Nijpend tekort aan jeugdleiders bij SV Venray Nederlandse turn- titel voor Roel Arts softbalsters Red Caps Lotte Dirkx clubkampioen St. Christoffel 1 Brons voor Lisa Dreesens Geslaagden Oh Do Kwan V PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 28 Groeiende wachtlijst en overbezette teams PDV Ysselsteyn PDV De Maasvogels een abonnement waard PDV Suizende Vleugels PDV De Zwaluw SPIO Het Alvertje Oostrum Thomas Nijenhuis wint jeugdcup HSV De Roerdomp SV Venray kampt met een groot tekort aan jeugdleiders. Het gevolg is dat er veel minder teams voor de KNVB-competitie worden opgegeven dan de Venrayse voet balclub op de been kan brengen. Daarbij is er een alsmaar groeien de wachtlijst waarop vooral D- en C-jeugdspelers staan. Sommigen wachten al anderhalf tot twee jaar om lid te kunnen worden. Door Henk Willemssen Bij de D-jeugd (10 tot 12 jaar) is de situatie het ergst.Venray heeft voor de nieuwe competitie acht teams aange meld. Ieder elftal wordt bezet door liefst zeventien spelers terwijl er nog ruim vijftien D-spelers op de wacht lijst staan. Er zouden gemakkelijk tien teams gevuld kunnen worden. Vorig jaar moest vlak voor de competitie start al het negende D-team worden teruggetrokken omdat er geen bege leiding te vinden was. Het jeugdbestuur heeft tot twee keer toe aan alle ouders een nood kreet per e-mail gestuurd. Met het dringende verzoek zich aan te melden als jeugdleider. Het resultaat was nihil. Henk Mijnster, voorzitter van de jeugd afdeling, vindt dat er zo snel mogelijk een oplossing moet komen. "Binnen het hoofdbestuur is er meermaals over gesproken. Het is heel moeilijk. We zullen mensen persoonlijk gaan benaderen. We denken bijvoorbeeld aan ouderen die meer tijd hebben om vrijwilligerswerk te doen. Want veel ouders hebben het druk, druk, druk. Ze willen zich niet iedere zaterdag of voor een doordeweekse trainings avond binden. Maar mensen die niet altijd kunnen zijn ook welkom. Ook al is het maar af en toe. Zo kunnen we toch met vier of vijf deeltijdleiders een team laten voetballen." Bij de jongste jeugdgroepen, de E's en de F'jes, speelt het kaderpro bleem nauwelijks. SV Venray brengt komend seizoen vijftien E-teams en dertien F-team op de been. Het zijn allemaal zeventallen die op een half veld spelen. Ieder team kan volstaan met twee leiders. Vanaf de D-jeugd wordt met elftallen op een heel veld gespeeld. Het jeugdbestuur vindt dan drie personen begeleiding per team noodzakelijk: een scheidsrechter, iemand die vlagt en een coach. "Vanaf de D-jeugd neemt de betrokkenheid van de ouders af", merkt Mijnster. "De kleinste jeugd kan meestal niet zelf standig naar het sportpark komen. Ze worden gebracht door de ouders die dan vaker blijven kijken. Die zijn mak kelijker bereid een functie op zich te nemen." Enkele jeugdleiders verwijten de ouders dat ze de voetbalclub als een goedkope kinderopvang zien. Voor nog geen 70 euro per jaar kunnen ze wekelijks enkele uurtjes bij de club 'gedumpt' worden. Mijnster wil niet generaliseren maar hij beaamt dat dit voorkomt. "Dat zag je vooral in de afgelopen winterperiode. Het was vaak zo'n slecht weer dat er echt niet getraind kon worden. En dan komt toch de jeugd naar het sportpark