Wiltu adverteren op deze pagina 's? Met een lekker en zelfverzekerd gevoel het strand op! Beautytips voor de vrouw PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 25 Oma's gezondheidstips Zonnebrand wordt minder pijnlijk als u er kwark of yoghurt op smeert. Ook komkommerplak jes of een mengsel van Lijnolie en Kalkwater kunnen helpen. Zweetvoeten: ga naar de kust en wandel in het zeewater. Gezichtshuid: een echte opfris- ser voor de gezichtshuid is een aftreksel van meloenpitten. Laat ze een etmaal staan in gekookt water. Zeef het water en gebruik het om uw gezicht mee af te deppen. Stijve nek: het eten van veel knoflook kan uitkomst bieden. Gesprongen lippen: als u con stant last heeft van gesprongen lippen, kunt u het best het eten van alle mogelijke suikers vermij den. Eet dus ook geen fruit! Lichaamstaal Als we met andere mensen in contact treden, communiceren we altijd. Non-verbale communicatie is beter bekend als lichaamstaal. Er wordt gezegd dat bij communi catie 55% bestaat uit lichaamstaal, 38% wordt geuit door stemklank, en slechts 7% wordt overgebracht door woorden. Ook bij 'liefde op het eerste gezicht' maken we gebruik van liefde op het eerste gezicht. Om te weten wat hij of zij denkt, kijk op www.lichaamstaal, com Voor een gelukkig en gezond liefdesleven Het is de laatste jaren duidelijk geworden dat vrouwen steeds geëmancipeerder raken, ook op het gebied van seks. Waar er der tig jaar geleden nog een bepaald taboe op het onderwerp heerste, is het nu heel goed bespreekbaar. Experimenteren, zeggen wat je lekker vindt, uitkomen voor je behoeften: vrouwen hebben hun gêne anno 2006 volledig laten varen. Durex komt daarom met iets nieuws: 'Play Vibrations'. Dit opvallende speeltje is iets waar mannen én vrouwen allebei veel plezier aan zullen beleven. Een vibrerende ring om de penis van de man zorgt voor een unieke sensatie voor beiden. Durex Play Vibrations is bij de meeste drogis terijen verkrijgbaar voor 7,95. Kijk voor meer informatie op www.durexplay.nl nj Bel dan Arie Snellen 0478-582727 De zomer is begonnen! Iets waar we lange tijd naar hebben uitge keken. Lekker in je bikini of zwembroek over het strand flaneren. Het probleem is meestal alleen de eerste paar dagen. Als je nog niet mooi gebruind bent door de zon, en je intens witte huid ervoor zorgt dat je je tóch iets minder mooi voelt dan je zou willen. De oplossing hiervoor bestaat al enige tijd: de zelfbruiner. Toch zijn er veel dingen die mis kunnen gaan. Hoe wérkt de zelfbruiner eigenlijk? De werkzame stof is een synthetische suiker, DHA ofwel dihydroxya- ceton. Deze stof reageert met de eiwitten van de huid en verkleurt deze. De werking begint na het aanbrengen en is na ongeveer zes uur uitgewerkt. De kleur houdt drie tot vijf dagen, waarna de zelfbruiner opnieuw kan worden aangebracht. Hoe gebruik je een zelfbruiner? Zelfbruiners zijn er in spray-, gel- en crèmevorm. Sommigen zijn geschikt voor gezicht en lichaam, anderen alleen voor het lichaam of de benen. De kunst is om het zo gelijkmatig mogelijk aan te brengen, zodat een egale bruine kleur ontstaat. Waar je een aantal jaren geleden een onnatuurlijk oranje kleur kon oplopen na gebruik van de zelfbrui ner, zijn er nu veel verbeteringen aangebracht die voor een natuurlijk bruine kleur zorgen. Er zijn zelfbruiners die al gekleurd zijn, zodat je beter kan zien dat je het goed aanbrengt en geen plekjes overslaat. Waar moet je op letten bij het aanbrengen van de zelfbruiner? Op je gezicht kun je de zelfbruiner het beste aanbrengen na het dou chen, als je gezicht schoon en zacht is. Bij je benen is het slim om de avond ervoor je benen te scheren, zodat die mooi glad zijn, en 's nachts nog goed kunnen herstellen. Let bij je gezicht vooral op het vermijden van de haargrens en wenkbrauwen. Bij je benen kun je op droge plek ken - zoals je knieën bijvoorbeeld - even wat bodylotion smeren. Dat neemt