coöperatie van lande lijke herstelbedrijven, waarvan hij zelf medeoprichter is. Tevens zal in het nieuwe pand Bosch Car Service gevestigd wor den, zodat zowel de carrosserie alsook het technisch onderhoud bij Autoschade Herstel Noord-Lim burg in goede handen is. vensbeekseweg. Hierna ontdoet de voorzitter de koning van het koningszilver. Hierna vinden de herenscheuten plaats. Dit gebeurt door beschermvrouwe Mieke van Soest-Maas, burgemeester Karei van Soest, pastoor Henk Tolboom, de titelverdediger Bas van Wierin- gen en ere-voorzitter Jan Jacobs. Ongeveer 25 gildebroeders staan gereed om strijd te leveren. Naast dit koningschieten is er zoals elk jaar ook voor het publiek een vogel geplaatst. Zij kunnen dan ook kennis maken met de schiet sport. Ook voor de jeugd is er een vogel geplaatst, zodat ook zij kunnen genieten van het koning schieten. Nadat de nieuwe koning bekend is gemaakt gaat men naar de Lindeboom in het dorp waar de traditionele schoten zullen klinken ten teken dat er weer een nieuwe koning is. Hierna gaat men de koningin afhalen en wordt de nieuwe koning gehuldigd en geïn stalleerd en wordt tevens de ere- wijn aangeboden. Werkstress In het najaar van 2006 start de GGZ Noord- en Midden-Limburg afdeling Preventie en Informa tie een cursus Aanpakken van werkstress: voorkomen van bur nout. Inmiddels hebben ruim driehonderd mensen in Noord- Limburg aan deze training deel genomen. De training biedt goede resultaten. Na afloop geven cursis ten aan dat hun stressklachten zijn verminderd en dat zij beter met spanningen kunnen omgaan. Wie kent het gevoel aan het eind van de vakantie dat de gedachte aan volgende week spanning in het lijf geeft? Dan biedt de werkstresstrai ning de mogelijkheid deze span ningsklachten aan te pakken. Het gaat hierbij om een praktische cursus, vol met handige tips, om stress de baas te blijven. Boven dien ontvangt men een werkboek met daarin een duidelijke uitleg en veel informatie. Het boek kan men na de training als naslagwerk blij ven gebruiken. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten en start eind september in Blerick en in Venray. De bijeenkomsten vinden plaats in de avonduren van 19.00 tot 21.30 uur. Voor meer informa tie of aanmelding kan men terecht bij Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066. Hier kan men ook een informatie folder van de cursus opvragen. Ingezonden mededeling t i Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9