toe. De kinderen kunnen we niet terugstu ren omdat de ouders niet thuis zijn. We moeten ze dan zolang zien op te vangen. Dit komt helaas steeds vaker Henk Mijnster vindt vooral de situ atie bij de D-jeugd onverantwoord. Hij heeft er veel moeite mee om teams met zeventien voetballertjes op pad te sturen. "Er kunnen er slechts elf voetballen. En er mag vijf keer gewis seld worden. Dit betekent dat we wekelijks per toerbeurt iemand moe ten teleurstellen. Dit is heel vervelend. Plus dat we nog een lange wachtlijst hebben. Het kan niet het doel zijn van een club om kinderen langs de kant te laten staan. We willen iedereen laten voetballen. Ik vind vijftien spelers per team echt het maximum." Ook bij de oudere leeftijdsgroepen doen zich steeds meer problemen voor. Dit komt ook doordat de jeugd afdeling alsmaar groeit. Zo beschikt SV Venray komend seizoen over vier A-jeugdteams. Ook het A4-elftal zit Gymnastiekvereniging St. Christof- fel heeft in Heerenveen deelgenomen aan de toestelfinales B/C- lijn. Roel Arts mag zich kampioen van Neder land aan de ringen noemen in de cate gorie junioren 2C. Thijn Haverkort (instap B) werd geheel onverwacht tweede op vloer en Bram Verhofstad (pupil- B), kampioen van Nederland op sprong, werd derde aan de brug. Koen Raedts eindigde als derde op de rekstok in de categorie junioren IC. Uitslag wedvlucht Pommeroeul, elf deelnemers, 157 duiven. 1, 4, 6, 7, 15, 18 Potten Laenen. 2,5,19,24 G. Lin- ders, 3,8,11,13,14,16,17,23 G. Maes- sen JR. 9, 12, 20 G. Cox. 10 TH. Hen- drix. 21W Philipsen. 22TH.Teunissen. 25 P van Asten. Uitslag wedvlucht Pommeroeul, tien deelnemers, 173 duiven. 1,5,6,8, 9,11,15,16, 23, 24 L. Verhoeven. 2, 3, 12 ETextor. 4,7,13,17,18,19 H. Franc ken. 10,14,25 R. Roosen. 20 J. Verhoe ven. 21 G. Francken. 22 J. Kuijpers. Uitslag wedvlucht St. Vincent Tyros- se, acht deelnemers, 80 duiven. 1,13 H. Francken. 2 R. Roosen. 3,4,6,10,11, 12, 14, 18Theeuwen Jacobs. 5, 17, 19, 20 Els van Gebr. 7,8 E. Driessen. 9, 16 F.Textor. 15 P. Ruigrok. Uitslag wedvlucht Pommeroeul, twaalf deelnemers, 142 duiven. 1,15 M. van Boekei. 2, 12 C. de Hoog. 3, 4, 5,6, 8,17,18 W Bouten. 7,14,16,19, 22, 23, 24 W Jilisen. 9, 11, 20, 25 Th. Kleeven. 10,13 Reynders-Cuypers. 21 E. Deenen. Uitslag wedvlucht Pommeroeul, vierentwintig duiven, 253 duiven. 1, 2 N. van Hoof. 3, 15, 17, 19 J. Kerstens. 4, 12 J. van Kessel. 5, 24 A. Sijbers. 6 H. Peeters. 7, 10, 16, 18, 21, 23 J. Voes- ten. 8,11, 22 J. Sijbers. 9 P Loonen. 13, 14 Chr. Gerrits. 20, 25 M. Voesten en dochter. Uitslag wedvlucht St. Vincent, zes tien deelnemers, honderd duiven. 1, 8 Cuppen siebers. 2, 20 H. Philipsen. 3,15 L.Willems. 4,9,10,13,14,16,18 Comb. Hendriks-Arts. 5 H. Litjens. 6, 11, 19, 22, 25 P Strijbosch. 7Th. Droe sem 12 J. Basten. 