minder 'bruin' op, en zorgt er op die manier voor dat je geen rare vlekken krijgt. Wacht altijd minstens 15 minuten met het aantrek ken van kleding, het kan nog vlekken achterlaten. Welke zelfbruiner bij welk huidtype? Suggesties: Droge huid: St.Tropez Vette huid: l'Oreal voor gezicht en lichaam Normale huid: Payot voor gezicht en lichaam Lichte huid: Delial, Lancaster, Lancome, Nivea, The Body Shop, Piz Buin Getinte bruiners: Biotherm, Clinique, Helena Rubinstein, Gamier Bruiners met glimmende deeltjes: Dior, Estée Lauder, Yves Rocher. Bewaar je crèmes in de koel kast voor een frisse huid Bewaar je crèmes en andere vloeibare producten als founda tion of gekleurde dagcrème bij warme temperaturen in de koel kast. De crèmes blijven langer houdbaar en vooral na een dagje aan het strand zullen ze aange naam en verfrissend op de huid aanvoelen en voor een heel mooi effect zorgen. Nog een extra beau- tytip: leg je oog- en lippotloden voordat je ze slijpt in de diepvrie zer. Zo is een mooie, scherpe punt voor een geraffineerde maquillage gegarandeerd. Houd je kohl- of kajalpotlood even onder de hete kraan voor zwoele ogen Voor een zwoele look voor de avond kun je je ogen aanzetten met kohl of kajal. Advies: wees bepaald niet zuinig! Breng de kleur - zwart, nachtblauw, donker grijs, diepgroen - zowel op je oog leden als onder je ogen aan. Een handige beautytip: houd de punt van je kohl of kajalpotlood even onder de hete kraan. De warmte maakt de punt zachter en het zal je veel gemakkelijker lukken om je ogen intens op te maken. Voor een sexy oogopslag kies je oogschaduw met een minus cuul glittertje of een mooie glans Matte oogschaduw komt van de winter wel weer. Geef je ogen in het warme seizoen een zwoele uitdrukking met een oogschaduw met een glittertje of een mooie glans. Gebruik voor het aanbren gen van de oogschaduw een vochtig kwastje. Strijk het kwastje lichtjes over de oogschaduw in de verpakking. Je zult merken dat je direct de juiste dosis hebt en dat de oogschaduw zich direct veel intenser laat aanbrengen. De oogschaduw blijft bovendien lan ger zitten, terwijl het vocht geen afbreuk doet aan de mooie glans. Ga voor gouden cheeks en blush in dezelfde tint als je lippen, voor een zomerse look Geef je jukbeenderen een zomerse goud- of koperkleurige blos. Breng de bronzing pow der ruimschoots aan en strijk je kwast ook nog even lichtjes over het puntje van je neus, je kin en zijkanten van je voorhoofd.Accen- tueer je jukbeenderen verder met een donkere blush die je op de zijkant van je gezicht aanbrengt. Zorg ervoor dat je blush en je lippenstift qua kleur in eikaars verlengde liggen. Zo houd je je gezicht 'rustig'. Hair Kappers en Beauty+: kapsalon én beautybedrijf voor een totaaladvies Stella Gommans (34), pre sentatrice bij RTL, heeft door haar verschillende tv-optre- dens een druk en hectisch leven. Af en toe werken tot midden in de nacht, opdrach ten in het buitenland en onre gelmatig eten. En toch het beste uit jezelf halen, voor en achter de camera. Voor de geboren Venrayse een reden om goed voor zichzelf te zor gen. Denken de meeste mensen bij gezond leven louter aan letten op eten en voldoende bewegen, Stella Gommans denkt daar iets anders over. "Gezond leven houdt voor mij in een goed leven lei den. Limburgers staan bekend om hun Bourgondische leefstijl. En ik vind dat de Bourgondiër in me springlevend moet blijven. Lekker genieten en zo nu en dan niet erg gezond eten, kan ook erg gezond zijn. Natuurlijk zorg ik ervoor dat ik voldoende vitaminen binnen krijg en voldoen groente en fruit eet, maar lekker eten en genieten is ook heel gezond." Omdat het leven van een pre sentatrice soms erg hectisch kan zijn door onregelmatige werktij den, vindt Stella Gommans het heel belangrijk om haar lichame lijke conditie op peil te houden. "Ik probeer twee a drie keer in de week te sporten. Lukt dat niet, dan gebruik ik wat vaker de fiets. Ik woon in Amsterdam en als ik in Amsterdam ergens naar toe ga, dan gebruik ik bijna altijd de fiets. Zo compenseer ik een beetje de weken dat ik minder kan sporten." "Het is niet zo dat ik me din gen verbied. Ik let op mezelf en inmiddels ken ik mezelf ook goed. Het enige waarbij ik wel eens op de rem trap, is snoep. Ik ben al van jongs af aan een enorme snoepneus. Als ik iets te snoepen kreeg, at ik het meteen op. In tegenstelling tot mijn zus bijvoor beeld. Nu heb ik nog steeds van die buien dat ik erg verlang naar snoep. Maar dat kan ik mezelf inmiddels wel 'verbieden'." IN BALANS "Ik vind het ook belangrijk dat ik mentaal fit ben en blijf. Toen weinig rust neem, merk ik dat aan alles. Ik word kribbig, ik merk dat mijn lichaam minder snel herstelt, mijn huid ziet er niet zo goed uit en ik functioneer niet optimaal. Ik had het niet verwacht, maar als je boven de 30 bent merk je dat je lichaam meer rust nodig heeft. Vroeger kon ik gerust drie dagen op stap gaan en op maandag weer vrolijk in de schoolbanken aan schuiven. Nu moet ik al na één avond flink doorzakken de reke ning betalen! Ik merk dat ik min der kan hebben. Na een rustige week kan ik me meer permitteren dan na een volle week. Dan ben ik eerder aan het einde van mijn Latijn." KOKEN Stella Gommans probeert zoveel mogelijk zelf te koken. "Over het algemeen heerst er in Amsterdam de gedachte dat je net zo goed buiten de deur kunt eten. En zo nu en dan ontkom ik er ook niet aan. Maar als ik thuis ben en niet op locatie aan het filmen ben, kook ik toch wel zo'n vier keer per week." In het buitenland is het moeilij ker om gezond te eten. Voor lunch kan niet altijd de tijd worden genomen, en negen van de tien keer wordt er bij het diner friet geserveerd, met groenten die al 3 uur hebben staan koken... Vind ik altijd wel jammer, omdat ik een echte groente-eter ben. Ik probeer dit dan te compenseren met het drinken van zoveel mogelijk water en het innemen van vitamines." "Als ik een nieuw tv-programma over wellness zou mogen presen teren en redigeren, dan zou ik meer aandacht willen over hoe je in je eigen omgeving voor je eigen wellness kunt zorgen. Wat kun je zoal thuis doen? Dat vind ik interessante informatie. Dus expliciet uitleggen waarom water zo gezond is en waarom 8 uur slaap beter voor je is dan 4 uur. Het lijkt me ook leuk om in beeld te brengen hoe je thuis een eigen beautyfarm kunt creëren. Je staat versteld wat je thuis allemaal kunt doen. Laat je partner je bijvoor beeld eens lekker masseren. Heer lijk genieten!" ik geboren was, werd er door de verloskundige tegen mijn moeder gezegd dat de drie R'n belang rijk zijn in een ieders leven: rust, regelmaat en reinheid, en ik merk dat dit ook zeker voor mij geldt. En dat is eigenlijk nog steeds het geval.Als de drie R'n in balans zijn, ben ik in mijn beste doen. Zo nu en dan heb ik een hectisch leven en moet ik ervoor waken dat ik mezelf niet voorbij ren. Ik heb dat zelf niet altijd door, maar mijn moeder kent mij heel goed en zij wijst mij dan ook vaak op mijn rust.Verder denk ik dat het belang rijk is dat je elk leerzaam moment pakt en je tijd nuttig besteedt." "Als het erg druk is, heb ik wel eens momenten waarop ik denk dat ik mezelf verlies. Gek genoeg heeft mijn lichaam dan 'alarmbel len', die gaan rinkelen. En dan weet ik dat het voor mij tijd is om rust te nemen. Dat kan in de vorm van slaap, maar ook door een boek te lezen of een kop koffie met een goede vriendin te drinken." Voldoende rusten is erg belang rijk voor Stella Gommans."Als ik te Met vestigingen in Pannin- gen, Venlo en Venray timmert Hair Kappers en Beauty+ met succes aan de weg. Jos Peeters (50) geeft als algemeen direc teur leiding aan het bedrijf, en combineert dat met het advi seurschap van de Gilde oplei dingen, richting wellness. Een studierichting die nu 4 jaar bestaat en naar verwachting steeds belangrijker gaat