17, 21 H. Arts. 22 A. Sijbers. Als laatste nationaal kampioenschap is in Roosendaal het sprintkampioen schap gehouden.Voor de startgemeen schap Noord-Limburg verschenen Inge Arts van SPIO en Kimberly Teu- nissen van Manta aan de start. Arts kwam uit op vier afstanden. Op de 50 meter vrije slag zwom zij een per soonlijk record van 0.12 seconden en bleef hiermee voor het eerst onder de 30 seconden, 0.29.94. Op de 50 meter vlinderslag bleef zij 0.11 seconden onder haar beste tijd en realiseerde hier 0.31.60. Met een tijd van 0.33.93 op de 50 meter rugslag en 1.13.76 op de 100 meter wisselslag mag zij terug kijken op een prima kampioenschap. Ook Kimberly Teunissen zwom op de 50 meter vrije slag een persoonlijk record. Met een tijd van 0.29.86 bleef zij 0.02 seconden onder haar beste tijd. Beide meisjes zwommen met Cyril Landstra en Kelly Agterberg ook de estafette 4x 50 meter vrije slag en vier keer 50 meter wisselslag. De eerste afstand werd afgelegd in 2.02.66. 0.57 seconden sneller als de inschrijftijd. Ook op de wisselslag was de ploeg sneller als de inschrijftijd (1.53). nog zonder leiders. "Je ziet dat het spelersverloop steeds minder wordt. De jeugd blijft langer doorvoetballen. Op zich is dat een goed teken maar het brengt wel een kaderprobleem met zich mee." Het bestuur probeert nu ook A- en B-spelers te strikken om actief te wor den bij de jongste jeugd. "Zo hopen we dat ze jeugdleider blijven als ze overgaan naar de senioren. Mijn zoon van zestien die in de B-jeugd voetbalt wordt leider bij de F-jes. Hij vindt dat heel leuk. We hopen zo meer jongeren te stimuleren." Voorzitter Mijnster zegt dat de meeste clubs moeite hebben voldoen de jeugdleiders te vinden. "Dat hoor je overal. Het is een maatschappelijk pro bleem. Vorig jaar op vakantie kwam ik een bestuurslid van een voetbalclub uit Amsterdam tegen. Daar hebben ze het rigoureus opgelost. De contributie is er drie zo hoog geworden. Van het geld worden de vrijwilligers betaald. Die club heeft alleen nog betaalde krachten. Maar in die richting denken wij zeker niet." Uitslag vierde wedstrijd van de vij verkoning: 1) Antoon Langenkamp. 2) André Gooren. 3) Peter Gerrats. 4) Erich Hain. 5) Francien Hermans. Uitslag derde wedstrijd van de len tekoning voor korte hengels: 1) Will Berden. 2) Toon van Ooyen. 3) Erich Hain. 4) Francien Hermans. 5) Henk Janssen. Uitslag laatste wedstrijd van de pickercompetitie: 1) Peter Beelen. 2) Antoon Langenkamp. 3) Marco Clas sens. Eindstand Pickercompetitie; 1) Antoon Langenkamp. 2) Peter Beelen. 3) Antoon Sanders. 4) Harrie Theeu- wen. 5) Peter Cuppen. Zaterdag 1 juli is de vierde wed strijd om de lentekoning voor korte hengels. De laatste wedstrijd om de Jeugd cup Noord-Limburg is gevist in de vijver bij de Ballonzuil in Venray. In de A-klasse behaalden de vissers van Het Alvertje goede resultaten. Winnaar was René Hoogers uit Horst. Martijn Kusters was tweede. Totaalwinnaar en kampioen van Noord-Limburg was Thomas Nijenhuis. In de B-categorie was Sill Cremers vierde in het totaal klassement. Zesde was Arjan Geerets, zevende Jeroen Janssen en op de acht ste plaats eindigde Jop Matijsen. Op zondag 2 juli wordt er gevist om het Limburgs kampioenschap. Via de jeugdcup Noord-Limburg hebben zich in de A-klasse geplaatst; Thomas Nijenhuis, Luuk Blenckers en Martijn Kusters. In de B-klasse plaatsten zich Sill Cremers, Arjan Geerets, Jeroen Janssen en Jop Matijsen. Tot half september zijn er elke woensdagmiddag tussen 13.30 en 17.00 uur enkele jeugdleiders bij de jeugdvijver aanwezig zijn om visser tjes die komen vissen te helpen en te zorgen voor hun veiligheid. De ver gunningen voor 2006 liggen klaar in de hengelsportzaken. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Zie voor de contributiebedragen 2006 www. hsvhetalvertje.nl. De jeugd heeft de laatste wedstrijd om de jeugdcup Noord-Limburg gevist. Eindwinnaar na vier wed strijden in de B-klasse was Joost van Wylick uit Lomm. Tweede was Bas Janssen en derde Rob Vervoort, bei den uit America. In de A-klasse ging de overwinning naar Thomas Nijen huis uit Oostrum met op de tweede plaats Thijs Knippenberg uit Lomm en derde was Mare Vervoort uit Ame rica. Zondag 2 juli gaan de beste acht uit elke klasse de eer van Noord-Lim burg verdedigen tijdens het Limburgs kampioenschap in Heerlen. Vergunningen voor 2006 zijn te verkrijgen bij Faunaland van Grootel in Venray of bij secretaris HHendriks aan de Pastoor v/d Gaetstraat 48 in Venray. Nieuwe leden zijn wel kom en kunnen zich aanmelden op bovenstaande adressen of via www. hsvderoerdompnl Wedstrijden: 1-07 Voorselectie wed strijd vrije hengel voor het Nederlands kampioenschap in Maasbracht op de Maas, hieraan nemen twee leden van de vereniging deel. 1-7 koppel wedstrijd in Vierlings beek op de Maas. 2-7 tweede maaskoning op de Maas in Maashees. 5-7 negende zomeravondcompeti tie op visvijver De Ballonzuil. 8-7 tweede selectiewedstrijd klas sieke hengel op het Lateraalkanaal nabij Roermond, bijeenkomst in Horn. 8-7 koppelwedstrijd inAfferden op de Maas. 9-7 derde maaskoning op de Maas in Maashees. Voor verdere inlichting en opga ve voor deze wedstrijden kan men opnemen met de wedstrijdcommis sie met de heer Toon de Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597 of met L. v.d. Hoogenhof via tel. 06-38210847. Uitslagen: Op een koppelwedstrijd in Gennep was er een derde plaats in de sector voor het koppel G.Robben en M. v.d. Ven. Bij de zevende wedstrijd voor de zomeravond werd er weer redelijk goed gevangen. 1) Sj. Philipsen. 1) A. van Bakel. 3) A. de Klein. 4) G. Verdon- schot. 5) H. Coppus. Bij de eerste wedstrijd van de maas koning waren de vangsten matig. 1) B v.d. Beuken. 2) H. Goemans. 3) A. de Klein. 4) Sj. Dekkers. Sportnieuws -info Royale nederlaag De softbaldames van Red Caps Ven ray hebben niet voor een verrassing kunnen zorgen tegen koploper Mulo 2 uit Helmond: 1-12. Na een goede start van RCV in de eerste inning, waarin beide teams geen punten wisten te scoren, verliep de tweede inning dra matisch. Diverse verre honkslagen hadden zeven punten voor de gasten als resultaat. Na de tweede inning her vatte het veld van Venray zich en kwa men de tegenstanders niet verder dan het eerste honk. In de vierde en vijfde inning kwamen er mede door veld- fouten van RCV nog eens vier punten binnen. De korte stop van RCV had duidelijk haar dag niet. Aan Venrayse kant kon de slagploeg niet het niveau halen van een week eerder. Er wer den veel verre tikken geslagen maar allemaal makkelijk te vangen door de Helmondse dames. Pas in de laatste gelijkmakende slagbeurt konden Edith Ottenheim en Jacqeline Verstegen (zie foto) de enige twee honkslagen aan Venrayse zijde van de wedstrijd pro duceren wat resulteerde in het enige punt voor RCV door Ottenheim. Volgende week mag RCV thuis aan treden tegen DVS uit Waalre. Aanvang 10.30 uur. Gymnastiekvereniging Sint Christof fel heeft de clubkampioenschappen voor dames gehouden. Verschillende heren namen deel aan de Nederlandse kampioenschappen turnen in Heeren veen. Aan het einde van de dag werd Lotte Dirkx gehuldigd als algemeen clubkampioen 2006. De uitslagen: Recreanten 6-7 jaar: 1) Misty Derickx. 