wor den. Wereldwijd is er immers steeds meer aandacht voor wellness. De echo van die ontwikkeling is in ons land al merkbaar. Wat verstaat u onder well ness? "Kort gezegd:'het goeie gevoel'. Dat is misschien een beetje kort door de bocht, maar ik denk dat ik daarmee goed beschrijf wat ik bedoel.Als ik wellness vanuit mijn functie als algemeen directeur en adviseur moet beschrijven, dan zou ik zeggen: het gevoel van kappen, schoonheidsverzorging, nagelstyling, en het feit dat dit alles met een goed gevoel gebeurt. Dat streven we ook na met Hair Kappers en Beauty+: op een fijne en prettige manier behan deld worden. Dat is uiteindelijk de reden waarom mensen naar ons toekomen. Binnen de Gilde opleidingen trekken we die lijn door, en verbreden we de term wellness. We willen ook adviezen gaan geven over gezonde voeding en sapjes. Zo wordt de opleiding flink verbreed, en dat is precies waar we op uit zijn. En daar ligt ook de toekomst. Dat blijkt onder meer uit het feit dat leerlingen van onze opleiding nu werken in landen als Dubai en Cyprus." Hoe ontwikkelt wellness zich in Nederland in verge lijking met de rest van de wereld? "In Nederland zie je een opval lend verschil tussen noord en zuid. In het zuiden van Nederland zitten heel veel goede kappers, terwijl in het westen mensen vaak commercieel en publicitair gaan, die niet direct als kapper begon nen zijn. Een voorbeeld? Nou, denk aan iemand als Leco Zadel hof. Een fantastische visagist die nu ook kapt, maar om zichzelf nou als kapper te presenteren.., tja.Als ik kijk naar bijvoorbeeld de Ver enigde Staten, dan vind ik dat het bijna niet te vergelijken is. Daar draait het om compleet andere concepten, en ook vaak om veel geld. In Duitsland staat wellness voor het goed zorgen voor jezelf. Dat is daar bijna een vanzelfspre kendheid, terwijl je er in Neder land vaak op wordt aangekeken. Je mag bij ons wel een grote auto hebben, zolang de buren het maar niet zien. Of verre vakanties boeken, en dan maar niet zeggen waar de reis heen gaat. Doordat in Nederland de groep 'gemiddel den' zo ontzettend groot is, is het steeds minder geaccepteerd om er bovenuit te springen. Dat zou moeten veranderen. In Nederland staat de hele wellness-industrie nog in de kinderschoenen. We krijgen nu voor het eerst hotels die rond wellness-centra zijn gebouwd, in plaats van hotels die - ook maar - iets aan wellness doen. Dat is een goed begin. Ik hoop dat het in de toekomst nog meer van zelfsprekend wordt." Hoe past Hair Kappers en Beauty+ in het beeld van well ness? "Wij geven mensen een goed gevoel. Naar de kapper gaan of de visagist bezoeken, moet je jezelf gunnen. En dat is ook iets dat je uitbesteedt aan een professional. Niet zelf gaan uitproberen, maar gun jezelf een vakman of vak vrouw. Als mijn auto niet loopt zoals hij moet lopen, dan kan ik wel aangeven wat er hapert, maar laat ik het aan de professionals in de vakgarage over om het te ver helpen. Daar begin ik zelf niet aan. Een auto repareren is een vak. Dat geldt ook voor het knippen van de haren en voor visagie. Maar er zijn nog genoeg mensen die denken dat ze dat allemaal ook zelf kun nen. Dat komt enerzijds omdat niet alle kappers even goed zijn en even goed luisteren, en ander zijds omdat je voor verschillende uiterlijke schoonheden bij ver schillende mensen terecht moet. Daarin onderscheiden wij ons: wij zijn een kapsalon én beauty- bedrijf dat een totaaladvies geeft, dat maakt ons zo sterk. Onze klan ten hoeven niet langer voor een make-up advies naar een andere zaak dan om de haren te knippen. Ook de verzorging van nagels en algemene adviezen nemen wij voor onze rekening. We zoeken naar een totaalplaatje dat bij de klant past. En bovenal, we zéggen het niet alleen, we dóen het ook." WÊelmtóM De rust, reinheid en regelmaat van Stella Gommans 'Wij geven mensen een goed gevoel'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 25