2) Roos Leenders. 3) Maureen van Leerdam. Recreanten 8-9 jaar: 1) Sharon Arts. 2) Lotte Ingenpas. 3) Bo Brands. Recreanten 10-11 jaar: 1) Fenna Rijs. 2) Nikki Bouweriks. 3) Noëlla de Koning. Recreanten 12-13 jaar: 1) Lotte Weerts. 2) Puck Rijs. 3) Iris Janssen. Recreanten 14 jaar en ouder: 1) Renee Jenniskens. 2) Pauline van den Beuken. 3) Jolieke Kerckhoffs. Wedstrijdgroep NTS 12: 1) Anne- Fleur Lemmen. 2) Lisanne Jacobs. 3) Fleur Caris. Wedstrijdgroep NTS 11: 1) Lisa Esveldt. 2) Amy van Broekhoven. 3) Sarah Sebbar. Wedstrijdgroep NTS 8/10: 1) Stacy van Lin. 2) Bette Hebben. 3) Bo van Loosbroek. Wedstrijdgroep NTS 8/9/10: 1) Maud Verstappen. 2) Elke Pelzer. 3) Jaimy Claessens. Ruim honderd turnsters streden afgelopen zondag om de clubtitels in de diverse categorieën. Wedtrijdgroep NTS 5/6/7/8: 1) Lotte Dirkx. 2) Kim Verstappen. 3) Lisanne Franssen Zwembad de Stok in Roosendaal was afgelopen weekend het knoop punt van snelzwemmend Nederland. De nationale toppers en jeugdtalenten traden aan voor de NK sprint waarmee het seizoen werd afgesloten. Zeven honderd jeugdzwemmers en senioren van 115 verenigingen streden om de Nederlandse titels. Lisa Dreesens van zwemvereniging HZPC behaalde in een fantastisch gezwommen race op de 100 meter wisselslag meisjes jeugd in een nieuw persoonlijk record van 1.08.56 minuten het brons wat een verbetering betekende van één drie- tiende seconde. Later op de dag kon de vlinderslagspecialiste op de 50 meter vlinder opnieuw het podium betreden met een bronzen plak. Dit leverde de zwemster uit de nationale jeugdselectie geen nieuw persoonlijk record op en ze bleef steken op 29.68 seconden. Met het dames estafette team 4 x 50 meter wisselslag en 4x 50 meter vrijeslag werd respectieve lijk de achtste en veertiende plaats behaald. Dion Dreesens behaalde met het jongens junioren team op de 4 x 50 meter wisselslag en 4 x 50 meter vrijeslag de twintigste en 34e plaats. Angèl Koenen, de vrijeslagspecialiste liet bij de meisjes junioren op de 50 meter vrijeslag de zesde tijd klokken in 28.00 seconden. Later op de dag als startzwemster in het estafette team 4 x 50 meter vrijeslag noteerde zij 27.66 seconden, wat in de ochtend de snelste tijd zou zijn geweest en een nieuw persoonlijk record betekende van drietiende van een seconde. Op de 50 meter rug en 50 meter vlinder werd de negende en achttiende plaats behaald. Beiden in een nieuw per soonlijk record. De kubgraadexamens voor groep 1 en 2 zijn afgenomen en alle kandi daten van taekwondovereniging Oh Do Kwan uit Venray zijn geslaagd. De nieuwe graduaties zijn: witgele band Yessin, Wouter en Tom; gele band Mark en Willem Schmitz; geelgroene band Bo en Frans; groenblauwe band Jason, Samir, Paul, Steven, Eddie, Harm en Kendra; blauwrode band Denise en rode band Suraj en Roodzwarte band Shravan en Willem Weijs.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28